388
  • senki687
    #348
    Láttam már ilyet. Egy haverom pl. most doktorál és van egy halom ócska gépe. Szerintem bűn annyi időt feleslegesen eltékozolni a várakozásra, amit azok a gépek igényelnek, amikor értelmesebben is le tudja kötni magát. Éppen ezért kellene szerintem 1 normális gép.
  • tmisi
    #347
    Azért azon már tényleg szenvedhet, mert munkahelyen már a 2.4-es cerkák is megfinganak, ha ráeresztünk egy komolyabb flash oldalt. Még az XP is elég soká tölt be. Persze már öregek a HDD-k is.

    Na de pl. itt vagyok én. Simán megtehetném, hogy vegyek valami százezres telót. De mivel már van notebookom is, ezért kösz, inkább maradok a 15''-nál +netezni melóhelyen is tudok (no nem 2,4-es cerkával, nekem hál'istennek már dualcore-os gépem van).
  • mousee
    #346
    Jó melónak nem kötelező kelléke az atomizom gép. Apám üzletember, és neki is egy régi 1,6-os celeron m procis gépe van 512 rammal. Neki arra kell hogy netezzen, levelezzen, és a dokumentumait tudja kezelni rajta, esze ágában sincs lecserélni, szerintem addig fog menni amíg szét nem rohad.

    Párom szülei tanárok (apóspajtás most lett phd doki) szintén hasonló kategóriás gépen élik vígan mindennapjaikat, szintén csereszándék nélkül.

    És még tudnám folytatni a listát elég hosszan, de szerintem nincs rá szükség.
    Van élet a gépen túl is :)
  • senki687
    #345
    Mi a foglalkozása a barátodnak, higy 18 millióért luxusautót vásárolhat, de nem használ számítógépet? És milyen iskolát végzett? Nem jut eszembe semmi felsőiskola, amihez ne lenne szükség egy celeron-nál komolyabb gépre. Számomra olyan ez, mint egy csavarhúzó.
  • narumon
    #344
    És ami a cikkhez is meg konzolhoz is kapcsolódik:
    Ezzel a konfiggal az összes baráti körömben nekem van a legerősebb gépem. Core i generációja egyetlen ismerősömnek sincs, nincs is rá szükségük, mert vagy nem játszanak egyáltalán (max angry birds), vagy amelyikük játszik, ők mind konzolon teszik ezt. A Pc náluk az internet, torrent, email és youtube/facebook világa. Az egyik legjobb barátomnak pl egy Celeron 1200 CPU-s gépe van. Egyszerűen nincs többre szüksége, pedig megvehetné, most vett 18 millióért Audit. (a hülye :D)
  • narumon
    #343
    belinkeltem már egyszer az általános tendenciát. Miért kell a tényekkel vitatkozni?
  • narumon
    #342
    Pontosan értem, hogy mit írsz, értelmezni is tudom. Csak nem értek egyet. Ez gond?

    "Akkoriban _VOLT_ fejlődés informatika téren."

    Így van. Én ezt értékeltem túlzott fejlődésnek.

    "Nem tehettem meg anyagilag, hogy megvegyek minden szirszar hardvert, mert egy kis pöcs középiskolás szardarab voltam."

    Én megtehettem, hogy hardvereket vegyek, egyrészt szüleim révén (most 35 vagyok) másrészt fusiztam.

    "most ilyen fejlődés _NINCS_, a szájbakúrt 7 éve tartó konzolgeneráció miatt. EZ a bajom. Bestagnált az egész ipar, ma egy boxos szar játék úgy néz ki, mint 2005-ben. SOHA nem volt még ilyen leállás az IT történetében. És ez kurvanagy gond."

    Egyetértek, hogy leállás van, de pont azért van leállás amit az eleje óta hangoztatok, hogy NEM VESZIK AZ EMBEREK! Nincs rá igény. Régen minden szirszar hardverből el lehetett adni egy csomót, mert ha más programot akart futtatni kis túlzással új hardver kellett hozzá! Én meg ezt próbálom neked elmagyarázni. Ma már kijön egy csúcs videókártya alig adnak el belőle, értelmetlen a fejlesztés mert nem tudnak belőle a cégek annyit kiárulni amennyiért megérné. Tehát a te nézőpontoddal szemben (nincs hardver ezért nem veszik) a piac irányította / irányítja / és fogja irányítani a dolgokat amig a világ világ (vagy legalábbis amíg a jelenlegi társadalmi berendezkedés kitart), ezért hívják piacgazdaságnak. Az emberek jól elvannak a 4-5 éves gépeikkel (ezt magyarázom az eleje óta), nincs szükségük új hardverre.

