#12
Az egy dolog, hogy ott az a külső eszköz, sőt, megeshet, hogy viszonylag olcsón hozzá is lehetne adni a géphez.
Azonban míg egy gépbe integrált VGA csatin érzékeli a gép a rácsatlakoztatott készülék képességeit, addig a legtöbb külső eszköz erre képtelen, ezt kézzel kell meghatározni a gépen. Ez ugye abból adódik, amit sanyiks leírt, hogy a külső egységek mind egy külön grafikus rendszerrel vannak felruházva, tehát annak érdekében, hogy a két grafikus rendszer ne akadjon össze, minimálisra csökkentik a szükséges kommunikációt.
Úgy is mondhatjuk, hogy ezek a külső eszközök lényegében erőltetett szükségmegoldások, drágábbak, mint egy beépített egység, ráadásul feleannyira sem felhasználóbarát technológiát képviselnek, mint a szerinted elavult beépített lehetőségek.
Egyébként nagyker áron egy külső átalakító olyan 9-10 ezer foint, a gyártási költsége pedig forintba átszámolva kb. 3-4ezerre jön ki. Nem nagy tétel, nem ez vágná a földhöz a gyártót, de az már esetlegesen nagyobb veszteség lehet nekik, ha a felhasználók nem szeretnék a megoldást, így nem vennék meg a gépet. Márpedig a felhasználók mindig a legegyszerűbb megoldásokat keresik, az újításokat általában visszafogottan fogadják. A termék sikere (ezáltal pedig a gyártó bevétele) pedig nagyban függ attól, hogy milyen módon fogadják a gépüket. Éppen ezért sok gyártó inkább a régebbi, de jól bevált technológiákat használja.
Egyébként a TV-s hasonlat komoly öngól, lévén hogy ma már szinte minden TV-ben van HDMI bemenet, tehát elég komolyan támogatott technológiáról van szó.