207
  • gforce9
    #167
    Gondolom ő volt az egyik kivétel. :S Ha Lopott volna mint a többi, nem itt tartana, tellne audira is.
  • Tigristank
    #166
    Egyik volt tanárom miniszter volt még az Antall-kormány idején, egy 1000 éves Suzukijuk van a férjével. :)
  • sanyicks
    #165
    ajánlom a gysev oldalát ;) ugyanannyiba kerül mint a máv. Csak a mávval ellentétben, a gysev magán, és NYERESÉGES. De nyugatra jó pár példa van működő magán tömegközlekedésre, és biztos lehetsz abban hogy ilyen veszteséges és még is ilyen alacsony színvonalú tömegközlekedést csak itthon vagy keletebbre találsz (de szerintem ebben is világelsők vagyunk).

    "Vagyis akkor nálunk mégis olcsóbbak a termékek, mint náluk, nem igaz? :)"
    Pillanatnyilag igen, mert az termékek árai nem követik rögtön a fos árfolyamot. Jó gagyi a forint, ők több forintot tudnak az eurojukkal venni, és abból vásárolnak. Egyébként sok mindennél fordított, ott az olcsóbb...
  • Pretorian
    #164
    Nem lehetsz ennyire naiv. Te tényleg nem érted miről beszélek ugye?
    Valóban nem veszek igénybe semmilyen állami finanszírozású szolgáltatást. A BKV-t meg már rég privatizálni kellett volna és akkor nem lenne gázban, nehogymár még örüljek is mert állami pénzeket nyomnak bele :D

    MINDENKI aki hajlandó kifizetni a pofátlan adót úgy, hogy közben milliárdos állami csúszópénzektől, milliárdos hűtlen kezelési, fal cégeken keresztül mosott pénzektől, sikkasztási botrányoktól hangos a média hozzájárul ahhoz hogy a helyzet egyre csak rosszabb legyen. Legyen az orvos, tanár vagy bármilyen közalkalmazott.
    Hidd el, hogy azt a két hónapot simán kifizetné nekik az állam, mert van miből.
    Itt nem arról van szó hogy ők esznek-e majd vagy sem, mert biztosan igen ugyanis a közszolgáltatás az emberek 99 százalékának biztosan fontos, tehát ki lesznek fizetve. Hanem arról, hogy a csúszópénznek és a mindenféle átláthatatlan pénzmosással megforgatott pénznek ne legyen tartaléka az állami zsebekben, így már remélem megérted az egész koncepciót. Jah, és nem mellesleg bárki nyomon követhesse, hogy mire költik a pénzét.
    De volt NSZK ahogy itt is van Kelet-és Nyugat-Magyarország, és a nyugat számottevően fejlettebb mint a keleti országrész, mégsincs összefogás.
    Ez a jólét pedig több olyan ex kommunista országban is megvolt, akik ma csak a markukba röhögnek ha meghallják a Magyarország szót, és már rég eurójuk van és stabil gazdaságuk, és sokkal komolyabb életszínvonaluk.
    Mit mondjak még? Saját bizniszem van, és évek óta viszem.
    Nekem ezt magyarázhatod ahogy akarod, közgazdász a szakmám (az egyik), és lehet hogy többet láttam eddig a big pikcsörből mint te.
  • gforce9
    #163
    A hiányosságai vannak. De hiányosságai a tömegközlekedésnek is vannak. Ebbe bele lehet menni, hogy melyik mennyire nagy hiányosság(az oszkar meg sokszor háztól házig visz, míg a tömegközlekedés erre nem képes). Vannak pro és kontra érvek természetesen. De nem erre akartam célozni. Hanem arra, hogy simán egy civil kezdeményezés olcsóbb hatékonyabb alternatívát tud nyújtani egy bizonyos feladatkörre. Mindenesetre a km/fő/ft hármast ha nézzük az oszkar.com kenterbe veri a tömegközlekedést, nyilván mivel még nem közismert, nehéz vele mindenhová eljutni. Viszont ha van fuvar, akkor az olcsó és kényelmes.
  • gforce9
    #162
    "dolgozni sokan nem akarnak"

    Talán inkább: dolgozni értelmetlenül nem akarnak, sok helyen annyi a fizetés, hogy éhenhalni is kevés. Legyen kedvük dolgozni? Akkor értelmet kell adni a munkájuknak. Nem pedig úgy hozzáállni, hogy annyit kap, hogy kitart hóvégéig szerencsés esetben.

