432
Space Station 13
  • Zero 7th
    #272
    Én teljesen ráálltam a Yogstationre, de több, mint egy hete nem játszottam.
  • MitsuMishi
    #271
    Hali!
    Melyik szerókon jártok mostanság?
  • Zero 7th
    #270
    RD túl erős antagként.

    Volt most egymás után két kör, mindkétszer RD, mindkétszer szektavezér. Nem is mondom többször, hogy mindkétszer, mert a két kör teljesen ugyanúgy zajlott.

    Összeszedtem némi szerszámot, sokkolót, kézitelét, kiteleportáltam a commszatra űrruháért és jetpackért, aztán kiugrottam egy légzsilipen, és megkerestem a derelictet. Összeszedtem a medibot alkatrészeket, és elrepültem a ruszki rádióállomásra. Ott bekapcsoltam a rádiót, beállítottam, hogy halljuk a security csatornát is.

    Közöltem a többiekkel a szavamat, elkértem az ő szavaikat (csak az egyiktől kaptam így is), aztán kikutattam az összes többit. Csináltam egy talizmángyártó rúnát a papírok mellé, gyártottam egy pár stun meg egy teleport talizmánt. Hátul a rádió mellé felrajzoltam vagy öt különböző teleport rúnát, és a kézitelével visszamentem az állomásra.

    Könnyen elérhető, publikus helyeken elkezdtem felállítani a konvertáló- és teleportállomásokat, rejtőrúnával, persze. Aztán elkezdtem konvertálni, osztogatni a lefordított varázskönyveket meg megmutatni a teleportokat.

    És itt mindkét meccs káoszba torkollott, az emberek nem tudnak a seggükön megmaradni. Volt 20-30 követőnk, vér borította az állomást, komoly csaták alakultak ki a security és a szektás csapatok közt. Mindkét meccsen meg kellett szöknöm a börtönből, a második meccsen fel is állítottunk egy állandó teleportállomást a permabrig vécéjében, bárki, akit oda zártak, azonnal ki tudott teleportálni.

    Elég komoly átjáróházzá alakult a meccsek vége felé a rádióállomás, talán sosem látott még ennyi embert. Nagyon jóféle bázis a szektának. Nem lát be az AI, nagyon nehéz kintről odajutni, és le is lehet zárni egy varázsfal rúnával, akkor senki be nem jön, csak ha lebontja a falat.

    De mindezek ellenére a célpontunkat egyik esetben sem sikerült elkapni, az első meccsen egy szekus volt, a másodikon egyenesen a head of security. A meccs végén kiderült, hogy öngyilkos lett, kiugrott egy légzsilipen, csak hogy megmentse az állomást, ne találjuk meg és ne áldozhassuk fel.

    Nem voltak rossz meccsek egyébként, voltak érdekes szituációk. Kiteleportálni a börtönből mindenképp élmény. Volt olyan is, hogy elkaptak kettőnket, nálam volt teleportpapír, azzal léptem le, és amikor megérkeztem, két másik szektás segítségével rúnából megidéztük a fogságba esett testvért. Mindkétszer jót mosolyogtam azon, hogy megtalálták a bázisunkat, de mielőtt jelenteni tudtak volna, gyorsan konvertáltam őket. Végigutazták az űrt, csak hogy csapdába fussanak.

    RD kicsit túl erős is talán, nagyon könnyű vele mindenféle ellenséges szerep.
  • Zero 7th
    #269
    Ez végtelenszer ismételhető. Csináltam egy 16 genomos kört is changeling RDvel. Ebből tíz az majom, felfaltam mindkét monkeycube doboz teljes tartalmát. Xeno laborból moneycube, genetika laborból egy rakás emberi DNS injekció, ki a derelictre, ott felfalni mindet. Aztán nem árt jetpackkel körberepülni az állomást, az öngyilkos vagy kidobott szerencsétlenek hulláit keresve. Tizennéhány begyűjtött genomból megvan a három legfontosabb képesség, a death sting(10), a rapid regeneration(8) és a rapid chemical synthesis(4), amivel már nyugodtan el lehet kezdeni az állomáson vadászni.
  • Zero 7th
    #268
    Wehehe, bukta szektás kör, de hogyan! Alig van kockája a medbaynek, amit ne borítana vér... :D Rohadt HoS túl kemény volt, egymaga lenyomta kábé az egész szektát, némi szekus segítséggel...

