2890
glkb0iab9cwfxwfikpr4.png
Wargame series (Red Dragon)

Magyar nyelvű bemutató.
  • molnibalage83
    #2210
    MI-vel csináltam tesztet. Én úgy látom, hogy 5 pontért cserébe a T-72B1 hülyére pofozza az M1IP-t... Armored deckben még súlyosabb a probléma, mert ott az első találat esélye még nagyobb, tehát az M1IP-k morálja rögtön megzuhan. Az utolsó csatánál igaz, hogy kevés hp-vel, de 4 v 4-ben egy veszteséggel leradírozták a 4 db M1IP-t... Azok is csak azért lőttek annyi HP-t le, mert ponból közelebb küldtem a tankokat, mikor igazából a range előnyt és AP előnyt nagy távon lehet kihasználni.
  • molnibalage83
    #2209
    Az önmagában agyatlan spammelés az ALB-ben sem életképes...
  • kanesoban
    #2208
    Nekem pont az egyik ok, amiért jobban szeretem az RD-t, hogy a spam deck-ek (B/C kategória) nem 'versenyképesek'. Egyszerűen nem érzem autentikusnak, hogy mondjuk egyik oldalon modern harckocsik harcolnak, a másik oldalon meg kismillió 2. vh-s tank mint a t-34.
  • molnibalage83
    #2207
    RD kell.
  • hooah
    #2206
    Én is szívesen segítek. Persze csak RD-ban, mert ALB nincs fent.
  • molnibalage83
    #2205
    Ott milyen nickkel vagy?
  • Kacyking
    #2204
    Szívesen segítek csak írj majd rám steamen.
  • molnibalage83
    #2203
    Vasárnap ráérne valaki egy rövid tesztre? A M1IP és T-72B1 tankokat kellene egymásnak ereszteni 2x2 és 4x4 mennyiségben alacsonyabb XP-vel és armored deckben 5XP-vel. Olyanhelyzeben, ahol max lőtáv kihasználható és akkor is, amikor közelebbről kezdik egymást lőni. Egy kinti topik kapcsán lenne érdekes. A valaki a statja miatt aggódik, akkor ne tegye, majd én leszek a vesztes.
  • molnibalage83
    #2202
    Én azt mondom, hogy igen. Én most is az ALB-t tolnám inkább, csak azért alapvetően kisebb ott a játékos állomány. Az RD rendelkezik az ALB-s egységekkel, csak teljesen más az azonos egységek statisztikája, mert a totálisan elbaszott új egységek miatt "balansz" (röhög a vakbelem) változtatások kellettek.

    Hiába a sok új jó feature az RD-ben (logisztikai lánc, kétéltű hadviselés, mozgás közbeni heli ATGM használat) vagy kevésbé jók (hajók, cluster arty), és a teljesen más HE és aim rendszer a tüzérségnek, alapvetően elbaszták azzal, hogy túl táp egységeket hoztak be és egy olyan fostaliga deck rendszer van az ALB-hez képest, hogy az ember sírvafakad. Emiatt van az, hogy az ALB-ben az tank, ami 45-50% base ACC-cal bír (9-10 ott) az atomtáp. Az RD-ben ami meg ezalatt van az szinte a fostaliga kategóira... A T-72B1 és B az ALB-ben 120 CP tája volt az RD-ben 85 és 95-be kerülnek úgy, hogy kaptak AP és base ACC buffot. Ennyire megborították az egyensúly az új feleslegesen túl tápos szupernehéz harckocsik. A repcsiknél és légvédelmi egységeknél dettó ugyanez van.

    Szóval jó, ha mindkettő megvan. Az ALB rendszere annyiva jobb és gördülékenyebb és a deck rendszer is annyival jobb, hogy a B és C deckek is versenyképesek. RD-ben még B deckkel is művészet érdemlegeset felmutatni a legtöbb pályán... B és C kategóriás (pre 85 és pre 80) játékot szinte senki nem tol csak egy szűk kör, akiknek teli van faszuk az A kategóriás játék állatságaival. A másik új játékforma, hogy csak national és minor nemzetekkel játszanak, se jenki, se szovjetek. Ez sem tökéletes, de egy fokkal jobb.

    Én melegen ajánlom az ALB beszerzését. A más balansz miatt kicsivel más stílust igényel, mint az RD, de szerintem fényévekkel jobb. A CBU-s gépek és a 105/122 arty használható, nincs kibaszott cluster arty és hiába rövidebb az összes arty aim ideje, itt artyspammel nem győzől, mert sokkal kisebb a HE sebzés hatása a HP-re, a morálra már annál inkább. Tehát a manőverező harcászaton van a hangsúly. A recon egységek is kicsit jobbak, az exceptionalos egységek tényleg irgalmatlan messzira látnak, stb.

