2890
glkb0iab9cwfxwfikpr4.png
Wargame series (Red Dragon)

Magyar nyelvű bemutató.
  • Kacyking
    #2250
    Itt a deck amivel játszottam, replayt is adom ha megtalálom őket.


    Utoljára szerkesztette: Kacyking, 2015.04.30. 14:27:56
  • Kacyking
    #2249
    Honnan tudom előkukázni a replayt? Mert akkor szívesen feltöltöm.
  • molnibalage83
    #2248
    Az ATGM gyalogság spot nélkülésge nem zavar. Egyszerűen ha van corr shot, akkor odaviszed a célzást az objektum széléra. Méga 50 CP-s 155 mm-es tüzérség kb. két sortűzzel kinyírja őket vagy morált lezúzza, de a 80 CP-s M109A2 kategória az meg aztán tényleg. Top tier arty? Instant halál. Az ATGM gyalogság túlélőképessége gyakorlatilag nulla még fedezékben is köszönhetően az agyonbuffolt tankoknak. Ez igaz az ATGM VHC kategóriára is.

    Ha rosszul sejteném, hogy hol van az első ATGM idítás után már tudom, hogy hol vannak... A top tier arty vagy 120 mm mortar is taccsra teszi őket, mert a legtöbb 2 fős osztag. Ezalól a Gronost '90 kivétel 10 fővel, de az regular, a morál tartó képessége 0 és 1575 méteres lőtávja vicc a 25 AP mellett. A másik a 5 fős csapat a svéd 26 AP-vel (asszem), de az is regular és csak 2275 m lőtáv van, tehát még range előny sincs... A füsstel szemben meg tehetetlen mind. A legtöbb játékos szimplán buta használni a füstöt...

    A falikban campelő gyalogság túlélse az RD-ben nulla hála az HE buffnak amit az összes bomba és tüzérségi löveg kapott. A legolcsóbb 155 mm-es ágyú is kitakarítja corr shottal őket. A 10 v 10 strit térképen nem éri meg a sok noob, akik folyamatosan gyalogsággal tömik az épületeket. Szépen megszórja a 4xM109A2 a marine deckben és utána a tankok átgázolnak rajtuk.

    Ha egy top tier tank jön szembe és nincs TOW2 platform spam vagy top tier tank, akkor marad az AGM gép. Ha az sincs, akkor kéz széttár és visszavonulok, mert semmit sem lehet velük csinálni. Low cost tactigal game-ben a side hit megy, de kialakult nagy frontvonal esetén mission impossible... Tactical gameban csak akkor veszem el őket, amikor a csapattársak teljesen idióták...

    Nekem sokszor fordul elő, hogy az agyon mikrózás meleltt felgyűlik 300-400 pont is vagy több a nem tactical játékan. Mivel enélkül is működik a földi háború ilyenkor repcsiket veszek, mert azok azonnal felérnek. Az ellen meg nem érti, hogy honnan van CP erre. Hát úgy, hogy a tankok veszteség nélkül gyalulnak és egy 65 CP-s LOG helo újrafegyverzi és kijavítja őket, mikor több száz pontot lőnek ki.

    Próbáltam már azt amit írsz, hogy spammelni az olcsó ATGM-et mondván, hogy mind sebez egyet. Nem ment. Szépen apránként ki lehet lőni őket. Az armored deckkemel ATGM-nél sokkal gyorsabb HEAT lőszeres elite AMX-30 tankkal sem ment, pedig fényévekkel pontosabb, gyorsabb és azért legalább két lövés kell ahhoz, hogy megölje egy közepes hk. 35 CP-ért lehet spammelni, de szart sem ért...

    A heliket nem tudom használni. Akármerről közelítek mindig lévédelem van. Még, ha 25 AP-s TOW2 heli platfrom sem tud kétszer indítani anélkül, hogy egy előviharzó AAA vagy SHOARD ne szedje le.

    Az armored deckem is használ gyalogságot, azok biztosítják oldalról a hk-t és azok mennek elől, utána a tank. Ölni viszont nagyon nem tudnak.

    Mondom, toljátok a replyaeket, hogy lássam már, hogy kik és hogyan ellen használjátok.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.30. 12:03:46
  • bgabor911
    #2247
    Szerintem is erősen túlbecsülöd a top tankok jelentőségét. Tény hogy ha az ember nyílt terepen támad, akkor kell egy top tank az élre, ami benyeli a többiek helyett a lövéseket, de ennyiben aztán ki is merül a hasznuk. És igen, bizony a legtöbb térkép tele van kis falukkal, épületekkel, és egy top tank árából viszek oda annyi gyalogost, ami egy koncentrált, jól előkészített támadáson kívül bármit visszatart.

    ATGM gyalogság: nyilván észrevetted hogy a házban lévő ellenséges gyalogságot a játék nem jeleníti meg, amíg saját egységgel nem mész nagyon közel hozzájuk. A top tank páncéljához képest kicsi a gyalogos ATGM-ek sebzése? A konkurs-M-et leszámítva ez így igaz, csakhogy nem is kell hogy nagyot sebezzenek. Mivel minden betalált ATGM rakéta levisz egy HP-t az ellenséges tankból, ezért még észak koreai Fagottal is kilövöd a rohamozó ellenséges top tankot, mire felderíti a gyalogságot, és rájuk tud lőni. 160 pontból, egy top tank árából éppen nyolc Fagot teamet lehet behozni, azok bármilyen tankot kicsontoznak, ha adsz melléjük néhány lőszeres ZIL-t. De ha még nem is lőnék ki időben, levinnék a HP-ját harmadára és a morálját nagyon durván, hogy aztán a többiek végezzenek vele. Ne feledjük, ha megközelíti a várost a tank, a sima gyalogos alakulatok (amiből ugye mindig adunk az ATGM csapat mellé, ahogy egy MANPAD csávót is) is befejezik a munkát az RPG kategóriájú fegyvereikkel, van belőlük sok jó fajta. (pl:vampyr)
    Amúgy sokan elfelejtik, hogy az ATGM nem csak a top tankot lövi ám. Ha a top tank körül kilövi egy-egy lövéssel a csapatlégvédelmi eszközöket és a recon járművet, magát a top tankot szinte bármivel ki lehet csapni. Vörös oldal tele van olcsó ATGM repülőgépekkel (Su-22), amik egy pillanat alatt a helyszínen vannak, de egy top tankot még egy Hind önmagában is elintéz a koncentrált FFAR és ATGM tüzével, nem beszélve a szakosított ATGM helikopterekről. (És akkor még az olcsó, vehicle kategóriás ATGM-ekről nem is beszétünk)
    ATGM gyaloggal egy kis falu három km-es körzetét le lehet fedni, és bármilyen jármű áthaladását meggátolni, szerintem simán a leghasznosabb egységfajta a játékban.

