432
Space Station 13
  • Zero 7th
    #232
    Uh, a cigaretta durva. Olyan, mint egy injekció, de hosszan fejti ki hatását. 15 fér bele ugyanúgy.

    Megfelelő gyógyszerrel átitatva fel lehet vele készülni veszélyekre. Kelotane/dermalin cigivel nyugodtan lehet hekkelni, bemenni tűzvészbe.

    Bicaridinos cigivel nehezen vernek le.

    Imidazolinos cigivel nyugodtan lehet hegeszteni.

    Synaptizinos cigi jó ha securityvel vagy changelinggel áll szemben az ember.

    Lehet kombinálni is, synaptizin+bicaridin jó kis harci kombó közelharcban. Synaptizin+dermalin security ellen, stun sem hat, burn damage gyógyul. Leporazin+dermalin+dexalin plus cigivel én megpróbálnék űrsétálni.

    Tesztelni való már megint.

    Séfes gettóvegyészet sok mindenre nem vezetett.
    Ami említésre méltó: a répában imidazolin, a chiliben capsaicin olaj, a banánban banándzsúz, a szójában szójatej, a pipacsban bicaridin, a cukorrépában és a szőlőbem cukor, a kakaóban kakaópor, a glowshroomban és glowberryben radium, a nettleben kénsav, a légyölő galócában amatoxin és pszilocibin, az ambrosia vulgarisban űrdrog kelotane bicaridin és toxin, a liberty capban pszilocibin, a reishiben sleep toxin és űrdrog van. Majdnem mind ezek közül ad nutrimentet is, az összes többi növény amit nem említettem az meg csak nutrimentet ad.
  • Aquir
    #231
    tökjó. (északnyugat:)
  • Zero 7th
    #230
    Recepteket a franc tudja, de például Monkey's Delight-ot kb két hete még tudtam főzni, most meg nem, pedig elvileg mindent jól csinálok. Lehet, hogy az másik szerver volt?

    Lett egy nagy hatótávú teleport. Illetve lesz. Egy darabig, a hídtól északkeletre volt egy üres szoba, némi dróttal, számítógép és gépkerettel, félkészen. Nemrég került bele egy Gateway, valami nagy hatótávolságú teleport. Szép, nagy, 3x3 kockás dolog, kell bele pumpálni az áramot, és akkor kiírja, hogy mennyi idő múlva nem fog csinálni semmit.

    Elvileg majd lehet vele új helyekre menni, de még erősen félkész.
  • Aquir
    #229
    hm, kiváncsi vagyok mennyit fejlesztenek pl. recepteket vagy mást mostanában a játékon
  • Zero 7th
    #228
    Ma este azt akarom feltérképezni, hogy melyik növény milyen vegyi anyaggá darálható szét. Ha elég változatos a dolog, akkor a konyhában fel lehet csapni egy frankó kis gettóvegyészetet. Remélem lehet klórhidrátot főzni. A kertész gyomirtóját kifújva lehetne frankó kis klórhidrád-paprikasprayt csinálni...
    De ha gyógyszert tudnék gyártani, az sem lenne rossz.
  • Zero 7th
    #227
    Jaj, tegnap milyen failtor voltam.

    Chef, áruló. Lopjak egy teli tank plazmát. Kör elején nem volt kapitány, gyorsan betörtem az irodájába és adtam magamnak full accesst, és loptam egy kézitelét. Bementem az R&D részlegre, loptam plazmát. Ha már arra jártam, elraktam a sebészeszközöket, a sokkolót, meg az összes majmot.

    Ezután egy darabig tettem a séf és botanikus dolgát, gyártottam a kaját nagy tételben.
    A folyosón elkezdett csavarhúzóval szurkálni a kapitány, elmenekültem előle. Tíz perc múlva benézett a konyhába, lesokkolt, és agyonvert.
    Adminnal kommunikáltam már az előző kör óta, úgyhogy mondta már a kör elején, hogy meg fogja nehezíteni a dolgom útközben.
    Megkérdeztem tőle, hogy ez volt-e a nehezítés, nem értette mi van, ő még nem nyúlt bele. Elmeséltem, hogy meggyilkoltak, úgyhogy felélesztett, a kapitányt meg bannolta a francba.

