432
Space Station 13
  • sirdond
    #352
    ma már tuti nem, de egyébként tervezem valamikor a héten :D
  • Zero001
    #351
    Ha már nem Dwarf Fortressezünk, nem jössz űrállomást üzemeltetni/pusztítani?
  • Zero001
    #350
    Yogstation-ön. Megint normális, nincs kiiktatva a cult és a rev, úgyhogy frankó megint. Lag is kevés, játékosok is egyszerre képzettek és normálisak (tehát civilként végzik a dolgukat jól és nem griefelnek, antagként meg elég jól csinálják a káoszt).

    Sztem ma este is SS13 lesz az elfoglaltság. Jason Krueger, Mary Miller és Samuel Vimes vagyok mostanság.
  • sirdond
    #349
    melyik szerveren játszottál most?
  • Zero001
    #348
    És még: régebben próbálkoztam ED építéssel, és örültem neki, hogy a játék tézer a holodeck mellől teljesen faszán működik tézer helyett. Amire akkor nem gondoltam, de most kipróbáltam és működik: a játéksisak és a játékpáncél is.
    Tehát rögtön minden meccs elején lehet építeni egy piros meg egy kék ED-et. Mondjuk nem tudom, hogyan kéne működniük, nem nagyon mozognak, lehet, hogy felesleges az egész. Majd legközelebb megkérek egy szekust, hogy teszteljük.
  • Zero001
    #347
    Na még egy: testüreg műtéttel el lehet rejteni dolgokat az emberekben. Egyik körben jött a kapitány, és kérte, hogy implantáljuk bele a nuke disket. Működik a dolog, kár, hogy az pont nem nuke meccs volt. Ennek kb sztenderd műtétnek kéne lennie minden kör elején.

    Másik eset volt, hogy jött a CMO és kérte, hogy csináljunk a szemébe medical hud implantot. Elkezdtem az agyi implant műtétet, és csak akkor jöttem rá, hogy nem működik, amikor nem ment bele a fejébe az implant. Na jó, akkor szem implant. Megcsináltam, próbáltam felkelteni... nem ébredt. Hát nem elvérzett közben a felnyitott fején keresztül? Eh. Jól le is baszott, mikor visszatért a klónozásból. Mondtam neki, hogy nem vagyok ehhez szokva, robotok viszonylag ritkán véreznek el upgrade közben... :P
  • Zero001
    #346
    Ehhez kapcsolódóan... Láttam polytrinic sav füst gránátot. Jellemzően sikló megérkezését követően szokták bedobni a tömegbe. Iszonyatosan durva, akit ér a füst, az szinte azonnal meghal, a tárgyainak nagy részét szétmarja a sav, és a testéből is csak egy csontváz marad. Brutális, de tényleg.

    Telescience is érdekes lett, lehet vele bárhová teleportálni. Valamit matekozni kell, nem mélyedtem bele.

    Van új riadó, evakuáció mód, a szervízjáratok nagy részét és az összes űrbe vezető légzsilipet nyithatóvá teszi bárki számára. Sárga lámpa villog az ajtó fölött, ha ez a mód aktív.
  • Zero001
    #345
    Ja, igen, a remake fejlesztése leállt januárban. Opensource lett, asszem van aki folytatja, de egy rakás grafikai elemet nem adtak ki az eddigi fejlesztők.
    Meg egyébként is elég szarul nézett ki, nem kár érte. Egyedüli előnye a BYOND elhagyása lett volna.
  • Aquir
    #344
    jól hangzik:)
  • Zero001
    #343
    Na megint kedvem lett spészsztésönözni. Volt is egy pár fasza kör.

