207
  • sanyicks
    #127
    "A cikkben pedig az szerepel, hogy idén 150, jövőre 400 milliárdos lyukat kell befoltozni a költségvetésben, ami együtt 550 milliárd, akkor miről is beszélünk?"

    Tudod miért kell lyukakat foltozni a kurva költségvetésben? Mert az egész költségvetés egy fekete lyuk. Nem az a gond hogy nem megy elegendő pénz be, hanem az hogy kurva sok tűnik el benne. Lásd legdrágább autópálya, legdrágább vasútFELÚJÍTÁS (aminek ára nyugateurópai full új építésű pályák költségeit veri), 100 milla a hetiválasznak, millárdok 2323 egyháznak, stb. Magyarorszgágon több 1000 milliárdok tűnnek el CSAK ÉS KIZÁRÓLAG politikai korrupcióval. Mi a fasznak fizetne bárki is többet, ha a többletbevételt többletben lopják el. Ha minden állampolgár rendesen adózna AKKOR IS lyukas lenne a költségvetés, akkor is újabb adókat vezetnének be, csak a húsosfazék körül még jobban dagadnak a férgek zsebe.
    Amennyi adót fizetnek még így is, simán elképzelhető, hogy ha 1 retkes évre abbahagynák a lopást az állami tisztviselők, hirtelen az államadósságot ki lehetne fizetni legalább is nagy részben...
    A transparency international szerint asszem az adóforintok 60%-a tűnik el a politikai korrupcióban, de ez nagyon enyhe becslés, ha valaki szétnéz simán látja hogy 80-90%-ez, magyarul az állam korrupció nélkül töredék költséggel elmenne a jelenlegi szinten...
    Leírom még világosabban. A 10 befizetett adóforintból legalább 8 a haverok, csókosok, és "elitünk" zsebében landol.
  • who am I 7
    #126
    csak az 1 kulcsos baromság 600mrd-ot elvisz évente.
  • gforce9
    #125
    Hát már 20 éve emelik a terheket és egyre lejjebb megyünk. Ok, felőlem várhatod, de az elmúlt 20 év nem ezt mutatja.
  • gforce9
    #124
    "Eszük ágában se lenne új adókat bevezetni, ha az egyébként meglévő adókat normálisan megfizetné mindenki." Na ebben én nem hiszek, mert az adónk az adósságtörlesztésre megy, nem kórházra, nem tűzoltóságra stb., hanem adósságra. Amiből kilábalni nem tudunk akkor sem, ha van 1000 milliárd+ bevétel.
  • Tetsuo
    #123
    Tegye fel a kezet az, aki szerint VALAHA vissza tudjuk fizetni a GDP 80%-at kepezo allamadossagot ugy, hogy ekozben meg majd minden statisztikai eredmeny negativ.
    Tegye fel a kezet, aki ugy gondolja, hogy kapni fog nyugdijat ugy, hogy az aktivak joval kevesebben lesznek mint ma ill. a tobbseguk mar roma szarmazasu.
    Tegye fel a kezet az, aki szerint meg tudjuk tartani a meg megmaradt magyar ertekeket, a foldet, a magas minosegu novenytermesztest, a tiszta ivovizet, a termalvizeinket vagy azt a nehany allami ceget az EU "egisze" vagy inkabb damoklesz kardja alatt.
    Tegye fel a kezet az, aki szerint egy valamikori tenylegesen a magyarsag erdeket kepviselo kormanyt hagyna az EU vagy egyeb globalista gazdasagi erdekcsoport ervenyesulni.
    Senki? Na ugye! :)

    Hajótörött vagyok a tengeren.
    Palackomat a tengerbe vetem.
    Belesóhajtottam a sorsomat,
    félelmemet és sok bús gondomat.

    S most száz pecséttel elzárt bánatom
    a hullámok kedvének átadom.
    Merül, örökre tán, a mélybe le
    s aranyhalacskák játszanak vele.

    De lehet, hogy még perce jő neki,
    s egy bús hullám majd egyszer fölveti.
    S kidobja egy kéz – tán az istené –
    egy gondtalan kor lábai elé.

    Borzadtan olvassák, kik rátalálnak
    és úgy suttogják döbbenve, egymásnak.
    "Valahol szörnyű vihar lehetett...
    S a viharban egy nemzet elveszett...!"


