2890
glkb0iab9cwfxwfikpr4.png
Wargame series (Red Dragon)

Magyar nyelvű bemutató.
  • GreenDomestos
    #2290
    Nos, igen a tartalékosok, amikor beletettem, azt se tudtam hogy van ilyen fajta. Csak annyit láttam h olcsó. Ez is egy foltozgatott deck, de mióta van Eurocorps deck, nem igazán használom.
  • molnibalage83
    #2289
    Akkor érdemes olyan VAB az AMX-30 helyett, amin vagy autocannon. Csak azért tankot venni nincs értelme szerintem alacsony XP-vel. A páncélzata olyan, hogy úgyis egy lövéssel megöli bármilyen félkomoly pct. cucc, de közelről még IFV is. Akkor miért kerüljön kétszarannyiba, mint egy VAB? Armored deck esetén már inkább ez kell, mert elite XP-vel jó és a HEAT löveggel magányos és rossz morálú erősebb hk-t gyorsan leépítenek két sortűzzel.
  • molnibalage83
    #2288
    A szovjet deckben is elég nagy a káosz.

    Ha már top tier tank, akkor miért T-80UM? Egyedül nem jó, mert a 20-as frontpáncél édeskevés a Leo2A5 és az M1A2 ellen. Akkor jó, ha egy ilyen és egy T-72BU párban dolgozik. A 2800 méteres 24AP ATGM elég durva főleg, ha váltogatva mikrózól. A T-72BU megy elöl, ez meg mögötte. Ha csak egy top tier tankot használsz, az mindig a BU legyen. A T-64BM-nek semmi értelme. A T-72B1 csak ágyúval 85CP és hülyére veri csak a lövegt nézve, mert nagyobb lőtávja van és azonos lőtávon +1AP.. A T-72B meg 5 ponttal drágább és az ATGM +5% base ACC és +2 AP-s. A 22 AP 20 helyett nagyon sokat számít. A 20-as frontpácélú top tier tanknak is odaverhet azért legalább egyszer és a kék közepes tankoknál az a +2AP a 10-14 front AV tartományban gamechanger... A másik két régi tanknak sincs semmi értelme. A szovjet harkocsik gerince a T-72BU és T-72B. Minden más emelett egyéni ízlés dolga.

    A felderítő rész katasztrofális. Nincs olyan, hogy recon inf nélkül vagy. Semmilyen deckben. A Ka-52-re igaz az, ami a német Tigerrel. Helis deckbe jó, de a korábbi posztos recon heli funkcióra embertelenül drága és veszélyes. Alap Mi-8 vagy az exceptionalos jöhet. Sniper recon és a 10 emberes elite GRU az maga az emberiség elleni bűntett. A felderített enemy inf. recont agyonveri és városi harcban is jó. A közpees hk-kat egyedül leveri RPG-vel. Gyakorlatilag harcoló alakulatnak betehető az INF tab-ban levő egységek mellé.

    A VHC-ben a Shilka értelmetlen, szétkapja bármi A katban. A BMPT az, ami neked kell.

    A gyalogság elmegy, ez egyéni ízlés dolga. Én ne nem használok regular gyalogost, csak ha nincs más. Inkább legyen két VDV, egy olcsó szállító eszközön a másik meg top tier IFV-vel. Atomdurva. Top tier tankot képesek kinyírni, ha oldaltalálatot csinálsz.

    A heli egyéni ízlés, de én a legjobb Mi-24-et tenném be, mert a +2AP sokat számít. Vagy akkor már Ka-50, irgalmatlan tűzgyorsaság, 25 AP még a top tier tank ellen is hízelgő és azonnal elzavarja, még ha nem is használod. Olyan, min ördögnek a szenteltvíz. 2975 m-es range értékével asszem páratlan ATGM indítási távval bír. Igaz, hogy nincs rajta rakétablokk, de a Igla miatt legalább nem szedi le semmilyen kósza ágyús helispam vagy egy AAM-mel bíró heli.

    A légierőnél a Yak-38 fura és én MiG-25BM-et használnék. A játék legjob SEAD gépe szerintem, csak a Tornado ECR mérhető hozzá, abból két card van és van rajta AIM-9, amivel ölhet helit is.