    Robotgyártó kisiparosként játszom megint, meg detektívvel. Egyik nagyon vicces eset az volt, mikor nagyon unatkoztunk a másik robotásszal, úgyhogy elkezdtünk teljes test kiborgosító műtétet végezni egymáson. Én megműtöttem a havert, közben ő elleste hogyan kell csinálni, és megműtött engem is. Pont kész lettünk, mikor hoztak egy meztelen csókát, hogy robotizáljuk. Volt valami vita, csóka közölte, hogy fel tudja ám magát robbantani. Körülötte álltunk hárman, amikor meg is tette. Csóka szétcsoffadt, mellettünk álló szekus szintén, a labor darabokra robbant, kilyukadt a padló is, mi meg csak néztünk egymásra bután, hogy ez mi volt. Néhány karcolást kaptunk csak, meg megsüketültünk egy percre, annyi bajunk lett. Frissen implantált kiborg test elképesztő módon jól jött. Egy korábban épített floorbot meg kb azonnal befoltozta a lyukat is, a hülye öngyilkos merénylő csak a szekusnak tudott ártani...

    Voltam detektív is, de mostanában akkora a káosz, hogy kicsit felesleges a detektív munka. Főleg abban az esetben, ha az áruló bejelenti ezt magáról rögtön a kör elején, és mégis megnyeri a kört, mert egyszerűen senki nem tudja elkapni. Igazán ideje lenne megtanulnom harcolni úgy frankón hatékonyan... Olyan is volt, hogy szektások elkaptak a budiban és feláldoztak. :P

    Ami még durva, hogy a sima árulós körök ilyen 20% árulóval mennek. Egy 30 emberrel indult meccsen 6-8 ember áruló, kettős ügynök, akármi. Voltam robotásszal áruló egyszer, egy bányász kettős ügynököt kellett volna megölnöm, aki ki sem mozdult az aszteroidáról. Nem is próbálkozott a küldetésével, nem ment a siklóhoz, semmi. Boldogan begubózott az aszteroidára és kivárta a kör végét. Ritkamód idegesítő volt. Próbáltam utána menni ellopva egy bányászruhát, voice changert hozzá, de lebuktattam magam mert elfelejtettem bekapcsolni a voice changert.

    Van egy csomó újdonság. Két új játékmód is lett, Shadowling és Abductor. Shadowlinget még csak nem is láttam, azok valami árnyéklények, amiket sebez a fény, és embereket tudnak a rabszolgájukká tenni. Emberként kezdenek némi spec képességekkel, mint a changeling, de bebábozódnak, és a fényérzékeny formájukban kelnek ki, több képességgel. 15 ember rabszolgává tételével van egy über formájuk is, ami kb megölhetetlen, és azonnal gibbeli az embereket.

    Az Abductor mód szerintem okosabb, egy csapat élien azzal a feladattal, hogy elraboljon embereket az állomásról, mindenféle kísérleteket végezzen rajtuk, főleg műtéttel, valami plusz szerv beültetésével, majd visszaküldje őket az állomásra. A megműtött emberek kapnak új, teljesen őrült feladatokat, meg egy plusz képességet ami attól függ, milyen típusú plusz szervet kaptak.

    Egyik sem voltam még, egy AFK meccsemen lettem elrabolva, aztán kb még két percig tartott a kör, mikor visszaértem. Az volt a feladatom, hogy lopjam el az összes majmot...

    Vegyész melót teljesen átmókolták, újra kell tanulnom majd.

    Már írtam egyszer, de jók ezek a hosszú kihagyások, sokat változik a játék közben, van újdonság. Ti játszotok esetleg?
  • Aquir
    #342
    :)
  • sirdond
    #341
    :)
  • VikingPingvin
    #340
    Ma csináltunk egy egész jó SCP-173 eventet. Összes fényt kilőttük, elég félelmetes volt, az alany össze vissza teleportálgatott, és mindig random jelent meg, nomeg kitépett egy embert az Odysseusból :D
    Aki nem tudná mi ez-->http://www.scp-wiki.net/scp-173
  • VikingPingvin
    #339
    Nos jó rég nem látogattam ezt a topicot. Régiekre reagálva: Megváltozott az szerver cím mostmár ez: byond://76.191.115.231:12345. Félreértések elkerülése végett, természetesen ez egy angol szerver, baystation alapú, most készül a teljesen saját pályánk is, bár így is vannak módosítások, nem is kevés. Gyerte-gyertek.
  • Aquir
    #338
    Nah látom lett erre is infó :)
  • Zero 7th
    #337
    Áááá, ez mekkora volt!

