42848
  • alma2
    #42687
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mondjuk csak sajat fejjel kozelitettem meg a dolgot, ha a gyerkocnek nagyobb elmeny a "szimulatorozas" mint pl a gokartozas, akkor valoban igy celszerubb szerintem is a jutalmazast megkozeliteni, de fordul meg a kocka, amikor nem a gep elott akar kockulni, hanem az ures gokart palyan a hotlapozas nagyobb elmeny lesz neki, akkor neked is taktikat kell majd valtanod :)
  • WinT
    #42686
    Tehát több infót próbál a játék a kormányra küldeni mint amit az vissza tud adni.
    Akkor én most hallgassak az addonra vagy sem? Mondjuk semmi különbséget nem érzek igazából ha úgy teszek ahogy mondja akkor sem.
  • alma2
    #42685
    Ha ugy erzed, hoyg jobban szeretned, ha meg erosebben kellene tartani a kormanyt, meg jobban kirantsa a kezedbol stb. de mar folyton "a hataron tuli" dolgokat kellene reprodukalni a kormanynak es nem tudja, akkor erdemes erosebb kormanyt venned, ami ugye dragabb is.

    De igazabol ki mit preferal, en is sok ev alatt kezdtem novelni egyre erosebbre, de csak azert, mert egy bizonyos ero kornyeken, nekem sokkal informativabb mi is tortenik, marmint palyautozasnal, foleg ac-ben. Mig egy pl egy kormanynal maximalizaltam az erot es gyakorlatilag pl 0-30 % kozott hasznaltam, vagy nem is tudta olyan pontosan reprodukalni vagy egyszeruen nekem annal az elleneronel nem tudtam kulonbseget tenni, most hogy 20 vagy 25% ellentartas van. mig pl ugyanezt a mokat 50% 55%-nal mar ereztem. De sose hallgass senkire ahogy neked jo, ugy hasznald, ugyis valtozni fog idovel, mi szamit neked, mi ad extra infot.
    Pl dirt-nel sokkal jobban jarsz, ha nagyon leveszed, hogy ne rangassa ki a kezedbol a kormanyt feleslegesen, mert az utrol nem sok hasznos info jon vissz, na meg murvan nem is tud annyira amugy sem.

    De van aki meg szereti, ha pl hasonloan "nehez" a kormanyt tekergetni mint a valosagban bizonyos autoknal (majd a szakik megmondjak, hol rohadt nehez) ott ilyen logitech thrustmaster-es dolgok szoba sem tudnak jonni.

    Utoljára szerkesztette: alma2, 2020.06.06. 21:41:13
  • alma2
    #42684
    roviden tomoren valami random steames forumbol. az eleje.
    De engem igazabol sosem erdekelt, mert, hogy nem erzed minden esetben, nem mindegy mennyit es hogyan mikor eri el ezt a hatart. Illetve, ha jobban belegondol az ember, a program nem tudja milyen eros a kormanyod motorja, ha csak nincs valami visszacsatolas, akkor nem is tudhatja. Na meg ket egyforma kormany sincs.
    pl ramesz a kerekvetore, kirantja a kezedbol, ott mar majdnem mindegy, hogy a pl 120%-bol 100%-ig tudja reprodukalni (rantani a kezedbol a kormanyt) a jatek vagy jobban. Szerintem nagy altalanossagban erdemes ugy beallitani, hogy amig az uton kavirnyalsz, a leheto legtobb legpontosabb infot adja vissza az autorol, meg a tapadasrol es ott ne akarjon olyat a jatek kozolni, amit a kormany nem tud visszaadni.
    De pl egy ams 2-nel rohadt mindegy, mert errol nekem semmi infot nem ad vissza, csak mindenfele mas erorol ami annyir anem befolyasolja a vezetest, max elmeny faktor, mint ahogy pl a dirt-nel is.


    If we think about the signal that is sent to your wheel, that the electronics and motors can turn into movement that you feel as a representation of what your car is doing. Imagine it on a scale of 0-100.