    Meg ilyen apró bakik becsúsztak, hogy megklórhidrátoztam egy szekust, belepumpáltam 30at, kiürült a hiposprém, erre jött a medibot, elkezdte meggyógyítani a szekust, megérkezett a HoS is, rá meg már nem maradt klórhidrátom. Így haltam meg másodjára. :P
  • Zero 7th
    #267
    Eh, nagyon hülyék a pléjerek a kultista és forradalom körökhöz. Egyszerűen foglalmuk nincs, mit kéne csinálniuk...
  • Aquir
    #266
    karaj:)
  • Zero 7th
    #265
    Epic cséndzsling kör:


    RD voltam, végre teljes mértékben kihasználva a pozíció minden előnyét.
    A célpontom, a HoP is ling volt, nagyon nehéz lett volna követni, hogy mikor mivé változik, úgyhogy az egyszerűbb megoldást választottam: megölni mindenkit az állomáson.
    Még nagyon az elején összefutottam vele a szemétégetőben, ahová én a majmokat enni jártam, és épp befejeztem egynek a felfalását. A HoP egy mérnököt cipelt befelé, megzavartuk egymást, a mérnök magához tért, és lebuktatta a HoPot, meg megpróbált engem is besározni, de hazudtam mint a vízfolyás, hogy én csak benéztem oda, megtaláltam egy leszívott hullát, és akkor jöttek ők be.
    Elkapták a HoPot, de elengedték, valamiért. Vagy megszökött, nem tudom, csak rádión hallottam a dolgot.
    Innentől kezdve nem találkoztam vele, jelentették rádión, hogy valaki majommá változott, úgyhogy feltételeztem, hogy a HoP az.

    Az elején felturbóztam magam emberré változtatott majmokból, hogy legyenek ütős képességeim, aztán elkezdtem egyesével elkapni a magányos embereket. Egy másik cséndzsling volt olyan kedves, hogy elhagyott nekem egy full access ID-t a szervízjáratokban, úgyhogy onnantól nem volt gondom a bejutással sehová.

    Építettem egy kommunikációs konzolt és egy AI upload számítógépet, szerencsére a bányászok hoztak nekem frankó nyersanyagokat, úgyhogy ki is töröltem a default Asimov törvényeit, és feltöltöttem egy olyat, hogy csak nekem engedelmeskedjen. Aztán egy papírra felírtam, hogy "Ölj meg mindenkit, kivéve engem", és megmutattam egy kamerának.
    A pléjer nem követte túl jól az eseményeket, bejelentette, hogy ütköznek a törvényei, aztán mikor kérték, hogy sorolja fel őket, akkor jött rá, hogy nincsenek is törvényei. Aztán utána ment minden mint a karikacsapás, sokkolta az ajtókat, szívta ki a levegőt, harcolt a CE és a kapitány ellen, akik ki akarták kapcsolni.

    Addig is én vadásztam tovább. Gyártottam néhány lézerágyút a laborban (legerősebb kézifegyver a játékban), szedegettem az embereket. Többször is vissza kellett hívnom a siklót, mert éltek még fontos emberek, akikről gyanítottam, hogy a HoP lehet átváltozva.

    Egyik sikló visszahíváskor bejött a kapitány az irodámba, egy szerencsétlen takarítóval. Már volt death sting képességem, a takarítót megszúrtam vele, a kapitányt szénné lőttem a lézerágyúval, majd megettem mindkettőt, és elraktam a fegyverét.

    Itt már teljesen átmentem godmode-ba, kettesével kezdtem levadászni az embereket, egyiket death sting, másikat lézerágyú, becipelni egy nem túl forgalmas helyre, megenni mindkettőt.

    Teljesen kifejlődött changeling nagyon erős. Van pl az adrenalinmirigy, ami egy fél percre hatástalanít minden elektromos sokkot. Tehát nyugodtan neki lehet menni a securitynek, nem tudnak lenyomni. Van a death sting, ami egyrészt rejtetten szúr, nem látni kívülről, és körülbelül fél perc alatt megöl bármilyen embert. Na és nem utolsósorban ott van a gyors regeneráció, ami akár kritikálból max HPre rak tíz másodperc alatt.

    Az lett a vége, hogy az admin szólt, hogy jó lenne, ha engedném jönni a siklót, vagy restart lesz. Mondtam neki, hogy OK, hívom. Jött a sikló, én meg elkezdtem végignézni a menekülőutakat, a sikló dokkját és a kapszulákat. A dokkban csak asszisztensek voltak, vagy négyen, az egyiket ott, mindenki szeme láttára megdeathstingeltem, aztán elszaladtam, a kapszulákhoz. Az egyikben ott üldögélt egy majom. Előkaptam a lézerágyút, és szarrálőttem, a bent gubbasztó szerencsétlen civillel együtt. Elcipeltem a genetikalaborba, hogy visszaváltoztassam, de nem volt már áram. Belelőttem még egy sorozatot, és otthagytam. Megtámadott a genetikus, de őt is halálra mérgeztem.

    A kapszulák felé vettem az utam, beszálltam abba, ahol a majom volt, várakozás közben leszipkáztam még a szétlőtt civilt, és reménykedtem, hogy a HoP már halott. Lehet, hogy ő volt a majom, de nem tuti.
    Mindenesetre mikor megérkeztünk, kiderült, hogy meghalt valahogy, mission accomplished.

