The Elder Scrolls Online

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

PiszkosFred
#5434
Hát, elvileg lesz rá lehetõség a késõbbiekben, xfaction guild szintjén legalábbis 😊 Ígéret már van rá.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

PiszkosFred
#5433
Persze. Gondolj bele, ha nem tükör insták lennének az egyes frakciókban, akkor mekkora hiszti lenne emiatt. Már a WoWban is volt anno hiszti, hogy a horda nem jöhetett Stockade-be, ahogy az ally sem mehetett WC-be. Illetve igen, de a fõvárosba bejutni 15-20as szinten, hát nem egy leányálom 😄

Mai világban mindenkinek szabadon, egyenlõen, testvérisesen (c) kell, hogy elérhetõ legyen minden. Mert, ha csak egy bitben is eltér valami, már jön az unbalance és társai kifogások.

Jó az így, csak most értettem meg a QA és a bétás élmények alapján, hogy is mûködik ez.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5432
Mekkora funn lenne mikor megjelensz egy orccal az instában elfordulsz és 2 high elf meg egy wood elf áll melletted! 8) Jó ilyen nem lesz,de funn lenne! 8)
#5431
Szerintem azert ilyen az lfg, mert nem akartak kulon megcsinalni a 3 frakcionak. Kivalasztod a sajatod es odamehetsz le.
PiszkosFred
#5430
16 egyedi szintezõs instáról volt szó frakcióként, és 16 egyedi szintezõs insta van frakcióként. Az, hogy ezek duplikálva érhetõek el, és így van 48 instance összesen (persze csak névben), akkor nincs miért hõbörögni 😊 Úgy sem fog oda a kutya sem lemenni 50-esen, ha ugyanaz, mint amit már láttál, és 10-es szintre dob itemeket.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5429
Egy kicsit rosszul fogalmaztam.<#falbav>

#5428
Hoppá, köszi, ezt így még nem láttam. Kíváncsi vagyok, hány méltatlankodás lesz, hogy "de hiszen ez ugyanaz, csak más néven." 😊

A veteránoknál a "folytatódik a sztori" dolog kb. a GW2-es instákra hajaz szerintem, ott volt ilyesmi.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

PiszkosFred
#5427
A nevük más lesz, lásd a kép, de akkor jól gondoltam - megerõsítettél te is benne -, hogy ugyanaz a 16 lesz elérhetõ szintezés közben mindenkinek, csak más és más néven, az egyes Frakcióban.

50-esen nem is kell visszamenni a szintezõs dungeonba, ha detto ugyanaz lesz a jelek szerint, akkor felesleges. Veteranból/heroicból meg egyelõre van kb. 6 darab, az ott már endgeart dob, az 50-re skálázott instance, oda kell majd menni.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5426
Abban biztos vagyok, hogy ugyanaz a 16 insta lesz mindenhol, sõt, akár még a neve sem lesz más, végülis frakciófüggetlenek, legalábbis az elsõ az volt.

50 után valószínûleg az lesz, amit mondtál, az a "mehetsz bármerre, mint kés a vajban" féle válasz legalábbis erre utal. Ahogy magamat ismerem, alapszinten nem fog érdekelni, fõleg, ha a saját frakciómban már szétfarmoltam + ott a szintkülönbség... veterán módban esetleg, gondolom az ad értékelhetõ cuccokat.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

PiszkosFred
#5425
Attól tartok - sõt, biztos vagyok benne -, hogy a 16 instance az egy-egy Frakcióra vonatkozik. Vagyis, más Frakciónál ugyanaz a 16 lesz elérhetõ szintezés közben, csak más lesz a neve és máshol lesz a bejárata.

