90
  • ntex
    #90
    És mikor instában behaltatok mondta hogy "Ezt elqrtuk..." igaz?
  • sz0mark
    #89
    Nem olvastam végig, de érdemes megjegyezni h ez nem feltétlen egy easter eggböl jött kieg. max tetszése az embereknek felkapta a figyelmet.
    Érdemes megnézni ezt a listát, ez még anno 2003 vége felé nyilatkozta a Blizzard a WoW megjelenése előtt, hogy mik a tervei a kieggekkel kapcsolatban. Több kevesebb sikerrel bejött. Bár mondjunk tényleg szokatlan, de várható volt.

    Draenor Set

    Azuremyst Isle - 1 to 10
    Bloodmyrk Isle - 10 to 20

    Eversong Forest - 1 to 10
    Quel'thalas - 10 to 20
    Hellfire Peninsula - 58 to 62
    Zangarmarsh - 60 to 64
    Terokkar Forest - 61 to 65
    The Deadlands - 63 to 67
    Nagrand - 64 to 68
    Blade's Edge Mountains - 66 to 70
    Netherstorm - 67 to 70
    Shadowmoon Valley - 69 to 70

    Northrend Set

    Borean Tundra - 67 to 70
    Howling Fjord - 67 to 70
    Dragonblight - 69 to 72
    Grizzly Hills - 70 to 73
    Crystalsong Forest - 72 to 75
    Zul'drak - 73 to 76
    Sholazar Basin - 75 to 79
    Storm Peaks - 76 to 80
    Icecrown Glacier - 78 to 80

    Maelstrom Set

    Gilneas - 77 to 80
    Grim Batol - 78 to 81
    Kul Tiras - 79 to 82
    Kezan - 81 to 86
    Tel Abim - 83 to 85
    Zandalar - 84 to 87
    Plunder Isle - 86 to 88
    The Broken Isles - 87 to 90
    The Maelstrom - 89 to 90

    Plane Set

    Pandaria - 1 to 10
    Hiji - 10 to 20

    Wolfenhold - 1 to 10
    Xorothian Plains - 10 to 20

    The Green Lands - 88 to 91
    The Dying Paradise - 91 to 94
    The Emerald Nightmare - 94 to 97
    The Eye of Ysera - 97 to 100

    Deephome - 88 to 91
    Skywall - 91 to 94
    The Abyssal Maw - 94 to 97
    The Firelands - 97 to 100

    Legion Set

    K'aresh - 96 to 99
    Argus Meadowlands - 97 to 100
    Mac'Aree - 99 to 100
    Maw of Oblivion - 100+
    The Burning Citadel - 100+++
  • Unknow
    #88
    Csak,hogy én is beleszóljak mint tudatlan paraszt a vitába:

    Elméleted szerint a játékokra fecsérelt idő fölösleges, ugyan akkor pl fórumozni, ahogy te is teszed teljesen okés. Holott az SG-n való fórumozással ugyanúgy elcseszed az idődet. Mondhatod azt, hogy te viszont így informálódsz, érdekes dolgokat tanulsz meg hasonlók, de mindketten tudjuk, hogy ez mekkora baromság.

    Mihez tartás végett ugye biztos jártál te is oviba (vagy kitudja) és biztos észrevetted, hogy sokszor kreatív játékokon keresztül próbálják tanítanak a gyerekeket. (Lásd: Játszva tanulni.) Arról nem is beszélve, hogy ezek az MMO-k nem magyar nyelvűek, ergo fejlesztik az idegen nyelven való kommunikációt, továbbá a szociális készséget. Ösztönöz a logikus gondolkodásra és arra ,hogy a feladatokat egyszerűbben old meg. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg, a való világban is használatos dolgot is tanulhatsz, ha pl oda figyelsz. (Lásd a WoWban a Bill Of Ladinget ami a logisztikában használatos okmány ha esetleg hajóra adnál majd fel valami rakományt.)

    Kicsit befásult és hiányos az elméleted, arról nem beszélve, hogy te a saját magad ellen dolgozol, ahányszor leülsz a gép elé és egy hozzászólást írsz. Egyszerűen azért, mert hiszed vagy sem a fórum is valamilyen szinten szórakozás és játék.

