24102
sybbf8.jpg
Hivatalos oldal :: Hivatalos facebook :: elderscrolls.hu :: Tamriel Történelmi Tudástár :: Magyar guildek @ ES HQ
TÖRLÉSRE KERÜLŐ HSZ-EK: TROLL, OFF, SPAM, FLOOD, SZEMÉLYESKEDÉS, KÖZÖSSÉGBOMLASZTÓ VISELKEDÉS

MAGYAR SZÖVETSÉG

ELDER SCROLLS ÚTMUTATÓ

  • Orbancapitan
    #24062
    VETTEM A GEAR 3-t mert cratftolható mind arany volt
  • Plata
    #24061
    Hogy csináltál belőle aranyat?Gondolom nem úgy esik.
  • Orbancapitan
    #24060
    moon hunter keep
  • Plata
    #24059
    Aha,na és az hol esik?
    Őszintén szólva én teljesen boldog vagyok lila gearben is,inkább a szórakozás a lényeg.
  • Orbancapitan
    #24058
    és ehhez kéne a savage set
    Utoljára szerkesztette: Orbancapitan, 2024.03.24. 16:10:24
  • Plata
    #24057
    Na de ez véresen farkas.
  • Orbancapitan
    #24056
    https://alcasthq.com/eso-werewolf-build-pve/ nekem ez van gear 3 mind arany és csak annyi hogy dw/bow jah és nord a karim
  • Orbancapitan
    #24055
    akkor rossz a builded amit néztél
  • Plata
    #24054
    Jah közben felmentem játékba,a macis wood elfem már 19-es,valamiért 12-re emlékeztem. :D

    Ami azt illeti a két bicskás stílus sokkal strapásabb mint az íjász.
    De találtam neten egy jó kis leírást aszerint próbálom.
    Link-elek.
    De lehet hogy később váltok késről,mert ez a dupla bicska még nem nagyon jött át.Bár a warden aranyos kaszt.
  • Plata
    #24053
    Igen csak morrowind volt meg és a 4-es dlc csomag amiben benne van tolvaj céh meg hátbaszúrlak céh.
    De mivel tele lett a hócipőm a WoW-al ami kezd átmenni langyifesztiválba és a steamen akciós volt a necrom collections így megvettem,az tartalmazza az összes fontos sztori DLC-t.
    Meg van ESO+ amitől minden dlc elérhető.
    De mondjuk nem az a lényeg,hanem a végtelen táska amibe minden karitól elmegy az összes craft cucc.
    Bár az is jó hogy minden területre korlátlanul elmehetek,mert az ásatáshoz jól jön.
    Igaz azzal kicsit megakadtam,elértem a 8-as szintre minden sárga és egyéb cuccot kiástam és azóta nem esik egy darab lead sem,amíg kicsi volt a skillem orrba szájba estek.Most hogy volt időm sokat játszani mert beteg voltam nem esett semmi,pedig felhúztam egy karit 50-re és csináltam egy macipajtis késes karit,azt is felhúztam tizenvalahanyas szintre.
  • Orbancapitan
    #24052
    igen tudom anno hiába emlitettem neked te azt mondtad h nem érint téged mert csak a morrowind van meg... :D
  • PiszkosFred
    #24051
    Igen, azok ilyen fix kombinaciok, ha van ra lehetoseg, be kell torni oket crown gemme.
  • Plata
    #24050
    Akkor félre értettem. XD
    Kaptam egy festék öszeálítást valami ládából,de az olyan randa hogy juj. :D
  • PiszkosFred
    #24049
    ESO Plushoz nem jar extra festek. Az egyetlen ehhez kapcsolodo extra, hogy elofizetokent at tudod szinezni a costume tipusu "egyreszes" ruhakat is.

    Festekek mindig achiek jutalmakent jonnek. Meg kell nezni az outfit stationben, hogy az a szin, amit szeretnel, ahhoz melyik achievement kell.
  • Plata
    #24048
    Nekem kb minden karimnál ez a ruha van,csak más színben.

