The Elder Scrolls Online

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#8660
+ Van mar egy combat clues opcio is interface/gameplay egyikeben, ami az en olvasatomban a buff/debuffok megjeleniteset fogja jelenteni, csak ugy most nem lehet bekapcsolni.

#8659
Az UI-t direkt modolhatóra csinálták, szerintem az elsõ bekezdésedben említett dolgokra seccperc alatt lesz addon.

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

PiszkosFred
#8658
Elsõ bekezdéssel egyetértek. Nagyon hiányzik egy combatlog vagy szöveges feedback arról, hogy mi történt. De van fejlemény, már van tooltip arra, hogy ismerem e receptet vagy sem 😄 Hiányzik, hogy felveszek 10 tárgyból ötöt, és nem látom, hogy tényleg arra kattintottam e vagy sem. Ezt egy combatlog a chat ablakban megoldaná.

Másodikkal számolni kellett, ez az, ami nem lehet kivédeni. Ez a multiplayer hátránya, hogy millió hõs rohangál és teszi rendbe a dolgokat, száz játékos egyesíti a Nagy Házakat egymás után. Ezt le kell nyelni mindenkinek, még szerencse, hogy a phase technika miatt csak veled beszélnek az npck és azt látod, ahogy alakítottad a sztorit. De igen, néha ott van még 10 másik is, a titkos barlangban kvázi 500-an egy nap 😄 Hiteltelen, de van, amit nem lehet kivédeni egy mmo-ban. Instance nem lenne rossz, sõt, a main sztori így lett megoldva, de ha minden más kvesztnél is ez lenne, akkor nagyon elszeparálná egymástól a játékosokat.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#8657
Jaja, es en bizom benne, hogy ezt viszontlatjuk majd endgameben is + 20 korulre mar esnek is set itemek.

#8656
Víz alá le lehet valahogy merülni?

#8655
Ha néhány dolog kevésbé lenne "tes-es", talán még a játék elõnyére is válna. Értem ezalatt pl. ezt a buffos történetet, a karakterlap zavaró egyszerûségét, meg a nem túl informatív ui-t, ami csak villantja a kép közepére kiírt szövegeket skillfejlõdéskor, meg a jobb felsõ sarokban a craft üzeneteket, nameg az npc-kkel lefolytatott beszélgetéseket sem tudom visszanézni(?).

Számomra ugyan mondjuk tökéletesen irreleváns, de érdekelne, hogy azok, akik TES-hangulatra hivatkoznak, hogyan tudnak megbarátkozni azzal a jelenséggel, hogy a történet szerint "réges-régen elhagyatott/elfeledett/lezárt/kísértetjárta" kripta/barlang/rom/stb akkora forgalmat bonyolít a játékos látogatásakor, mint az Andrássy út péntek délután. Ez alaposan arcul csapja a TES-élményt. Miért nem oldották meg egyéni instance-okkal esetleg?

Amúgy a játék hangulata, a területek, a gyûjtögetés, a craftolás, a küldetések nagyon eltaláltak, urambocsá' engem még a combat rendszere sem zavar, a fejlõdés lassúsága meg szinte külön tetszik. Egyvmit érzek még kicsit összecsapottnak, a skill-rendszert... ez olyan, mintha erre nem fordítottak volna túl sok figyelmet a világ, a küldetések kidolgozása mellett.

A pvp-n ellenben kellemesen meglepõdtem, miután sikerült másfél óra erejéig kipróbálni, olyan érzésem volt, mintha arra különösen oda akartak volna figyelni. Ugyan még nem teljesen átlátható számomra minden szabály benne, de elsõre jól összerakottnak tûnik, kellemes gyorsasággal omlanak a falak és kapuk, egészségesen nagyok a távolságok, stb. Az ellenfél csapatai mögötti sunnyogáskor kicsit megérintett a jó öreg daoc-érzés is...
Végülis úgyis minden azon múlik, hogy milyenre sikerül megcsinálni a hosszútávú motivációt a játékosoknak.