    Detektív voltam, felderítettem egy gyilkosságot, meg megoldottam a levágott láb ügyét. Aztán találtam egy asszisztenst, aki nagyon unatkozott. Gondoltam megteszem a helyettesemmé. Adtam neki kalapot, seriffcsillagos mellényt, meg szkennert, szekus rádiót, elvittem a HoPhoz, kértem neki accesst. Aztán megnéztünk együtt pár helyszínt, nem volt semmi érdemleges. Közben beszéltem neki a nyomozói munka rejtelmeiről...

    Egy ügy során bejutottunk a jelmezraktárba, volt ott egy pipa, elraktam, mert mégis menőbb, mint a cigi. Kértem is a hippiktől füstölni valót, adtak nekem ambrosia deust. Mászkáltunk még erre-arra, semmi érdekes nem volt, közben kifogyott a pipám. Vissza a hippikhez, adtak megint ambróziát. Nem jutottam el a hídig, mire kiderült, hogy ez nem deus, hanem vulgaris. Tehát mérgező. Elkezdtem vánszorogni a medbay felé, aztán megkértem a helyettesem, hogy húzzon maga után, úgy gyorsabb. Amikor a szervizalagutak felé kanyarodott, akkor esett le, hogy bajban vagyok. Semmi esélyem nem volt, ambróziától pirosban voltam, egy ütéstől lementem critbe, aztán kidobott a zsilipen, majd jelentette rádión, hogy szemtanúja volt a kihajításomnak, de a gyilkos is utánam ment űrruha nélkül. Instant alibi.

    Ez...nagyon okos volt. Minden elismerésem a csókának, gyilkosság szerepjáték által.
    Benyaltam csúnyán a kört, de nagyon élveztem. Imádom ezt a játékot. :D
  • Zero 7th
    #336
    Eheh, sikerült. Nagyon durvaaa. :D Oxigéntank lepattan, hegesztőpisztollyal lehet gyógyulni, és most minden testrész feljavítható, fej és torzó is. Régebben csak a végtagokat lehetett.

    Na viszont ez azzal is jár, hogy újra leműthetőek a testrészek. Hát akkor ha legközelebb antag leszek, megpróbálok gyűjteni élő torzókat...
  • Zero 7th
    #335
    Yay, visszakerült a játékba a robottestrész-beültetés. Legközelebb robotász leszek, tuti megkérem medbayt, hogy alakítson terminátorrá... :P
  • Zero 7th
    #334
    Erre a régi kérdésedre is lett válasz a wikiben, ha azóta még nem válaszolódott meg:
    http://www.ss13.eu/wiki/index.php/Guide_to_Defense
  • Aquir
    #333
    yogstationön volt ilyen
  • Zero 7th
    #332
    Melyik szerveren? És gondolom antagként azért szabad ilyet csinálni...

    Egyébként genyóság, hát mi a francot csináljon egy fullos szerveren egy tucat asszisztens, mikor minden részleg fullosan fel van töltve munkaerővel?

    Ééés EVA raktárból lopott űrruhával szabad? Azt megszerezni elég rizikós önmagában...

