519
avagy az USA a világ csendőre
  • GregSB
    #119
    *cégeket
  • GregSB
    #118
    Azért annyira ne sztároljátok az alapítóját, egy közönséges bűnöző, aki "karrierje" kezdetén lopott tartalmakkal kereskedésével tett szert pénzre, aztán céget vásárolt fel és vitt csődbe (amivel sok embert tett munkanélkülivé) hogy nyerészkedjen, mindezt már a 90-es évek végétől. Szóval ennyit arról, hogy a "becses két kezével" rakta össze a Megauploadot.
  • tommygear
    #117
    ja akkor jó, én emlékeztem rosszul
  • kifli
    #116
    Ez volt tegnap is :)
    Legalábbis a #83-as hsz-be is ez van.
  • tommygear
    #115
    hát tegnap még más ip volt :D bár az változhat
  • F1re
    #114
    csak a zs..ó usa-nak szemet szúr az ilyen
  • F1re
    #113
    miért viszik el az autoikat ? mi oka van ennek ?
  • DRPCDoki
    #112
    Háát, szerintem nem sokan tudják eldönteni, hogy ez valós-e, simán lehet kamu, de komolyabb warez fórumok vezetői még várnak a dologgal és nem töröltetik a megaupload linkeket, mert szerintük lehet, hogy újjáéled az oldal és akkor meg kár a jó linkekért, hogy tudnak-e valamit, amit mi nem azt nem tudom...
    Dokken: Fileserven ugyan az történik, ami anno hotfileon is sajnos, ha 1x-2x találnak az accountodon jogsértő tartalmat (bejelntett linkek alapján), akkor az egész accountodat zárolják/törlik. Egyébként aki be tud lépni fileserve-re, annak is nullázódott a bevétele, mert az oldal megszüntette a partnerprogramját is... Szomorú, de sajnos ez van...
  • Narxis
    #111
    Szerintem kamu, maguknak ártanának a bírósági ha még a jogerős bírósági döntés előtt újranyitják. Valahogy nem tűnik logikusnak, az viszont igen, hogy a nagy médiafigyelmet kihasználják páran.
  • kifli
    #110
    Ja igen, az ip cím, ami elvileg az új megaupload lesz majd, mennyire valós?

    Nem csak valaki kihasználja, hogy lelőtték az oldalt, és most akar egy új oldalt nyitni?

    Róla van szó: http://109.236.83.66/
  • passatgt
    #109
    szerintem semmit

    Egyébként mindnkinek ajánlom a JDownloader nevű programot, csak be kell másolgatni linkeket és automatán leszedi, ha kell vár a letöltések között, néha még a captcha-t is felismeri
  • kifli
    #108
    Nyilván felkerül más tárhelyre, már amit frissít a tulaj...

    Rapidnál mennyit kell várni két letöltés közt?
  • tommygear
    #107
    nagyon sok látszik belőle
  • Dokken
    #106
    és a kép helyesen

  • Dokken
    #105
    Ma reggel beakartam lépni a Filserve fiókomba.



    Hát erről ennyit.
  • wollnerd #104
    De a feltöltésért regelni kell...
  • FZoleee
    #103
    töltsék akkor rapidshare-re (amíg azt is be nem zárják), tapasztalataim szerint az is gyors és nem kellett várakoznom 2 fájl között
  • kifli
    #102
    azzal, hogy a fájlmegosztók lezárják az usa felé a kommunikációt, annyit érnek el, hogy az usában lakók felháborodnak.

    Eddig ugye ha egy szolgáltatásból kizártak egy országot, az biztos nem az usa volt, most viszont a f*sz másik oldalán vannak. (szegények biztos nemtudják, mi az hogy nem elérhető az országukban)

    btw, ezekre az ingyenes fájlcserélőkre, rengeteg legális anyag is kerül fel! xda forumon, pl rengetegen megaup-ra töltötték fel a romjaikat és stb. De ígyvolt ez még rengeteg mindennel. (játék modok stb)

    A megaupload volt a legkorrektebb abból a szempontból, hogy a fájlokat tényleg gyorsan le tudtad szedni ingyenesen is.
  • [HUN]FaTaL
    #101
    A feltöltések nagyrésze nem megosztó oldalakra kerül, hanem zárt ftpre és torrent oldalakra, nem lesz itt semmi, szarra se mennek a jogvédők evvel sem.
  • Cef
    #100
    Csak a feltöltések egy elég komoly hányadát az USA lakók teszik ki. Ha a világ egyik legjelentősebb szoftvergyártó és filmkészítő országában ilyenekkel hülyéskednek, az elég nagy csapás az egész rendszerre nézve. No persze nem lesz világvége, de úgy gondolom, hogy a tartalommegosztásban komoly lesz a visszaesés. Persze a hasonló oldalak még ott lesznek (kérdés, hogy meddig).
    De a legfontosabb az, hogy ez egy nagy győzelem volt a jogvédőknek, sikerült példát statuálniuk.
    A kérdés az, hogy mi lesz a következő lépés.
  • FZoleee
    #99
    amíg csak az USA lakókkal szúrnak ki, nincs gond :)
  • DRPCDoki
    #98
    Érdemes megnézni a linkelt post alján lévő 2 forrást! (source 1, source 2)
  • Cef
    #97
    Azért ez durva. Úgy tűnik, hogy bejött az USA taktikája. A megosztók beijedtek.
  • Narxis
    #96
  • DRPCDoki
    #95
    Gyászos hírek egyéb filehostokkal kapcsolatban.
  • Fidolorous
    #94
    Hát ez nagyon gyász, én is így reagáltam öt perccel ezelőtt.
  • Master91
    #93
    ès ha a becses két kezével rakta össze,akkor gazdagodjon is meg belőle!
  • Calver
    #92
    bírom azért origo cikkeit is, nem spórolnak a "gazdagok voltak, rohadjanak meg!" mentalitással, pedig teljesen lényegtelen - ha valaki összerak egy jó szolgáltatást, egyértelmű, hogy meg fog belőle gazdagodni, mégis mit vártak?
  • commissioner
    #91
    a Megaupload működtetői rosszhiszeműen jártak el
  • COOLancs
    #90
    Először azt hittem ez is valami hülye zöldkártyás reklám, kerestem is az x-et xDDDD
  • wollnerd #89
    Hát tényleg. :D
    Annyi a különbség: A videó elején a "Megaupload is dead! ;(" szöveg.
  • tommygear
    #88
    ugyan az, nem hasonló :D
  • wollnerd #87
    Hasonló:
  • Dokken
    #86
  • F1re
    #85
    ebből is látszok, h jogtalan az egész... ha ennyi büntetgetni akarnak akkor fizettessék ki velük aztán csókolom mehet tovább.

    ezzel hogy domain név nélkül működtetik tovább az oldalt kihasználnak vmi kiskaput ?:D
  • Calver
    #84

    too soon?
  • kjhun
    #83
    Vagyis ez:



    De Amerika sem tarthat örökké. Lásd a Szovjetunió is összeomlott, előbb-utóbb utoléri őket is a végzet. Majd lesz helyettük Kína, lehet ők rosszabbak lesznek. 1-2 hétig elzárnák őket a nettől, aztán meg is lenne, emiatt 0.5 Mrd $ kár. Ennyi kárt okoztak állítólag.

  • tommygear
    #82
    előbb mi értelme lett volna?
  • hungary27
    #81
    jókor nyittok neki topikot
  • Desiderata #80
    ezt úgy írod mintha torrentről még sose hallottál volna