169
  • Balumann
    #169
    Nem ők a hülyék...
  • narumon
    #168
    Ennél sokkal többet ismerek, de ha olvasol néha külfödli forumokat, híreket akkor te is találkozhatsz ilyen emberekkel. No és mi számít soknak. Ahhoz képest, hogy szerinted nem létezik ilyen ember ahhoz képest már 10 is rohadt sok egy adott területen.
    Az a te nagy bajod az összes ilyen cikknél, hogy te tudod, hogy mire használod a gépet, mire kell neked, de ettől nem tudsz elszakadni. A te fejedben otthon mindenki CD-t, DVD-t ír, fejlett grafikájú játékokkal játszik, és számításigényes programokat futtat. A valóság viszont szerintem egész mást mutat.
  • willcox
    #167
    Mert te ismersz egyet? Talán kettőt is? Honnan jött ki ez a "rohadt sok"?
  • narumon
    #166
    "mármint a netbookot, igaz? Na látod, ez az igazi hülyeség."

    heeee? Rohadt sokan vannak akiknek egy netbook az elsődleges gépük.
  • willcox
    #165
    Én is ismerek sok hülyét.
  • Balumann
    #164
    Hogy mennyire tablet ( és valójában ifos) fanatikus vagyok, az abból is látszik, hogy van egy asztali gépem (Win7, Ubuntu studio és Debian squeeze rendszerrel), netbookom (XP és jelenleg Lubuntu rendszerrel, korábban azon is Debiannal), és egy ZTE Blade androidos telóm. :DD
  • Balumann
    #163
    "Bizonyára vannak még régi asztali gépek is használatban, aminél akár az WIND-em is gyorsabb, de azért a netbookok nem éppen sebességbajnokok, ezt elhiheted. "

    Ismételten kiszűrted a lényeget a hozzászólásomból, no comment. Sebességbajnok vagy sem, amire az átlag userek használják arra pont elég és olcsóbbak a notebookoknál általában (vagyis olcsóbbak is kaphatók), és ezen a téren hasonló a helyzet a táblákkal is, te valamiért ezt képtelen vagy megérteni.

    " - mármint a netbookot, igaz? Na látod, ez az igazi hülyeség. Bár, ahogy itt olvashattuk, valakiknek meg a tablet az elsődleges gép, az meg még nagyobb hülyeség. Lehet ám fokozni! :)"

    Nyilván hülyeség ami ellenkezik a te elképzeléseddel, ettől függetlenül én ismerek nem is egy ilyen embert, és akárhányszor rágalmazol ez miatt ferdítéssel meg hazugsággal, ez akkor is így lesz! :D (ráadásul meg sem tudnám számolni, hogy hányan kértek meg, hogy telepítsem fel nekik, mert ugye azon még optikai meghajtó sincs, és többről is tudom, hogy egyszerűen nem használnak másik gépet, akármilyen hitetetlen).
    Tabletest csak kollégistát ismerek, ami végülis megintcsak nem áll messze az elsődleges géptől, dehát mind1, ez is nyilván hazugság.

    "Nézd, te egy szemellenzős, már-már fanatikus tablet (valójában ifos) imádó vagy. Nincs ezzel baj, csak ne ferdítsd el a nyilvánvaló tényeket, mert nem áll jól neked (sem)."

    Én minden informatikai eszköz imádó vagyok, attól mert látom a jó tulajdonságait és lehetőségeit, és zavar hogy ti mekkora baromságokat írkáltok róla, még nem vagyok fanatikus. Az ifos meg aztán pláne érdekes, én linux és windows párti vagyok, egyetlen egyszer nem említettem semmilyen apple terméket, de semmi baj :D (istenem...)
  • willcox
    #162
    Nekem egy MSI WIND-em van, abban nincs 2 magos proci, és csak 160 GB-os a winchester, viszont abban is van 2 GB RAM. Bizonyára vannak még régi asztali gépek is használatban, aminél akár az WIND-em is gyorsabb, de azért a netbookok nem éppen sebességbajnokok, ezt elhiheted. Az én notim viszont reggelire megeszi az aláírásodban olvasható konfigodat. Van ilyen is. És persze ennél sokkal erősebb asztalik is vannak. Széles a spektrum.