    Nekem szerintem viszonylag jó gépem van (Core i5-2500K, HD4850, 8GB, stb), megtehetném, hogy játszok rajta, mégis konzolon játszok. Nekem egyszerűbb, tisztább szárazabb érzés. FPS nálam mint játék kilőve, PC-n stratégia és manager játékokat játszom, egyébként meg a videózás miatt van viszonylag erős gépem. Bármikor megtehetném, hogy cserélem a videókártyát vagy akármit, de minek? Szépen megvárom, hogy jövőre kijöjjön az új Xbox és akkor megint veszek egyet.)

    Teccikérteni, hogy én mit mondok?
  • attes
    #341
    Ez a "szakértő" a Fujitsu(-Siemens)-től azért is gonolhatja így, mert az ő cége jóval több pc-t tudott eladni régen, mint most.
    Az általános tendencia azért nem olyan rossz, mint az övék.
  • Zero 7th
    #340
    Egyébként úgy fajult ezzé, hogy egy konzolfanboy megint benyögött egy faszságot, én meg nem hagytam szó nélkül. Úgy általánosságban, nem ártana, ha az ilyen "ó, hát tíz éve még én is PC-t használtam" jellegű emberek nem akarnák megszakérteni a MAI PC piacot, mert csak hülyét csinálnak magukból...
  • Zero 7th
    #339
    Látom az értő olvasás nem kifejezetten erősséged. Ha már ilyen marhára hangoztatod, hogy milyen fasza lenne, ha megértenénk a másikat, akkor talán ne legyél ilyen elbaszott hipokrita, és legalább azt fogd fel, amit már kétszer kifejtettem, baszd már szíven!

    Szóval. Q1 óta eltelt 16 év. Akkoriban _VOLT_ fejlődés informatika téren. Nem tehettem meg anyagilag, hogy megvegyek minden szirszar hardvert, mert egy kis pöcs középiskolás szardarab voltam. (jelzők a pénzkeresési képességemre vonatkoznak)
    Egyébként egész záros határidőn belül lett egy Riva128-am. A Voodoo1 szar volt, mint koncepció.

    Aztán eltelt másfél évtized, és most, hogy megtehetném lazán, hogy kövessem a hasonló mértékű fejlődést hardverrel, most ilyen fejlődés _NINCS_, a szájbakúrt 7 éve tartó konzolgeneráció miatt. EZ a bajom. Bestagnált az egész ipar, ma egy boxos szar játék úgy néz ki, mint 2005-ben. SOHA nem volt még ilyen leállás az IT történetében.
    És ez kurvanagy gond.
  • narumon
    #338
    Azt nem értem, hogy fajult ez konzol vs. PC vitává többek között.

    A trollkodóknak egy dolgot kéne megérteniük véglegesen. Minden ember más és más. Más fontos neki, mások a prioritásai, mások a kívánságai. Ennek ellenére minden ilyen cikknél jönnek emberek akik megmagyarázzák, hogy

    1, Aki tabletet vesz hülye és átbaszták
    2, Aki konzolt vesz hülye és átbaszták
    3, Aki drága autót vesz az hülye és átbaszták
    4, Aki ....... vesz az hülye és átbaszták

    Talán egy kicsit több megértés és tisztelet kéne egymás iránt.
    Ha visszanézitek akkor azok az emberek akik szerint pl. én hülyeséget beszélek két pillanat alatt lehülyéznek bárkit akinek a fentiek a megfelelő eszközök.
    Én soha nem mentem még xy forumba, hogy lehülyézzem azokat aki,

    1, Házimozi rendszert vesznek
    2, Ps3-at vesznek
    3, Kínai tabletet vesznek
    4, új Szuzikut, Skodát, Fordot, stb vesznek
    5, Macskát vesznek
    6, Barátok köztöt néznek
    stb.

