24485
sybbf8.jpg
Hivatalos oldal :: Hivatalos facebook :: elderscrolls.hu :: Tamriel Történelmi Tudástár :: Magyar guildek @ ES HQ
TÖRLÉSRE KERÜLŐ HSZ-EK: TROLL, OFF, SPAM, FLOOD, SZEMÉLYESKEDÉS, KÖZÖSSÉGBOMLASZTÓ VISELKEDÉS

MAGYAR SZÖVETSÉG

ELDER SCROLLS ÚTMUTATÓ

  • PiszkosFred
    #23645
    Sosem használtam azt az addont. Az optionsben van jó pár új beállítás, érdemes átnézni azokat, mert sok korábbi addon "bekerült" a játékba valamilyen formában. Plusz itt is igaz az, ami a wowban, ha hiba van valahol, de nincs konkrétum a hibaüzenetben, akkor néha érdemes egyesével kapcsolgatni az addonokat, hogy kiderüljön a forrás.
  • PiszkosFred
    #23643
    A Necrom Collections: jár hozzá minden chapter (High Isle, Blackwood, Greymoor, Elsweyr, Summerset és Morrowind.) + az alapjáték, no meg aktív és új accra is behúzható.

    A Necrom upgrade: Csak Necrom chapter jön vele és csak meglévő, alapjátékkal már rendelkező accountra lehet aktiválni

    Ezek "Deluxe" kiadásai: tartalmilag megegyeznek a fentiekkel, csak jár hozzájuk némi kozmetikai cucc, skin, stb.)

    Az ESO-nál tudni kell, hogy a minden Chapter csak egy évig "chapter/kiegészítő", ahogy megjelenik a következő "új", abban a percben a "régi" DLC-vé válik és minden része bekerül a Crown boltba. Ez azt is jelenti, hogy ha egy Chapternek anno a része volt egy új class (lásd Elsweyr és a necro class), akkor amikor DLC-vé válik egy évvel később, akkor onnantól mind Elsweyrt, mind a Necro classt már csak külön tudod megvenni. Ez alól kivétel a fent említett Collections kiadások, amelyek részeként megkapod a Chaptert ÉS azok extráit is (szakmák, társak, classok, stb.)

    Emiatt mindenképpen a Collectionst érdemes megvenni visszatérőként, mert bár pár euróval drágább (év végén most akciós volt, 18 körül lehetett megvenni), de sokkal többet kapsz vele, mint az "upgrade" verziókkal, ahol csak az idei (Necrom) chaptert kapod meg.

    Viszont azt is tudni kell, hogy rengeteg egyéb DLC van a játékhoz, zóna DLC-k vagy dungeon DLC-k, amelyek közül azok, amelyek nem Chapterek voltak korábban, nem része se a Collectionsnek, se az upgradenek. Ezeket szintén Crownért lehet beszerezni.

    A játékban működik az ajándékozás, vagyis bárki tud neked DLC-ket venni crownért, csak az árban kell megegyeznetek, így aki rászánja az idős és/vagy energiát, hogy összeszed pár millió aranyat (nem vészes), akkor az összes DLC-t beszerezheti nulla eurót fizetve értük.
  • Monster076
    #23643
    Amikor Epic-en ingyenes volt, hozzáadtam a könyvtáramhoz, de csak most jutottam el odáig, hogy belenézzek. Az oldalon van most hozzá 4600 Ft-ért Necron upgrade. Elvileg ez tartalmaz mindent, ami eddig megjelent? Azért kérdezem, mert ez így nagyon olcsónak tűnik.
  • ntex
    #23642
    Azóta rájöttem hogy a "SquishyFinder" nevű addon volt a ludas...
  • ntex
    #23641
    Azt tudod esetleg hogy a célkereszt két oldalán lévő számokat hogy tudom kikapcsolni? Lehet valamelyik addon adja hozzá, nem tudom, de felesleges hogy ott is mutassa a HP-kat.

  • ntex
    #23640
    Ejha :D Holnap átolvasom rendesen amit írtál, már elég későn van és már kifolyik a szemem. Köszönöm szépen a válaszodat!
  • PiszkosFred
    #23639
    1.
    Amit a wowban hasznaltal, az itt is megvan, van ami nevre is azonos. Az esoui.com-on nezz szet, kvazi a wowhead fele wowui rendszere.

