236
  • hdo
    #76
    Ok, ezek szerint értem a logikádat, csak nem értek egyet vele, tiszta sor! :D
  • Molnibalage
    #75
    Igen, a spanyolok durvábbak voltak, mint egy atomfegyver.
  • Molnibalage
    #74
    Egyelemes statisztika. Hurrá. Nekem meg olyan ismerősőm van (egy tanár), aki rákos volt és a modern orvostudománynak köszönhetőel él tünetmentesen évek óta.
  • hdo
    #73
    Ennyi erővel egy erősebb petárdát is légyszi hasonlíts már egy szőnyegbombázáshoz! Hány szőnyegbombázás kell hogy elérd egy atombomba pusztítását? Na hány? Kurvára nem csak az eszköz volt más, de a pusztítás hatásmechanizmusa, mértéke, meg ezzel együtt a pszichológiai ereje.

    De ha neked egy eszköz hatékonysága egyáltalán nem számít, csak a tervezett pusztítás összmértéke, akkor az 500 éve ténykedő spanyolok meg még az atombombánál is sokkal veszélyesebbek voltak, mert egy fél kontinenst pucoltak ki!
  • Molnibalage
    #72
    Állatkísérletek nélkül sok gyógyszer és gyógymód nem létezne. Lehet sajnálni szegény állatokat, vagy lehet szenvedni az emberiségnek és belehalni bizonyos betegségekbe, amik nem léteznének enélkül...
  • Molnibalage
    #71
    Szokáos bullshit baromságok tárháza...



    -- az egyedüli hatalom amely már kétszer is atombombát vetett be, ráadásuk CIVIL CÉLPONTOK ellen,

    1. Ez az, amit már kurvára unok. Mi a különbség London V-1-gyel való lövése (németek), a civilek népirtása és megerőszakolása között (japánok élen jártak ebben), vagy a városok szőnyegbombázása között? Az atombomba egy más eszköz volt erre. SZó se róla, a városban meg haditermelés volt, meg több laktanya. Igen, rengeteg civil is meghalt, de a város elpuszítása a kor szellemében semmivel sem tűnt ki a többi város szőnyebomázásától. Az eszköz volt más. Ennyi.

    2. Minden más hatalom is ezt tette volna a háborúban, eszközük nem volt hozzá. Ennyi. Látható, hogy Hitler még akkor is ölte az erőforrást az értelmetlen V-2-be, mikor katonai haszna nem volt.


    -- az egyedüli hatalom, amely egymagában többet költ fegyverkezésre, mint a világ összes többi országa együttvéve,

    És ennek mi köze a terroristákohoz? Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Ezek szerint akkor egy finn jukkopekka is terrorista, mert neki van mondjuk otthon lőfegyvere, tehát többet költ nálam fegyverkezésre? Uramisten...


    -- az a hatalom, amely ezt a tengernyi szupertechnikás fegyvert többet használja mások ellen, mint a világ összes többi országa együttvéve,

    Ezek szerint, ha valaki technikai fölénnyel harcol, az terrorista. Ezek szerint, ha a kicsi joe puszta kezével fojtaná meg ellenfeleit, akkor már nem is terrorista, hanem hős? Egyébként Koreaában és Vietnámban a komcsik a kor csúcstechnikáját kapták meg több estben is. Sebaj. Ők valahogy mindik kimaradnak az ilyen bullshit "érvhalmazban". Itt most röhögök egy nagyot...


    -- az a hatalom, amnely durván fenyeget és kioktat másokat a demokráciáról mewg az emberi jogokról, bombázásokkal és más, ahsonlóan aljas módszerekkel terjeszti a saját pénzügyi rendszereét, a kamatos kamatos kamatos hitelpénzuralmi bankárrendszert, és ERŐSZAKKAL valamint "titkosszolgálati eszközökkel, köztük gyilkosságokkal és zsarolások tömegével rákényszeríti saját pénzét a világra,

    Óóóóóóóóóóóóóóó, mert mit is csináltak a komcsik? Kötelező KGST tagság, csatlók államok lerablása a nevetséges cserearány megállapításával, kötelező valutaátadás a SZU-nak, stb. Gazdasági erőfölénnyel lehet, hogy pofátlanul visszaélt, na de ki nem...? Az erőszakkal rész egyenesen röhejes.