#8654
lattatok hogy lehet setitemeket is craftolni? stonefallsban talaltam valami helyet a map kozepen valahol kint a pusztaban, ahol vannak workshopok es lehet gyartani egysethez tartozo itemeket, 3 itemnel ad bonuszt hogy ha melee hit er 35% hp alatt akkro tolsz egy aoe knockbacket 2-3 percenkent procolhat. a setitem gyartas feltetele hogy adott slot/fajtahoz legyen 2 trait researcholve mar. gondolom akkor lesz mas fajta set is mas mapokon, mokas.

j0nNyKa
#8653
hahaha én ~3 bétával ezelõtt kijelentettem magamnak, hogy 99%-ra tudom a faj / kaszt / fegyver / játékstílus kombómat
azóta bétánként változott 😊

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/

#8652
Olvasta valaki, hogy a hirelingek milyen leveleket irnak a napi csomag melle? En sirok. 😄

j0nNyKa
#8651
ahahah ez a hsz nyert, fõleg a mai nap után 😊

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/

#8650
A játékban (accountban) úgy látszik, hogy "Early Access" és ugye a mostani béta is ott van még. Viszont aktiválás után küldenek egy emailt is amiben köszönik a vásárlást, felsorolják az extrákat (3 nap+ a faji megkötés törlését és a petet). És majd írnak megint ha van vmi infó az early accessrõl, vagyis hgoy mikor kezdheted korábban.

Szerintem rendben van így, csak várni kell április elsejére 😊

s0n1c
#8649
Dragonknight is érdekes lehet heavy armorban, destro (inferno) staffal 😊
#8648
Nállatok is ilyen ,hogy 2 skill aztán nincs staminatok?
#8647
Nem tudom nekem nagyon tetszika 2hs templar + resto csak még várom a stamaian töltö resto spellemet mert így nyomok 3 skillt aztán elfogy a stamianm és auto attack 8)
#8646
Ismeros a dolog nem kicsit. 😊 De, lekopogom, nekem a mostani beta alatt 99%ossa valt a vegleges dontesem.

Jockey
#8645
azt kell mondjam bajban vagyok:-)
csináltam eddig(igaz néhányszor csak builderrel):
1. Dragon knight 2h charge crites, aoe rootos,longstunos darálót
2. DK dualwield aoe rootos darálót
3. Templar s/b aoe dot-s heales tankot
4. Nightblade bow/class tree - hp töltõs ijjászt
5. Night blade dualwiled assat

A baj az, hogy mind1k tetszik a maga módján:-)
nehéz döntés lesz a kezdés

Túl régóta játszok MMO-kat és túl sokkal ahhoz, hogy ne legyek kritikus.. ;-)

#8644
Cyrodilban ugyanugy vannak pvp es pve questek is, olj meg 20 playert pl, ami ismetelheto. Ezenkivul public instance ugyanugy, 50es pve mobok stb.

PiszkosFred
#8643
Jaja, végre Davon Watchban engedte az istállóban.

#8639
Az kemény, nem sokat pihent ez sem akkor az elmúlt és a mostani béta alatt 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#8642
Beflageltek az accjukat es 100 goldert tudtak venni lovat igen.

#8641
Bazz.az meg hogy?

Valami dev? vagy vkinek a vkije?
#8640
Mindenki aki imperialt megvette tudott venni lovat?
#8639
Update: most mondjak nekem, hogy 46os karakter jott szembe Cyrodilban. 😊

#8638
Van kb 3-4 küldi AD-ben amit nem tudok megcsinálni, valószinû bugosak.
#8637
Én 15-ös vagyok, de már úgy kell vadászni a küldiket..

Amúgy..megy még a szerver?
#8636
Derék népség 😄

twitch.tv\mnk_official

#8635
17ig lehetett eljutni a questekkel nagyjabol. Innentol Cyrodil pvp/pve, esetleg farm valahol, amig nemvagy +6 a mobokhoz kepest. En perpill 21 vagyok de elkezdtem egy uj karit. De Cyrodilban lattam 26os karaktert is.