  • Tigristank
    #122
    Nem, a színvonal tényleg nem magas, én nem is arról beszéltem, hogy világszínvonalú, hanem arról, hogyha elüt a busz, akkor bevisznek a kórházba, és ellátásban részesülsz. Nyilván sok pénz elmegy a korrupció miatt is (pl. a közbeszerzéseken), de a +1000 milliárd sok mindent megoldana, én ezt mondom. A manipulációs eszköz kifejezésről meg csak annyit, hogy 1 hatalmon lévő pártnak pont az az érdeke, hogy hatalmon maradjon a következő választások után is, ezt pedig új adók nem éppen segítik, csak hát az EU-nak is meg kell felelni... Eszük ágában se lenne új adókat bevezetni, ha az egyébként meglévő adókat normálisan megfizetné mindenki.
  • WoodrowWilson
    #121
    Tehát akkor inkább ne is legyen oktatás, egészségügy vagy bármilyen állami szolgáltatás, mert most rosszul működik? Jobb a semmi, mint a mostani? Majd egyszer számold ki, hogy te mennyi pénzből tudnád rendesen fenntartani ezeket a rendszereket.
    És igen, én pl. azt várom, hogy a befizetett adónkból fogják helyretenni.
  • gforce9
    #120
    A munkanélkülieket helytelenül használtam, jogos. Úgy akartam fogalmazni, az adót nem fizetők.

    "Ha nem fizetnél adót, akkor nem lennének államilag fenntartott iskolák, kórházak, közlekedés, nem kaphatnál álláskeresési járadékot, családi pótlékot, árvaellátást, özvegyi nyugdíjat stb." Már ne is haragudj, de ezek színvonala ahhoz képest, hogy a jövedelmünk több mint felét befizetjük, sehol sincs. Akkor lenne igazad, ha ezek az intézmények korrektül működnének is, de nem működnek! Míg egy kórházban előfordul, hogy nincs gyógyszer, nincs elég nővér, miközben iszonyatos összegeket nyel el a TB, míg felszámolnak tűzoltóságot, mert nincs rá pénz, addig semmiképp sem hihető, hogy a befizetett adónk oda is kerül, ahova szánjuk.Innentől kezdve pedig, jogos a felháborodás. Vagy te tényleg azt várod, hogy a befizetett adókból fogják helyretenni az országot?
  • Tigristank
    #119
    A munkanélküliségről meg ki beszélt? Mert én sehol nem említettem.
    Ez a semmit se költenek ránk duma meg irtó nagy ökörség, már ne haragudj. A rendszerváltás után 1 komoly adósságot örökölt az ország, ugyanis mi a keleti blokk országai közül jobban éltünk bárki másnál. Aztán az adósságok tovább növekedtek, viszont a hiteleket vissza kell fizetni, ehhez jön hozzá, hogy az ország gazdaságpolitikája nem éppen az élmezőnybe tartozik + a feketegazdaság is jelentős. Azt meg ne próbáld már megmagyarázni, hogy +1000 milliárd Ft a költségvetésben nem jelentene semmit. Ha nem fizetnél adót, akkor nem lennének államilag fenntartott iskolák, kórházak, közlekedés, nem kaphatnál álláskeresési járadékot, családi pótlékot, árvaellátást, özvegyi nyugdíjat stb.
  • Balumann
    #118
    DjDano:
    Az a probléma, hogy te egyáltalán nem gondoltál még abba bele, hogy amikről beszélnek, az nem szimplán ideiológiai alapú, hanem valami oka is van. Ha én azt mondom, hogy azok a mocskos cigányok megint kirabolták a nénit a sarkon, akkor nem a roma származású barátomat szidom (aki rendes emberként, vagy magyarként viselkedik), hanem azt, akik úgy viselkednek. Az, hogy cigánybűnözésről beszélnek, egyáltalán nem egy náci ideológia, nem jelenti azt, hogy minden cigány bűnöző akit utálni kellene, sőt pont azt, hogy erre politikailag kellene békés megoldást keresni.
    Az antiszemitizmussal is nagyon hasonló a helyzet, egyszerűen nem az a cél, hogy megutálja mindenki a zsidókat, de tudjuk, hogy vannak rossz szokásaik (nem mindenkinek), amik szintén közrejátszik abban, hogy ilyen a jelenlegi gazdasági ill. pénzügyi helyzet.
    Hitlert is szóba hoztad, hallgasd végig Benjamin Freedman beszédét, teljesen mind1, hogy igaz-e vagy sem az OKa.
  • gforce9
    #117
    "Ez egy újabb manipulációs, társadalom eszköz, semmi más."

    =

    Ez egy újabb manipulációs, társadalmi feszültséget keltő eszköz.

    sry
  • gforce9
    #116
    "De légyszi magyarázd már meg, hogy miért nincs összefüggés aközött, hogy n+1-en nem fizetnek 1 cent adót se, és hogy emiatt új adókat kell bevezetni."