    UI:Nagyon kevés szín elérhető még nekem,azt mondják ESO+-hoz jár extra szinek,de én nem látom őket.
    Bár sanda gyanúm hogy lehet megint elsiklottam valami felett.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.03.23. 07:41:36
  • Plata
    #24047
    Én nem is tudom hogy néz ki a karim igazából.
    Balmorás ruha van rajta.
    Tegnap 50-es lett az arcanist és vettem neki szettet piacon,marha sokat utaztam érte.
    Megnéztem a neten hol a legolcsóbb 1-1 darabja és oda utaztam.
    Lilát vettem neki,így olcsón megúsztam valami knight izé szett.
    Egyedül a staffja sárga,mert valaki olcsón fel tette.
    Fred mutatta azt hiszem a netes árukeresőt,marha hasznos.
    Tökre Eso link.
    Warden-nek és sorcinak is így vettem,de nekik nincs rendes szettjük,csak a legolcsóbb lila training traites cuccot kapták,így nem igazi szett,de velük farmoltam a tolvaj karinak champions szintet.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.03.23. 07:15:48
  • Plata
    #24046
    Ronda. :D
    Privát üzid eljött,de nincs benne kép.
    Nekem midegyik karimnál ki van kapcsolva a sapi.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.03.23. 07:05:01
  • Orbancapitan
    #24045
    szar az sg xd https://imgur.com/a/1XLLjVK
  • Orbancapitan
    #24044

    plata próbáltam üzibe küldeni de szar nem külte el most újitottam a sisakot a skinhez
  • Plata
    #24043
    Hála az xp eventnek sikerült 47-re huzni a kiskarimat.
    Sajnos volt bugos dungeon,így az bukta volt.

    Az egyik dungeonban egy eszetlen nagy épületben mászkáltunk,de az utolsó boss előtti ajtó nem nyílt ki.
    Nem tudtuk sehogy kinyitni.
    Pedig nem volt ellenség,végig néztük az egész előtte levő pályát végig mentünk az emeleteken és szobákon,de hiába.
    Végül úgy húszpercnyi vacakolás után mindenki megunta és lelépett.
    Sajnos csak a napi első dungeon adott sok xp-t,a sokadik már alig.
  • Plata
    #24042
    Nem,nem fogom variálni,már meg van a szükséges szint a lopáshoz.
    De megpróbálom a vadmacis karimnak is azt berakni.
  • PiszkosFred
    #24041
    Amikor egy szettet hasznalsz (boe-bol bop lesz) vagy lootolsz bossbol, innen-onnan, akkor bekerul a Set Collectionsbe, ami az ESO egyik nagy Lutra albuma. Ami ide bekerul, onnantol kezdve barmelyik karakterrel barmilyen szinten barmilyen minosegben reprodukalhato a Transmute Station segitsegevel (lasd guild hazak vagy Clockwork city belvarosa). Ez a folyamat transkristalyba kerul.

    De, amit adtam Divines traites szettet ha at akarod varialni mondjuk Training traitre, akkor ezt is meg tudod tenni, szinten TrasnStationnel, es szinten TransKristalyba kerul. Itt annyi a megkotes, hogy ez esetben ismerned kell az adott tipusu pancel/fegyverhez tartozo "training" traitet (a pelda kedveert) a Research opcio altal megtanulva.
  • Plata
    #24040
    Vagyis akkor nem nagyon van esélyem elkölteni.
    A tolvaj karimnak divines szettje van,mert tőled kaptam.
    A többinek meg tök random,mert vettem piacon random lila itemeket amik xp növelő traittel vannak kreálva.
    De akkor ha elmegyek velük a transzmutyi állomásra akkor a szettjüket mondjuk más szettre tudom változtatni?
    Lehet meg is nézem.
    Már úgyis meg van a szükséges szint a lopáshoz.
  • PiszkosFred
    #24039
    Szetteket (dungeon és world drop szetteket foleg) tudsz vele ujraalkotni a karaktereidnel anelkul, hogy ujra kifarmolnod azokat. Mint amikor SWTOR-ba a collectionsben unlockolsz valamit a teljes accountra, csak itt a lehivas folyamata transkristalyba kerul minden esetben.

    Vagy, meglevo cuccaidon, ami esett dungeonban vagy barhol, ha nem jo a rajta levo trait, akkor le tudod cserelni olyanra, ami megfelelo (es aminek a tudasaval rendelkezel, lasd Research a korabbi posztokban). Pl erdemes divines-re cserelni a ritka, nehezen beszerezheto cuccok traitjeit, mindez transkristalyba kerul.
  • Plata
    #24038
    Volna egy problémám,túl sok transmutyi kristályom van,1000 pusz a kariknál vagy 30 kibontatlan,de lehet több.
    Nem lehet semmi értelmesre elkölteni?
  • Plata
    #24037
    Egész jó ez a dupla xp event,az arcanist karimat húztam pár szintet,csak mostmár egyre kevesebb xp-t kap így nem hiszem hogy meg lesz az 50 ma.
    De viszont kipróbáltam a bicskás warden-t,őszintén szólva sokkal strapásabb mint az íjász,de érdekes és 12-es szintig jutottam vele.
    Gyártottam neki 4-es szintre ruhát és fegyvereket,így könnyebben ment a szintezés,meg elsőnek elmentem Mirri-ért,csak utána küldizés.
    Két vagy három ruha darabra nem futotta training trait csak,a többire már ment.
  • Plata
    #24036
    Nem mert miután beszéltünk róla elfelejtettem,más napra meg már a nevére sem emlékeztem. Xd
  • Orbancapitan
    #24035
    fel raktad végül a szükszéges addonokat pl a guild hall list?
  • Plata
    #24034
    Köszi az infót,akkor kénytelen leszek vacakolni a trait-ek megszerzésével.
  • PiszkosFred
    #24033
    Egy targynak tobb olyan jellemzoje van, amivel egyedi lehet:
    - A targy szintje (itemlevel)
    - A targy minosege (sima/fehertol a legendary/aranyszinuig + van a mythic, de azt hagyjuk most)
    - A targy egyedisege (szettes vagy nem szettes)
    - A targyon talalhato trait (armornal is van 9 darab es fegyvernel is van 9 darab)
    - A targyon talalhato enchant.

