432
Space Station 13
  • Aquir
    #312
    próbálgattam vagy 7-8 különböző szervert próbképp, de még mindig a 100% lagree yogstationon vagyok az akadozásmentes játék miatt. Az adminok is jószerével normálisak és bannolják a griefelőket (ha van olyan). A Singulot túléltem, a geneticistként meg nem vettem igazából semmit.

    Tegnap reggel még volt egy kellemes AI köröm, az opció bejelölése nélkül csúnya AI-t szabtak ki rám (összesen ketten voltunk még csak akkor, és valamiért nem malf, hanem kapitányölő traitor AI-t kaptam, talán az adminok miatt). Mondom csak nem fogom bántani még, jó fejnek tűnt az elején, úgyhogy fogtunk bűnözőket, a végére meg egyre többen lettünk és teljes együttműködéssel megoldottuk a felmerülő dolgokat. A végefelé amikor már hívni akarták a shuttlet, gondoltam egy ajtóval fogom összenyomni valahol, aztán rákenem egy emag-os bűnöző véres kezére, mivel olyanok is voltak. De nem nagyon ment be sehova, vagy mindig körül volt véve emberekkel, így mivel eldöntöttem hogy viszonylag rejtve akarom végrehajtani (meg túl is kellene élnem) a legvégén amikor hívták a shuttlet, mondom a biztonság kedvéért akkor vigyen magával amikor az már itt van. Már a kártyán voltam, és úgy sikerült lelőnöm szegényt a turrettel :)) (ez is mázli volt) Mivel ez az utolsó percekben történt, kihúztak vele együtt a shuttle-ra (életben is maradtam), de neki akkor már mindegy volt, az AI Core-ból követett minket egy Security cyborg is, talán nem tudták biztosan, hogy ezt most csak a cyborg csinálta e vagy nem, utána még bénított bár embert a shuttle-on a parancsomra. A lényeg hogy tök irányítható voltam, segítettem a személyzetet végig, a végén egy admin megkérdezte hogy ezt hogy gondoltam, nemtudom miért, mert a küldetés teljes siker volt, ő mondta hogy hát "körülbelül", talán azért mert jóformán az utolsó pillanatokban történt, vagy mert 3 óra alatt mindenki elunta magát az unalomtól :))
  • Zero 7th
    #311
    Telekinézissel a zárt ajtón keresztül kidobtad a páncélt a kukába? Az elég ravasz! :D

    És vettél lufit a siklón? Én azt szoktam, ha megmaradnak a kristályok... :)
  • Zero 7th
    #310
    Eheh, ez jó, és túlélted? :) Melyik szerveren játszol?
  • Aquir
    #309
    Régen voltam geneticist ezért megint átolvastam, és most a következő körben próbálgattam milyen változtatások eredményeznek jobb képességeket. közben hoztak több halottat, sok teendő volt, ezért nem is nagyon vettem észre hogy a játék közepén kaptam küldetést és hogy traitor lettem. A játék későbbi felében megint felfedeztem ezt (mivel addig el voltam temetve a munkában), a note aszondja a reactive teleport armort kellene ellopni. Elnéztem az RD fele, de be volt csukva a cabinet. Ott tétlenkedtem, ő meg roboticsból előjött, a saját szekrényéből (amit nyitva hagyott) kivett valamit és távozott. Hohó, mondom elmegyek a cargo officeba, látom nem nagyon van ott mozgás, és ment a conveyor belt is. Előtte több próbálkozás eredményeként volt már telekinesisem és cold resistancem, szóval mivel a szalag már továbbította a cuccokat, visszaszaladtam, és a képességgel a falon át belehúztam az armort a szemetesbe :)) Ellenőrzésként elmentem a cargo tech előtt még egyszer, ahol már jóformán senki sem volt a kör vége felé, a disposal accessben már csak fel kellett szednem a cuccot, oszt hátradőlhettem. Továbbra is próbálgattam a képességeket, húzgáltam mások elől dolgokat meg kimentem az űrbe ruha nélkül. Igazából mázlim volt de nagyon viccesre sikeredett a küldetés, sok embernek is segítettem, és egy traitor cuccot sem vettem :)

  • Aquir
    #308
    Egyszer így sikerült megmenekülnöm. Az utolsó másodpercekben értem ide, a Singulo éppen ette a shuttlet, alig tudtam rajta maradni hogy be ne szippantson, aztán elstartolt szerencsére (persze hajtómű nélkül, ami ugye vicces).

  • Zero 7th
    #307
    Sőt, ami azt illeti, egy másik halálom is elég vicces volt... Atmoszfératechnikus voltam, az elején megcsináltam mindent, amit kellett, bónuszként még az elérhető air alarmokat is beállítgattam, hogy szűrjék az NO és plazma gázokat is. Aztán nem néztem többet atmosia felé. Elég baj is volt. Medbay környékén flangáltam, mikor a CMO bejelentette a klónozási backup akcióját, úgyhogy gyorsan ki is használtam a lehetőséget, és leszkenneltettem magam.

    A brig melletti űrzsilipnél valamit építgetett a CE, talán egy új szobát. Elkezdett hozzám beszélni rádión, hogy szeretne oda levegőt. Én meg pont az ajtóban álltam meg beszélgetni vele. Elég kellemetlenül érintett, mikor beszélgetés közben rámcsukódott az ajtó. Aztán még egyszer. Meg még egyszer. Meg még egyszer. Mozogni már nem tudtam, annyit tudtam kinyögni, hogy az AI éppen megöl...

    Pár percig voltam csak halott, a CMOnak eszébe jutott leklónoznia. Sok örömem nem volt benne, mert az új testem vak volt, és az AI egyébként meg elárasztotta a klónozólabort széndioxiddal, és bezárt minket. Egy percig nem tartott az új életem, gyakorlatilag amint kimásztam vakon a klónozótartályból, rögtön meg is haltam.
  • Aquir
    #306
    xD
  • Zero 7th
    #305
    Néhány hétig nem volt Yogstation, azt hittem, már végleg megszűnt. De most visszatért. Van valami új mód, kettős ügynök, de fogalmam sincs, az mire jó.

    Volt egy érdekes halálom... Bányász voltam, és találtam kinn az aszteroidán egy oltárt, mellette egy démonnal. Ledaráltam a gyémántfúrómmal, de majdnem kinyírt. Critical fölött egy hajszállal voltam, villogott a HPjelző. Elég messze voltam a fő bányászállomástól, viszont közel egy kisebb outposthoz, úgyhogy gondoltam kipróbálom a szemétcsúszdát, az gyorsabb, mintha gyalog vonszolnám magam keresztül a mapon.
    Hát nem volt egy nagy ötlet. Gyorsnak gyors volt, azzal semmi gond. Csak amikor kiköpött az érkezési oldalon, olyan erővel vágott a falnak, hogy az a minimál életem pont elfogyott, criticalba kerültem, és elvéreztem...
  • Zero 7th
    #304
    Eheh, a hangváltoztató+hamis ID nagyon vicces és használható. Azt írja a wiki, hogy a rádiózáshoz nem működik a dolog, de ez nem igaz. A rádión is a hamis névvel jelenik meg a szöveg.