    "Ez viszont tényleg hülyeség, nem egy példát ismerek, aki elsődlegesként használja." - mármint a netbookot, igaz? Na látod, ez az igazi hülyeség. Bár, ahogy itt olvashattuk, valakiknek meg a tablet az elsődleges gép, az meg még nagyobb hülyeség. Lehet ám fokozni! :)

    Nézd, te egy szemellenzős, már-már fanatikus tablet (valójában ifos) imádó vagy. Nincs ezzel baj, csak ne ferdítsd el a nyilvánvaló tényeket, mert nem áll jól neked (sem).
  • Balumann
    #161
    Willcox:
    "Gyenge (a jellemzően Atom proci miatt), ez inkább csak korlátozott feladatokra alkalmas a lassúsága miatt. Ezek a ma kapható leggyengébb, még PC-nek nevezhető eszközök"

    Nem tudom mit értesz a korlátozott feladatokon meg a lassúságon, ma már nem is nagyon lehet olyan netbookot kapni, amibe ne lenne egy 2magos atom proci, 2giga ram, 320-as vinyó, integrált HD-s videókari, az én ismerőseim nagyobb része még ezeknél is gyengébb asztali PC-ket vagy laptopot használ (szinte csak az nem, aki játékra, vagy valamilyen fejlesztésre használja, esetleg beszart a régije és újat vett). Valóban, nem fut rajta a Crysis, nem lehet rajta studioszoftvereket futtatni, tényleg iszonyatosan korlátozottak... :D

    "Ezek maximum kiegészítő eszközök lehetnek, aki elsődleges gépnek veszi, az komolyan csalódni fog."

    Ez viszont tényleg hülyeség, nem egy példát ismerek, aki elsődlegesként használja.


    usersg:
    "Ez nem volt válasz a kérdésre. Ráadásul már leírtam, hogy a tabletből legózott pc messze nem pc. Miért nem válaszolsz arra is, amit írok."

    Azért nem válaszolok, mert semmi értelme nincs ennek az állításodnak. Nem PC, persze hogy nem PC, nem ez a kérdés, hanem hogy mik az előnyei annak, hogy ilyen a kialakítása (hogy lehet egér és bill nélkül használni, amikor csak egy képernyőből áll), illetve mik a lehetőségek, ha mégis mondjuk valami olyasmire szeretné használni (otthon, vagy ahol van eszköz hozzá) amihez kell pl. billentyűzet). Én ezt kifejtettem, te meg csak hajtogatod a hülyeségeidet továbbrais értelmes indok nélkül.

    "De legalább ülve meg nem tudsz, mert az egyik kezeddel tartanod kell. A másikkal meg gépelsz? Tudom, van ilyen kis tok is ami egy fokkal kényelmesebb pozícióban tartja, de hogy egy levelet sem lehet megírni rajta rendesen, az is biztos."
    Ugyanez mint az előző, simán meg lehet írni egy levelet rajta, sőt aki nem tudja jól kezelni a rendes billentyűzetet (keresgéli a betüket rajta), annak pláne nem olyan nagy hátrány. Tudod, az emberek többsége nem tud 10 ujjal vakon gépelni, bár kétlem hogy ez is eljutna nálad a megfelelő helyre...

