24451
sybbf8.jpg
Hivatalos oldal :: Hivatalos facebook :: elderscrolls.hu :: Tamriel Történelmi Tudástár :: Magyar guildek @ ES HQ
TÖRLÉSRE KERÜLŐ HSZ-EK: TROLL, OFF, SPAM, FLOOD, SZEMÉLYESKEDÉS, KÖZÖSSÉGBOMLASZTÓ VISELKEDÉS

MAGYAR SZÖVETSÉG

ELDER SCROLLS ÚTMUTATÓ

  • Plata
    #23931
    Ma egy küldetés közben kiraboltam egy ládát,fura cucc volt benne.

    Mint kiderült ez egy kollekció része,nem volt piskóta megszerezni mind de sikerült,kaptam 5 achit is.
  • Plata
    #23930
    Ma valami érdekeset láttam.
    De fogalmam sincs mi volt az.
    Felmentem a játékba és egyből el gyorsutaztam hew's bane-be.
    Felpattantam a tetovált tétova tevére és tipli a városba,Abah's landingba beérve elfordultam balra a thieves den felé ekkor megláttam hogy egy fura alak valami patkány vagy egérszerű mounton el lovagol a fejem felet vagy két méterrel,mire megfordultam hogy utána menjek és lekapjam már messze volt próbáltam utána menni de eltűnt.Olyan átlátszó alak volt,mintha szellem lett volna vagy egy ragadozó madár álcában. XD
    Már sokszor jártam a városban de ilyet még nem láttam,ez mi a szent szarkaláb lehetett?
    Vagy már van repülő mount is csak nem tudok róla?
  • Plata
    #23929
    A holnapi az rendes láda lesz azt hiszem.
  • PiszkosFred
    #23928
    A mai egy "preview" lada volt, vagyis osszesen vagy kb 3-4 targyat tartalmaz, ami maradando, ezert esett sok ember ugyanaz.
  • Plata
    #23927
    Valószínűleg nagyon nagy a drop rate-ja,mert sokat láttam belőle.
  • ntex
    #23926
    Én is megkaptam ezt a petet a mai ládából, így gondolom akkor mindenki más is.
  • Plata
    #23925
    Ma egy cuki petet kaptam ládából.De ahogy nézem a városban nagyon sok ilyen pet van :D
  • Plata
    #23924
    Legtöbbet megtanultam.
    Viszont necrom állati jó ha valaki húzni akarja tolvaj skill-t,rengeteg kirabolható edény van,annyi cuccot lopam össze kis idő alatt hogy még vagy két nap kell mire eladom.
  • PiszkosFred
    #23923
    Nemelyiket jo penzert el lehet adni, foleg a butor reciket. Amiket talaltal, azok barmelyik zonaban elofordulhatnak, random, ezert annyira nem dragak. Azokat lehet jo penzert eladni, amik csak es kizarolag Necrom teruleten esnek, azt kell kifogni
  • Plata
    #23922
    Ezeket két perc alatt szereztem.
  • Plata
    #23921
    Necrom-ban az urnákban elég sok recept van.Főleg kék de néha ződ.
  • Plata
    #23920
    Vettem glenumbra-ban egy hajbalzsamot.
    Fura mellékhatása volt. :D
  • ntex
    #23919
    Karakter menüben ki kell választani az Alliance War-t (asszem az 'L' gomb is oda visz), ott kell be queue-olni. Van több féle, próbálj meg abba belépni ahol épp a legalacsonyabb a population, ott mutatja jobb oldalon mikor kiválasztod.
  • Plata
    #23918
    Skill respec scrollom van.
    Vagy valami ilyesmi a neve.
    Ki kellene másolnom valahova hsz-eid hogy későbbb is megtaláljam hamar ha valahol elakadok. :D
  • Plata
    #23917
    Hogy az ördögbe lehet eljutni cyrodill-be?
    Lehet megpróbálnám én is éjjel.
  • ntex
    #23916
    Én tegnap előtt rohantam végig Cyrodiil-ben, meg Imperial Cityben a Skyshardokért. Éjjel csináltam direkt, hogy minél kevesebb playerrel fussak össze :D Nem végeztem, így tegnap kora délután fejeztem be, szerencsére egyszer öltek csak meg Imperial Cityben, de ő egy stun alatt el is intézett, asszem arcanist volt... Ja meg hát párszor meghaltam a csatornarendszerben, mert tele van bossokkal és rohadt szűkös az egész hely, meg rohadt nagyok a térképek. Viszont rengeteg Skyshard van ott tényleg, egész Cyrodiil-ben kiszedtem vagy 20-21 skill pontot összesen.
  • Plata
    #23915
    A pvp-s rész azt hiszem teljesen felejtős.
    Nem vagyok valami nagy pvp játékos.
    Még WoW-ban is csak akkor pvp-zek amikor évfordulós event van spéci bg-vel,akkor is egy fa tetején afkolok stealthben. XD
  • Plata
    #23914
    Hát ruhának örülnék,mert szeretem ruházni a karikat.
    Wow-ban is több ezer ruhát szedtem össze minden féle dungeonból egyéb helyről.
    Házból inkább bútorozott kellene,majd gyűjtök valami klassz kis házra.
    SWToR-ban is beleőrültem a ház berendezésébe,főleg a hatalmas kastélyokéba,általában 1-2 óráig van türelmem berendezni,aztán elszakad a cérna és jön a banzáj fokozat,vagyis ész nélkül szórok minden féle bútort mindefelé. XD
    Plusz nem mondhatnám azt sem hogy hú de jó lennék benne.