    Pedig az én igényeimhez képest akár megtehetném, de tiszteletben tartom őket annyira, hogy tudják, hogy mit csinálnak, tehát vélhetően szükségük van ezekre az eszközökre, élőlényekre.
  • narumon
    #337
    Csak felvilágosítottalak, hogy tudd egyáltalán mihez szóltál hozzá. Iróniát akkor értem ha meg van fogalmazva, attól, hogy oda böksz valamit még nem lesz irónia. Kaja az még jöhet mert éhes vagyok :)
  • narumon
    #336
    Viszont egy video editálás / számoltatás nem ilyen. Core i5-ön is órákig tart, itt bizony 10-30% teljesítmény többlet nagyon megéri ha van rá pénzed.
  • xrt
    #335
    Látom nem érted az iróniát. Csak azért is ragaszkodsz viszont a te igazságaidhoz és a kevert fogalmaidhoz. Na nem etetlek tovább mint trollt, nincs értelme. :)
  • narumon
    #334
    Szívemből szóltál barátom! :)
  • asgh
    #333
    "milyen munka az ahol a géptől függ a munka teljesítése?"

    Pl. video editálás, ahol 2 óra videó realtime konvertálása 2 óra, azaz ha az ügyfél bármi javítást akar, akkor a javítás mondjuk 5 perc emberi munka, a konvertálás két óra gépidő.

    "és ha jól tudom ezeket szokták a legnagyobb igényű munkáknak nevezni..."

    A programozást, 3d modellezést vagy textúrázást utoljára a 90-es évek közepén nevezték legnagyobb igényű munkáknak, azóta olyan dolgokat végeztetnek egy mezei PC-vel, aminek anno a tizedéhez is célhardver kellett. Ideje lenne nyomon követni az eseményeket, ha már osztod az észt...
  • narumon
    #332
    "A quake 1 korszak elején extrém ritka volt a 3D gyorsítás. Legtöbben enélkül nyomták, mintahogy a legtöbb játékot."

    Na most akkor én is írhatnám, hogy furcsán viselkedsz. Kollegának ugyanis az volt a konzollal a baja, hogy szar a grafika. Viszont ugyanez nem zavarta régen amikor viszont tényleg óriási minőségi különbség volt a software render és a 3D gyorsítók között. (Lásd Tomb Raider és társai). Szóval mondhatnám ha nem tudod, hogy miről beszélünk akkor miért szólsz bele?

    "Tudom, neked akkor is elég volt egy programozható számológép, csak azért játszottál mert kellett mint ahogy írtad valahol régebben."

    Itt meg csak szimplán hülye vagy.

    "De azért megnézném amikor a tableten vagy konzolon elkezdene valaki mondjuk valami jobban szituált online játékot játszani, pedig van jópár ahol rendszeresen 100 ezer feletti az épp online játékos..."

    Ezt megint nem értem, hogy jön ide Mahjonggal meg milliók játszanak naponta mégsem mondanám, hogy most innentől ahhoz viszonyítsunk mindent. (mellesleg tableten kifejezetten jól lehet Mahjonggozni :D)

    "De mindegy hagyjuk, te már eldöntötted neked van igazad, mint mindenben."

    nem nem. Ez te vagy. Te kitaláltad, hogy egy otthon csak és kizárólag új és modern PC-kkel működhet, akiknek nincs ilyen azok szerinted hülyék és korlátoltak.

    "Nem is tudom miért szólok bele megint. :("

    No ezt látod én sem.
  • Zero 7th
    #331
    Attól még ostobaság marad. De valóban, az intelligenciát és hozzáértést bizonyos helyzetekben ki lehet váltani pénzzel.
  • WoodrowWilson
    #330
    Van az a pénz, ami után már titeket se érdekelne, hogy 150, 300 vagy 500K-t költesz gépre. Ár/érték ide vagy oda.
  • Zero 7th
    #329
    Én meg hidak végeselemes statikai modelljeit számoltatom. Az irodai C2Q 2.8 gépemen el is szokott tartani vagy 20 másodpercig egy-egy ilyen... Igaz, nem nagy hidak, autópálya alul-felüljárók, max 50 méter, és nem kell másodrendű számítás (az kb 4-5x annyi idő, mint a lineáris). Ja, és csak egy magot használ a program.