    Vicces volt, amikor a bányász kollégám nevével mászkáltam az állomáson, ő bajba került és segítséget kért, én meg az ő nevével adtam tanácsot, amit aztán megköszönt. (Powesink volt az állomáson, beszorultak a bányászsiklóba, én meg mondtam neki, hogy van a zsákjában feszítővas, használja). Senkinek nem tűnt fel, hogy saját magával beszélget, még neki sem. :P
  • Zero 7th
    #303
    Ó köszi. :)

    Gyorsan elmesélek egy balfaszkodást is, csak hogy meglegyen az egyensúly.

    Nukleáris csapat voltunk, vagy negyed órát szarakodtunk a felkészüléssel indulás előtt. A többiek nemigen költöttek a kristályokból, úgyhogy vettem kaméleon kezeslábast, hangváltoztató maszkot, kaméleon projektort, meg elraktam egy pár ID-t különböző nevekre, amiket az elfogott rádióadásokból vettem.

    Elindultunk, én az érkezősikló környékén ledobtam az űrruhámat, beváltottam a kezeslábast papi ruhának, és kitűztem a pap nevére hamisított IDmet. Már közben adódtak gondjaim, mert spawnolgattak befelé az új játékosok, kettőt is ki kellett nyírnom, hogy ne jelentsenek rádión. Aztán jött egy harmadik, aki el is menekült.

    Elindultam, jött szembe a detektív. Lesokkoltam, elkezdtem cibálni magam után, hogy ne a folyosó közepén végezzem már ki, és elcsúsztam a takarító által felnyalt padlón. A detektív hamarabb tért magához, és megbilincselt. Deathgasp, a testem cafatokra robbant.

    De még nem ért véget a kör! Szellemként néztem a többi kollegát, mit művel. Betörtek a brigre, és halomba ölették magukat. Volt, akit letézereztek, volt, aki beleszaladt a vakuba, de mindhárman kb 10 percen belül halottak voltak.
    Eljött az utolsó, addig bombát védő emberünk ideje. Ő is megrohamozta a briget, és azonnal ki is lőtték. De a player ghostolta magát, nem deathgasp-olt. A katatóniás testét meg életben tartották, úgyhogy nem nagyon lehetett vége a körnek.

    Olyan gyorsan bebuktuk a kört, hogy admin úgy döntött, kicsit közbelép. Jött üzenet a Centcommról, hogy kérik a foglyot, és küldenek két tisztet. Megérkeztek, és rövid úton el lett látva a bajuk nekik is, az állomás gyakorlatilag fellázadt.

    Na, ez felhúzta az adminokat, felélesztettek többünket a centcomm állomáson, felfegyvereztek minket überdurva centcomm páncéllal, M249 géppuskával, Desert Eagle mordállyal és egy sörétessel. Beszálltunk a siklóba, elindultunk, hogy megöljünk mindenkit az állomáson... és kábé öt perc alatt kipicsáztak minket. :P

    Szeku vs állig felfegyverzett ellenségek 3-0.

    Gyönyörű meccs volt, ennyi szerencsétlenkedést még nem láttam elvileg profi kommandósoktól... :P Hiába, na. A harc nem erősségem ebben a játékban. Mondjuk nem mintha kiemelkedően béna lettem volna a többiekhez képest (a legelső, vizes padlón elcsúszást leszámítva), inkább a szeku volt nagyon erős abban a körben...
  • Aquir
    #302
    gratula:)
  • Zero 7th
    #301
    Nna, tegnap volt egy meccs, ami megüti a szintet.

    QM voltam, áruló, eléggé felsőkategóriás nehézségű feladattal. El kellett lopnom a kapitány pinpointerét, és egyedül lépni meg a siklóval.

    Rögtön a meccs legelején lebukott egy másik áruló, nagyon balfasz módon. Meg akart emaggolni egy borgot, de csak megmutatta neki az emagját, nem pedig használta rajta. Azonnal el is kapták, kivégezték, és borgot csináltak belőle.

    Én közben gyorsan összeszedtem az alapfelszerelésem, szerszámöv, szigetelt kesztyű, fém és üveg a raktárból. Volt egy-két rendelés, azt megcsináltam, hogy ne legyek túl gyanúsan lébecoló. Aztán kimentem a bányához, elhoztam egy bányász űrruhát. Kilőttem magam a szemétkidobón, de az aszteroida oldalába csapódtam. Visszamentem, kilőttem magam még egyszer, ugyanezzel az eredménnyel. Úgyhogy betörtem a kápolnába, és kilőttem magam az ottani massdriverrel, ezúttal végre a derelictre érkeztem, konkrétan a bohócok űrhajójához.

    Hirtelen ötlettől vezérelve levetkőztettem egy bohóchullát, és elraktam a cuccokat, ruhát, cipőt, maszkot, és nem utolsósorban ID-t. Elmentem az emitterért, aztán a megjavított teleporttal vissza az állomásra. Rendeltem egy láda fegyvert, az emittert meg elvittem a hulladékégetőbe. Kinyitottam a ládát az emitterrel, felfegyverkeztem, leraktam a bohócruhákat a sarokba. Viszont mostanra megérkezett egy raktáros, és látta az emittert is, a ládát is ahogy átcipelem a dokkon. Gondoltam elteszem láb alól, ne zavarjon a továbbiakban. Tézer elő, sokkolás, kidobtam az űrbe. Sajnos közben kettőt is tudott kiáltani, hogy "QM ki akar dobni az űrbe", meg hogy "QM kidobott az űrbe".

    Francba, lebuktam, gondoltam, gyorsan elhúztam a szemétégetőbe, és átöltöztem bohócnak, kitűztem az ID-t. Pont kész lettem, amikor megérkezett a HoS, egy szekus, és a detektív. Mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, kisétáltam mellettük az ajtón a csipogós cipőmben, és elhúztam a fenébe.

    Nem tudtam, hogyan álljak neki a sikló eltérítésének. Első tippem az volt, hogy megölök annyi embert, amennyit tudok, aztán majdcsak lesz valahogy. Találkoztam a kápolna körüli szervizjáratban az igazi bohóccal, és amíg barátkozni próbált, le akartam sokkolni egy sokkolórúddal, de elszaladt. Na, fasza, lebuktam megint. Láttam egy rakás szekust is, hármas csapatokban rohangáltak, úgyhogy letettem az állomás módszeres kiirtásáról.