    Lehet valamelyik addon változtatta meg a kurzorom és ez az alap. :D
    De az aktív effektek sincsenek feltüntetve.

    Jah fogtam egy halat,úgy nézem ez nem ehető. :D
    De kirakható a falra.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.02.09. 19:27:24
  • PiszkosFred
    #23913
    Legjobb dolog?
    Az ESO-ban ladabol (vagyis penzert) csak skinek esnek, se targy, se semmi mas, mindent tartalom elerheto a jatekban. Igy aztan a legjobb dolog mindenkinek mas, van aki a hatasoknak orul, van aki egy jobb ruhanak, van aki hajnak, festeknek, stb.

    Hazak?
    Azok megvehetok aranyert 10 000 aranytol egeszen 3-4 millioig, butorok nelkuli allapotban. Ebbol van rengeteg. Van butorozott valtozatuk is, az mar sok Crownba kerul. Emellett vannak premium hazak is, amik csak crownert vehetoek meg, ezek extra helyen vannak, vagy szepek, stb. Semmi extrat nem nyujtanak, ugyanazt tudjak, mint a jatekban aranyert vehetok, csak mondom, kastelyok, kalozhajok, stb. egyedi helyek.

    Es vannak a teljesen ingyen megszerezheto hazak, ezek rendszerint kuldetesek vegi jutalmak vagy kozossegi eventeken valo reszvetelert veszed meg/kapod meg. Az elso ingyenes haz a kocsmai szoba.

    Az aranyert megveheto hazak kozott van olyan, ahol elobb a zonaban hosse kell valnod vagy valamifele Achiehoz van kotve az, hogy elerhetove valjon.

    Skillek?
    Boven eleg, nekem a sorcimnal az osszes szakmai skill ki van maxolva es megkapta mindegyik passziv is a maximum skill pontokat. Es meg mindig marad parszaz, amit el tudsz osztani a tobbi skillnel, vagyis emiatt ne aggodj, lesz eleg.
    - Minden public dungeon (zonankent van 1-1) kozepen van egy 5 percenkent indulo group event, ezek vegen kapsz 1 skill pontot (egyedul is rohogve szolozhato).
    - a fo sztori ad 11 pontot a vegeig (a profetas)
    - a harom alliance sztori (az osszefuggo zona sztorik a vezetokkel/kiralyokkal a foszerepben) ad 18 pontot
    - minden dungeonban talalhato sztori ad 1-1 pontot, az alapjatek es a dlck osszesen adnak vagy 40-50 pontot
    - meg a rakas skyshard harmassaval, ez adja a legtobbet
    - Cyrodiilban ahogy lepsz elore a pvpvel, az is ad skill pontot