    Azért mert nincs összefüggés. Nem azért kell több adót kivetni, mert sok a munkanélküli. Ez egy újabb manipulációs, társadalom eszköz, semmi más. Egyébként Nem azért kell új adókat kivetni mert nem érkezik be elég pénz a közös kasszába az intézmények fenntartásához (iskola, kórház, tűzoltóság, rendőrség stb). Hanem azért, mert ezek a népnyúzó adók, hiába vannak befizetve, semmit sem költenek belőle ránk. enm szolgálnak közös célt a befizetett összegek. Ha azt szolgálnák, látnánk az eredményét, mert nem kis összegről van szó.

    Pretorian is gyanítom fizetne adót, ha látna belőle valamit, látná értelmét. Én fizetek tisztességesen, de abszolút meg tudom érteni azt is aki azt mondja, kapja be az államkassza. Az egy feneketlen kút, amiből az adózók a pénzüket soha nem látják vissza, semmilyen formában. Hiszen ami nem az államadósság törlesztésére megy el, elköltik baromságokra, az igazán fontos dolgokra meg alig marad valami.
  • Tigristank
    #115
    Eléggé szánalmas vagy ezzel az "én nem fizetek adót", de amúgy leszólom a kormányt és a többi embert, akik hagyják, hogy megfejjék őket dumával. Tudod, nem te vagy az egyetlen ilyen magát "kiváltságosnak" érző ember, aki így gondolkodik ebben a "kurva" országban. De légyszi magyarázd már meg, hogy miért nincs összefüggés aközött, hogy n+1-en nem fizetnek 1 cent adót se, és hogy emiatt új adókat kell bevezetni.
    "Gazdasági elemzők szerint évente 1000 milliárd forint adó- és járulékbevételtől esik el a költségvetés a szürke- és feketegazdaságban elillanó jövedelmek miatt..." A cikkben pedig az szerepel, hogy idén 150, jövőre 400 milliárdos lyukat kell befoltozni a költségvetésben, ami együtt 550 milliárd, akkor miről is beszélünk? Úgyhogy de, kurvára miattad és a hozzád hasonlók miatt IS tart itt az ország, nem csak a politikusokban kell keresni a hibát, még ha ők se éppen fedhetetlenek. De le merem fogadni, hogy te sem 120-150k-t keresel, hanem tipikusan olyan ember vagy, aki ha adózna, még utána is simán megélne, csak hát van, aki "kiváltságosnak" érzi magát...
  • Kryon
    #114
    A politikai, gazdasági rendszerek terén már sok évtizede, lassan egy évszázada nincs semmi előrelépés. Nem tudunk kitörni a helyzetből amíg mindenki ugyanazon tiszteletköröket futja csak. Nem jobb-bal akármi sárdobálásnak kéne mennie már régóta, hanem ki kell találni egy új összetett eszmerendszert, ami aztán a friss vér előnyét is kihasználva az egész világon eltörölhetné ezt a mocskos helyzetet amibe kerültünk.
  • sanyicks
    #113
    A többi párt véleménye mindig a kormánypárt fordítottja :) ennyi az egész.
  • sanyicks
    #112
    te ne pofázzál az ideológiáról, mert neked is ugyan az amit a "náczykokról képzelsz", csak te nem a zsidókat és cigányokat irtanád ki, hanem mindenki mást aki nem ért veled egyet, úgy mint ahogy a szellemi vezetőid tették 40-50-60 éven át a világ különböző pontjain, több százmilliónyi áldozattal.

    "És egyébként is, hogy jönnek ide a zsidók?"
    még te kérdezed, te féreg? Éppen múlt hete volt 1 topik amibe sikerült első hozzászólásban szélsőjobbozni meg náczyzni, úgy hogy a topiknak semmi köze nem volt hozzá. tessék De nem ez volt az első eset, hanem a sokadik.
  • Paddy
    #111
    Hol a többi párt véleménye? Kiegyensúlyozott tájékoztatás?
  • gforce9
    #110
    Ez jogos :) De tudod én úgy látom, hogy aki ma liberális, annak annyi köze van a liberalizmushoz, mint a mi demokráciánknak az ideális demokráciához. Semmi.
  • Asperot
    #109
    Ilyen alapon az állam bukná a bevételeinek kb 80%-át.
  • FoodLFG
    #108
    Az azért egészen röhejes, hogy hogy gondolja az Állam, hogy majd magántulajdonban lévő infrastruktúra használatának mennyiségére/milyenségére szabnak ki adót. xD
    Kb mi közük van hozzá.
    Még jó hogy nem szólnak bele, hogy hogyan/mire használhatják a cégek a saját
    rendszereiket.

