519
avagy az USA a világ csendőre
  • ascii
    #159
  • DRPCDoki
    #158
    Hírek magyar nyelven az Anonymus újabb akcióiról, valamint lentebb írnak egy pár filehost helyzetéről kisebb-nagyobb pontatlanságokkal, bár ezeket már tegnap láttuk külföldi forrásokból, meg tapasztaltuk is.
  • ascii
    #157
    mert p2p-t használsz, persze, h nem érzed meg.
    ezért gyönyörű a fjlcsere, a fájlmegosztókkal szembe, mert elöbbi csak egy virtuális különitmény, míg utobbi kézzelfogható szerverparkok.
  • DRPCDoki
    #156
    Ez szerintem minden oldalon úgy működik, megauploadon is, hogy ha bejelentik a letöltőlinket, akkor az adott cucc törlődik, innentől kezdve nem szólhatnának semmit, mert ellenőrizni egy ilyen oldalt kézzel lehetetlen... Sokan úgy töltenek fel, hogy a file nevéből semmi nem derül ki, meg vannak egyéb technikák a feltöltők részéről arra, hogy ne találják meg a jogvédők olyan könnyen a tartalmakat és azok akár sose törlődjenek, csak ezt az átlag ember általában nem tudja szerintem...
    Nem tudom, mikor lett kitéve a lentebb linkelt hír, de 3 UPDATE is van benne már, meg itt van ez is.
  • precision
    #155
    amúgy meg nemtom miért temetik itt egyesek a warezt :)

    az mindig is volt, van és lesz... nem tudnak ellene mit tenni
    én pl még soha életemben egy fájlt nem töltöttem le ilyen megaupload és hasonló oldalakról, mégis megvan az a pár sorozatrész amit nézni szoktam :)
  • precision
    #154
    szép dolog amit az Anonymous csinál, és ténlyeg respekt érte...

    de kb annyit ér a ténykedésük mint szarnak a pofon :) arra jó az egész, hogy felhívják a köznép figyelmét egy-egy ügyre azzal, hogy bekerülnek a híradásokba...
    nade az a pár órás leállás amit egy-egy szerveren okoznak a hackjeikkel az tényleg nem ér semmit, mármint nem éri el a célját... "nyomnak egy resetet" az adott célpont gépen/gépeken és minden megy tovább úgy ahogy volt
  • Tarajos Sül
    #153
    Bocsi, erintokepernyos telefonrol irok... :D
  • Tarajos Sül
    #152
    Ha tenyleg leall a Fb, es meg amit emlitenek, akkor lehet benne.igazsag, de ha nem, akkor nem.a usa kormanya hozta letre, mert akkor nem terelik el kello keppen q figyelmet mas dolgokrol.. De ha nem is terelik.el a figyelmet ugyanugy azt csinalnak, amit akarnak, nem? Vagy jutott sikerre az ototani lakossag, mikor nem tetszett nekik valamilyen politikai lepes? :/
  • RYO21
    #151
    És arra gondoltatok már, hogy lehet hogy maga az USA kormánya hozta létre az Anonymous csoportot, hogy eltereljék a figyelmet más dolgokról?
  • Tarajos Sül
    #150
    A "borfotelesek" alatt a politikusokat ertem, es tarsaikat.. Bkv-t is szep lqssan kifosztottak, es a szerencsejuk azoknak is, hogy ezt nem azokon vasaljak be, akik rendesen megveszik a jegyet.. En is megveszem a havi berletet.
  • Tarajos Sül
    #149
    Ezek utan a szegeny embernek semmilye nem lesz, ha tenyleg megszunnek ezek a megoszto oldalak. Tenyleg olyan vilag lesz, ahol csak azok maradnak eletben, akik szarra keresik magukat. Pl az enekesek. Hogy nem fognak toluk lopni ezek a bezart megosztok. Valahol igaz, hhogy megdolhoztak a sikerert,pl jelentkeztek valosagshow-ba, ok se igy szulettek, de legalabb ez a csoport is megmutatja, (remelem), hogy attol, hogy valaki a kenyelmes borfotelban ul, nem tehet meg barmit. Sok sikert nekik. (arrol meg azt gondolom, hogy miert a megaupload tulajai tehetnek arrol, hogy ki mit tolt fel.. reszben igen, mert a youtube se enged feltolteni illegalis tartalmat. A mu engedte. Vagy rosszul tudom? :)
  • szabii98
    #148
    Az Anonymous csoport nem terrorista mozgalom, hanem hacker csoport.