    Úgy általában azt mondanám, hogy alig használok top tankot, mert egyrészt többnyire semmi szükség rá, másrészt pedig a játékkezdést és a győzelem előtti perceket leszámítva többnyire pont sincs rá. Én azt vallom amit annó a Company of Heroes sorozatnál is vallottam, tudnillik hogy akinek meccs közben összejön 170-200 pontja elköltetlenül, az bizony rossz játékos. A jó játékos mindig talál helyet, ahol erősíteni lehetne a seregét, és ahová elköltheti a pontokat. Ezért is nem favorizálom a drága egyégeket, falra mászom a 200 pontos, tbbnyire egyfeladatú repülőgépektől és hasonlóktól.

    Egyszóval a top tank az szinte mindig nélkülözhető. Gyalogság nélkül viszont nem lehet meglenni, akár várost vesz be az ember, akár erdőt, hegyet stb, akár feltűnésmentes felderítésről legyen szó.
    Utoljára szerkesztette: bgabor911, 2015.04.30. 11:34:31
  • molnibalage83
    #2246
    Az elmúlt kb 20 játékból 12-13 olyan volt, hogy már azelőtt vesztett a csapatom, hogy mier először összakaszkodtam az ellennel már 50% eltérés volt pontojban és legalább egy ragequit volt a csapatból. Így mégis hogyan játsszon az ember...?

    Olyan noobok jönnek öcsém, hogy heli spamet csinál recon heli nélkül vagy egy rakás gyalogost visz helikopteren recon helo és AAM helo kíséret nélkül. A radaros SAM és AAA-t folyamatosan ON állapotban hagyja, stb.

    Én folyamatosan próbálok chat és flare-ral kommunkiálni a többség meg a defense és attack marker spamig jut el vagy csak mindenre ezeket haszálja és találd ki, hogy mi a faszt akar.

    Én folyamatosan jelölöm azt, hogy hova és mikor megy arty, kérdem, hogy kell füst, légitámadás ETA, stb. Ezek meg tolják fullba az SEAD kíséret nélküli egygépes légicsapásokat.

    Legttöbbször semmi a válasz. Fullba nyomják a kretént. Próbálj ezek mellett sikeres lenni...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.30. 11:21:12
  • molnibalage83
    #2245
    Nem megyek városba tankkal. Ennyi. Gyalogsággal hogyan támadsz és gyűrsz le tankokat? Az ATGM gyalogságot most már a közepes tankok is szétcincálják, olyan base ACC-juk van. Még ott sem lehet gyalogsággal támadni, ahol csak 1-1,2 km térköz van a fa csoportok között. Hogy a túróba támadsz gyalogsággal olyan helyen, ahol ez 2-3 km vagy több? Még, ha sikerül is olyan lassúak, hogy a nagyobb gyalogsági csoportot a legszarabb HE bomber is legyalulja. A tankokra csak a legjobb AGM gépek jelentenek veszélyt.

    Motorized decket soha nem raktam még össze, tankok nélkül nem lehet élni. Persze, ha előre le van osztva, hogy csak városban harcolsz, akkor naná... Megosztanál replayeket, hogy gyalogsággal hogyan támádsz? Nagyon érdekelne.
  • Kacyking
    #2244
    Én amúgy nem értek veled egyet ebben a nagy tank a tuti taktikával. Én mindig is a gyalogságot tekintettem a deckjeim alapjának a többi csak támogatja azt. Hiába jön überbrutál Challanger 2-ő vagy hasonló ha 2 LSTR-40 szétszedi városi közegben. Persze itt lehet mondani az arty supprest, de én sem ülök csak a babérjaimon. Ezen kívül mindkét oldalnak van elég olcsó tankvadásza amit már megéri beküldeni ha egy szupertankot leszed. Ezért van alkalmazom a SU-22, mig-27(szigorúan alap), Su-25, JH-7, Thunderbolt 2, Peace of Rhine stb stb gépeket.
  • Kacyking
    #2243
    Ami amúgy kéne ennek a játéknak, hogy legyen egy automatizált matchmaking rendszere, mint pl a CoH2-nek. Meg engem még mindig zavar, hogy nem látszanak a deckek nevei, de ez már egyéni szoc problem.

    Utoljára szerkesztette: Kacyking, 2015.04.30. 10:57:27
  • Kacyking
    #2242
    Én szinte mindig "minorral" tolok nem kell hozzá csoport. Se az amerikai se a szovjet decket nem szeretem túlságosan. (Az amcsit sose szerettem, csak most a buff után játszottam néhány kört, a szovjet deckkel meg valahogy sosem vagyok megelégedve, mindig bennem van a "ez lehetne sokkal jobb is" érzés)

    Jelen pillanatban a legjobb deckek amiket használok az mixedben: svéd, kelet-német, észak-korea, időnként 1-1 francia vagy angol
    Meg nagyon rákattantam a motorizált deckekere, lassan mindenből csináltam és nagyon ütősek.
    Bár meg kell jegyeznem, hogy az amerikait leszámítva szerintem minden nemzettel van már legalább 30-40 meccsem.
  • molnibalage83
    #2241
    Skacok, a minor nation-os csaportba nem jöttök? Ott viszonylag gyakran van játék és úgy hallottam, hogy ti amúgy is toltok ilyet poénból. Így lenne értelme is az egésznek...
  • molnibalage83
    #2240
    Mert sajnos a magyar közösség is úgy tűnik, hogy csapatban szeret random noobok ellen tolni...