    A support rész zavaros. Nincs nagy hatótávolságú légvédelem, csak Tor. Ok, az 3850 méterrel nem rossz és heli ellen is ok. Akkor viszont minek van ZSU-23? Ugyanaz a baja, mint a jenki PIVAD-snak. Az AGM-114 platformok ellen kevés sokszor a 2625 méteres lőtáv. Helyette akkor legyen valamelyik Tunguska, de akkor már legyen a jobb. Sajnos mindkettőből azonos mennyiség jön, a +15 CP megéri a sokkal pontosabb és nagyobb hatótávolságú rakétáért. Az, hogy nincs semmiféle csöves löveg, az szerintem ordas hiba. Valami kell. Msta vagy aknavető, ami gyors és rugalmas reagálásra ad lehetőséget.

    Hát, kb. ennyi. :)
  • GreenDomestos
    #2287
    Az AMX-30-ot kifejezetten gyalogság támogatására használom, mivel ott 20-30 mm-es (nem tudom pontosan) gépágyúja.

    A Jager-t kifejezetten csak arra használom, hogy előbb odaérjen a helyszínre az elején, és tudja tartani a frontot, amíg a többiek megérkeznek. Commandót viszont én sem emlékszem miért nem tettem bele, talán asszem nem fért bele, és nem akartam mást kivenni.

    A recon gyalogostól kicsit tartózkodtam, nem tudom miért, de most kipróbálom.
  • molnibalage83
    #2286
    A recon heli lételeme az, hogy gyorsan tud helyet változtatni és hegytetőről rálát mindenre. SOHA nem megy elöl, mindig a tankjaid mögött meg, hogy a csapatlégvédelem ne érje el. A lényege az, hogy bármi ami lő, azt azonnal felfedi, főleg exceptional optikával. Nyílt terepen meg area denial, még a sniper recont is meglátja 1 km-ről. A jenki OH-58-at azért szeretem exceptional otpikával, mert ha megtalálat, akkor le is gyakja őket.
  • molnibalage83
    #2285
    A német natúr számomra zavaros. A tartalékosok semmire sem jók. Semmit nem ölnek meg, csak slot pazarlás. Kb. ez véleményem róluk.


    Jager semmire sem jó, helyette Panzergranedier vagy legalább 90-es változat, mert jó RPG fegyvere van.

    Miér nincs Leo2A5? Sima Leo2 helyett legyen az. A Kpz 70 is megkérdőjelezhető, mert gyalogság ellen nincs olyan jó, mint az MBT-70. Inkább 2xLeo2A1 magasabb XP-vel.

    A recon tank helyett 10 fős felderítő gyalog jobb a saját tapasztalatom szerint.

    A support rész teljesen rossz. 2x2 MARS felesleges. A régi nehézlöveg semmire nem jó. Előkészítéshez, mint barrage fire túl kevés és túl kicsit tűzgyorsaság, counter artynak vicc, a 30 másodperc aim time miatt. A német 120 milis aknavető a játék legjobb aknavetője talán, azt ajánlom és ha lassú tüzérséget akarsz, akkor meg a legjobb M109. Correceted shot mellett már szétszedik 3-an a légvédelmet és CV-t és előkészítésre sem rossz.

    A VHC részben csak a TOW2 platfromnak van értelme. Ha gyalogsági tűzerő support kell, akkr inkább a Marder VSI vagy mi túró.

    A heli ízlés dolga.

    A légierő így elég érdekes. Sok tank helyett inkább érdemes csapásmérő Tornado IDS
  • GreenDomestos
    #2284
    A Chieftain-ok igazából csak azért vannak, hogy ha nem lenne elég CP-m akkor tudjak valami olcsót behozni, de azt már tudom, hogy értelmetlen.

    A lövegeket annyira nem tudtam effektíven használni, ellenben a mortarral.

    Recon helinek van értelme? Csak mert szerintem max annyi hogy kiszedjék, azért nem merek használni.

    AVRE-vel azért szerintem lehet aratni, gyalogság ellem bejött.

    A repülőgépeim nagy része, a többi deck-jeimben is, bombázó, tehát nagyon nincsen air superiority, nem igazán tudom hasznát venni.
  • molnibalage83
    #2283
    A német-francia deckben az AMX-30-at nem értem. Ok, hogy HEAT lőszer és minden találat -1HP, de akkor is... Nekem még armored deckben sem volt jó elite XP-vel, akkor ziher, hogy nem lesz jó 3PX-vel...A sima Leo2 nem jó, megéri a +15 az A1-ért, abból hozz kettőt és magas XP-vel.

