751


Rocksmith : authentic guitar game
  • tomvader60
    #190
    TinyISO-s változat nekem el se indul:( Crackeltem, de csak fekete képernyő fogad:(
  • Zero Hero
    #189
    Sziasztok! Nem tudja valaki, hogy eredetire föl lehet pakolni a virágbolti DLC-ket? Vagy steam lefülel miatta?
  • tomvader60
    #188
    Akkor most pontosan melyik crack működik jól?:D
  • Galy
    #187
    egy próbát megér
  • Fehercsoki
    #186
    Persze azért nem egy minőségi cucc...
  • Galy
    #185
    thx!
  • Fehercsoki
    #184
    Már 28 szám + Preorder DLC kint van, további 42 szám jön még.
  • Fehercsoki
    #183
    Igen de ki akarna basszusgitározni amikor van rendes gitárja?:D
  • Probatbicol
    #182
    Csak most vettem észre, hogy nyugodtan lehet indítani basszus karriert is, mert van emulált mód, amikor a gitár 4 mély húrján szimulálja a basszust. Jó móka ez is.
  • Fehercsoki
    #181
    Ma volt szerencsém 1 órányi coophoz, a hangulat nagyon ott van:D
  • Fehercsoki
    #180
    Nem lehet semmilyen más drivert használni, Rocksmith saját drivert használ ami az 1 bemenetes USB hangkártyákkal és bármilyen alaplapi hangkártyával hibátlanul működik.(ha crackeled)

    #178 Értem csak én nem magyar oldalakon tájékozódok, és ezért van aminek csak az angol nevét ismerem. Egyébként meg nagyon sok dolognak már itthon is az angol nevét használjuk.

    #179 Igen mindenhez tökéletes használható akárcsak egy rendes hangkártya.
  • Galy
    #179
    sziasztok!

    kérdésem, hogy rocksmith real tone kábelt tudnám használni más progihoz? (guitar rig, amplitube..)?

    thx előre!
  • fecska
    #178
    Tudom hogy angolul így mondják, sőtt amcsiba csak annyit mondtanak hogy set up ya bridge :D ha bemész a közértbe akkor se azt mondod hogy kérek egy kiló breadet :D
    én is tudom mindennek az angol nevét (még jó:) de azt a magyar zenészek fele nem érti, úgyhogy azért használom az oktávtisztaságot :D
    egyébként magyarban az intonáció azt jelenti a zenében, hogy a fretless (hegedű meg ilyenek) hangszerek nyakán melléfogsz és hamis hangot hallasz.
  • Since
    #177
    Szia FehérCsoki :)

    Van egy "Guitar Rig" nevezetű progim (gondolom ismered) amit hiba nélkül tudok használni, nincs semmi latency issue, nincs késleltetés, rögtön hallom a gitár hangját. bár hozzátenném hogy elég sokat szívtam vele, mivel kellett hozzá egy "asio4all" driver hogy alaplapi hangkártyákon ne legyen késleltetés... Nemtudom hogy működik ez a driver, de semmilyen késleltetés nincs.
    Nemtudom hogy a Rocksmithbben lehet-e drivert választani vagy arra kényszeríteni hogy ezt a asio4all drivert használja.
    Van erről valami információd, vagy olvastál róla?
  • Fehercsoki
    #176
    Jönnek folyamatosan a DLC-k, egész sok van már.
  • Fehercsoki
    #175
    Van új crack amivel működnek a DLC-k plusz kijött 5 DLC.(3 Megadeth szám, Smoke on the Water, 5 Queen szám, Redneck - Lamb of God illetve az előrendelőknek járó DLC)
  • Fehercsoki
    #174
    Azt hallod amit játszol, a digitális jelnek semmi köze a hangzáshoz, csak a játék szimulálja a gitárt is, ezért mind1 hogy mid van ugyanolyan hangot hallasz, DE később lehet feloldani több gitárt és lesz más hangzás.
  • Probatbicol
    #173
    Persze, hogy ugyanúgy szól minden gitár, ez egy szoftver és úgy működik, hogy ha kap egy bemenő jelet, amit mondjuk felismer egy A hangnak, akkor szépen kiválasztja a készletéből az adott számnak megfelelő A hangot és lejátssza. Tehát a játékodból digitális jelek sorozata lesz, tök mindegy min játszod, valószínű ügyes emberek meg tudnák csinálni, hogy egy midi billentyűzet legyen a bemenet, akkor is ugyanúgy szólna.

    Azt gondolom észrevetted, hogy ugyanaz a gitár viszont máshogy szól minden számban.

    Az viszont nem úgy van, hogy nem hallatszik amit játszol, valószínűleg nem nyúlsz annyit félre mint én, akkor különösen hallatszik a játszott hang :).

    A nehézséget meg lehet állítani kézzel is, a daloknál van set mastery, hogy fölfelé is működik-e azt nem tudom, nekem nem volt szükségem rá.