    Nem a katasztrofális játékosok száma a baj, hanem hogy a közösség baszik kiegyenelíteni a viszont. Kát egy-két magas winrate-t és mindeki oda megy. Ennél még ténylag az is jobb lenne, ha a stat rejtve lenne, akkor legalább félrandom lenne...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.27. 22:24:18
  • GreenDomestos
    #2239
    Ha ennyi katasztrofális játékos van, miért nem szerveztek néha itt a fórumon?
  • molnibalage83
    #2238
    Áh, kár volt visszatenni ezt fost. 5 lobbiban próbálkoztam, 5 pubstoming, a maradék kettőben, ahol toltam szintúgy. Komolyan mondom fájdalmasan köcsög és hülye ez a közösség mai tolja a játékot. Csak győzni akarnakm, mindig a győztes mellé csapódnak. Tiszta ovi.
  • molnibalage83
    #2237
    Az már low cost. Az Another D-day talán a legjobb térkép és a legnépszerűbb is talán. A gunboat diplomacy szerintem atomszar, utálom. A nuclear winter sem rossz, de a sok noob nem tud rajta játszani többnyire. A Jungle 2v2 pálya sem rossz, de a noobok azt sem értik...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.27. 20:24:38
  • GreenDomestos
    #2236
    Gyalogságot, recont, AA-t, hoztam magammal. (Lehet nem is Low Cost volt? A kezdő tőke kb. 500CP volt) Repülők nem is nagyon voltak, ATGM volt sok, de azokat sikerült kiirtani, úgy hogy valami olcsó járművet előreküldtem neki, majd küldtem rá az artyt. Visszanéztem és lehet hogy kikaptam pár 6-os szintűt. Amúgy a Nuclear Winter-en játszottam.
  • molnibalage83
    #2235
    Supportált gyalogsággal és reconnal a többiek szálltak be? Ha nem, akkor a két leo teljesen vak és azért volt benne mák, hogy AGM gépek nem tették taccsra őket vagy oldalról bármi csúfsággal.

    Két ilyen tank egyébkén jó kezekben tényleg nagyon durva. Volt egy 10 v 10, ahol mindig túléltek valahogy. Megfogták az egész csapatot. Amint végre sikerült kinyírni őket átléptünk az ellenen, de nagyon gyorsan.

    Még a végén visszateszem a RD-t. Én soha nem voltam annyira merész, hogy két tankot vegyek, mert soha nem bíztam a többiek supportjában...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.27. 20:01:01
  • GreenDomestos
    #2234
    Az előbb végeztem egy low cost party-val és azt kell hogy mondjam, tényleg nem árt egy nehéz tank, vagyis nálam kettő mert találkoztam egy T-72BU-val. Össz-vissz vettem az egész meccs alatt 2 Leo2A5-öt tanknak, és simán bevált, a Caesarral együtt (persze volt gyalogság, meg minden szokásos). Konkrétan hasítani lehetett a csatamezőt:D 10v10-ben én öltem a legtöbbet, ilyen se volt még. Köszi a tanácsot/oktatást!:D
    Eurocorps deckkel játszottam.
  • molnibalage83
    #2233
    Igen. Nehéz tank nélkül nem lehet meglenni, ha csak egy is jön szembe. Semelyik szárazföldi egység nem tud ellene semmit tenni szine, még nagy tömegben is alig. Ez alól csak akkor van kivétel, ha nagyon elnyomja a tüzérség vagy a másik játékos kőhülye és nem ismeri a fésűs mozgást és a reverse parancsot...

    22 és 23 font AV ellen a vörösök gyak. semmivel sem bírnak. A legerősebb szovjet ATGM 23 AP-vel bír. A legerősebb kínai asszem 24-gyel, de Red Dragon vagy kínai deck nem túl gyakori, a redfor játékosok kb. 50-60%-a szovjet deckkel játszik. Ez 0-1 AP vs AV difi a legjobb kék tankok ellen. Nem sok sőt, szinte semmi...

    Ezzel szemben a 40CP-s pre '85 (B cat!) kanadai dzsippen is elérhető és 25 AP-s TOW2, 70-es alap ACC-kal, iszonyatos mennyiségben per/card és két card jöhet belőle. Ezért van az, hogy a B cat NATO mech deck néha még A kat játékban is kompetitív. Asszem erről írtam. 0 A cat hk-t kap, viszont a legjobb B kat hk-k közül kettő is elérhető, a Chally 1 és a M1A1. Egyik erős páncélzatú a másik nagy tűzerejű. Ezekkel együtt egy 4 XP-s TOW2 platfrom emberiség elleni bűntett. 85% ACC van 2600 méter táján normál méretű célpont ellen. Még A categóriában is durva, nemhogy B-ben.

    T-72 BU-nak van 22 front AV, minden más szovjet hk legfeljebb 20-as frontpáncéllal bír. HEAT lőszer esetén 3 AP difinél 2,5 pont a sebzés 5AP difinél meg 3,5. Ha kicsit is sérült volt T-80U vagy UM vagy min. krit sebzés van, akkor 3 találattól kampec 20-as páncélnál, de négytől mindenképpen meghal bármi. BÁRMI. Ha a hk el van nyomva és nem mozog, akkor 4 dzsip talán össze is hozza némi vesztességgel, de egyedü soha. A közeledő tank szétkapja pillanatok alatt őket. Viszont pont ezért jó a Chally 2. Viszonylag jól bírja a találatot, az ellen vérszemet kapva ráront. Aztán hirtelen jön a 4 db TOW2. Gyakorlatilag szinte 0 esély van, hogy ne okozannak nagyon komoly kárt.
  • GreenDomestos
    #2232
    Aha...köszi, nagyjából lejött (remélem:D). Tehát sokkal jobban megéri a "kicsi a bors, de erős"?
  • molnibalage83
    #2231
    Ez a baj. Ezekkel A cat jtáékban nem lehet támadni tankok ellen...