    A gyalogságnál a sima Jager semmire sem jó. Inkább mindkét Panzergrenadier legyen 4XP-s. Az extra slot kell a recon résznél...Elit gyalogos miért nincs? Commando marine 15 fős, a német ejés meg a legjob RPG fegyverrel és a legjobb géppuskával bír. A géppuska balanc előtt emberiség elleni bűntett voln, még Spetznazt is lenyomta.

    A recon pocsék. Ha már van mesterlövész recon gyalgos, akkor tedd is be. Az egyik legjobb dolog. Emellett van francia shock felderítő 10 emberel. A Tiger helo egyéni ízlés dolga, de ilyen harci helinek csak helo rushnál van értelme. Ahhoz, hogy egyhelyben lebegjen és minden szar megölja röhejesen drága és értelmetlen. A VAB egész jó lehet, mert kétéltű, bárhol segíthet spotot adni.

    A légierőnél a régi Etendard gép semmire sem jó. Egy szem Tungusjka halomra mészárolja őket. Akkor 2x2 Tornado IDS vagy a 8 bombás francia gép. Ha nem erős a légvédelem és jó a SEAD, akkor túlélhet 10% ECM-mel is, de a tűzereje az valami bődületes.

    Tüzérségnél az erősebb LARS-ot választanám. A légvédelem fura. Ha van Crotale, akkor a Mistral felesleges szerintem főleg, ha van gyalogságban is... A Roland 3 a játék egyik legjobb SAM-je, kötelező darab. Gépek ellen a 3500 m nem rossz, viszont ha nincs Ka-52, akkor helik ellen is képesek megvédeni magukat, mert 2800 m az már okés. Ha indít is a heli ATGM-et, akkor igan valószínű, hogy úgyis betalál a SAM és lezzúza a morált. Kellően páncélozott is. A legjobb AAA helyett és az eggyel gyengébbet szoktam, de ez ízlés dolga.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.05.13. 22:07:18
  • molnibalage83
    #2282
    A brit koncentrált gyalogságos deck nem annyira rossz, de én a második Chally helyett legalább eggyel jobbat tennék be. A legjobból ízlés dolga, hogy egy vagy kettő, de a játékosok 90%-a top tier tankból kettőt használ. Okkal. A harkocsiknál minek milyen szerepet szántál? Az olcsóbb Chieftain mixet nem értem.

    A support rész okés, bár nem értem, hogy miért nincs AS.90. A játék egyik legdurvább lövege.

    Gyalogság okés.

    A felderítő részénl a Gazelle kötelező, exceptional opcis miatt. Legyen neki slot.

    Az AVRE sajnos feleslges, lassú és a játékosok nagy része megtanulta még a spamet is kezelni. Néha meglepődhetnek rajta, de az én M728 CEV spamem sem működik már egy ideje.

    A heli ízlés dolga, de szerintem a 20 mm-es heli nem jó. Az egyetlen jó spammelhető gun platfrom a francia Cassiopee.

    A légierő totál káosz. Mi a célja a régi Harriernek? Akkor inkább a két legmodernebb. Az egyik LGB-s a másik ugyanaz csak buta bombával. A 40% ECM az acélossá teszi őket. A Tornado GR jó, mert AGM platfromja emlékeim szerint nincs a briteknek, legalábbis használható. A Jaguar base ACC-ja borzalmasan alacsony, a 40%-kal. Mondjuk UK deckben 4/0/0/2/0 mennyiséggel spammelve esetleg jó vagy magas veterancyval párban. A 30 AP elég még a top tier tank ellen is, csak az oldalát támadd vagy két géppel csak összejön két találat... A CBU-s Jaguar spam érdekes lehet. 5 db van belőle. Ha ezek jönnek hátul és van idő ráfodulni a felderítette SAM/AAA-ra és azok nem MANPADOK, akkor elég szépen irthatnak.


