The Elder Scrolls Online

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#8410
Abban igazad van, hogy a közösségi érzést valahogy nem tudják elkapni a mostani MMOk. Többek között ezért van, hogy általában csak egy questre, egy dungeonre teamelnek össze az emberek, aztán hellocsá és soha nem látod õket újra.

Persze az is igaz, hogy sokszor komplett guildek kezdenek egy játékot és õk mér ismerik egymást és éppen ezért együtt tolják ezeket. Nekem anno amikor kezdtem mmozni pont az tetszett a legjobban, hogy lehetett emberkékkel ismerkedni, iszonyú jókat nevetni meg dumálni. Mostanában ez csak inkább egy rövid tájékoztató, hogy ki mit csináljon aztán kuss.

Ilyen közösségi tereket bele lehetne ezekbe is tenni. Ha már amúgy is vannak bárdok a tes világában, lehetne akkor itt is combat fatigue mint anno swgben és mehetne mindenki kocsmázni egy picit vagy campelni. De ez itt nem így van és így kell megszokni. Én is sajnálom, de attól mlég lehet jó a dolog.

A hétvégén sikerült pár emberrel összeteamelni és hosszabb-rövidebb ideig együtt haladni, dumálgatni, szóval lehet TESOban ez is jobban fog mûködni. Én bízom benne.

Gazdaság. Igen, ez is egy nagy pont, de én még nem írnám le. Nem nagyon láttam, hogy mûködik ez a guildben eladok dolog, szóval nem véleményezném egyelõre. Majd meglátjuk. Valszeg az a része a játéknak változik majd.

Running
#8409
Elõzõ bétában kéttõrös, íjjász, most varázsló voltam. Nem tudom még melyik, a fajról meg még ennyit sem. Szövetség is kérdéses, de valószínûleg Daggerfall, mert öröm lesz ölni a sok kis Drizzt-et, Skyrimbõl gyüttem Nord-ost, meg a szokásos nagyon szép elf íjjász leszek, mint Legolas bugrist.

#8408
mindegyik "hír" közel azonos idõpontban jelent meg, ha végigkattintgatod a forrásokat, már ahol vették a fáardtságot, és megjelölték, a végén láthatod, az eredetük közös.
egyébként meg itt egy link arról, hogy cáfolták, szóval innentõl mindenki eldöntheti szabadon, hogy kinek hisz.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

#8407
Nagyon remélem amúgy, hogy sikerül "találni" pár idõsebb, tapasztaltabb playert akivel normálisan együtt lehet játszani majd.
Az pl. kiakasztott, mikor lementem BC-be lvl 14-en a többiek lvl 10-esek voltak. Mikor az elsõ keményebb kis boss-hoz értünk, jó távol megálltak, s valaki odaszólt nekem: Good luck 😛
#8406
De én nem gyõzködöm magam, hogy hiteles akkor te se hogy nem az. ennyi.
De már ezért a flegma stílusért sem kapsz mínuszt mert látom az jó istenke megajándékozott már ezerrel. Ez van. Mindig is lesznek olyanok akik a fórumra csak azért jönnek hogy flameljenek. <#wilting>
j0nNyKa
#8405
én nem foglak megtanítani olvasni, de így rákattintotam a másodikra, és az is egy kiafaszomez-senki twitter postján lovagol (a képen amit bevágtál)
ha lenne twitterem, most kitolnám rá hogy megfázott az unikornisom és ezért a 6 lábú medvémen jöttem dolgozni, abból is lennének ilyen hiteles cikkek

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/

#8404
Egy kis hideg víz a lángokra:

Ti eldöntöttétek már milyen karakterrel leszek és melyik frakcióban?
Én még mindig vacilálok, pedig már mindhárom alliancet kipróbáltam több karakterosztállyal is, legjobban Ebonhart-hoz húz a szívem, karakterre viszont van egy csomó ötletem. Argonian mágus meg ork haramia mindenképp lesz 😄

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

Running
#8403
Igen, én is ott zártam be. <#hehe>

#8402
Kár hogy csak az elsõ linkre sikerült rákattintani.

