The Elder Scrolls Online
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
twitch.tv\mnk_official
SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/
Tisztelettel ajánlom mindenkinek, hogy próbáljon bele a Fallen Earth címü alkotásba, talán jobban érthetõ lesz mire gondolok.
Az a játék véleményem szerint kiemelkedik egyediségével az mmo-k közül, talán a pre-NGE SWG volt hozzá fogható.
Nem egy AAA alkotás, indie csapat készítette kis költségvetéssel, de talán jó példa arra, hogy kreativitással igenis lehet klassz dolgokat csinálni.
A játékban használható tárgyak 94% lekraftolható.
A harcrendszer gyakorlatilag fps rendszerû, a szokásos mmo (passziv és aktiv) skillekkel kombinálva.
Elnézést a némi off-ért, de ilyesmiket vártam, egyszerübb megnézni mire gondolok, mint elmagyarázni.
Számomra az egyik legnagyobb mmo élmény volt, van még 48 nap a megjelenésig, gondoltam el kell ütni valamivel az idõt.
twitch.tv\mnk_official
\"A GOTO veszélyes, mire juthatsz véle, a JOIN meg költséges, cseberböl vederbe\"
csökkentsék a hitbox-t vagy vegyék ki ezt az autotarget 2méterre mellé célzok is eltalál dolgot..
tudom nagyon hc-itaná a játékot, de én örülnék neki..bow használat ezért kiesett nálam gerihez hasonlóan..
Túl régóta játszok MMO-kat és túl sokkal ahhoz, hogy ne legyek kritikus.. ;-)
En ugye foleg WOW-t jatszottam, de megprobaltam mas mmokat is, persze azok nem kotottek le hosszabb ideig, illetve az mmo haverok mind maradtak a wownal, szoval kb annyi volt hogy egyedul jatszogattam aztan ha kifujt a "singleplayer" kontent, akkor annyi is volt. (pl secret worldben vegig vittem az osszes map questjeit aztan abba is hagytam)
TESO-ban az tetszik, hogy ezt a fajta singleplayer erdeklodest szamomra az eddig probalt MMO-k közül talán a legjobban hozza, illetve exploration része is erõsnek tünt a béta alapján, illetve a látvány engem totál elvarázsolt.
Sajnos eddigi erõlködéseim ellenére, úgy néz ki ezt is egyedül kell majd, mert többiek maradnak wownál 😞 én azon kevesek egyike vagyok aki wowban is szerették a questelést 😊 n+1. karit is questeléssel húztam fel.
Hogy miben érzem másnak a TESO-t, mint az eddigi mmokat, amiket próbáltam? az immersion, ahogy az angol írná. Engem totál megragadott a hangulat, az élmény; az érdeklõdés, hogy muszáj a quest végére érnem mer érdekel mi lesz. (aztán jön a következõ quest) Tetszik, hogy a questek több rétegüek, egymésba fonódnak, és eltérõek a többi mmo-tól.
Harc rendszer is teljesen más mint az eddigiek (nem játsztottam Terrát, talán ehhez hasonlítgatták a legtöbbet) a class/skill rendszer is nagyon tetszik. én úgy fogom fel, hogy a fõ döntés inkább az, hogy milyen fegyvert szeretnék használni és akkor az mellé, mint egy támogató skilline-nak kinézni egy classt, hogy mi illik. És a legjobb, hogy szinte mindegyik illik mindegyikhez és mégis más. Nem az van hogy kiválasztod a classt és aztán ugyanazok a képességeid meg classmechanikád van, mint a többi egyezõ classú játékosnak, jóval nagyobb lesz a diverzitás. Nem vitatm, biztos lesznek itt is cookie cutter "buildek", de azokat nem kötelezõ követni, lesz szerintem sok életképes build is és nem csak 1 db.
Mondjuk emiatt balancera sem nagyon számítok, de hálisten itt nem próbálják eröltetni a duelt és a kevés vs kevés felállást, hanem a tömeg pvp-t, végülis MMO. Tömegben meg azért KEVÉSBÉ számít a balance.
Aztán az is lehet, hogy nekem pont azért tetszik ennyire, mert totálisan nem voltak nagy elvárásaim a TESO felé, miután olvastam anno, hogy milyen lesz a harcrendszer, meg hogy jön konzolra is. Aztán tessék teljesen meggyõzött a combat rendszer, hogy sokkal élvezetesebb, mint egy wow KLÓN (😄), ahol TAB, 1-1-1-3 a játék.
Igazából az elsõ szinteken könnyûnek véltem a játékot, de aztán egyre jobb/nehezebb lett, jól van ez így. Bele kell tanítani a népet a rendszerbe.