    Egyébként jelentősen bővült a wiki is, ez az oldal durván hasznos tippeket ad:
    http://www.ss13.eu/wiki/index.php/Guide_to_Awesome_Miscellaneous_Stuff
    Mondjuk ezeket tudni már erősen powergaming szagú, de hát ez van. Felkészültnek kell lenni.
  • Aquir
    #331
    Nem rossz :)
  • Aquir
    #330
    Ilyet én is csináltam régebben csak sajnos kiderült hogy a gettó űrruha assistanttal derelictre bannable:)
  • Zero 7th
    #329
    Uh. A bányászat is, meg a blob is lépett egy szintet a badass skálán. Kimentem bányászni, első sokk, hogy hiába a mason szkenner, nem látok be a sziklába. Sebaj, van műszer, ami megmutatja az értékes érceket. Jé, mi az a fehér? Belevágok, BÁMM, felrobban. Narancssárgára lesebez. Na sebaj, nézelődök. ÁÁÁÁ, randa pókszerű élien!
    Hazaszaladok, állomáson medbayben két blob. Meggyógyítanak, beállok segíteni irtani, erre két ütésből lerak. Bányász RIG-ben.
    Durva lett. Nagyon. Atom intézte el, az állomással együtt.

    Előtte volt egy jó árulós köröm. Vegyész voltam, kettős ügynök, tehát ketten árulók egymás meggyilkolását kaptuk feladatnak. Csináltam pár gyógyszert, hogy ne legyek rögtön gyanús, szereztem egy tűvetőt, főztem egy rakás klórhidrátot meg mutagént, közben hívták a siklót. Gondoltam a kedves ellenség is ott lesz, így is történt. Beszaladt a kápolnába, ott elővettem a tűpisztolyt, rohangáltunk pár kört egymás körül, aztán mikor megakadt egy pillanatra az ajtóban, beleeresztettem a klórhidrátot. Összecsuklott, lenyomtam a torkán két mutagén tablettát és kilőttem a mass driverrel. Aztán mint aki jól végezte dolgát, hazamentem.
    Én voltam az egyetlen sikeres áruló a hatból.
  • Zero 7th
    #328
    Megint elkezdtem játszani. Yogstation rengeteg új helyszínnel bővült, viszont már majdnem játszhatatlanul tele van. Tegnap volt kör, amiben 101 beloggolt játékos volt. Iszonyat... Bár ez szumma érték, ennek kb a fele aktív egyszerre.

    Két körben nem is jutottam munkához, assistant voltam. Én meg azt a szerepet úgy tekintem, hogy az a munkám, hogy az állomás biztonsági rendszerét teszteljem. Pofátlan módon betörök mindenhová és ellopok mindent. Kör közepére igen jól felszereltté váltam, úgyhogy gondoltam kipróbálom a gettó-űrsétát. Insulated gloves, tűzoltóruha, hot coffee, meg a kör elején a boxring mellől lopott ointment.
    Újabban maszkkal a fejünkön nem lehet enni/inni, úgyhogy vagy meleg volt, vagy oxigén, körülbelül másfél-két percig bírtam, ami kevés a derelictre vagy a tcommsat roncsaira eljutáshoz. Ott lenne igazi űrruha, vegyésszel űrfelfedezve azokat egész nagy biztonsággal meg tudom szerezni.
  • Zero 7th
    #327
    Vicces, ahogy változik a játék. Régi screenshotokon meg beszámolókon láttam, hogy régen meg plazmagenerátor volt, egy asszem 4x4-es négyzetben égett a tűz, és az termelt valahogyan áramot.
    De az alienek is egész szépen megváltoztak, amikor kezdtem, még metroidok voltak, aztán lettek a rorok, most meg ezek a slimeok, a hatásuk is teljesen más lett...