    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.05.13. 21:59:25
  • molnibalage83
    #2281
    A Rifleman a legmezeibb tömeggyaloság, mint a szovjet motostrelki. Ha nincs más, akkor csak akkor szabad választani vagy akkor, ha sok TOW2-s IFV kell. Egyékébt soha ne hasznáj regular gyalogásot. Soha. Pont. Szarra sem jók a deck rendszer miatt. Egyszerűen képtelenek bármit is kinyírni. A morál azonnal zuhan és a legszarabb shock inf is begyalulja még akkor is, ha mortar support és kétszeres létszámgfölény van. Elite gyalogos? 3-4-szer fölényben is boldogulnak néha. Na melyik olcsóbb, egy Specznaz + 5-15CP-es szállítóeszköz vagy 4x10-45PC-es gyalogos? A light rifleman is regular, csak RPG típusú páncéltörő fegyver helyett ATGM-je van. Pocsék. A régi 10AP-s pontossága szinte semmi, a 90-es Dragonnak is 15AP-je van... Semmire sem jó.
  • GreenDomestos
    #2280
    Az USA-t nagyon régen használtam, és nem is jött be, de azért elküldtem. Nem véletlenül van benne a deck nevében hogy TESZT. :D
    Amúgy mi a különbség a Rifle és a Light gyalogos között?
    Utoljára szerkesztette: GreenDomestos, 2015.05.13. 21:34:03
  • molnibalage83
    #2279
    Akkor szépen sorban.

    Az első jenki deck úgy szar, ahogy van, még B kategóriában sem lenne jó. Naná, hogy nem megy az A cat játék, amikor semmiféle tűzerő nincs, se harkocsi, se ATGM terén. Az a minimum, hogy olyan gyalogságot teszel be, aminek a szállítóeszköze az M2A1, amin van TOW2. Még a drább Rifleman 90-nel is csak 50-be kerül. Ebből nem kell sok, ezért az is megoldás, hogy az Stingeres alá teszed, egyszer veszel légvédelmet és harkocsi és gyalogási support tűzerőt. Assze 3-as frontpáncélja van, tehát a legjobb közepes hk sem öli meg egy találattal. A light rifleman szerintem semmire sem jó. Lőtáv 0, és mindne találattal max. 1 sebéz, mert 10AP az lófing, nem tűzerő. Sima Rifleman alá helit adni a legnagyobb marhaság. Egy értéktelen egységet utaztatsz egy ilyen drága platfromon, ami semmire sem jó? Alapszabály, hogy helin csak shock, de inkább elit gyalogost viszel, semmi más. US Marine meg a gránátvetős kétéltűn a jenki deck kötelező eleme... A Delta Force hulladék, hagyd francba. Drága és lényegében egyfeladatos, a legszarabb APC/IFV-vel sem tud mit kezdeni, mert az RPG fegyvere egy rakás szar. Az egyetlen elit gyalogos talán az egész WG-ben, ami szarra sem jó emiatt, mivel "egyfeladatos". Akkor érné meg, ha 20-ba kerülne, így nem jó.

    Harckocsiból, ha nem is teszel be M1A2-őt (szerintem A katban közelező, még ha csak ritkán is hívod be) akkor is minimum M1A1HC vagy HA. A 20-as front AV kell és minimum 19AP is. Top tier tank ellen ez is kevés. Az M1A2 szinte az egyetlen ok a Patirottal, amiért érdemes magát a jenki decket használni.... M1IP-t lehet, de szerintem A catban szinte semmire sem jó. A 15AP lófing, főleg 2100 m-es lőtávval. Picit drágább szovjet hk (T-72B1) lehet, hogy pontatlanabb, de 18AP és 2275 méteres lőtávval bír, tehát 2100 méter táján a pontosság szint azonos, csak a T-72B1 19 AP vs 17 AV, míg M1IP 15AP vs 15AV helyzet van. Kétszeres sebzést pofozgat a szovjet tanki, mikor a találati arány eltérés nem kétszeres... Ha meg gáz van, akkor képes visszavonulni tolatva, mert kb. egyforma gyorsak. A sima M1 szarra sem jó, a játák egyik legócskább egysége, még C katban is hulladék, nincs tűzereje. Az MBT-70 az egyetlen értelmes választás, mert jó support hk. A HEAT lőszer és az ATGM mindig sebez legalább egyet és 10 RoF + autoloader jó a gyenge egységek ellen. Vele is lehet csinálni a ATGM/löveg váltás mikrózást. Armored deckben gyalogás és erdőben elite szinten szegény ember BMPT-je, majdnem olyan durva. Tehát, ha hk-t akrasz, akkor szerintem két nehéz Abrams, egy M1IP és MBT-70. Több nem is kell.