ülj le egyes!😊
#8401
Ebbe reménykedtem végig, kösz a hozzászólást, bár mondták a külföldi ismerõsök is messze magasabb színvonal mint a skyrim, mármint a questek meg a karakterfejlesztés, történet. Na kíváncsi leszek hogy fog menni nekem a dolog.

#8400
a te pénzed volt? ha nem, akkor meg mit izgat, mennyibe került?

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

j0nNyKa
#8399
rákattintottam az elsõ linkre, címben "Rumored", ülj le egyes 😊

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/

#8398
Vagy, hogy hol látom hogy hány %-os védelmem van pl. tûz,jég stb stb ellen? Merthogy a karakter lapon nem láttam.
#8397
danone
#8396
Maximálisan megértelek, ugyanígy vagyok én is. Azt ajánlom próbáld ki a Secret World-öt, annyira más a megszokottól, hogy engem pont ott köt le, ahol semmi más nem tud.

De az ESO nem errõl szól. Egy nagy múltú játék evolúciója, meg kellett lépniük ezt is. Külön piros pont azért, hogy sok dologban nem voltak hajlandóak kompromisszumot kötni. Manapság kevés példát látok arra, ahol a játékélmény van fókuszban (FPS, noLAG, RPG elemek szigorú megtartása, stb). Ezért éri meg ez a játék, és felesleges hasonlítgatni. Manapság minden mmo hasonlít valamiben a másikra.
#8395
Ebben tényleg nincs igazad azért, a zenimax az elsõ pillanattól ezt így hirdette meg. Meg lesz a solo élményed és aki éppen beesik melletted a dungeonba azzal közösen leküzditek a mobot egymástól függetlenül de mindannyian megkapjátok ami jár. Ha belegondolsz ez zseniális, hogy megoldották.

#8394
Azt mondja meg nekem valaki, hogy mit jelent az a kis lakat (vagymi) amit néhány tárgy (fegyó,armor) darabnál látni ha megnézem a statjait.
#8393
Elõre bocsájtom én nem vagyok TES rajongó, nem is nagyon játszottam velük, csak belenéztem, de annyi, nem fogott meg. Viszont már 10 éve MMO-zok, elég sokkal játszottam több évet is. Engem mindig maga a világ érdekelt, annak felfedezése. SWG óta keresem azt a játékot, amibe bele tudom élni magam, szórakoztat a játék, repül az idõ benne. Tudom, hogy az SWG egy sandbox játék volt (R.I.P.), ez meg nem, de mégis érzem, hogy benne élek, a részese vagyok ami benne történik, van "súlya" a választásaimnak. A grafika szerintem nagyon szép, ilyen fény-árnyék effekteket a Riftben láttam utóljára, ott is nagyon szép volt, fõleg a riftek körül. Örülök, hogy van napszak váltás, idõjárás is gyakran változik. A kezdõ területek még annyira nem fogtak meg (egy Redgard Templart indítottam), bár már ott is kezdtem felfedezni a területeket, így akadtam bele több questbe is, ami nem a fõszál része, ezért nem is nagyon éreztem, hogy meg vagyok vezetve. Persze mivel ez themeparkos, vannak korlátok. De tök jó volt, hogy nem kell 30 disznót leölni, ambõl minden harmadik dobja a farkát, amit aztán le kell adni. Ahogy haladtam elõre és átmentem Daggerfallba, kezdett kitárulni még jobban, elkezdtem craftolni (kovácsolás) is, ami elsõre megtetszett, mert nem kell hozzá sokat grindelni nyersanyagot, egyszerû, de mégis változatosan páncélokat és fegyvereket lehet készíteni. A fejlõdés és ahogy a skilleket lehet fejleszteni, az is nagyon tetszik, az meg hogy nem vagy megkötve, hogy mivel, milyen módon harcolj még nagyobb szabadságot enged meg. Néha kicsit nehéznek éreztem egy-egy hosszabb küldetés sorozatot, párszor elhaláloztam mire leöltem egy quest végi "fõgonoszt", de ez lehet az én bénaságom volt. Az biztos, hogy ez nem az a "behúzom azt a 3 pakkot aztán AOE" tipusú játék. Sajnos csak lvl 9-ig jutottam el, mert nem volt több idõm, de engem beszippantott. Akik fikázzák a játékot, azok egy wow klón vagy skyrimot akartak. Ez szerintem, ha a quest bugok és a hosszú töltési idõk a élesben nem lesznek, egy hosszútávú kalandot fog nyújtani számomra.