    A Baystation meg még az átlaghoz képest is durván különböző verziót fejleszt, az nagyon sok mindenben különbözik. Kár, hogy kb másodperces lagg van rajta.
  • Aquir
    #326
    Egyes szervereken van supermatter engine (ez legalább nem eszi meg az állomást), vagy supermatter és singularity engine egyszerre, azzal gyorsan fel lehetett tölteni a solár SMESeket is. Vagy csak beszerelni egyikhez sok collection arrayt:)
  • Zero 7th
    #325
    Uh, hát ez nekem borzalmasan laggol... :(
  • Suszterbognár
    #324
    Lehet felnézek. Wikitek van? :) Kicsit felejtettem. Jó lenne egy magyar szeró is :D De ez álom marad szvsz. :D
  • VikingPingvin
    #323
    Üdv. Ha kedvetek van gyertek erre a szerverre byond://loremaster.byondpanel.com:1502

    Az Apollo felbomlása után vált ketté a közösség, ez az egyik. Általában hardcore RP folyik. Admin vagyok ott, bármiben tudok segíteni, a visszatérő játékosok nagyon kedvesek általában.
  • sirdond
    #322
    készül egy ilyen is amúgy:
    http://primulusgame.com/blog/
  • Suszterbognár
    #321
    Ingyenes a játék (persze van lehetőség fizetni, amiért extra cuccok járnak). Szintlépés is van, amivel a karaktereknek új skilleket lehet szerezni. Pl.: az egyik karakter az első szinten 1 Akciópontért kap 4 mozgás pontot (ha az elfogyott), viszont második szinten lehet pilóta skillje csak. De választanod kell, az aktuális játékban melyiket használod (illetve fizetősnél életre kapsz +1 skill solotot). Nevetségesen egyszerű az SS13hoz képest (a célközönség is a twinoidos játékosok), ha ismered a Die2nitot, akkor kb. annyira összetett. Kell wikit olvasni, de 1-2 nap alatt azért bele lehet jönni. Inkább ilyen instant játék, mint pl. Dungeon Keeper vs. dwarf fortress :D
    A karakterek között van átfedés. Mushnak (ellenségnek) lenni is poén, és idővel okosan kell taktikázni.
    Mondjuk most indult a játék, még változtatni fognak biztos.
    Amúgy "honor" pontokért megy a játék, pl. a "jók" akkor kapnak, ha azt csinálják, ami a dolguk pl. a kutató karakter fejleszt pl. ellenszert, a katona lövödözik stb. míg a Mushok alapból magas pontal indulnak, ami csökken ciklusról-ciklusra, így rá vannak kényszerülve, hogy aktívak legyenek. 1 nap 8 ciklus (3 óra 1 ciklus). Ciklus végén +1 mozgás +1 akciópont jár (illetve akkor sérül a hajó, fogy az oxigén, stb. stb.), ha csak nem alszol, akkor több. Nap váltáskor morál csökkenés, meg nagyobb események. Lehet amúgy bolygóra leszállni nyersanyagért, oxigénért stb., de ezt is lehet szabotálni :D
  • Zero 7th
    #320
    Huh, ez jól hangzik, gondolkoztam már rajta, hogy ha nem űrállomás lenne a helyszín, hanem űrhajó, mennyivel több esemény történhetne... A grafikája szebb, de továbbra is hangulatos, már csak az a kérdésem, hogy ingyenes-e, és hogy mennyire lehetőséggazdag az SS13-hoz képest? Nagyon le van butítva?
    Meg balra az a karakterlap nekem gyanús, van szintlépés, fejlődés, ilyesmi?
  • Aquir
    #319
    Az csak jó ha több ilyesmit próbálnak készíteni ebben a kategóriában:)
  • Suszterbognár
    #318
    Bocs. Itt a jó link. Mush link
  • Suszterbognár
    #317
    Hali! Nem rég megjelent egy online SS13 szerű játék (kb. egy egyszerűsített SS13 koppintás, körökre osztva !!! :) ) A mush
    A játék röviden: foglalkozásoknak megfelelően van tizenx karakter, akik közül te lehetsz az egyik (véletlen ajánlja fel a szabad karikat) és betesz a többi ismeretlen játékossal egy hajóra, ahol túl élés a tét, úgy, hogy közben véletlen 2 ellenséges játékos van, akinek szabotálni kell a hajót. Utána 3 óránként kapsz pontot, amiből lehet tevékenykedni (hajórészek között utazni és akciózni). Ellenséges hajókkal lehet csatázni, kajálni, sexelni, csatázni stb. stb. Van egy fórum a HW-n, gyertek oda, vagy ide nyissatok, ha akartok! :)

