The Elder Scrolls Online

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

j0nNyKa
#6238
talán még a bioware, legalábbis én szeretem nagyon az elmúlt években megjelent cuccaikat

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/

Pari
#6237
reszben igazad van.
Tisztes iparos munka minden gamejuk, es egyik sem volt bukas...sok mas kiado/fejleszto; franchise es folytatasos game ezt nem mondhatja el magarol

"You no mess with Lo Wang!" Amoxx

Running
#6236
A blizzardnak a D2, WoW, Starcraft óta nem volt minõségi játéka, szerintem. Jelenleg is abból élnek amit 10 évvel ezelõtt alkottak.

Pari
#6235
Nem, én eddgi ugy gondoltam a teso-ra, hogy majd egyszer kiprobalom trialba, vagy f2p-be, de miota megtudtamma, hogy nyiltan felvallalva daoc szintu rvrt szeretnenek, azota nagyon szurkolok a gamenak es nem varok a trialig...a Bethesda is, mint a Blizzard mindig minosegi jatekokkal allt elo, szoval, remelem jo lesz!

"You no mess with Lo Wang!" Amoxx

#6234
Magam részérõl bízom benne hogy majd átállnak f2p-re, akkor kipróbálnám. Eléggé rendszertelenül játszom, így a havidíj nekem nem éri meg, amikor lehet hogy csak 1-2 hétvégén játszanék egy hónapban.

#6233
#6232
Nagyon érdekes cikk ha valakit érdekel :

http://tamrielfoundry.com/2013/02/eso-daoc-legacy/
#6231
Én vagyok az egyetlen itt akit nem nagyon érdekel a lore, hanem inkább a Dark Age of Camelot miatt várom ezt a játékot ?
#6230
A magam részérõl örülök, hogy a fizetõs modell mellett döntöttek. Lehet azért, mert régimódi vagyok 😊
Komolyra fordítva: az f2p MMO se ingyenes, sõt, sokkal többet el lehet költeni, ha vinni akarod valamire, ne adj isten pénzért árulnak olyan itemet, ami elengedhetetlen az end contentben. Nyilván mindkét esetre vannak példák, de számomra sokkal biztosabb hátteret jelent egy fizetõs MMO, mint egy f2p. Hozzáteszem, ez a magán véleményem.

WoW: Ejbenjaro#2740, BDO: Ejbenjaro, TESO: #raqured13, Uplay: RESO-Ejbenjaro

#6229
Nagyon jo pelda a p2p-f2p mizériara a Rift. Amig p2p volt szinvonalas kontent volt, ertelmes fejlesztokkel, amiota f2p, 1 dolgot fejlesztenek lelkesen, az item storet. Igen, eros sarkitas, de attol meg a lenyeg ertheto. Nem akarok belemenni ebbe az ertelmetlen vitaba, ezert csak annyit mondok, hogy en orulok hogy a TESO p2p jatekkent jelenik meg.

PiszkosFred
#6228
Nagyon sokan le fognak morzsolódni az elsõ idõszakban. Ugyanúgy, mint egy tévésorozat esetében. Meg fogják venni, kipróbálják, nem tetszik, uninstall. Úgy rendelnek elõ, vagy veszik meg, hogy fogalmuk sincs mit vesznek. Fõleg, ha WoWból jönnek át, azok két hét múlva kettétörik a dvdt is. Lehet, hogy 20 millió Skyrim fogyott 2 év alatt, de ez nem garancia a sikerre, fõleg úgy, hogy nem a hagyományos mmo trendet követi a játék, amelyet láttál a többi mmoban.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Terawatt
#6227
Tény, hogy egy B2P több embert csalna a játékhoz, de szerintem azért vállalták ezt be, mert óriási a név mögötti rajongótábor és kb. a nevével eladja magát. Skyrim után meg aztán fõleg nõtt az igény egy Elder MMOra. Idõnként óránként mondtam magamban, hogy bárcsak itt lenne haver, és együtt mászkálhatnánk ezen a király részen.

Ami miatt még kicsit rizikós, hogy mint említetted a WoW idejében nem volt f2p igazából, és ez akkoriban megszokott volt. Ismerek olyat, aki csak azért inkább a WoWra fog újra elõfizetni/megvenni az új kieget, mert az már egy olyan játék, ami jól kitaposott ösvényen halad biztosan, és nem kockáztatja meg azt, hogy egyetem mellett így "pénzt kidobjon", ha befuccsol.

Ha jó lesz a start, és az emberek látnak benne lehetõséget, akkor start után fél évre rá is sokan fogják még megvenni. Ez igazából az én meglátásom a helyzetrõl. Én úgy vagyok vele, hogyha az ember bele öl akár csak pár száz órát, és jól szórakozott, az már siker. 😊

lirikTENK |XMG Neo 17 (M21), RTX 3080(16GB), i7-11800H, 64GB ram

PiszkosFred
#6226
STO pont most 4 éves, és köszöni szépen nagyon jól elvan és fejlõdik. A legújabb Tuvok szál kifejezetten színvonalas.