    Lehet ám okoskodni, csak a probléma az, hogy az elméleted több sebből vérzik. Persze mindig jön valami hozzád hasonló figura aki próbálja megreformálni a rendszert, azt hiszi megoldást talált a problémára és, hogy okosabb mint az átlag. A gond az, hogy abba ilyenkor bele se gondolsz, hogy lehet te vagy az az "átlag" amivel a probléma van. Mert a hozzászólásaidból ítélve nem lehet komoly vitapartnerként venni, trollnak pedig gyenge vagy. Ettől függetlenül ha jól tudom a Fókuszba vagy valamelyik hasonló magasröptű műsorba bárki előadhatja a "világmegváltó" elméleteket. Neked is javaslok egy próbálkozást...
  • hurkaur
    #87
    Mondod ezt annak fenyeben, hogy te meg az eleted 10%-at azzal toltod, hogy forumon osztod a bolcsessegeidet o nagy morden szerzetes. Menj te a picsaba, kerlek :D
  • hurkaur
    #86
    Rabasztal, mar nem wowozom. De azon a tenyen ez nem valtoztat hogy egy irdatlan nagy idiota vagy :)
  • Merces
    #85
    ..vagy a piálás
  • hulcsigerg
    #84
    Egyet értek mordennel, bár nem azt mondom, hogy a szabadidőben tanulni kell, de a játékoknál szinte bármi más hasznos(sport).
  • morden
    #83
    Kár hogy nem értetted meg a lényeget, azt akartam átlőni az elmédbe, hogy a wowra(és egyéb szgépes játékokra) fordított időt hasznosabban töltenék az emberek, az tömegeket mozgatna meg főleg a fiatalokat ami nem lenne hátrány.
  • morden
    #82
    veszek neked egy magyar billentyűzetet okés :D ?
    Egyébként nyilván egy kockafórumban a blizz fanoknak azt írni, hogy hülyeségre pazarolják az időt, ezt a reakciót váltja ki. Bár remélem évekkel később is idiótának fogsz tartani és nem annak a névtelen fórumozónak ami már akkor megmondta, hogy elcseszed a fiatalságod a napi több óra kockulással.
  • hurkaur
    #81
    lenne* = hatna
  • hurkaur
    #80
    te egy idiota vagy, bar ez nem mintha ujdonsag erejevel lenne :D
  • Stranger666
    #79
    Hát igen ez ott hibádzik, hogy aki pl egész nap tanul és vagy dolgozik az mi a rákért tanulna szabadidejében?... szóval ezt az elméletet sztem gondold jobban át, mert egy hülyeség.
  • hopp
    #78
    Ezek szerint Te minden idődet tanulással és hasznos tevékenységgel töltöd. Nyilván az SG fórumon eltöltött idő is egy olyan tevékenység, ami a társadalomra és a tudományos életre jelentős pozitív hatással van. Köszönjük Neked, hogy jobbá tetted az életünket ezáltal.
  • morden
    #77
    Álltalában a játékok ellen vagyok, mert az a véleményem, hogy tökéletesen felesleges időtöltés. Az az elméletem, hogy ha a játékokra szánt időt, tanulással/hasznos tevékenységgel töltenék az emberek, annak társadalmi szintű pozitív hatásai lennének. ( számold ki , mennyi ember hány órát töltött a wow univerzumban és mi lenne, ha ezt mondjuk tanulással töltötte volna, most lenne X m millió mérnök/orvos stb :D )
  • BoneHeart
    #76
    Mindent meg lehet unni, így a WoW-ot is. Egyszerűen tudni lehetett, hogy eljön az a pont, ahonnan lefele fog menni az előfizetők száma. Ez szerintem egy teljesen normális folyamat, a WoW ígyis elég szépen teljesített(profit szempontjából), és nagyon sokáig.
    Blizzard: meg kell hagyni, tényleg minőségi cuccokat dobnak piacra, de tényleg eladták magukat. Aki egy havonta fizetős/microtranzakciós játékkal játszik, az ezt egyenesen nem mondhatja, mivel ő is minden hónapban eladja magát a játéknak + még a bonus contentek.
    Nekem ami a biztit kiverte, az a 3 részre vágott starcraft volt. WoW-ozni csak tört szerveren játszottam. Ami viszont jó lenne, hogy a WoW hanyatlásával, végre más játékok is érvényesülni tudnának, mert nagyon sok jó ötlet van már, vagy épp fejlesztik őket.
  • hurkaur
    #75
    /sigh
  • Stranger666
    #74
    Nem kell szeretni a blizzardot de, hogy minden cikknél ugyanaza 3 ottvan és mindig elmondja ugyanazt, az valami geci unalmas. Vagy te az EA által fizetett tagok vagytok?? wtf.
  • morden
    #73
    Aki máshogy látja a blizzardot, mint a szórakoztatás non+ultárja az "majom", szép .
  • Stranger666
    #72
    Erre a kijelentésedre visszatérünk 1 év múlva:D
  • Merces
    #71
  • hopp
    #70
    A Guild Wars 2 egy nagyon-nagyon jó játéknak tűnik, rengeteg forradalmi újítással, viszont sok ember szemében ezek a forradalmi újítások szükségtelenek vagy egyenesen szarok. Egyáltalán nem mindenkinek fog bejönni az, hogy nincs tank és healer, sem az aktív dodge, sem az egész harcrendszer. Arról nem is beszélve, hogy GW2-ben NEM lesz PVE raid. Lesznek 5 fős nagyon nehéz insták, lesz kegyetlen jó WvW PVP, de PVE raid az nem lesz, és nem is tervezik, mert a harcrendszer alkalmatlan rá.