Na de a lényeg, hogy számomra több eltérõ elemet tartalmaz az általam játszott mmoktól, mint amennyi hasonló/átvett elemet, illetve a hangulat is tetszik, a minimál UI-nak meg külön örülök. (remélem nem lesz sok olyan addon, ami idõvel alapszükségleté válik, mert akkora hatrányt jelentene a nem használata. Pl remélem ilyen deadly boss mod félék nem lesznek)
A sok tapasztalatod alapján tudhatnád, hogy nem fog 😊 Maximum az elsõ fél évben a premier után, de addig ez már ilyen marad, minimális textura/script javítás és bugtalanítás, és kész.
Ahogy torzonborz is mondta, a kifejezésed volt az, ami nekem speciel szemet szúrt. Nem a véleményed, azt mindaddig elfogadom, amíg nem hülyeségre épül. Kipróbáltad, nem tetszett, több másik mmot is jobbnak találsz ennél, ennyi.
De, hogy a harcrendszert a divatoknak megfelelõen készült, az megint olyan dolog, hogy erre meg lehet azt mondani, hogy az újkori TES játékok egyik hagyományosan legnépszerûbb jellemzõje, kvázi egyedi pontja az FP nézetes harc, amelyet átültettek az ESO-ba, mert a hagyomány kötelez. Tera meg a többitõl függetlenül. Ezt pedig nem tudod megcsinálni rotációs alapokon, illetve sok értelme nem lenne ez esetben.
A random eventek is olyanok, ha vannak, az a baj, ha statikus az egész játékvilág, akkor az baj 😊
Az, hogy rengeteg elemet emeltek át másik mmo-ból, pedig szerintem(!) pozitívum, mint sem hátrány. Ami jó, azt le kell nyúlni, a világ így mûködik. A jobbtól tanulni és a megoldásait átvenni sosem szégyen (max, a jogi osztály szólhat be egy-egy komolyabb lenyúlás esetében, de hát kreatívok a fejlesztõk mindig).
Írtam már korábban, de most is leírom, én sem mondtam le a wow elõfizetésemet (9 éve fizetem, nem az eso miatt fogom abbhagyni), és nem is fogom az ESO ideje alatt sem, de azért két 15-ös karakter után, jócskán benne a szabad kalandozást nyújtó "második", de az elsõ nagyobb zónában azt mondani a játékról, hogy "klón", na azért az furcsán vette ki magát.
A "zavartak a játékosok egy mmorpgben" megjegyzést meg sejtem, hogy poénnak szántad, mert nem tudom elképzelni, hogy valaki úgy le egy mmo elé - bármennyire is szingle az elõzmény -, hogy erre nincs felkészülve 😊 Azért azzal tisztában voltunk (remélem), hogy nem a TES VI-t kaptuk meg, hanem egy spinoff TES részt, egy mmo, amely ugyan a sorozat része, de nem folytatása.
Nagyon sok ember azt hitte, hogy egy online skyrimet kap, pedig aki egy picit is belegondolt ebbe, az tudhatta, hogy bizonyos tekintetben kompromisszumot kell hozni, mert ami a singleben megvalósítható és elmegy, egy online játékban már nem biztos.
Ami a trollkodást illeti, nem tartom annak azt, amit leírtál, de ha úgy érezted így kezeltünk, arról nem tehetek. Viszont ez esetben kívánom, hogy legalább ilyen szinten lehessen kommunikálni minden "trollal" a késõbbiekben. Azzal nagyot ugrana a fórumozás színvonala.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Nagyon sokan szerintem sokkal magasabbra tették a mércét, lévén TES játékról van szó, s talán azért érthetõen is, hiszen az eddigi játékok elég szép példányszámot produkáltak eladásban... Szerintem játsszon mindenki azzal ami megragadja és leköti... legyen az wörld of wárkráft, legendák ligája vagy õsi tekercsek. Netán a pöcse. 😄 (Én DA2-t is 12x játszottam újra, pedig DA😮 után igen csúfos egy játék lett. De ami leköti az embert... az leköti.)
Fura is lenne ha mondjuk 50-100 millió embernek aki casualtól kezdve HCnolifer szintig tolja, egy játék tetszene és azt tolná... szerverpark legyen a talpán ami bírná 😄
twitch.tv\mnk_official
Ezt csak azért említem, mert nem szeretném, ha pár elvakult fanboy megpróbálna agyatlan trollnak beállítani.
Nekem sincs jó véleményem azokról akik egy adott játék topicjába csak azért írnak, hogy különösebb érvek nélkül "fikázzák" a témát. Ellenben ugyanúgy visszásnak találom, a "fanboy" mentalitást, ami nagyrészt abból áll, hogy valaki kinéz-megvásárol magának valamit és függetlenül attól, hogy jó a termék vagy sem, kivont karddal védelmezi és még az értelmes kritikákat sem hajlandó megfontolni.