    Aztán meg is kaptam a második feladatom, hogy lopjak egy NASA űrruhát. Teljes hozzáféréssel nem volt tétel, odateleportáltam a kommszatra, elraktam a ruhát, hazamentem, beraktam az egyik hűtőbe. Admin mondta, hogy ez meglepően gyors volt, és megdicsérte a szemüvegemet (szakállas rasztaniggeren zöld optical meson scanner). :)
    Kérdeztem, hogy elkezdjek-e dolgozni a kör befejezésén, mondta, hogy még ne.

    Séfkedtem tovább. Fél óra múlva szólt, hogy akkor mehet a banzáj, bármit csinálhatok, csak közvetlenül nem ölhetek meg senkit. Próbáltam elszabotálni atmosiát, de meglátott a CE és elszaladtam.
    Akkor jöhet a B terv. Fogtam a kézitelémet, egy doboz cigit, öngyújtót, beállítottam a teleportot az érkezési szárnyra. Elmentem a R&D részlegre, megálltam egy plazmatartály mellett, húzni kezdtem, nyitottam egy portált a kézitelével, kinyitottam a tartályt, majd bedobtam a portálba. Elgázosítottam ugyanígy a hidat és a courtroomot is. Aztán odébb mentem egy olyan részre, ahol nem volt plazma, és bedobtam egy-egy égő cigarettát a portálokba.

    Betörtem a kapitány szobájába, és hívtam a siklót. Szétszedtem a számítógépet, és elloptam a tech raktárból a tartalék kommunikációs elektronikát. Vártam, hogy jöjjön a sikló.
    -5:30-ra eloltották a tüzet a hídon, és visszaküldték a siklót.

    Kezdett fogyni a türelmem, betörtem a hídra, elkezdtem szétszerelni a számítógépet, de pont a folyosón sétált a HoS, meglátott. Elkezdtem menekülni, de az lett a vége, hogy egy hosszú egyenes szervízjáratban utolért a lövése és lesokkolódtam. Bevitt a brigre egy raktárhelyiségbe, levetkőztetett és megbilincselt.

    Pár perc múlva jött az admin mint syndicate ügynök, és kiszabadított.
    Elkezdtem újra összeszedni cuccokat, felvettem egy folyosón eldobott piros űrruhát, alá pizsamát és papucsot. :P
    Visszamentem a konyhába, és láttam, hogy elvitték a NASA ruhát.
    Be akartam törni a teleporthoz, onnan a kapitány szobájába az IDért, ott volt az adminhaver is, de jött egy szekus és elszaladtam.
    Betörtem a medbaybe, hogy valami fegyvert eszkábáljak magamnak. Ja, persze ID-m még nem volt, minden ajtót hekkelnem kellett útközben. Elloptam az injekciópisztolyt, elkezdtem kikeverni némi klórhidrátot. Pont kész lettem, mikor odaért egy szekus. A lövéseit kerülgetve még kikaptam a klórhidrátos kémcsövet a gépből, és visszavonultam a medbay hátsó részébe. Bejött a szekus, meglőttem klórhidráttal, azonnal el is ájult. Rakom rá a bilincset...megérkezik a HoS, lesokkol és megöl.

    Mozgalmas, nehéz meccs volt, túl erős volt a szeku, túl jók a mérnökök (megoldották a tüzet), én meg megint nem voltam elég óvatos.
  • Zero 7th
    #226
    Jé, láttam tegnap egy sikeres alien kört! Csak a végére estem be, kijöttem az érkezési dokkból, és az első dolog, amivel találkoztam, az egy alien volt. Lenyomott, rám rakott egy arctámadót, aztán cipelt maga után. Időnként magamhoz tértem, aztán ütöttem puszta kézzel, majd később egy üvegdarabbal, de megunta és lerakott kritikálba.

    A saját testemből furamód nem én robbantam elő chestbursterként, hanem egy másik halott pléjer, de nem sokkal később egy majomból már megkaptam én is a kis alienemet. Sajna, mire kifejlődtem hunterré, már nem maradt élő ember, úgyhogy admin restartolta a kört.

