98
  • gforce9
    #81
    Szerintem valaminek a léte nem ugyanaz, mint annak a működésének mikéntjének elfogadása. Ne írj ilyet, hogy a gravitáció létét kérdőjeleztem meg, mert ez nem igaz. Azt írtam, hogy elfogadjuk a gravitációt és annak működését. Igaz. De uyganakkor azt is írtam, hogy a gravitációt, mint jelenséget, csak az általa kiváltott hatásain keresztül figyelhetünk meg. Egyébként, pedig mindkettőnek csak a kiváltott hatásait figyelhetjük meg. Csak előbbit számtalan módon, utóbbit korlátozott, megkérdőjelezhető módon. Ettől még mindkettő csak elmélet marad. Csak az egyik sokszorosan bizonyított, a másik pedig gyenge lábakon áll, ha ugyan áll.
  • gforce9
    #82
    "iskolákban tanulható "igazságot" istenítik" hát ilyesmikről még megközelítőleg sem szólnak az órák az iskolában :)
  • xrt
    #83
    ""iskolákban tanulható "igazságot" istenítik" hát ilyesmikről még megközelítőleg sem szólnak az órák az iskolában :)"

    Próbálj vitatkozni a töritanároddal. Ha már szóba kerül a realitás (de ez már megint túl távolra vezet). :)
  • gforce9
    #84
    Lehet velük vitatkozni, csak a kimenetel kétséges :) Azt hiszem elteszem magam holnapra, meló lesz bőven. A további szép estét!
  • xrt
    #85
    Persze vitatkozhatsz azokkal a fizikus tanárokkal is akik még a Föld gravitációs körzetéből sem léptek ki eleddig. Még a naprendszer sem nélkülözi ezt a hatást, akkor vajon milyen kutatásokra is épül a jelenlegi kutatásunk? Nemrég volt egy cikk ami a naprendszert elhagyó szonda furcsa működéséről szólt. Persze megjelentek az elméletek a hőmérsékletről és mindenféle hatásokról.
  • xrt
    #86
    "Lehet velük vitatkozni, csak a kimenetel kétséges :) Azt hiszem elteszem magam holnapra, meló lesz bőven. A további szép estét!"

    Neked is. :)
  • Irasidus
    #87
    Világos! Sem willcox sem xrt nem tudja mit, és hogyan kell mérni - ennek ellenére hibás a mérés illetve tippelgetnek!? A probléma az, hogy willcox és xrt is azt hiszi távcsöveikkel mindent láthatunk! Nem értik meg, hogy a láthatóságnak korlátai vannak (a sötét fogalma sötét előttük). Ha valami nem világít(a), vagy nem világítja meg valami(b), vagy ha eltakarja előlünk valami(c) az nem látható, vagyis sötét! Ugyanígy az exobolygók, fekete lyukak - vagy egy molekuláris hidrogénfelhő sem látható, vagy a neutrínó, de egy baracklekvár felhő sem lenne látható. - Ezt a mondatott xrt azért nem érti meg, mert összetett mondat. Willcox meg nem tud a feltett kérdésekre válaszolni, hogy hol a hiba? - így személyeskedik.

    1. A sötét anyag nem elmélet, tömegeloszlása nem tipp, többszörösen, több módón igazolt mérési eredmény! Aki szerint a mérés(ek) rossz(ak), vagy csak tippel, mutassa meg hol, mit had okoljunk mind belőle! Előre tudom: nem fog menni.

    2. A gravitáció meg tény. A gravitáció ténye és a _gravitáció elmélete_ nem ugyanaz! Fizika: első fél év. A gravitációt, meg mezőelmélettel lehet leírni, nem részecskékkel. Persze egyes fizikusok szerint ennek is van közvetítő részecskéje, de abba ne menjünk bele ez mennyire tudományos. Persze lehet részecske is, de erre semmiféle bizonyíték nincs, ellenben metrikus tenzorokkal tökéletesen le lehet írni a gravitációt.
  • willcox
    #88
    "Ezt a mondatott xrt azért nem érti meg" - két té, mert múlt idő, igaz?

    "nem tud a feltett kérdésekre válaszolni, hogy hol a hiba? - így személyeskedik" - kérdés meg nem válaszolása (melyiké?) mióta személyeskedés?