    Visszamentem a dokkba a bányász RIGért, és innentől kb végig kívül közlekedtem, az állomás külső oldalán. Páran meg is láttak, kérdezgették is rádión, hogy mit csinál a bohóc kinn az űrben, de nagy aktivitást nem váltott ki a dolog. Rendeltem egy emagot, kívülről behegesztettem a menekülősiklóba nyíló légzsilipeket, és megemaggoltam őket. Ilyenkor teljesen elromlik az ajtó, csak és kizárólag lebontani és újraépíteni lehet. Egy engineer ezt végignézte, úgyhogy bementem érte, lesokkoltam a mellette álló szekussal együtt, a mérnököt behúztam magammal a szervizjáratba, levetkőztettem, és kidobtam az űrbe.

    Furamód még mindig nem volt általános riadó ellenem. Viszont a siklót hívták. Visszamentem a dokkba, meghekkeltem az autolathe-t, és gyártottam vele RCD-t, és "lőszert" bele. Odamentem a teleporthoz, lebontottam az RCD-vel az ajtaját, meg a kapitány szobájába vezető ajtókat. Benn volt valaki, talán a kapitány, pantomimes ruhában, letézereztem és szarrá lőttem lézerpuskával. Ott figyelt a polcon a pinpointer, zsebre vágtam és elhúztam a helyszínről.

    Kimentem az űrbe, megkerültem az állomást, és kint vártam a siklót. Szerencsére senki nem próbálta meg kinyitni a zsilipeket, amíg a sikló be nem dokkolt. Na, akkor bepánikoltak, elkezdték ütni az üvegeket, be akartak törni. Én közben szépen lebontottam a szélvédőt, megemaggoltam az indítókonzolt, és 10 másodperc múlva már úton is voltam hazafelé, egyedül.

    Összességben nagyon élveztem a meccset, az utolsó pár percig teljesen reménytelennek éreztem a feladatom, amikor meg először lebuktam, már azt hittem, hogy gameover van. A tök véletlenül megtalált és elhozott bohócruha viszont váratlanul nagyon bevált. Amíg bohócként rohangáltam, gyakorlatilag láthatatlan voltam mindenki számára. Egyszerűen senki nem vett komolyan, és nem utolsó sorban senkinek nem tűnt fel, hogy nincs nevem, csak annyi, hogy "Clown". Mindenki azt hitte, hogy én vagyok az eredeti bohóc. Egyszer álltunk az igazival egymással szemben kinn a folyosón, akkor egy páran megálltak csodálkozni, hogy ez most miafasz, de abból sem lett semmi.

    Ez lett az első sikeres siklóeltérítős küldetésem, nagyon elégedett voltam magammal... :P :)
  • Zero 7th
    #300
    Én a hídtól az érkezőszárny felé lévő szerszámraktárat szoktam erre a célra kifosztani, még mielőtt egy engineer tenné. Ha továbbra sem elég, szoktam még javasolni az EVA raktár feltörését. Vagy kimegyek bányászni én (QMként, persze. Neki van access a bányába.)

    Viszont tegnap majdnem büntit kaptam admintól, amikor nem antagként elzúztam a derelictre az ott lévő emitterért. Pedig direkt azért mentem el a derelictre, hogy ne az engineering secure storage-ba törjek be, vagy ne lehessen rámfogni, hogy szabotálom a szingularitást...
    Azt mondta, hogy ez powergaming. Hát, nézőpont kérdése, a karakterkoncepcióm egy ilyen Han Solo/Malcolm Reynolds féle csempész lett volna, illegalitás határán táncolva. Szal felfegyverkeztünk, de nem használtam, nem is akartam... Mindegy lett végül, kimagyaráztam, hogy fingom nem volt róla, hogy ez szerintük powergaming, hát benne van a wikiben is, hogy az emitter nyitja a ládát...
    Aztán kiderült, hogy AI malf kör van, úgyhogy amúgy sem sok mindent tudunk kezdeni a cargo részlegről, elhúztam az aszteroidára és kiléptem.

    Hát, ha ezt így gondolják, akkor majd nem antagként nem csinálok ilyet. Majd rendelek fegyver helyett csempészárut, és terítem az állomáson...
    Árulóként meg úgyis mindent szabad, akkor meg majd nem szambázok ki a derelictre, ellopom a generátor sarkáról szemrebbenés nélkül...
  • Aquir
    #299
    én olykor nem nagyon számíthattam a bányászokra cargo techként, ezért néha azzal kezdtem a kört hogy a robotikusnak meg akik jöttek pár üveg-metál combot nyomtam rendelésnél kör elején :)
  • Zero 7th
    #298
    Quartermaster szerepet próbálgatom újabban, azzal is egész jól el lehet szórakozni.

    Amióta tudom, hogy a szingularitáshoz való nehézlézerek szétlövik a bezárt ládákat is, elég robosztussá váltam, szinte mindig van fegyverem, ha kell. Mondjuk némi fáziskésés mindig van, pl tegnap mire megszereztem a fegyvereket, már fel is robbant az atombomba, amit a szindikátus ügynökök hoztak.

    A módszer az, hogy el kell menni az aszteroidára bányász-űrruháért, aztán annak a segítségével, a bányászsikló dokkján, a szemétkilövőn, vagy a szemétégetőn keresztül ki lehet menni az állomás külső részére, és mint egy színesfémgyűjtő, le lehet vágni a generátor sarkáról az egyik nehézlézert. Abban a játékban, amiből a lenti képet linkeltem, kiderült, hogy három emitterrel is vígan elvan a szingularitás, nem szabadul ki.
    De azért jellemzően csak akkor lopom el, ha antag vagyok, vagy tényleg drasztikus helyzet van, és felborul a rend az állomáson.

    A szállítmányozó részleg elég lojális és megértő banda, szemük nem rebben, amikor beállítok egy nehézlézerrel, vagy meghekkelem a terminált, hogy csempészárut is rendelhessünk. Gyakorlottak a hely elbarikádozásában is, éltünk már túl AI hatalomátvételt, szektát, lázadást is úgy, hogy nálunk attól még relatíve nyugodtan folytak a dolgok. Na meg ott van a vigaszdíj is, hogy ha robban az állomás AI vagy szindikátus miatt, akkor mi azért mindig el tudunk menekülni a bányászsiklóval az aszteroidára, és ott túléljük az esetet.

    Alapvetően lazítós meló ez a szállítmányozás, nem kell kapkodni. Főleg QMként, ha lelkesek a cargo techiek, akkor szinte nem is kell semmit csinálni, csak rádión irányítgatni őket. Persze vannak, akik nem értik a rendelés lényegét, és képesek fémet meg üveget rendelni úgy, hogy egy bazinagy üveg és fém aszteroidánk van a szomszédban, de hát őket is meg lehet regulázni.