    http://hardwired.hu/forum/forum.phtml?area=comment&id=31956

  • Aquir
    #316
    Na, most volt egy olyan round, ami secret volt, és lehetett: traitor, changling, malfAI, rev, cult, wizard, xeno, nuke
    Aztán kis idő meg a chemistryben való összetömörülés után (vicces volt, mert egyszer elhúzott mellettünk egy sec. is) megidéztük Nar'Sie-t
  • Aquir
    #315
    Wow, ez igennagy, hogy Beepskyt húzogatva telekinesissel ki lehet nyitni security ajtókat is. Meg rájöttem mennyire király belehúzni szemetesbe dolgokat, amiket másként nem, de az x-rayyel fémfalakon keresztül is láthatok. Arról sem tudtam eddig, hogy sárga crayont sima kesztyűkkel kimosva insulated glove-nak nevezi el a játék, de nincs különösebb haszna:)

  • Aquir
    #314
    nem lehet rossz több bejáratott karakterrel:) Lényegében traitor/changeling vagy malf AI menetek mennek secretként 2 órában, szóval leszűkítették a dolgokat, hogy mert a cultist meg a rev fordulók általában agyatlan hentelést okoznak, de mostanában volt pár cultist round is, meg nagy ritkaságként egy blobot meg space vine-t is láttam :) Ez az adminokon múlik. Gondolom az a cél hogy ne olyan gyakran legyen tömeges gyilkolás, hanem lehessen játszani is, meg ne gyakran nyúljanak el a körök mert akkor többeknek nincs sok munkájuk.
  • Zero 7th
    #313
    Hm, én is szinte kizárólag a Yogstationra jártam. Mondjuk mostanában megint erősen visszavettem, úgyhogy gondolom azért kerüljük el egymást mindig.

    Én három fix karakterrel szoktam tolni, Otis Hightower rasztanigger vezető beosztásban, Mary Miller szende szöszi közepes szintű munkákkal, meg Jason Krueger emo melós. Attól függően szoktam választani, hogy mennyire akarok belefolyni az állomás vezetőségébe, és annyit módosítok a setupon, hogy éppen konkrétan melyik melót akarom high priorityn.
    Ha látod valamelyiküket, akkor az én vagyok. :)

    AI még soha nem voltam, azt sem tudom, hogyan néz ki vele a játék. Szép munka egyébként. Azt meg ne vedd fel, hogy unatkoztak, nem te voltál az egyetlen áruló, meg amúgy sem dolgod az állomás teljes személyzetének szórakoztatása. Én is biztonsági játékot szoktam tolni szinte mindig (ha nem, akkor be is nyalom, volt, hogy én lőfegyverrel támadtam, és puszta kézzel lenyomtak :P).
    Egyébként rengeteget változott a szerver, mióta odajárok. Azért kezdtem odaszokni, mert kellemes extended meccsek mentek rajta, kb úgy egy évvel ezelőtt. Ott volt a leghosszabb SS13 meccsem is, a maga kis kilenc órájával, akkor építettem fel fullra a derelictet...
    Aztán most meg már egyáltalán nincsenek extended meccsek rajta, plusz 2 óra elteltével automatice küldik a siklót, (tippre valami admin script lehet), és ha azt visszaküldi valaki, akkor kitör a parasztázadás...

    Mondjuk lehet, hogy nem mostanában fogunk összefutni a játékban, haverokkal elkezdtünk TS-en PnP szerepjátszani, azzal most eléggé kiélem magam szerepjáték szinten, hogy ne akarjak(vagy ne jusson időm) SS13-azni...