  • Fehercsoki
    #172
    Jönnek folyamatosan a DLC-k de a NoCable crack nem tölti be őket, csak a TinyISO, ahhoz viszont rendes kábel kell, a crack készítője meg el van tűnve...
  • Fehercsoki
    #171
    Hát pedig ez a neve:D (angolul intonation) Ha nem azt hallod amit játszol akkor nálad van a hiba, illetve játssza az adott számot a háttérben, de mellé még azt is hallod amit te játszol. A nehézséget meg egész jól be tudja lőni, csak a nehézségi szintek szarok, pl. az egyik szint könnyű a következő meg túl nehéz. Szerintem játssz vele tovább és lesznek nehezebb számok is, pl. Simphony of Destruction. (persze alapvetően nincsenek benne olyan nagyon nehéz számok, hiszen kezdőknek készült)
  • twi452
    #170
    Az igazság az, hogy egy próbálkozáson belül sosem fog felskálázódni a nehézség teljesen, sőt :) Ha tökéletesen nyomod le a dalt mindig, akkor is vagy négyszer ötször újra kell nyomni, hogy ne könnyített módban menjen :)
    fent a grafikonon amik X-elve vannak részek azok a "fullosak" már
  • fecska
    #169
    Na én is kipróbáltam. Tapasztalat: Nagyon jó az ötlet, de rohadt szarul valósították meg. Nem leszek nagyképű, de elég jól tudok gitározni, ez meg a harmadik szám után még minig egy húron játszottam 3 hangot...
    1. teszt: kedvenc Goldie Les Paulommal tettem.. Játszottam amíg meg ne muntam.
    2. teszt: egy Fender Telével (ne maz enyémmel, abba humbuckerek vannak, hanem egy haveré, sima original singles Tele)
    3. teszt: DXMG Dinky, gondoltam becsapom a játékot, hát nem sikerült (mindjárt elmondom)
    Tehát, zsír ugyan olyan hangja van az összes gitárnak (7-el próbáltam összesen) nagyon szarul lövi be a tudásszintedet.
    A minijátékok királyok.
    És a legdurvább: amikor számot játszol, akkor ne mazt játsza amit te, hanem a számot simán, csak elemzi a játékod...
    És amit mondtam a Jacksonnal ugye az elején kéri a hangolást, oké megcsináltam, lenyomtam a tremolót, eljátszottam a számot, de nem at hallottam amit játszok....
    Fehércsoki te meg felejtsd el ezt a szót, hogy intonáció, az az oktávtisztaság amire te gondolsz ;)
  • Fehercsoki
    #168
    Elkezdték felpakolni a DLC-ket, viszont a jelenlegi crackel nem működik.(TinyISO-val igen, de ott meg kéri az eredeti kábelt)
  • Fehercsoki
    #167
    Azt írták most hogy TinyISO féle crack latency gondokat okozhat, szóval egy próbát megérhet annak akinek ilyen baja van.(csak le kell törölni teljesen a játékot, aztán TinyISO-t feltelepíteni, de a crackel nem crackelni, és a nocablefixet rárakni)
  • Fehercsoki
    #166
    Ott nem kell gyorsan pengetni, csak pontosan. Attól hogy gagyi a gitár(nem tudom milyen gitárod van) még be lehetne állítani az intonációt és be is kell, mert nem csak hogy ilyen bajokat okoz a rocksmithben de még ráadásul hibás hangokat fogsz megszokni.
  • Mersant
    #165
    nalam is elofordul, de nem kell ahhoz a 15. bund fole mennem. ezt betudom a gagyi gitarnak. viszont a kacsas jatekban is tobbszor elofordul ha tul gyorsan pengetem meg egymas utan a hurt, akkor nem erzekeli mindig es nem lo. de lehet ez csak azert van mert meg nem lotte ki a kacsat es csak utana fogadja el a masik lovest...?!
  • Fehercsoki
    #164
    Mert amúgy ilyen nekem is volt 1x hogy nem érzékelt hangokat(konkrétan 15. bundtól felfelé, ott nagyon kicsi a távolság a bundok között és könnyen elcsúszik ha szar az intonáció), beállítottam az intonációt és azóta tökéletes.
  • Fehercsoki
    #163
    Mert ha bizonyos hangoknál jó akkor miért csinálna olyat a játék hogy máshol meg nem? Nincs benne ilyen másolásvédelem.(és egyébként olyanok is tapasztalják ezt akik igazi kábellel tolják eredeti játékkal)
  • Fehercsoki
    #162
    Egyébként ez a "nem érzékeli a játék a lefogott hangokat" dolog nem lehet hogy csak intonációs beállítás kérdése? Ha rosszul van beállítva akkor elcsúszhatnak a bundok, és akkor pl. 10. bundig jó onnantól kezdve viszont nem érzékeli illetve másnak érzékeli.
  • Fehercsoki
    #161
    DLC-kről nincs valami hír? Elég durva áruk van, összesen kb. 150 dollár...
  • Fehercsoki
    #160
    Kalózöbölt nézd meg, a hozzászólások vége felé írnak bővebben a latency beállításáról.
  • Since
    #159
    Nem annyira segített, lehet érezni késést a gitáron, valamennyivel később hallom a giátr hangot ahogy pengetem, ez ugye gyors számoknál kicsit zavaró sajnos...
  • Fehercsoki
    #158
    INI-ben valami buffer size-t kell állítani, én nem állítottam semmit és nincs lag egyáltalán.
  • Since
    #157
    Próbáltam mindenfajta beállítást amit postoltatok, de eléggé lehet érezni a gitár lagot...Lehet még valamit javítani a dolgon? Integrált hangkártyám van.
  • Fehercsoki
    #156
    Alapból van egy kis bevezető, az elég könnyű, aztán meg folyamatosan nehezedik akár az adott számon belül.
  • Since
    #155
    Kérdés : Alapból hogy állítja be a játék a nehézségi szintet?
  • Mersant
    #154
    na, tegnap meg allitgattam. annyi volt a hiba hogy a mikrofon bemenetet anno elfelejtettem atallitani 16bit 48khz-re es 16/44-en allt. atallitottam, most mar sokkal ritkabban fordul elo hogy nem szamolja a pontokat. ma meg megnezem az .ini-t is, remelem akkor teljesen megszunik ez a hiba.
  • Fehercsoki
    #153
    "the game suddenly stops responding to your guitar