    A bányászok is elég furán dolgoznak. Én bányászként kb tíz perc alatt be tudok gyűjteni 20-25 egységet minden ritkább anyagból (gyémánt, arany, ezüst, urán, plazma), régebben még RDként is megoldottam magamnak az ellátást. Ezek meg elbányászgatnak fél-háromnegyed órákat egyhuzamban, aztán a meccs szempontjából bőven elkésve leszállítanak annyi anyagot, amit tíz meccs alatt sem lehet elkölteni...
    Erre majd a továbbiakban nagyobb hangsúlyt fogok fektetni, eddig nagyjából nem szóltam bele, mit csinálnak, pedig QMként ez is feladat.

    Összességében ez is jó buli. Lehet találni feladatot, meg el is lehet lógni az egész műszakot, meglehetősen sokoldalú és szabad szerep ez.

    Ezzel végül összeállt a három mentett karakterkoncepcióm, kedvemtől függően tudok egy pillanat alatt váltani a három egész eltérő karakter közt. Van egy karakterem, aki elsősorban head pozíciókra hajt, RD, CE, CMO, mellette néhány alacsonyabb szintű meló ezekben a részlegekben. A másik karakterem középkategória, vegyész, robotikus, tudós, virológus. Szintén technikai melók, de nem vezető pozíciókban. A harmadik ez a mostani lett, civil munkákkal. QM, cargo tech, bányász, séf, botanikus, és a kakukktojás detektív, ami ugyan szeku, de marginálisan civil fele.

    Persze a kör eleji random szereposztás miatt nem lehet garantálni, hogy azt is kapom, amit szeretnék, és lehet, hogy vudu és semmi valóság alapja nincs, de én úgy veszem észre, hogy minél hamarabb redizik az ember, annál valószínűbb, hogy megkapja azt a munkát, amit beállít. Ezért hajtok az azonnal redizhető karakterekre...

    Most már több, mint egy éve játszom ezt a játékot, és nem unom. Ritka az ilyen.
  • Zero 7th
    #297
    Egyébként egészen sokat játszom megint, csak az a helyzet, hogy telítődtem a játék királyságával, nem tudom már melyik sztorit lenne érdemes leírni. Tök átlag az a meccs, amikor szektásként feláldozzuk a célpontot és megidézzük Nar-Siet, vagy amikor árulóként megcsinálom a feladatom, vagy mondjuk beszervezett forradalmárként kinyírok egy részlegvezetőt. Egyszerűen azok a sztorik, amiket itt le szoktam írni, besüllyedtek a szürke átlagba. Aminek részemről nagyon örülök, mert eléggé fasza meccseket játszom, de azzal is jár, hogy ti nem kaptok belőle leírást...
  • Aquir
    #296
    lol:)
  • Zero 7th
    #295
    Én voltam a főnix, csapdostam a szárnyaimmal. :)
  • Zero 7th
    #294
    Admin jó arc volt, adott nekünk extra sprite-okat, hogy ne unatkozzunk szellemként. :)
  • Aquir
    #293
    Igen, az egész kör egy gebasz lesz ilyenkor :D   Hasonlóan az alienek is túl sokszor nyernek abból amit láttam belőlük.
  • Zero 7th
    #292
    Nem, mert sosem játszom security-t, máshogy meg nehéz hozzájutni a cucchoz... De valóban, hasznos információ lenne.

    Más. Egyszerűen gyűlölöm a varázslós meccseket. És mostanában van egy rakás. Egyetlen embernek szórakoztató, mindenki más meg csak szenved, meg leginkább halott. Túlságosan erős a varázsló, és csak egy van belőle, a személyez 90%-a úgy találkozik vele, hogy megjelenik mellette a varázsló, az illető meg a következő pillanatban cafatokra robban...
  • Aquir
    #291
    És azt megnézted már, hogy a különböző célú páncélok pontosan mennyire hatásosak és hatástalanok ugyanolyan lövedékre (sima lövedék, energiafegyver) például?
  • Zero 7th
    #290
    Ja, így, hogy lassan egy éves a topik, rájöttem, hogy ezt nem ártott volna jóval korábban is megtennem, úgyhogy néhány hasznos gyakorlati tanács:

    Shift+click megvizsgálja a célt, olyan, mint a jobb gomb menüből az examine, csak gyorsabb.
    Ctrl+click húzni kezdi a cuccot, szintén menüből elérhető.

    A legfontosabb dolog mindig a két keze a karakternek. Soha nem szabad elfelejteni, mi van bennük, és hogy melyik az aktív.

    Az ID-t be lehet tenni a PDAba, és azt is ki lehet tűzni a ruhára, ugyanúgy, mint az ID-t. Alapból mindenkinek külön van, első dolog meccs startnál elrendezni ezeket. Nem mindegy ugyanis az az egy slot, amit felszabadít.

    Az 'intent' vagyis 'szándék' panel nagyon fontos, mindig észben kell tartani. Életet vagy halált jelenthet egyetlen jól irányzott ütés a fejre, mikor CPR-t akar csinálni az ember.
    Help intent segít, és az egyetlen mód, hogy átmenjen egymáson két ember, ha mindkettő help-en van. Ez kritikus állapotban lévő karaktereknél CPR-t csinál, fekvő egészségeseket talpra állít, álló egészségeseket megölel.
    Disarm intent kiveszi a célpont aktív kezéből a tárgyat, és van egy kevés esély, hogy lenyomja a célpontot a földre egy pár másodpercre. Ritkán hasznos, bár volt, hogy egy profi birkózó nyomott le... :)
    Grab intent az egyik leghasznosabb. Egy klikk megragadja a célpontot barátságosan. Ez majmok pakolására, emberek asztalra rakására, megunk után cipelésére való(bár ez utóbbira jobb a pull, mert úgy lehet szaladni is). Második klikk a célponton, vagy klikk az 'upgrade' gombra agresszívabb megragadás, ez már csak a fojtogatás előkészítése, ilyenkor átvált az 'upgrade' gomb 'kill'-re.
    Utolsó a harm intent, ezzel puszta kézzel ütlegel a karakter, vagy bármi eszközzel támad a beállított testrészre.

    A testrészválasztó ikon harcnál, gyógyításnál és műtétnél fontos, pl a csavarhúzó igen szar fegyver, egészen addig, amíg szemre nem célzunk vele. Általában a fejet támadni éri meg a legjobban, kivéve ha sisak van a célponton, akkor jobb testre menni. Ha testpáncél is van, akkor lábra. A kapitány páncélja és a riot suit minden testrészt véd, esetükben jobb bénítani, és utána rögtön vetkőztetni.

    Vetkőztetés úgy megy, hogy drag-and-drop a karaktert a saját karakterre. Ez felhozza a célpont tárgylistáját, amin szabad kézzel a tárgyakra klikkelve leveszi azt a célpontról.
    Drag-and-drop módszer működik a dobozokon, tárolókon is, így kézbevétel nélkül lehet kivenni dolgokat a tárolóból.