PiszkosFred
#8634
A content volt 1-17-re belõve, attól még te léphettél magasabb szintre is. Csak a 20-as zónák jelenleg üresek, illetve amikor én jártam arra turistaként, kongtak az ürességtõl. Bár akkor volt a stress teszt is, lehet, hogy amiatt nem láttam semmit sem, mert se árus, se mob, se város õr, semmi, még az ajtón sem tudtam bemenni Mournhold templomába (Almalexiát megnéztem volna "élõben") 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#8633
A masik dolog ami meg eszembe jutott, eddig az volt a baj hogy ha nem volt *geped*, nemtudtal ertelmesen pvpzni es/vagy olyan szar volt a jatek motorja/serverparkja/stb, mondok peldat: WoW wintergrasp, SWtor ilum 1 fpsel nyomod a buffjaid hogy kapd a killeket anyone?), Rift conquest, stb. Itt a 100v100+++ is tokeletesen fut miutan betoltotted a kornyezetet az en 4 eves jonak igazan nemmondhato gepemen is. De tessek, ezsemjo. Hat tobb mint erdekes. 😊

#8632
sajnos maga a mûfaj elég sok kompromisszumot kíván grafika és modellezés terén. nyilván lesznek majd ezirányú fejlesztések is, de a lehetõségek végesek. deal with it, ahogy a mûvelt francia mondja.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

#8631
Xd...szegény. am Fred mindenkinek 17 volt a max lvl? Mert lattunk 19est is..

twitch.tv\mnk_official

kastil
#8630
tökmindegy

PiszkosFred
#8629
Józan ész azt diktálná, hogy lesz, mert 20-on felül szart sem láttunk még 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

s0n1c
#8628
Lesz még béta release elõtt, vagy nem tudni?
#8627
Viszlát már

twitch.tv\mnk_official

PiszkosFred
#8626
Erre mondtam, hogy elfogadom, tiszteletben tartom, de helyén kell kezelni a pár órás tapasztalat alapján készült véleményt. Nyilván az én véleményemet is, hisz' én meg elfogult vagyok.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#8625
Ja látom a Nick képedet. A kecske hogy jön ide?

http://edtool.net

kastil
#8624
Én cask anynit mondtam, hogy a TEStõl megszokott dolgokat butítva kaptam. Nekem fontos az animáció, nagyon. Sokan tolják riftet, de amint megláttam az animációkat, töröltem. Azért csak azt bámulom hónapok/évekig. Az meg, hogy szerintem csak a neve miatt van hypeolva (neked is szól nephin); stargate, defiance, sw, soroljam? Az elmúlt pár évben minden játéknál ez ment. Mellesleg Fred, most komolyan, nem egy újságírói review volt valamelyik neves oldalon.

Senkinek nem pofáztam bele hozzászólásába, amikor épp azt ecseteli hogy ez vagy az mennyire jó, nem is írtam véleményt olyanról, amit nem láttam, csak azt írtam le ami engem elijesztett a pár óra alatt.

Na de tényleg jó játékot nektek srácok

#8623
stackeles miatti imbalancet gatoljak vele, csak az a baj hogy pl full heavyben levo dragonknightnak armort ado csillagjegy buffal, meg extra armoros heavy armor passivval mar narancsban van az armor, es igy a tuskes armor buff extra armorjabol castnal a negyedet kapom meg kb. illetve jo lenne tudni hogy adott armor, mennyit is csokkent. dehat ez majd idovel biztos kiderul, illetve lesz ra addon, de igazabol jol elvan az ember igy is 😊

PiszkosFred
#8622
Sorcival azt szpemelem én is, amikor alacsony a magicka.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#8621
Na gyerekek nem mondom meg melyik quest végén volt egy boss. melee-vel elég kihívás volt megölni....szóval bénázóknak nem sok esély! 8) és ez se nem dungeon se nem semmilyen nagyobb boss nem volt...ha a duengeon ennél erpsebb akkor nagy klassz kis játék részek várhatóak! 8)
#8620
nem kell. hulljon csak a férgese!

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

s0n1c
#8619
Btw, a fighters guildbe van egy skill, silver bolts, amivel staminából tudsz lövöldözni. Healer ág mellé érdekes lehet, így nem kell magickat "pazarolni".
#8618
talan bethesdanak ki kene emelnie valamivel ezt, hogy az elso par ora betanulosdi. hozzatennem betanulosdibol is igen jo, mert mar a borton utani mapon remek questek vannak, csak olvasni kene es nem skip-skip rohanas a nyil fele.

s0n1c
#8617
Gondolom ezzel a túl magas hp-t, magicka-t, staminat szeretnék (majd) megakadályozni, de ez csak tipp.
PiszkosFred
#8616
Ezt nagyon sokan nem értik meg. A szökés, Bleakrock és Davon Watch a játék prológusa, felvezeti a történetet, a hátterek, megmagyarázza a mit miért kérdéseket. Mind a pvp, mind a pve részét illetõen a játéknak. Ahogy elér az ember Stonefallba, mondjuk Ebonheartba, onnantól kezdve jön a tényleges játék, és onnantól kezdve azt csinálsz, amit akarsz. Ott van a Chapter I, még ha nincs is így tagolva a játék.