    Alig néhány balfasz OP egység van a játékban. A Speztnaz, nagyon kicsit a BMPT, nagyon kicsit a Roland Marder 2, és totálisan idióta az R-27R-rel repkedő C kategóriás MiG-21, mikor a szovjeteknek is csak A cat Szu-27-en van. (MiG-21-en soha nem volt ilyen.) Az idióták MiG-23 helyett ezt adták a cseheknek...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.09. 21:59:06
  • GreenDomestos
    #2201
    Köszi! Az ALB-t érdemes lenne beszerezni? Csak azért kérdezem mert a Red Dragont vettem meg, abból a szempontból, hogy ebben elvileg benne vannak az ALB-ben lévő unitok is. Azt olvastam, hogy még mindig ez a legjobb a szériából. Játékmenetben jelentősen másabb?
  • kanesoban
    #2200
    Kicsivel a tankok mögött.
  • molnibalage83
    #2199
    A heliknél számolja a LOS-t, a repcsiknél a fák soha nem takarnak, csak a domborzat számít. Mehet a banner. Csak betenni nem tudom ki fogja, mert a régi halott nickem a HG...
  • GreenDomestos
    #2198
    Ok, köszi. Jelenleg Német decket használok, de már az Eurocorpot is próbálgatom. Ha erdőben van az AA, akkor az mennyire látja az ellent? Mert eddig azt vettem észre, hogy nem igazán működik. Onnan max a repülőket tudja irtani? Illetve szó volt valamiféle AA zónákról, vagy valami hasonlóról, hogy olyanokat kell kiépíteni. Ezek alatt mit kell érteni?

    Amúgy olvastam (már több mint egy éves, de akkor is :D) hogy lehet bannert készíteni. Jelentem: szívest, örömest.
  • molnibalage83
    #2197
    Melyiket? A Hawk, Patriot, Buk és társainál bőven lehetne 1 km-re az egységek mögött és soha ne legyen közvetlen rálátása az ellennek.

    A radaros AAA és csapatlégvédelem támadás esetén kicsivel a harkocsik mögött kell, hogy menjenek, máshogy nem megy.
  • GreenDomestos
    #2196
    Üdv emberek, kérdés: AA-t hogyan érdemes elhelyezni? Az egységek mögött, vagy amennyire lehet mellettük? Új vagyok a játékban (kb. 70 órám van benne) , és már párnapja szívom a sok infót innen, a topicból. Valószínű hogy lesz idővel kismillió kérdésem, mert effektíven, egy kisebb támadást nem tudok kivédeni.
  • molnibalage83
    #2195
    Melyik hadjárattal nem bírsz? A kulcs egyébként azt, hogy az MI ellen teljesen más harcmodor kell. Tüzérségnek semmi értelme, mert az MI úgyis mindig mozog, még ha szarul is. Ellenben a légierőt szarul használja és a lévédelmet is. Az airspam és helispam ellen lényegében tehetetlen...

    Vagy van az az érzésem, hogy nem igazán látod át, hogy hogyan kell a hadjárat térképen az egységeket mozgatni, hogy a morale és az induló CP magas legyen. A zónák elfoglalását sem kell erőltetni, 1-2-őt magadévá teszel és hagyod, hogy az ellen szétcsapja rajtad a fejét. Nem vicc, volt olyan csata, hogy 1+ CP generálással az MI 8-10CP generálással szemben két Leclerccel szépen lassan, de egy egész hadsereget fekszámoltam mikor a szűk keresztmetszet az volt, hogy össze tudom -e spórolni a teherautóra a pénz, mert a legnagyob baj az volt, hogy állandóan kifogytak a lőszerből. A sima jétékkal szemben nagy előny, hogy ha kinyírod a légvédelmet és több csapsmérő géped van, akkor szabada vásár. Az egyik javítás alatt van, a másik meg az alakulat felett. Szépen lassan, de ledarálod az MI-t. Persze a gond ott van, ha nincs erre időd.

    Teljesen máshogy kell az MI ellen tolni, mint MP-ben. Mikor végig toltam a hadjáratokat eltartott egy darabik míg visszaszoktam a MP játékhoz, ahol nincs időlassítás és más...
  • molnibalage83
    #2194
    Becsületből végigtoltam. A brit elsőre nehéz volt, másodjára gyerekjáték. A Kína + DK vs SZU messz a a legnehezebb. A szutyok egységekkel a végjátékban a A cat proto egységekkel jövő szovjetek ellen eszementen nehéz tud lenné még kőhülye MI-vel is. A többi gyerekjáték.

    Kőhülye az MI miatt van csak esélyed a Kína + DPRK vs Szu-nál az ahol egy emberi játékos ellen esélyed sem lenne. A balfasz MI meg légvédelem nélkül rohamozik a legjobb harkocsikkal, amiket csak a HOT-os helikkel lehet kinyírni, mással nem...

    A Japán hadjárat nagy és hosszú, de a csúcskat szovjet fegyverekkel séta a parkban megcsinálni

    Az alap USA+RoK vs DPRK dettó. Semmi kihívás nincs benne.

    A brit hadjáratban meg vadászgép spamat kell tolni, a rakétás Harrierek mindent kinyírnak vagy stunnolnak.

    Az extra hadjáratot is letoltam asszem, az sem volt kihívás.

    Mivel az idő korlátlanul lassítaható szétmikrózhatod az egységeket.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.07. 22:46:49
  • hooah
    #2193
    Van valaki aki single kampányt játszott RD-al?
    Számomra teljesen játszhatatlan. A gép mindig mindenhogy legyűr.
    Lehet meg kéne próbáljak ALB-vel zúzni kicsit.
  • molnibalage83
    #2192
    Nem tudom, hogy ki tolja még az ALB-t, de ez a deck félelmetesen hatékony az én kezemben.


    A nevetséges RD adatbázissal szemben a B cat. NATO légierő brutálisan erős még az A cat szovjettel szemben is. A Prowler volt, hogy egy rárepülésből három célt kapott ki és a Buk-M és Tunguska-M kivételével nem nagyon jelent rá semmi komoly veszélyt csak nagy tömegben. A Mirage helyett kirpóbáltam a F-16A-t 2xMk-84-gyel, de a Mirage jobb. A 8 bomba nagyobb területet fog és az átlapolás miatt a kisebb HE ellenére is használhatóbb. Ja és 4 db jön belőle 3XP-vel és 3 db kisebb XP-vel.