    Kicsit meg volt lepődve mindenki a 32 abszorbált genomon... :)
  • Zero 7th
    #264
    Köszi. :)

    Nem tudom már objektíve megítélni, hogy mi a nehéz ebben a játékban. :P Nekem nem tűnik nehéznek, de beletettem párszáz órát a játékba, úgyhogy ez nem mérvadó már.

    Egyébként annyi, hogy van némi hozzáférésed a brighez (armoryhoz nincs, most vették el a héten) és a szervízjáratokhoz, meg szekus headset. A szobádban van egy security records computer, ahol megnézheted és állíthatod az emberek criminal státuszát és benne van mindenkinek az ujjlenyomata, van egy medical records computer amin a DNS-t tudod csekkolni, meg egy security camera terminal, amivel nézegethetsz a bázis összes kameráján.
    Van egy szkennered, ami most lett leegyszerűsítve. Bármi, amire ráklikkelsz, szkennelődik. Ujjlenyomatot, szálakat a ruhadarabokról, és vért lehet vele találni. A DNS is meg az ujjlenyomat is egy kb 16 karakteres, 16os számrendszerben lévő szám, egyedi mindenkinél. Ha ráklikkelsz a szkennerre a kezedben, akkor nyomtat egy jelentést papírra az addig szkennelt dolgokról és törli a memóriáját.

    Aztán ennyi, mászkálsz, szkennelgetsz, kérdezgetsz, levonod a következtetéseket, jelentesz a HoSnak.
    Ami fontos, hogy NEM vagy szekus, nincs se sokkoló cuccod, se bilincsed, és a brig celláit sem tudod bezárni, úgyhogy nem dolgod a letartóztatás, ahhoz erősítést kell kérni.

    Nem mindig ennyire jó és eredményes a játék vele, volt, hogy első pár percben megöltek, meg olyan is, hogy hosszú meccs alatt semmi hasznosat nem sikerült kiderítenem. AI malfunction körökben szánalmasan tehetetlen a karakter. Szekta ellen nagyon hatásos, mert a rúnák ugye vérrel vannak írva, ha találsz egyet, rögtön lebukik, aki rajzolta. Kesztyűk blokkolják az ujjlenyomatokat(a latex orvosi kesztyű alig, de a többi teljesen), ami kissé nehezíti a kapitány, a mérnökök, meg a robotászok azonosítását.
  • MitsuMishi
    #263
    Ez nagyon szép kör volt :D
    A nyomozóval nehéz játszani? Mennyire tudja elbaszni az állomást ha kicsit bénázik az ember? Megjött a kedvem hozzá tetszett a történeted :D
  • Zero 7th
    #262
    Eh, failling. Rohadt AI lebuktatott, mikor leszívtam egy majomból csinált embert. Aztán transzformáltam bele, hát nem epilepsziája volt? Bezárt az AI a laborba, kivágtam magam szerszámokkal. Elkapott egy szekus, de egy dobozba rakott. Első adandó alkalommal elszaladtam. Volt két percem, levettem a bilincset. AI megint bezárt, most egy budiba. Onnan is kivágtam magam. Jött egy szekus, lesokkolt, én meg paralizáltam, és elkezdtem leszívni. Erre rám tört egy epilepsziás roham, nem tudtam befejezni, elkaptak megint. Miközben cibáltak a robotika labor felé, leparalizáltam az őrt, meg a másikat is, de levenni a bilincset már nem volt időm, elkaptak újra, és kivették az agyam.
  • Zero 7th
    #261
    Elmesélem, mert nagyon Sherlock Holmes-os szitu volt. :)

    Azzal kezdődött minden, hogy betörtek a teleportba, emaggolták az ajtókat végig be a kapitány szobájáig. Kimentünk a helyszínre, végigszkenneltem az összes ajtót. A külsőn találtam egy ujjlenyomatot, a belsőkön szálakat egy fekete kesztyűből meg egy robotász egyenruhájából. A kapitány tartalék ID-je és a kéziteleportja hiányzott, a ruhásszekrénye nyitva volt. Az volt a gyanúm, hogy a kéziteleport ellopása volt az áruló feladata.

    Leadtam a jelentést a HoSnak. Csekkoltuk az ujjlenyomatot, kiderült, hogy a Research Directoré. Mondtam a rendőrfőnöknek, hogy elég valószínűtlen, hogy az RD feltörne egy ajtót, amihez amúgy is van hozzáférése, de hát ő rendőr, ugye, nem az eszéről híres. Csak berendelte az RD-t, nekem meg ki kellett hallgatnom. Természetesen tagadta, hogy bármi köze lenne az ajtók feltöréséhez, csak a kommszatra ment a technikai kütyükért. Elengedtem.