    "Eddig arról volt szó, hogy nem szeretnek cipelni semmit. Ráadásul a tablet funkcionalitását majdnem teljes egészében tudja egy vacak telefon is, ami kisebb."

    no comment megintcska... (jó, az olcsóbb, androidos tabletekre végülis igaz).
  • narumon
    #160
    Igen de én a srácról beszélek. Vagy usersg hardverről beszélt, mert akkor az azért EPIC Fail.
  • willcox
    #159
    Egyáltalán van fogalmad arról, hogy mire válaszolsz? Vagy csupán write only vagy?
    "Valószínűleg a notin még lassabban hozta volna be a weboldalt." - ezt írtad. Erre reagáltam, mire azt válaszoltad, amire most válaszolok.
    Még egy marketingesnek is illene jobban odafigyelni.
  • narumon
    #158
    Akkor inkább úgy fogalmaznék, hogy egy mai modern tablet már bőven rendelkezik akkora erőforrással, hogy ez gond nélkül menjen. (sőt akár telefonokon is), én legalábbis ipaden minden gond nélkül böngészek.
  • opeca
    #157
    Hát azért a mai böngészőknek elég komoly erőforrás-foglalásuk van.

    Nyiss meg bármilyent, aztán egyből 100-200 MB RAM-ot elhúz, most néztem meg, egy core I3-as procit 15%-ra felnyom a firefox egy átlag weboldal betöltésénél.

    De kipróbálhatod azt is, hogy futtatsz egy benchmarkot, és közben böngésszél, hidd el, lassabb lesz a böngésző.

    a GPU-ról meg ne is beszéljünk mert ugye a HTML5, stb. már aktívan támaszkodnak rá, szóval abszolút számít a gép performanciája a böngészésnél.
  • narumon
    #156
    Hogy jön a sebesség egy internet oldal megnyitásához? Mire te kinyitod a notit én már olvasom az adott oldalt. A webezésnek meg nem a hardver a szük keresztmetszete hanem az elérhető sávszélesség. (ami ugyanaz mindkét eszközön)
  • willcox
    #155
    Viccelsz? Egy átlag noti is simán leveri az ifos tabletet sebességben (is). És akkor arról még nem is beszéltünk hogy azon a tableten nem megy a flash (sem).
  • narumon
    #154
    "Olyan lassú volt mint a tetű, mire megnyitott egy weboldalt."

    Attól, hogy láttál egy srácot aki lassítót vett be attól még az eszköz nem lett rosszabb. Valószínűleg a notin még lassabban hozta volna be a weboldalt.
  • usersg
    #153
    "Igen, odacsúsztattam, zseniális észrevétel!! :D Azért csúsztattam, mert itt legfőképpen arról van szó, én meg se tudnám számolni, hogy hányszor próbáltam például állva megnézni valamit a 9 colos netbookomon, semmi sem lehetetlen."

    Szóval az az érv a tablet mellett hogy állva is meg tudsz nézni rajta dolgokat? De legalább ülve meg nem tudsz, mert az egyik kezeddel tartanod kell. A másikkal meg gépelsz? Tudom, van ilyen kis tok is ami egy fokkal kényelmesebb pozícióban tartja, de hogy egy levelet sem lehet megírni rajta rendesen, az is biztos. Én a múltkor jót nevettem az egyik srácon (almab@zi) aki kínlódott egy ilyen vacakkal. Olyan lassú volt mint a tetű, mire megnyitott egy weboldalt. És........ megmagyarázta. :D Ahogy az almások szokták.
  • usersg
    #152
    "A tabletek árai is mennek lefele szépen, ahogy jönnek ki újabb termékek. Korlátai és előnyei is megmaradnak."

    Ez nem volt válasz a kérdésre. Ráadásul már leírtam, hogy a tabletből legózott pc messze nem pc. Miért nem válaszolsz arra is, amit írok.

    "A felhasználók nagy része szereti mindenféle "extrém" helyzetben használni, cipelni, "

    Tabletet cipelő embereket sem láttam még. Eddig arról volt szó, hogy nem szeretnek cipelni semmit. Ráadásul a tablet funkcionalitását majdnem teljes egészében tudja egy vacak telefon is, ami kisebb.