    A Leo2 a legerősebb szovjet harkocsik ellen kevés tűzerőben, de a 15-ös frontpáncél elég durva ALB-ben, jól bírja a találatokat. A difi az az ALB-ben, hogy az iTOW is baromi pontos (60%) és itt még 22 AP-s volt. A kettő kombója eszméletlen. A 105 milis Abbot és a BKAN is félelmetesen gyorsan céloz, brutáljó elnyomás. A többit meg elvégzik ezek. Egyedül a T-80U az, ami még ezeknek is nagyon jól ellenáll, de a 3xA-10 megoldja a problémát aminek a Prowlerek elég jó SEAD fedezetet ad.

    A svéd elitgyalogsának meg a Spetsnaz kivételével nemigen van ellenfele és a shock inf. sem gyenge.

    Imádom ezt a decket. :)
  • molnibalage83
    #2191
    Viszont a Red Dragon deck nem tűntik rossznak, csak kell mellé egy kis szovjet segítség is.
  • molnibalage83
    #2190
    Leírtam. Csapatban random noobok ellen persze, hogy menne, ha ad más vadász és SEAD fedezetet. Az ellen meg jól tolta a csapatmunkát és simán lelőtt mindent, erőlködés nélkül. Hiába szedtem szét a páncéloserejét szinte veszteségek nélkül T-90 + C IV tankkal semmit sem tudtam tenni a brutális légifölény ellen...
  • bgabor
    #2189
    Legalábbis nálad az.
  • molnibalage83
    #2188
    Kipróbáltam a decket. Pontosan az történt, amit vártam. A B-5-ket mind lelőtték és a Szu-7 gépek is mind odavesztek úgy, hogy kinyírták mindig a célpont légvédelmi egységeket. A vadászok tették taccsra mindent és nem a légédelem egy kivétellel...

    Hiába jó a gyalogság és a T-90 nincs normális tüzérség, csak aknavető és a légvédelem egy nagy 0. 4-es csoportban használva 3XP-s SA-3 semmit sem képes leszedni, csak nagyon véletlenül. Nem a top tier gépeket, a C kat Tornadokat sem.

    Random játékosokkal a DPRK deck életképtelen. :(
  • molnibalage83
    #2187
    Ez mind szép és jó, pubstompingban random noobok ellen... Probáld meg random csapattársakkal. Ott nincs olyan, hogy 6 db gép támad egyszerre csak a szokásos hülye játékos küld 1 gépet a semmi ellen...

    Egy koordinált ellen meg behív 4 vadászt és volt nincs légierőd...

    Igen, ilyen helyzetben nekem is működna az ÉK deck. És próbáld meg 70%+ winrates csapat ellen. Ott helyben szétcincálnak.

    1-2 óra és megyek WG-zni.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.05. 14:20:28
  • bgabor
    #2186
    Rosszul látod. Ma reggel három észak koreai dekkel hülyére vertük a kedves angol/német/amcsi ellenséget. Top tanknak a 3x3 T-90 bőven elég volt, azt meg látnod kellett volna, amikor egy ellenséges zónára egyszerre hat darab B-5ös old bombát.

    Amúgy is, itt is érvényes a szabály ami az összes többi játéknál: a jó játékos bármivel jól tud játszani, mindegy mit adsz a kezébe, meg fogja találni és ki fogja tudni használni az előnyeit.
  • molnibalage83
    #2185
    A baj az, hogy nekem nem számít a mennyiség. Ha fel kell használni az összes behívható egységedet, az nálam már régen rossz. Még a 40k-ig menő 10 v 10 játékban is igen ritka ez nálam. Namármost, ha a legerősebb Euro deckemnél ez van, akkor a DPRK-nál... :(

    A DPRK deck jó lehet, ha van egy olyan játékos, aki mellette szovjet decket hoz. Akkor van SEAD támogatás és normális hk, de te meg spammelheted a gyalogságot és mellé az olcsó tankont. Önállóan semmire sem jó sajnos akárhogy nézem. 10 v 10-ben egy kooperáló játékossal NÉGY spammelőt vertünk le szinte veszteség nélkül..
  • Kacyking
    #2184
    Nos, akkor vágjunk is bele a lecsóba. Kezdjük, mondjuk az észak-koreaiakkal (a kelet- németekről írtam már lejjebb). Sajnos elég sokáig húzódott ez az iromány, nem volt elég időm írni és le is kellett tesztelni, amit leírtam játékban, de most itt van.
    Észak-Korea első és legnagyobb előnye az ugyan az, mint a hátránya. Az elmaradottsága ugyanis a játék a technikai hátteret bónusz százalékokkal jutalmazza. Ez Észak-Koreánál egészen pontosan 40% extra cuccot jelent, ami igen hasznos.
    Most röviden bemutatnám a deckemet, de létezik természetesen sok-sok más összeállítás is, elvégre ez ennek a játéknak a szépsége, ezekre időnként lehet fel is hívom a figyelmet. Később lehet, leírok néhány taktikát is, amit mostanában tesztelgettem.