http://edtool.net

#8392
Keress egy hozzászólást amibe konkrétan kijelentettem, hogy "ez nem tetszik!" tetszik is meg nem is. Meg is rendelném meg nem is. 😛 Arról próbálok világosabb képet kapni, hogy valószínûleg én nem vettem észre a játékban rejlõ lehetõségeket és valaki felnyitja a szemem.
#8391
Ha igazán troll szeretnék most lenni akkor egy gamestar os linket küldenék. (ne mintha megkérdõjelezhetnéd a õ szakmai hitelességüket. Nekem ez a munkájuk, az életük. Nem adnak ki hasra csapott cikkeket csak olyanokat amik más portálokon is megjelentek)
#8390
Nem értelek amúgy. Miért akarod megerõszakolni az elmédet? Ha nem tetszik, akkor nem tetszik. Sokan vannak ezzel így. Nekem jó így ahogy van, lassan bár de beleszerettem. Te meg nem. Nincs ezzel semmi gond.

s0n1c
#8389
Bocs, de neked nem a TES-el van bajod, még csak nem is az mmo játékokkal, hanem saját magaddal.
j0nNyKa
#8388
egyébként mostanság szivárványszínût sz*rok, és autó helyett unikornison járok munkába
nincsen sajnos bizonyítékom, de majd pár év múlva látni fogod
szal érted

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/

#8387
Ne fussuk itt a felesleges köröket. Te is és én is tudom, hogy bármit linkelek neked az nem lesz valós adat. Ez van. Ennek a valóság alapját is csak pár év múlva fogjuk érzékelni.
#8386
Jobbklikk - zoom out. 😛

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

j0nNyKa
#8385
linket. mer ugye van link. butabiztos kattintós linket kérek arról, hogy már 200milla felett jár a költségvetés (250?!)

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/

#8384
Ha EVE fantasyt keresel, akkor az kb. a Darkfall UW. Nekem kicsit ez a themepark vonal csalódás.

#8383
200 fölött jár . Ennyi adat van róla és nem több. mmorpg.com- on láttam utoljára. innentõl már csak a képzeletünkre van bízva. Nem zsíros kenyéren élnek a külföldiek mint mi 😊
#8382
A térkép tényleg kicsi , mert csak a terület egy bizonyos részét jeleníti meg egyszerre.
#8381
Ez érdekes. Honnan tudod, hogy nem ?😊
#8380
"De itt most már nem csak arról van szó, hogy egy bizonyos rétegnek kell megfelelni."

nem, nem akarnak millióknak megfelelni. nem egy tucat MMO-t akarnak készíteni, hanem egy TES játékot, amivel a TES rajongók online tudnak játszani korlátok nélkül. Nem wow klón és nem is annak készült. Van abból elég.

#8379
Próbálom bizonygatni magamnak hogy nem én égtem ki az évek során (pedig úgy tûnik) Már nem hoz annyira izgalomba hogy: "hú ott egy bokor mellett horpasztó bébifarkas öljük le együtt!" És most irigylem azokat az embereket akiknek még ez is új. És szívesen cserélnék veletek de tényleg. Vissza kapnám azt az érzést amit 10 évvel ezelõtt éreztem 😊
#8378
Off kicsit. Tegnap egy órára beugrottam az aocba, egy régi barát épp t3-at nyomta, és mondta jópár ugrimókus betévedt. Össze-vissza ugrált a pillar kapcsolóin egy pillanatra sem tudott leállni. A barátom aki 5 hónap után volt ott elõször, és rögtön berakták a puzzle kapcsoló részbe, életében elöszõr, 10 másodperc alatt reagált arra mit kell csinálni, hogyan. Mert mindig ilyenekkel játszottunk. Az ugrimókus meg sose.

Az igazi gond az szerintem és ez független attól theme park vagy nem, ahogy ha jól tudom az EVehez is kell azért ész használat, azt látom nem lehet olyan játékot csinálni amit én is élvezek meg az ugrimókus is maradéktalanul. De ez csak egy példa az érthetõség véget. Ha érted mire gondolok. Szerintem ez fõleg az ugrimókusoknak készül. Így is felfoghatod ha érted mire gondolok.