    A diplomám volt eddig a legkomolyabb modellem, azt kb egy óra volt végigszámoltatni az akkori PentiumD 2.6-on.
  • sanyicks
    #328
    ez rohadul nem racionális érv. Egy csúcskategóriás gép jó ha 30%-al gyorsabb mint az ár/érték bajnok... így aztán pont akkor kell cserélni mind2-t...
    Másik meg hogy soha nem vettem én csúcgépet, ár/érték bajnokot vettem, és 4-5 évenkén cserélődik le az egész (nem egyszerre, általában 2 évente cserélek néhány alkatrészt).
  • sanyicks
    #327
    milyen munka az ahol a géptől függ a munka teljesítése?
    Én ezeket csináltam:
    -programozás, a gép munkája a fordítás, ez elenyésző százaléka a teljes munkának
    -3d modellezés, renderelés elenyésző része a munkának (bár nem csillivilli renderreklámokat csináltam, hanem játékba modellt, így csak ao mapot kellett renderelni, viszont rendes optimalizált geometriát kellett csinálni, és kézzel uv-zni
    -textúrázás, megint csak nem a géptől függ, hanem az embertől

    és ha jól tudom ezeket szokták a legnagyobb igényű munkáknak nevezni...
  • Zero 7th
    #326
    Nem beszélve a hibatűrő rendszerekről...
  • Zero 7th
    #325
    Ezt mondjuk elég sokáig taktikusan elhallgatta. Másik fele, hogy azért érdekes, hogy egy csúcskategóriás workstationt cserélt egy felső-közép laptopra. Akkor olyan kurvára mégsem kellhettek azok a +5-10%ok...
  • Zero 7th
    #324
    Na, a kétmonitoros dolog az pont egy olyan szitu, hogy régen is vehettél baszomdrágán dual head fasztudjamit, (Matrox-ot talán?), vagy kukáztál az amúgy is meglévő AGP-s kártyád mellé egy PCI-os S3Triot, és megoldottad ingyen...
  • hurkaur
    #323
    Itt most arra probalok celozni, hogy bilibe log a kezetek. Willcox workstationrol beszel, ti meg home pc. Mindkettotoknek igaza van, csak elpofaztok egymas mellett.
  • Zero 7th
    #322
    Ezt nem tudom, honnan vezetted le, meg fingom nincs, mi az a "mission critical rendszer", de biztos úgy van. Egyébként valószínű, mert volt már pár hálókártyám, és csak annyiban különböztek egymástól, hogy az egyik tovább bírta szusszal, mint a másik.