    Magát a decket ezzel a kóddal lehet importálni, ha valaki saját szemével szemrevételezné inkább:

    rPhQ5yFRymYL7swReU4wCpxFRzkLyL5jkzrlEuCZQ8Cfi+xZYhuWKJfmjjaRUREAiALqEu0z6Z9PcYskVmVzaBhhLcW9DiCWwA==

    Logisztika:

    Command egység:

    Cho’nma-Ho CV(4db) (120pt)
    Ez egy egyszerű olcsó tank, amit maga a Nagy Vezír hegesztett össze a sufniban. Sokat ne várjon tőle senki, de a pofonokat (tüzérség, kósza Carl Gustavok stb.), mint az alternatívák. ÉS csak 120 pont tehát kifejezetten olcsó. És ezért kapunk egy könnyű páncélzatú tankot egy elmegy ágyúval, ami jó esetben maximum túl közel ólálkodó felderítő gyalogosra lő rá. Na jó ez az ágyú egy sz@!, de legalább van KP VT-nk a tankon. Itt megjegyezném, hogy talán 1-2 tankot leszámítva a koreai barátainknak mindenen van KPVT ami nagyon hasznos tud lenni. Nem egyszer daráltam már le vele túl közel ólálkodó helikoptert illetve gyalogság és könnyebb járművek, nagy tömegben tankok ellen is hatásos.

    FOB: (1db) (75pt)
    Természetesen ez nem sima FOB. Ezt maga a Nagy Vezér látomásának megtestesülése…

    Ellátmány:

    Mi-4 (11db)(30pt)
    Ne is firtassuk a témát az egyetlen jó dolog benne, hogy van nekünk ilyenünk méghozzá olcsón és nagy számban a bónuszoknak hála. Ezért a kis teljesítményt párokban való használattal próbálhatjuk kompenzálni.

    ZIL-130 (14db)(15pt)
    Ugyan az igaz erre, mint a helikopter társára.


    Gyalogság

    Na, itt aztán tökéletesen érvényesül a bőség zavara. Egyetlen hiányosság a konkurs hiánya, de azt ellensúlyozhatjuk 22db (!!) frissen 16AP-ra buffolt 20-ba kerülő fagottal. Most csak az általam használt egységeket mutatnám be azoknak is csak a 90’-es változatát. A bemutatottakon kívül van még lángszórós gyalog és valami hátrasiklás nélküli löveget használó izé, de azt nagyon nem ajánlanám. Ezen kívül van igla is, ami nálam hol bekerül, hol kikerül némi plusz gyalogos élőerőért, most éppen kikerült.
    Az érdemes még tudni az északi gyalogságról, hogy kifejezetten erős. A 90’-es cuccaik már bőven megütik a mércét páncéltörő kapacitásban is ezen kívül hiába sokkos vagy elit a megkapott bónusz miatt még így is egész sok van belőlük.

    Yuckjeondae 90’(11db)(30+10pt)
    Elit nagy ütőerejű gyalogság. Én a magam részéről az ilyen gyalogságot magáért szeretem ezért BTR-60-ban szállítom, hogy a lehető legolcsóbb legyen, de a lehető legmobilisebb is. Egyenrangú ellenfele nyugati társainak, csak míg azokból 6-8 db addig belőlük 11db van.

    Jeogockdae 90’ (17+11db) (31+25 illetve 30+20pt)
    Két slotot használok belőlük. Az egyiket Mi-8-ban, hogy legyen valami gyors mobilis desszant némi tűztámogatással a másikat BTR-80A-ba. A gyalogos sokkos tehát kifejezetten hatékony a felszerelése is jó egyaránt tankok és gyalogság ellen. Ezt is igen nagy számban lehet bevetni még így erősebb szállítójárművekkel is 11-11 tehát összesen 22db-unk van belőlük.
    Bochongsu (17db)(10+20pt)
    Egyszerű sima és nagyon olcsó tömeggyalog regulár képzettséggel és az ennek megfelelő fegyverzettel, igazából maximum néhány ház őrzésére lehet felhasználni illetve élő pajzsnak a rendes gyalogság előtt. Nem is használnám, ha nem lenne egy olyan egyedi szállító járműve, mint a VTT-323 Hwasung-Chong.

    Fagot (22db) (15+5/10pt)
    Olcsó nagy tömegben rendelkezésre álló ATGM szerűség. Leginkább megfélemlítésre lehet használni. Ha az ember nem tudja, milyen rakéta jön felé, csak azt látja, hogy 8db rakéta akkor hajlamos a visszavonulásra. Amúgy erre a dologra bgabor911 hívta fel a figyelmet. Nálam különösebben nem működik, mert már egy rakéta mozgásából megállapítom meg abból milyen csíkot húz, hogy melyik rakéta is az.

    Szállító járművek

    Most a mi-8-asra nem térnék ki, mert mindenkinél van. A BTR-80A kicsit ritkább, de igazából egy gyors jármű, aminek van egy kifejezetten jó 30mm-es gépágyúja. A BTR-60 is gyors csak azon talán NSVT van csak. Az igazi gyöngyszem A Hwasung-Chong vagy mi. A KPVT miatt nem védtelen a közel jövő helik és szállítójárművek ellen, gyalogságot is egész jól viszi, de a lényeg rajta a föld-levegő rakéta. Maga típus amúgy az egyik legtöbbet macerált típus. Eredetileg strela 2 és sosung-po is volt rajta aztán kettéválasztották a két fegyverrel lett 2 db ilyen szállítójárművünk. Ezután a strela 2-őt 3 cserélték akkor igazán hatékony volt, most pedig a legutóbbi patchel ezt kicserélték valami 9M fene tudja mire, tulajdonképpen a sima BRDM-2 Strela rakétája 10%-al kevesebb ACC-al. Nem túl pontos, vagy nagy erejű, de ott van mindig a gyalogság közelében és elég sok is van, menet közben is lő. Maga a platform amúgy egész jó úszóképességekkel is rendelkezik.