    Próbáltam elmagyarázni a HoSnak, hogy egy robotikus a tettes, teljesen biztos vagyok benne, de mintha a falnak beszéltem volna. Bonyolította a helyzetet, hogy két robotikus volt az állomáson. Úgyhogy saját kézbe vettem az ügyet, ráálltam a robotikusokra. Sunnyogtam hátul a műhely mögött, figyeltem mit csinálnak. Az egyik éppen egy AI-t épített. Jelentettem rádión, jött a HoS és egy szekus, letartóztatták a robotászt, elkezdték vinni a brig felé...aztán félúton elengedték, hogy szedje szét az AI-t, és szabad. Kérdeztem, hogy átkutatták-e a cuccait, nemleges választ kaptam.
    Hülye rendőrök.

    Továbbra is a műhely környékén ólálkodtam, otthagytam egy bekapcsolt magnót a szervízjáratokban, hátha elszólja magát a figura. Negyed óra múlva visszamentem, de nem vett fel semmit. Közelebb raktam a műhelyhez, bele egy ládába, de mikor legközelebb visszamentem, már ellopták. Buta asszisztensek, begyűjtenek mindent, amit találnak...

    Közben mászkáltam körbe az állomáson, és találtam néhány rejtekajtót. Az egyik az érkezési szárny pihenőszobájánál volt, ahol a szivárványszínű ruha van elrejtve. Egy robotász egyenruha és egy köpeny volt a helyén. Találkoztam is a melegzászlóba öltözött fazonnal, és ő nem az volt, aki az AIt építette. Csodás, gondoltam, mindkét robotász gyanús.

    Közben beugrottam a bárba egy italra. Ott üldögélt az AI-t építő robotász is. Erre pont a szemem előtt teleportált el a csapos. Aztán gyorsan vissza is jött. Elkoboztam tőle a kézitelét, azt mondta, hogy a folyosón találta. Arra gondoltam, hogy a robotász elejtette, például banánhéjon elcsúszva, és épp vissza akarta szerezni a csapostól, amikor megérkeztem.
    Kihasználtam az alkalmat, és kikérdeztem a csókát a másik robotászról. Azt mondta, hogy sűrűn elmászkált a műhelyükből, ritkán látta. Ja, és hogy látta őt kidobni egy véres kesztyűt az űrbe. Ennél a pontnál lettem biztos benne, hogy az árulóval beszélgetek. Rákérdeztem, hogy mégis hogyan láthatta ezt, azt válaszolta, hogy követte, amikor körülbelül hatodszor mászkált el. Persze, gondoltam, egy civil követ egy árulót, az áruló van olyan hülye, hogy szemtanúk előtt szabadul meg bizonyítéktól (ami egyébként is egy vécében lemosható), és aztán a civil vár a bejelentéssel addig, míg rá nem kérdezek...
    Gondoltam kicsit ráijesztek. A csapos adott is rá alkalmat, mert közbeszúrta, hogy mintha az egyik kiborg meg lenne hekkelve. Mondtam neki, hogy egy áruló robotásszal az állomáson ez nem annyira meglepő.
    Megköszöntem az együttműködést, és távoztam.
    Rákérdeztem az RD-re, hogy ő hagyta-e el a kéziteléjét, azt mondta nem. Tehát valóban a kapitány ellopott kéziteléje került meg. Sajnos csak a csapos ujjlenyomatai voltak rajta.

    Hosszú és eseménytelen szakasz következett, kicsit kényelmetlenül is éreztem magam, hogy nem sikerült még kézzelfogható bizonyítékot találnom az áruló ellen. Az RD meggyanúsításából már tudtam, hogy anélkül felesleges bármit is tennem, a logikus levezetés kevés lesz.
    Járőröztem fel-alá az állomáson, de meglepően nagy nyugalom volt mindenhol.

    Aztán végül kiderült, hogy bejött a taktikám, sikerült ráijesztenem az árulóra a bárban. Az érkezőszárny egyik menekülőkapszulájában találtam rá. Köszöntem neki, és otthagytam. Fél óra múlva arra jártam megint, még mindig ott gubbasztott.
    Gyorsan összefoglaltam a szekus rádiócsatornán a gyanúmat és az összes bizonyítékot, és erősítést kértem. Jött egy őr, berontottunk a kapszulába, megbilincseltük. Elvettem a táskáját és lerángattam a ruháját. A táskája tele volt áruló felszereléssel, volt egy lézerpuskája, egy energiakardja, nála volt a kapitány tartalék ID-je és a tartalék egyenruhája. Még a PDAja is a terrorista webshopnál volt nyitva.