    Régen értelmes volták. Mára totálisan meghülyéltél. Mi a franc történt veled...?
  • jackoneill90
    #70
    A 12 majomban is egy kicsempészett vírus irtotta az embereket.
  • caius marius
    #69
    "Nem vagyok orvos, de szerintem ez nem így van. Sok esetben tudják, hogy mit csinálnak, sok esetben csak találgatnak. De ez orvostól is függ. Volt olyan orvosom, aki három héten át nem tudott rájönni, hogy mi bajom van, kezelt ezzel, azzal. Elmentem egy másikhoz, ránézett a leleteimre, egyből tudta, hogy mi a baj."

    Van egy kb. negyven èves szakmai tapasztalattal rendelkező orvos ismerősöm, Ő mondta azt, h az orvostudomàny, egy valószinûsègi tudomàny. Van az orvosnak a tünetek alapjàn egy tippje + kezelèse, aztàn ez vagy bejön vagy nem. Ha nem jön be, akkor jön a következő tipp + kezelès ès ez így megy addig mìg
    a, meggyógyulsz mert az egyik tipp + kezelès bejön
    b, magadtól meggyógyulsz
    c, amìg hagyod magad
    d, megalsz a sok tipp + kezelèstől vagy a betegsègtől.
    Mostansàg sajna èn a d-èt làtom magam körül a legtöbbet.
  • ddt500
    #68
    Amennyire én tudom a sima influenza évente 4-500 000 halálos áldozatot szed de a kutyát nem érdekli. A meglévő halálos kórokkal sem törődik senki akkor minek gyártanak újakat? Tudom. Valamiből élniük kell.
  • BaSSeR
    #67
    Erre csak ennyit mondok: Stephen King: Végítélet
  • caius marius
    #66
    Komolyabb kínom van de mindenhol csak a pingvinezèst làtom. "Igen igen tudjuk h van ilyen de h mitől ès hogyan azt nem." Megoldàs pedig nincs. A kemós ès sugaras kezelèsek az èn ismeretsègi körömben, csak legyengülèst ès az èletből valò totàlis kiàbràndultsàgot okoztak. Ja ès mèrhetetlen szenvedèst. Megmèrgezni egy amúgy is beteg szervezetet... No comment. Hofit had idèzzem "a sebèsz az igen! " :)
  • mad mind
    #65
    Bírom az ilyen történeteket. Csodálatos kigyógyulás a rákból, meg hasonlók, persze fele se igaz, de azért jól hangzik. Ha az ember kórházban van mindent sokkal rosszabbnak ítél meg, mint amilyen valójában. Ráadásként mivel minden ember szeret kicsit hősnek látszani, lódítanak gyógyulás után.
  • mad mind
    #64
    A kemo és a sugárkezelés csak bizonyos esetekben hatásos, és főleg korai stádiumban.
  • mad mind
    #63
    Volt egy híres ember, aki szintén hitt az ilyen balfaszságokban, mint természetes gyógyulás a rákból. Andy Kaufman.
  • Cef
    #62
    "Több rokonomat ès ismerősömet is halàlba kergettèk velük."

    Nekem volt olyan, aki felépült miatta, volt aki nem. Vannak pozitív és negatív tapasztalatok is ezzel kapcsolatban.

    "Ne aggodjon uram akàrhogy próbáljuk magàt meggyógyítani, elöbb vagy uttóbb kiheverei ès magàtól meggyógyúl."

    Ezt mezei megfázásra mondta, vagy valami sokkal komolyabbra?

    "Az orvosoknak sztem az esetek 90%ban fingjuk nincs arról, h mit is kène gyógyítaniuk csak kapkodnak mint Bernàt a mènkühöz."

