19
  • cloud.strife
    #19
    Legutóbb az én Vaio-mról kellett egy videót kitenni DVD-ről, mert a MacBookPro-n nem volt csak DisplayPort...... (pedig Apple buzi is vagyok)
  • Komolytalan
    #18
    Egyrészt nekem pl nem kéne, ha minden szir-szarhoz külön átalakítót kéne ráraknom. Legyen rajta rendes USB, rendes monitor csatlakozó, rendes hálózati csatlakozó, sőt még 3.5-ös jack is. Nem, nem felel meg az, hogy van egy "magic lyuk", abba belenyomom a "magic elosztót", abba meg magic2utp, magic2 3.5 jack, stb konvertereket. Kinőttem a legó korszakomból.

    Másrészt #16-nál a pont: elmész egy konferenciára, nem HDMI képes a projector, oszt b.szhatod a 900 euros csodamasinádat.
  • lordsithlord
    #17
    Pontosan ezt próbáljuk megmagyarázni asgh-nak, de nem sok sikerrel
  • cloud.strife
    #16
    Látom megy a finghám...

    Most komolyan az zavar valakit hogy van rajta VGA csati?
    Jártatok ti már céges előadáson, rendezvényen? Ott pl. 100-ból hány darab olyan projit fogtok találni amin van HDMI, DVI? 1%? Hagyjuk már.
  • sanyicks
    #15
    meg egyébként a hdmi egy sima passzív párszázforintos (vagy videokártyákhoz is adnak ilyet) átalakítóval dvi-vél alakítható.
    Monitoron luxus hdmi az azért van mert egyrészt ugyan az mint a dvi, és monitoron hang nem sűrűn van, másrészt pedig pofátlan licenszdíjakat kérnek a hdmi-ért.
  • lordsithlord
    #14
    Mint már leírtam, a felhasználók az egyszerű dolgokat szeretik. A külső átalakítók legtöbbje sok mindennek mondható, de semmiképpen sem egyszerűnek. A legtöbb nem kommunikál megfelelően a géppel, így sok beállítást kézzel kell megadni. Ez a felhasználók szemében buktató ok.

    Valóban, DVI csati van a mai monitorok legtöbbjében. De amint azt is leírtam, egy ultrabooknál fontosak a méretek is. Egy DVI csati közel 1,5x akkora, mint egy analóg VGA, így nehézkesebb az amúgy is agyon integrált alaplapon helyet teremteni neki.

    Monitoron HDMI csati még mindig luxusnak számít. Az okát nem tudom, bár gondolom leginkább azért, mert a DVI bőven kiszolgál minden igényt.
  • asgh
    #13
    Ezért írtam, hogy "hagyományos" TV-re, de igazad van, írhattam volna SD felbontásút is az egyértelműség kedvéért.
    Egyébként ha szerinted már szinte minden TV-ben van HDMI, akkor mekkora az esélye, hogy valaki ultrabookot vesz 900 EUR-ért, de az asztali monitorán nincs hdmi vagy DVI csatlakozó?
    Jah és ha valamilyen oknál fogva mégis csak a jelentős részüknek kellene analóg VGA, akkor szerinted mekkora azon felhasználók aránya, akiknek egy 900 eurós ultrabooknál a külső adapteres megoldás lenne a dealbreaker?
  • lordsithlord
    #12
    Az egy dolog, hogy ott az a külső eszköz, sőt, megeshet, hogy viszonylag olcsón hozzá is lehetne adni a géphez.

    Azonban míg egy gépbe integrált VGA csatin érzékeli a gép a rácsatlakoztatott készülék képességeit, addig a legtöbb külső eszköz erre képtelen, ezt kézzel kell meghatározni a gépen. Ez ugye abból adódik, amit sanyiks leírt, hogy a külső egységek mind egy külön grafikus rendszerrel vannak felruházva, tehát annak érdekében, hogy a két grafikus rendszer ne akadjon össze, minimálisra csökkentik a szükséges kommunikációt.