    En ezeket hasznalom, de nyilvan az egesz egyeni izles kerdese, ezert erdemes szetnezni a tobbi tobb ezer addon kozott is.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    AdvancedMemberTooltip - guildben extra infókat kaphatok a tagokról, nagy segítség a Magyar Szövetség menedzselésében
    AIResearchGrid - egy virtuális excel táblázat az ismert és/vagy tanulás alatt lévő traitekről. Miután a sorcim master crafter lett (ismer minden traitet minden szakmában), már nem használtam.
    Azurah - ragaszkodok egy általam kialakított UI-hoz, amelyet használok közel 20 éve minden mmoban, persze csak ott, ahol engedik testre szabni a dolgokat. Ez abban nagy segítség, ezzel átrendezhetek kvázi mindent, de tényleg minden elemét a felhasználó felületnek.
    CharacterKnowledge - ezzel követem nyomon, hogy az accountjaimon lévő karakterek milyen recepteket és stílusokat ismernek (egyénileg) és mit nem. Főleg bútor recinél és stílus könyvnél jön jól: esik valami és egyből látom a tooltipben, hogy a crafter karaktereim ismerik e vagy sem, fontos vagy eladható/szemét-e az adott recept.
    CombatMetrics - harci statisztika, hogy lássam, mit csesztem el megint és miért van öreganyámnak két cekkerrel a kezében nagyobb dpse, mint nekem.
    CustomCompassPins - addonhoz kell, egyedi iránypontok a térképre.
    DailyAlchemy - időt spórol, mert az alchemy crafting daily writet/feladatot automatizálja, ahogy használom a munkapadot. (nem nekem kell párosítani a gazokat)
    DailyProvisioning - ugyanaz, mint fentebb, csak a főzőcskét oldja meg anélkül, hogy a megannyi recept közül meg kelljen keresnem azt, amit kér a feladat.
    Destinations - a világban található érdekességek előre felkerülnek a térképre és így tudod, mi vár rád. Első játéknál jobb nem használni, rontja a felfedezés örömét, de később hasznos lesz sokadik karakternél.
    DolgubonsLazyWritCreator - alkimia és főzőcskés crafting writeket leszámítva megcsinál minden más szakmai napi feladatot automatikusan. (a három együtt az igazi)
    EndeavorTracker - napi és heti endeavorokat és azok haladását számolja/jelzi a chatben, így mindig tudod menet közben, mennyi van még hátra abból a kihívásból, amit épp csinálsz.
    FurniturePreview - bútorok és azok receptjeinek előnézete, hogy lásd, mit is tudnál gyártani még azelőtt, hogy akár feleslegesen megtanulnád az adott receptet.
    GuildHallList - egy kattintással a guildben beállított kiemelt birtokokra ugorhatsz (akár guild házakba, akár guild műhelyekbe)
    HarvensTraitAndStyle - régi kedvenc, minden cuccról megmondja, hogy melyik stílusban készült, ha esetleg megtetszett és be akarnád szerezni a crafting motifot.
    LostTreasure - Kincsestérképek és Survey mapek pontos helyét berajzolja a térképre, így neked csak az "X"-et kell megkeresned és áshatsz is.
    LuiExtended - ugyanaz, mint az Azurah, csak a player és a targer unit framekkel, vagyis a saját és a célpontod egységét (életerő, magicka, stb. mutatása) tudod átalakítani úgy, hogy az neked tetsszen.
    MasterRecipeList - receptek alapanyagait, ahhoz kapcsolódó információkat mutat meg (mennyi van azokból neked, stb.)
    MoveInteractAndWoe - saját addon, meguntam, hogy az "e" betűt (interakcióba lépni bármivel) alig találom meg, mert egy felirat vagy szöveg takarja, vagy egybeolvad vele, ezért átraktam egy picit.
    PublicDungeonChampions - Public dungeonok bossainak a helyei, megölted e már vagy még nem, stb.
    QuickDestroy - Amikor 100 darab olyan cuccot készülsz betörni, amelyeknél megerősítésként a "destroy" szöveget be kell írni, akkor ez az addon jól tud jönni, mert kvázi egy gombnyomással kukáz mindent. Óvatosan kell használni, mert nincs megerősítés sem, így amire rányomod, annak lőttek.
    Roomba - guildek bankjait lehet vele karbantartani, ha van rá jogosultságod. A guild bankok alapból nem stackelik (tömbösítik) a cuccokat, így van, hogy 10x1 darab ugyabból ami 10 helyet foglal, na ez csinál belőlül 1 darab 10-es csomagot, ami csak 1 helyet foglal. Mindezt automatikusan.
    ShowWeaponsWhileMounted - saját hülyeségem, szeretem, ha látszik a karakter fegyvere lovaglás közben is.
    SkyShards - a világban található skyshardok felkerülnek a térképre, neked csak meg kell látogatnod őket a skill pontokért (ugye minden harmadik után jár egy).
    Srendarr - átlátható és teljesen testreszabható módon jelzi a buffokat és debuffokat
    TamrielTradeCentre - TTC, ha kereskedni akarsz, akkor ez megmondja, hogy az adott szajrét éppen hányan árulják, mennyiért (tól-ig), stb. Pár naponta érdemes frissíteni az adatbázisát a pontosabb értékek miatt.
    WritWorthy - maximum szakmai szinten kapsz majd master writeket, amelyek elsőre mindig jónak tűnnek, de aztán ha elkezdesz számolni, akkor kiderül(het), hogy annyira mégsem éri meg azt megcsinálni, mert többe kerül az alapanyag, mind maga a kész termék. Ez az addon csinál egy előzetes kalkulációt a szükséges anyagok beszerzési áráról és azt elosztja a szerezhető voucherek számával, így kapsz egy mutatót, amely alapján eldöntheted, hogy megéri e neked a legyártása, vagy sem.
    Én minden addont kézzel frissítek, nem minionnal, így ezek megtalálhatóak az esoui-com oldalon. Fontos, hogy szinte minden addonhoz kell "library" (vannak amelyeket többen is használnak), így nem csak az addonokat kell letölteni és/vagy frissíteni, hanem ezeket a libeket is. Mindig! Néha a régi és elavult libek több működés zavart okoznak, mint az addonok.