    #146: holnap kiderül, hogy mi lesz. Ezt úgy értem, hogy mivel Amerika úgysem nyitja meg a Megauploadot, van rá esély hogy betámadják a facebookot.
  • artschi
    #147
    Újabb ilyen oldal: a Filesonic "csak" félig halt meg, megosztás nincs, csak file fel- és letöltés saját részre.
  • Narxis
    #146
    Anonymus akcióban

    De megint csak olyan oldalakat bénítottak meg rövid időre ami kutyát se érdekli. Facebook-ot támadják meg, ha az áll pár órát arra tuti felfigyel mindenki. Vagy szerezzenek fontos adatokat amerikai politikusokról.
  • Bokafix2
    #145
    Azok affiliate oldalak... a megauploaddal azok is bezárnak. Ilyenek még a videobb, videozer, fileserve. Mind megszűnik.
  • vérpocok
    #144
    És szted erre mi lesz a válaszuk? A hagyományos standard duma: "Amerika nem tárgyal terroristákkal."
  • Calver
    #143
    ok, megaupload még nekem nem okozott nagy fennakadást, max máshonnan kapom le heti sorozatepizódokat/filmeket... de filesonic?
  • DRPCDoki
    #142
    Filesonic oldalán ez olvasható (bejelentkezés nélkül): "All sharing functionality on FileSonic is now disabled. Our service can only be used to upload and retrive files that you have uploaded personally."
  • sanyiute
    #141
    Új Zéland amúgy valószínű:D
  • kifli
    #140
    szerintem nem usában élt a csávó, hanem új-zélandon, ezért is érdekes, hogy amerika tartóztatta le :)
  • F1re
    #139
    Köszi szépen
  • DRPCDoki
    #138
    A filesonic is lelőtte a partnerprogramját...Itt egy érdekes post facebookról.
  • McCartman
    #137
    USAban simán lehet ilyen vicces rendszámokat adni a kocsinknak? :D
    Guilty , Hacker , Mafia , CEO , Police meg hasonlók?

    Az ügy kapcsán lefoglalt Mercik.
    link
  • Tarajos Sül
    #136
    Legalább nem hagynának 3 napot.
    Így csak maguk ellen dolgoznak, mert ha megkapják ezt az üzenetet a megfenyegetett oldalak, azoknak lesz idejük felkészülni..
    Most nem én is hackernek készülök, de nem logikus?
    Nah mind1, nem beszélek, mikor még egy oldal nyitásához sem értek.. :D
  • DRPCDoki
    #135
    Nem tudják helyreállítani, épp ezért szívatják az FBI-t és társait. Arra akarják kényszeríteni őket, hogy állítsák vissza a megauploadot és húzzák meg magukat.
  • szabii98
    #134
    Nem-e? Majd meglátjuk. Még van egy kis idejük
  • Tarajos Sül
    #133
    "a nagyvilágtól eltitkolt személyes adatokat hoznak nyilvánosságra, annak se nagyon hiszem, hogy örülnének."