    Support:

    Ez a rész nekem mindig is problémás volt. Én 3 slot légvédelmet és 2 slot tüzérséget használok. Nehéz-közepes rakétás és gépágyús légvédelmet valamint rakétás és hagyományos tüzérséget. A fő problámám pedig a BM-24 VTT-323 mortar és KOKSAN hármas okozza. Folyamatosan variálom épp mire van szükség, de mostanra nagyjából mindig BM-24 + mortar párost használom.
    Ez É-Koreánál a következő jelenti:

    BM24(6db) (50pt)

    Napalm rakétás tüzérség, 2db 3-as csoportban szoktam használni vagy egyesével egy nagyobb terület befedéséhez. Nem olyan erős, mint a Buratino, de annál jóval nagyobb range van.
    VTT-323 120mm(8db) (40pt)

    Nincs sok minden egy sima 120mm-es mortar. Kb ugyan azokkal a statokkal mint az összes többi, csak itt sokkal több van belőlük.

    PON’GAE2 (8db) (55pt)

    Régen nagy előnye, volt a nagy robbanóereje, de mostanra a többit felhúzták mint 9-re ezt pedig levették 10-ről 9-re. Így maradt egy eléggé közepes nehézlégvédelmünk, csak 2db rakétával, ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy mindenhova 1-2 Zil kíséri.

    PON’GAE 3 (8db) (50pt)

    Egy sima Strela-10M. Infrás és egész sok van belőle egész olcsón.

    M1992 SPAAG (8db)(55pt)

    Radaros SPAAG kifejezetten jó 2800-as rangel heli ellen. A pontossága pedig a tűzgyorsaság miatt kifejezetten jó. Van egy kisebb hatótávú, olcsóbb és radarnélküli változata is.

    Tankok
    Ez a rész kicsit necces. A fejlesztők igen nagy jóindulattal adtak T-90S harckocsit, amiről szerintem legfeljebb csak álmodhatnak a mai napig. De ezen túllendülve a többi cuccok csak támogatni tudja a T-90-ent illetve golyófogónak jók az áruk miatt.

    T-90S (3db) (175pt)
    Ugyan az a tank, mint az orosz T-72BU csak a SVIR rakéta maradt ki ezért 5 ponttal olcsóbb. Illetve az É-kor bónusz, miatt 3db is behozható belőle, ami azért nem rossz.

    CH’ONMA-HO IV (2*14db)(65pt)
    Először egy kis érdekesség. Amennyiben információim pontosak a tank neve pegazust jelent. Miért neveztek el egy ilyen mesebeli lényről egy tankot? Az ok nagyon egyszerű, hitük szerint Kim Ir Szen ilyenen lovagolta védte meg a kapitalista-imperialista gonosz amerikai katonáktól az országot.
    Maga a tank az, ami egy másolt T-62-es. Nem túl pontos és nem is túl erős a páncélja sem túl jó, de legalább a mienk. A t-90 tűzfedezetére használható, önálló akcióra csak korlátozott mértékben lassúsága és a fenn említett hiányosságai miatt.


    SINHUNG (22db) (25pt)
    Nos, ez egy tankszerű izé. Különleges képessége a mozgás illetve úszás. Speciális esetekben akár még találat elérésére is képes lehet az ellenség 100m-es körében. Legalább sok van belőle nagyon olcsón. Van rajta Sosung-Po nevezető csodarakéta is. Ez annyiban jobb, mint a Malyutka(most hirtelen nem tudom, hogy kell írni), hogy nagyobb eséllyel megy az ellenséges célpont irányába, cserébe néha még a könnyű járművek leküzdésére sem elég 1 találat…
    Miért van akkor bent? Mert olcsó, sok van belőle és úszik. Tehát ha kombináljuk ezt a gyalogsággal és egyéb úszó alkalmatosságainkkal remek kis tűztámogatást tud adni az épületekben megbúvó imperialisták ellen. Illetve nagyon jók előretolt egységként. Elvégre, ha beléjük áll egy milan, HOT vagy TOW nem igazán ejtünk értük könnyeket, ha cserébe a t-90-esünk komótosan agyonlövi a kellemetlenkedőket.

    Recon

    MD500 recon heli (6db) (65pt)
    Sima egyszerű felderítő helikopter semmi különleges.

    M1992 felderíti páncélkocsi (???) (8db) (45pt)
    Very Good optika, konkors, gránátvető és tud úszni is. Mi kelhet még? Jah és csak neki van eme remek rakétából szóval megbecsülendő tákolmány.

    Jeonchaldae (2*6db)( 25-15 és 25+10pt)
    2 fős recon team. Remek rejtőzködő képességgel. Mi-4 és BTR60-as szállítójárművekkel használom. Ha ezek bebújnak valami bokorba, hát ember legyen a talpán, aki kiszúrja őket. Nem biztos, de talán ők az egyedüli női egységek.

    Járművek
    TO-55 és ZSU-57 a többit el is lehet felejteni. Nálam most ZSU-57-ből van két slot .