    2.
    Vannak magyarok, rengetegen, aktiv guildek is. A Magyar Szovetseg kb 10 eve letezik 500 fos nemzeti kozossegi guildkent, de rajtunk kivul is vannak kisebb letszamu aktiv csapatok. Az egesz posztot inkabb bemasolom FB csoportbol, ugy egyszerubb.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Megkönnyítendő és gyorsítandó a meghívó kiküldésének folyamatát, aki csatlakozni szeretne a PC EU-s "MAGYAR SZÖVETSÉG" közösségi social guildhez, az ebben a posztban is jelezheti szándékát (így biztos, hogy látja minden officer).
    A csatlakozáshoz PC-n egyetlen dolog szükséges, a játékban használt @UserID (account neved), vagy ha ezt nem szeretnéd itt megosztani, akkor írj egy levelet a játékban nekem (@piszkosfred) és az alapján küldöm a meghívót.
    Ahogy ez(eke)t megadod, hamarosan repül is a meghívó - várhatóan még aznap, de legkésőbb másnap reggel (egy like-t és egy kommentet mindig dobok a kérésedre, ha kiküldtem a meghívót).
    Magyar Szövetség (PC EU) discord szerver meghívó: https://discordapp.com/invite/XkVaG72
    További magyar közösségek listája az EU szervereken:

    PC EU:
    After Death Rum is Best
    https://www.facebook.com/.../permalink/2946335785436351/
    Ancient Raiders
    https://www.facebook.com/.../6193.../posts/6637414606328432/
    Asperatus
    https://www.facebook.com/groups/asperatus/
    Dark Red Sky
    https://www.facebook.com/.../6193.../posts/6204391396297424/ https://discord.com/invite/ZtPAsq9u2q
    Fekete Sereg
    https://www.facebook.com/.../permalink/4442540099149238/
    Hungarian Lords
    https://www.facebook.com/.../permalink/3199716693431591/
    Nightfall Asylum
    http://www.elderscrolls.hu/.../535-eso-toborzoiroda...
    Nightingales Brotherhood
    https://www.facebook.com/.../permalink/6738585636211328/
    Vének tanácsa
    https://www.facebook.com/groups/venektanacsaESO
    Warlocks Brotherhood
    https://www.facebook.com/.../6193.../posts/8258452570891286/

    XBOX:
    XBOX One magyar közösség
    https://www.facebook.com/groups/619302134806406/permalink/3110737462329515/
    Discord: https://discord.gg/pKXkJrA