    Beültem a bárba, megünnepelni az ügy sikeres lezárását, és nem sokkal később vége is lett a körnek. Szavazással, mert az áruló gyakorlatilag semmit nem tett annak az érdekében, hogy hívják a siklót, és az emberek megunták a két órás "eseménytelen" meccset. Sajnos így nem derült ki, hogy mennyi áruló volt a lefülelten kívül, például az egyik vegyész volt még nagyon gyanús, termittel betört több helyre is. Mindenesetre nagyon büszke voltam magamra így is. :)
  • Zero 7th
    #260
    Detektív voltam, megfogtam egy árulót! Yay!
  • Zero 7th
    #259
    [100% LAGFREE Yogstation 13! — Orbital Colony 82 (Default): secret, AI allowed, ~74 players]
    Hosted by Elite I xHitman

    Logged in: 75 players [See list]

    Na jólvan már...
  • Avenger
    #258
    Pedig volt bent majom nekik és ha ütöttem arrébb ment, bár lehet csak az ütés miatt. :)
  • Zero 7th
    #257
    Éhen voltak halva. Ha csak úgy ott van, nem mozog, akkor döglött. Az élők pár másodpercenként megmozdulnak, kb mint a majmok.
  • Avenger
    #256
    Akkor bomba gyártás lesz ma. :D
    Tegnap bár későn értem oda, de csak két baby roro volt bent, két majommal együtt, de nem bántották egymást. Valahogy mintha be lettek volna kábulva a rorok, vagy babyként nem veszélyesek. Ha ütöttem őket akkor arrébb mentek, de ezen kívül csak álltak egy helyen. Lehet valami szerver sajátosság. Vagy már éhen voltak halva, mert valami kábított majom kellett volna nekik. :D
    Majd lehet ezt is kipróbálom. Bár írják több helyen, hogy az állomásnak nem sok haszna van belőle, mivel a legtöbb dolgot elő lehet állítani máshol egyszerűbben.
  • Zero 7th
    #255
    Kapcsolódó dolog: a blobra sem hat a tűz, kár próbálkozni.
  • Zero 7th
    #254
    Én is egyszer telepumpáltam őket, először NO2vel, aztán plazmával, aztán begyújtottam... Akkor döglöttek meg, amikor a tűz kiégette a padlót, kiment az összes gáz és megfagytak.
  • Zero 7th
    #253
    A toxin(bio) a plazma. :P

    Elgázosítani nem tudod őket. Illetve ha 70K-es levegőt engedsz be, akkor valószínű megdöglenek, egyedül a hideget nem bírják.

    A működő megoldás az, hogy _rögtön a legelején_ berohansz egy poroltóval, kihúzol egyet a kis üvegajtós zsilipbe, ott lefújod egyszer vagy kétszer.
    Ha nem az elején vagy, akkor ez potenciálisan halálos. Az első 5 percben még nem éhesek a kis genyók, akkor be lehet menni az aliensimogatóba. Éhesen megtámadnak. Ha ilyen van, akkor üres kézzel kell a rádragadt rorora klikkelgetni, és akkor ledobod magadról. Aztán futás.

    A másikat megeteted két majommal. Attól megnő és osztódik. Bemész, kihúzod az egyiket, kicsinálod. Másikat megeteted két majommal. És így tovább.

    Azt mondjuk vedd hozzá, hogy én utoljára metroidokkal csináltam a dolgot, a rorok meg egy kicsit agresszívabbnak tűnnek. Lehet, hogy megtámadnak, ha bemész közéjük. A metroidok csak akkor mentek neki az embernek, ha éhesek voltak.
  • Avenger
    #252
    Én tudóssal kísérleteztem tegnap. Csak mire rájöttem, hogy hogyan vágom fel az egyik alient, már késő lett és pont a jó részt kellett kihagynom. :) Extended rp szerveren voltam, így nem kellett aggódnom, hogy idő előtt valaki elkezd robbantgatni. Alapból bombát akartam csinálni, de plazma tartályt nem találtam sehol. Minden leírás azt írja, hogy az RD-s gáztárolóban van, de ott csak toxin(bio) tartály van a sima gázok mellett. Az lenne a plazma, csak máshogy hívják? Ha nem az akkor honnan lehet olyan szerezni?
    Megpróbáltam az idegeneket a xeno laborban elgázosítani, de nem tudtam, hogy rá is kell csavarozni a tartályokat az állványra, így tele engedtem a labort toxinnal. :D Jött is a karbantartás és le lettem baszva. :) De legalább már tudom, hogy a hordozható air scrubber is igen hasznos. Ha találok plazmát akkor ma bombát fogok tesztelni, ha nem, akkor az idegen core-okkal fogok kísérletezni.
  • Zero 7th
    #251
    Tegnap megnyertem egy árulós meccset. Detektív voltam, egy jetpacket kellett ellopnom.