    "1 olyan ember, aki amúgy se fizet adót, ha politikus lesz, akkor becsületesen fogja végezni a munkáját?"

    Fogalmam sincs. Nem látok bele az emberek fejébe, annak, hogy nem fizet adót, nem feltétlenül az az oka, hogy gazember.

    Az emberek tetteit tudom megítélni. Annyit tudok, hogy jelenleg a döntéshozásba (tűzközelbe) csak gazember juthat. Ha nem így lenne, az elmúlt 20 év alatt legalább némi pozitív felvillanást láttunk volna. Nem egyén szintjén, mert olyan biztosan volt. Hanem globálisan az ország helyzetének viszonylatában.
  • Tigristank
    #161
    Tömegeket ilyen módszerrel nem lehet utaztatni, ezt azért látod te is remélem + nincsenek menetrend szerinti "járatok" se. Amúgy meg kicsit komolytalan (a fővárosból 1 megyeszékhelyre van, hogy 3 napig nem megy senki). :)
  • Tigristank
    #160
    Egyáltalán nem részproblémákra koncentrálok. Párszor már leírtam, hogy mivel van a gond (szar a felsővezetés (sehol nem tagadtam), a társadalom egy jelentős része kivételesnek érzi magát és ezért nem fizet adót, szar a gazdaságpolitika, dolgozni sokan nem akarnak stb.). A politikusokat a társadalom termeli ki magából, és te el tudod képzelni azt, hogy 1 olyan ember, aki amúgy se fizet adót, ha politikus lesz, akkor becsületesen fogja végezni a munkáját? Ugyan már...
  • gforce9
    #159
    Tömegközlekedés: oszkar.com

    Nézd meg miről szól ez a weboldal és vajon miért ennyire népszerű? A jónép megcsinálta magának a tömegközlekedés alternatíváját, mert amit az állam csinál az drága és sz*r. Ennyit arról, hogy tömegközlekedés.