    "Tablet lehet tablet, és lehet egy "pc" is, ha rákötöd a dolgokat"

    Attól hogy rákötöd a dolgokat, még nem lesz pc, és nem is tudja helyettesíteni azt. Olyan ez, mint amikor egy játékkonzolra kötnek ilyesmit. Annak sincs semmi értelme, ahogyan ennek sem.
  • narumon
    #151
    "És itt az óriási tévedés, mert akkor sem váltja ki."

    Szerinted.

    "Pontosan azért, mert félelmetesen limitált a kezelhetősége a tabletnek. Van egy kollégám, akinek a lánya pl pont ilyesmire használja a gépet, ám általában EGYSZERRE. Megy az msn, megy valami fa**book, megy valami flash játék, közben megy a zene. Ő sem tudna mit kezdeni egy tablettel, ahol az egy darab teljes képernyős alkalmazással kellene kínlódnia."

    Ez bármelyik tableten tökéletes fut együtt. Egyszerre 1 van a képernyőn, de mondjuk én nem ismerek PC-n sem olyan embert aki egyszerre nézné ezeket, egyszerre egyet néz ott is, csak váltogat közöttük.

    "Ráadásul soha nem is vinné magával, mert minek... Arra ott a telefon. "

    Ez a barátod lánya. Én meg ha megyek / utazok valaha, az első dolog amit viszek magammal a tablet. A szállodában kényelmesen megnézem a híreket, haza skypeolok, este megnézek rajta egy filmet esetleg, és az egész 500g. Repülőn szintén kurvajó, hogy elüsd a rohadt unalmas repülőidőt. (Mellesleg biztos sok ugye a hülye korlátolt (csak nem tudsz erről leszakadni), de pár hónapja repültem USA-ba, oda vissza körülöttem kurva sok ember nyomkodta a tabletjét. A sok korlátolt idióta ahelyett, hogy huszonötödjére is megnézte volna Cameron Diaz valamelyik fos vígjátékát....

    "A tablet divatcikk. Kvázi új termékvonal, aminek nincs is igazi helye jelenleg a piacon, mert még nem is találta ezt meg."

    Szerinted. Ettől nem is tudsz elszakadni. Részemről mindegy mit tartasz divatcikknek, csak ne gyere állandóan azzal, hogy nem lehet mire használni, mert ez csak a te szegénységi bizonyítványod.

    "Ha nem, akkor meg semmire. Ő maga mondta ez után, hogy a laptopját sokkal jobban szereti, mert kényelmesebb, és ez "majd jó lesz valamire". Na tessék."

    Ilyen is van. FIGYELEM! SOHA SENKI NEM ÁLLÍTOTTA ENNEK AZ ELLENKEZŐJÉT! Tudod kicsit unalmas százödvenedjére leírni, hogy nem való mindenkinek a tablet. És biztos vagyok benne, hogy tudsz olyan példát is nem egyet mondani, ahol egy notebook áll a családban a sarokban, mert megvették divatból és rájöttek, hogy nem is tudják mire használni.

    "Pedig ő aztán tényleg a "tartalom fogyasztó" kategóriába tartozik. Mégsem jött be neki a nagy tapizós csoda."

    Az én tatámnak meg kurvára tetszik. Tudom tudom, ő is korlátolt és hülye.

    "A tapizás ráadásul akkora visszalépés az egérhez képest, hogy alig hiszem el hogy ezt akarják ennyire bemarketingelni az embereknek."

    Szerintem ez benne a legnagyobb előre lépés. Az ujját kicsit jobban használja bárki mint egy egeret (és most nehogy megint speciális alkalmazásokkal gyere elő)

    "Minimum 10x tovább tart bármi is ezekkel az eszközökkel. Rövid az élet. Nem akarok tökölni egy szaros email -el... :D"

    Érdekes, nekem sokkal gyorsabbnak tűnnek bizonyos dolgok, nem hiába váltottam. Túl rövid az élet ahhoz, hogy a notebookal szarakodjak.
  • narumon
    #150
    "Magazint, és könyvet olvasni az két külön dolog. Egy magazinban a sok kép, kevés szöveg az általános, és nem igényel folyamatos odafigyelést sem."