    Akit csak a PVE raid érdekel, az vagy a WoW-ot vagy a Riftet fogja továbbra is választani (lehet fikázni a Riftet, de ettől függetlenül WoW mellett ott van a legerősebb raid content), ha addig nem jelenik meg valami nagyon jó raid tartalmat kínáló játék. Nyilván sokan ott fogják hagyni WoW-ot GW2 miatt, de azt egyszerűen kizártnak tartom, hogy ez 6-8millió embert jelentsen.
  • RoyalPredator
    #69
    1 év mulva a WOW jó ha 2-4 millió játékossal fog bírni...
    Guild Wars 2 egyszerűen porba alázza.
    Már csak a GW1 is milliónyi játékost rabolt el.
  • Stranger666
    #68
    ellensúlyozom azt a 3 majmot aki minden blizzes szarnál okoskodik.
  • NovaTerra
    #67
    Azért nem ismerik el, mert nincs ok-okozati kapcsolat köztük. A Warcraft panda, hamarabb volt, mint kung-fu panda. Lehet pont az animációs film nyúlt a warcraftból. Egyébként tök mindegy így is venni fogja a nép, mint a cukrot.
  • Wlanseraf
    #66
    Az a commentet nem is igazából olvasom tovább aki a WoW-tól számolja az MMO-k kezdetét:D
  • AZTA
    #65
    De legalább ismerné el a blizz meg a sok fanboy hogy ez bizony igenis kungfu panda...de pl ha fs-en egy ilyet írsz már bannolnak is kifelé. Meg jön még mellé a pokemon is...lassan olyan címke kellesz a játékra hogy 16 felett nem ajánlott. :D

    Am azt írták azért pandácska lesz, mert nyitni akarnak csájna felé, és ők naon szeretik a pici pandácskákat..Csak akkor nemtom mi lesz, ha majd látják halomra ölni őket. :D
  • morden
    #64
    akkor mit keresel egy wow fórumon és inzultálod a népet, csak nem a napi falme adagod teljesíted, inkább tedd fel a wowot :D
  • WoodrowWilson
    #63
    A balfaszkodást te csinálod. Eddig egy rossz kép élt a fejedben az mmo-król, most javítsd ki, és ne próbáld ránk erőltetni a te fals meghatározásod.
  • Stranger666
    #62
    Nem wowozok bocccccs.
  • Roró
    #61
    Ha 800an elmondjátok még, akkor is igazatok van! Mert tény vannak a játék kategóriák mmo fps, rpg ,rts , stb.... De nem ez a lényeg.. Ha megkérdezik tőletek melyik a kedvenc MMO játékotok vagy melyiket szeretitek , tök mind1 mit kérdeznek. Valószínű a Wow, Conan , Lineage stb... jut eszetekbe mert ezek a klasszikus mmo game-ék. Hogy miért mert sokkal többet takar a jelentősége. Tankos lövöldözős játék? majdnem el is mondtunk mindent róla(nem ledegradálni akarom) vagy mmo rpg kardozós baszós játék? közel nem lett róla minden elmondva. Nem hiszem el, hogy ennyire nem lehet érteni mit akarok sugallni? Vagy csak ennyire jó basz***kodni...
  • Tiin
    #60
    a battlefield nem mmo de ezaz hogy mért nem? mert mint írtam a massivly multiplayer játékokban is brawl buster microvolt kis egyéb szobákra van bontva de akkor ugyanolyan a battlefield is singleplyer az botok elleni játék a battlefield az multira készült tehát szerintem simán lehetne mmo amúgy lentebb olvastam, hogy a dota hon és lol azokat ne merjük mmonak mondani pedig azok mmo-k szerintem de már túlléptek rajta és MOBA nevet kapta ami "Multiplayer Online Battle Arena"
  • hopp
    #59
    Attól, hogy Neked az MMO-ról a WoW jut az eszedbe, még nem jelenti azt, hogy MMO csak olyan lehet, mint a WoW. Amúgy igen, például a facebookos vámpíros játék is MMO, mert egyszerre nagyon sok ember tudja online játszani. ENNYIT jelent az MMO, nem többet.