    Nem vagyok orvos, de szerintem ez nem így van. Sok esetben tudják, hogy mit csinálnak, sok esetben csak találgatnak. De ez orvostól is függ. Volt olyan orvosom, aki három héten át nem tudott rájönni, hogy mi bajom van, kezelt ezzel, azzal. Elmentem egy másikhoz, ránézett a leleteimre, egyből tudta, hogy mi a baj.

    Bizonyos betegségeknél az alternatív gyógyászat is segíthet, volt több olyan ismerősöm, akit természetgyógyász tett rendbe, de ők nem is voltak halálos betegek. Szerintem a modern orvostudomány még mindig nagyobb hatékonysággal dolgozik, mint az alternatív. Természetgyógyászhoz csak akkor érdemes fordulni, ha az orvosok nem találnak megoldást.
  • caius marius
    #61
    A hàziorvosom egy alkalommal azt mondta:
    Ne aggodjon uram akàrhogy próbáljuk magàt meggyógyítani, elöbb vagy uttóbb kiheverei ès magàtól meggyógyúl. Èn hittem neki. Az orvosoknak sztem az esetek 90%ban fingjuk nincs arról, h mit is kène gyógyítaniuk csak kapkodnak mint Bernàt a mènkühöz. Tünetileg kezelnek aztàn heló... A kemónàl ès a sugàrkezelèsnèl nagyobb baromsàgot elkèpzelni sem tok. Több rokonomat ès ismerősömet is halàlba kergettèk velük.
  • teddybear
    #60
    "Rám meg azt mond amit akar, úgyse lát, hisz ha nem fenyeget életveszély, mellőzöm a szakértelmüket, a végsőkig vakon bízom a természetes gyógyulás folyamataiban."

    Mindenkinek jogában áll úgy elbaxni az egészségét, ahogy akarja.
  • teddybear
    #59
    Az ismerősöd sorsa természetesen szörnyű, de tudod a diagnosztizált tüdőrák 5 éves túlélési esélye körülbelül 14%! Ráadásul, ha az ismerősöd például dohányzott, akkor meg inkább 0. Orvosok és modern kezelések nélkül viszont semmi esélye a túlélésre. A tüdőrákot sem a természetgyógyászok, sem a csodatevők nem fogják még ilyen százalékban sem "gyógyítani".

    Ez van. Persze neked ez szörnyű, de tudod a valóság nincsen tekintettel az érzéseidre.
  • Lucy in the Sky
    #58
    Rám meg azt mond amit akar, úgyse lát, hisz ha nem fenyeget életveszély, mellőzöm a szakértelmüket, a végsőkig vakon bízom a természetes gyógyulás folyamataiban.
    Legutóbb azért jártam orvosnál, mert a kezem rossz helyen, rossz időben találkozott a körfűrész gyorsacél karmaival, midőn az megugrott egy darab fában. Balfasz voltam, azóta még kicsit béna is vagyok, de a lényeg: ezért becsülöm az EÜ rendszert, mert az ilyen esetekre vannak megoldásaik, szükség van rájuk.