    A távolsági tömegközlekedés, ha nem létezne az emberek akkor is megoldanák. Olcsóbban mint az állam! Ergó a tömegközlekedésbe fektetett pénz jórésze el van lopva.
  • Tigristank
    #158
    Jó, ezt én is utálom, és simán visszakövetelném a jogosulatlanul felvett végkielégítéseket. De ha nem támogatnák a tömegközlekedést, akkor kurva nagy káosz lenne. Persze meg lehetne oldani magántőkéből, kérdés, hogy mennyibe kerülne akkor 1 jegy?
  • Tigristank
    #157
    Vagyis akkor nálunk mégis olcsóbbak a termékek, mint náluk, nem igaz? :)
    A mezőgazdaságban igencsak elől kéne lennünk, de mit lehet csinálni, ha az EU joga szerint az újonnan (értsd: 2004-ben) csatlakozók számára a támogatások csak 2013-14-re érhetik el azt a szintet, amit mondjuk 1 francia termelő kap? Arról nem is beszélve, hogy az EU-ban azt is támogatják, hogy ne termelj, ugyanis kurva nagy a túltermelés.
  • gforce9
    #156
    "dilettánsoknak al" = "dilettánsok által" sry :)
  • gforce9
    #155
    Sokkal kevesebb hitelből, jobban éltünk mint most abban a 40 évben. Most k*rták el de nagyon a politikusaink az utóbbi 20 évben. Most nőtt vissszafizethetetlenné az adósság. Amit ránkhagytak adósságban a szoc idők, azt ki lehetett volna gazdálkodni, főleg úgy hogy eladták a fél országot privatizálás címén(az a pénz is eltűnt a süllyesztőben). Mindezek után nemhogy csökkent volna, de nőtt az adósság. Holott az emberek keresetéből egyre többet és többet húznak le, egyre több hitelt vesznek fel mégsem előre megyünk, hanem hátrafelé. Akkor mégis hogy van ez? Azt szeretnéd, hogy azonknak a dilettánsoknak al felhalmozott adósságállomány terhét még az unokád is nyögje, akik a parlamentben ülnek? És minden választás után homlokegyenest más történik, mint amit a programjukban reklámoznak? Mi fizessünk egyre több adót és majd attól jobb lesz? Mögöttünk van 20 év. Ez már történelem. A történelemből pedig tanulni kell, nem csak ismerni. Ha egy rendszer 20 év alatt nem tud alapvetően semmiféle előrelépést felmutatni csak lefelé megyünk, akkor ebből következik, hogy a rendszer rossz. Ez szerintem eléggé világos alapvetés. Egy rossz rendszert pedig, nem kell tömni mégtöbb pénzzel, mert ha 20 év alatt nem tudtak vele mit kezdeni ezután sem fognak. Ez olyan, mintha döglött lovat etetnél. Ilyen esetben az egész rendszer létjogosultságát kell megkérdőjelezni és változtatni. Persze, míg a demokrácia arról szól, hogy 4 évente egyet X-elsz addig semmi sem fog történni. Még vissza sem hívhatod azt, akire szavaztál, ha eljátszotta a bizalmad. Ettől a groteszk rendszertől hiába vársz bármilyen előrelépést, nem fog ilyen történni. Akár fizetsz adót, akár nem. A nálunk lévő "demokratikus hatalom" teljesen elszeparálódott az ország lakosságától. A lakosság dolga csak a 4 évenkénti X és ezzel kifújt. Ez egy olyan mókuskerék jelenleg amiből nincs kiút. Legalábbis a jelenlegi keretek között semmiképp. Sokféle kiút lehet ebből, de az első lépés az, hogy az emberek azt mondják: "Eddig és ne tovább!" Hogy ezt elérjük, ahhoz először a szemeknek fel kell nyílnia. De míg a legtöbb ember, abban látja a hibát, hogy "jajj mert a cigány" vagy "jajj mert a zsidók" vagy "jajjmert kevesen fizetnek adót" vagy egyéb ilyen idiótaságok és nem veszik észre azt, hogy alapvetően rossz a rendszer, függetlenül mindentől, addig ez a rendszer maradni is fog. Nem nacionalizmusra, kommunizmusra, liberalizmusra, vagy francsetudja milyen izmusra van itt szükség. Józan paraszti ész kell ehhez. Nem részproblémákra kell fókuszálni, mert itt már rég nem az a fő gond, hogy sok a munkanélküli, vagy sok a cigány vagy sok a megélhetési bűnözés vagy sok a korrupció. Itt alapvetően az egész rendszer rosszul működik. És attól, hogy te most Pretoriant kifogtad magadnak és azért nem tetszik neked, emrt ő nem fizet adót ugyanúgy csak egy részproblémára fókuszálsz, ami akkor léenne igaz, ha a redszer alapvetően jól működne és pusztán csak ilyen korrekciókra lenne szükség. De a helyzet nem ez.
  • sanyicks
    #154
    "De komoly állami pénz van benne, amit leginkább adókból finanszíroznak."
    Így van mivel a tömegközlekedés a legnagyobb kifizetőhely a csókosoknak, kell is belepumpálni az állami pénzt, mert közvetlenül nem lophatják el az adót, az túl feltűnő lenne. Jó kis bónuszokkal, zsíros közbeszerzésekkel, végkielégítésekkel, milliós fizetéssel díjazzák a vezetőknek a szép munkát amivel adósságmilliárdokat termelnek, mert nem elég hogy az adókat is ellopják, még hitelt is vesznek fel, és azt is ellopják.