    Nem volt nagy kihívás. Ott van az EVA közvetlen az irodám mögött. Két AI volt, akik egymással voltak elfoglalva, meg valaki más is basztatta az ajtót, hagyott rajta ujjlenyomatot, úgyhogy halálnyugodtan törtem be. Gyorsan elszállítottam biztonságos, eldugott, de könnyen elérhető helyre egy jetpacket. Aztán nem sokkal később be is C4ezték az EVA raktár hátsó részét, sokáig vissza sem falazták a mérnökök, úgyhogy egy pillanatra sem terelődött rám a gyanú, bárki bármit elvihetett onnan.

    Volt még három másik áruló is, ami persze csak a végén derült ki, de már meccs közben is láttam a hatásukat. Reméltem, hogy majd ők okoznak akkora káoszt, hogy hívni kelljen a siklót.
    De nem okoztak. Volt egy powersink, ami kb fél órás áramkimaradást okozott, és onnantól mindenki mindenhová bemászkált, ajtók felfeszegetve mindenfelé... De ez nem volt elég.

    Úgyhogy a tettek mezejére léptem, berobbantottam a karbantartó folyosóról a falat az R&D gáztartályokhoz, elvittem egyet a medbay környékére, kinyitottam. Kihúztam egyet a menekülődokkba, és otthagytam. Kicsit később visszamentem, láttam, hogy egy flare ég nem messze a plazmatartálytól, és kisebb tömeg van a tartály körül.
    Be is jött a számításom, az egyik idióta asszisztens kinyitotta a szelepet a tartályon, a gáz elérte a jelzőfáklyát, és belobbant az egész escape wing.

    Amíg mindenki a tűzzel volt elfoglalva, bedobtam egy másik fáklyát a medbay melletti karbantartófolyosóra, begyújtva azt az adag gázt is.
    Na ez elég lett, hívták a siklót.
    Elmentem a jetpackemért, és beültem a brignél lévő menekülőkapszulába. Senki nem is jött, aki baj lett volna, valahogy egy tudós keveredett el odáig, de nem bántottam, hagytam, hogy élve kimeneküljön ő is.

    Könnyű volt, nagyon. Detektívként majdnem bármit megtehetek. Ha be is török valahová, kézbe veszem a scannert, odavetek egy elharapott félmondatot arról, hogy rendőrségi ügy, ne avatkozzon közbe senki, és azt csinálok amit akarok. Utána meg csak a dolgomat végeztem, kifejezetten rosszul. Igazából egy bűnesetet sem oldottam meg, és több piti bűnözőt futni hagytam. Inkább vigyáztam magamra, minthogy egy hülye apróság miatt véletlen leverjenek.
  • Avenger
    #250
    Hehe :) Én tegnap már nem játszottam, csak egyet, abban is csak szétnéztem az állomáson nagyjából, de amikor találtam néhány hullát, annyira lekötött a cuccaik közt a turkálás, hogy elfelejtettem bezárni a nyitott légzsilipet, és megfulladtam, vagyis viszonylag hamar elájultam, aztán szépen meghaltam. :D
  • Zero 7th
    #249
    Eh, borzalom, mi lett szegény Yogstationből. Úgy délután 5 és este 10 közt még elviselhető 20-25 ember van, de éjfél körül 40-50 az átlag, és iszonyat, ami megy.

    Tegnap volt egy kör, megszavazta a társaság az admin eventet, volt fenn négy admin. És mégis volt fenn egy társaság, akinek volt pofája griefelni. Ráadásul pont engem. :P CMO lekábított, lelkész elhamvasztott. Kb 10 másodperc alatt lerendeztek. Esélyem sem volt.
    Aztán rájuk járt a banhammer, engem meg felélesztettek az adminok.
  • Zero 7th
    #248
    Malf AI volt, és mint az ilyenkor szokásos, ropogósra sültem.
  • Zero 7th
    #247
    Nem, ez a lista van. Vannak rejtett szerverek is, de oda csak akkor mehetsz, ha tudod a címet. Apollo volt ilyen, de aztán amikor áttért az is egy gyökeresen más verzióra, akkor public lett az is.

    MOST kezdődik kör a Yogstationon.
  • Avenger
    #246
    EZEKET a szervereket szoktam nézni, most úgy látom egész sokan is vannak rajtuk. A liberty station alpha az amin másabbak a szabályok. De ha van nagyobb szervergyűjtemény ezen kívül, akkor ne tartsd vissza a linket. :)
  • Zero 7th
    #245
    Ja, egyébként az a Baystation lehet, ahol járhattál. Az NAGYON más, mint a többi. Talán még jobb is. Viszont nekem az a szerver annyira laggol, hogy az elmondhatatlan.
  • Avenger
    #244
    Na olyat még nem láttam. :) Azon gondolkodom, hogy kéne egy saját egyszemélyes szerver, csak úgy körbenézni, bár az oldalon is van sok kihalt szerver.
    Én mondjuk jó turista módjára nem kezdtem el vérengzeni, csak az őrült majmot lőttem le, de azt is csak azért mert megharapott. :) Utána meg a már betört ablakon másztam be, nem törtem zúztam. :D
    Amúgy tényleg hiányzik egy ilyen turista szerep az alap játékban, bár az asszisztens hasonló.
  • Zero 7th
    #243
    Az akksitöltő nem az, amit keresel. Azzal csak akksikat lehet tölteni, azok meg a fali APCkbe, a kiborgokba vagy a mechákba jók csak.