    Ha meccs elején nem látszanak a tárgyak az inventoryban, akkor jobbra fent az ablakban az IC-fülön a rest parancsra klikkelve lefekszik a karakter, még egyszer ráklikkelve feláll, és akkor már a tárgyak is rendben lesznek. Ez egy bug, remélem majd idővel kijavítják.
    A Rest gomb (egyébként lent parancssorba beírva is ugyanezt a hatást éri el) hasznos még a menekülőkapszulákban, ha kettőnél több ember akar használni egyet. Fekve végtelen ember elfér egymáson.

    Hirtelen most ennyi jutott eszembe...
  • balty
    #289
    Köszönöm a tanácsokat, jó így összeszedve elolvasni.

    Eleve azon gondolkoztam, hogy első pár játékba csak körbenézek és,takarító vagy bányász leszek, mindenképpen valami könnyű munkával kezdek, hogy szokjam az irányítást, aztán majd szakács asszisztens és így tovább.

    A grafika az nem ijeszt el, mostanában kaptam rá rouglike játékokra azok meg nem a grafikájukról híresek. Inkább a néhány hosszú kör ijesztett meg, meglátjuk hogyan lesz rá időm.

    Ahogy Te is mondod angol tanulásnak is kiváló és szeretném fejleszteni az angolomat.
  • Zero 7th
    #288
    Örülök, hogy tetszik.

    Kicsit akkor most beszélek a negatív oldaláról is, mert azt nem reklámoztam még túlságosan.
    Első szembetűnő probléma a grafika lehet. Nekem kifejezetten bejön ez a pixelgrafika, de tudom, hogy sokan szívárványszínűt hánynak tőle. Ez sajnos egy olyan akadály, amit vagy elfogadsz ilyennek, vagy hagyod a játékot a francba.
    Készül egy remake, de iszonyatosan lassan, és erősen kétlem, hogy el fogja érni az alapjáték részletgazdagságát. Animációkkal vergődnek, ami tény, hogy sokat dob a megjelenésen, de borzalmasan brutálisan sok munka, hogy a sok különböző hordható cuccot leanimálják. Jelenleg a játék egyik legjobb része szerintem, hogy gyakorlatilag minden felvett cucc látszik a karakteren, ezt mire megoldják animálva, szerintem évek.

    A másik nagy gond az irányítás. Nekem kb két hétbe telt, mire eljutottam odáig, hogy tudjam, mit hogyan kell használni, meg ne verjem pofán magam mindenféle kézben tartott tárgyakkal. Nem mindig következetes a dolog, van vagy négy-ötféle módszer, amivel a különböző eszközöket használni kell, meg kell szokni. Amíg a megszokás nincs meg, addig csak vergődés a játék.

    Harmadik az angol tudás. A játék eseményeinek nagy része a szöveges ablakban történik, mivel szerepjáték, nagyon fontos a kommunikáció. Viszont sokat segít is az angol nyelv gyakorlásában, ha valami alap szint van, néhány hét ezzel a játékkal szerintem kommunikációképes tudást varázsol az embernek.
    Ha nagyon nem megy a dolog, még mindig lehet választani a pantomimes szerepet is, aki nem is tud beszélni. Illetve ugye az asszisztens is általánosan hülyének van nézve, ott nem baj.

    Maga a játék többek szerint nem olyan érdekes, mint ahogy leírom. Ez némiképp igaz is. Kb három meccsből egy igazán jó csak, és főleg kezdőként, amikor fogalmad sincs mi történik és miért, elég kiábrándító tud lenni. Viszont az 'üres' meccsekben is el lehet tölteni az időt a választott munka végzésével vagy szerepjátékkal, és van néhány játékmód, ahol a nem áruló szerep is tud akciódússá válni. A forradalom és szekta meccsekben bárki válhat az állomás ellenségévé, a nukleáris osztag ellen általában az egész állomás harcba száll (tragikus eredményekkel, általában), és az elromlott AInak is sokan akarnak ártani. A varázsló is általános közellenség, de olyan borzalmasan erős, hogy 99% eséllyel belehalunk a megtámadásába, ellene gyakorlatilag csak igazi fegyverekkel és szervezetten tud fellépni a szekus stáb.

    De alapvetően azok a meccsek érdekesek, amikor áruló vagy egyéb ellenség az ember. Ez, főleg egy 30-40 pléjeres szerveren elég ritka is tud lenni. A játék véletlenszerűen osztja az antag szerepeket, van, hogy napokig nem kapok ilyen esélyt, meg van amikor egy este háromszor is.

    Viszont kezdőként lehet, hogy árulónak lenni még egy kicsit sok. Nem ajánlom, amíg nem készség szintű a borzalmas UI kezelése. Amíg azon görcsöl az ember, hogy melyik kézben mi van, és mit hogyan kell használni, meg hogy mi hol van egyáltalán az állomáson, olyankor elég nehéz hatékonyan bűnözni.

    Amit sok helyen javasolnak, hogy kezdőként az asszisztens a megfelelő szerep, azzal nem értek egyet. Jobb, mint az observer, az tény, de még mindig nagyon kevés. Nincs dolga az asszisztenseknek, mindenki szinte teljesen figyelmen kívül hagyja őket, és nincs bejárásuk sehová, úgyhogy hamar unalomba tud fulladni a dolog.
    Helyette inkább valami egyszerű munkát javaslok, amit a játék wikijéből könnyen meg lehet érteni, tanulni. Séf, pultos, kertész, bányász, pap ideális munkák kevés felelősséggel és kevés basztatással, ha az ember rosszul végzi. Vegyész, robotikus, orvos, tudós, mérnök és ellátmányos munkák közepesen nehezek, illetve van már némi elvárás a munkájuk sebességére vonatkozóan. Részlegvezetők, szekusok, kapitány, detektív nehéz feladat, sok felelősséggel, és szerteágazó tudást igényel. Általánosan az az elvárás, hogy a részlegvezető mindenhez értsen, amit a részleg végez, bármelyik alkalmazottja munkáját el kell tudnia végezni. Talán kivétel a kapitány, aki ritkán piszkolja be a kezét holmi kétkezi munkával, ő inkább felügyel és irányít, meg krízishelyzetekben teszi oda magát, illetve a kör antagjaira vadászik.

    Nem kell az egész wikit egyszerre átnyálazni, sok is egyszerre, és mire végigérsz, elfelejted az elejét. Érdemesebb inkább kinézni egy szerepet, átnézni a wikit hozzá (és játék alatt nyitva is tartani), aztán idővel lépkedni át más munkákba. Egy rakás dolgot én is wikiből csinálok másfél év aktív játék után is. Egyszerűen túl sok megjegyezni mindent, főleg egy olyan munka nüanszait, amit már fél éve nem végeztem...