Torzonborz
#8377
"ha már elvertek rá 250 millió dollárt "

Errõl egyébként van konkrét info ? Fred / Nephin ?
Több helyen is olvastam ezt az összeget de ez is csak téves infón alapul vagy valóban ennyi volt az összköltség ?

"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/

j0nNyKa
#8376
mondjuk ha 2 naponta 50millával több a játék költségvetése, valamit nagyon jól csinálnak, én is így akarom termelni a pénzt
mostmár hogy 250nél járunk, igazán mutathatnál errõl hivatalos adatot 😊
jó én értem hogy nem tudsz, mert baromság, de legalább foglald el magad azzal, hogy keresed 😊

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/

Running
#8375
Nem értelek. PvP-n voltál? Csapattal questeltél, dungeonoztál? Ha jól tudom nem, akkor mi alapján az ítélet?

#8374
Ezt a 200/250 millát jaj ne már megint... 😄 Nem volt annyi, cáfolták, felejtsd el.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#8373
Ez pedig talán a legfontosabb mondat volt az EVE és a TESO összehasonlításában. 😊

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#8372
De ha tényleg arról van szó, hogy ez elder scroll rajongóknak készült akkor beadom a derekam. Én hiszek. Én mindenkinek hiszek. Ha egy elder scroll rajongó azt mondja hogy eltalálták az érzést akkor én hiszek. De itt most már nem csak arról van szó, hogy egy bizonyos rétegnek kell megfelelni. ha már elvertek rá 250 millió dollárt (igen megint a pénzel jövök) Még azt is elhiszem nektek hogy ez a kis térkép csak a kezdõhely és utána nyílik ki a világ. De jelenleg ami a legidegesítõbb a kis apró hibák amik mellett nem lehet elmenni és itt már nem is mondok semmit az ingame gazdaságról mert elküldtök monopolizni. De én úgy vagyok vele ha single playert akarok játszani akkor azt játszom. Ha multit akkor multiplayeres, többjátékos érzést szeretnék.
#8371
Az EVE-hez képest érthetõ, ha nem találod a helyed gazdaságilag. 😊

Elõször is ki kell bányásznod/fel kell szedned a legtöbb alapanyagot. Aztán ezeket általában finomítani kell a craftállomásokon. Aztán ezeket kombinálni kell stíluselemekkel, módosítókkal stb. Receptet vagy találsz, vagy ki kell fejelszteni a cuccot. Kereskedelem vagy két játékos között van közvetlenül, vagy a guildshopokon keresztül (több klán tagja lehetsz, mindegyik boltját látod, illetve lesznek nyilvános klánboltok is bizonyos feltételekkel). AH nincs, azt ne keress. Szövegbuborék sincs.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

Torzonborz
#8370
EVE sandbox mmo , ez meg theme park. A kettõt nagyon nem szabad keverni sõt összehasonlítani sem annyira más a mechanikájuk.

"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/

Running
#8369
Akkor ez nem a te játékod.

#8368
Az a baj hogy én EVE online-ról jöttem. Ott eléggé függsz a másik játékostól. Egy economy része vagy. stb. Itt nincs ilyen. Nekem végig az az érzem volt, hogy egyedül játszok. A körülöttem rohangáló emberek meg csak npc-k. Maximum bal oldalt használták a world chat-et de szimpla say nincs is játékban. Nem jelenik meg a fejed felett a szöveg vagy valami. Ilyen egyedüllétet rég éreztem. Mennék én felfedezni de mit? zárt sziget a quest úgy is átvisz rajta. Kovácsolnék én ha lenne mibõl. Elég szegényes a loot. Kereskedni nem tudok. Nem találtam egyenlõre ilyen opciót a játékban. Maga a gazdaság teljes hiánya ami engem megõrjít és az, hogy nem érzem hogy egy online szerepjátékkal játszanék.
#8367
Elõször én is feketepontot adtam a játék linearitására, de nem vagyok biztos benne, hogy késõbbiekben kötelezõ lesz továbbvinni a main storyt az elõrehaladás érdekében, sõt, biztos vagyok benne. Igazából az elején mindenki birka módjára tömegesen megy oda ahova küldi a játék, de késõbb azért elég sok lehetõség van, hogy oda menj a térképen belül küldizni, ahova csak akarsz. Nyilván a zónák szintekre vannak osztva(legalábbis gondolom én), a kezdõterület lvl 15ig jó talán, utána lehet haladni a következõre. Ez kb minden mmo-ban így van, wowban sem mehettél átt Goldshire-ból STV-be questelni.