    Ezen belül vannak kategóriák, mint például az MMORPG. A WoW az MMORPG-k egy fajtája, de nem minden MMORPG olyan, mint a WoW. Vannak MMO-k FPS, RTS és még számtalan más kategóriában is.
  • WoodrowWilson
    #58
    A Battlefield nem mmo, mert nem "massively multiplayer". 64 játékossal nem lesz mmo, csak egy online játék.
  • Tiin
    #57
    nem értem min vitáztok az mmo nem az hogy fejlődni kell cuccokat szerezni az mmo azt jelenti Massively Multiplayer Online. tehát ezen kategórián beleül lehet hack n slash, lehet fps, tps, rts és rpg és szimulátor is lehet mmo.
    szóval az mmo nem csak a "csuda jó" world of warcraft szerű játékok mmo-k

    kapásból mondok nektek mmotps: Microvolts, Brawl Buster (ami amúgy hack n slash is)
    mind a 2 játék olyan hogy kisebb szobákra vannak lebontva a játék szóval be kell lépni egy szóbába aztán onnét a csapatársaiddal vagy egyénileg amilyen játékmódtól függően lövitek ütitek egymást, de ez a 2 játék nem rendelkezik singleplayer módal ezért MMO szóval egy szimulátor is lehet mmo
    és mondok nektek még mmorts is: Battleforge
    nem egy világba dob be ahol mindenki ott veri szét egymást ahol akarja hanem pályákra van bontva.
    MMOFPS: tulajdonképen a battlefield ugyan van benne single de hát azért az mégsem egy történet orientált csak botokat dob be a pályára. furcsamód ezt még nem láttam hogy mmofpsnek hívnák
    MMORPG: minek is mondjak mindenki tuti hogy ismer 1et lásd fenn :D de ha nem küldjön üzenetet nekem és egyből lehadarok neki még 5-10et de gyorsabb ha beírja google-be hogy mmorpg :D
  • morden
    #56
    Étlag válasz casual playertől, belegondolni soha, elküldeni a másikat melegebb éghajlatra azt mindig.
  • Bhalage
    #55
    alapvetoen tokmind1, mert egy buziszar az egesz. tudom a warcraft mindig is egy melegfelvonulas/ friendship is magic kategoria volt egy pl warhammerhez kepest, de azert a zeredeti warcraftban azert megiscsak orkok es emberek basztak agyon egymast baltaval.

    nem holmi pandak buzdultak jobbrabalra
  • lordofchaos
    #54
    Amúgy a pandaren nem új faj. Már a Warcraft 3-ban feltűntek.
  • Ayma
    #53
    Lehet félreértettük egymást vagy valami.:) Nem az MMO-ról akarok vitázni, mert ez nem egy matematikai def. általában az embereknél, hanem egy elképzelés szvsz. Én azt szerettem volna pontosítani, hogy úgy írsz egy játékról, hogy nincsen sok tapasztalatod vele.
    <off>
    Az aranyért - amit ugye valódi pénzért tudsz venni - vásárolható lövedékek és tankok qvázi kívül esnek a fejlődési rendszeren, a kisebbek az élmény miatt vannak, a nagyobbak a kredit szerzésére, a lövedékek meg olyan drágák, hogy az átlag csak kláncsatákban használja. Amúgy ezek az úgynevezett "goldnoobokat" szeretem nagyon, megveszik 7-11k pénzért a tankot és egy hét után abbahagyják, mert nem tudnak játszani vele:) Ezeket a prémium tankokat pedig fejleszteni sem lehet, megveszed, játszol, élvezed, ennyi. Ha unatkozó pénzes hülye-gyerek az illető azt jól lehet farmolni, mert köze nincsen a játékhoz A játékegyensúlyt nem borítják ezek a dolgok, pláne nem igazságtalanul.
    </off>
    Béke megy ilyenek.
  • WoodrowWilson
    #52
    Nem az a baj, hogy összekevered az mmo-t az mmorpg-vel, hanem az, hogy nem vagy képes ezt több hozzászóláson keresztül sem felismerni. Az mmo annyit jelent, amennyit a neve is: massively multiplayer online (game). Tehát egy játék, amit egyszerre csillió ember játszik online. Nem kell hozzá raid meg craft. Az NFS World is mmo.
  • Higinos
    #51
    sorry, rég frissítettem az oldalt.