    Szóval összegezve a játék az elején rettentő meredek tanulási ívvel rendelkezik, sok türelmet és jó angoltudást igényel (vagy orosztudást az orosz szervereken), de aztán nagyon jó és változatos játékélményt ad. Mindezekkel együtt nem való mindenkinek, ahogy az az itteni topik forgalmából is látszik. :)

    Sok sikert, jó játékot, ha úgy döntesz, hogy elkezded! Ja, és várjuk a sztorikat! :D
  • balty
    #287
    Tegnap végigolvastam a fórumot elejétől, nagyon jó történetek írtál le. Érdekes ez a játék. El kezdtem olvasni az egyik megadott wikit is, ha majd egyszer átrágtam magam rajta lehet én is kipróbálom. Addig is várom a sztori leírásokat.:)
  • Zero 7th
    #286
    Ja, volt egy vicces forradalmas kör is. Van egy csóka, már kb két napja ő is, én is vegyészek vagyunk. Én általában elrohanok kör elején az injekciópisztolyért, neki nem szokott kelleni. Erre kör elején látom, hogy elrohan érte, begyűjti. Na, mondom magamban, biztos áruló. Következő pillanatban megvakuzott, átállított. Nemsoká az egész medbay a miénk volt. Bejött az RD, meglőttem klórhidráttal, lenyomtam a torkán 90 egység mutagént, ez így együtt elég is volt. Bevittem a sebészeti megfigyelőbe levetkőztetni és befejezni a melót, erre egy rohadt kiborg ránk zárta az ajtót.
    Két napja megkaptam, hogy mekkora egy köcsög vagyok, hogy revként felrobbantottam a botokat, nem illik. Erre pont egy bot kap el. Mindenesetre valahogy mégis kijutottam, kinyílt az ajtó. Elrohantam, és a lopott RD IDvel felrobbantottam a kis köcsögöt.
    Megtámadtam még a kapitányt is, csak sajnos pont az AI uploadban, és az AI közbeavatkozott a sokkolóival. Szerencsére az RDtől elloptam a kéziteleportot, és ki tudtam teleportálni a bajból.
    Nem sokkal utána vége is lett a körnek.
  • Zero 7th
    #285
    Tegnapi termés:

    Cultist kör, legkönnyebb feladattal: jussunk ki öten élve a siklón. Elárultam a szavam telepatikusan, megkerestem egy társunkat, aki egy tök kezdő asszisztens volt, soha nem volt még szektás. Beengedett a szervizjáratokba, ahol egy eldugott szobában meg tudtuk csinálni a kutatást. A harmadik tagunk nem jelentkezett, de két szóból is sima ügy már a dolog. Elkezdtem az érkezőszárnyban lévő WC-kből teleportokat csinálni, felrajzoltam egy konvertáló és egy talizmángyártó rúnát, meg legyártottam egy zsák bénító talizmánt. Rajzoltam pár rejtett konvertáló rúnát ide-oda, érkezősikló pilótafülkéjébe, az alvókamrákba, könyvtárba, kápolnába, kijárathoz, és vadul konvertáltam a magányos embereket. Ők is folytatták az átállítgatást, és egy idő után már csak szektás jött szembe velem a folyosón. Hívtuk a siklót, amikor megérkezett megöltünk mindenkit, aki nem volt szektás, és kimenekültünk vagy huszan... Jó kör volt, de túl egyszerű.

    Aztán volt két kör, amiben tökéletesítettem a vegyszeres űrsétát. A legjobb, ha minden gyógyszert magába pumpál az ember, úgy még gyógyulni is lehet kinn. De az abszolút elégséges a cryoxadone+clonexadon+tricordrazin, ezzel az a baj, hogy repülni lehet vele sokáig, viszont földet éréskor a fagyott lassú mozgás nagyon macera, ezért talán érdemes még egy kis leporazint is vinni. Simán, keresgéléssel együtt megtaláltam űrruha nélkül a derelictet, felvettem a piros űrruhát, és onnantól sima ügy. Mondjuk igényel némi rákészülést, de hát az űrruha lopás is, viszont ez azzal szemben sokkal biztonságosabb, egyáltalán nem illegális.
    Azon azért jót röhögtem, hogy indulásnál a papot kértem meg, hogy ugyan lőjön már ki a mass driverrel. Amikor kb 20 perc múlva visszaértem, lelkendezett rádión, hogy jé, nem haltam meg. Gondoltam megyek, beszélek vele, elmagyarázom. Amikor beléptem a kápolnába, a pap éppen belépett a mass driverbe. Annyit tudtam kinyögni, hogy 'várj!', de a pap 'Zeuszért!' kiáltással kilőtte magát az űrbe... Kicsit felelősnek éreztem magam a haláláért, de hát igazából ő volt a hülye.

    Végül volt egy changeling köröm is, amit csúnyán bebuktam. Az elején elkaptam vagy három embert az érkezőszárny környékén, volt egy vicces szitu is, amikor megláttam egy asszisztenst, megszúrtam, semmi, visszaszúrt. :D Szóval ő egy másik changeling volt. Megbeszéltük, hogy ne harcoljunk egymással, és mentünk utunkra. Aztán megláttam a HoPot. Kellett volna a teljes hozzáférés, lebénítottam, elvettem az IDjét, és elkövettem azt a hibát, hogy a táskáját nem vettem le róla. Felébredt közben, elszaladt a brig felé, én meg követtem. De mielőtt még egyszer meg tudtam volna szúrni, elővette a puskát a táskájából és lebénított, majd szarrálőtt. Visszavette az ID-t, bevitt a konyhába és legibbelt. Úgyis menni akartam már aludni... :)
  • Zero 7th
    #284
    Lexorin nem elég, nem sebez semmit. Némi ájulást okoz, de nem tartósat és nem biztosan.

    Űrsétára a leporazin felejtős, nem tart eléggé melegen. Cryoxadone és rclonexadon kell, és sima ügy. Azok nem védenek az űrtől, de alacsony hőmérsékleten gyógyítanak, ami bőven elég. Kicsit megtoldva bicaridine, dermalin, tricordrazin kombóval még gyógyulok is az űrben, nemhogy sebződnék...
  • Zero 7th
    #283
    Nem szoktam... :P
  • Aquir
    #282
    akkor nem unatkoztál legalább :)
  • Zero 7th
    #281
    A termitgránát nem működik. :( A füst nem tapad meg a falon, és nem igazán lehet egyszerre füstöt is, meg begyújtani is...