    "A sötét anyag nem elmélet, tömegeloszlása nem tipp, többszörösen, több módón igazolt mérési eredmény!" - ezt csak képzeled. A becslés mióta számít mérési eredménynek? Méréstechnikából is államvizsgáztam, szóval ne nagyon próbáld meg nekem itt nulla tudással osztani az észt.
    "mutassa meg hol, mit had okoljunk mind belőle" - oké, jöhet az első, általad beemelt "mérési eljárás" leírása, amit cáfolni kell.
  • Irasidus
    #89
    "ezt csak képzeled. A becslés mióta számít mérési eredménynek? Méréstechnikából is államvizsgáztam, szóval ne nagyon próbáld meg nekem itt nulla tudással osztani az észt."

    Megint személyeskedsz. Hol a becslés? Kérlek mutasd meg hogyan kell "becsülni" a sötét anyagot, vagy mutasd meg hol a hiba! Nem megy? Nem megy, nem tudod. Ennyi.
  • willcox
    #90
    Jöhet az első, általad beemelt "mérési eljárás" leírása, amit cáfolni kell. Te ezt nem voltál képes elolvasni, vagy értelmezni, csak fröcsögöd a hülyeséget tovább. Még szajkónak is rossz vagy.
  • Irasidus
    #91
    Azt sem tudod mit az amivel nem értesz egyet? Bocs, de ez nagy égés. Köszönöm EZT a beszélgetést, nekem ebből ennyi elég volt.
  • willcox
    #92
    Beégtél kis. Előjöttél lózungokkal, aztán amikor már konkrétumokról kellett volna írnod, akkor elfogyott a soha nem is létező tudásod. A fikamatyik csak ennyit tudnak, de ez nem meglepő.
  • Irasidus
    #93
    Már megbocsáss, konkrétumokat neked kellet volna írnod, mivel te állítottad, hogy hibásak a számítások! De te még számolni sem tudsz, ezért kéred tőlem számon... Vicces, szánalmasa és gyáva vagy! Az meg, hogy válasz helyett csak személyeskedni tudsz téged minősít, folytasd csak. Buta vagy, az is maradsz.
  • willcox
    #94
    Ld: #92
  • willcox
    #95
    Felületes, igénytelen és ostoba vagy. Olvasd csak el, hogy mit írtál.
  • xrt
    #96
    "Megint személyeskedsz. Hol a becslés? Kérlek mutasd meg hogyan kell "becsülni" a sötét anyagot, vagy mutasd meg hol a hiba! Nem megy? Nem megy, nem tudod. Ennyi."

    Ezt te teszed, mármint a személyeskedést. Ráadásul nem az első. Ez a te nagy érvrendszered? Viszont úgy látszik érdemleges választ képtelen vagy adni.


    Számomra ez a csúcs, lévén ezek szerint te tudsz valamit amit még senki sehol sem volt képes érzékelni, bizonyítani:

    "1. A sötét anyag nem elmélet, tömegeloszlása nem tipp, többszörösen, több módón igazolt mérési eredmény! ..."

    Én is várom a bizonyítékokat a sötét anyagra vonatkozóan. Attól hogy kell valami ami által igazolhatóak az elméletek, még nem bizonyítja a létezésüket.


    "2. A gravitáció meg tény. A gravitáció ténye és a _gravitáció elmélete_ nem ugyanaz! ..."

    Azért ez sem rossz. :) Kb most azt írtad le, hogy az elméletek nem a valóságot próbálják leírni. Hihetetlen gondolkozásmód.
  • gforce9
    #97
    Re... de úgy látom feleslegesen néztem be. Lement egy olyan szintre a társalgás, ami... hmm inkább nézek valami filmet :)
  • xrt
    #98
    #2 Willcox: "Az Opera is újra fogja nemsokára mérni."

    Na ez az ami nem fog megtörténni a jelen események alapján: "Antonio Ereditato, az OPERA-kísérletet koordináló olasz professzor lemondott tisztségéről, miután néhány hete bebizonyosodott, hogy kábelhiba miatt mértek tavaly szeptemberben a fénynél gyorsabb neutrínókat – jelentette be pénteken az olasz Nemzeti Atomfizikai Intézet (INFN)."

    Valszeg nagyon beparáztak hogy mégis jól mértek. :o