  • Pretorian
    #107
    Áh, szerintem inkább a fél ország lépjen le külföldre, a maradék meg dolgozzon feketén. Hátha akkor észbe kap majd ez az ország. Van itt pénz, csak nem oda megy ahova kéne hogy menjen.
    Azok az arcoskodók pedig akik azt képzelik hogy azok miatt fizetnek több adót akik nem fizetnek adót, jobb ha elgondolkodnak rajta hogy valójában miért is olyan a helyzet, amilyen.
    Pont azért mert ezek a figurák hagyják hogy megfejjék őket.
    Akkor az ő együgyűségük miatt most én érezzem magam szarul, vagy inkább ők próbálják meg bojkottálni a rendszert és kimászni abból a helyzetből melyet ők maguk tettek lehetővé?
    Aztán majd ha hamuvá és porrá lesz az ország, akkor végre felépíthetjük a saját Európánkat a semmiből, nyugati mintára, mert úgy néz ki amíg ez be nem következik addig ez nem fog menni.
  • TokraFan
    #106
    Jó reggelt!
    Az elektronikus kifizetés bevezetése a munkahelyeken, leginkább csak arról szólt, hogy tkp. egy újabb adót basztak a melós nyakába, hiszen ki a fenének van szüksége normál esetben bankszámlára (annak költségeivel együtt)?
    Amellett, hogy kötelezően fent kell tartanod, pluszban fizetsz minden kivétnél is. Jó kis rendszer ez.

    Én azonban továbbra is azt vallom, hogy ez az egész egy evolúciós alapvetés. Az erősebb pozícióban lévő automatikusan alázza a többit. Ahogy a falkában is a vezérnek jut a legjobb falat, míg a többinek csak a konc, a maradék, amitől éppen csak éhen nem döglik. Az embernél sincs ez másképp. Vagyis, aki hagyja magát és gyenge, az megy a levesbe. A dolog pikantériája, hogy ez általában a többség. Egyfajta szelekcíó a természet részéről. Aki nem képes kiállni magáért, aki nem elég erős hogy megvédje magát, megvédje az érdekeit, annak vége van. Senkit nem fog érdekelni az igazság. Kizárólag az erő! Ezt látjuk ma a társadalomban is.
  • TokraFan
    #105
    Maximálisan egyet kell, hogy értsek veled! Pontosan így látom én is.
  • Looooser
    #104
    tanulság? a köz nép (azok akik 40-110e Ft-ig keresnek) rombolják le a hatalmat.... kössenek fel minden bent ülőt a lánchídra hagy egyék őket a sirályok, és válogassa meg azokat hogy kik ülhetnek fent, és ha ez sem jó, kezdjük újra, hídra fellógat új választás.... az 5-6. körben már feleszmélnek és csak azok jelentkeznek akik tényleg tenni akarnak valamit.....
  • Looooser
    #103
    én még mindig a csekkadón vagyok kiakadva...bökdmeg kifizetem a már megadóztatott szolgáltatást(ÁFA - Általános Forgalmi ADÓ) a már megadózott jövedelmemből (SZJA - Személy Jövedelem ADÓ) egy sárga csekken, amiről majd kiküldenek egy sárgacsekket hogy "Hé öcsi! Adózd meg az előző sárga csekket!" és én majom kifizetem, mire jön egy következő "Hé öcsi..." és arra is és arra is és arra is.... tipikus sosem érem utol a teknőst esete. de amit még olvastam hogy be akarják hozni hogy a banki ügyleteket (átutalások, befizetések, felvételek, ATM-es kivételek ) is megadóztatnák.... ácsi hogy is van ez??? a Munkáltatók sok esetben bankszámlára utalnak, szóval megkapom a számlára a megadózott fizetésem, ahonnan a bank lenyúl egy nagyobb mennyiséget, mert kezelési ktg, meg számlavezetési díj "meg ha már van itt pénz akkor kamat"....stb, amit majd én felveszek egy ATMből (amit később bevallok hogy megadózzam, azt hogy igen srácok felvettem a megadózott fizetésem), hogy megvegyem a terméket, amiből adózok..... gyerekek..... miért vagyunk birkák? miért nem gyújtjuk fel a parlamentet mikor mind bent ül? jah persze tudom mert mindenki azt mondja hogy jó gyújtsuk... de ha erre azt hogy holnap fél 3kor parlament előtt találkozunk mindenki hozzon benzint akkor csak annyi jön hogy "jaaaa.....ömmm... bocs nem tudok menni".... vagy csak nem jön el....
  • Tetsuo
    #102
    Bocsanat. "...dehat ha igy lenne, akkor ezt NEM nyilatkozhatnak."
    "...a szlovak nyelvtorveny ELLEN sem."
  • Tetsuo
    #101
    Azt elfelejtetted, hogy a masik oldal is ezt teszi, sot.
    Javits ki, ha tevedek, de ma Magyarorszagon nincs olyan "liberalis", aki semleges lenne, nincs olyan szabadsagparti jogvedo, akit valaha is erdekeltek a magyarok jogai.
    Azt is elfelejtetted emliteni, hogy a media tobbsege ebben a liberalis kezben osszpontosul es igy ok azok, akik leginkabb hergelnek, otthon is, de foleg kulfoldon viszik a rosszhirt.
    Szerintuk allitolag nincs sajtoszabadsag es veszelyes irni vagy nyilatkozni Orban (v vki mas) elleneben, dehat ha igy lenne, akkor ezt nyilatkozhatnak.
    A 168 Ora es a millionyi hasonszoru magyarellenes lap, mar reg be lenne tiltva, a szerkesztojuk meg bortonben ulne, ha tenyleg ugy lenne, ahogy a Milla hazudja.
    Ezzel szemben pedig, eppen Budahazy van hazi-orizetben, alapozatlan vadakkal, ami ellen egy igazi liberalis ki kene, hogy alljon, ugye...
    Az "A magyarok genetikailag alavalok" ellen sem emelt szot egyetlen "liberalis" "magyar" sem, meg a temerini fiukert vagy a szlovak nyelvtorvenyert sem.
    Wass Albertet nem akarjak tananyagnak, Spirot viszont igen. Valahogy az erdelyi magyarok sem ezen liberalisok kegyeltjei...