    Úgy is mondhatjuk, hogy ezek a külső eszközök lényegében erőltetett szükségmegoldások, drágábbak, mint egy beépített egység, ráadásul feleannyira sem felhasználóbarát technológiát képviselnek, mint a szerinted elavult beépített lehetőségek.

    Egyébként nagyker áron egy külső átalakító olyan 9-10 ezer foint, a gyártási költsége pedig forintba átszámolva kb. 3-4ezerre jön ki. Nem nagy tétel, nem ez vágná a földhöz a gyártót, de az már esetlegesen nagyobb veszteség lehet nekik, ha a felhasználók nem szeretnék a megoldást, így nem vennék meg a gépet. Márpedig a felhasználók mindig a legegyszerűbb megoldásokat keresik, az újításokat általában visszafogottan fogadják. A termék sikere (ezáltal pedig a gyártó bevétele) pedig nagyban függ attól, hogy milyen módon fogadják a gépüket. Éppen ezért sok gyártó inkább a régebbi, de jól bevált technológiákat használja.

    Egyébként a TV-s hasonlat komoly öngól, lévén hogy ma már szinte minden TV-ben van HDMI bemenet, tehát elég komolyan támogatott technológiáról van szó.
  • asgh
    #11
    Végfelhasználói áron biztos 20-30k, viszont a kínai gyártósorról mennyiért jön le? Márpedig ha a Sony tartozékként adná, akkor ezzel az árral kellene számolni.
    A lényeg: egy ultrabooknál hülyeség kiszolgálni a kifutó technológiákat, erre ott vannak a külső eszközök.
    Ugyanakkor pl. thunderbolt csatlakozó nincs benne (ami ugyebár intel fejlesztés, nem apple), pedig azzal tényleg ki lehet préselni desktop környezetben egy laptop teljesítményét.
    (A hagyományos tv szarkazmus volt. )
  • sanyicks
    #10
    ja létezik, olyan 20-30k-ért lehet kapni, rohadt bonyolult eszköz(mert nem úgy megy ahogy hiszed hogy beraksz egy kis passzív ér átalakítót, hanem digitálisról analógra kell alakítani, nyilván megérte volna nekik ;). Videochip mellé pedig egy filléres chipből megoldható.
    Hagyományos tv-re ki akarná kötni? Nem elég semmire a felbontása, olvashatatlan rajta minden, és túl kicsi a munkaterület is.
  • sanyicks
    #9
    aha, és cserélje le mindenki a projektorát (vagy akár monitort) mert van újabb csatlakozó?
  • opeca
    #8
    Ezek már rendbe hozták az adatbázisukat, vagyis, sikerült már legalább a windows tűzfalat bekapcsolniuk?
  • asgh
    #7
    Létezik külső hdmi-vga átalakító, ha a sony annyira fontosnak tartja, akkor mellékelhették volna ingyen. Ennyi erővel rakhattak volna bele kompozit video kimenetet is, mert van, aki hagyományos TV-re akarja kötni.
  • lordsithlord
    #6
    Már bocsánat, de nagyon is sokszor használják az analóg VGA kimenetet. Igaz, nem projektoroknál, hanem mikor az íróasztalnál monitorra dugják a gépet, hogy egy kicsit nagyobb felületen dolgozhassanak. A monitorokban ugyebár a mai napig ez és a DVI az, ami elterjedtebb, de a VGA kimenet még mindig kisebb helyet foglal, mint egy DVI. Gondolom ebből a megfontolásból került bele az.
  • Szemjuel
    #5
    nem, viszont manapság már az összes projektor hdmi képes... emellett persze elfér az analóg kimenet is, de már kissé felesleges
  • FoodLFG
    #4
    Sony-t nem veszünk.
  • sanyicks
    #3
    miért, mi baj vele? Az applenél azt mondták hogy nem kell?
  • asgh
    #2
    Analóg VGA egy ultrabookban?
  • pasi29uk
    #1
    " ...súlya 1,42 kilogramm és magnéziumházat kapott."

    D tűzveszélyességi osztályú termék! Kérjük a gyufa, cigi stb. mellőzését a közelben...