    0 = No force being generated by the game, the minimum signal.
    100 = The maximum force the game can generate, full signal."
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2020.06.06. 21:31:07
  • WinT
    #42683
    Mit jelent az FFB clipping és az miért rossz? Felraktam egy Sidekick nevű addont amiben van egy opció, hogy figyelmeztessen a clippingre, és írja is gyakran, hogy "consider lower ffb gain", de én nem érzem, hogy bármi rossz lenne. El tudná ezt laikusnak valaki magyarázni?
  • b-type
    #42682
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ezen sokat gondolkodtam, és végül arra jutottam hogy igen valós lehetőség az e-sport, logisztikailag, biztonságilag, anyagilag tertmészetesen..úgy gondolom hogy ez lesz a jövő. Viszont ott rengeteget lehet fejlődni nagyon rövid idő alatt, annyi időd van amennyit rászánsz, mind tudjuk. Tehát én inkább a valós dolgokat tolom, aminek bűze-hangja van, és ebben látok most lehetőségeket, motorral egyelőre még lófaszkodunk, az a legolcsóbb, később lapátolunk valami pályát az autópálya mellett ahol senkit nem zavar. A gokart jelenleg nehéz ügy, bár már mehetnénk, de egyedül köröznie nem nagy élmény, ez elég hamar kiderült. oda időt kell szervezni.
    A szimezésből is kétféle van, az egyik ha odaülhet és ETS2, meg van amikor versenyez. Ez utóbbi van nagyon riktán, bár most pont úgy lesz hogy tegnap is meg ma is lesz, tegnap segített betonozni, ma pedig leírt 20 P betüs szót, és elolvasta amit írtam. Ez most így lett pont. :)
  • alma2
    #42681
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    szoval elobb van gokart, mint szimezes, szeretnek a gyerkocod lenni :p
  • b-type
    #42680
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    lofaxt :D
    én sem férek bele a gokartjába,..illetve nem szabad mint kiderült :)
    Amúgy is, már régen triáloztam rendszeresen, szal mellbevágó hogy mennyi pénz egy technika ha használják, nincs elég pénz mindenre, egyelőre csak segítsen nekem, és erősödjön, a motor van bármikorra, gokart ritkán. szimezés csak akkor ha valami kimagaslót produkál (tanul olvasni).

  • alma2
    #42679
    Nincs mese kell neki egy gyerkoc meretre beallitott, kormany, pedal, monitor kombo, ket het aztan az apjat is elveri majd :)
    (Szerintem valami full olcso is megteszi.)
  • b-type
    #42678
    nemsokára 6 (aug11), a váltást nem érzi, sem a gokarton sem a motoron nincs váltó, szimben néha megunja és akkor elkezd nekimenni az ellenfeleknek :))
    meg RC pályán sztem nem megy elég gyorsan, mert nem éri el a fékpedált normálisan a, nem szoktam átállítani neki, előrehúzom az üllést, felpumpálom magasra, azt ennyi, kap egy dobozt a háta mögé úgy eléri a féket annyira hogy nyomni tudja (load cell és kemény), a kormány is erős marad, de azzal nincs baja, inkább a lábujjas fékkel.
    Múltkor akartam neki okosoítást tartani, hogy csak pedálozzon majd én kormányozok, akkor jöttem rá hogy nem azért nem megy gyorsan mert nem mer, hanem mert nem tudja elég erősen nyomni a féket....rendben van a tempó, majd ahogy nő jobb lesz ...előrébb nem tud ülni, egyfelől mert lusta vagyok nagyobb dobozt keríteni, másfelől akkor rányomnám a kormányra.
  • alma2
    #42677
    Hany eves?
    Pont ebbe neztem bele tegnap, valamelyik kis srac 13 eves a mezonyben, de 6 evesen kezdte.
    Szerintem a gyerkocom elobb fogja :p