Aztán - és Paul válaszát én így értelmezem -, ha 50-esként azon a területen jráunk, megint lemehetünk oda, de ugyanaz a 10-20 szintû insta fogad, amelyet már megcsináltunk szintezés közben a saját területünkrõl nyílva. Kivéve, ha van Veterán/Heroic része az adott dungeonnak. Ergo, le lehet menni 50-esként is a korábbi szintezõs dungeonba, de sok értelme nem lesz az esetleges Mentoring rendszer bevezetéséig.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5424
A nyári bemutatóból kiindulva az LFG is csak a legközelebbi wayshrine-nál tesz le... hmmm, ez mondjuk ellenséges frakció területén érdekes lenne. Esetleg egy külön phase, mint lvl 50 után? Vagy egyáltalán, mi értelme van másik területen megcsinálni tökugyanazt az instát, ha nem fedezhetem fel mellette a területet?

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

j0nNyKa
#5423
na igen az LFG-t én sem vágom, én szépen odasétáltam, mint ahogy mindenki más is, akirõl tudok

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/

#5422
Ezt mondom, lassan kell az a cavinton. 😄
PiszkosFred
#5421
Jonnyka/Nephin: kérdeztétek anno még a bétában januárban, hogy megcsinálhatjuk e mondjuk az Ebonheart-es Fungal Grotto dungeonnak az Aldmeri vagy Daggerfall változatát is.

"Once you complete the dungeon in your alliance, you can do the same level dungeon in the other alliances. This will be the exact same dungeon as if it were your home alliance."

Ezért is volt akkor elérhetõ az LFG rendszerben mind a három Dungeon lvl10 környékén, és ezért is írta a rendszer, hogy "nem mehetek oda, amíg nem teljesítek valami elõzetes feltételt". Az már más kérdés, hogy jutunk le oda, mert - bár nem próbáltam a dungeont sajnos -, de gondolom, hogy nem olyan, mint a WoW-ban, hogy az LFG rendszer a dungeon bejáratánál tesz le, odabenn.

Kellene már megint béta, megnézni a dolgokat 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5420
A Riftnél is volt. 😊

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5419
Lotroval kesobb kezdtem el jatszani, igy azt nem tudom, en Riften gondolkoztam de abban sem vagyok biztos. 😊

Osszefolynak a kezdesek nalam kicsit, csak abban vagyok biztos hogy a Rift kezdes volt az egyik legtokeletesebb. Minden siman ment.
#5418
Oké, a WoW 10 éves. A Lotronál már tuti volt, az pedig 2007-es, utána kb. mindennél.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5417
Meg WOW-nal sem volt, elotte meg plane nem. Nem tudom megmondani melyik volt az elso early access de nem olyan regi opcio ez.
PiszkosFred
#5416
A fene tudja. Az Ebonheartban vannak a legszívósabb harcosok, a legjobb gyógyítók, és konkrétan három "Istennel" a hátuk mögött a Dark Elfek sem piskóták 😊

A Daggerfall sem semmi, mert a Redguardok legalább olyan kiváló harcosok, mint bárki más, a Bretonok mágiahasználata az Altmerével vetekszik (nem csoda), az Orkok pedig Orkok, sose becsülj le egy a népe fennmaradásáért küzdõ, félelmet nem ismerõ nomád népet 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

j0nNyKa
#5415
még jó hogy a legjobb tolvajok és a legjobb tolvajok is köztük vannak, különben bajban lennének

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/

#5414
Tévedek ha azt mondom - lore alapján -, hogy az Aldmeri Dominion a legerõsebb Szövetség?
Az Altmerek a legjobb mágiahasználók egész Tamrielen, a Bosmerek a legjobb íjászok és tolvajok is egyben, Khajiitok pedig a legjobb tolvajok és valamennyire jó kardforgatók is.

#5413
Ez talán megnyugtató azoknak, akik szerint túl kevés a Skyrim/single player a játékban és túl sok a megkötéses MMO (szerintem nem, de ez mindegy).