    De ritka az ilyen, hogy még hívni sem sikerül a siklót az embereknek...
  • Aquir
    #225
    akkor volt egy kis móka:)
  • Zero 7th
    #224
    Ezt a kört végigröhögtem, nagyon kemény volt.

    Végén már kb az egész security stáb alsógatyában rohangált. A HoS, aki detektívruhában volt, egy az egyben hozta a mutogatósbácsi-fílinget, detektív hosszúkabát, kalap, de alatta semmi.

    Folyamatosan váltogattam a ruháimat, hogy ránézésre ne ismerjenek föl. Agyhalott pléjerektől elvettem az ID-kat, és nem beszéltem, hogy ne bukjak le. Rajzoltam sárga krétával rúnákat, aztán rádobtam egy-egy banánhéjat. Alig látszik úgy.
    Aztán valami akció volt, a kiérkező HoS huszonötödjére is felborult a banénhéjamon. Megbilincseltem, és leültettem az ebédlőbe. Azt a szánalmas segítségért kiabálást, amit leművelt... :D Meg bejelentette a nevet, amit látott az IDmen, de az ugye nem az enyém volt, gyorsan ID-t váltottam. :P

    Aztán olyan öt perc után visszaöltöztem bohócruhába, és kiszabadítottam, hogy ne álljon a griefelés vádja. Még meg is köszönte nekem, hogy segítek, nem is jött rá, hogy én voltam, aki a székhez kötözte... :)

    Aztán admin spawnolt egy varázslót, aki rövid úton elintézte az állomást. Egyszer felborítottam egy banánhéjon, és le akartam rángatni neki is a gatyáját, de először lebénított magic missile-lal, aztán majommá változtatott. Megpróbáltam majomként is felvenni vele a harcot, de ez az egész csetepaté pont a konyhában történt, úgyhogy elég hamar a húskampón végeztem...
    Nagyon durván leirtott mindenkit. Először csak a szekusokat, aztán ráállt a civilek kiirtására is. Hívta a siklót, és elmenekült.

    Kezdek ráérezni a nem túl magas rangú melók ízére is. Nagyon sokoldalú ez a játék.
  • Zero 7th
    #223
    Eheh. Bohóccal is megtaláltam a küldetésem. Banánhéj/PDA megoldással felborítok embereket, és amíg fekszenek, lerángatom a nadrágjukat, és elszaladok vele. :D

    Hogy utálnak most! :D
  • Zero 7th
    #222
    Muhaha. Elhízás vicces. Megszavazott changeling kör volt, botanikus lettem, mert a séfet lenyúlta előlem valaki.

    Célom volt itt is elhízni. Mikor jött a changeling és leparalizált, a fülébe suttogtam, hogy nem fog menni. Dagadtat nem lehet fojtogatni. Elmúlt a paralízis, beszaladtam a kisbaltáért hátra, szétvertem a changeling fejét vele, a testét meg átdobtam a chefnek, hogy gibbelje le.

    Sajnos jött a detektív, az is changeling volt (meg a QM meg a genetikus), és az biztosra ment, belém eresztett egy tárat a pisztolyából. Aztán séf komát is lerakta hamar.
  • Aquir
    #221
    pillanatok alatt meg lehet hízni, de nem kajától, hanem italoktól (lol).
  • Zero 7th
    #220
    Ha van pantomimes is meg bohóc is, PDA üzenetet küldeni mindkettőjüknek, hogy aki előbb elhozza a másik maszkját/sapkáját, jutalmul kap egy clown/mimeburgert és egy szülinapi tortát.

    Házhozszállítást úgy csinálni, hogy görgős székre csatolva, poroltóhajtással száguldozni kersztül a folyosókon. Személyesen, vagy egy pincérruhába öltöztetett asszisztens segítségével.

    Drogos sütiket sütni, de nem adni belőle senkinek. :P

    Egészet egy dagadt raszta folyamatosan dohányzó nigger szerepében, akinek küldetése van. Küldetés, hogy soha ne lásson éhező embert az állomáson.