Ezért kell megkérdezni mindenkit, hogy meddig jutott, mert lvl1-6 alapján persze, hogy nem tetszik neki, hiszen se skillje, se cucca, semmilye nincs, kvesztet elolvasni meg nem akar. Naná, hogy uninstall. Mondja 10-12-es szinten is azt, hogy nincs lehetõsége semmire sem. Ennyi.

A kedvenc kommentek azok, amikor 2-3 óra alatt uninstall. Erre mit lehet mondani? 😊

Oké, a játék hibája is, hogy nem egybõl rak bele a tutiba, de könyörgöm, mindenhol van egy bevezetés, egy tanuló idõszak. Ez a 450 órás pve tartalom esetében az ESO-ban az elsõ 6-8 szint, ami kb 10-15 óra. "Ingyen" van a bétában most ez, mégsem használja senki, 3-4 óra után feladják és elhamarkodott véleményt mondanak. Helyén kell ezeket kezelni, ennyi.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

BooMiller
#8615
Azért ez über .. 4 szintig elvitte kb. a barlang semmit nem látott de fos😄DD

#8614
Megelõztél. 😊

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#8613
"Ugyan már, ez egy vicc. Nagyon jól fut még az én e6600as prockómon is 2giga rammal, de pont úgy is néz ki. Animációk rettenetesek, de komolyan, 2 hónap alatt nem is lesz másmilyen. UI förtelem, fõleg az inventory (persze, majd addonok, végülis csak kicsit jön le, hogy "szarunk rá, majd megoldjátok")

Melee combat ultragáz, még a skyrimhez képest is. Hála az égnek, a TPS nézet és a jumping animáció épp olyan szar (csak más) mint a single player játékaikban. Storyva nem foglalkoztam, mert egy havidíjas játékot nem a pár hetes questezés miatt fog az ember játszani, az alap dolgok amik számomra a játékélményt adták volna, gagyik."

Idáig vélemény (még ha a stílusa enyhén kekeckedõ is), semmi gond, nem jött be, jó játékot máshol.

Nade utána nettó trollkodás jön egy kis váteszi kinyilatkoztatással fûszerezve és mint ilyen, röhejes... Csodálod, hogy leszólnak? 😊

"Csak azért van fossá hypeolva, mert TES (amiket én is szeretek, de ez nagyon nem jött be) Nem is értem, hogy lehetett erre ennyi pénzt elbaszni, fõleg, hogy közel sem lett igényes... ps; jöhet a duma, hogy béta, de 2 hónap alatt nem lehet szarból várat építeni. jó játékot! (...)...ahogy érzed, hypeold csak, jól nyakonbasznak most titeket 15k val az elsõ hónapra, aztán további 3,5-el. mire az embereknek elege lesz fél év múlva csökken a n épesség, jön az ftp. nyugi bele, a modell már kész van. csak hát ugye tes. ha piszkosfred kovászosubija lenne a cím mindenkit hidegen hagyna"

https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)

#8612
Hasonló a szitu, de nálam heavy armor. ugyanezek a cuccok vannak itt is. Amit viszont nemértek az az, hogy pl armorban pikk-pakk túl lehet szaladni (ilyen narancsba vált, nem tudom mi a pontos neve mert nem vagyok játékban). Nekem elég volt néha egy zöldet betenni.

Viszont az meg nem jó ha mindenre pakolgat az ember. No, de mindegy ez még lvl 8-9en fordult elõ, gondolom magasabb szinten már kevésbé fog.
#8611
joparan vagyunk itt akiknek az elejen az elso benyomasok annyira nem tetszettek, aztan tovabb menve egyre jobban behuzott es meglattuk a melyseget es a kidolgozottsagot. ez kell neked is, pl ebonheart oldalon vidd el stonefallig legalabb es olyan level 8-10ig