    Na most ezek korul a trait az, ami fontos. Ezeket ugyanis megtanulhatod, kvazi "ellophatod a tudast a targyrol". Ezt ugy tudod, hogy az adott targgyal, amelyen van valamilyen Trait, visszamesz a munkapadhoz es ott a research opcioval megtanulod. Minden targynak van 9 ilyenje, tipusonkent ertve, vagyis van a light armoros szandalnak is 9 darabja ugyanigy, mint a medium armoros bocskornak vagy a heavy armoros ciponek. Csak a harom "labbeli" esetben 27 darab traitet kell kitanulnod, ha mindegyiket ismerni akarod. Es akkor ott van meg a tobbi armor kategoria, a labvedotol a vallasig, stb. Az adott kategoriaban az elso trait megtanulasa/elsajatitasa par oraig tart, a legutolso mar egy honapig. Ezert is erdemse a leheto leghamarabb elkezdeni ezek tanulasat.

    Na most a gyarthato szettek azt kerik toled, hogy az adott fegyver vagy pancel kategoriabol rendelkezz legalabb 2-9 darab trait tudasaval.

    Az egyszerubb XY szett mondjuk azt keri, hogy ismerj 2 traitet egy-egy kategoriabol. A peldanak a kedveert, ha mondjuk "medium chest" eseteben mar kikutattal (research) legalabb 2 darab traitet, akkor engedi, hogy gyarts az XY szettbol egy medium chestet. De mondjuk a heavy chestbol meg csak 1 traitet ismersz, igy "XY szettes heavy chestet" nem fogja engedni.

    A jo hir, hogy a craftolhato szetteket at lehet adni masik jatekosnak, vagyis addig, amig nem ismersz minden szukseges traitet darabszamra, addig kerj meg valakit (pl engem) es legyartja neked, majd atadja hasznalatra.

    Traitek tanulasara vannak passziv skillek a szakmai skill fakon, azok egyszer gyorsitjak a tanulasi folyamatot, masodszor pedig engedik, hogy parhuzamosan 2 vag 3 darab kutatas is menjen.

    Mivel az osszes cucc, ami esik a jatekban account bound, erdemes egy karaktert kinevezni crafternek es azzal megtanulni minden traitet, majd azzal legyartani a dolgokat es atadni annak a karakternek, akivel hordani akarod. Nyilvan ehhez kell jo par skill pont, vagyis erdemes elotte egy picit treningezni, de ezuttal a pontokat a szakmakra pakolni.

    A Szovetseg guild hazaba nezz be (bejarattol balra, az istalloban van a crafting bazis), ott megtalalhato az osszes ilyen crafting szett (keresd a grandmaster munkapadokat), igy nem kell oket a vadonban felkutatnod!
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.03.18. 10:07:31
  • Plata
    #24032
    Igen már találtam ilyen helyeket,tegnap este is küldizés közbn bele futottam egybe.
    Meg is néztem de mindnél ugyanaz volt hogy semmit sem tudtam kraftolni,pontosan nem emlékszem mit írt,de talán ismeretlen szett darabot?
  • ntex
    #24031
    Magukat a szetteket nem kell megtanulni. Vannak a világban mindenfelé crafting POI-k. Biztos találtál már te is, a semmi közepén vannak általában, kint a világban vagy egy barlangban / helységben stb. és mindig van bennük 4 crafting station (woodworking, clothing, blacksmith és jewelcrafting station). Ezek a POI-k mindegyike egyedi szett lekraftolását teszik lehetővé, ha ráviszed a mapon valamelyikre az egeret, látod hogy milyen szettet lehet ott megcsinálni és látod az adott szett szettbónuszait is. Tehát ha kell egy szett, csak a specifikus helyén tudod lekraftolni (de mintha láttam volna olyan crafting stationoket amiket lehet venni házhoz, és bármelyik szett kraftolását lehetővé teszik, de asszem rohadt drágák). Te döntheted el a karakter melyik armor / jewel / fegyver slotjaira akarod ráaggatni őket, aszerint kell lecraftolni. 5-ös a legnagyobb szettbónusz, így maximum ötöt érdemes belőle megcsinálni, így gyakorlatilag két teljes szettet tud viselni a karaktered fullos szettbónuszokkal (a kétkezes fegyverek kettő itemnek számítanak a szettben, erre figyelj oda, így ha fegyvert is craftolsz akkor gyakorlatilag csak 3 armor / jewel item kell a szettből)