    Délután megcsinálom.
    Jó lesz ez! :)
  • Zero 7th
    #219
    Vannak ötleteim séfkedésre is... Betörni a xenolaborba és elrabolni a majmokat húsnak, kicsalni a genetikustól egy "tiszta SE" injekciót, emberré változtatni egy majmot, és emberhúst etetni a néppel. Kajarendelő szolgáltatás az állomáson házhoz szállítással.

    Van a séfnek bejárása a primary tool storage-be, úgyhogy szerszámokhoz, hekkelőcucchoz hozzá lehet férni. Lehet csinálni gyógyító kaját, ha esetleg megbaszna az áram.

    Árulóként lehet próbálkozni az emberek megsokkolásával, aztán mérgező kajákat erőltetni le a torkukon.

    Egyszerű melónak tűnik, nem is túl fontosnak, de van benne potenciál.
  • Zero 7th
    #218
    Tegnap láttam az eddigi leghosszabb meccsem: 9 órás volt.

    Kész, maximum level, túlcsordultam kutatás+fejlesztés és mérnöki melókból.
    Három órán keresztül egyedül voltam. Szereztem magamnak full accesst, belőttem a motort és atmosiát. Kifejlesztettem maxra a tech szinteket, meg bányásztam annyi nyersanyagot, hogy kör végéig elég volt. Tenyésztettem vagy 8 metroidot is. Az utolsó úgy nézett ki, hogy nem akar enni, gondoltam kidobom az űrbe. Már felnőtt volt. Épp kidobtam a légzsilipen, amikor rám akaszkodott, és nem tudtam leszedni, megölt.
    Fél óra pihenő után jöttek pléjerek a szerverre, és klónoztak.

    A kapitány elkezdett mászkálni az űrben, érdekelte a derelict. Mondtam, hogy ha gondolja, elkezdhetek dolgozni a szingulo visszaállításán, van benne gyakorlatom. Összeraktam kb 20 perc alatt, hívtam, hogy nézze meg. Megtetszett neki az ötlet. Később egy mérnök és a főmérnök is csatlakozott hozzánk. Építettem egy RCDvel felszerelt mechát, amivel nagyon gyorsan, energiából lehet építkezni. Egy rakás szobát visszafalaztunk, és hoztunk az állomásról levegőt.

    Felszereltek egy csomó számítógépet. Hoztam metroid magokat, amikkel kaját lehet varázsolni, a BODA-automatás szobát csurig töltöttem kajával.
    Este volt már, volt egy kis dolgom, le kellett lépnem másfél órára.
    Mikor visszajöttem, két blob ette az állomást, meg adminok csináltak árulókat, azok keltették a káoszt. Én is changeling lettem, de időm már nem volt befalni azt a hat genomot, ami a küldetésem lett volna.
    Ennél sokkal többet nem fogok kihozni az RD/CE munkákból egy darabig.

    Úgyhogy most a szakácskodással ismerkedem. Eddig nem tűnt fel, hogy ez is ilyen komoly meló. Így, hogy kipróbáltam milyen, rá kellett jönnöm, hogy alig látni jó szakácsot. Általában csinálnak egy-két kaját, aztán annyi. Próbálkozás időszakban fél óra alatt főztem annyi kaját, hogy nem bírták megenni. Meg sikerült elhízni, ami még sosem jött össze a játékban. Dagadt karaktert nem lehet fojtogatni, kitűnő changeling elleni védelem. :)
    Egész könnyen be lehet törni a botanikai részlegre, ha nincs botanikus, és lehet kertészkedni, hogy legyen alapanyag.
  • Zero 7th
    #217
  • Aquir
    #216
    szép, szép! :)
    iaro meg régen rossz.
    imagerz.com
  • Zero 7th
    #215
    Eh, nem jó ez a képhost, nem lehet róla linkelni...
  • Zero 7th
    #214
  • Zero 7th
    #213
    Hű, de kurvajó meccs volt ez most!

    RD voltam, áruló. A detektívet kellett kiiktatnom. Rögtön az elején megkérdezte egy bányász (akivel már az előző körben is együtt dolgoztam), hogy mikorra lesz gyémántfúró, úgyhogy gyorsan elkezdtem fejleszteni, hogy ne legyek gyanús. Közben a metroidokat is tenyésztettem, meg elraktam a sokkolót, hogy legyen valami fegyverem.