    PS:
    Black Army of Hungary
    https://www.facebook.com/.../permalink/3634210939982162/
    Blue Foxes
    https://www.facebook.com/groups/465333218131502/
    Discord: https://discord.gg/CqjRNMaA
    Forradalom (PS4 EU):
    https://www.facebook.com/groups/1991696721108611/


    3.
    Mind a ketto jo addon, de maskent mukodnek.
    Az MM az ot guildedbol veszi az adatokat es atlagolja, az TTC pedig egy kozponti adatbazist hasznal erre, amelyet a jatekosok kulon 3rd party klienssel frissitenek. En TTC-t hasznalom, plusz ennek van webes keresoje is.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.12.31. 02:57:09
  • ntex
    #23638
    Üdv. Végre eljutottam oda hogy meglett ez a játék is, ESO Collection-t vettem Steamen, letöltöttem mind a 130GB-ját, be is üzemeltem nagyjából 2 óra alatt (végignéztem a beállításokat, be setupoltam nagyjából), meg megcsináltam az első karimat, ami egy High Elf Sorcerer lesz.

    2 kérdésem lenne kapásból :)

    1) Milyen addonokat javasolt feltenni general gameplayhez? WOW-oztam elég sokat, szóval feltételezem ehhez a játékhoz is vannak "must have" QoL meg mindenféle addonok, ezekről van valami infó hol tudom ezeket megnézni mik a fontosak, mik javasoltak? PvP-t nem nagyon tervezek, ha csak nem muszáj valamihez, inkább a stresszmentes PvE játékot preferálom.

    2) Guildekkel kapcsolatban hol tudok infót szerezni? A bannerben lévő link már nem él ahogy látom :\ Van még élő magyar guild ennyi idő után ahol aktív playerek is vannak? Vagy hagyjam ezt a fenébe és keressek akármilyen külföldit?

    Trade addonból melyiket válasszam, melyik jobb, könnyebb használni? TTC vagy MM?
  • igor1
    #23637
    Azt fogom csinálni!
    Kösz!
  • PiszkosFred
    #23635
    Akkor a guild finderben a nyelvet valtoztasd at otherre, ugy hamarabb kidobja a magyarokat (is). A Magyar Szovetsegen kivul van meg 2-3 kisebb, de talan meg aktiv guild. Egyszerre 5-nek lehet a tagja, erdemes probalkozni es keresni szamodra megfelelo csapatot.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.10.03. 12:58:31
  • igor1
    #23635
    Köszönöm!
    Nincs facém....
  • PiszkosFred
    #23633
    Egyelore sehogy sajnos, nincs lehetoseg nevre keresni, csak kategoriakra meg tipusra. FB csoportban ezert van egy Toborzo Iroda poszt, benne a magyar guildekkel, hogy legalabb ott lehessen latni egyben azokat.
  • igor1
    #23633
    Sziasztok!
    Hogy keresek a játékban Guildot név szerint?
  • bunny
    #23632
    Az idő a legértékesebb imho. Plusz nem tudom, mivel foglalkozol, de mondjuk érdemes összevetni az órabéred a grindeléssel elbaxott órák számával, és egy szorzás rögtön megmondja, melyikkel jársz jobban.
  • ntex
    #23631
    Huh... Akkor végül is nem muszáj pénzt fordítani a játékra ha van elég ideje az embernek :D Ez is hasznos infó volt, köszi.
  • Plata
    #23630
    Hú nekem a ládám teli van ilyen régi stílus vackokkal.
    Csak sosem volt hozzá kedvem hogy eladjam.
    Igaz a játék most nincs is fent.
    Le kéne törölnöm valamit,mondjuk a WoW-ot,úgysincs előfizetésem most,mert egyszerűen meguntam.Felhúztam kb negyvenedik kiskarit és aztán ennyi,egyedül nem az igazi a WoW sem,légióban még jó volt egyedül.
    Vagy lehet felrakom a játékot HDD-re,gondolom az is jó neki nem csak SSD.
    Bár lehet törölni kéne egy két játékot amivel már úgysem játszom,mint RDR2.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.07.22. 16:55:35
  • PiszkosFred
    #23629
    Igen is, meg nem is.
    Aktualis kieget az adott ev nyaratol a kov. ev nyaraig csak euroert lehet venni. Most pl 2023 junius es 2024 juniusa kozott a Necrom csak euroert veheto.
    Ahogy megjelenik az uj kieg, a regi dlc-ve valik es meg lehet venni Crownert a jatekban, pl a tavalyl High Isle mar Crownert is veheto masfel honapja. (Crown - premium valuta, euroert lehet venni, vagy elofizetokent kapsz 1650-et havonta)

    Crownt pedig lehet cserelni masik jatekossal aranyert, teljesen legalisan, te megmondod, hogy mi kell a boltbol, a masik jatekos megmondja, mennyi aranyba fog kerulni, es gift rendszerben atkuldi, te meg kifizeted.