  • DjDano
    #100
    Szerintem nem a megnevezésen van a lényeg, hanem az ideológián! Márpedig az tagadhatatlanul egyezik.
  • Chocho
    #99
    Igazat szólsz, noha ne feledjük a régi mondást a bokorral és a széllel. :)
  • Chocho
    #98
    A nácik a német nemzeti szocializmus hivatalos képviselői voltak, ma már nem léteznek, maximum neonácit lehet mondani, de szerintem bosco05 csak szimplán buta. A kettő között van különbség bőven, nem kell lesüllyedni a szintjére és ostobaságokat írni, csak mert felháborodsz.
  • Chocho
    #97
    Nagyban téped a szád a szent magyarság érdekében, miközben se helyesen írni, se kulturáltan véleményt nyilvánítani nem tudsz. Az pedig még csak véletlenül sem fordul meg a fejedben, hogy Greg mondott valamit...
  • kjhun
    #96
  • gforce9
    #95
    Mármint nem köztünk én örülnék, ha kibékülnénk, a fórumra értettem.
  • gforce9
    #94
    Sajna mindegy, úgy érzem pusztába kiáltott szó marad, folytatódik a másik fikázása...... azzal aztán előrébb leszünk :)
  • DjDano
    #93
    Mond hogy nincs igazam! Egymás után 3 hozzászólásban zsidózik, akkor én joggal nevezhetem nácinak. És egyébként is, hogy jönnek ide a zsidók? Persze aki szélsőjobboldali az mindenhová oda tudja képzelni őket, hiszen Hitler is minden rosszért a világon őket hibáztatta, pedig csak tükörbe kellett volna néznie.
  • hurkaur
    #92
    hihetetlen. Nem hittem volna hogy barmiben is egyetertek veled, de +1
  • adam first
    #91
    Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű. És még le is nácizod a másikat, azért a szavakkal és azok jelentésével legyünk már tisztában. Nem tisztem politizálni, a vallási meg egyéb témák teljesen hidegen hagynak. De a te stílusod sem volt külömebb az alattad szólónál.
  • osztmivan
    #90
    "írta az Origo hírportál"

    majd ja a hócsipő és a népszaga is megerősíti, akkor elhiszem
  • paraszgyerek
    #89
    Kövezzetek meg - de a "névnélküli minisztériumi forrás" nekem nem forrás.

    Amíg valaki nevét vállalva, kormányoldalról hivatalosan be nem jelenti ezt a dolgot addig ezt az egészet én nem tudom többre tartani egy újabb felesleges hisztériakeltésnél.


  • WoodrowWilson
    #88
    Mitől szűnnének meg a korlátlan netes csomagok?