    Elszaladtam a kéziteléért, de amikor ott jártam, pont jött kifelé egy majom a kapitány szobájából. Nyilván ellopta a kapitány tartalék IDjét. Beszaladt a teleportba, utána mentem a kommszatra. Ő visszaugrott a teleportba, megint utána mentem. De nem volt sehol. Jelentettem rádión, a lopást is, meg hogy a majom valószínű félreteleportált, ki az űrbe.

    Jött egy kiborg, megkért, hogy segítsek neki belőni a motort, mentem is gyorsan, szintén gyanú eloszlatása céljából. Beindítottuk, közben csatlakozott egy pléjer CEként, úgyhogy mehettem a dolgomra.

    Közben megérkezett a bányász, hozott egy rakás cuccot, felpörgettem a kutatást, és csináltam neki egy gyémántfúrót. Kb itt értem a max fejlettségi szintre. Jött a kiborg, új elemet akart. Amíg szét volt szedve, gyártottam egy Freeform modult, hogy átvegyem fölötte az irányítást, de azt nem rajta kell használni, mint kiderült. Szerencsére nem fogott gyanút.

    Fogtam egy űrruhát és egy jetpacket, és elhúztam a derelictre. Kis keresgélés után meglett a majom hullája, nem messze tőle az űrben a kapitány tartalék IDje. Jelentettem rádión, hogy a majom megvan, az ID nincs. :) Építettem egy ID számítógépet a derelicten, és a kapitány IDjével adtam magamnak teljes, kapitány szintű hozzáférést. A teljes hozzáféréssel már ki tudtam nyitni a fegyverládákat, úgyhogy gyorsan gyártottam magamnak egy laser cannont, hogy ne csak a sokkolóm legyen.

    Valahogy eközben kaptam egy új feladatot, hogy öljem meg a Head of Securityt. Aztán még egyet, hogy a kapitányt is. Ez már kezdett problémás lenni, úgyhogy elkezdtem agyalni, hogy lehetne ezt kivitelezni.
    Első ötletem az volt, hogy a metroid core-okból idézek szörnyeket. De sajnos a metroidok bugosak, előbb-utóbb rájuk jön, hogy nem akarnak enni, és halálra éheztetik magukat. Volt három metroidom már, mikor a felnőtt kinyírta magát, de a 9 mag közül egyik sem volt szörnyidézős. Másik terv után kellett néznem.

    Építettem egy cyborg upload számítógépet, és átvettem az uralmat vele a borg fölött. Odarendeltem az R&D részlegre, rendeltem egy emagot, megemaggoltam vele a kiborgot, hogy legyen lézerfegyvere és lézerkardja, aztán kiadtam neki a parancsot, hogy ölje meg a detektívet, a HoS-t, és a kapitányt.

    Egy kis idő után elkezdett valaki kiabálni rádión, hogy a kiborg hekkelve van, és engem keresett. Nem válaszoltam. Kiderült, hogy a HoS az, és oda is jött az R&D részlegre. Mondta, hogy kövessem, elindult az irodám felé. Kérte, hogy robbantsam fel a kiborgot. Odaálltam a számítógép elé, aztán előkaptam a sokkolót, lesokkoltam, aztán a lézerágyúval szarrá lőttem. A hulláját elrejtettem az IDzáras ruhásszekrényembe.

    Közben valaki elárasztotta az állomást plazmával, meg helyenként be is gyújtották, és hívták a siklót. Nem voltam benne biztos, hogy sikerült a borgnak mindenkit megölni, akit kellett, úgyhogy építettem egy kommunikációs számítógépet, és visszaküldtem. Gondoltam, ha már így ráérek, építek egy harci mechát, Durandot. Megépítettem, felszereltem fegyverekkel. Közben megint hívták a siklót. Jött a borg, és jelentette, hogy minden rendben. Mivel a menekülőszárny égett, elteleportáltam az állomás másik végébe a menekülőkabinokhoz, ott vártuk ki a végét a borggal.