    Az M1IP az ALB egyik legerősebb tankja volt, ennek megfelelően ott nem volt olcsó. Ott csak T-80U-nak és Leo2A4-nek volt jobb AV-je és a 15-ös AP a tömeges szovjet hk-k ellen elég volt és ALB-s szinten a base ACC (8/40%) a többi hk felett volt. Itt az egyik legszutyokabb A cat játékban. A 15 AP és 2100 méter szarra sem jó mikor minden szaros harkocsi vörös oldalon 2275 méter lőváttval és 18 AP-val bír a kategóriában...Hiába kicsit pontosabb, ez kevés. Ezen felül nem autoloaderes, míg a T-72 széria igen. Az Konkurs-M kivasalja a 17 AV-t is 23 AP-val és szinte minden szovjet harkocsin ott a 21-22 AP-s ATGM... Az T-72B1 is csak ágyúval +5CP-ért hülyére pofozza. Lásd a lenti tesztet nem rég. Ha nincs mázli és meghibásodás, akkor az M1IP csak akkor győzhet, ha az M1IP felhasználó síkhülye és nem tud tolatva hátrálni...

    A Leo2A1 alatt A cat játékban minden felejtős részemről. Próbáltam és AMX-től kezdve mindent, nem megy. (Svéd deckbe elfér Leo2 mellé más is, de ott azért, mert nincs más..) Annak van legalább tűzereje, de páncélvédettsége nem túl komoly A cat szinten. (Még per 85 játékban sem, mert T-72B is ilyen és 22 AP ATGM van...) Chally 1 teljesen alkalmatlan támadásra TOW2 platfrom kísérete nélkül 17AP semmire sem elég hiába a 19 front AV. Jó ATGM killer és közepes hk ellen jó, mert azoknak legfeljebb 15 AV-je van. A T-72B ellen még elmegy (nálam itt ér véget a közepes kategória), de a hasonló árkategóriás, de csak picit drágább szovjet tankok hülyére pofozzák ezt is az ágyú + ATGM váltással. Azoknak is kb. ilyen ágyúja és 17-es páncéljuk van. (T-80BV, T-72 Obr. stb)


    Cat A játékban 90-95 CP alatt nyugati harkocsi felejtős kivéve a K1 az az első, ami képes szembeszállni a T-72B/B1 és társai ellen, de csak eze ellen és páncélozatlan ATGM ellen. A jó harckocsi kb. az Leo2A4, M1A1(HA) táján kezdődik nálam. Az M1A1 gyenge erős tüzérségi support nélkül, mert a 17AV miatt még a tömegesen bevetett T-72B veszélyes rá a 22 AP ATGM miatt. Hiába van 19 AP vs 15 AV az első hullámban betaláló ATGM végzetes lehet. Max. lőtvánál meg 18 AP vs 17 AV van, ahol az ATGM előnyével már a T-72B nyeregben lehet.

    A legtöbb játékos ahogy írtam alábecsüli az ATGM + ágyú modellezési hiba miatti totál OP szovjet tankokat. T-62MV-1 tankok azonos számban lényegében minimális kárral nyomtak le veszteség nélkül 3 v 3-ban 10 CP-vel drágább Leo Mexas-t. Jött a Mexas csoport. Nyomtam egy stop-ot, ment az első hullám ATGM. Mind talált. Váltás ágyúra, megint szép aratás. Megint ATGM és kb. vége is volt a dalnak. Vicc... És úgy, hogy a Mexas asszem protó a T-62MV-1 meg igaz, hogy cat A, de nem proto...

    Soha nem értettem a sok vinnyogót, hogy mennyire táp a Leo1-ből a legjobb. Hiába van viszonylag jó AP és pontos löveg olyan papír "páncélja" van, hogy a 22AP-s ATGM a T-72B-n darabokra szedi. Drágább? Igen? Sokkal költséghatékonyabb? Rohatul. Ha van elég hely, még a 65 CP-es T-62MV-1 is jobb, mint a szutyok Leo1 vonal. A sok noobnak nem esik le, hogy csak váltogatni kell az ágyú és ATGM között. Olyan tűzgyorsaság érhető el, hogy beszarsz... Armored deckben a T-62MV-1 spam top tier harkocsikat elkerget nyílt terepen. 2800 m ATGM elég ütős. Még a top tier hk sem tudja ellég gyorsan ölni. Ha betalán akár csak 2x3 sorozatból a 2/3-a (erre minden esély megvan), az 4 pont sebzés kritkus nélkül és akkor csak 3 db volt, ami 195 CP. Ha 4 db? Akkor mázlis esetben még visszavonulni sem tud, ha erőlteti támadást.
    Igen, 4 db ilyen = 260 CP vs Leo2A5 = 170 CP csak éppen, ha egy elvész, akkor hívsz be még egy tucatot... A Leo2A5 meg hamar elfogy és csak egy ágyúcső. Ez meg négy cső, tehát más ellen sokkal nagyobb tűzerő.


    Nálam no.1. A tank legyen erősen páncélozott és gyors kék oldalon. Miért? Mert, ha rosszul mérem fel a helyzetet, akkor legalább élje túl, vonunjon vissza és lehessen kijavítani. Destr. és total dest-ben így lehet győzni. LOG elfogy, de CP téren nyersz. Megéri időlegesen akár zónát is feladni, ha túl sokba kerülne megtartani. Inkább gyűjtök erőt és legágozolm 5 perccel később a gyenge szektort. Vörös oldalon meg ATGM nélküli hk-t venni értelmetlen. Minimális többletpontért hk ellen duple RoF és akkora HEAT AP értéke van, hogy 85 CP alatt minden kék harkocsit zárójelbe tesznek tömegesen max. lőtvánál, de sokszor még kisebbnél is.
  • GreenDomestos
    #2230
    Nos, általában, ha támadok, akkor kb. 80-ért veszek 4, max 8 tankot. Pl.: M1IP Abrams, Leo2, Challenger 1 Mk.1. Gyalogságnál mindig Panzergrenadier, vagy '90-es gyalogság, min 2x20. Illetve AA-nak mindig gépágyús fajtát (Gepard A2). Hátul marad a rakétás AA.
    Tehát amolyan sok kicsi sokra megy alapon. De ez nálam mindig a tereptől függ. Ezt a csapatot az Asgard szélén szoktam alkalmazni.
    Mennyire érdemes amúgy mindenből a legjobbat használni?
  • molnibalage83
    #2229
    Ja, tegnap esete uninstalláltam az RD-t, biztos ami biztos alapon. Hogy még a kísértés se legyen meg...
  • molnibalage83
    #2228
    Mivel támadsz pontosan? Egy 500-600 pontos keződ csapatot miből raksz össze? Nálam kb ez van attól függően, hogy armored / sima és Euro/ jenki. (Mást is kipróbáltam low cost-ban, de messze ezekkel toltam a legtöbbet.)