Az SWtOR szintén fejlõdik, napról napra jobb, és bár a f2p része eléggé korlátozott, maga az mmo fejlesztõi és a játékosok kitartanak mellette, sõt, folyamatosan növekszik az egész.

Utolsó mondatodhoz annyit, hogy mi van akkor, ha f2p lesz? Nem dõl össze a világ, nem fog megszûnni, ugyanúgy lehet vele játszani, ugyanúgy fizethetsz is érte továbbra is, stb. maximum felhígul a közösség, amely ellen nem lehet mi tenni. Addig pedig? Én kiélvezem minden percét amíg lehet, mások is valószínûleg. A pénz a legkevesebb, ami számít.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#6225
Csalódottan értesültem róla hogy nem csak megvásárlós, de megvásárlós+havidíjas lesz a játék. Ezt óriási baklövésnek tartom, a most induló MMOknál ez a konstrukció már nem életképes, csak azoknál az MMOknál maradt meg, amik még a FTPMMO korszak elõtt inultak és meg tudták õrizni valamennyire a népszerûségüket(WoW, EVE azt csá). Legutóbb a Star Wars MMO, az SWTOR bukott egy óriásit ezzel az üzleti modellel, de annó a Star Trek Online is így járt. Bizotos vagyok mondjuk benne, hogy aimént említett két erõsen középszerû minõségû MMO-t a ESO már az induláskor lazán überelni fogja színvonal tekintetében, de szerintem ez az üzleti modell akkor is nagy mellényúlás.
Azok a kevesek, akik valamiért még ragaszkodnak a PTP üzeti modellhez, az egyszeri megvételt szokták preferálni mostanában(pl:Guild Wars2). Nem tetszik hogy az utóbbi évek legjobban várt MMOja egy öt-nyolc éve elavult üzleti modellel startol el. Csak aztán nehogy ugyanúgy megbánják, mint mindenki más.

#6224
Az sem mindegy hány hazai játékos lesz mert elég sokan jelezték itt is, hogy klánt alapítanának.
Count Adyn
#6223
Nah igen, remélem nem adnak maguknak még egy pofont...😄

\"A GOTO veszélyes, mire juthatsz véle, a JOIN meg költséges, cseberböl vederbe\"

PiszkosFred
#6222
Várjunk még a "gát nélküliséggel", ez csak preorder, és nem tudni, mennyien veszik most meg, és mennyien nem. Illetve, hogy mennyire lehet ezt unlockolni/megvenni, és mennyire nem.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#6221
Lentebb már írtam, hogy nálunk most megy a tanakodás, mi legyen, mivel úgy készültünk, hogy csak EP-s fajok lehetnek tagjaink. Még nem tudjuk, mi lesz, kicsit várunk.

WoW: Ejbenjaro#2740, BDO: Ejbenjaro, TESO: #raqured13, Uplay: RESO-Ejbenjaro

Count Adyn
#6220
Guildekrõl van már elképzelés így gátak nélkül ki mihez kezd?😊 Dunmer Nightblade lesz az elsõ kari már megálmodtam még a nevét is😄

\"A GOTO veszélyes, mire juthatsz véle, a JOIN meg költséges, cseberböl vederbe\"

#6219
Itt indítottam a topicot, ha valakit érdekel: Link
#6218
Nyehh, ez Különcnek ment. 😄

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#6217
Perszepersze. 😛

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

Terawatt
#6216
Valahogy úgy képzelem el látatlanba, mint a Darkfall, csak pve contentel megszórva/és persze full loot nélkül<#idiota>/.

lirikTENK |XMG Neo 17 (M21), RTX 3080(16GB), i7-11800H, 64GB ram

Különc
#6215
Elf hullák ezrei elég széppé tudják tenni a tájat, nem vitás ^^

Let's show them our hearts and then show them theirs! Dessan#2403

#6214
"Cyrodiil nem csak pvprõl szól. Ugyanúgy lesznek küldetések, semleges városok, eventek, insták és publikus insták, stb. Ugyanaz, mint a szintezõ zóna, csak épp PVP flaggal." by Fred

Ez a lényeg. Ne úgy képzeld el, hogy bemész, vannak fák, várak meg sziklák és ott malmozol, mikor futsz össze valakivel, mert nincs mit csinálni. Ráadásul a többi területhez hasonlóan nagyon szép hely.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

Terawatt
#6213
Cool. Köszi. Egyenlõre úgy néz ki, hogy nem startkor kezdek, hanem 1-2 hónappal rá, addigra úgyis foltozzák még a játékot, meg kiderülnek a nagyobb bakik, ha lesznek.