    Hibátlan győzelem. Soha senki egy pillanatra sem gyanúsított engem. Nagyon tiszta volt.


    (Mi lett az iaro.3dsmax.hu-val?)
  • Aquir
    #212
    na akkor biztos jó körök lehettek :) atmosiával eddig nem nagyon variáltam .
  • Zero 7th
    #211
    Heh, most, hogy panaszkodtam, hogy nincsenek kihasználva a kütyük, tegnap pont én mentettem meg az állomást RDként. Ki volt fejlesztve már minden, amikor elkezdtek démonok teremni mindenfelé. Gyártottam advanced energy gunokat meg laser cannonokat, elvittem a brigre. Örültek neki. A kis genyókat levadásztuk hamar.

    Bejött az az elővigyázatosságom is, hogy elmentem az elhagyott űrhajóra a lézerpisztolyért. Frankón megmentette az életem, tudtam harcolni az első pillanattól, nem kellett fegyverért rohangálni. Csak leakasztottam az övemről, és daráltam a szörnyeket.

    Aztán hallottam, hogy egy juggernaut van medbayben. Odamentem, meglődöztem, de arra nem hat az energiafegyver, lepattannak róla a sugarak. Visszaszambáztam a laborba, gyártottam egy gyémántfúrót, aztán szétfúrtam vele a dögöt. Kiderült, hogy admin volt, és erre nem számított. :)

    Most CEként akarom kibővíteni a motort. Kétszer majdnem sikerült már, de az egyik extended meccset egy idióta kapitány tett tönkre, blob miatt hívta a siklót, aztán a következőn meg meteorok szétbaszták az állomást, nem tudtam a projekttel foglalkozni.
    Körbeépítettem a pajzsgenerátorokat meg a szingularitás űrbe nyíló lyukát ablakkal, kívülre felhúztam egy falat, meg befedtem padlóval a lyukakat az űr felé. Közelebb raktam az emittereket, hogy könnyebb legyen közlekedni. Amire már nem volt időm, az az új kollektorok felállítása volt. Ezzel meg lehetne duplázni/triplázni az állomásra befolyó áramot.
    Na majd ma délután...

    Atmosszal mit lehetne variálni, anélkül, hogy tönkrevágnám az állomást?
  • Aquir
    #210
    hát ez ilyen elcs*szett állomás :D
  • Zero 7th
    #209
    Na megint kicsit túlzásba vittem az SS13-at, elég volt egy darabig.

    Játszottam egy extended meccset RD-ként, volt egy elég hatékony tudós alkalmazottam, meg egy bányászunk is, elzúztunk max fejlettségi szintig, tenyésztettük a metroidokat, Durand meg Gygax mechákat építettünk...

    Azt sajnálom csak, hogy amikor ilyen jól megy, akkor nincs ki ellen használni a cuccot. Ha meg pl jönnek az alienek, akkor meg nem lehet eljutni eddig. Nuclear módban meg pláne, orr kb mire összeszedem magam RDként, már fel is robban az állomás.
  • Zero 7th
    #208
    Aztakurva, maratoni ötórás meccs a Yogstationön. Elég komolyan visszaállítottam a derelictet, singularity generátor, működő, stabil teleport kapcsolat, nyomás alatt lévő folyosóval bekötve a derelicthez... Kár, hogy egy űrnindzsa cafatokra robbantotta a testem, így nem lehet klónozni sem... :(
  • Aquir
    #207
    nem rossz, én még nem nagyon kaptam saját szektás kört :)
  • Zero 7th
    #206
    Kicsit rá akarok állni a CMOskodásra is, neki is vannak érdekes lehetőségei. Árulóként akarok olyat csinálni, hogy sorban elkapni, elaltatni embereket, leműteni a végtagjaikat, de életben tartani őket egy szobában.
  • Zero 7th
    #205
    Volt egy imba szektás kör is.

    RD voltam, szektavezér. Feladatunk a detektív feláldozása, és öt szektás kimenekítése volt.
    Miközben a szokásos kör elejei begyűjtőutamat tettem (hídról elsősegélyláda, teleportszobából kézitele), összefutottam a QM-mel, aki szintén szektás volt. Elárulta a szót, amit tudott. Közben kaptunk mentális üzenetben még egy szót, meg hogy a CMO is szektavezér.