Azt, hogy mindkét oldal ezt, milyen stílusban teszi megér egy újabb misét, ezzel nem óhajtok foglalkozni.
Normális hangnemben elmondtam aggodalmaimat, pont azért itt, mert gondoltam itt jutok a legautentikusabb információkhoz.
Visszatérve a témára (mert igazán ez érdekel a legjobban), talán én is abba a hibába estem, mint jópáran: ismerve a TES széria színvonalát és hangulatát, hozzáadva saját mmorpg tapasztalataimat, túl nagyok az elvárásaim. Mint mondtam van még jópár nap a megjelenésig, sok minden változhat, nem akarok végleges következtetéseket levonni egy "stresszteszt" alapján.
Amúgy meg Gerit van szerencsém személyesen is ismerni és pont nem az agyatlanul trollkódos fajta ( magyarul értelmes a srác ), ellentétben sokakkal akik csak úgy beesnek ide.
A klón kifejezés helyett szerintem a generic talán találóbb.
"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/
Az autotarget-rõl: kicsit gondolj már bele, hogy ez egy online játék rengeteg játékossal, nem egy offline single player. Itt vannak késleltetések, csomagvesztések, ha olyan célzás lenne benne, amiket itt leírsz, akkor a büdös életbe nem találnád el az ellenfelet soha. És még mielõtt jönnél a CS, BF4 és hasonló fps játékokkal, elõre szólok, hogy teljesen felesleges, de gondolom magadtól rájössz, hogy miért? Ha nem megy, privátban megmondom.
http://edtool.net
mondjuk egyetérteni.. na azt nem fogunk 😄
két dolog fogalmazódik meg bennem ezzel az átemeléssel: egyrészt hogy az istenben oldanád meg, hogy bizonyos aspektusok ne legyenek olyanok, amik már voltak máshol? az összes általad leírt játékban vannak átemelt elemek 😊
másrészt pedig: miért baj ez?
SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/
Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.
Példák:
-harcrendszer: egyedi Skyrim-szerû harcot vártam, imádok íjászkodni, itt gyakorlatilag autotarget van, íjászat felejtõs. A harcrendszer a most divatos félig dinamikus harcrendszer alapján készült. Ilyesmi van a TERA-ban, Secret World-ben, GW2-ben stb. Kb olyat vártam mint ami a Fallen Earth-ben van.
-World eventek: én a Riftben találkoztam vele elõször, de van ilyen az EQ2-ben, Terában és sok más mmo-ban, ez is pár éve jött divatba, azóta minden mmo-ba belerakják, ha kell-ha nem.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
részvét
SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Persze van még idõ a megjelenésig, javíthatnak sok mindenen, de ez így karcsú lesz.
SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/
Megvan az otlet valosaghu fps sandbox mmo, de elfogy a penz es kalap kabat marad "gagyi" felkesz befejezetlen. Arrol nem is beszelve hogy semmi storyja nincs.
Más kérdés, hogy a Teso-ban a béta alatt is (a játék minden hibája ellenére) csak a többi player zavart igazán, még akkor is, ha nem akartak levadászni. 😛
Valoban ez a legjobb szo rajuk szerintem, habar valo igaz hogy manapsag sok olyan jatek van amiben Nagy lehetosegek lehetnenek ha eppen a game director es a ceg penztarcaja is ugy gondolna.
Ha lehetne "gyurmazni" a jatekokkal mar reg olyan jatekokkal jatszhatnank amikben kivallo harcrendszer van, Jo RP story, Jo grafika es sorolharnam
"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
én kipróbáltam: instát röhögve nyomtam...közben még DMG is volt a staffal meg egy dark spellel
PVP-be is healeltem jó az okos DOT heal ami a 2 leglowabb targetre megy...azt morpholtam is,hogy ne csak tikkeljen hanem nyomjon instantot is kezdésnek....
a heal wave meg az AOE is erõs volt talán a wave jobb,mert többet healel az AOE morpholva 4 secig tikkelt /bár sok majom kiszaladt belõle😛
Mondjuk lehet hogy nem mertek ekkorat ujitani, mert hat az MMO kozossegnek altalaban amilyen Nagy igenye van az ujdonsagokra epp annyira meg is veti azt.. Gondolhatok most az AoCre is, de szent igaz hogy az atlag mmorpg jatekos falnak megy es Minden szarnak hordja el a jatekot ha az osszegrindelt epic rongyaiban lappsra veri egy fakardos jatekos aki jobban kepes jatszani. Szerencsrere ismerek olyan embert aki ezt bemeri vallani de a tobbseg csak mocskolodasba torkollik az ilyen utan
viszont tomegben hasznalni kell a tab targetelest akkor arra fogsz sebezni akkro is ha kozbe beall kozetek valaki mas.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
lirikTENK |XMG Neo 17 (M21), RTX 3080(16GB), i7-11800H, 64GB ram