    FOB nem kell. Kérd el mástól vagy a saját egységek is elegek lesznek. Egy normális nem balfasz csapatnak elég 3-4 FOB egy hosszabb low cost játékra is. Soha nem rakok le low cost-ban FOB-ot. (A 10 v 10 Strait csak félig low cost, viszonylag lassú CP generálás van, de sok ponttal kezdesz.)


    1x Leo2A5 / M1A2 Ez a kemény mag, ezt kell supportálni. Nem éri meg olcsóbb M1 vagy Leclerc tankkal jönni, az a +2 front AV nagyon sokat számít, hiába a Leclerc nagyon magas RoF-ja.

    2x francia shock recon gyalogos / ranger. Ezek az APC/IFV és kisebb tankokkal is boldogulnak és nem halnak meg azonnal egy legyintéstől, mert shock + 10 fő. Kellő arty supporttal még Specznazt is túlélnek vagy akár le is tolnak. Persze nem ez funkció. A lényeg az ő túlélésük lehetőleg.

    (1x sniper recon opciósan euro decckel)

    2x shock vagy elite gyalogos. Jenki armored deck itt vérzik el, mert nincs US marines és Delta sem... (Sima US deckkel már nem játszok, erőtlen szar.) Eurocoprs armoredben a '90-es shock gyalogos, elég jó gyalogos ellen és 24 AP-s RPG fegyver elég sok minden ellen jó és nem drága, van olcsó és kétéltű járműve is. Nem armored deckben van Commando marine (15 fős elite, atomdurva) vagy német Fallschirmjager. '90. A játék egyik legdurvább gyalogos egysége.

    Emellé még elfér légvédelem és tüzérség. Ez Eurocoprs armored esetén Mistral és/vagy Roland 2, sima Euro deckben meg Crotale. 1-2 attól függően, hogy más mennyi légvédelmet hoz. Jenki deck esetén Patriot érdemes lehet, mert stunolja az AGM gépeket, más esetben PIP Hawk III és Stinger C.

    Tüzérség sima euro deckben szinte csakis Cesar. Összespórolom rá, kerül amibe kerül. Mortar reakció idő és pontosság 155 mm tűzerővel. Verhetetlen. A drágább francia mortarból kettő jöhetne, de összességében 1 db Cesar erősebb. Armored deckben meg német 120 mm mortar.



    Ha jól megy a játék és sok pénz marad akkor Leo2A5 mellé lehet venni olcsóbb hk-t. A lényeg a "plusz ágyúcső" és jó páncélvédelem. Francia harkocsik kiesnek... Marad Leo2A4 Euro deckben - a toper tier hk-kat leszámítva minden ellen jó és kellően erős a páncélja ennek is, még a Konkurs-M 23 AP-ja sem hatja meg - jenkiknél már több opció is van. M1IP kellően védett és T-72B/B1-ig jó bármi ellen. A durva ATGM sem csapja le gyorsan. Jenki armored decben az MBT-70 szegény ember BMPT-je. Picit menjen előtte gyalogos, ha elsőre lőtt, akkor után stunlock van az ágyú és gépágyú miatt. A top tier hk mellett, ha nem ezt célozzák meg, akkor ez lehet a mérleg nyelve, mert HEAT lőszer és AGM kiszot távolságtól függetlenül +1 sebzést. Itt is lehet váltogatni a kettő között. Eszméletlen tűzgyorsasága van. A top tier tank és gyors +2 sebzés döntő lehet egy szembejövő top tier tank ellen.


    Low cost /tactical játékban szeritnem semmi értelme a sok és olcsó egységnek. Azonnal meghalnak minden szartól és semmi eredményt nem érnek el. Csak tudni kell hátrálva irtani őket. Az erős tankokat kell supportálni. Lehet, hogy megal a gyalogos, de a tank közben arat. Támadáskor a 2x recon shock inf megy elöl Ha arra tüzelnek, akkor a mögötte levő tank egyből visszalő. Low costban nagyon ritkán van olyan tűzerő, hogy 20 shock gyalogos azonnal megfeküdjön... Ha igen, akkor az egész támadás elve kudarc...

    Ha az ellen nem túl jó mikrózó, akkor a top tier tank az elöl levő gyalogosra lő, tehát a te top tier tankod lő először az ellenfélre. Ezt a taktikát bárhol érdemes eljátszani. Küldj előre valami szart. Elvesztesz 5-15 pontot, de az első lövés a tied eztán. Armored deck esetén 90+ százalék találati arány van a Leo2A5/M1A2-nek. A nem specializált tankot ezzel már le is nyomtad, mert morál esik és mindig többet lősz. Még üldözni is lehet. Amint látod a top tier tankot, mortat és Ceasar eső rá. Sok sebzést nem okoz, de a stun miatt nem mozdul meg egy ideig. Ezalatt a tankod szépen ki is nyírja... Ha ez megvolt, akkor ne kockáztass, visszavonulás. A begőzől ellen meg sokszor küldi az AGM gépet vagy így céltalan cluster vagy arty esőt.

    Persze ez nem szent grál, de nem balfaszokkal együtt játszva volt, hogy egyes frontvonalakat egyedül számoltam fel így... A legszebb az volt, amkor két top tier tank és csoport dolgozott együtt. Úthenger jellege volt. Az öngyilkos MiG-27 és Szu-27M ellen a legolcsóbb hátul körőző vadász is jó védelem, mert látod, hogy jön. A legtöbb pályán van idő fedezékbe bújni ezek elől.


    Ezt a replay-t csekkold.
    Ez a kill listem ebben a játékban...

