751


Rocksmith : authentic guitar game
  • Fehercsoki
    #270
    :D:D:D

    Nyilván azt a húrt pengeted amelyiket lefogod, de ezeket az elején tisztázza a játék.
  • Prince of Máté
    #269
    Évek óta szeretnék megtanulni gitározni, ez a Rocksmith eléggé motiváló :)
    Nézegettem videókat róla, az világos, hogy mutatja mikor melyik húrt kell lefogni, de azt nem vettem észre, hogy mutatná-e melyik húrt kell pengetni? Vagy hogy van ez?
  • Fehercsoki
    #268
    És milyen így a gitár hangja?
  • nevster92
    #267
    nemtudja valaki hol találom a mentéseimet a játék mapájában? ujra akarom rakni a gépet és nemakarom helvesszenek am entések.
  • krelaci
    #266
    Sziasztok!

    Akinek eldobja a jelet a következő a megoldás (Nálam működött!)!

    [Akusztikus gitárom van (kb 600 Ft-ból átalakítottam elektro-akusztikusra: Piezzo jeladó 300 Ft +3,5 jack kábel 300 Ft összeforrasztva , gitár húrlába mögé felragasztva).]

    Telepítés, Crackelés+Nocable crack (Ezzel indítani),Hangkártya frissítés, Line in bemenetbe dugtam max hangerőn (a jobb oldali hangerőt levettem 0-ra, így elvileg mono a jel), többi eszközt letiltottam!
    Ezek után egyszer sem dobta el a jelet! Előtte állandóan szám közbe, mivel a mic-bemenetből próbáltam!
  • Fehercsoki
    #265
    Amúgy ez meg pc topic szóval gtfo konzol kérdésekkel.
  • Fehercsoki
    #264
    Az editor nem, viszont elvileg konzolos formátumban is el lehet őket menteni viszont még senkinek sem működött, meg hát le is szarják és igazuk is van.
  • Fehercsoki
    #263
    Szerinted?
  • dregnarr1 #262
    A Custom Song Editor x360-ra is elérhető?
  • Fehercsoki
    #261
    Kint van az összes PCs hivatalos DLC(TPB) plusz jönnek sorban a custom számok amit egyébként bárki tud készíteni mert nagyon egyszerűen kezelhető kis programot írtak.
  • mila69
    #260
    köszönöm :)
  • Fehercsoki
    #259
    Ezekhez a szettekhez is van ám hangoló, de amúgy elég egyszerű dolog.
  • mila69
    #258
    köszönöm
  • Mersant
    #257
    a jatek mindenben segit, mindent elmagyaraz. nyelvtudas nem art hozza.
  • mila69
    #256
    Azt kérdezném még, hogy a gitár hangolásában segít a Ps3-konzol, vagy azt külön kell elvégezni/elvégeztetni?
  • mila69
    #255
    Köszönöm szépen a választ :)
  • Fehercsoki
    #254
    Strato szett
    Superstrato szett
    LP szett
    Ibanez szett