    ZSu-57-2 (2*17)(20pt)
    Nagyon megszerettem ezt a kis járgányt. Legalább 2-es csoportokban csatárláncot alkotva sikerrel lehet kipucolni egész erdőket. Ugyan ezzel a módszerrel elég kis ráfordítással párokba némi közöket hagyva igen nehezen „átsunyulható” az ellenséges gyalogság számára, nem egyszer 2 db ZSU-57-es sikerrel ölt meg egyszerre 2-3 elit gyalogot is, sérülés elszenvedése nélkül.

    Helikopterek
    Ez a legnagyobb gyengesége szerintem É-Koreai hadseregnek. Nincs semmilyen helikopterük, amik bevethetők erősebb tankok vagy más helikopterek ellen. Így tehát csak suppressre illetve pofonfogónak alkalmazhatók. No meg gyalogos hentelésre. Erre a célra viszont kifejezetten jófélék. Én csak a Mi-25-öst alkalmazom, de azon kívül vannak még más típusok is.

    Mi-25 (8db) (60pt)
    Régen viccesebb volt akkor csak 40-be került, emlékszem az első meccsemet É-Koreával menetem
    4 vs 4 –be 6 random emberrel molnival egy csapatban és a végén ezeknek a cuccoknak a gyors beküldésével meglepetésszerűen kiütöttem 3 kommandot és így épphogy feltikkelt győzelemig a pont. Páncélozott járművek ellen csak korlátozottan alkalmazható egyedül a puha célpontok megsemmisítésére illetve páncélzata miatt nagyobb koalíciós helikoptersereg élén, mint indikátor illetve rakétafogó.

    Repülők
    Nos, némileg –hmmm- elaggott a légierő. De használható, ha ügyesen használjuk.

    Míg-23ML(3db elit)(95pt)
    Olcsó, elit, és van. Párban van esélye 50%-os veszteséggel kalkulálva a modernebb típusok ellen is. Helikopterek ellen gyenge az R-60M így azok ellen nem javaslom, hogy beküldjétek. ÉS mindig legalább 2 de inkább mint a 3 menjen különben lepuffantják őket.

    Míg-29 9-12b (3db rookie)(130pt)
    Régen nagyon nem szerettem mivel nincs semmilyen radaros rakétája. De mostanra kifejlesztettem a taktikát. a Míg-23-assal vegyese bevetve igen hatékony. Míg a 23-as egész távolról lő addig a 29-es a közelharc mestere. Jól fordul és nagy robbanóerejű az infrafejes rakétája talán a míg-25 után a legnagyobb. Elég keményen le tudja robbantani a heliket mivel egyszerre lő rá a két fajta infrás raksival meg a gépágyúval is.

    Su-25k (3db)(110pt)
    Egy sima Su-25, egyetlen különbség e között és a többi piros ország gépe között, hogy erről lespórolták a 240mm raksikat. Tankvadászatra kifejezetten jó.

    F-5 (5db) (60pt)
    Ez egy régi míg-15-ös, de legalább van napalmja és nem különösebben drága. Más gépekkel keverve szoktam bevetni így csökkentve a veszteségeket.

    B-5 (3db) (160pt)
    A játék leg kegyetlenebb bombázója. Régen sokkal durvábbat ütött azóta nerfelték a bomba erejét és a gép árát is növelték, de még mindig nagyon kemény. Meccs elején 1-2 ilyen el tudja dönteni egy városért folytatott harc kimenetelét. Maga a gép amúgy tökéletesen leírja mi is az Észak-Koreai hadsereg. Adott egy szovjet cucc (Il-28) annak a butított változatát licencbe gyártotta kína H-5 néven és ennek az exportváltozata jutott el 20-30 évvel később Észak-Koreába.

    Kicsit hosszabb lett az egységbemutatást, mint terveztem, de remélem azért fogyasztható méretű maradt.

    Utoljára szerkesztette: Kacyking, 2015.04.05. 09:52:55
  • molnibalage83
    #2183
    A szovjet mecha deck egész érdekes a support sem gyenge. A kékhez képest mindkettőben van használható harkocsi.
  • molnibalage83
    #2182
    Amin meglepődtem, hogy a B cat mecha kék mix deck több, mint egyszer működött A kat játékban is. A mecha specializáció miatt nincs jó A kat harckocsi, csak a legjobb B kategóriásak. Chally I és Leo 2A1. Akkor gondoltam legyen B kat, hogy sok másra is teljen. TOW2 platfromok vannak ekkor, tehát jó vastag páncél kell elöl és a ATGM teszi dolgát. A baj akkor van, ha szovjet armored deck jön, mert azok elite szinten szétlövik az öszes ATGM patfromodat és akkor is baj van, ha a térkép nem teszi lehetővé kihasználni a nagyobb indítási távolságot vagy az ellen ismeri az erdőbe betolatós trükköt. Mikro kikaptam vele, akkor ilyen esetben történét....

    A kat más mecha deck szerintem életképtelem, mert semmi sincs. Ha hazaérek, akkor megmutatom azt a decket. Megnézném, hogy a ti általtok említett deckek hogyan néznek ki.
  • molnibalage83
    #2181
    Hogyan lehet ezekkel a gyenge nemzetekkel játszani? Egyszerűen a legdurvább top tier tankok ellen nincs semmilyük és normális játékos ellen az életben nem lesz oldalról találat ezeken. ÉK-val ötletem sincs, hogy hogyan lehet játszani, ahogy Kínával sem. Egyszerűen szarok. Sokan próbálkoznak spammel, de az sem nyerő csak a marhák ellen, akik csak top tier tankot használnak és semmi mást, mert hiába van nagy tűzerő, ha ritkán lő, azért kell a "cső mennyiség is". Ha van 2-3 normális med tank - armored deckben főleg - akkor simán lenyomnak minden spam-et végszükség esetén meg a légierő aztán gyalul. A nerf óta a 40%-ot base ACC SA-3 semmit nem ér.

