The Elder Scrolls Online
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Hétvégén én is bétáztam,annyira rossznak tartottam a játékot hogy megvettem az imperial editiont😊))))
azthiszem viszont adódott egy apró probléma, azt olvastam hogy miután a bank visszaigazolta illetve a "billing history" menüben is megjelent a vásárlás, aktivá válik az 1. bejelentkezés után.
Ez nálam csak félig történt meg mert 100g-ért megtudtam venni a lovat de
-nem tudtam imperial karaktert generalni
-nem tudtam imperial stílusú fegyvert/páncélt gyártani
Ezek nem voltak benne a jelenlegi bétában? Én néztem el valamit? Valami serialt kéne aktiválnom? Vagy ez egy bug és irjak a supportnak?
véleményem a játékról
ami tetszett:
-változatos küldik: sokan irták hogy tök unalmas mert csak egyik helyrõl rohangálunk a másikra beszélünk x emberrel aztán vissza,hmmm engem ez a morrowindre emlékeztett ahol kb 1,5-2 óra gyaloglás után jött 10 perc action.
-hangok,beszélgetések:ezt nem fejtem ki sztem a bugokat leszámítva minden ok.
-crafting: összetett, nem az a fajta csettintésre minden a tiéd oszt örüjjé. (bár én nem jöttem re hogy az improvmenthez honnan szerzem az alapanyagot,de gondolom ez majd késõbb farmolással)
+ az enchant nekem is full homály volt eddig
-grafika: az npck szépen kidolgozottak változatosak, a környezett kicsit furcsa, viszont a napszakok és az idõjárás változás bejött
ami nem tetszett:
-collision: oké értem hogy a „gyûjtõpontok” (craft,bank,stb) környékén lenne ezzel probléma, de ha én valakinek fejjel neki sprintelek valószínûtlen, hogy mindketten futunk tovább mintha nem történt volna semmi. Ha éppen beszélek egy npcvel és valakinek hirtelen megjelenik a vállapja az egy picit illúzió romboló.
-harcrendszer: szerintem totál elvanb****va, 1V1 pvpben az nyer aki elõbb üt. miután rájöttem a logikájára 3-4 mobot félkézzel, fejen állva, csukott szemmel úgy vertem holtra mintha skyrimet játszanék tgm-parancs beírása után
+ számomra elfogadhatatlan hogy csak a 15.-ös szinten választhatok másodlagos fegyvert. Tudom hogy ez egy mmo de egy tes játéktól elvárom hogy ha a kedvem és a cipelési kapacításom úgy tartja akkor mondjuk 2 pajzsot +2 íjat+1 kardot+1 fejszét vihessek magammal.
-kereskedelem: szerintem nagyon fog hiányozni az „aukcios ház” + baromira fog idegesíteni amikor a chat a WTS-WTB kezdetû feliratokkal lesz teli spammelve.
pedig már ezen a hétvégén is volt jópár ilyen.
-action bar: ennyi választható képességhez az 5+1 slot nagyon kevés, sztem 9+2 kéne hogy még az ultimate képeségbõl is kettõt tudjak használni a helyzettõl függõen, persze úgy, hogy vagy az 1ket vagy a másikat.
nekem eddig a játék 8/10
megvettem mert tudom hogy kb 2-3 hónapig biztos leköt, ha f2p lesz akkor lehet hogy 1 évre is😊
The gods have disconnected you ...
twitch.tv\mnk_official
High Elf: Hey man wtf we are hating every ORcs!
Orc: Don't worry about friends doesnt matter i bought pre-order!
High Elf: Oh ncie its ok! Sálálálálá! 8)
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
twitch.tv\mnk_official
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Elsõ bekezdést nem teszteltem annyira, a szintet látod nem is néztem. Ez esetben kuka az elméletem nagy része.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)
Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.
fehérrõl zöldre az improve 20% chancet adott reagensenkent. nem neztem ha zoldrol kekre akarnam mennyit adna, marad vajon a 20% ott is ill meg magasabb improvmenteknel is? szoval mondhatjuk hogy 5 reagenssel tudjuk emeleni a "rarity" szintjét?