    Sajnos gyurcsány öszödi beszédének feltárása se vezetett sehova, utána is ugyanúgy kormányon volt, és vihorászott tovább.. :/
  • Tarajos Sül
    #132
    Miért nem akkor már a megaupload helyreállításán dolgoznak? :)
    Meg akarják leckéztetni azért a megaupload beszüntetőit?
    (Fbi)
  • Tarajos Sül
    #131
    de legalább találtak egy fegyvert a sok pénzéhes, megszorító törvényekkel dobálozó "emberek" ellen..
    Én ezt gondolom, aztán lehet, hogy máshogy van..
  • DRPCDoki
    #130
    Ha banki rendszereket törnek, meg nagy cégek oldalait pár órára lelövik már azzal komoly bevételkiesést tudnak okozni, meg ha egyes nagycsoportosokról féltve őrzött, a nagyvilágtól eltitkolt személyes adatokat hoznak nyilvánosságra, annak se nagyon hiszem, hogy örülnének. Mind1, meglátjuk mi lesz, vagy mi nem lesz...
  • Narxis
    #129
    Nem fog nekik sikerülni. Legalább 1 hétre kellene blokkolniuk ezeket a facebook és fbi oldalakat, hogy felfigyeljenek rájuk.
  • DRPCDoki
    #128
    A megaupload leállításáért pont az FBI az egyik fő felelős, és figyelmeztetésként lelőtték a szerverüket. Az meg szerintem teljesen érthető, hogy miért facebookkal, banki rendszerekkel, meg egyéb nagyobb oldalakkal fenyegetőznek. Ezzel akarják észhez téríteni az Amerika nevű óvoda retardált nagycsoportosait, többek között az FBI-t.
  • Tarajos Sül
    #127
    Jöhetnének amugy Magyarországra is rendet tenni.. :D Orbán laptopját is fel lehetne robbantaniuk, mikor 1-2 cm-ről olvassa az apró betűket.. :D
  • Tarajos Sül
    #126
    vagy talán valaki unatkozik? :D
    Azért be.aszna, ha a youtube-ot, facebook-ot megnyirbálnák, azok mit tehetnek róla, ha ez a hír tényleg igaz?
    Annyira profik, hogy az fbi oldalát megbizirgázták, akkor miért nem keresik meg azt/azokat, akik a MU leállításáért felelősek, és azokat sz.patják?
  • Tarajos Sül
    #125
    ... és vajon az a csoport honnan tudja, hogy a kongresszushoz el is jut ez az üzenet, hogy vissza tudják állítani a megaupload-ot, ha esetleg engednének a csoportnak?
  • birdo #124
    Hát rendben...várunk.
    Addig is leporoltam már a DVD lejátszóm.
  • Cef
    #123
    Előre is elnézést a fordítási hibákért, de a szöveg alatti zene elég zavaró:

    Üdvözlet Egyesült Államok Kongresszusa.
    Mi az Anonymus vagyunk. Azért vagyunk itt, hogy a nemrégiben lezárt fájlmegosztó oldallal, a Megauploaddal kapcsolatban emeljünk szót.
    Igen, nagy mennyiségű illegális tartalom került ingyenesen letöltésre, De az oldal bezárása nem a kalózkodás megszüntetéséért szembeni erőfeszítés volt.
    A történtek nem maradnak megtorlás nélkül. Sikerült hozzáférnünk az Egyesült Nemzetek szervereihez. Továbbá bizonyos információs rendszerekhez: Microsoft, XPL, USBank, ChaseBank, Capital One, Youtube, Twitter, és Facebook. Felkészültünk, hogy teljes mértékben, globálisan blokkoljuk ezeket az oldalakat, amennyiben ezen üzenet elhangzása után 72 órán belül nem nyílik meg újra a Megaupload.
    Hozzáfértünk több millió állampolgár bankkártya és hitelkártyaadataihoz. Polgárok, ne féljetek, az adataitokat nem adjuk ki, ez csak figyelemfelkeltés, egy demonstráció azoknak, akik kételkedtek képességeinkben. Azok akik támogatják a SOPA-t, a PIPA-t. Azok a kongresszusi tagok, akik igennel szavaztak ezekre a tervezetekre. Nem szórakozunk. Figyelmeztettünk titeket. Az OpGlobalBlackout hadművelet első része kezdetét veszi. Mi vagyunk az Anonymus. Légió vagyunk. Nem bocsájtunk meg, s nem felejtünk. Számítsatok ránk.
  • Bruk
    #122
    Azért azt tegyük hozzá, hogy a wikipedia nem egy megbízható forrás.
  • F1re
    #121

    Valaki fordítsa le nekem plz, hogy mit mond :D
  • DRPCDoki
    #120
    Ezt érdemes amúgy nézegetni, asszem itt vannak a legfrissebb infók, most postoltak valami videót is, bár még nem volt időm megnézni, meg amúgy se túlzottan komoly az angoltudásom, csak hátha valakit érdekel.