    A gond most annyi, hogy ez mukodott 8 evig, de az utobbinal bekerult egy server desynches exploit, amelyet par scammer kihasznalt, igy most ideiglenesen csak ugy lehet aranyert DLC-t vagy crown cuccot cserelni, hogy a ZOS supportnak megirod, es ok intezik, kvazi kozvetitokent.

    Aranyat iszonyu konnyu szerezni a jatekban, csak minden stilus konyvet, receptet, stb. amit talalsz, meg kell nezni,h ogy kb. milyen aron lehet eladni. Erre vannak addonok (Tamriel Trade Centre, Master Merchant, stb.), vagy megkerdezed a guild chaten es vki belinkeli az arat, vagy megnezed a webes keresoben. Eladashoz erdemes csatlakozni egy kereskedelmi guildhez, mert az ESO-ban jatekosok altal iranyitott kereskedelem van, nem kozponti Aukcios haz, hanem kb 200 kis bolt/piac, amelyet ezek a guildek birtokolnak, hetrol hetre versenyre kelve egymassal egy-egy jobb hely birtoklasaert.

    Egyszerre 5 guildnek lehetsz a tagja, igy 1-2 kereskedelmi guild belefer boven. Vannak magyar guildek is, a mienk, a Magyar Szovetseg, a magyar kozponti kozossegi guild kb 9 eve porog maximum letszammal (inaktiv accountok nelkul, folyamatosan befogadva az ujoncokat), de vannak kisebb feltorekvo csapatok is, na meg persze vannak, akik par honap lendulet utan feladtak.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.07.22. 15:32:36
  • Plata
    #23628
    Amikor legutóbb játszotam még lehetett venni pénzért crown-t,de iszonyúsokért.
    Jó én casual játékos voltam,csak egy dolog érdekelt,a rablás és a betörés meg hasonlók,abból meg nem lehet nagy pénzt csinálni,csak nagyom szórakoztató.
    Plusz ahhoz szükséges lett volna hogy kereskedő guildbe tag legyek,nem voltam egyetlen céhben sem tag.
    A játékban a kereskedés elég nehézkes.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.07.22. 14:02:05
  • ntex
    #23627
    Az még mindig real dolog hogy meg lehet szerezni gold farmolással is a kiegeket? Mintha olvastam volna ilyesmit is régebben.
  • Plata
    #23626
    Részemről a dark brotherhood és a thievs guild dlc volt a kedvenc.
    Dark brotherhood csak azért mert ha megvan akkor tudsz rablás közben egyetlen döféssel bárkit átsegíteni a túlvilágra. :D
    A morrowind kieghez kapott Warden meg egész jó.
    Bár a játékban tökmindegy milyen karid van úgyis lehet minden skillt használni.
    Amit sosem tudtam megszokni.
    Ami még jó az hogy a steam-en vásárolt dolgokat be lehet váltani bethesda accounton is.
    Steamen vettem olcsóbban crown-t és abból vettem meg a dc-ket amik tetszettek.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.07.22. 12:24:24
  • ntex
    #23625
    Nem hangzik rosszul, köszi nektek!
  • fluency
    #23624
    "Én behúztam, de gondolom így hogy csak az alapjáték van + a morrowind chapter hozzá, nem teszi ki túl nagy részét a játéknak a bennük lévő content, tekintve hogy van már vagy 5 nagy kiegészítő pluszban a játékhoz". Ezt rosszul gondolod. :)
    Az alapjátékban levő questek száma kb. kétszer annyi, mint az összes kiegben együttvéve. Ahogy Fred is írta, rengeteg órát bele lehet tenni az alapjátékba. Vágj bele nyugodtan. Aztán, ha bejön a játék, akkor ráérsz utána gondolkodni, hogy melyik kieg kellene.
  • PiszkosFred
    #23623
    hat, kb 200 oranyi sztorit kapsz meg (a harom frakcio tortenete egyenkent + a jatek fo sztorijat + a Morrowind sztorit + Imperial City sztorit), 15 zonat, az osszes pvp zonat, Morrowind chaptert es a Warden classt is. Ez rengeteg, es mivel az osszes tartalom parhuzamos egymassal, nem linearis (vagyis barmilyen sorrendben teljesitheto minden kieg es alapjatek, nem ugy, mitn par mmo eseteben, ahol ha nincs meg az X kieg, megall a fejlodes), barmikor jatszhatsz barkivel.