    Hát akkor mi egészen más magazinokról beszélünk....

    "De egy könyv az más. Olyat nem olvasok semmilyen képernyőről, e-inkes cuccról viszont azt is lehet."

    Hát én ez miatt nem hordok magamnál két külön eszközt.

    "Ez mind helyzetfüggő dolog, de a hosszan tartó folyamatos figyelmet igénylő olvasás az különleges kijelzőt kíván, ami ma már létezik is"

    Szerinted.
  • willcox
    #149
    A netbook szintén divatcikk a tabletek előtti időből. Gyenge (a jellemzően Atom proci miatt), ez inkább csak korlátozott feladatokra alkalmas a lassúsága miatt. Ezek a ma kapható leggyengébb, még PC-nek nevezhető eszközök. Ezek maximum kiegészítő eszközök lehetnek, aki elsődleges gépnek veszi, az komolyan csalódni fog. Van nekem is netbookom. Többnyire akkor kerül használatba, ha torrentezek, és nagyon hosszú idő alatt jönne le csak valami, mivel a netbook kis fogyasztású, és nagyon csendes. Alkalmanként médiaszerverként is működik nálam, ami kiszolgálja az otthoni hálózatra szintén bekötött tévéket is.
  • Balumann
    #148
    Remélem ezt a hozzászólást már te sem gondoltad komolyan. Ráadásul következetesen még rossz példa is lenne, mert ez áll a legközelebb a tablet előnyeihez (könnyen hordozható, viszonylag kicsi), egy nagy laptopon biztos nem játszottam volna el annyiszor, hogy állva próbálok megnézni rajta valamit, vagy csak így előkapom út közben.
    De ezt a "nem egy súlycsoport" szöveget sem értem, legalábbis átlag felhasználás szemszögéből, a netbook (leszámítva a régebbiket, illetve azt a most kapható vékony, ssd-s asust) abban tér el, hogy kisebb és nincs optikai meghajtó...

  • willcox
    #147
    Te következetesen netbookot hozol elő, ami - bár hasznosabb, mint egy tablet - nem egy súlycsoport egy notival. Ez is csúsztatás a részedről.
  • Balumann
    #146
    "Én nem írtam kényelemről, azt csak te csúsztattad hozzá. Egyébként meg, ha már előjöttél vele: szerinted kényelmes szöveget írni egy tableten?"

    Igen, odacsúsztattam, zseniális észrevétel!! :D Azért csúsztattam, mert itt legfőképpen arról van szó, én meg se tudnám számolni, hogy hányszor próbáltam például állva megnézni valamit a 9 colos netbookomon, semmi sem lehetetlen.
    A kérdésedre meg megintcsak azt tudom mondani, hogy attól függ. Egyrészt aki a billentyűzeten is keresgéli a gombokat, lehet egyszerűbb bepötyögnie a képernyőn, másrészt megváltozik a helyzet, ha pl. nem tudod valami szilárd, egyenletes helyre lerakni. De ismét megemlítenék két dolgot, egyrészt az emberek nem csak szövegírásra használják a gépet, másrészt ... usb-s billentyűzet! :D
  • willcox
    #145
    Én nem írtam kényelemről, azt csak te csúsztattad hozzá. Egyébként meg, ha már előjöttél vele: szerinted kényelmes szöveget írni egy tableten?
  • Balumann
    #144
    "Ha ezekhez hozzátesszük hogy el sem viszi otthonról a példámban szereplő személy, akkor végképp semmi értelme nem lesz az egésznek."

    A felhasználók nagy része szereti mindenféle "extrém" helyzetben használni, cipelni, így elég nagy a célközönsége szerintem.

    "De ha valakinek pc kell, és van is, mi a lóf@szér akarna hirtelen 3x annyi pénzből építeni helyette egy legó pc -t, ami még akkor sem lesz ugyanolyan, és akkor is megmaradnak a korlátai."