    Viszont. Vicc-kategóriás megfázásra felírt antibiotikumok. Gyógyszerlobbi befolyása. Önértékelési túlkapások, "nélkülünk megdöglötök" filozófia.
    A rák gyógyítása? AIDS vakcina? H1Nx ismeretlen, levegőben terjedő mutációja elleni hatékony védekezés? Karantén, mielőtt már késő volna? Ez biztosan nem megy a mai tudásszinten, a hivatalos, elismert orvostudomány is csak a sötétben tapogatózik, de azért ott ülnek a magas lovon, ha ezekről van szó. A rákosok "kezelése" az eljárások hatékonyságának fényében nem tűnik többnek, mint statisztikai adatgyűjtés a meddőnek tűnő módszerek esetleges előnyös hatásairól. És ez eléggé zavaró.
    Majdnem annyira, mint az, amikor maguk hozzák létre az alig ismert és értett halálos vírus különleges, levegőben is terjedő variánsait. Előbb vagy utóbb eljön az a pillanat, hogy sajnálkozó közleményben adják a világ tudtára, hogy eltört egy ampulla, meg ha jófejek akarnak lenni, nagyjából megbecsülik, mennyi időnk van hátra...
  • kvp
    #57
    En szemely szerint bevennem a normal oltasok mintai kozze a kutatok altal kifejlesztettet is es akkor nagyjabol le van tudva. Meg az is lehet, hogy a mostani oltasok mar ez ellen is vedenek, ha a virus felismereshez szukseges resze nem mutalodott. Az eloallitashoz szukseges modositasokat azert tenyleg nem kelle nagyon publikalniuk, bar ugy nez ki a cikkek alapjan, hogy a most kint levo adatok mar elegsegesek a reprodukalashoz, tehat ezt mar elszurtak.
  • hdo
    #56
    Ha ilyesféle félelmeid vannak, vedd fel a kapcsolatot Szalacsi úr kollegájával, hátha lehet tőle bérelni a bunkert ... habár ha azellen nem véd, akkor megszívtad! :D
  • viasz
    #55
    Nekem az jutott eszembe, hogy mindig kevesebb infót adnak a nyilvánosság kezébe, és jóval később, mint hogy arra fény derülne.
    Amikor már ilyen titkolózások szándékosan nyilvánosságra kerülnek, és azt mondják, hogy ez akár a természetben is kifejlődhet, akkor gyanús, hogy elszabadult a vírus, csak idő kérdése, hogy felüsse a fejét.
    Persze lehet csak túl sok Resident Evil típusú filmet néztem.
    Nó pánik! :D
  • hdo
    #54
    "Szigorúan véve senki nem egészséges csak tünetmentes."

    És idegesítően sok olyan betegség van aminél ez a szemlélet. Rám simán azt mondja az orvos anamnézis alapján, hogy veseköves vagyok, hiába volt utoljára 2002-ben kövem.
  • philcsy
    #53
    Semmi nem biztosítja, hogy sikerül eltávolítani minden rákos sejtet. Ami bent marad az elkezd szaporodni ami természetesen időt igényel de előbb utóbb újból kifejlődik. Az újbóli kifejlődés pedig akár hosszú évekig is eltarthat.

    Ráadásul ha valakiben már egyszer kifejlődött rákos sejt az azt jelenti, hogy a szervezetében vannak olyan sejtek amelyek közel vannak a rákos állapothoz. Ez azt jelenti, hogy pl már megvan benne minden szükséges mutáció (legalábbis a nagy részük), de még valamilyen külső hatás szükséges ahhoz, hogy az osztódása felgyorsuljon. Ezekből újból könnyen kifejlődhet a rák.

    Gyógyultnak a tünetmenteseket nevezik. De ezen nem kell meglepődni. Sok betegség van amiből a meggyógyulás csak tünetmentességet jelent. Sok fertőzés folyamatosan jelen van a szervezetben csak az immunrendszer kordában tartja őket. Szigorúan véve senki nem egészséges csak tünetmentes.
  • hdo
    #52
    tizen nem egyenlő tized