    Az orvosok, és a tanárok már szinte ingyen dolgoznak, mert ellopják a rájuk szánt adót is.
  • sanyicks
    #153
    nem véletlenül jönnek, hanem a fos forintárfolyam miatt, mert szépen átváltják az eurojukat és jól járnak. Magyarországnak is mázlija van, mert jó helyen fekszik sok és jó termőfölddel csak az oligarchák akik a húsosfazéknál lenyúlnak mindent, a földeket is lenyúlják, na meg beledöglik minden gazda az óriási adóterhekbe, és abba hogy az emberek is alig tudnak tőlük vásárolni, mert az ő pénzüket is lenyúlja az állam a jó kis 70-90%-os adóterhekkel..
  • Tigristank
    #152
    Nem vállalsz gyereket, oké. Akkor a gyerek helyett magadat is nyugodtan behelyettesítheted...
    Nincs ingyen a tömegközlekedés, valóban. De komoly állami pénz van benne, amit leginkább adókból finanszíroznak. Ha nincs adó, nincs államilag fizetett munkahely se, a tanárok, orvosok stb. nem dolgoznának ingyen, nem kapnál még alapellátást sem, nem tanulhatnál és még számos dologhoz nem jutnál hozzá. Ez kéne neked? Addig a tanárok meg haljanak éhen ugye, amíg a hozzád hasonló gondolkodók megoldják a kérdést. :)
    Mi köze van ehhez a kommunizmusnak? Mondjuk annyi, hogy a Kádár korszakban viszonylag jól éltek az emberek a többi kommunista országhoz képest, mindezt hitelekből elérve, amit természetesen vissza kell fizetni. Annak a "jólétnek" most szívjuk meg a levét. Az NDK-t meg ne keverd bele, ugyanis ha nem lett volna az NSZK, akkor kb. egy szinten lennének a többi volt komcsi állammal.
  • Pretorian
    #151
    Nem vállanék gyereket amíg olyan a helyzet amilyen. A lényeg mellett nagyon el akarsz siklani látom. Pont akkor változnának meg a dolgok, ha mindenki hasonlóképpen járna el, mint én. Ez egyfajta ultimátum lenne a vezetésnek. A tömegközlekedés meg nincs ingyen tudtom szerint.
    A 40 év kommunizmusnak mi köze van már ehhez? Az NDK-ban is megvolt 40 évig, mégis kevesebb mint 10 év alatt talpraálltak, széttárom mindkét kezemet. Kurvára nincs közöm az egészhez. :)
    Tudod ha nem megy finoman, akkor radikális lépésekre van szükség. Olyan ez mint a sokkterápia. hidd el, hogy nem kéne 2 hónapot sem eltöltenie adófizetés nélkül az országnak ahhoz, hogy a fejéhez kapjon a kormány, és megoldja a helyzetet egy olyan reformmal ami lehet hogy csak 3-4 év múlva, de biztosan eredményes lenne.
  • Tigristank
    #150
    Jobban, de nem számottevően. Nem véletlenül jönnek a szlovákok hozzánk vásárolni, a fóti Auchan parkolója néha tele van szlovák rendszámú kocsikkal, pedig ez már nincs is olyan közel a határhoz. Horvátoknak meg mázlijuk van, mert jó helyen fekszik az országuk, sok turista van és hosszú tengerpart, de pl. a belsőbb régiókban nem hiszem, hogy jól élnének.
  • Tigristank
    #149
    Oké, ne fizess adót (csak ÁFÁ-t, lol). De akkor légyszi a gyerekedet se írasd majd be egyetlen iskolába se, ne vidd kórházba, ne használj tömegközlekedést és még számos dolgot ne csinálj, hiszen te azok működtetéséhez nem járultál hozzá olyan mértékben, mint a legtöbb "birka" ember.
    Tényleg szarban van az ország, de ez a magadfajtáknak is köszönhető és annak is, hogy 50 évig olyan életszínvonalon éltünk, amit valójában nem termeltünk meg abban a rendszerben + az elbaszott gazdaságpolitika. De ha te "gondolkodó embernek" tartod magad, akkor annyi eszed azért csak van, hogy azt meglásd, ha a "nem gondolkodók" is úgy "fizetnének" adót, mint te, akkor még a jelenlegi helyzetnél is nagyobb szarban lennénk, és nem csak ők, hanem te is.
    Mihez képest nem keresnél eleget? Vagy csak felállítottál magadnak 1 komoly életszínvonalat, amit adófizetés mellett nem tudnál fenntartani.
    Én már hallottam ilyet olyanoktól is, akik egyébként kurvára jól éltek, csakhát ha kicsit kevesebb jutott volna nekik, akkor nem tellett volna 2-3 kocsira, meg plusz lakásra a gyereknek...
  • Pretorian
    #148
    Ott as pont. Pofátlan lehúzás megy itt. Amúgy internetes csalásokban, on és offline zsarolásokban ott vagyunk a top 5-ben világszinten. Egy olyan valaki mondta nekem, aki egy komoly nemzetközi céget visz itthon, és az ország 20 leggazdagabb embere között van. A német vagy a japán példát kéne követnünk. Két olyan ország, amelyik a legnagyobb fosból is villámgyorsan talpraállt. Németországnak ez kétszer is sikerült. Mindkét világháborúban a középkorba bombázták vissza őket, ma mégis újra ők Európa egyik legerősebb nagyhatalma mind gazdaságilag, mind politikailag/katonailag.