    A tabletek árai is mennek lefele szépen, ahogy jönnek ki újabb termékek. Korlátai és előnyei is megmaradnak.

    "Mondj nekem legalább egy valós személyt, aki szerinted a tablet célközössége, és pc -t legózott magának a tabletből úgy, hogy előtte volt pc -je, de mégis a pc szerű valamit akarta volna.
    Ennyi erővel akkor már sokkal jobban jár, egy olcsóbb féle tablettel, a pc MELLÉ. Ez egy ezerszer életszerűbb megoldás, mint amit te említesz."

    Én főleg kollégistáknál láttam, hogy tabletet használnak rendszeresen (többnél láttam, hogy egeret hoznak hozzá), persze otthon biztos van gépük nekik is (még). Tablet lehet tablet, és lehet egy "pc" is, ha rákötöd a dolgokat, ha olyan helyen vagy. Például Windows 8-ban nem hiszem, hogy lesz olyan megkötés, hogy csak tabletes alkalmazásokat tehetsz rá, ráadásul a felületet is tudod változtatni elvileg.

    willcox:
    "mi kötelez rá, hogy nekem egy érintős szart _kéne_ használnom? Ezt úgy írod, mintha ez valami előírás lenne, vagy kötelező lenne használni."

    Ezt a hülyeséget nem tudom minek írtad, nem kötelez senki, megvannak a praktikus okai is (nyilván nem maga az érintőkijelző, hanem hogy nem kell rajta legyen külön billentyűzet meg touchpad).

    "Egy notit (notebook-ot) bárhol tudsz használni, és nem kell hozzá külső DVD író, mert eleve van benne."

    Ezt a vitát végtelenségig folytathatjuk ha szeretnéd, nem értem minek írod le ugyanazt, de én is leírhatom: szerintem meg nem lehet bárhol kényelmesen használni, mint a tableteket, és ha az illető böngészésre, multimédiára, facebookozásra, emailek meg nemtudommik olvasására használja csak a számítógépet (amikor éppen nem tud rádugni egy billentyűzetet meg egeret otthon), akkor nincs hátránya.
  • WoodrowWilson
    #143
    Amúgy érdekes lenne megnézni az asztali - mobil PC arányt is, de ilyen adatot nem nagyon találok. Talán a processzorpiacból lehetne rá egy jó becslést adni, de ott sem találok abszolút eladási számokat vagy asztali/mobil arányt.
  • usersg
    #142
    Kiegészítés: Csak teljesen általános célú digitális adatok feldolgozására alkalmas eszközt szabadna pc -nek hívni. A korlátolt, néhány részfeladathoz használatos játékszereket nem.
    Egy notebook ebben az értelemben nem különbözik az asztali gépektől, és angol nyelvterületen nem is különítették el élesen soha a kettőt egymástól. Ez csak nálunk van így. De pl egy pda -t már nem szokás pc -nek hívni, egy gps -t sem, egy mp3 lejátszót sem. Hiába lehet ezek esetében is bizonyos mértékű párhuzamot felfedezni, attól még nem lesznek ezek az az eszközök személyi számítógépek.