    innentől kezdve irreleváns mit irkálsz

    A leghosszabb remisszió amiről hallottam az 25 év, a második leghosszabb 14. Az esetek többségében meg 3-6 évenként köszön vissza a rák, nem ritkán veszélyesebb fajtával, nem ritkán a szűrővizsgálat alkalmával már előrehaladott stádiumban. Nem egy olyan rák van ami 6-8 hét alatt öl!
  • Zocsi
    #51
    A rák témára reflektálva. Kicsivel több, mint egy éve volt "szerencsém" végigkövetni egy távoli ismerősöm küzdelmét a rákkal. Az illető külhonban él, nyugaton. Tüdőrákot diagnosztizáltak, még jó időben. Bekerült a kórházba, majd elkezdték a szokásos kezelést. Alapból javuló tendenciát mutatott, erre brutális kemó és sugáradagokat kapott, gyakorlatilag teljesen kinyírták vele az immunrendszerét, mikor egy hét alatt már magához tért 2 héten belül jött a következő sugárkezelés és így tovább. Aztán, mikor csak nem akart meghalni 3 hónap után, holott az első diagnózisok alapján egy hónapja volt hátra, hát áthelyezték egy másik kórházba, ahol doktorhallgatókra bízták az életét, mondván "tökéletes kísérleti alany". Kb. hetente 2x beszéltem vele telefonon, és kiderült, hogy nem tudják pontosan mi van vele, és mindenféle gyógyszereket tesztelnek rajta. Egyik orvos áttétet diagnosztizált a köv. labor eredménynél meg semmilyen nyomát nem lelték az áttétnek, az illető meg szétparázta magát, hogy akkor most már tényleg itt a vég... Ja, meg kapja 2 hetente a sugárkezelést, ütemterv szerűen függetlenül attól, hogy szüksége volt-e rá. Természetesen, minden kórházban megvan a mód arra, hogy visszautasítsd a kezelést, így is tett az illető hosszas unszolásra. Majd 4 hónap kórházi kezelés után (amibe majdnem belehalt és ráment minden megtakarított pénze) otthagyta a kórházat és kb. másfél hónap alatt teljesen rendbe jött, más módszereknek köszönhetően. Tanulságos volt köveztetetten látni, hogy az orvosok azt sem tudják, vagy nem akarják tudatni, hogy mit csinálnak.
  • Lucy in the Sky
    #50
    Mármint, józan paraszti logikával, vagy van génhibás burjánzó sejt/szövet a testedben, vagy nincs. Hogyan lehetséges az hogy az ilyen elváltozás évtizedekig rejtve maradjon? Miért nem teszi ez a sejt azonnal azt, amire a hibás program utasítja, és fejlődik daganattá? Főleg egy már műtétileg eltávolított, korábban nagyon is aktív "faj"-hoz tartozó "szökött" egyedként? Mire vár?
  • Zocsi
    #49
    Pandora szelencéje...
    Érdemes visszaemlékezni a H1N1-es időszak politikai és aztán gyógyszerlobbi körüli kétes machinációkra, meg az azokból következő botrányokra. Nem volt sikeres anno a H1N1 "küldetése", egy halom vakcina megmaradt, vélhetően iszonyat károkat okoztak ezzel a "befektetőknek". Miért hiszitek azt, minden jó szándékkal történik? Ezeket a kutatókat is pénzeli valaki. Nyilván nem az adódból a egészségügyi minisztérium által elkülönített pénzmagból erednek ezek a kutatások, az elmegy másra. Magánszektor.
    A másik meg ez a kitalált hülyeség az információ visszatartásával kapcsolatban. Nekem bűzlik az egész, olyan megnyugtatás jellege van az egésznek. Az átlag beveszi, hogy ez most akkor biztonságban van, holott le van írva, hogy nem szupertitkos/ -védett a dolog, stb-stb. Aki egy kicsit is figyeli az elmúlt évtizedben a halgatyó által utalt nagyhatalom ténykedését annak már rég világos, hogy a médiában mindent pontosan úgy adnak elő, hogy az az embereknek, emberiségnek jó, hogy ők a megváltóink, mert vigyáznak ránk, közben a sorok között olvasva tisztán látszik, hogy pont az ellenkezőjére játszanak.
  • Lucy in the Sky
    #48
    "Tizenévekig remisszió állapotában tünetmentesen..."
    Nyugodtan nyilvánítsuk a teljes populációt akut rákbeteggé, akiket évtizedekig lappangó betegségük miatt háromhavonta küldhetnének ilyen felettébb olcsó és egészséges vizsgálatokra, beleértve persze Téged is.
    Több évtizedes, akár szinte emberöltőnyi lappangás - azért ugye érzed? - statisztikailag gyenge lábakon áll, és statisztikailag itt a statisztika is elhasalhat. Az ilyen negyedéves vizit inkább kutatási célokat szolgál, ebből csinálja a hülye a statisztikáit. És kijön, hogy a gyógyult kontrollcsoport a negyedévenként esedékes brutál röntgenezés ellenére csak nem akar meghalni. Aztán leírja, hogy többen betegedtek meg, mint a referenciacsoport. Akiket btw. nem CT-ztek vagy röntgeneztek soha. Majd a zseni levonja a konklúziót: 'Ezt a "rákos meggyógyul" baromságot el is felejtheted gyorsan'.
  • hdo
    #47
    Ezt a "rákos meggyógyul" baromságot el is felejtheted gyorsan. Rákból nem lehet kigyógyulni, csak szerencsésebb esetben tizen évekig remisszió állapotában tünetmentesen élni. Vagy szerinted riogatásból küldenek _minden_ embert akinek már egyszer rákja volt 3 havonta röntgen/CT kontrollra?
  • Narxis
    #46
    Durva lesz ha ez elterjed.
  • philcsy
    #45
    És a gyógyszergyárak alakítják ki az emberek életmódját? Nem hiszem.
    Messze nem a rák kezelésére használt gyógyszerek a legnagyobb biznisz hanem az antidepresszánsok, vérnyomáscsökkentők és demencia ellenes szerek. Ezek fejlesztésére költik a gyógyszergyártók a legtöbb pénzt és ez hozza a legtöbb profitot mert ezek a legelterjedtebb betegségek a fejlett társadalmakban. A legtöbb gyógyszergyártónak nincs is rák elleni készítménye. Pedig gondolom ők se a pénzük ellenségei.
  • vargagergo13
    #44
    Ezt is értem, de sajnos a maghasadást és a fúziót se nagyon arra használták, hogy nekünk jó legyen, hanem az első gondolat az volt, hogy fegyvert csinálni belőle.
  • Grodt
    #43
    Ha nem fejlődik ki, akkor csak mi járunk jól. A mesterséges vírust elteszik, vagy megsemmisítik. Ha arra kíváncsiak h mi kell a levegőben valóterjedéshez annak is egy oka van. Hogy tudjuk megakadályozni az, h ne tudjanak levegőben terjedni. Ha értjük, h miért tudnak, akkor könnyebb azt megszüntetni is.
  • NEXUS6
    #42
    A rákosok fele teljesen meggyógyul, a másik felének nagyrésze is viszonylag hosszabb ideig, ha nem is teljesen egészségesen, de tovább él.