    A fegyvertöltő pl itt ezen a képen a középső sárga, háromszög alakú falitábla melletti asztalon van. Kis szürke doboz. Játékban pirosan villognak rajta a fekete csíkok. Ha tölt, akkor zölden villog, ha feltöltötte, akkor sárgán.
  • Zero 7th
    #242
    Igen, egyébként pont tegnap döbbentem rá, hogy milyen fontos a takarító.
    Amíg csillivilli, tiszta, szép az állomás, az átlagpléjer nem "rosszalkodik", teszi a dolgát, elvan szépen.
    De amint végighúznak egy hullát zsák nélkül a folyosón elszabadul a pokol. Valahogy onnantól kezdve mindenki átvált káosz/túlélő üzemmódba, és feljogosítva érzi magát bármire. Meccs elején elég ritka, hogy valaki szemtanúk előtt fog egy nehéz tárgyat, és elkezd betörni valahová. Meccs végén szinte általános közlekedési módszer.
    Menet közben becsatlakozó pléjereknél még fokozottabb a dolog. Ha úgy érzik, hogy már elharapózott a káosz, akkor már meg sem próbálnak normálisan viselkedni, egyből jön a túlélőmód.

    És mindez pár vérfolt miatt.
  • Avenger
    #241
    Valami speckó szerver volt, nem alap szabályokkal. A hivatalos oldalon ez volt a legjobban tele. Azért volt gondolom turista is. Fényképezőgéppel kezdtem, igaz pont megfelelt ismerkedni. :) A majom hullája még ott feküdt 20 perccel később is a folyosón, akkor döntöttem el, hogy inkább behúzom egy szobába. :) Mondjuk a lézert is már elég későn találtam, addig a kocsmában iszogattam, meg a pultossal beszélgettem. Mire kimentem szétnézni, már volt néhány vérnyom, meg robbanás nyomok, betört üvegek mindenfelé. Lehet valaki ott gyűjtögette a halottaktól zsákmányolt cuccokat, mert volt két ID kártya is az asztalon a pisztoly mellett.

    Találtam valami töltő állomást, amin egy battery volt, lehet hogy nem a battery-t kellett volna a pisztolyba próbálnom, hanem a pisztolyt felrakni a töltőre. Vagy a pisztolyból kivett power pack-ot. Erre nem is gondoltam. :) Bár a töltőhöz is egy kitört ablakon másztam be, szóval valahogy nem éreztem biztonságban magamat ott.
  • Zero 7th
    #240
    Hehe, örülök, hogy tetszik. :)
    Kevesen értékelik ezt a játékot, pedig zseniális. Mondjuk azt a haveromat nem teljesen tudom hová rakni, aki ilyen Oblivion, Skyrim szarságokban "szerepjátszik", ezt meg nem is érti, hogy micsoda... :P

    Tényleg elég bonyolult az irányítás, kell némi játék, hogy beleszokjon az ember. De mikor már készség szintre fejlődik, hogy milyen akciót hogyan kell leklikkelni, tényleg nagyon jóvá válik a játék.

    Nem tudom, mi az a turista. :D Van szerver, ahol ez egy karakterosztály?
    Ha a majom changeling volt, akkor hiába lőtted le. Changelingek tudnak regenerálódni, akár a full halálból is. Csak a hamvasztás, és a séf gibbere hat rájuk, vagy ha egy másik changeling megeszi. Illetve majom alakban gondolom a séf húskampója működik rajtuk, az olyan, mint a gibber, csak majmokra.
    Űrbe sem szerencsés kimenniük, mert ugyan újraélednek, de majdnem azonnal meg is halnak rögtön. Kétpercenként pár lépést megtenni nem a leghatékonyabb módja a haladásnak. Persze ha nincs más, az is jó.