    Tudod, először jól kell lakatni a népet. Utána már lehet lopni meg csalni, ha marad miből. Na ide kéne eljutnunk.
  • sanyicks
    #147
    hát a szlovákok és a horvátok is jobban keresnek nálunk (ahhoz képest hogy az utóbbi országban nemrég még háború is volt).
  • Pretorian
    #146
    #86 -os hozzászólásban mindenre választ kapsz. Amúgy nem, ilyen röhejes adókulcsok mellett nem élnék meg belőle ha leadóznám a jövedelmemet.

    "De légyszi magyarázd már meg, hogy miért nincs összefüggés aközött, hogy n+1-en nem fizetnek 1 cent adót se, és hogy emiatt új adókat kell bevezetni."

    Ez azoknak a vesszőparipája, akik szerint azért tart ott az ország ahol, mert a gondolkodó ember nem hagyja hogy pofátlan módon lesápolják.
    A legegyszerűbb módja annak hogy a saját gyáva, megalkuvó, kényszer-kooperatív illetve kollaboráns magatartásunkat azok kitartásával takargassuk akik szembemennek a rendszerrel, és változást akarnak.

    "Úgyhogy de, kurvára miattad és a hozzád hasonlók miatt IS tart itt az ország, nem csak a politikusokban kell keresni a hibát, még ha ők se éppen fedhetetlenek."

    Hogyne. Kurvára miattam van az hogy a keleti országrészben mindig akad olyan szerencsétlen aki szarért-húgyért elvállalja a rabszolgamunkát, csak hogy ezzel is bebetonozza a jelenlegi helyzetet.
    Ahelyett, hogy kicsit elgondolkodna, és a biztos változás érdekében megpróbálná bojkottálni a rendszert.
    Az is az én hibám, hogy nem tudok belenézni abba hogy mire költi a kormány az adómat, és nem tudom eldönteni hogy hozzá kívánok-e járulni ahhoz, hogy építsünk-e stadiont vagy rendezzünk-e eb-t vagy vegyünk-e közpénzen kurvadrága ingatlant palotával Moszkvában.
    Teljesen igazad van. lol.

    Több adót fizetünk mint BÁRKI Európában. Hogy a rákban van az, hogy a reálbérek mégsem emelkedtek számottevően az elmúlt 10 évben, és tényleg egyre szarabbul él mindenki? Az adók persze attól még folyamatosan emelkednek, és ezeket a forgalmazók mindig a vásárlóra hárítják.