Ééés... " We’ll have more news coming out this week, so stay tuned." Ó, igen.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5412
Játszottam jónéhány MMO-val megjelenéstõl, de olyat még nem láttam, ahol nem volt early access. 😊 Igazából nagyon meglepne, ha itt nem lenne, de persze minden lehetséges. 😊

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5411
Értem. Csak egy valami hibádzik (sztem) nem minden MMO-hoz adnak korai hozzáférést. Sõt simán elképzelhetõ, hogy itt sem lesz.
Nem mondom, hogy nem jó dolog. Csak azt, hogy a kettõ nem jár együtt.
PiszkosFred
#5410
"Once you hit 50 and venture into the other Alliances, level doesn't mean as much and you will be able to go from place to place without worry of being overpowered so much."

Hál'sten, végre kimondták ezt is, amit csak sejtettünk, hogy a themepark jelleg inkább csak az 1-50 között lesz, onnatól "open world" korlátok nélkül az Overland terület.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5409
költök*

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5408
Ja igen, a preorder egyik fõ eleme/elõnye az early access, ennek legbiztosabb módja pedig még mindig a hivatalos oldal (a TOR-nál is rengeteg gond volt mindenféle boltokkal, ahol hiányzott az early access kód, nem akarták kiadni stbstb.), tehát már csak ezért sem költöl semmit a hivatalos infók és lehetõségek elõtt, ha mást nem is nézek.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5407
Nekem ezekkel a "preorderekkel" az a bajom, hogy:

1. nem tudják, mennyibe fog kerülni, hogyan kérhetnek érte bármit is? (oké, van átlag játékár, de ki mondta, hogy annyi lesz?)

2. ilyen módon általában a dobozos verziót, abból is a simát "kötheted le" annál a boltnál - namost én nem veszek magyar boltból játékot, kivéve, ha dobozos collectort akarok, azt meg úgysem lehet elõre lekötni, csak közvetlenül érkezés elõtt. A digitális verziót, amit általában veszek, legtöbbször a hivatalos oldalról szerzem be, vagy valami olyan külföldi partnertõl, ahol érdekes bónuszt adnak (pl. Steam).

3. amíg nem tudom a részleteket, nem veszek semmit, de - lásd fent - sima verziót fõleg nem

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5406
Lásd pl. Amazon: http://www.amazon.com/The-Elder-Scrolls-Online-PC/dp/B0081Q58AW

Ott az ára, minden adat ami kell. Mivel még nincs más verzió hivatalosan bejelentve csak a sima, ezért ez van..
#5405
Nálam a pre order azt jelenti, hogy elõrendelheted. Mint ahogy a neve is mutatja..
Elõrendeled, kifizeted és majd ha megjelenik..kiszállítják vagy átveheted..
#5404
..hja..ok..
#5403
Nincs preorder.

Az egyes online boltokban fellelhetõ "kirakom a dobozt és valami lekötési opciót" dolog nálam nem preorder, a preorder az, amikor a hivatalos oldalon szépen felsorolják a collector edition, a digital deluxe és a sima verzió részleteit, odaírják az árát és megveheted jóval a hivatalos megjelenés elõtt. 😛 😊

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5402
preorder már van jó ideje..hajrá xD
#5401
"As for launch and head starts, we’ll announce full plans soon."

Remélem, EZ a soon nem AZ a soon... 😄 Jó lenne már valami preorder-féleség.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5400
Huhh. 16 insta (ezt tudtuk) és ebben nincsenek benne a public insták, amibõl szintén van vagy 16 (na ezt nem)... nem semmi.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5399
De ha kém vagy, nem teheted meg, mert lebuksz. Vagy ha egy ottani figura bõrébe bújtat, akkor sem, mert elfognak, mint árulót. Ilyesmire gondoltam, persze ez nem zárja ki, hogy a lelked berzenkedik a dolog ellen. 😄 Nehéz az ügynökök élete. 😄

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

PiszkosFred
#5398
Oke, a main story az erinti mind a harom frakciot, lasd az emlitett jelenet resztvevoit (hozzateszem, kurvara tetszett a sztori es az, ami ott elhangzott, mas megvilagitasba helyezett par npct).