    De, itt megjegyezném hogy a tablet besorolása jelenleg nem csak a mi szemünkben probléma, elég gyakori vitatéma manapság máshol is, de én úgy gondolom egy új termékvonal esetében nem meglepő a fogalomzavar a kezdeti időkben.
  • usersg
    #141
    A pc fogalma jóideje összeforrt az x86 -al, és a köré épült software rendszerrel. De ha ezt nem is tekintjük mérvadónak, akkor a kialakítás, valamint felhasználási területek is számítanak abban az értelemben, hogy pontosan mit is tekintünk számítógépnek. Én csak nagyon óvatosan merném kijelenteni egy tabletről, hogy az személyi számítógép lenne. Ha valaki mégis erőltetné ezt a megnevezést, onnantól akkor már a smartphone -t, és a játékkonzolt is nevezhetné így, de akár még a dvd lejátszót is. Tehát ez a megközelítés abszolút helytelen.
  • willcox
    #140
    "Ha a PC fogalmát vesszük alapul, akkor a tablet is pécé." - nem. Egy tablet inkább egy nagy kijelzős PDA (régen még ez volt a neve). Vagyis személyi asszisztens. Ez a meghatározás sokkal találóbb egy tabletre.
    De ahogy még a notiknak is külön nevet adnak attól függően, hogy mekkora a kijelzőjük, már nem lehet semmin sem csodálkozni.
    De ha te egy tabletet pécének akarsz nevezni, akkor lásd el megfelelő jelzővel is: buta, korlátolt pécé. De szerintem nem kéne a pécé nevet ilyesmivel lejáratni.
    Egy noti természetesen pécé, mondhatnánk persze azt is, hogy hordozható pécé.
    A méretbeli megkülönböztetés pl. a rádióknál is megtalálható: asztali rádió, táskarádió, zsebrádió, stb.
  • WoodrowWilson
    #139
    A cikk valóban sántít, mert egyszer külön kezeli a PC-t és a notebookot (368 millió asztali idén), aztán a végén már egyben (jövőre 400 millió asztali + noti). Ez valszeg abból adódik, hogy a magyar fejekben a PC = asztali gép. De ha megnézed a Gartner adatait, amiből írták ezt a cikket, akkor kiderül, hogy ők az asztalit és a notit együtt hívják PC-nek.

    Szerintem se egyértelmű amúgy ez így, de mindenesetre ezt a felbontást szokták használni.
  • opeca
    #138
    Akkor hibás az egész. Ha a PC fogalmát vesszük alapul, akkor a tablet is pécé.

    Viszont akkor a cikk sántít.

    Ha viszont külön vesszük őket, akkor a PC inkább csak az asztali PC-re korlátozható míg a notebook-o tablet-ek is külön kell legyenek.
  • WoodrowWilson
    #137
    Melyik terminológiával? Piaci elemzésekben (mint amin ez a cikk is alapul) a PC az asztali és notebook, a tableteket pedig külön számolják.
  • opeca
    #136
    Akkor ezzel a terminológiával élve a tablet-ek is PC-ék.
  • WoodrowWilson
    #135
    "ha a tablet-használók tudatos vásárlók lennének, akkor a net\notebook eladásoknak kéne látványosan visszaesniük"

    Erről szól a cikk (vagyis nem visszaesésről, hanem stagnálásról), mert ahogy már írtam korábban, a notebookok (meg a netbookok) is PC-k, sőt, nagyobb részét képezik a PC piacnak, mint az asztali gépek.
  • opeca
    #134
    Én már sok cikknél kifejtettem a véleményemet erről az egészről, így nem írom le újra, csak pár gondolat:

    1. egyfelől a cikkben most ha eladási stagnálásról beszélünk, akkor az hol lenne probléma?

    2. ha a tablet-használók tudatos vásárlók lennének, akkor a net\notebook eladásoknak kéne látványosan visszaesniük, ugyanis mint írták már, a tablet nem is lehet konkurenciája a pécének, annyira limitált a funkcionalitása.
    Aki pécéről nyergel át tabletra, az már alapban el van kefélve, mert akkor már az első két választásnál is hülye vót...,uyebár régen le kellett volna cserélnie a pécéjét notebook-ra, vagy eleve azzal indítani.

    3. a tabletet még mindig sznob dolognak tartom, inkább a divatmajmok veszik nagy számban. Biztos van egy szűk réteg, aki számára valóban hasznos, de én inkább egy drága játékszernek tartom még mindig.