    A WPACT minoroknál kicsit jobb a helyzet, de ott sem sokkal, az AGM gépekkel lehet megoldani a problémát és legalább SEAD is van legalább az egyiknél. Vadászgép meg viszont nemigen van. A keletnémet MiG-29 9.13 elmegy, de a másik kettőnek nincs normális A kat gépe emlékeim szerint. A 3-ból egynek van valódi top tier tankja.

    A svéd nagyon erős national deck lenne, de egy bibi van vele. Az AIR tab. Nincs SEAD. Anélkül meg A cat környezetben operálni öngyilkosság.

    Nemigen tolok national deckkel sima lobbyban, de régen a RoK egészen durva volt. Két A cat SEAD gépe csak neki van, ami egyben vadászfedezet is, és egész jó csapásmérőik vannak. Van jó ATGM platfrom és heli is, ezen felül 3x top tier arty és egész jó légvédelem. A gyalogság első osztályú. Egyedüli baj a K1A1-nél a nagy tűzerő ellenére csak 18-as frontpáncél. 150 CP-ért félelmetesen törékeny eszköz, de ez megoldható úgy, hogy a K1 megy elől és fogja az első lövéseket.

    A német deck is jó lenne, de ott meg a vadászgépekből van túl kevés és helyette nincs long range SAM és nincs top tier arty sem. Ezt leszámítva mindenben királykategóriás kivéve harci heli, mert csak törékeny ATGM platfrom van.

    Francia decknél a Leclerc 20-as front AV-je éppenhogy elmegy az árárét, de a többi tank papírpáncélos. A Rafale és Mirage-2000C állat, de a SEAD és csapásmérő légierő katasztrofálisan szar. A support része viszont maga a mámor. A Crotale és Roland 3 nagyon odabasz, Ceasar és aknavetőj zsír és még van egy free slot. Gyalogság szuper, 15 fős elite és jó shock gyalogság is. Nagyon kevés durvább nyugati helirush van, mint a francia. Van HOT II igazi harci heli is (nekik van a HOT II-es Tiger asszem és nem a németeknek) és a 3 AP-s ágyús heli valami űberbrutál.

    Ezért a kedvencem az Eurocorps, mert a két legjobb national decket kombinálja össze. Olyan AIR és páncélos tabja van, hogy a jenki segget csókol neki és a gyalogsága meg reggelire megeszi a jenkit. Még TOW2 szárazföldi platform is van, egyedül a harci helikben jobb a jenki deck és az egyedi ATCAMS.
  • molnibalage83
    #2180
    Csak az armored ad +2-őt, minden más csak +1-et.
  • bgabor
    #2179
    Én csak nemzetekkel tolom, koalíciós decket nem csinálok.
    Kék oldalon svéd természetesen, és az angol és francia deck is nagyon jó.
    Piros oldalon az észak koreai és a keletnémet ami nagyon jó, de a lengyelt is szeretem.
    Szovjetet szinte sosem játszom, az az easy mód a játékban, és kell a kihívás.

    Ja és vegyes dekk temészetesen, nekem nem ér meg plusz két xp szintet valaminél az hogy cserébe az eszközeim feléről le kell mondanom.
    Utoljára szerkesztette: bgabor, 2015.04.01. 20:13:45
  • Kacyking
    #2178
    Én a magam részéről bármivel eljátszok amit a kezem ügyébe kapok. Bár a specializációkat nem szeretem, időnként hozok marinet amikor a pálya azt kívánja amúgy meg sima alappal tolok. Most nincs rá időm, hogy részletesebben belemenjek, de majd holnap kifejtem.

    Ui.: Az, hogy mi a kedvenc deckem az változó mivel olyan 10 meccs után ráunok és váltok. De nagyon szeretem pl a k-németeket, észak-koreát és kínát, a többivel is szívesen játszok de ezeket szeretem a legjobban. (Itt megjegyezném, hogy orosszal ritkán játszok mert egyszerűen túl sokat játszottam velük és nincs abban semmi kihívás, hogy mindenből a legjobbal tolom, bár ez nem minden tekintetben igaz). Kék oldalon egyértelműen a svédek a kedvenceim bár a franciák is tetszenek.
  • molnibalage83
    #2177
    Kis közösségi közvéleménykutatás. Kinek mi a kedvenc és leggyakrabban használt deckje vagy specializáció, amit használ és mi az amit még kipróbálásra sem tartott értelmesnek?


    Mi azt amit soha? Support és motorized deck. Harkocsi nélkül nem tudok játszani... Kína és Észak-koreával soha nem játszom, annyira gyengék az én szememben. Még az új "csak minor nation" játékban sem választanám egyiket sem csak akkor, ha nagyon erős kooperáció van TS-en.

    Airborne deck nagyon ritkán, ha más hoz nagy erős tankos decket. Akkor azt tudom sok repcsivel támogatni meg akkor a gyalogság is szerephez jut. Hiába van ég TOW2 platfrom is, csak gyalogsággal támadni én nem tudok...