    A gyilkolós megoldások közül a legjobb a klórhidrát injekciópisztoly+egy rakás erősen mérgező 50 egységes tabletta. Amíg az áldozat fekszik, simán le lehet nyomni a torkán sokszorosan halálos adag mérget. Ugyanígy a spraybe is leginkább klórhidrát való, már felesbe keverve savval is gyenge, csak egy másodpercre fekteti ki a célpontot.

    Tegnap két érdekes meccs volt, az egyikben egy nagyon profi nukleáris kommandó tagja voltam. Egyik emberünk belopakodott, átvette az irányítást az AI fölött, aztán bementünk izomból, felrobbantottuk a telekomm rendszert, lelőttük aki szembe jött, betörtünk a kapitányhoz, elloptuk a lemezt, vissza ki a telecommnál ütött lyukon át, közben az egyik tagunk hozta a bombát, rögzítettük a szoláron, aztán vissza a siklóba és spuri. Egy embert sem vesztettünk, major victory.

    A másik érdekes kör nem volt ennyire sikeres, chef voltam, el kellett volna lopnom a CE ruháját és egyedül menekülnöm el a siklóval. Impossible mission volt, előre tudtam. Kértem egy paralízis tollat, egy kaméleon ruhát és egy hangváltoztató maszkot, és megpróbáltam használható ID-t és azzal együtt személyiséget szerezni. Megtámadtam a HoPot a könyvtárban, levertem, elvettem az ID-jét(teljes hozzáférés az egész állomáshoz), és elkezdtem fojtogatni. Sajnos egy asszisztens meglátott, hívta a szekut, úgyhogy félbemaradt a dolog. A kaméleon ruha a hangváltoztatóval nagyon vicces tud lenni, az asszisztens szerencsétlen nem is tudta, mi a helyzet. Azt látta, hogy a HoP fojtogatja saját magát. Már átváltottam a kaméleon ruhát HoP színűre, és nálam volt az ID... És felváltva kiabáltunk ellentmondó utasításokat ugyanazon a hangon... Nem tudtak elkapni, mert elbújtam a szemetesbe amikor senki nem látta, átváltottam a ruhát tudósruhává, feltűztem egy korábban lopott tudós ID-t, és kisétáltam a helyszínről.
    A HoP IDjével betörtem a motorhoz, megláttam a CE-t. Nem volt a környéken senki, nálam volt a HoPtól elvett tézer, úgyhogy megtámadtam. Gyanúsan hamar felugrott a bénulásból, és valahogy lebénított engem. Azt hittem bénítókesztyű, de mikor másodszor is lenyomott, kicipelt a szolárhoz, és megevett, akkor jöttem csak rá, hogy changeling. Méltó lezárása lett a lehetetlen küldetésnek, ennél sokkal nagyobb pechem nem is lehetett volna... :)

    Volt néhány nyugis kör is, ahol vegyészkedhettem kedvemre, meg volt egy nettó szívás is, ahol két changeling összeállt csapatba és én voltam a célpontjuk. Pillanatok alatt megöltek. Szerencsére egy jó szekus meglátta, visszaszerezte a hullámat, és elvitt klónozni. Mikor kész lettem, épp a cuccaimat szedegettem össze, mikor visszajött a két changeling, lebénítottak és kidobtak az űrbe. Ugyan csináltam klórhidrátot, de egyszerre kettő ellen, főleg zárt helyen esélyem sem volt. Ellőni nem volt időm az injekciópisztolyt, nemhogy győzni...

    Ki kellene próbálni, melyik tabletta öl a leggyorsabban. Amit néztem, hogy az intravénás kénsav 5 egysége sebez 10 brute és vagy 22 toxin sebzést, tehát egy injekció némi ütlegeléssel megtoldva elég lehet, de az a baj, hogy a toxin hatását lassan fejti ki. Az impredezine érdekel 50 egységben, meg a lexorin, de ezeket csak úgy tudom kipróbálni, ha meg is ölöm magam velük. Majd alkalomadtán, kör végén tesztelem őket...
  • Zero 7th
    #280
    Húzta... :)

    Továbbra is a vegyészkedésen agyalok...
    Azon gondolkozom, hogy milyen kombinációban lenne érdemes vegyszereket gyártani. Pl a klórhidrát spray az nem hat gázmaszkos emberekre. Viszont a sav meg le tudja marni az emberek fejéről a maszkot. Ha fele-fele arányban bekeverem...

    A másik ami jónak tűnik, az a termitfüst+napalm gránát. De azt még kell próbálni, hogy működik-e a termitfüst egyáltalán. Lehet, hogy nem gyullad be, vagy nem tapad meg a falon, és akkor nem ér sokat a dolog. De azért szép lenne egy gránáttal lebontani egy szobát... :)

    A harmadik koktél meg az injekciópisztolyba tűnik jónak, lexorin+impedrezene+klórhidrát. Altat, leállítja a légzést és agykárosodást okoz. Kérdés, hogy elég-e 5-5 egység belőlük hogy megfelelő hatása legyen. Lehet, hogy jobb egy fullos klórhidrát, aztán ha már fekszik az áldozat, belenyomni a másik két injekciót...

    Tegnap az egyik RD-t úgy öltem meg, hogy mellélőttem a klórhidrát injekciót, de volt nálam egy mutagénes is, azt küldtem bele. Összeesett tőle és meg tudtam fojtani. De lehet, hogy csak irtózatos mákom volt, és kapott valami epilepsziát vagy hasonlót, ezt is tesztelni kell még.

    Aztán a cryoxadone-on is gondolkoztam, hogy az elvileg mindenféle sérülést gyógyít, de csak alacsony hőmérsékleten. Ki kellene próbálni, hogy lehet-e vele űrsétálni. Elvileg a leporazin+dexalin plus a hagyományos űrséta koktél, de lehet, hogy a cryo is jó. Mondjuk a leporazin előnye, hogy melegen tart, úgy nem lassul le a mozgás. A dexalin meg nem annyira fontos bele, oxigénmaszk nem az a ritka dolog, ellentétben az űrruhával...

    Erről jut eszembe, nagyon haragszom, hogy lecserélték a publikus O2 tartályokat levegőre. Alig lehet oxigénhez jutni mostanában. A mérnökök, tudósok el vannak látva, az egészségügyi személyzet ha gyors, akkor egyszer tud tölteni az elején a cryo O2 tartályaiból, de mindenki más meg csúnyán megszívta ezt a változtatást...
    Másik nagy problémám a commsat kiiktatása. RD kéziteleportja szinte használhatatlan lett, űrséta nélkül nem lehet vele normálisan közlekedni.
    Na meg a jogosultságokat is erősen megnyirbálták, RD nem mehet be a tech storageba(miközben a robotász meg igen), CE nem mehet se a teleporthoz, se a gatewayhez... Érdekes...