    A felderítő rész totál rossz. Használd ki, hogy 10 fős elit felderítőd és 10 fős shock gyalogságod van. Ezek nem halnak meg azonnal és gyorsan mozognak. 1-1 ezekből és exceptionalos OH-58. Ha van még slot, akkor mehet az TOW2-ős Bradley, de csak akkor. Tank mögött menve jó, mert a tüzelő egységeket már észreveszi. A TOW2 tűzerejét még a top tier tankok sem röhögik ki, a közepes hk-kat meg legfeljebb 2 találattal megfekteti. Mivel recon és van mellette más, ha egyszer talál már jó. Nem az ölés a dolga.

    A support rész teljesen rossz. Semmi értelme két card régi lövegnek, előkészítésre és fütölésre egy is elég. A máik lehet Paladin. Az ATCAMS csak mikrózva jó, ha erre nem vagy hajlandó, akkor tényleg nem kell. A légvédelemnél, a PIVADS nekem soha nem működik. Túl kicsi a lőtáv, és Ka-52 kíséret esetén semmire sem jó. Az Avengers hiába 70% base ACC és gyors, Ka-52 kíséret esetén úgyis insta halál. Én javaslom a legjobb Chappyt vagy az allatte levőt, az spammelhető. A Patriot jó, csak ésszel használd.

    A VHC és helo így értelmetlen, akkor inkább semmi sem legyen vagy legalább AH-64A az egyikben és a másikban esetleg COMVAT. Az helik ellen sok fedezékes terepen atomdurva és az egyik legjobb IFV. Ha tömegtámadásban gondolkodsz nem is értem, hogy az hogyan maradt ki. A LAV-25 mega játék egyik leggyorsabb és kétéltű egysége. Ha csak 1-2-nek sikerül az infiltration, akkor pillanatok alatt kiirtaj a lövegeket hátul.

    A gépek nem rosszak, ha csak 1xelit A-10-et akarsz, akkor lelked rajta. Az F-4J-t felejsd el, a játék egyik leghasználhatatlanabb gépe, 1XP-vel meg főleg... F-16C és kettő, hogy tudjál CAP-elni. Két HE bomber szerintem nem kell, az egyik helyett megfontolandó F-15C.

    Na, most fürdök aztán megnézem a többit is. Nem fikázásnak szántam, csak tényleg egyes egységek minőségét és használhatóságát írtam le. Tényleg sikerült egy atomgyenge decket összerakni. :)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.05.13. 21:27:19
  • GreenDomestos
    #2278
    Itt vannak a deck-ek, csak így tudom elküldeni:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=442182166
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=442182092
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=442182013
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=442179979
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=421305176
  • molnibalage83
    #2277
    ???

    A szovjeteknél is csak viszonylag drága A cat egységekkel lehet operálni, nekem többnyire az van. A legolcsóbb nem gyalosági egységem a T-62MV-1 és a BMPT meg, ha van, akkor aknavető.... A Spetznaz durva, de egyáltalán nem olcsó. A T-72B tényleg jó közepes hk, de 95-ért az sem olcsó. A Tunguska-M tényleg atombrutál, de csak egy drágább légvédelmi egyság van nála, a Patriot...

    A kék oldallal is lehet mennyiségi hadviselést folytatni, meg vannak hozzá az eszközei.

    A francia hackocsik baromi pontosak és nagy tűzerővel bírnak, cserébe papírpáncél van, tehát igen erős tüzérségi support kell nekik, hogy az ellen morálját lezúzzák. Viszont van M270 11HE-vel. Az angol hk-k lassúak, de jól védettek és van tűzerő és pontosak. Chieftain Mk.10/11 és egyik 65CP a másik meg 85 vagy 90. Ennyiért kapsz 19 AP-s löveget és elég durva base ACC-ot 14-es páncéllal. Egyedül a sebesség és a RoF a gáz, cserébe kék oldalon asszem csak az angol hk-nak van 4HE-es lövegjük.

    A Leo1A5 a legjobb spam hk. Papír páncélja van, de 60 CP-ért 17AP és 60% base ACC az valami eszelős és cserébe igen mozgékony. A Pzgrenadiernek van olcsó járműve és az géppuskája a játák legjobb géppuskája tudtommal.