    Egyébként otthoni, szórakozásra (esetleg irodai munkára) szánt gépekről beszélek(azt hittem, ti is, baszod), nem gépsor vezérléséről vagy Holdraszállás telemetriáról.
  • Zero 7th
    #321
    Na látod, itt tévedsz kurvanagyot! A 125ös kártya sem bír ki többet időben, mint a 40ezres. Gyakorlatilag ugyanakkor avul el, mint a felső-közép kategóriás. Ha nem 8800GT-t veszek 2008-ban negyvenért, hanem Ultrát százhúszért, akkor is pontosan ugyanígy idén kibasztam volna a gépből. Az a pár százalék teljesítménykülönbség tényleg semmire nem jó, csak faszméregetésre.
  • hurkaur
    #320
    Zero es gforce ti meg mission critical rendszer ala is siman beraknatok dzsunka realtek halokarit, mert "koltseghatekonyabb" (hint: nem).
  • Zero 7th
    #319
    Ez igaz lenne, ha nem háromszoros áron érnél el jellemzően 10% körüli teljesítményjavulást. Nincs az a biznisz, ahol ez megérné.
  • Zero 7th
    #318
    Tehát a harmadik. Értem.
  • gforce9
    #317
    Az ár - érték mánia, arra azt mondják ésszerűség, ha pedig megveszed a csúcskategóriát mindig, akkor az pénzkidobás. Nem akartam én azt belemagyarázni, hogy a szar a hulladék a 10k-s vga az a menő az jó, pusztán annyit, hogy az IT-ben az újdonságok általában nagyondrágák és a megvásárlásuk azonnal, kezdőáron nem ésszerű lépés. Az pedig, hogy egy aszatali gép 300k fölötti, azt sugallja, hogy ésszerűtlenül van megvásárolva. Mert nagyon szélsőséges alkalmazásoktól eltekintve, főként otthoni használatra egy 150k környéki kategóri az, ami jelenleg a leg időtállóbb beruházás a legkisebb költség mellett. Erre mondják, hogy költséghatékony.
  • gforce9
    #316
    Hé, most szerver vs asztali gépről beszélünk? :) Jó váltás, ügyes :) Amúgy nem tudom neked mitől dzsunka egy 50k-s alkatrész :) A másik pedig, ha neked megérte volna, akkor maradsz az asztalinál. :) De jó, fejezzük be. Felőlem... :)
  • csimmasz
    #315
    Ok, így már értem de igazából a VGA túl sarkos példa volt, Az igazi csúcs kártyákat nem sokan vették, ezért nem is voltak még komolyabb konfigokban sem.
    Én mindíg ár érték mániás voltam, de így is cserélgettem a holmikat a gépben nem keveset.
    Az új gépekben mindíg volt valami ujdonság ami miatt cserélni kellett valamit.
    Már évek óta nincs jelentősebb újitás a gépekben, talán az USB de nincs olyan kényszerítő erő mint az 1 és 2 között volt.
  • willcox
    #314
    Nagyon nem lehetsz tisztában az árakkal (itt most nem a sarki pécéboltban kapható tömegcikkekre gondolok). Egy hibatűrő rendszer nem a legolcsóbb dzsunka cuccokból épül fel. És ha azt nézed, hogy egy szervernek kialakított gép sokkal drágább, mint egy hasonló tudású munkagép, akkor talán beláthatod, hogy bizony gép és gép között árban elég nagy különbségek vannak. Persze, most jöhetsz azzal elő, hogy te ezt olcsóbban is megoldod dzsunkából, de akkor olvasd el az autós hasonlatomat. A továbbiakban szerintem felesleges ragozni ezt a kérdést. Nekem ilyen volt, és nekem megérte. Te majd veszel dzsunkát, az engem nem fog zavarni, de kérlek, ne zavarjon téged sem, hogy nekem milyen gépeim voltak. És ne is fecséreljünk erre több szót, mert nem a te zsebedben turkáltam, amikor megvettem a gépeimet.
  • gforce9
    #313
    Én ezt értem, de azt mondod az asztali gép drágább volt. Nos, ha az asztali géped drágább volt, mint a mostani notebookod, akkor az ésszerűtlen befektetés volt és nem azért, mert ki szegény, vagy ki gazdag. Azért, mert az akkoriban adott szoftverek nem igényeltek otthonra 300k körüli befektetést egy asztali számítógépbe. Mint ahogy most sem igényelnek, sőt ha bizonyos összeghatár - teljesítmény fölé lő az ember, akkor lényegében azt az összeget kidobta az ablakon, mert mire kijön egy új technológia addigra sem a csúcs sem a felső közép kategória nem lesz alkalmas.
  • gforce9
    #312
    Az elmondottak egyébként cpu-ra, ram méretre is igazak, van egy ésszerű határ, ami fölé nincs értelme menni. A vga valóban egy szélsőséges példa, de itt látszik a legjobban, amit megpróbáltam felvázolni.
  • willcox
    #311
    Az a laptop sem, amit korábban említettem és a konfigját is beemeltem, nem játékgép kategória, rákereshetsz interneten, nem is így volt beállítva. Az egy dolog, hogy elég erős ahhoz is, hogy lehessen rajta játszani is.
  • csimmasz
    #310
    Szerintem a csúcskategóriás gép nem feltétlen jelent csúcs VGA-t.
    Az munkára amúgy is fölösleges általában.
    A csúcs VGA kimondottan HC gamereknek lett kínálva.
    Egy csúcs proci, mondjuk egy több monitoros kártyával, raid rendszerrel 2 hdd vel, stb.
    Tudom ezek mamár alap dolgok de régen nem volt mindenkinek meg ezek dolgok az alaplapján.
  • gforce9
    #309
    Dehogyis, de a csúcskategóriás gépet te hoztad fel, valamit mondtad, hogy a notebookon is szoktál játszani. Triviálisnak tűnt, hogy akkor a vga-id is ehhez mértek voltak az asztali gépedben. Ha nem így volt, sorry.