    Az első jó kezdésre, a többi meg akár később is, jó pár évre elég, attól függ mennyit akarsz rá költeni, de persze mindig benne van a pakliban, hogy annyira nem fogja érdekelni a gitár és nem is használja. Szerintem gitározáshoz egy ilyen szett+esetleg gitártanár vagy gitáriskola nevű könyv a legjobb, ha meg a játék a cél akkor a legolcsóbb elektromos gitár plusz Rocksmith.(de szerintem vegyél szettet és a rocksmitht meg töltsd le nem kell kábel működik úgyis ha csak simán bedugod a gépbe a gitárt 200 ftos átalakítóval, meg amúgy nagy átbaszás mert van benne 30 szám és azokból mondjuk 80%-át ha nem szívesen játszaná a fiad akkor máris megunta a játékot és lerakta a gitárt)
  • Fehercsoki
    #253
    Játék szempontjából mind1, mivel a játékban már úgysem jön ki a gitár hangja, illetve azt hallod amit játszol de a játék telirakja effektekkel(illetve még a gitár hangját is szimulálja) szóval valószínűleg minden gitárból ugyanolyan hangot hoz ki a játék, persze később ha erősítővel is használni akarod akkor ott meglepő lehet hogy milyen gagyi is valójában a gitár. Ha olcsó gitárt akarsz akkor vegyél valami stratocaster copyt, akár használtan is(pl. Harley Benton, erősítővel együtt már 30k-ért is van tök újan és jó az is), ha meg rá akarsz költeni akár 37 ezret akkor Epiphone Les Paul Special 2 vagy SG Special.(ezeknek már a hangjuk is jó, erősítőn is, egy ilyen gitár akár 5 évig is elég lehet, persze attól függ milyen gyorsan fejlődik a fiad, de ha magától nem akar gitározni akkor a játék miatt sem biztos hogy fog, mert a kezdeti újdonság után már annyira nem érdekes, engem nem köt le a játék, jobb tabból tanulni, én erősítőt jobban szeretem)
  • mila69
    #252
    Sziasztok, üdvözlök mindenkit!
    Most írok először, laikus vagyok, szeretnék kérdezni tőletek.
    Van egy 14-éves fiam, nagyon szeret játszani a Guitar Hero játékkal, és arra gondoltam karácsonyra meglepem ezzel az újabbal.
    Kérdéseim a következők lennének.
    Azt írja a Rocksmith promo, bármilyen elektromos gitár jó a játékhoz. Van különbség a hangzás tekintetében egy jó és egy gagyi gitár között, vagy teljesen mindegy mert úgy is a PS-konzol rendeli hozzá az adott hangot?
    Láttam az egyik nagykereskedőnél elektromos gitárt 18000-ért, azt mondja kínai, semmi egyebet nem tud róla. Ez is megfelel a játékhoz, vagy nem szabad foglalkoznom vele?
    Néztem egy másik fajtát is, ezt már hangszerboltban - Cruzer ST-200 (37000.-), erről mi a véleményetek.
    További szép napot!
  • fecska
    #251
    oké köszi :)
  • Fehercsoki
    #250
    cs.rin.ru rocksmith topic, de ha beírod a keresőjébe, hogy sweet child o mine akkor ki fogja dobni, csináltak még pár metallicát is azóta.
  • fecska
    #249
    Sweet Child o' Mine ;)
  • Fehercsoki
    #248
    Szerintem vegyél használtan mondjuk Harley Benton Stratocastert, azt kapsz úgy 10-15k körül és teljesen jó kezdésre, és ha bukik a dolog ugyanennyiért eladhatod vagy megtarthatod drága dísznek:)
  • Teppik Amon
    #247
    Köszi a választ! Ebből még akár gitár is lehet :)
  • Fehercsoki
    #246
    Menne vele, sőt még az alaplapi hangkártyával is megy, szóval kár bármit is megvenni.
  • Teppik Amon
    #245
    Nem kell másra, csak arra gondoltam hogy mi lenne ha beszereznék egy sima usb-s átalakítót valamelyik kínai rendelős oldalról. Csak azzal meg a RSMTH nem menne, feltételezem :\ valami ilyesmire gondoltam
    Nem mintha volna gitárom :D De ez jó alkalomnak tűnik megtanulni....
  • Fehercsoki
    #244
    Aha, csak szar minőség, úgyhogy ha másra kell akkor ne ilyen kábelt vegyél.
  • Teppik Amon
    #243
    Csak kérdezném hogy a rocksmith-es kábel, amit a játékhoz adnak, az használható más programmal is? Szól rajta keresztül a számítógépen a gitár?
  • Fehercsoki
    #242
    Az mi?:D
  • fecska
    #241
    hol lehet a SCoM-t letölteni?
  • bluesfool
    #240
    még egy mikrofon bemenet be volt kapcsolva,
  • Fehercsoki
    #239
    Mi oldotta meg a problémád pontosan? Énekhang meg szintén azért halkul el mert a hülye játék néha állítgat a hangerőn.
  • bluesfool
    #238
    Köszönöm , most már működik rendesen, és az ellen lehet valamit , hogy a szám közben pl. az énekhang valamiért elhalkul, majd felerősödik ?
  • Fehercsoki
    #237
    Egyébként a játék magától átállítja néha a hangerőt, és ez bezavarhat(azaz nem érzékeli amit lejátszol), ilyenkor le tálcára a játékot és jobb alsó sarokban húzd fel a hangerőt, vagy állítsd be úgy hogy a játéknak ne legyen joga átállítani.
  • Fehercsoki
    #236
    Pl. nem 48kHz 16 bit-re van állítva a mikrofon mintavételezése, vagy van más bemenet is a mikrofonon kívül amit nem tiltottál le, esetleg írd át a mikrofonod nevét Rocksmith USB Adapter-re.
  • bluesfool
    #235
    Sziasztok,
    MI lehet itt a hiba: rendes jack dugóval, a mikrofon bemenetet használom, szóval nincs ilyen usb kábelem. Az lenne a kérdésem , hogy leszedtem egy nocable crack-et, és el is indult a játék, a gitárt is felismeri, és amikor van az elején soundcheck, és akkor amikor elsőre kéri a make noise dolgot , akkor érzékeli a gitárt,működik , de amikor másodszorra kéri ugyan ezt a dolgot , akkor már nem érzékeli a gitárt, és kéri , hogy ellenőrizzem a kábelt, a hangerőt , megi ilyenek, mi lehet probléma ?
    Előre is köszönöm.
  • nevster92
    #234
    https://www.facebook.com/RocksmithMagyar
  • Zero Hero
    #233
    Itt elég jól leírják...
  • dregnarr1 #232
    Vajon az ilyen számok x360-ra is elérhetők lesznek (pendrive, stb)?
  • nevster92
    #231
    Valami tipp az eredeti kábeles pc-s verzió laggjának a csökkentésére?