De mi van azzal a kvesztekkel, amelyet mondjuk a legelejen kapsz, es meg kell mentened az adott frakcio katonait, strategiai pontjait (taln igy nem spoiler). Ha Altmerken engem megker egy Nord, hogy segitsek megmenteni Nord embereket/Objektumokat, akkor mosolygok, bologatok es kinyirom/porig rombolom 😄 Haboru van.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5397
Azt szeretem ezekben a Q&A-kben, hogy megválaszolnak egy kérdést és a válaszról 5 másik kérdés jut eszedbe. 😄

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5396
Akár a próféta is lehet, vagy nem õ, végülis mindegy szerintem. Nekem olyasmi jutott eszembe, mint pl. annál a main questnél, mikor megoldja az öreg, hogy régi eseményeket láss (nem akarok spoilerezni). Tehát mondjuk egy másik frakcióba tartozó karakter bõrébe bújtat, de közben egyértelmû, hogy még a saját frakciódba tartozol, csak "megszállod" a testét, vagy ilyesmi. 😊 A karaktered külsejének változatlansága is megoldható lenne úgy, hogy kívülrõl másnak látnak az npc-k, vagy kapsz egyfajta disguise-t. Nekem ez még elfogadható lenne.

De ugyanúgy én is értelmezhetem rosszul. 😊 Lehet, hogy egyszerûen kémek leszünk. 😄

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

PiszkosFred
#5395
"certain entity" - ez a kulcs. Ha a profetara gondol ezzel, aki vegigkiser a mainstoryn, akkor az nem jo, mert e szerint a profeta azt akarja, hogy ismerd meg a tobbi oldalt is, nezd mas szemszogbol a sztorit. De ha nem a profetara vonatkozik, akkor kiralysag van, mert akkor lehet, hogy nem kell feadni a faji buszkeseget.

De lehet en ertelmezem rosszul 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

PiszkosFred
#5394
Hm, en maskent ertelmeztem azt a mondatot.

"Well, I can’t really go into the specifics without spoilers to the story. Let’s just say, a certain entity wants you to see things from a different perspective, and you will be able to travel to the new alliance."

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5393
Huhh, nem emlékszem, Fred, veled beszéltük-e, hogy az 50+ területeken a másik két frakciót végigjárva hogyan oldják majd meg a dolgot úgy, hogy ne ütközzön a saját frakcióval... na most itt a válasz, a sztori alakul úgy, szuper.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5392
Igazad van, mindig elfelejtem a stílusokat. 😊

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

PiszkosFred
#5391
Semmi extrat nem nyujt a guild store/guild shop egy xfaction guild eseteben a hagyomanyos guilddel szemben. Hiszen, a legutobbi betaban - beszeltuk itt is -, hogy xfaction stilust tudtal kutatni es gyartani fuggetlenul barmitol. Hogy ez csak egy beta specifikus opcio volt, a teszt erejeig, akkor oke, van ertelme ilyen szempontbol az xfaction guildnek. Ha nincs, akkor tenyleg csak egy chat, nem tobb.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5390
A chat és a guildshop az, ami ad neki némi értelmet, egyébként valóban semmi ebben az állapotban, bár a chat is mellékes szerintem, ott a TS. 😊

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

PiszkosFred
#5389
Annyira adja magat ez az opcio (mert egyebkent semmi ertelme a xfaction guildnek ingame cseten kivul), hogy hurra, bar lehetne mar a premierkor is.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5388
És már válaszolt is. 😄

This is something you can’t do right now, but I believe we would like to enable this for the future.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#5387
Jó lenne, ha az Adventure zónákban nem lenne a frakciók között ellentét.

PiszkosFred
#5386
Az enyemet mar feltettek, amit akartam: Vagyis, cross faction guildben ha egyutt vagyok Altmerkent egy Norddal es egy Orkkal, akkor tudunk e kozosen instazni vagy raidelni, vagy barmi kozos PVE tevekenyseget folytanti valahogy, vagy ez abszolute kizart? 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5385
Elvben mindenre fel lehet keszulni. Aztan gyakorlatban mar nehez ugyan ez. 😊