    Ahogy Plata is irta, ha tetszik a jatek, akkor szepen lassan beszerzed majd a DLC-ket. Azokat sem kell vakon, hiszen felevente van 1-2 het, amikor minden ex-kieg es dlc elerheto ingyen, egy probaidoszak kereteben, vagyis meg tudod nezni, hogy mit veszel es milyen egy-egy dlc/ex-chapter azelott, hogy megvenned. Vagy elofizetsz egy honapra es az elofizetes alatt minden a tied, ha pedig lejar az elofizu, minden szerzett skill, targy, stb. megmarad, csak a dlc teruletere nem tudsz visszamenni addig, amig ujra elo nem fizetsz. Nagyon sokan a probaidoszakok idejen szerzik meg az extra skilleket, szakmakat (jewelcrafting, Antiquities), stb. kvazi ingyen, mert megmarad minden, amit egyszer egy adott karakterrel megszereztel.


    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.07.22. 09:31:01
  • Plata
    #23622
    Igen azt hiszem így van.
    A játékhoz rengeteg DLC meg kieg jött,de ha előfizetsz a játékra akkor a legtöbbet meg kapod,legalább is régen így volt.
    Gondolom azért rakták be ingyen hogy sokan kipróbálják és ha megtetszik majd veszik a DLC-ket meg kiegeket hozzá,vagy az előfizetést.
    Az alapjátékkal a térképnek még a fele sem bejárható szerintem.
  • ntex
    #23621
    Én behúztam, de gondolom így hogy csak az alapjáték van + a morrowind chapter hozzá, nem teszi ki túl nagy részét a játéknak a bennük lévő content, tekintve hogy van már vagy 5 nagy kiegészítő pluszban a játékhoz... Azok nélkül meg a sztori sem teljes :\
  • Plata
    #23620
    Epic-en ingyen van a játék.
  • igor1
    #23619
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni.
    Nem tudom megerősíteni az email címem a regisztrációnál.Nem érkezik meg a címemre.Megneztem a gmailon minden mappát,szemetet...nincs.Jól írtam be az email címem is..már ezerszer újraküldettem...semmi.A supporton amit javasoltak a tűzfal kokapcsolásátol kezdve mindent megcsináltam...
    Mostmár nem is enged be a játékba.
    Valaki tapasztalt vlmi hasonlót?
  • PiszkosFred
    #23618
    (stamina vagy crites fajjal) egy sorci + dualwield+2hand vagy dw+bow az egyik legjobb kombinacio, kvazi a halhatatlan kategoria.
  • Irgum76
    #23617
    köszi szépen

    bár biztos van olyan karakterem amit más az életben nem választana :)
    varázsló aki igazából egy tolvaj, bérgyilkos dupla tőrrel
  • PiszkosFred
    #23616
    Hja ertem, akkor pont forditott a szituacio :)
    Hat, milyen class, milyen faj, milyen szerep? Ezt dontsd el, es nezz szet Alcast vagy Deltia utmutatoiban. En utobbit javaslom, picit talan erthetobb, alcastnak viszont van minden buildnel kezdo, halado es profi kiosztas, hogy mit ajanl a jatekos szintjehez, kepessegehez/lehetosegehez es CP pontjaihoz kepest.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.03.31. 22:44:52
  • Irgum76
    #23615
    kösz de az a problémám, hogy lenullázódtak a skillek és fogalmam nincs mire pakoltam anno
    illetve mire érdemes most elosztani
  • PiszkosFred
    #23614
    Reseteld a pontjaidat! Attributumokat es skilleket a fovarosok es nagyobb templomaiban (Rededication Shrines-t keresd, ott lesz egymas mellett mind a ket oltar, par aranyert nullaznak), a Champ. pontot pedig onmagaban a Champ. rendszerben tudod azonnal nullazni es ujraosztani.