A térkép kicsi dolgot továbbra sem értem, te melyik zónában voltál? Mert 12-16 óra játék után azért bekellett járnod már valamelyik kezdõterületet. Abból hogy "kis szigetrõl mész másik kis szigetre" gondolom Aldmerit próbáltad, nos a Summerset Isles vagy akárhogyan is hívják az elf kezdõt tényleg nem olyan nagy, de hát ez egy sziget. De pl Ebonheart kezdõje a Stonefalls akkora, hogy szerintem 15-20perc lenne csak keresztülfutni rajta.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

#8366
Az érzést amit ad, nem lehet megmagyarázni se normálisan se máshogy.
Szereted vagy nem és kész. Szereted a sört? Magyarázd meg miért. Az íze miatt? Ezt meg a hangulata miatt. Érzésrõl van szó, nem lehet megmagyarázni. Vagy érzed vagy nem.

#8365
Nekem nem. 😊 SWTOR, AOC, TSW fanvagyok 😊 Szerettem a TEs-t régen, ma már nem, a skyrim már nem az és ez se lesz az. De azért majd kipróbálom a fõsztori miatt jövõre ha lesz idõm.

#8364
Nem vagyok akkora TES fan mint Fred pl. Nekem a TES az a Skyrim és azt is max 3 hete tolom. Elõtte azt sem tudtam mi az a Tamriel.
Még nem voltam más területen, mert kasztokat teszteltem. De hogy grind? Persze van olyan hogy szerezz meg 6 macskafület, de nem sok. Ez a grindtõl nagyon nagyon messze van.
Jó a világ hangulata, a zene adja azt a pluszt hogy kirázhat a hideg (pozitív értelemben). Írták hogy lvl10-12 után nyílik ki a világ. Nekem jó úgy is ahogy a kezdõ területen volt, nekem tetszik a komorsága, a dark stílusa. Ha más a GW2-t említed te is. Ott is csak az elsõ karival érdekes, a szívecskék ugyanott vannak, agyfaszt kaptam a szupermárió jumping puzzle-tõl, nem tetszett az asura faj, nem tetszenek az eventek amikor 3 méteres nyalókákon kell ugrálni, nem tetszik hogy mész valahol és egy hatalmas ajándékcsomag van az úton rózsaszín szalaggal átkötve.

A TESO hangulata nekem nagyon bejött. És a legjobb, hogy nem tudom megmagyarázni miért. Egyszerûen úgy jó ahogy van, a hangulata, az épületek, minden.

#8363
játszottam vele 12-16 órát. Nem mondasz újat. Nekem nem is ezzel van a bajom csak hogy az emberek képtelenek normálisan megfogalmazni amit meg kéne.
Nekem meg nem tudod megmagyarázni a tes érzést mert én nem játszottam egyik résszel sem. Valószínûleg ez az amiatt nem ejtett rabul a dolog. Gondolom nektek ez olyan mintha a kedvenc single playeres élményeteket végre megkapnátok online változatban is. Harc rendszere RaiderZ-es ez sem ért meglepetésként. Nyilván mindig is lesznek olyanok akiknek tetszeni fog. Nekem csak az volt fájó pont, hogy nem éreztem hogy ez online játék.
Az Economy-nak nyoma sincs. Szabadság érzet nincs. (megmondja a játék hova menj) nyilván akkor már teljesen megköveznének, hogyha azt mondanám hogy a térkép már már szürreálisan kicsi vagy a játék elsõre csalóka.
#8362
Erre számítottam anno, de így okés. Megvan az a réteg akiknek ez szól és az már nem mi vagyunk. 😊 Ez a jövõ erre anno az aocba rájöttem mikor egyre több ugrimókussal került szemben és már a target sem segített. Maradj a pve résznél.

#8361
Van lfg, igen.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)