    Visszamentem a laborba, de két másik tudós is volt ott, úgyhogy inkább a holodeck melletti egyik pihenőszobát választottam helyszínnek. Kikísérleteztem, melyik szó micsoda, és visszatértem a laborba. Az 'egyéb kutatás' szobában felállítottam a bázist, egy konvertáló rúnát és egy papírbűvölő rúnát, elrejtve. Közöltem a szavakat a többiekkel, legyártottam egy rakás bénító varázslatos papírt, és elkezdtem téríteni akit láttam.

    Nagyon paraszt az a módszer, hogy odamegyek valakihez, kérdezek tőle valamit, és amíg gépeli a választ, gyorsan megtámadom. A két tudós a laborban egy perc alatt megvolt. Kimentem nézelődni, a kémia labor előtt állt a HoS. Rajzoltam egy rúnát a folyosó egyik beugrójába, ahol nem láttak, megbénítottam a HoS-t, elvonszoltam a rúnáig...és nem állt át, valószínű lojalitás implantja volt. Úgyhogy rányomtam még egy stunt, bevittem a részlegemre, és megfojtottam. Ezt a vegyész látta, elkezdte szétverni az üveget az R&D labor és a kémia labor közt. A HoS nyakát szorítva szóltam a CMO-nak rádión, hogy fogja vissza a vegyészét, és hamarosan elcsendesedett a dolog. Valószínű a CMO elkapta.

    Elindultam a híd felé, szinte már csak szektások jöttek szembe, a CMO is nagyon aktív volt. A teleport szobába is felrajzoltam egy átállító rúnát, és beszerveztem még két új embert. A hídon találkoztam a kapitánnyal, és a HoPpal, láttam, hogy a HoP is szektás. Úgyhogy lebénítottam a kapitányt, elvittem a teleport szobába. Neki is volt implantja, úgyhogy őt is megfojtottam. Közben hívták a siklót.

    Kicsit sokáig tartott a kapitány fojtogatása, nem volt már idő visszahívni a siklót, mentem a menekülőszárnyba. Mint kiderült, nem is kellett már több idő, a többiek feláldozták a detektívet. A siklón voltunk vagy heten, egy Wraith, meg egy szerencsétlen, aki implantálva volt, és nagyon hamar pórul járt, amikor mindenki ráugrott, és pépesre verték a fejét. A centcomm állomásra egy szektással tömött hajó érkezett.

    Szép győzelem volt, jól sikerült.
    Nagyon durva a szektás mágia. Nemigen lehet vele mit kezdeni, nem tudom, hogy lehetne védekezni ellene egyáltalán. Mondjuk rengetegen nem tudják, hogy mit kell csinálni szektásként. Egy csomó embert láttam már kilépni abban a pillanatban, amikor átállítottam. Az is teljesen rendszeres, hogy átállítom az illetőt, idézek neki egy varázskönyvet, és nem kell neki, otthagyja.
    Én csak akkor szoktam elkezdeni konvertálgatni, amikor már megvan minden szó, és kábé az a harmadik mondatom, amit az új tagnak mondok. Mégsem kell nekik a varázskönyv.
    Aztán van, amikor annyira retardáltakkal játszom együtt, hogy teljesen elbasszák a dolgot. A szektásságot egy free-grief igazolásként fogják fel, és elkezdenek szerszámosládával szétverni embereket, elárasztani gázzal és begyújtani a folyosókat, meg hasonló idióta húzásokat...
  • Zero 7th
    #204
    Eh, tegnapi vicc-kör...

    CE voltam, feladatom ellopni egy pár magbootot. A kör tizedik másodpercében sikerült teljesíteni ezt a szörnyen nehéz célt. Aztán rendeltem egy singularity beacont, elrejtettem kinn az űrben a brig mögött, és vártam egy alkalmas pillanatot, amikor nem volt senki a motor körül, feltoltam a részecskegyorsítót kettesre.
    Szingularitás elszabadult, hívtam a siklót, elmenekültünk, győztem.