    Vagy vedd ki a Crown Storebol az ingyenes Armory stationt, ments el egy resetelt nulla elosztassal rendelkezo allapotot es azt visszatoltve barmikor ujraoszthatod az osszes pontodat.
  • Irgum76
    #23613
    Sziasztok,

    pár éve játszottam utoljára ezzel a játékkal
    (xboxon tolom és nem volt előfizetésem)
    szóval azóta volt pont elosztás reset
    kérdésem az, hogy most honnan a fenéből tudhatom meg, hogy korábban mikre pakoltam
    gondoltam belépek gyakok kicsit a monolitoknál, lopkodok, csinálom a küldetéseket
    de ez így ehhh
    ja és van 5 darab karakterem...
  • ntex
    #23612
    Jól hangzik, de sajna most a High Isles Collectionre nincs cash egyelőre, tudom hogy az lenne már az ésszerű. Viszont az hogy gold farmolással is meg lehet benne szerezni a plusz tartalmakat gyakorlatilag ingyen, elég csábítóvá tette. 6€-t akkor így simán megér végül is. Köszi a választ :)
  • PiszkosFred
    #23611
    A harom frakcio alapsztorija es a jatekban talalhato guildek, zonak, stb. feladatok kb. 120 ora, aztan ott a jatek fosztorija kb 20 ora, megkapod hozza a Morrowind kieget is (az megint +30 ora), es akkor ez csak a sztorik, semmi crafting, pvp, housing, achie hunting, stb.

    Hozzateszem, a 15-20 euro koruli High Isle Collectionst inkabb erdemes megvenni, mert annak a tartalma:
    alapjáték + összes eddigi Chapter (Morrowind, Summerset, Elsweyr, Greymoor, Blackwood) és azok extrái (Warden és Necro classok, Jewelcrafting és Antiquities szakmák, plusz a Companion rendszer), valamint a 2022 nyarán érkező High Isles chapter és annak tartalma (új zóna, 2 db új companion és hozzáférés a játékbeli Tales of Tribute "kártyajátékhoz", stb.) (bemásoltam az FB csoportból).

    DLC-ket és egy évnél idősebb Chaptereket tényleg csak Crownért tudsz venni.

    Crownt tudsz venni euróért (steamen vagy az eso weboldalán), vagy tudsz cserélni játékossal a beépített gift rendszerrel (megállapodtok a Crown/arany váltás áráról és ő megveszi neked ajándékba a cuccot, te meg átadod a pénzt - a fejlesztők ezt a fajta ingame tartalmat ingame tartalomért cserét támogatják, gold sellinget euróért már nem). Ez utóbbi miatt, ha van sok aranyad, akkor simán össze lehet szedni az összes DLC-t és egy évnél idősebb Chaptert aranyból. Aranyat farmolni nem nehéz, még csak nem is időigényes, rengeteg trükk van (ezeket inkább akkor fogod érteni és értékelni, amikor már megismerted a játékot és látod, mi merre hány méter), a végén már nem tudsz mit kezdeni vele, kínodban felesleges házakat vásárolsz Tamriel szerte.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.01.04. 15:13:14
  • ntex
    #23610
    Üdv! Utolsó előtt nap van a winter sale-ből steamen, kérdésem hogy megéri még megvenni az alapjátékot ~6€ -ért? Mennyi content van ebben? Azt hallottam hogy a DLC-ket meg lehet játékon belül is venni "crown"-ért, ezt lehet grindolni is, vagy csak rendes pénzért cserébe lehet hozzájutni?
  • Plata
    #23609
    Ó a pitébe.
  • PiszkosFred
    #23608
    Igen, kell, csak azzal tudod elkezdeni az egeszet.
  • Plata
    #23607
    Ma olvastam egy ESO High Isle tesztet,amiben volt hogy lehet kártyázni benne a kocsmákban.
    Viszont a tesztből nem jött le hogy a kártya játék csak az új kieggel elérhető vagy anélkül is.
    Bár teszt szerint unalmas az új kártyajáték,az én érdeklődésemet azért fel keltette.
    Szóval az lenne a kérdésem hogy kell hozzá új kieg vagy sem?
  • PiszkosFred
    #23606
    FB csoport, toborzóiroda kategóriás posztok, vagy guild kereső felületen jelöld be az egyéb nyelvet, az is kidob pár találatot (bár nem mindenki rakja fel a keresőbe a guildjét).