    A zsebedben nem turkáltam, úgyhogy légyszíves Te se turkálj az enyémben.
    És igen, jobban keresek mint az átlag. Nem, nem keresnék eleget ha ebből a jelenlegi adórendszerben áttolnám a kormány zsebébe amit kér.
    De hidd el hogy ha sok milliót keresnék, akkor sem fizetnék adót amíg itt a fejéhez nem kap mindenki, és az eddigiek és a #86-os hsz tükrében már világos lehet számodra is, hogy nem csak a kormányról beszéltem, sőt. Direkt kiemeltem hogy az a hibás, aki hagyja hogy lehúzzák.
    Ami áfát fizetek, még azt is soknak tartom jelenleg.

    Majd ha ledolgoztál 10-12-15-20 évet és egyszercsak azt veszed észre hogy nincs semmid, akkor gyere ide vissza barátom, nem fogok megsértődni ha elismered hogy igazam volt.

    Igen, különleges vagyok. Tudod miért? Nem állok be a sorba, nem takarózok azzal, hogy "a köz érdekében" igenis birkaként be kell pucsítanom a rendszernek, hogy ezzel én magam is hozzájáruljak ahhoz, hogy soha ne változzon meg itt semmi.
  • sanyicks
    #145
    ja nem az egészet nyúlják le, csak minimum az 50%-át. Attól hogy máshol bevezetik még nem biztos hogy jó. A politikusok mindenhol szeretnek lenyúlni.

    Akik igencsak jól élnek és nem fizetnek adót azokat nagy általánosságban a poltika, és a húsosfazék környékén kell keresni, tehát ott ahol kitalálják az adókat, és mondják hogy azért van mert elkerülik ;)
  • Tigristank
    #144
    Miért? 1 horvát vagy 1 szlovák olyan jól keres? Pont te vagy az a buta ember, aki a svédekkel hasonlít össze 1 olyan országot, ahol 40-50 év kommunizmus volt.
  • Tigristank
    #143
    Biztos van valami előny belőle. Mondjuk ezt az egykulcsos SZJA-t én se értem, mert ez tipikusan azoknak jó, akik eddig is jobban kerestek. Bankadóról meg ennyit. Nem lehet az olyan rossz, ha máshol is tervezik bevezetni. Nyilván nem jó kezekbe kerül az összes bevétel, de hogy az egészet lenyúlnák, az kizárt.
  • hapi
    #142
    Vitát be is fejeztem, látom te is olyan ember vagy aki képtelen értelmezni amit olvas. Pont az lett volna a lényeg hogy azzal etetnek ugyan annyi vagy picivel még kevesebb is az üzemanyag vagy kenyér ár mint máshol, de ha a keresetek tükrében vizsgálod meg rögtön látszik mekkora duma az egész. Látom te pontosan az a célközönség vagy akinél betalál a mellé beszélés.
  • Tigristank
    #141
    Én inkább az olyanokról beszélek, akik nem azért nem fizetnek adót, mert alig tudnak megélni, hanem inkább azokról, akik igencsak jól élnek.
  • sanyicks
    #140
    adóemelésről pedig: bevezették a bankadó. Jobb lett valami? Nem. Telekomadót. Semmi.
    Növelték az áfát. Semmi.
    Mondj egy adót amitől valami jobb lett, és nem nyúlták le!
  • sanyicks
    #139
    Van forrásod az ellenkezőjére?
    Milyen forrás kell még azon kívül, hogy a magyar autópálya a legdrágább, a 4-es metró európa legkártékonyabb beruházása, franciaországban 15%-al drágábban vadi új 240 km/h-s vasútvonalat építenek, mint amennyiből itthon az alföldön felújítanak egy vasútvonalat 160 km/h-ra, tegnap derül ki hogy az orbánék 100 millával támogattak különböző fidesz közeli újságokat, 30000 forintos villanykörte cserék a mávnál, százmilliós bkv bónuszok, ilyenek és hasonlók nap mint nap derülnek ki. Aki ezeket látja már van fogalma róla mennyi pénzt lopnak el. Emellett magyarországon a legmagasabbak az adók európában, és úgy vagyunk a béka segge alatt.
    Mégegyszer kérdezem, te melyik országban élsz ha neked külön kimutatások kellenek a magyar állami korrupció bizonyítására, vagy talán a húsosfazék közelében vagy azért próbálod terelni a dolgot?