    try changing ExclusiveMode=1
    to
    ExclusiveMode=0

    in the rocksmith.ini"
  • Fehercsoki
    #152
    Nekem sosem volt problémám a bundokkal, vagy te nem fogod le jó helyen, vagy nagyon el van állítva a gitárodon az intonáció, ezek fix értékek, a program nem tudja rosszul felismerni őket, a hangoló pedig teljesen pontos. Amit a menüről írtál azzal sajnos egyetértek, elég szar lett.
  • Probatbicol
    #151
    Én is kipróbáltam a játékot, alaplapi hangkártyával nagyon jól megy (mondjuk az elején negyed óráig szívtam, mert nem akart szólni a gitár, aztán rájöttem, hogy nem a mikrofon aljzatba dugtam, hanem a fejhallgatóba:)). Nekem le is kellett tiltani a többi bemenetet, különben el sem indult a program. A késés így elhanyagolható.

    A véleményem, hogy nagyon jó a játék, önmagában nem fog megtanítani gitározni, vagy legalábbis nem jól, de gyakorlásra, ujjak edzésére kiváló, és roppant szórakoztató.
    A legjobb rész benne a nehézség állító intelligenciája, ahogy egyre pontosabban játszol, egyre fokozza a nehézséget az eljátszandó hangok számával, alkalmazandó technikák beépítésével, stb. Ahogy elkezdesz téveszteni, akkor meg visszavesz.

    Ami nem tetszik annyira az a menürendszer, kicsit logikátlan néha, egy példa: a riff repeater-ben részenként gyakorlhatod a számban előforduló riffeket - itt is zseniális az automata sebesség állítás- ha 100%-on eljátszottad, akkor léphetsz tovább. Itt nekem az lenne pl. logikus, hogy ha kész, akkor léphetek a következő dalrészletre, de nem, akkor kirak a 'Continue your journey'-hez és végig kell a menüt kattintgatni a következő részhez.
    A másik aggodalmam, hogy az akkordokat akármilyen bénán, zajosan, tompán fogom le, elfogadja, mondjuk ez lehet, hogy később változni fog ha kilépek az amatőr státuszból.

    Még egy furcsaság, hogy az első pár számot és eventet elsőre végigjátszottam úgy ahogy, mindenesetre meglett a pontszám hogy továbbléptem, de most ha szeretném őket pontosabban eljátszani, akkor nem tudok oda visszalépni, a songlist-ben nyilván ki tudnám választani őket, de a satisfaction-on kívül ismeretlenek voltak nekem és meg sem jegyeztem a címüket.

    Összességében kiváló játék, ajánlom mindenkinek, ha a hétvégéig fenntartja az érdeklődésem meg is veszem eredetiben, most már csak azért aggódok, nehogy a gyári kábellel nagyobb legyen a késés :)

    Ja még 2 tipp:
    - az elején az amp részen csak a clean van feloldva, de ha egy számot játszol és pause-al megállítod, akkor a gitár szól tovább az adott szám hangzásán és azt játszol vele amit akarsz
    - érdemes normális hangolóval behangolni a gitárt mert ami a programban van az elég lazán kezeli a hangolást, és egyrészt nem jó a hamisat megszokni, másrészt nekem többször előfordult elsősorban a mély E húron, hogy hiába játszottam a jó hangot a program úgy érezte, hogy egy bunddal el vagyok csúszva, holott a hangolásra folyamatosan azt írta, hogy jó