37
  • Zoliz
    #37
    Azt birom, amikor a nők megmondják, hogy jobbak már mindenben mint a férfiak ás 50 év múlva már okosabbak is lesznek. Húúúú mennyi hisztérika lepi majd el az közéletet. Nem a logika és az igazság fog uralkodni, hanem a hajak meg a ruha színe Persze csak ha hagyjuk..
  • duke
    #36
    Hat a fozeshez talan nem ertenek, de a wcpucolasban, krumplihamozasban, felmosasban, tutti hogy ok a legjobbak. Ezert folleg ezeken a teruleteken kene erositeni a jelenletuket.
  • Tetsuo
    #35
    Cigany is keves van ezen a teruleten. Hamarosan az EU elo fogja irni a kotelezo agazati es vallalaton-beluli aranyokat. A "demokracia" neveben.
  • zola2000
    #34
    Ha a főzésben jobbak a nők, akkor miért van az, hogy a legjobb szakácsok mind férfiak?
  • nagylzs
    #33
    "A vezető azt szeretné, hogy több nő legyen az IT-ágazatban. ". Mindenki szeretne dolgokat, ugye? Miért gondolja Marissa Mayer, hogy majd pont ő az aki "felkészíti a nőket" a közelgő "nagy változásra"? És mióta hír az, hogy valakinek van egy véleménye valamiről? Meg hogy "azt javasolják hogy találjanak olyan munkahelyet ahol jól érik magukat". Basszus, ez még közhelynek is röhejes, nem hogy hírnek. A cikkben ezen felül semmit nem írtak arról, hogy történt volna valami. Mitől lesz ez hír? (Oké persze nem kötelező sg-t olvasni de ez egyre rosszabb...)
  • finizlik
    #32
    Ez a legjobb példa a liberális baromságra.

    Ne az nézzék kinek van pinája vagy fasza, hanem azt hogy ki tudja jobban elvégezni a munkáját.
    Most volt az Mr2 ben hogy tervezik, hogy valamelyik északi országban leviszik a nőknek a felvételi ponthatárt a nemtudom milyen orvosi sulikban mert kevés a nő.. Na BASZDMEG.. Nekem ne egy büdös buta ribanc legyen az orvosom aki azért orvos mert levitték a ponthatárt.. Nekem egy VALÓDI tudással rendelkező ember legyen az orvosom..
  • FoodLFG
    #31
    sehonnan. Nem is erről van itt szó. Hanem arról, hogy az amerikai kiscsaj befolyásos pozícióba került, és ezért most beindult nála is ez a gyökér amerikai önmegvalósítási ösztön, aminek eredményeképpen mindenfajta PCs faszságokkal /ötletekkel áll elő, amiket meg szeretne valósítani, vagy legalábbis fontoskodni a témában, mert ez így trendi arrafelé - abban a rétegben, ahol most ő éldegél.

    Nincs mit tenni. Le kell szarni. Ezek a dolgok, amit a kiscsaj csinál csak mind felesleges szájtépésre jók.
  • lordsithlord
    #30
    Azért az szerintem elgondolkoztató, hogy honnan akar női informatikusokat?

    Nem vagyok hím soviniszta, de ami tény az tény, informatikai képzéseken nem tolonganak a lányok. OKJ-s képzésen voltam egy páron, volt, ahol 60 fős csoport volt és ebből 1 lány. Fősulis csoportban mérnök-informatika szakon 400 emberből volt 6 lány.

    Nem tudom, hogy külföldön mik az arányok, de gyanítom, ott se sokkal jobbak.