    Az adó nem fizetés pedig nem ok, hanem okozat... azért alakult ki, mert látja az ember hogy az adójával szart sem ér, mert ha többet fizet be, többet lopnak el. Minek fizessen, ha folyamatosan minden csak amortizálódik, egyre nagyobb lenyúlásokra derül fény, az állami beruházások költségei mindenkit vernek a világon. 20 év alatt kiderült hogy amit az ember az adójáért kaphat az egy röhögés a pofájába amikor kiderül valami állami stikli, meg még több adó.
  • gforce9
    #138
    Ok és okozat, amilyen a mosdó, olyan a törölköző. Mindig fejétől büdösödik a hal. De sorolhatnám még ezeket a megfigyeléseket amikből a mondások kialakultak :) Persze hogy nem jellemző nyugaton, ott aki melózik és fizetést kap, egyrészt meg tud élni belőle mindenféle trükközés nélkül, másrészt ott az állam nem vizsi el a fizetés több, mint felét. Nagyon nem mindegy :)
  • Tigristank
    #137
    Az ÁFA valóban nálunk a legmagasabb, azt nem tagadom. Ezzel a hülyeséggel meg ne gyere, hogy nincs olyan, hogy nem fizet adót. Ez nem kívánságműsor, hogy azt fizeti meg, amihez kedve van, egy tisztességes ember ugyanúgy fizeti az SZJA-t és az ÁFA-t is. De nyugodtan magyarázd meg 1 németnek, hogy ne fizessen a jövedelme után adót, mert az ÁFA-t már úgyis fizeti...
    Benzinárakról meg ennyit. Nahát, 1 horváttal is kb. ugyanannyit fizettetnek meg, egy szlovákkal meg többet, ez hogy lehet? Pedig tudtommal ők se élnek kimagaslóan jól.
    Svédekről meg annyit, hogy ott "közteherviselés" van. Tudod az mit kéne jelentsen nálunk is? Hogy mindenki kiveszi a részét a terhekből, és senki sem tartja magát kiváltságosnak, mint ahogy nálunk van. Se a politikusok, se a köznép... (Amúgy is hülyeség ilyen fejlett országokkal összehasonlítani minket, mert komoly hendikeppel indulnak hozzánk képest.)
  • Tigristank
    #136
    Egy szóval nem mondtam, hogy csodálkozom, hogy tele van a töke az embereknek. Én még mindig arról beszélek, hogy nem csak a politikusokkal van baj, hanem a társadalom egy jó részének gondolkodásával is, ami nyugaton nem jellemző.
  • sanyicks
    #135
    pont te pofázol megint a stílusról amikor te fröcsögsz olyan szépen. Tudod nem csak te látod az írásaidat sajnos. Nézzél magadba végre már, kb 500x-ra írom neked, de hát ez a magadfajtáknak soha sem ment, mindig az a jó amit ti gondoltok, mindenki mást meg kell ölni, elhallgattatni. Csakhogy 20 éve ez már nem megy (olyan szinten).
    Idézgetsz itt idézgetsz ott, azt hiszed ezzel okosabbnak tűnsz (ezt is leírtam neked párszor), csak a hülyéket el lehet kápráztatni szép beszéddel, értelmes ember olvas a sorok között ;)
    Örülök hogy eleged van belőlem, mert szeretem idegesíteni a magadfajtákat.
  • hapi
    #134
    Elárulom hogy olyan már rég nincs hogy nem fizet adót mert bármit veszel ott van rajta Európa legnagyobb Áfája 27%. Pontosan a svédek előtt, de gondolom te is olyan ember vagy aki elhiszi hogy máshol is drága a benzin akkor nálunk is lehet.
    Számold már ki hogy egy magyar átlag fizetésből (aminek sokan örülnének) mennyi liter benzint vagy mennyi kiló kenyeret tudsz venni itt és mennyit egy svéd átlagfizuból Svédországban.