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
running: kiesett mert szégyellem <#idiota>#idiota>
SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/
\"A GOTO veszélyes, mire juthatsz véle, a JOIN meg költséges, cseberböl vederbe\"
nálam ami dönt a fajról: alkoholista nordot akarok-e szerepjátszani, vagy drizzt 2.0-át 😊
SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/
“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Sima craftnál tetszett, hogy ha req.lvl alapján nézted, akkor 2 szintenként készülõ armorok másként néztek ki. Ha ez végig így lesz, akkor az baromi sok skin... 😊
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Grafika:
Kezdetben a grafika zavart de miután megbarátkoztam vele egész elfogadható volt (de a kezdõ tutorial terület bûn ronda), sõt voltak egész tetszetõs helyek is, tetszik benne a "dark-osabb" stílus de egy picit lehetne zöldebb a növényzet (nekem túl szürke volt minden). A páncélzat fémes csillanása meg a fegyverek kifejezetten tetszettek. Spellek nem túl látványosak és a harc is kicsit súlytalan lehetne picit több effekt de megszokható annyira azért nem zavart.
Animációk:
Ez nem a legerõsebb része a játéknak (szinte minden mmoban elég gyengék az anim-ok talán a Conan az egyetlen kivétel) néhol kicsit darabos az animáció, gondolom ezek nem sokat fognak változni. Azért ez sem olyan dolog, amit ne lehetne megszokni.
Hangok:
Semmi kivetni valót nem találtam, rendben vannak a hangok.
Játékélmény:
Ez az elsõ Elder scrolls játék, amivel játszom. Miután a fent említett negatívumokon túltettem magam egész élvezhetõ játék. Ez a viszonylag szabad rendszer nekem nagyon tetszik. Kicsit eleinte elveszettnek éreztem magam de egyre jobban belejöttem és most ott tartok, hogy hiányzik a játék (rég nem éreztem ilyet). A fejlõdést sem egy kötelezõ kínnak éreztem hanem tök jól el lehet molyolni a játékban és nincs rajtad az a kényszer, hogy ma aztán legalább 5 szintet lépnem kell mert akkor lemaradok. Ezzel kapcsolatban a viszonylag lassú fejlõdés és a kevés gold is így elsõre jónak tûnik.
Amin még változtatni kellene:
-Kicsit jobban group friendly-vé kellene tenni a játékot
-Questek megosztása a másikkal. Nem látom, hogy a másik megkapja-e a questet csak ha szól nekem TS-en.
-Nem látom, hogy a másik milyen questen van és mi az, ami megosztható
-Egymás elõl szedjük még partyban is a quest itemeket.
-Néha nehézkes volt visszamenni segíteni a kisebb szintû játékosnak mert nem rakott egy instába (hiába használtam az opciót) vagy volt, hogy egyszer csak a mezõ közepén szétszedett.
-Quest bugok, talán ez a legfontosabb ha ezt nem javítják ki akkor nagy baj lesz. Számomra érthetetlen, hogy agyontesztelt kezdõ területen, hogyan lehet bugos a quest.
-Illúzióromboló, hogy ha bemegyek egy kihalt barlangba vagy akármilyen zárt quest területre akkor ott 10 másik player ugrabugrál és úgy kell vadászni a quest mobot/itemet, ezeket szét kellene szedni külön instákra.
Összegezve ha azt az 1-2 kritikus hibát (quest bugok, töltõképernyõ) kijavítják akkor szép jövõ áll a játék elõtt és mindenkinek csak ajánlani tudom. Nálam úgy, hogy eddig csak 12-es szintet értem el 8/10 a játék.
Biztos vétel még ha nem is feltétlenül most mert néhány játék kijön addig, mire ez megjelenik, amik nagyon várósak (nekem) és mindenre sajna nincs idõm.
Majd a következõ körben megnézzük😊
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)