    Ami fontos, hogy par aranyert minden skillpont ujraoszthato, erdemes hasznalni, ha kozben olyan skillekre is raktal, ami azota mar felesleges. Keresd a nagyobb varosokban a Rededication oltarokat (terkepen jelzi a jatek)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.02.09. 19:03:21
  • Plata
    #23912
    ESO-ban mi a legjobb dolog ami esik ládából?
    Mount?
    Még egy kérdés,ha nem gond,még nem néztem utána,csak játék közben láttam hogy van valami ház amihez achi kell.
    Az ilyen házak mennyi pénzbe kerülnek?
    Játékban nem írta ki.
    Kristály vadászat közben láttam.
    Jah még egy kérdés,ha egyszer valaha kifarmolom az összes kristályt,az kb elég lesz a szakmákhoz?
    Vagy egyéb módon is kell még skill pontot vadásznom?
    Bár egyenlőre a célom a 75 champion pont a zsebelésen,amihezmég legalább 45 pont kell.
    Utána fogok nekiállni profozni,bár főleg csak az ásatás érdekel,mert mókás szórakozás.
    Kíváncsi leszek dob-e valamit a zsebelésen a 75 champion pont-os képesség.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.02.09. 17:33:34
  • PiszkosFred
    #23911
    Újabban pár havonta beraknak 1-1 ilyen tematikus ládát a belépési jutalmak közé, eddig 1-2 darabot, most ötöt. A ládák ugyanúgy tematikusak, mint az STO-ban a boxok, infinnity, picard, stb. így a tartalmuk is más.
  • Plata
    #23910
    Milyen sűrűn adnak ilyen spéci ládákat?
    Vagy csak az ESO+ miatt van?
  • Plata
    #23909
    Sosem vettem ládát így nem nagyon ismerem őket.
    Tudom hogy a ládázás nagyon csábító dolog,Star trek online-ban rengeteget ládáztam,régen sokat farmoltam a pénzt,jó pár miliárdot csináltam,az árából kulcsot vettem és nyitogattam mert a szenvedélyem volt.De már sok éve felhagytam vele,azért is nem szoktam pénzt farmolni STO-ban mert tudom hogy akkor megint kezdeném.
    Pedig ma már 50 karival sokkal többet tudnék keresni,régen 20 karival toltam a doff bizniszt.Meg a promós ládákkal kereskedem.
    De egy dolgot meg tanultam STO-ban,olyan lökött fazon mint amilyen én vagyok ne nyitogasson,mert ha esik is ládából hajó,jó eséllyel meg tartom és nem keresek semmit. XD
    Plusz amikor én ládáztam a hajók ára még kicsi volt,egyszer össze szedtem másfél milliárdot mert tudtam hogy jön a Tarantula promós hajó,a leakelt képeken bele szerettem,azt hittem drága lesz.Fél évig vártam rá mire ki jött,valami 450 misi volt az ára,pedig promós,végül a másfél milliárdból vettem Tarantulát,Paradoxot-ot meg sok marhaságot.Mert két promós hajó nem volt egy milliárd együtt,pénzt költeni meg rohadt jól tudok.ma már másfé milliárd egy promós hajó kezdő ára.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.02.09. 16:18:37
  • PiszkosFred
    #23908
    Ezek hagyományos eurós crown ládák, mindig tartalmaznak legalább egy maradandó cuccot, de a hátasok így is nagyon ritkák, mázlid volt :) (mintha kiesett volna a phoenix ládából az epic token odaát).

    A héten lesz még doboz, talán egy hagyományos láda és a többi már viszont a tescos változat lesz ("preview crate"), az már csak bemutató jelleggel tartalmaz pár dolgot.
  • Plata
    #23907
    Rendben ha hazérek csinálok képet.
    Köszi.
    Nem gondoltam volna hogy ingyen kapot dobozban ilyen is van,azt hittem csak pia lesz meg xp scroll.
    Meg az a mimic stone vagy mi a rosseb.
  • PiszkosFred
    #23906
    grat!