    Vagy olvass szakirodalmat okos emberektől (nem olyan őrültektől mint Matolcsy) és látni fogod hogy nem különadókkal kell megfogni a népet aki már fűteni sem tud, hanem munkahely teremtés kell és gazdaság erősítés és akkor egyszerűen kinövöd az adósságot.
  • gforce9
    #133
    Csak nem mindegy mi volt előbb. A jónép leszarása vezetett oda, hogy nem fizetnek adót, vagy a jónép nem fizetett adót és azért kerültünk ide. Szerinted melyik az igazabb? Egyébként nem értem, milyen forrásokat akarsz, csak ki kell nyitni a szemét az embernek, hogy lássa: autópálya, kakaóálló billentyűzet, 4es metró, bkv csalás... sorolhatnám a végtelenségig és ez csak az a része, amit mi látunk. A fele se kerül nyilvánosságra. Emellett várják azt, hogy vígan dalolva húzzuk meg újra azt a bizonyos nadrágszíjat, amit húzogatunk már vagy 20 éve? Nem tudom miért csodálkozol azon, hogy igen,... tele van a t*ke az embernek és egyszer csak azt mondja: "Nem fizetek több adót!".
  • hapi
    #132
    Jövőre mikor majd adót fizetsz azért mert befizeted az adód (sárga csekk adó), azután a pénz után amit már leadózott a munkáltatód és te is, majd újra amikor bármit vettél és kifizetted az áfát, vagy tankoltál és kifizetted kb. a felét adóba (ezeket már idén is). Talán majd akkor észbe kap a sok hülye aki 2/3-os többséget szavazott bármilyen politikai erőnek (mindegy, hogy Mszp, vagy Fidesz, vagy a nácik)
    Ha ehhez hozzájön az internet adó akkor remélem az értelmesebb emberek is kimennek az utcára, és lesz változás. És nem az lesz hogy, buta fizetett tüntetők a szimpátia tüntetésen megvezetve, de Magyar mentében.
  • Tigristank
    #131
    Oké. Valami forrásod esetleg van hozzá, vagy csak "azt olvastam valahol blabla"? Mert az általad említett Transparency International szerint a csehek, lettek, horvátok, szlovákok, olaszok, románok, görögök stb. mind mögöttünk vannak, pedig ezek közül néhány országban jobban élnek, mint náluk.
    De a gondolatmenetet megfordítva, mi a faszért várja el valaki, hogy tisztességesen használják fel az adóforintokat, hogyha ő maga egy centet se fizet? Azt kéne észrevenni, hogy nem csak a politikusok nyúlják le a pénzeket, hanem azok is ártanak az országnak, akik nem fizetnek adót, mondván, hogy "ők nem tömik senki másnak a zsebét". Én se tartom valószínűnek, hogy pl. a 4-es metró tisztességes munka mellett kerül ennyibe, de az adóalanyok körében is éppúgy megvan a selejt, mint a felső vezetőknél.
  • DjDano
    #130
    Vegyél már vissza ebből az útszéli stílusból ember! A magadfajtánál talán ez a szint, de tartja a mondás: az kiabál akinek a háza ég! Elegem van már a hozzád hasonlókból de nagyon!
  • sanyicks
    #129
    amúgy jó lenne tudni, hogy akik beveszik az állam és az adóhatóság maszlagját hogy az adóelkerülés miatt nincs pénz erre és erre, amúgy milyen országban élnek? Mert nehezen hihető hogy a legdurvább állami lenyúlás országában, vagyis magyarországon.
  • sanyicks
    #128
    "Eszük ágában se lenne új adókat bevezetni, ha az egyébként meglévő adókat normálisan megfizetné mindenki."

    Egy valami nincs eszük ágában sem... kevesebbet lopni. Inkább új adót vetnek ki.