    Akkor kérdem én, honnan legyen több női informatikus?
  • Cefet
    #29
    Az én lányom is (most 7.-es) nagyon jó matekos. Országos döntős volt. Szal nincs nemhez kötve a dolog.
  • usersg
    #28
    A karrierista nők gyakran hisztiznek azért, mert szerintük nem jó még az "egyenlőség", és több nő kéne ide, vagy oda, vagy amoda. Érdekes dolog ez... a férfiak sosem verik ki a balhét hogy több férfi kellene a nőies szakmákba, mert lesz@rják..
    A nők meg (leginkább azok akiknek nincs gyerekük, ezért a természettől ezen feladatra kapott energiáikat hisztizéssel vezetik le, és kamu ideológiák követésével) képesek ölre menni azért, mert kevés a műszaki pályán a pun@i.
    Ez a dolog, az egyenjogúság teljes félreértelmezése. Az ugyanis nem jelent darabszámbeli tökéletes eloszlást, hanem azt, hogy ha egy nőnek pont olyan affinitása van, akkor választhat férfias szakmát is magának, és ugyanez viszont. Ettől még lesznek kifejezetten férfias szakmák, és lesznek nőiesek is. Egész egyszerűen azért, mert nem vagyunk egyformák. Ezt meg kellene érteni.
    A múltkor olvastam egy idiótáról, aki mesterséges méheket akart, hogy a szegény "elnyomott" nőknek legyen idejük karriert építeni... hát normális az ilyen? Na mindegy... szép napot.. :D
  • Teppik Amon
    #27
    De tényleg, ha lány/nő is van a csapatban az lehet jó is! Csomó mindent másképp látnak, így aztán elő tudnak állni szokatlan megoldásokkal. Más részről meg nem egyszerű velük boldogulni. Ha meg több nő is van a csapatban..akkor aztán isten óvjon mindenkit :D
  • keembo
    #26
    Hmm, hímsoviniszta flém! Ezeket imádom :) Már csak feminista boardokra/klubokba kellene elküldeni a cikk linkjét...
  • duke
    #25
    A noknek nagyon sok teruleten kivalok a kepesegeik, persze a szamitastechnikahoz, eppenseggel szart sem ertenek, de egyebb teruleten nagyon jok. Peldaul a mosogatasban, vasalasban, fozesben, padlo pucolasban, sokkal jobbak a ferfiaknal.
  • Zoliz
    #24
    Kevesebb Nore lenne szukseg az IT agazatban, hogy biztonsagos maradjon :D
    Gondolom ez Marissa Mayer nevu poponyalo egy profi PERL programozo :)
  • xyl
    #23
    Szerintem is képesek lennének, de nem igazán érdekli őket. Előszöris: A nők és a férfiak érdeklődési köre eléggé különböző. Hogy ebben mennyi a sztereotípia, mennyi az ösztönös dolog... Van ebből is, abból is. Az ösztönök a sztereotípiákat erősítik. Mindenesetre, a műszaki, technikai érdeklődésű nők ritkák. Amúgy pedig a programozáshoz nagyon fontos az egyszerre többfelé figyelés képessége, ebben meg a nők jók. Amúgy pedig amúgyis túl techologizált világban élünk, igazából a féket kellene benyomni és a technikai fejlődést valahogy lassítani, mert az összes következményeivel még nem vagyunk tisztában.
  • nextman
    #22
    Szerintem kepesek lennenek ra, hogy boldoguljanak az IT vilagaban,de a ferfi IT-sok nem biztos, hogy jobban jarnanak..
    Hova lenne a csendes, nyugodt legkor?

    Ahol csak 2 no van, mar altalaban kepesek iszonyatos konfliktushelyzeteket generalni, amire mi ferfiak nem vagyunk kepesek:)
  • Pretorian
    #21
    "Nincsenek egyensúlyban a nemek" - lol, én sem akarok műkörmös lenni.
    Vannak férfiszakmák, és vannak női szakmák. Egyébként meg mindenki azzal foglalkozik amivel akar, szóval ez csak a nőkön múlik.
  • Szemjuel
    #20
    remélem faszit nevelsz a lányodból...
  • gforce9
    #19
    Azért van, mert eleve úgy állnak a nőkhöz már gyerekként ezt nevelik beléjük. Sztereotípia sztereotípia hátán, szerepek, gondolkodásmódok ráerőltetése az emberekre. Amikor lehetőségük van a nőknek kiugrani és megjelennek ilyen témában, azt meg hajlamosak vagyunk nagyon gyorsan elfelejteni. Polgár Judit sem hinném hogy génhibás volta miatt lenne az aki. Mégis ugyancsak odaver egy logikai játékban akár egy férfit is. Einstein munkáiban is a matematikában tudtommal a neje segített a kezdeti időszakokban. Kedves EnxTheOne nevű hozzászóló az ékes példa az előítéletekre, de van még jópár.
  • Sippie
    #18
    De arról a férfiak tehetnek hogy a nők kevésbé vonzódnak az IT világához? Elég megnézni egy info szakot, hány % a fiú és lány? Na pont annyi női vezető %-osan elég is, minek legyen több?
  • kvp
    #17
    Ki az aki a letezo leghatranyosabb helyzetben van a viccek tekinteteben: a szoke rendorno. Ennek ellenre en ismerek egyet es szerintem nagyon jo programozo. Ennek ellenere osszesen 2 no van a kb. kettucat fos csapatban (1 coder, 1 tester) es persze az osszes titkarno :) es 1 hijan az osszes penzugyes no, de oket sajnos ritkan latni.
  • szbende
    #16
    Az IT-ágazat nem csak programozásról meg szerver buherálásról szól. Kellenek még, tesztelők, üzemeltetők, szervezők, üzletkötők, rögzítők stb.
  • lamer the true
    #15
    Neee nem akarhatja ezt senkii!