    Ez kb. két hete volt.
    Mindkét T-72BU meghalt - az egyik a balfasz unit MI miatt, ami elforgatta akaratom ellenére a hk. testet és mákos AGM találat nyírta ki - de tették a dolgukat. Tor kill list mutatja, hogy mivel próbálták megölni őket. A Tor folyamatosan mozogtt a rá vadászó arty miatt, de túlélte a játékot. Nem párban, szólóban érte el ezt.

    Igazából low cost játék az, ahol a minor nemzetek vagy a többi koalíció viszonylag életképes lehet kék oldalon.

    Skandinávok.
    A svéd Leo2 páncélzata gyenge 20-as, de a tűzereje azért kb. megvan. BKAN C support és gyalogsága meg légvédelem aztán van hozzá. Gyalogságuk nem semmi. 15 fős elite és shock gyalogos jó pct. fegyverrel. Még a regular inf. is Carl Gustavval rohangál... Légvédelem? SEAD immúnis Hawk, brutál erős AAA (OTOMATIC / svéd 40 mm-se cucc)

    Angol/COMMWH.
    Chally 2 szinte halhatatlan, szemből csak a legdrágább MiG-27 öli meg két találattal 30 AP-s Kh-29-cel. A 28 AP HEAT kritikus nélkül csak 3,5 HP-t vág. Van olcsó és jó CAP vadász (elite Tornado F2 magas TOT és csak 3000L fuel.), AS.90 tüzérség és SAS egyben harcol és MANPAD. Talán csak felderítő gyalogosa nincs shock/elite. Ha bátor vagy, akkor lehet kanadai ADATS. Sajnos a base ACC-ja vicc, de repcsi és heli ellen is fenyegetés és top tier tank mögött a 25AP elég, ha csak egyszer talál. Még a T-72BU-nak is 2,5HP-t vág oda. 20 AV ellen 3,5 és a közepes hk-k ellen meg 5-6HP-t. Csak tartsd a távolságot (ez low costban a legtöbb térképen nehéz...)

    Blue Dragon.
    K1A1 gyenge páncél, de van tűzerő, de hát ott van a japó tank. Ennek is csak 20-as AV-je van, de tűzerőben nincs hiány. Mondjuk a T-2BU ellen az 23 és 24 AP között hatalmas eltérés van, ezért favorizálom a Leo2A5-öt. K9 Thunder top tier arty és atombrutált 15 fős shock koreai gyalogos. K30 AAA és a japó 2450 méteres 70% base ACC MANPAD sem rossz. Normális vadászuk sajnos nincs. A cska AIM-120-szal repülő vadászok szerintem szarok. Közel kerülva minden más gép kétszer több rakétát indít és IR rakéták sokkal jobban fordulnak. Elsőre vonzó a sok AIM-120 platfrom, de nekem hatalmas csalódás volt néhány játék után. Két vadászra meg nincs pénzed és a 6xAIM-9M-es gép ECM-je szánalmas 20%.

    Jenki
    Vicc, hogy itt is jenki deck a legszarabb. CAP-elni a legroszabb, nincs normális vadász, még az F-16C fuel értéke is 4000L, az F-15C-nél meg 6000L mikor minden más ASF-é 3000L Rafale, Szu-27PU,. Hiába az M1A2 a legjobb tanki, nincs mivel supportálni. Retek gyalogság van és a Paladin jó, de nem Cesar szint, pontatlanabb asszem és lassabban lő. Sima US deckben az ATCAMs esetleg jó lehet, de én alig láttam használt. Egy low cost volt Floods pályán, ahol nagyon rámentem a recon-ra és tank volt másodlagos. Csak a felvillanó recon spot alapján megmondta, hogy a tank hova megy. 1-esével lőttam ATCAM-szal. Asszem 4 vagy 5 top tier tankot nyírtam ki vele.
  • GreenDomestos
    #2227
    24%-os victory ratiom van eddig (142 játék). Amúgy érdekes, low cost-ban nekem is jobban megy a játék, szóval kb. úgy állok ahogy írtad. Én pl. mostanában úgy játszok, hogy a deck-jeimet pályához igazítom. Hogy ez jó-e, majd kiderül. A tengeri hadviselést hagyjuk...

    Támadni meg úgy próbálgatok, hogy mortarral szórom az ellent, amíg össze nem jön egy támadásra alkalmas csapat (a fórumon írtak alapján), majd ha kész: smoke, és gyors rush, ami általában nem sikerül... :D Igen...ide kell türelem.
    Jelenleg a Brit és Amerikai natúr deckkel tolom. Valahogy a specializált deck-ekkel nem vagyok jóban, mert mindig elvesz valahonnan egy egységet, ami nekem fontos.
  • molnibalage83
    #2226
    Az első 100 játékból 30-at buktam ALB-ben. A 200 játék táján kattantam rá a low cost játékba. Volt, hogy zsinórban 10-szer voltam győztes csapatban és 22 játékból 19-et nyertem. 100+ óra után az alapoknak mennie kellene szárazföldi harc terén szerintem. A helik és légierő használata húzósabb. A helik még most sem mennek. A légierő technikailag annyira nem nehéz, cska nem szabad kísértésbe esni és miden szarra rámozdulni. Türelem kell hozzá, megfontolság és józan ész.

    A legkönnyebb játszani az armored deckkel vagy nem specializált, de arra épülővel. Az durva hk-t az öngyilkos AGM gépeket leszámítva semmi nem nyírja ki könnyen, csak ne hagyd, hogy oldalról támadható legyen. Azt támogatva kell dolgozni.

    Teméredek olyan embert láttam, akik 300-500 játék után 20% vagy akörüli győzelmi aránnyal bírnak. Eléképesztő... Hogy ezek miért nem hagyták abba a játékot, azt nem értem...

    Nem tudom, hogy a deck összerakás és lobby várakozás mennyi, de nekem ALB és RD együtt 1000 óra felett van. Szerintem soha nem játszottam egy játékkal ennyit, még a Civ egyetlen részével sem.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.27. 00:39:29
  • GreenDomestos
    #2225
    Nektek kb. mennyi időbe telt mire kitapasztaltatok egy nemzetet/pályát? Meg úgy általában az egész játékot? Vicces, hogy lassan meglesz a 100 órám (ami nálam sok), és még max arra vagyok jó, hogy betömjem az üres lyukat a fronton.
  • molnibalage83
    #2224
    Jó, kész. Én bejeztem nagyon hosszú időre a RD-t. 12 játékból 9 idiótákkal volt. Ennek kb. annyi élvezeti értéke van, mint sajtreszelővel rejszolni. Akkor jó, ha befejezed.