    Mutasd már meg, hogy milyen deckekkel tolod, mert nagyon kíváncsi lettem, hogy mivel mentél kék oldalon és mit értesz mennyiségi harcászat alatt. A bibi az a mennyiségi harcászattal, hogy a mennyiséget egy top tir hk is szépen le tudja darálni, csak nagyon durva ATGM okoz érdemleges sebzést nekik. Ha AGM gépnek nem jön össze az öngyilkos roham, akkor pillanatok bedarál 200 pontnyi egységet. Gyalogsági spam ellen meg az aknavető bőven elég, csak eléjük kell célozni. A hk spaman a top tier hk meg röhög, 90 CP-s hk-kat kicsit közelebbről is 2 max. 3 találattal szétkapják miközben ők sérthetetlenek...
  • GreenDomestos
    #2276
    Köszi, akkor majd kipróbálom. Egyenlőre még próbálom kitapasztalni a Szovjeteket . De végre, nincs az mint a NATO-nál, hogy konkrétan "minőség harcot" tudnak csak vívni, ami addig nem is baj, amíg egy bombázó ki nem szedi őket. És akkor lőttek a marha drága egységeidnek, amiből persze alapból kevés van, így nem tudsz mivel harcolni. A Szovjet "mennyiség harc" nekem jobban bejön.
  • molnibalage83
    #2275
    Némi gondolkodás után minden vörös decket együt nézve nekem egyetlen dolgok hiányzik csak, vagy legfeljebb kettő. Nincs igazán ütős top tier ATGM, a Konkurs-M is csak 23 AP-vel bír. Az egyetlen TOW2-höz mérhető cucc a Gronostrelki ATGM-je, csak éppen az regular gyalogság és borzalmasan drága szállítóeszközön jön és 1575 m range érték borzalmasan kevés. Kínának van legalább 24 AP-s cucca 2800 m távval. Nehéz tankkal kombinálva ez már azért tűzerő. Ami még nincs a a szovjeteknek MANPAD-os harcképes elite gyalogság, de viszont ott a Spetznaz...

    Ezt leszámítva mindenből van a szojet decknek és teljesen egyedi cuccaik is vannak.
  • molnibalage83
    #2274
    Mit hiányolsz a szovjet deckből?
  • Kacyking
    #2273
    A szovjetek sok szempontból nagyon tutik. Van néhány apró hiányosság és gyengeség, de ezek tényleg minimálisak. Viszont ha tetszett a szovjet utána tudom ajánlani a kelet-németet. Ők az én kedvenceim. T-72S a legkeményebb tank, de az bőven elég. Elvégre egy jól balanszolt közép kategória tetejés tankról beszélünk. Az LSTR-40 atomkemény míg az FJB-ből nagyon sok van. Így nyugodtan ki lehet hagyni a manpados gyalogost a deckből. Vannak tuti helikopterjeik, repülőik a supportrész is nagyon tuti, csak ajánlani tudom
  • GreenDomestos
    #2272
    Vicces, hogy kb. 100 órát toltam a NATO-val, és nemrég rá szántam magam, h kipróbáljam a Szovjeteket. Kész. Vége. Az én kezemben olyan orbitális jól használható, hogy csak néztem. Végre volt valami sikerélményem: sikerült elfoglalnom egyedül egy szektort. WÁÓ!
  • kanesoban
    #2271
    Igen, de nem 40K. Az teljesen más kategória. Az egyik inkább 'modern' hadviselés, a másik inkább 'középkori'.
  • molnibalage83
    #2270
    A következő Total War nem Warhammer lesz? Csak fél szemmel láttam valami ilyesmi linket.
  • kanesoban
    #2269
    Én az Eugen helyében csinálnék egy Warhammer 40k világban játszódó taktikai (Wargame-szerű) stratégiai játékot. Tuti siker lenne.
  • phylemon
    #2268
    Számomra is ez lenne a legélvezhetőbb RTS, de match motor miatt én sem játszom már vele mert lelomboz a sok sikertelenség ami kiküszöbölhető lenne könnyedén. A kevés idő miatt az sem nagyon járható út hogy legalább páran álljunk össze játszani, mert mindenki máskor ér rá. És nekem elsősorban kikapcsolódás ez, szóval akkor szeretek játszani amikor a kedvem megjön hozzá. Az már úgy nem jó hogy előre megbeszélt időpontban legyen fent mindenki... Szóval kár érte, ritka jó játék lenne ez...
  • molnibalage83
    #2267
    Jenki skinpack.
  • molnibalage83
    #2266
    Én meg az Age of Empires I (nem nagyon értetem hozzá, fiatal voltam, de lenyűgözött a grafikája) és az Emipre Earth I része óta gyak semmivel. Az EA I is azért tetszett, mert volt benn időlessítás. A II részét már csak kipróbáltam. A Supreme Commander demója volt és kb. ennyi. A torrentes korszakom legelején leszedtem valamelyik új C&C-t. Kb. 10 perc után szedtem le...