    Igazából már egy full kezdő karakterrel is lehet egy csupasz szettet craftolni, amit meg kell tanulni az a különböző traitek az itemekre, mert minden egyes item craftolásnál választhatsz traitet azokból amiket már ismersz. Az egyik legfontosabb PVE DPS-nek pl. a Divines trait, ami a mundus stone effektjét növeli meg. Ezeket ugye úgy tudod megtanulni, hogy ha pl. esik egy olyan item pl. egy medium armor öv, amin ez a trait van, egyszerűen odaviszed a clothing stationhöz kiválasztod a research-et az övre, majd a Divines traitet (mivel van nálad egy ilyen item így engedni fogja hogy elindítsd). Ez több nap is lehet, attól függően előtte már mennyi traitet kutattál ki az adott armor típus adott részére. Viszont ha kész van akkor bármikor tudsz olyan övet craftolni amin ez a trait lehet. És ezt szépen mindegyik armor darabra meg kell csinálni. Nyakláncra, gyűrűre és fegyverekre teljesen más traitek vannak, oda másokat kell megtanulni, de a menete ugyanez.

    Igazából a legvégén az lesz a menete, hogy kinézel egy szettet, elmész az adott helyre ahol azt a szettet meg lehet csinálni. Figyelj rá hogy CP160-as itemek legyenek (ezt ne felejtsd el kiválasztani mindig), sok alapanyagba fognak kerülni. Ezek először fehér itemek lesznek, de aztán majd fel tudod upgradelni mindegyiket külön külön maximum narancssárga fokozatig, amik ugye szintén egyre drágább és ritkább upgrade matikat igényelnek. Arra is figyelj oda, hogy mindig írja, melyik upgrade-hez mennyi mati kell hogy 100% eséllyel sikerüljön, ha kevesebbel próbálod meg és netán failed lesz az upgrade kísérlet, akkor az adott cucc egy marék hamuvá konvertálódik, szóval kezdheted a nulláról az adott itemet újra legyártani és upgradelni.

    Lehet nem teljesen érthető ahogy leírtam, jobban nem tudom megfogalmazni a menetét :D

    Ezeken felül még van olyan lehetőséged is, hogy amiket bárhol találsz szettdarabokat pl. dungeonben, trialban, ládában vagy bárhol máshol a világban és eladod vagy szétszeded őket akkor onnantól azokat a szettdarabokat bármikor újra lekraftolhatod egy transmute stationnél, tetszőleges de csak a karaktered által már ismert traitekkel. Ezekhez viszont transmute kristályok kellenek amik farmolására meg nincs túl sok opció.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2024.03.18. 02:12:25
  • Plata
    #24030
    Elmondanátok hogy a szett készítést hogyan tudom meg tanulni?
    Talán az adott szettet meg kell szereznem és aztán elvinni megfelelő állomásra és research-el megtanulni?
  • Plata
    #24029
    Hogy a rusnya magdi rúgja meg,meg is nézem.
    Köszi az infót.
  • PiszkosFred
    #24028
    Elvileg van, ott a minion nevu az esoui.com-rol.
  • Plata
    #24027
    Az ördögbe ezekkel az addonokkal,még mindig nem mennek rendesen,mi a szöszért ninsc egy app ami automatikusan frissíti öket. XD
  • PiszkosFred
    #24026
    Par % esellyel (1-2%) eshet "perfect roe", az kell par magasan jegyzett kaja receptjehez, meg hat jo penzert el is lehet adni.
  • Plata
    #24025
    Hát én még sosem találtam semmit a halakban húson kívül.
  • PiszkosFred
    #24024
    Azt nyisd ki, van benne valami apro loot.

    Ami a halak filezeset illeti, szerintem nincs kulonbseg, de csak tippelek, nagyon regen nem "nyitottam" mar ki a kifogott halat, inkabb eladtam jo penzert a lustabb jatekosoknak, hadd nyitogassanak ok, nekem a gold is jo :)
  • Plata
    #24023
    Új ingyen deluxe dlc bundle a store-ban.