    ALB-zni hajlandó vagyok, de ezzel a fostenger userbázissal bíró valamit én már félig eltemettem. Annak lenne még értelme, ha egymás ellen tolnák a hansoló képességű magyar játékosok.

    Kérhetem és a többieket, hogy balanszoljuk ki a lobby-t basznak rá. Próbálom oktítani a noobokat, basznak rá...

    Lényegében az egész az Eugen hiába. 3+ év nem volt elég egy machmaking rendszerre basszák meg. A következő szar játékukat meg dugják fel maguknak...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.26. 23:45:00
  • molnibalage83
    #2223
    Asszem megint hagyon egy ideig ezt a szart. Ma is 3 játék, 3-szor idióták.... Ennek így semmi értelme. Basznak balanszolt csapatokba menni a játékosok...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.25. 13:16:50
  • Kacyking
    #2222
    Tegnap mentünk egy nagyon jót 4 vs 4 túloldalon 300-1000 meccses 70% körüli team. Nagyon jó volt és szoros is. Annyira szoros, hogy döntetlen is lett.

    Mostanában motorizált decket használok és nagyon meg vagyok elégedve velük. Nagyon gyorsak jóféle heli supporttal és néhány kis olcsó tankkal. A lényeg számomra úgyis a gyalogságon van és az nagyon tuti. A szovjet motorized annyira nem jött be de a Varsói szövetséges atombrutál, a kelet-német csak egy fokkal gyengébb.
  • molnibalage83
    #2221
    Hát ez ma nem az én napom. 5 játékból, 4 csapat idióta volt... Ilyenkor megy el a kedvem az egésztől....
  • molnibalage83
    #2220
    Combat Air Patrol. Ezt a terminológiát használjuk, amikor a vadász a frontvonal mögött köröz. Az öngyilkos kíséret nélküli csapásmérőket tartják távol. Erre a célra még nem feltétlen kell a legjobb vadász, a Tornado, Viggen vagy Mirage-2000 is jó, ráadásul elite mennyiségben is kettő jön ezekből. National deck esetén talán még több.

    Sajnos a jenki gépek balfasz 6000 L fuel értéke miatt ebben pocsékak. Köszi Eugen... Minden más gép kb. fele annyi üzemannyaggal bír, tehát fegyverhasználat nélkül kb. kétszeres, de legalább 30-60%-kal jobb CAP képességük van...
  • GreenDomestos
    #2219
    Ó, köszi! A CAP, az pontosan micsoda?
  • molnibalage83
    #2218
    Itt van néhány saját, van közte szerintem nyílt terepes is. A legfontosabb a légvédelem és a CAP és legyen recon egység a csapatban vagy heli mögöttük. Ha valami lő, akkor azonnal látják és visszalőnek. Ha a nyílt terep előtt fedezék van, akkor legyen készenlétben mortar vagy top tier arty, ami azonnan stunnolhat és kiegyenlíti a viszonyokat. Ha a fedezék nyilvánvaló, akkor előtte öreg 155 mm-es arty előkészítheti a terepet.
  • GreenDomestos
    #2217
    Valaki meg tudna osztani egy replay-t hogy, hogyan érdemes megindítani egy támadást nyílt terepen?
  • molnibalage83
    #2216
    Hoppá! Kedv?
  • molnibalage83
    #2215
    Na, a WG fejlesztők most mutatták meg igazán foguk fehérjét. Csak megemlítem, hogy az ALB óta nem volt idejük a jenki gépek kettős mérce szerinti fuel értékeiket javítani és bannoltak egy hétre. Pedig feketén fehéren van fajlagos statisztika is róla. Pont tegnap jegyezte me valaki, hogy az Eugen milyen távol került a közösségtől...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.14. 11:22:57
  • molnibalage83
    #2214
    Tegnap játszottam megint egyet a szovjet és egyet a COMW deckkel. Az szovjettel kikaptunk, de nagyon nem az én hibám volt, csak a többi játékos volt quitter és kretén. 40k-s destructionban úgy lett majdnem döntetlen 40k pont táján, hogy már csak egy zónánk volt és meghalt az utolsó CV. Ha kihúztuk volna cask 5 perccel vagy egy zónával tovább, akkor döntetlen.

    A T-62MV-1 hordák olyan pusztítást csináltak, hogy az ellen csak pislogott. A többség egyszerűen nem tudja felmérni, hogy a 2800 m ATGM mit jelent. 2300 m táján a 3XP-vel 70% vagy felette van a számolt találati arány. 65 CP-ért 21AP HEAT. A 14-es páncélú Mexas vagy Chieftanok ellen 4.5 sebzés. Minimális kritikussal két találattal halál, de max 3. Még nagyobb csoportoknál is az van, hogy mire lőtávba érnek már egy hallott és mikor ez megtörténtik, a T-62MV-1 is lő egyszer ágyval még az ATGM-en felül. Aztán az ágyú után megint szinte rögtön ATGM. A közepes harkocsik királya, csak a nagyon gyorsan mozgó és jól páncélozott M1IP és K1 veszélyes rá, mert jól állják a találatot és 15AP a 12AV ellen elég a jó tűzgyorsasággal. Még az ATGM platfromjaikat is szanaszéjjel szedték. Nem véletlenül szoktm armored deckbe max. XP-vel betenni. Top tie hk mögött bőven jók. Egyedüli hátrányuk, hogy picit lassúak és ATGM után az ágyú RoF-ja alacsony. Mondjuk a minimális páncéllal rendelkező 55-be kerülő iTOW platfromokhoz képest vicc az ára...