    Attól, hogy valaki IT vezető még nem biztos, hogy bármit is ért az IT-ből. Ott még azt mondom oké, de a szakik kockák. A nőknek meg gyereket is kéne nevelni, nem valami elcseszett szervet buherálni. Ezt haggyák inkább a szőrösebbekre :)
  • EnxTheOne
    #14
    Ez a Mayer kit szopott le az alelnöki cimért? :D
  • asgh
    #13
    Én nem értem mi a baja. Az összes hollywoodi filmben az informatikus egy bögyös szőke bombázó, vagy extravagáns, modellalkatú, menő csaj.
  • gforce9
    #12
    Hozzáteszem a leány képességeiről annyit, hogy az országos nemtől független felmérőben a legjobb 10%-ban benne van.
  • Molnibalage
    #11
    ?
  • gforce9
    #10
    "Mivel a nok és férfiak genetikaja csak 99%-ban egyező, csak a genmanipulalt nok tudnak olyan teljesítmenyt nyujtani a matematikaban mint a ferfiak."

    Ezt az előítéleteken kívül semmi sem támasztja alá. Saját tapasztalat: kamaszlány jelentkezik matekszakkörre, tanár válasza: "A matek nem lányoknak való".... köszi, tanár... ilyen hozzáállás mellett, esélye sincs az ember fiának (ebben az esetben lányának), hogy érnének el bármit is, ha már fejből iskolában így állnak a kérdéshez?
  • Zoliz
    #9
    Na latom neked is elvettek a gyerekedet.. a Nok.
  • Zoliz
    #8
    Na errol van szo.. Vannak arab noi ugyfeleim (IT-s rendszergazdak :)), olyan bizonytalanok es erdektelenek az IT-hoz, mint egy lo a tengerhez.
  • Molnibalage
    #7
    Szerintem meg szakemberek kellenek mindenhova és nem az ivararányt kell figyelni. Ennyi erővel kapányoljanak, hogy több óvóbácsi legyen, mert kevés a férfi a pályán...

    Nem véletlenül alakulnak egyes szakmák esetén az, hogy nőies vagy férfias. Pl. magyarországon nem egy ember véleményes szerint, hülyevénpicsákkal vannak tele a bíróságok... Akkor miért nem kapányolnaka több férfi bíróért? Stb.


    Röhej...
  • Zoliz
    #6
    "rendkívül sok az előítélet a női IT-vezetőkkel szemben"
    Mivel a nok és férfiak genetikaja csak 99%-ban egyező, csak a genmanipulalt nok tudnak olyan teljesítmenyt nyujtani a matematikaban mint a ferfiak.

    Ez az egesz mind a noi feminizmus egy elo peldaja, es ki akar tobb not az IT-ba? Hat egy No. A termeszetet nem lehet manipulalni, a nok beszedben (felrebeszeleseben) jobbak, a ferfiak a pontossagban. Minden mas csak hablagy.
  • Balu0
    #5
    So say we all!
    (Sincerely all IT man)
  • himihumi27
    #4
    Yepp! Nekem is van egy-két csaj/nő ismerősöm, akik masszívan képben vannak IT terén. Leginkább kis sem nézi belőlük a férfi ember, de azért leesett az állam amikor az egyik csajjal sörözés közben eljutottunk a "miért hülyék a férfiak"-tól a "mennyivel több memóriát zabál az ICS a Gingerbread-hez képest, és mit gondolok a Jelly Bean bejelentéséről"-ig. Majdnem lefordultam a székről.

    Hogy sok az előítélet? Bizony, és a nőkben - magukkal szemben - ugyanannyi mint a férfiakban.
  • FoodLFG
    #3
    Jó, legyen. De csak a jónőket engedjék be. Az olyanféléket, mint Mayer, azokat inkább ne.
  • gforce9
    #2
    Hát ezt azért erősen megkérdőjelezném. Az lehet, hogy általánosságban kevesebb affinitást éreznek a téma iránt és inkább csak felhasználók maradnak, de sok nőt ismerek, aki porrá alázna IT-ből, sok fórumguru férfit. :)

    "A vezető azt szeretné, hogy több nő legyen az IT-ágazatban."

    Hát ehhez először az is kell, hogy több nő akarjon részt venni benne. Én is szeretnék sokmindent... :)
  • alma2
    #1
    Szerintem is! A fönök mellett tikárnő, asszisztens, dokumentáció készítő, netán maga ő legyen a fönök, akinek inkább adminisztratív feladatai vannak. Egy a lényeg, valós gép közelébe ne engedjék őket, mert abból jó nem sül ki:)
    Igen, sok-sok éves tapasztalat. Az agyuk nem erre van berendezve, de nincs ezzel semmi gond.