    Aztán a cápák pl nem lesznek rákosak. És a homokkutyáknak is erős ellenálló képességük van ezzel szemben.

    Az un civilizált emberek életmódja, étrendje kifejezetten elősegíti ennek a betegségcsoportnak a kialakulását. A gyógyszergyárak bevételének jelentős részét teszik ki a rák kezelésére szolgáló gyógyszerek.

    Ezekből nekem is valami olyasmi kép áll össze ami egy kicsit CT.
  • philcsy
    #41
    Egy levegőben terjedő madárinfluenza vírus tanulmányozásához kell egy levegőben terjedő madárinfluenza vírus. Ezért fejlesztették ki.
  • Grodt
    #40
    Az emberiség már csak ilyen. Ezzel nem tudunk mit kezdeni.
  • tobias88
    #39
    "Az USA, ahol a terrorizmus rémképe 2001 óta él az emberekben"
    -
    Ezen de jót nevettem, bár a rémkép fedi a valóságot :)
  • philcsy
    #38
    Na és mi van ha nem ez fejlődik ki?
    Nem hiszem, hogy ezt ellenszer kifejlesztésére használnák. Szerintem inkább azt akarják ezen keresztül megérteni, hogy mi szükséges a levegőben való terjedéséhez.
  • vargagergo13
    #37
    Ebben igazat kell, hogy adjak neked az előre tervezés fontos, de ennek ellenére nem fér a fejembe, hogy ha nincs probléma, akkor csak azért csinálunk. Szóval nekem ez a bajom.