    Ha kepet mutatsz, akkor talan potnosabban tudok segiteni, de addig is a Settingsben kapcsold ki az Accessibility optionst, ha be van kapcsolva, az szokott elso telepites utan gondot okozni.
  • Plata
    #23905
    Valamit sikerült jól eltolnom a játékban.
    Másik gépre is felraktam a játékot hogy délelőtt ha nem vagyok otthon betudjak lépni a napi vacakért,mert ilyen türelmetlen vagyok. :D
    Sikerült is tegnap előtt felrakni,de az addonok felrakása után feljött valami ablak amit kapásból lenyomtam,mert ideges voltam.
    Viszont sikerült elcsesznem a beállításaimat rendesen.Még a kurzorom is valami FPS kurzor szerű lett.
    Az egyik karimnál látszik minden buff és debuff de másiknál meg nem.
    Viszont ma reggel kaptam egy pacit.


    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.02.09. 12:08:14
  • Plata
    #23904
    Így már világos,azt hittem csak valami dili hogy virágszedésnél kapok egy lila lead-et.
  • Plata
    #23903
    Igen ez van fent.
  • PiszkosFred
    #23902
    Egy ido utan mindenhonnan fog. Direkt van igy, hogy ha kincskeresessel akarsz foglalkozni, akkor akozben is szabadon tehess barmit, ne legyel korlatozva csak egy tevekenysegre, mert onnan jon a lead. Bar igy is lesz olyan, foleg lego es mythic leadek, amelyeket csak egy bizonyos teruleten csak egy bizonyos boss dobhat, vagy egy bizonyos fajta ladabol eshet, vagy a Harpooners Kilt eseteben (amit szinten erdemes kiasni majd egyszer) pl csak Shadowfenben szedett viragokbol eshet az egyik darabhoz vezeto nyom, ami miatt anno moccanni sem lehetett a zonaban.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.02.06. 09:26:38
  • PiszkosFred
    #23901
    Ezt hasznalod? Ebben benne van az osszes zona (alapjatek, dlc, a Necrom chapterig bezarolag). Azert nem frissult tavaly nyar ota, mert azota nem jott uj terulet, most marciusban is dungeon dlc jon, igy a nyari Gold Road kiegeszitoig nem sok melo van vele.
  • Plata
    #23900
    Már nem csak lopás közben esik antiquity lead,de még virágszedés közben is. :D
    Ami azért kicsit már fura.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.02.06. 09:11:24
  • Plata
    #23899
    Köszi a tippet,tényleg jobb lett.
  • Plata
    #23898
    Tegnpa megint végeztem egy zóna kristálytalanításával,így tudtam egy két pontot tenni ezekre a skillekre.
    Egyébként egész szép pénzt kerestem a kék és zöld kiásott cuccokból,a kék darabja egy ezres.
    Kár hogy a skyshard addon nincs frissítve,jó pár zónát nem mutat.
  • Plata
    #23897
    Ez az eddigi legjobb loot.
  • Plata
    #23896
    Köszönöm.
    Így már világos.
    Sajnos nekem csak a provisionnál vannak skillek rakva,a többi profot eddig nagy ívben hanyagoltam,a lopásra és főzésre nyomtam sok skillt.
  • PiszkosFred
    #23895
    Nyersanyagok finomitasaval, vagyis clothingnal rostok es borok, kovacsnal ercek es famuvesnel meg fadarabok feldolgozasaval (Refine), ekkor 10 darab nyersanyag at lesz alakitva 8-10 darab olyan alkotoelemme, amivel mar tudsz gyartani. Na de a folyamat soran keletkezik mellektermek, ezek az upgrade cuccok. Minden szakmai skill kozott van egy passziv, ami ezt nagyban megnoveli, igy erdemes elobb a passzivot maximumra nyomni es utana elkezdeni szakmankent a "raw materialt" atalakitani.
  • PiszkosFred
    #23894
    Companional is az a szitu, mint a jatekosnal, bar van egy alap osztalya mindegyiknek, de ha adsz egy resto staffot a kezebe, akkor kivalo healer lesz mindegyik.
  • ntex
    #23893
    Fogalmam sincs mit akarok használni, azt se tudom mik a lehetőségek, utána kell még ennek is néznem. Most jöttem rá hogy lehet companionom is, van elvileg healer is közöttük, azt is ki akarom majd questelni, legalább valamennyit könnyítene a bossfightokon.
  • Plata
    #23892
    Köszönöm a választ mind kettőtöknek.
    Ilyen upgrade cuccokat honnan érdemes farmolni?
    Szoktam szétszedni itemeket amit mászkálás dungeon közben kapok.
    Néha ad egy két upgrade cuccost.