    A WG számomra az egyetlen élvezhető RTS minden hibája ellenére. Egyszerűne sem akkor sem most nem volt erőm egyszerre építgetni és csatázni..
  • kanesoban
    #2265
    Annyira nem lehet népszerű a hagyományos RTS, mert a késő 90-es évek/korai 2000-es évek (az "aranykor") óta nagyon visszaszorult.
    Szerintem ennek pont az az oka, hogy az eredeti C&C/Starcraft bázisépítős formulán szinte semmit nem változtattak, hanem majdnem 20 éve ugyanaz. Legalább ha egyszerűbb játékot akarna az Eugen , csinálhattak valami új fajta RTS-t. Én a Red alert 1 óta szinte az összes RTS-el játszottam, nekem ez a bázisépítősdi unalmas már.
  • molnibalage83
    #2264
    Egyébként ti végigtoltátok a hadjáratokat? Baromi hangulatosak, oltári fasza lenne, ha lehetne MP-ben egymás ellen tolni. Sajnos erre 0 esély van. Ha az MI nem lenne ennyire kőhülye akkor tényleg komoly kihívás lenne és agyalás lenne. Nagyon meg kellene gondolni, hogy ki hol ad air supportot és hol támaszkodik valaki csak a légierőre. Itt bizony szerephez jutnak a sima játékban teljesen mellőzött egységek is a környezet miatt.
  • MrPredator
    #2263
    Nagyon jó a WG ezt elismerem. De népszerűbb a hagyományos RTS, és abból most nem nagyon van kiemelkedő egy ideje. A grey Goo oké, meg a SC de azt már unja a nép. Kell sci-fi mellé valós RTS is.
  • molnibalage83
    #2262
    Hogyan verné rommá azt, ami totálisan más műfaj? A WG a legrealisztikusabb és legmagasabb szintű absztakcióval bíró RTS, amit valaha láttam. Az AoA gyakorilatilag egy tucat RTS-nek tűnik valós környezetben a hagyományos bázisépítéssel, ami mára teljesen megutáltam. Ki a francnak vagy ereje építkezni és taktikázni? Még a WG alatt is sokszor úgy mikrózok, hogy a CP-t nincs idő elkölteni...
  • kanesoban
    #2261
    Mert
    1. Azt remélik, hogy ez a fajta RTS több pénzt hoz a konyhára és
    2. 3 Wargame után valami mást akarnak csinálni
  • MrPredator
    #2260
    Nagyon helyes hogy az AoA-t fejlesztik. Rommá veri ezt az egész WG szériát, remélem a Generals 2 méltó helyettesítője lesz.
  • molnibalage83
    #2259
    Az nem játék, hogy a csapataod fele 5 perc alatt öngyilkos lesz és ragequit... Főleg akkor nem, mikor egy keves teamkill csapáttárs a győzelem előtt meg szépen kinyíra az összes CV-t.