    A COMW decknél meg az ellennél volt sok láma. Egy recon heli az egyik behozó zóna felett volt percekig és senki nem lőtte le. Az A-4 Kahu és AS-90 megtette hatását, vagy 3-4 Smerch és 2 Uragant öltek meg veszteség nélkül. A Chieftanok szépen teljesítettek, a Chimera viszont alig jutott szóhoz, csak a lövéseket állta. Iszonyatosan nagy hátrány az, hogy nincs tornya... Ebből látszi, hogy a stat önmagában nem minden... A gyalogságot nem tudtam kipróbálni és a TOW2 platfromokra sem volt szükség. Ettől függetlenül ígéretsnek tűnik.



    A Eurot megnéztem. Screenshotot elfelejtettem csinálni. Háááááááááááááát.... A support része tényleg jó. Roland, Mistral, M270, MARS, Caesar, jó aknavetők, ezzel nincs hiba. A repcsik terén sincs megszorítás mehet a szokásos 1xRafi, 1xECR, és ezek után a három slot a Tornado IDS, SARH/F-4KWS vadász és még egy csapásmérő tetszőleges kombója. Az egyik legrugalmasabb AIR tab.

    Az armored deckben 2xF-4KWS (alacsony XP), 2xMirage-2000C (elit) és 2xTornado IDS vagy vagy Mirage-2000C helyett néha a 8 bombás Mirage vagy Tornado IDS. A gyalogság esetleges gyors eltakarítása végett, a tankokra a szárazföldön szite semmi sem jelent veszélyt, viszont kell a CAP a tankok védelmére. A support decknél viszont tettem be Etendardod. Nyilvánvaló, hogy ilyen harkocsi nélküli decknél kell a páncélelhárítás. A két ECR is indokolt lehet, mert nagyon fontos ezek védelme, no meg a HOT II heliket is védeni kel. Sok vadásznak értelme nincs szerintem. Az arty-t nem bombázzák szét hátul, elöl meg olyan olcsó egységek vannak, amit nem érdemes komolyan védeni. Ez alapján 2xECR,1xRafi,3x Super Etendard és egy tetszőlges repcsinek látom értelmét.

    A bibi a harkocsi rész. A legkomolyabb cucc a Kpz 70. 15AP és 12 frontpáncél 70-ért. Vicc. Ez a tank 60-at sem ér, nemhogy 70-et. Hiába van asszem autoloader és gépágyú, akkor sem. Talán még C kategóriában sem jó semmire. Gyakorlatilag nincs más ötletem, mint spammelni a 35 CP-s AMX-et. Miért? Mert HEAT és nem KE lőszerrel tüzel. Mindig okoz legalább egy sebzést és 40% base ACC 35-ért azért nem rossz. Ha az ellen jól el van nyomva, akkor nagy tömegben talál ledarálnak közepes hk-at, de 6-os páncéllal...? A legátlagosabb közepes hk-nak is legfeljebb két lövés szétszedni... Kicsit közelebbről meg egy... TOW2 patfrom asszem nincs, sajnos a Wiesel emlékeim szerint itt nem választható. Anélkül meg top tier tank ellen csak Etendard van, de abból is oldal találat vagy két találat kell. Hála istennek a 30AP és 70% base ACC nem rossz. Ha csak kettőt vennék belőle, akkor 100% közeli a találati arány, csak éppen tartalék nincs belőle, ha egy elveszik...

    A gyalogság jó, van Legion és Mistral is.
  • molnibalage83
    #2213
    CM deck el lett tolva, nincs benne Rapier repcsik ellen.
  • hooah
    #2212
    Ezek alapján kipróbálok én is pár support decket.

    Mondjuk én teszek majd be MANPAD meg SHORAD egységeket.
  • molnibalage83
    #2211
    Tegnap kipróbáltam életem első support deckjét. Hát, nem nyűgözött le, bár azért bénáztam is. Szovjet support deck volt. Normális páncélos egység úgy tűni, hogy én nem tudok játszani. A legjobb T-62-őn hiába van 21 AP-es 2800 m-es ATGM az top tier tank ellen kevés. A közepes tankokat viszont simán lealázza, (kétszer is 2 v 2-ben erőlködés nélkül vágták haza a drágább Mexas tankokat, csak váltogatni kell az ágyú és ATGM között), de ATGM ellen a 12-es "páncél" szinte semmi A kat játékban. És ezen a support sem sokat segített. Konkurs-M nincs járművön csak gyalogos van. Ezekkel még nem próbálkoztam, de lényegében marad majd a szuicid mód. Maradnak a járműben és amint van cél, odarobognak és unload és remélhetőleg A tankok és a BMPT-kel lövik majd. Ha túlélték, akkor visszaszálhatnak... Azért még próbálkozom. A Szu-27M + MiG-25BM azért tud segíteni, ha kell, de ezeket csak ritkán lehet behívni és bármikor jöhet SARH fighter spam...

    A kék oldalon eddig egyetlen olyan nemzetet vagy koalíciót ahol a support decknek van értelme, meglepő módon a Commonwealth*. Majdnem teljesen vállalható tankjaik és páncélosaik vannak (kicsit lassúak és a RoF baromi alacsony), de viva Chimera! 20-es páncél és 19 AP-es löveg 0/6/4/0/0 mennyiséggel? Ej..! Persze nincs tornya, ezért könnyebben kaphatják oldalba, de ez is valami... Viszont a Chieftain Mk.11 19-es AP-ja egyáltalán nem rossz (a 120 CP-es M1A1-nek van ilyen...) és az olcsó változata meg 4HE-val elég jó gyalogos support. Ami viszont szépséges, hogy TOW2 platfrom is van, igaz páncélozatlan dzsipen, de két card és van más ATGM is. Viszont sajnos nincs cluster arty és a légvédelem is elég szar... Az Ery-x es gyalogság spammelhető, csak valahogy közel kell vinni...

    *Nagyon talán az Eurocorpsnak van még értelme, a Caesar, a francia aknavető és a MARS + M270 miatt, de még össze sem raktam, elsőre annyire siralmasnak tűnt az egész. Sajnos normális tankjuk nincs, a Kpz 70 drága és igazából annyira átlagos, hogy pont semmire se legyen jó. Se tűzerő, se páncélzat. ATGM platfrom sincs nagyon...


    Ezekkel próbálkozom, németet még nem raktam össze.



    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.13. 10:43:38