lirikTENK |XMG Neo 17 (M21), RTX 3080(16GB), i7-11800H, 64GB ram

#6212
Off: Hoppá! A Bethesda csinálta a kedvenc játékom az arx fatalis-t 😊)
PiszkosFred
#6211
Csak interfészt lehet. Amit a wowban lehetett, azt itt is. 3rd party tiltott. LUA alapokon minden.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Terawatt
#6210
Hamár a modolás szóba jött. A többi Elder játékok nagy elõnye volt, hogy szarrá lehetett modolni. Itt mennyire lehet majd buherálni majd? Kb wow/warhammer addon szinten?

lirikTENK |XMG Neo 17 (M21), RTX 3080(16GB), i7-11800H, 64GB ram

PiszkosFred
#6209
Hát a Keep tranzittal mehetsz bárhova. Nem lesz egy ideig más pvp terület, csak ez.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

PiszkosFred
#6208
Nézd, ezek régi infók. Ha anélkül rendelsz elõ vmit, hogy nem nézel utána, az nem a játék hibája.

Cyrodiil nem csak pvprõl szól. Ugyanúgy lesznek küldetések, semleges városok, eventek, insták és publikus insták, stb. Ugyanaz, mint a szintezõ zóna, csak épp PVP flaggal.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#6207
Értem, hogy Cyrodil óriási lesz, de én pl GW2-benm utáltam, hogy "fél órát" futottam a pályán, hogy ellenséget találjak vagy valakikhez hozzácsapódjak. Remélem késõbb azért lesznek kisebb pvp játékterek is. Na majd fórumon panaszkodom 😊
#6206
Ez jol hangzik csak majd nem lehet embert talalni 30 perc alatt. Es akkor 5v5 meg hasonlo harcok felejtosek is lesznek mert GW2-ben is ez volt wvwvw-n 😞
Hat most kicsit elbizonytalanodtam az elovetellel kapcsolatban.
PiszkosFred
#6205
"Nagy battleground" kb akkora, mint más játék esetében a teljes játéktér 😊 Az a pvp szerver. Kinti zónák pedig a pve szerverek.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#6204
arról írtak valahol,hogy miért nem lesz PVP szerver? miért csak a nagy battleground azt hali?

PiszkosFred
#6203
Csak Cyrodiil, semmi más

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#6202
Ha már pvp.. wowohoz hasonló battleground-ok is lesznek?
#6201
a PVP interfész eléggé kezdetleges😛 ha más nem is valami modder majd csinál pofásat😊

#6200
Sajnos Nephin-ék már jó ideje felvilágosítottak, hogy nem a war-hoz hasonló ostromokra kell számítani 😞 De így is minden bizonnyal jó lesz. Frakció alapú pvp lehet jobban tetszett volna lehet, de így döntöttek. Bár annyira nincsenek egyedi külsõ megkülönbözhetõ jelek hiába van sok faj, szerintem nehéz lenne megkülönböztetni egymást. Olyasmi lehetett volna mint az americas army 3 pl.. (Tudom fps, de nehéz kiszúrni az ellenséget)
#6199
A színekért nem vállalok felelõsséget, gyorsan pörögtek a dolgok 😄, a lényeg az, hogy megegyeztek itt-ott mindenféle párosításban és elsõre nem volt egyértelmû. 😄

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#6198
Volt jelzés a karakterek felett, de kicsit zavaros volt nekem. Harc nélkül oké, piros az EP, kék a DC és sárga ikon az AD játékosai felett. Nade harcban. 😄 EP vagyok, az EP- csapatom tagjainak HP-csíkja kék volt, de a nem harcoló DC-k csíkja is kék, a harcoló EP-k csíkja piros, de a megcélzott ellenség csíkja is... néha hirtelen nem tudtam, mit lövök/célzok. 😄 De mondom, szerintem megszokás kérdése.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

PiszkosFred
#6197
Health bar is jelzi (zöld, piros, stb.), hogy ki merre hány méter.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#6196
Szerintem ezt a nameplate megoldja majd, legutobbi betaban ugye kivolt kapcsolva.

#6195
Bocsi megvan egy blockolom kikapcsolta chrome-ban!
#6194
Nem nekem nicnsen beta kulcsom és Én sak itt tudtam megnézni http://skillcalc.massyx.de/ de itt ráviszem nem írja vagy legalábbis nekem nem!
#6193
Igazából az egyetlen igazi gondom az volt a PvP-vel, hogy nagy csatákban kicsit nehéz volt megkülönböztetni a barátot az ellenségtõl a tömegben (kivéve a raidtársakat, mert õket egyértelmûen jelzi). Remélem, csak megszokás kérdése lesz, mert ehhez nem volt elég idõ.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#6192

#6191
Az ESO motorja? Saját motort írtak hozzá.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

PiszkosFred
#6190
Saját.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#6189
Igaz, jónéhány taktikai lehetõség kiesik a hiányában, de hidd el, nagyon élvezetes volt az, amit láttam a PvP-bõl. 😊 Ha hosszabb távon is ilyen marad és nem üti fel a fejét a GW2-szindróma, akkor nem lesz vele gond szerintem.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)