    Nem értem az Eugen-t, hogy miért fejleszti az AoA. Totál pocséknak tűnik az előzetes alapján, bázisépítgetést érdekli a görcs. Talán, ha az WG szériába pumáltak volna még életet, annak több értelme lenne. Pl. mai napig nem értem, hogy mi a faszért nincs multis hadjárat. Nem coop, egymás ellen. Csak egy scenario generátor kellene oszt csá. A hadjárat miatt a definiált egységek is megvannak. Mi a faszért lenne olyan nehéz kijavítani pár statot? Áh, minek fejlesztik ez a SW szintű egységekkel operáli AoA szart...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.05.03. 19:38:26
  • Kacyking
    #2258
    Hát molni. Őszinte leszek én megpróbáltam mindent, de nem sikerült jobb ellenfelet találni ami megüti a te elvárásaidat is. Ugyanis az ember vagy végigvárja a délutánt egy meccsért vagy elfogad minden betérőt, hogy játszani tudjon végre. Ha lenne egy normális matchmaking rendszer vagy legalább négyszer ennyi játékos akkor máris jobb lenne, de így sajnos marad az, hogy jöhet bárki csak játszunk végre.
  • molnibalage83
    #2257
    Total noobok ellen simán a pubstomping győzelmét láttam a replyen-en, semmi mást. A jobb fronton elég komoly ideig semmi sem történt és a tankokkal volt előrenyomulás. Középen sokáig szinte semmi, baloldal meg a Leclerc eléggé fogta úgy, hogy totál hülyén használta. Egy fékomoly armored deck úgy sétált volna át a gyalogosokon, hogy ehaj. Egy szem Leclerccel az amatőrök is sokáig mozogtak. Egy páros szembejövő top tier és mellette elit 25 CP-s tank és hozzátok hasonló rockat arty smap érdekes lett volna. A hegy tetején levő csapatot meg nem láttam, mert túl hülyék voltak ahhoz, hogy egy recon helo legyen a hegy közelében. Egyetlen komolyabb HE bomba az egész csoportot leszedva volt és légvédelem mindössze két MANPAD inf volt... CAP vadász nem láttam sehol. Volt talonban vadászotok?

    60%+ winrate-es csapat ellen is megy ez, akkor talán kipróbálom, de szerintem ez nem annak példája, hogy hogyna győz a gyalogság. BR konkrétan az a pálya, hogy a középső szektor a tankok terepe, de kőkeményen, mert ATGM távon belül vannak pillanatokon belül és az erdő olyan kicsi, hogy arty és rocket arty simán lefogja.

    A latymatag offenzíváakat még én is megállítottam volna talán egyedül, ahogy már tettem korábban is. Paddy Fielden vagy a 38th paralellen, ha jól emlékszem 3 v 3-ban vagy 4 v 4-ben noobkkal vertem már meg magyar skacokat. 10 meg 20% winrates arcokkal.
  • molnibalage83
    #2256
    Neked mi is a WG nicked?
  • Kacyking
    #2255
    Oké megtaláltam. Benéztem a mappát:
    http://data.hu/get/8713624/Vissza.wargamerpl2
  • Kacyking
    #2254
    Sajnos nincs ott a mappa csak a screenshotok. De sehol máshol sem találom. Utána néztem másnak is van ilyen problémája, de semmi megoldást nem találtam.
  • Kacyking
    #2253
    A su-25 az csak tesztelés jelleggel van benn, amúgy mig-27-est használok. A SU-27 M az egy darab gép ami még 200-ba is kerül. A Vehicle rész pedig gyalogság ellen van felépítve illetve könnyebb járművek ellen. Kifejezetten idegesítő gyalogságra vadászni a susnyában. Ezekből beküldesz néhányat és nincs átjárás gyalogossal. Legfeljebb nagy veszteségek árán. Zhalo szintén csak teszt jelleggel van benn, de nagy pozitívuma a gyorsasága.

    ATGM-ből nem kell nekem 2 card. Mivel az túl sok helyet venne el a harcoló gyalogságtól. A gornosterlki meg amúgy is csak középhatótávú atgm-két van benn a konkurs és a vállról indíthatós cuccok közé. Szóval ideális esetben nem fog közelharcot vívni mivel regular ezért esélye sem lenne.
  • molnibalage83
    #2252
    És ebből mit használsz? Az egész VHC tab úgy ahogy van használhatatlan az én szememben. A Gronostrelkit tutira a legmasabb XP-vel hoznám. regular infnél ez a minimum, hogy használható legyen. Konkurs-M gyalogosnál szintén és két card kell, hogy minimális esélyük legyen bármire.

    A légierő is sajátos összeállítású. Miért Su-25? MiG-27 bármely változata jobb, a Szu-27M meg egyszerre tud CAP-elni és legjobb ATGM-es gép. 4db Kh-29 nagyon magas XP-vel. 10 v 10-ben volt, hogy egy rácsapásban oldalról két top tier hk-t kapott szét és túl is élte. Többet be se kellett hívni, már megérte a pénzét. :)
  • molnibalage83
    #2251
    User docments, felhasználó neved könyvtár, ott lesz Eugen Systems és ALB és RD-k külön két könyvtárban, ALB a 2-es RD a 3-as sorszámúban.