    Számorma a királynő az armored specializáció, azon belül is az Eurocorps armored. A legerősebb és legválasztékosabb harckocsikkal bír. A németek harkocsijai úgy általánosan erősek a maguk árkaegóriájában. Erős páncél, nagy tűzerő, pontosak és gyorsak. A francia hk-k már csak a 60 CP felett használhatóak. Nagy pontosság, de sokáig stab nélküliek, viszonylag jó AP power, gyorsak, de papír pánéllal. Erősen páncélozottakkal kell vegyíteni őket. Amiért az Eurocorps armored a kedvencem az, hogy itt jár a legkevesebb hátránnyal a specializáció, sokkal több előnyt ad, mint amit cserébe feláldoz az ember. Ugyanúgy megmaradt a legjobb MANPAD (Mistral) és SUP légvédelem (Roland 3, SACLOS-os AMX és Gepard AAA), a legerősebb mortar, de ami a legfontosabb, hogy van jó shock gyalogás és 10 fős shock recon inf. Az egyik legjobb tank CV-vel bír, conquestben atombrutál. Ami még armored és szóba jöhet az a jenki, de a légierő gyengesége miatt nem szeretem. Vicc, de az Eurocorps AIR tab erősebb. (Mondjuk a jenkinél mi nem jobb...?) A Tornado ECR maga az emberiség elleni bűntett... Rafale 3000L fuel miatt jól CAP-el és van még F-4 KWS és Mirage-2000C is igény esetén. Ha csak két card vadászt viszek, akkor 2x2 Tornado IDS elég szép csapásmérő erő, vagy egyik Tornado helyett lehett a 8 bombás Mirage. A tűztámogatásnál igaz, hogy nincs top tier arty, de asszem van MLRS, ha igény lenne erre. Helikopternél is megmarad a HOT II platfrom, VHC-nél meg van TOW2. Elit gyalogságon és top tier arty-t leszámítva szinte semmi lényegeset nem veszít az Eurocoprs. Az 25 CP-s Elite ősrégi tankkal meg elég szép tűztámogatást lehet adni még a shock gyalogságnak is és számolatlanül van belőle. A 35-40 CP-s AMX-30 is jó támogató az autocannon miatt főleg elite szinten.


    A jenki armored decket azért szeretem, mer ennyi nehéz tankkal csak az szovjetek bírnak. A gyalogság most már nem katasztrfoálisan szar, de a légvédelem az már elég pocsék. PIVAD-snak a lőtvája túl kicsi, Mi-24 spam simán ledarálja, hát még Ka-52-vel... A Chapparal félelmetes lőtvája meg szitne semmit sem ér, mert 0 páncél és 5 HP. Az első véletlen mellé eső bármi is meglöli. Armored deckben nincs Patriot sem, marad a tetűlassú Hawk... ---> Csak utakon mozoghat = könnyű célpont.
  • molnibalage83
    #2176
    Nagy nehezen tegnap sikerült egy kb. kiegyenlített - sajnos csak stat alapján - RD tactical game-et tolni a navy nélküli D-Day térképen. Kicsit sok volt a nem kooperáló amatőr, de a 3 legértelmesebb játákos velem azért lehozta a meccsett.*

    Az ellenfél 6 ezer pont táján már cirka 2k ponttal vezetett, de egyre több zónát vontuk irányítás alá, és egyre több CP-t kaptunk. Egyik játékos dupla Leo2A5 ellen spammelte a régi szar T-72-őt... Sokszor majdnem meghaltak ezek dögök, de valahogy mindig megúszták 1-2HP-val. Végül oldalról kapták el Moto '90-jeim őket. Onnantól fogva dara volt.

    *Olyan gyökerek voltak, hogy a Leo2A5 előretöréskor flare jelzés ellenére basztak visszavonulni és egy rakás légvédelm egységet daráltak be.

    A játékk közepén úgy tűnt, hogy nem lesz győzelem, de szerencsére sok idő volt a több zóna általi plusz bevételt értelmesen felhasználni, mert legalább volt néhány kopperatiív játékos...
  • molnibalage83
    #2175
    Értem ezt ezalatt, hogy a legtöbb légvédelmi egység nem rendelkezik űberbrtál stattal, de a SEAD gépek sem. Ez igaz a tankoktól kezdve mindenre. Ezzel szemben az egész WG A cat játék szinte a "fej vagy írás" kimenetet mutatja, és ettől csak ritkán tér el, ha peched van...
  • molnibalage83
    #2174
    Inkább ma ALB-ztem egyett. Istenem itt is 3 v 3-ban egy teljesen és egy félgyökér volt - az egyik még ki is zuhant - de egydül lehoztam a meccset TD-be. majdnem 8k killből egyém volt 5,5k tája... Uppsalán egy ideig két fronton harcoltam.

    Összességében jobban szeretem még mindig az ALB-t. A légierő fényévekkel jobban használható az én játékstílusommal.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.03.29. 22:09:05
  • kanesoban
    #2173
    De hát miért kellene matchmaking-t csinálni, amikor belerakhatnak a játékba még pár száz redundáns egységet ? :)
  • molnibalage83
    #2172
    Nálam most érte el azt az WG, hogy pihentessem megint. 1 óra alatt nem tudtam olyan szobát találni, ahol nem pubstomping megy. Vicc... Az Eugen meg dugja fel magának, hogy nem volt képes 2+ év alatt egy matchmaking kódot heggeszteni....
  • molnibalage83
    #2171
    Na, ez nem olyan jó, mint a B/C játék, de legalább valami változatosság lehet.