    Viszont a xenobiológia jó lett ezekkel a színes slimeokkal. Egész hasznos dolgokra is jó, meg gyakorlatilag bármelyik körből lehet így alienes kört csinálni. Sőt, igazából mostanában csak idő kérdése, ha egy meccs túl hosszúra nyúlik, szinte biztosan megjelennek a xenok. Ami nem rossz, így a sok halott respawnolhat...
  • Aquir
    #279
    jah, csak a cyborgnak is húzni kell maga után tartályt mert ugyanannyi idő alatt kimerül a hegesztője mint a mérököknek:)
  • Zero 7th
    #278
    Vegyészt játszom mostanában... Nagyon robust... :)
    Kör elején gyorsan begyűjtöm a tisztítósprét és az injekciópisztolyt, hátha valami baj lesz alapon. Általában kell is... :)

    Két revolution kör volt, elég hamar megflesseltek, onnantól ugye szabad kezet kapok a brutalizálásra.
    Elkezdtem nagy mennyiségben gyártani klórhidrátot, megtöltöttem vele a sprét, meg raktam el néhány injekciót is a pisztolyhoz. Csináltam némi termitet, szereztem egy hegesztőpisztolyt, és elkezdtem vadászni a Head-ekre.
    Az RD mindkét körben könnyű préda volt, csak beégettem magam a falon a xenolaborba, megspricceltem klórhidráttal, megfojtottam, aztán az IDjét elvéve kivettem az agyát és ledaráltam az analizátoron.

    Utána az egyik körben kinyírtam egy biztonsági őrt(bennük van lojalitás implant, nem lehet őket átállítani), felvettem a ruháit, az ID-jét és egy maszkot, innentől nem nagyon gyanakodott rám senki. Megláttam a kapitányt a folyosón, amint épp az egyik rev headet gyilkolta, gyorsan megklórhidrátoztam, lerángattam a páncélját és megsütöttem hegesztőpisztollyal. Nem sokkal utána vége is lett a körnek.

    Másik rev körben az RD legyilkolása után beégettem magam a brigre hátulról a kihallgatószoba felől, egy rev haverommal kinyírtunk két szekust, aztán jött a HoS, őt is megspricceltem klórhidráttal, aztán szétvertük a fejét.

    Persze a többi Headet is el kellett kapni, de azt megoldották a haverjaink, de azoknál nem voltam ott, nem tudom, mi történt...

    Mindkét meccs epic rev victory volt, nagyon jól sikerültek. A részlegvezetőknek esélyük sem volt.

    Volt közte egy traitor-changeling meccs is, ami aztán alienesbe fordult, az is érdekes volt, csak sajnos nem túl eredményes. Betörtem a fészekbe, de elkaptak, és megarctámadóztak, és beépítettek a falba. Nagy nehezen ki tudtam szabadulni, felvettem a klórhidrátos pisztolyt, meglőttem vele egy alient és a királynőt, mindkettő kifeküdt. De túl sok időt töltöttem a szabadulással, és szétrobbant a mellkasom, kikelt belőlem a lárva. Sajnos nem lett szerencsém, nem kaptam alient halál után, úgyhogy onnantól csak nézegettem a meccset és cseteltem. Ami közben kiderült, hogy a mérnök kiborg a legdurvább cucc alien ellen, az ipari hegesztője nagyon erős, és tudja vele javítani magát. Egymaga kiirtotta az alieneket, vagy nyolcat kicsinált, beleértve a királynőt. Hívták a siklót, és hazamentek.
  • Zero 7th
    #277
    Jajj, a virológiának de egy elbaszott rendszere van...

    Egy vírus az akkor is egyetlen vírus marad, ha külön tárolókban van. Tehát ha van egy kémcső, amiben van egy influenzavírus, kiveszek belőle egy picit injekciós tűvel, hozzászívok egy kis mutagént, akkor nem csak a fecskendőben lévő vírus mutálódik, hanem a kémcsőben lévő is. Azt nem jutott időm kipróbálni, hogy ha megfertőzöm az állomást egy relatív enyhe vírussal, majd mutálok bele durva tüneteket, akkor vajon a betegek is egyre rosszabbul lesznek?

    Áruló virológus voltam, összeraktam egy jó vírust, álcáztam magam asszisztensnek, hogy ne tűnjek fel majommal a hátam mögött, megfertőztem a majmot és a bár előtt hagytam, aztán elkezdtem keresni az atmoszfératechnikus célpontom. Hívták a siklót, én meg nem találtam meg a fazont . Menekültem kicsit a warden elől, nemtom miért kergetett. Talán mert megláttak feltörni egy ajtót. Szerencsére rendeltem holografikus álcát, befordultam egy sarkon, cigicsikknek álcáztam magam, az üldözők meg elszaladtak mellettem. Elbújtam továbbra is cigicsikk formában egy menekülőkabinban, jött a kapitány, nem vett észre. Megérkeztünk, mission accomplished, valaki kinyírta a célpontom.
    Könnyű meló volt...
  • Aquir
    #276
    én mostanában a securityt választottam. volt olyan hogy wardenként magam után húztam mindenhová egy ED-209-est, amikor áramkimaradás után felmentem, a kör végén az leterített kettő traitort a security podból, én kilőttem őket, közben egy harmadik meg lézerrel próbált tüzelni az áttört ablakon keresztül, űrruhában, közben tök sötét volt. Mindegyikünk eldodgeolt a lövések elől, aztán az utolsó másodpercben beugrott a podba és ő volt az egyetlen traitor aki túlélte :)
  • Zero 7th
    #275
    Megint játszottam pár meccset.

    Legjobb az volt, áruló robotász voltam, el kellett lopnom az RCD-t, és elmenekülnöm.
    Hamar betörtem az EVA raktárba, de már nem volt ott.
    A CE övén fityegni láttam...

    Az egész körben jó kislányként robotászkodtam, konvertáltam egy bűnözőt, építettem egy mechát a bányászoknak, és közben tippem se volt, hogy szerzem meg az RCD-t. Közben balhé volt az állomáson, felrobbantották a hidat, hívták a siklót.
    Három perc volt még a siklóig, a CE jött, és leült egy székre. Odaléptem, leszíjaztam, leakasztottam az övéről az RCD-t és elszaladtam vele a mentőkabinokhoz. Mire annyit mondott volna, hogy mukk, már el is tűntem.
    Hazaértünk, mission accomplished. :P
  • Teppik Amon
    #274
    Pedig hiányoznak a sztorik!
  • Zero 7th
    #273
    Mostanában mással játszom, sztorik részemről nem nagyon lesznek határozatlan ideig.

    Azon röhögtem jót, hogy találtam ezt a zenét:
    http://tidings.bandcamp.com/album/tidings-e-p

    A számcímeket elolvastam, azonnal az SS13 jutott eszembe... :D

    1. Proteus
    2. The oxygen tank
    3. Find a way out without running away

    Changeling kör, egyértelmű. :D