    Fegyvereket úgy tudsz feltölteni, hogy beteszed egy töltőbe. Az egy ilyen csapott sarkú hasáb, ami alapból pirosan villog. tgstationön ilyet a HoP irodájában, a mellette lévő tárgyalóban, a kapitány szobájában, a hídon, meg a brigen találhatsz. Szóval gyakorlatilag a high security részeken, ahová bemászkálni sima crewmemberként már eleve törvénybe ütközik. Mondjuk annyiból mindegy, hogy már a fegyvertartás is tilos... Az, hogy a kápolnában elhagyva találtál egy lézerpisztolyt, az nemhogy nem tipikus, hanem kifejezetten extrémritka. Nem lehet, hogy lézertag pisztoly volt? Mondjuk azzal nem tudsz lőni a hozzá tartozó mellény nélkül, és nem is sebez semmit.
  • Avenger
    #239
    Üdv!

    Kipróbáltam én is ezt a játékot. Elsőre kicsit bonyolult, de nagyon jó. Turistaként kezdtem(előtte assistant voltam és kétszer agyonvertek :D ) és csak elmászkáltam a könyvtárban meg a bárban iszogattam. Aztán amikor elmentem egy térképet keresni, mert a pultos mondta, hogy van a folyosón, akkor már a rádióból az jött, hogy changelingek vannak az állomáson, szóval a kápolnában látott lézerpisztolyt magamhoz vettem inkább. Ahogy mentem vissza a bárba, látom, hogy tiszta vér a folyosó, meg kiabál a pultos, hogy egy majom őrjöng odabent. Mikor benyitottam pont kiszaladt és megharapott. Több se kellett nekem, lézerrel jól lepuffantottam, majd elhúztam a hulláját a közeli orvosi szobába. :)

    Utána mondjuk ki kellett lépnem sajnos. Fegyvereket hol lehet után tölteni amúgy? Hamar lemerült a pisztolyom.
  • Aquir
    #238
    akkor egyre fejlesztgetik :)
  • Zero 7th
    #237
    Van már szerver, ahol aktív a Gateway, és aktív is egy away mission.

    Egyszer próbáltam megnézni, ketten voltunk a szerveren, én áruló voltam, gondoltam nyugiban lecsekkolom a dolgot. Hát a másik arc is áruló volt, és neki volt assassination feladata... Én meg nem számítottam rá, hogy ő is antag, fel is szeletelt powersworddel egy pillanat alatt.
  • Zero 7th
    #236
    Eh, hát elromlott AIhoz nem sok közöm van detektívként... :) Csak elszörnyedve nézem, ahogy felgyújt mindent, aztán felrobbantja az állomást, sokminden hasznosat nem tudok tenni. Jellemzően ilyenkor ropogósra sülök.

    Úgy is jártam egyszer, hogy beszorultam egy lezárt tűzszakaszoló mögé, és töksötét volt körülöttem. Egyetlen másodpercre levettem a napszemüvegem, hogy egy picit körülnézzek, abban a pillanatban lesokkolt egy mellettem álló borg, aztán pépesre klopfolt. Nem sejthette, és nem is vehette észre, hogy nincs rajtam napszemcsi, túl gyorsan történt az egész ahhoz. Jót röhögtem rajta, mekkora lúzer vagyok. :P
  • Zero 7th
    #235
    Megint rámjött a spészsztésönözhetnék... :)

    Lenyomtam pár kört robotikusként, aztán elkezdtem detektívet játszani. Nagyon vicces tud lenni a játék vele, de időnként meg borzasztó idegesítő.

    Az összes faszfej security akar lenni. Aztán kilépkednek, nem csinálják a dolgukat, szarrávernek akit kedvük tartja, ilyesmi.
    Mondjuk ez máshol is így van, most pl három szájbavert genetikus nem adott egy nyomorult tiszta SE-t, hogy egy idegesítő majmot visszaváltoztassak. Egy órán át könyörögtem nekik, aztán mikor harmadszor kaptam el a majmot, meguntam, elkezdtem betörni az üvegeket, erre jött egy hulk, és agyonvert... Faszfejek.

    Amikor épp nem ilyen a szitu, akkor elég fasza játék tud összejönni. Elég vicces, mikor azon buknak le az emberek, amiről nem is tudták, hogy a játék része. Ujjlenyomatok mindenhol, gyilkos fegyvereken, hekkelt ajtókon, eldobált felszereléseken... A szektások rúnáit is lehet analizálni, hogy kié a vér, ilyesmi.

    Fogtam már head revet, szektavezért, piti tolvajt, gyilkost... Jó poén, tényleg.
  • Zero 7th
    #234
    Speckó növényekben azért vannak még cuccok. Deathnettleben polytrinic acid, goldappleben arany, ambrosia deusban űrdrog, hyperzine és synaptizine van.

    Egészen rendben van ez így. Vegyészkedni ugyan nem lehet, de elég sok hasznos dolgot lehet kinyerni.
  • Zero 7th
    #233
    Lehet, hogy egy kicsit benéztem a dolgot. Lehet, hogy teljesen olyan a vegyszeres cigi, mint az injekció. Amint az ember szájába kerül, belepumpál mindent, ami benne van.