    4. f@szbukozásra kiváló sz@rás közben, és kell-e más a teljes élethez(?)
  • willcox
    #133
    "egy laptopból, vagy asztali PC-ből meg nem tudsz egy érintőképernyős táblát gyártani, amit a maga korlátaival bárhol tudsz használni." - mi kötelez rá, hogy nekem egy érintős szart _kéne_ használnom? Ezt úgy írod, mintha ez valami előírás lenne, vagy kötelező lenne használni. Egy notit (notebook-ot) bárhol tudsz használni, és nem kell hozzá külső DVD író, mert eleve van benne.
  • usersg
    #132
    "Az, hogy rádugsz egy usb-s billt, egeret, külső DVD olvasót (ez netbookoknál is ugyanúgy előny, és elég sokan alkalmazzák), azért nem túlzottan mondható "nyakatekertnek" szerintem"

    De ha valakinek pc kell, és van is, mi a lóf@szér akarna hirtelen 3x annyi pénzből építeni helyette egy legó pc -t, ami még akkor sem lesz ugyanolyan, és akkor is megmaradnak a korlátai. A tabletes programokat tapira fejlesztik, hiába dugok rá egeret meg billt, az ezen semmit nem változtat. Ráadásul még egy állvány is kell, mert az asztalra fektetve baromi kényelmetlen. Ha ezekhez hozzátesszük hogy el sem viszi otthonról a példámban szereplő személy, akkor végképp semmi értelme nem lesz az egésznek.

    Ismét mondom. Miért csináljak bicikliből versenymotor -hoz hasonló valamit 3x annyiból, mint a motor ára? Minek? Ha egyszer minden hátrány is megmarad vele, és csak hasonlítani fog az eredmény a motorra, valójában soha nem lesz az, és nem is lesz jó helyette.

    Mondj nekem legalább egy valós személyt, aki szerinted a tablet célközössége, és pc -t legózott magának a tabletből úgy, hogy előtte volt pc -je, de mégis a pc szerű valamit akarta volna.
    Ennyi erővel akkor már sokkal jobban jár, egy olcsóbb féle tablettel, a pc MELLÉ. Ez egy ezerszer életszerűbb megoldás, mint amit te említesz. De még itt is kérdéses, hogy a hordozható mobil kütyü nem hatékonyabb -e, ha az egy okostelefon, és nem egy tablet. A PC+telefon kombó ugyanis megint életszerűbbnek hat, és példa is sokkal több lenne rá.
  • Balumann
    #131
    "Az a baj, hogy a problémákra neked is az a válaszod, hogy valami nyakatekert módon pc -t kellene legózni a tabletből. De ha ez a cél, akkor meg minek a tablet? Így semmi értelme. "

    Az, hogy rádugsz egy usb-s billt, egeret, külső DVD olvasót (ez netbookoknál is ugyanúgy előny, és elég sokan alkalmazzák), azért nem túlzottan mondható "nyakatekertnek" szerintem, értelme meg nyilván annyi, hogy egy laptopból, vagy asztali PC-ből meg nem tudsz egy érintőképernyős táblát gyártani, amit a maga korlátaival bárhol tudsz használni.
    A motoros példád például tökéletesen illusztrálja az érveid létjogosulatlanságát, ha bármikor feltudnád rá dobni a motort meg a többi cuccot, illetve leszedni (kb. mint amikor kihúzod az USB-s dvd olvasót, billentyűzetet), akkor már úgy közelítene valamennyire... :D

    Igen az utolsó videó az tényleg borzasztó, gondolom nem véletlenül erőltetik a Unity felületet, nem láttam, illetve nem használtam még így nem alkotok véleményt róla, és pláne nem vonok le hosszútávú következtetést.

    Igen, azzal mi is tisztában vagyunk, hogy mind árban, mind kényelmi szempontból van még mit javulnia, de ti valahogy 1000x rosszabbnak állítjátok be, és olyan hosszútávú következtetéseket vontok le, abszolut elfogulatlanul... hogy... fogom a fejemet.
  • usersg
    #130
    Na még egy apróság.

    A harmadik videón az a "használati mód" egy förmedvény. Mikor elkezdenék így gépelni rajta, előre kérnék beutalót az ortopédiára hogy mire elferdül az összes csigolyám a nyakamba, legyen orvos aki fogad...