    Én voltam az egyetlen áruló, mégis történtek olyanok, hogy valaki altatógázzal elárasztotta a menekülőszárnyat, meg ilyenek...

    Van egy atmos szoba a holodeck és a brig közt. Van benne két pumpa, meg egy légtartály. Látszólag a brigbe vezeti a levegőt. Megpróbáltam, hogy odavittem egy plazma tartályt, és azt csatlakoztattam rá, de nem tudom, mi lett. Senki nem kiabált, hogy elárasztották plazmával a briget, odamenni meg nem akartam, mert az gyanús is lehet.
  • Aquir
    #203
    karaj:)
  • Zero 7th
    #202
    Sima ügy. Játékfegyverből torony. Kár, hogy kontrollt nem lehet hozzá építeni, úgyhogy sok mindenre nem jó. ED-209 is lehetséges akkor, de ahhoz meg sisak kell meg golyóálló mellény, azzal az a gond...
  • Zero 7th
    #201
    Ja, erről a topikról beszélek.
  • Zero 7th
    #200
    Ez milyen?

    "Genetikusként márts egy cigarettát ryetalinba. Ha beüt a vakság, az UI látszik. Cigaretta szájba, rágyújt."

    Basszus, ez hogy jut emberek eszébe már? :D
  • Aquir
    #199
    hát... ki kell próbálni :) szerintem nem
  • Zero 7th
    #198
    Hm, a /tg/Station fórumán van egy tippek-trükkök thread, sokat lehet belőle tanulni. Mondjuk RD cuccokat, főleg a technológia részt ne onnan tanuljátok, nem értenek hozzá. :P

    Vannak lézertag fegyverek a fitnessz szobában, kíváncsi vagyok, lehet-e velük turretet vagy ED-209-et gyártani. Elvileg bármilyen energiafegyver jó beléjük, lehet, hogy a játékfegyver is. Hasznos lehet építeni egyet-kettőt a menekülő dokkhoz, ha árulóként az a küldetés, hogy egyedül meneküljünk el, és az AIt átállítjuk a magunk oldalára...
  • Zero 7th
    #197
    Ó, hogy a kurva anyját a griefer köcsögöknek. Changeling voltam, és egy másik changeling úgy döntött, hogy neki túl nehéz a feladata, úgyhogy inkább elkúrja a mi játékunkat is, és felnyomott a securitynál.

    Iszonyat felkúrta az agyam.
  • Aquir
    #196
    egyébként azt is teljesítettnek vette volna a program ha másvalaki által halok meg, szóval a vége mégiscsak éles volt :)
  • MitsuMishi
    #195
    Legalább sikerült keresztül húznod a számitásait :D
  • Aquir
    #194
    Ezen is beszarok :D Nem írom le hosszan, HoPként csináltam a dolgomat, felügyeltem a motort, csináltam és javítottam cyborgokat amikor sok egyéb dolog után AI elkezdett mindenhol megrázni embereket, rámzárta az ajtókat, kinyitottam a fölsőt és láttam hogy ég az egész híd. Miután kijutottam, a fickó akit RD-rá tettem, cserébe a hídnál hozott bombát hogy kirobbantja a falat. Így be tudtam menni űrruhában, és hívni tudtam a shuttle-t. Engem kezdtek el gyanúsítani hogy megváltoztattam az AI-t, aki azt mondta hogy én vagyok az egyedüli human a hajón! Hiába én voltam a megmentő hős, a detektív (akit szintén én tettem meg), aki előtte ott se volt, és meglátott űrruhában és RCD-vel a kezemben már-már ki akart fenn végezni, én meg mondtam hogy tőlem mindent elvehet tőlem, legalább a pod-ba vigyen magával meg érveltem közben, én hívtam a shuttlet, segítettem a többieknek meg meglátja hogy nem én vagyok a végén. A legjobb rész volt, amikor az utazás végén egyetlen áruló a vesztes AI volt, küldetése hogy öljön meg :D
  • Zero 7th
    #193
    Ja, köszi. Nem ez volt, de ez is jó. Én egy sokkal biztonságosabb módszert írtam egyébként, a franc akar úgy tesztelni, hogy ha sikeres, akkor felrobbanok... :P :D