    esport
  • lac coo
    #42676
  • b-type
    #42675
    :) fiam hogy pödör mán

  • alma2
    #42674
    ha mar az elvezetknel jarunk, srs-en most megy vele sorozat. Amugy ki sem probaltam volna, de valami hihetetlen elmeny es moka ezt az autot vezetni, jatszani vele
    legends cars
  • b-type
    #42673
    :)
    Nálam most új 'szerelem' van, 3 kompresszoros SS Mercedes megy majd ősszel, két 1928-s és egy 1930-s, az enyém a gyengébb '28-s, de sikerült elérnem hogy az első tengely a laprugó alsó fogatása helyett felső fogatással legyen szerelve, ezért jóval alacsonyabban van az orra, a másik 28'-s SSK az erősebb feltöltéssel megy de alap hátsó futóművel (átvette tőlem az első felfogatást, nekem viszont un. Mille Miglia fantázianevű hátsó laprugós futóművem van (minimális a különbség érzetre, de jobb).
    A harmadik, az 1930-s SSK az egyszerűen gyorsabb, mint még jópár autó majd gondolom.
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2020.06.01. 17:39:07
  • KRi2
    #42672
    Jún.14-én indul az ingyenes, nyári Summer Cup 2020 bajnoki a Masters-en!



    A nyár egyik legszórakoztatóbb, és egyben legférfiasabb kihívása lesz a retro 911-es Singer Porschéval vívott küzdelmünk, hiszen a 6 fordulós nyílt kupa versenyein belűl, egy kellő kihívással rendelkező, mégis kezes verdát fogunk meghajtani, amelyet mindenki számára ugyanakkora feladat lesz az úton tartani, de még meg is kergetjük egymást a buckás pályákon. Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel! Részletek: http://gtr-masters.hu/tema/7244
  • atiwrc
    #42671
    Nem sokat tudtam körözni azóta AC-n, Monacoba próbálgattam néhány retro f1-es gépet, minden évtizedből 1-1-et az elmúlt héten. + Raceroom-ban is megpróbáltam kihozni magamból a maximumot, és még rbr-hez is megjelent az FMOD sound plugin, nagyot kellet az RBR-be. Már csak valamit a grafikával kéne kezdeni és leverné még a dirt rally-t is :D.

    Elkészült Assetohoz egy Pólya Ádám BMW E30-as is 2004-ből, akkor köröztem egy-egy 5 körös versenyt ellene az STC-s bmw.-vel a Hungaroringen, meg a Nürburgringen, a többi magyar dekorom ellen(Móczár Mercik és Cserkuti E30).
    A tesóm gépén próbáltam egy Donningtoni versenyt futni vele AI ellen, de valahogy mindig beforgatott valaki, vagy csak béna vagyok :D.

  • b-type
    #42670
    készül az őszi versenysárkány:

  • WinT
    #42669
    Letöltött autók AI-jának hogyan lehet agyat adni? Formula RSS 2 V8-al próbáltam versenyezni de pár kivétellel az összes ellenfél ott ragadt a rajtrácson egész verseny alatt, meg sem moccantak. Pedig szabadedzés meg időmérő alatt semmi problémájuk nem volt szóval a pályán végig tudnak menni. Van erre valami trükk/beállítás amit nem ismerek?
  • tjoe
    #42668
    Classic Team Lotus ikon alatt keresd.
  • tvik
    #42667
    Sziasztok!
    A Lotus Type 49-et szeretném kipróbálni.
    Az információmorzsák alapján amit a neten találok, az alapcsomag része kéne hogy legyen, de nálam nincs a Lotus-ok között.
    DLC-k közt sem látom és mod-ot sem igazán találtam eddig.
    (Vagy benézek valamit.)
  • __Jacek__
    #42666
    Nem tudom az Artisan-nál hogy van, de a pimaxnál álltalában még base station-t is kell venni/szerezni hogy menjen a követés, HTC vive vagy talán az index cuccai is jók hozzá csak az ár már nem ugyan az.
    Oculus hiány van mindenhol.
  • Zsoltee_a_bator
    #42665
    Nem tudom ¯\_(ツ)_/¯

    Oculus Rift S -et vennek, hogy tuti kompatibilis legyen, de nem kaphato amerre lakom.. kb ez az egyetlen, ami igen.
  • __Jacek__
    #42664
    Még túl új az nem?
  • Zsoltee_a_bator
    #42663
    Hasznal valaki ilyen VR-t? Primax Artisan
  • b-type
    #42662
    Felül kell írnom a véleményem, nagyon jó ez a BMW, HunRing-n nem adta ki, de tegnap voltunk Suzuka-ban, qva jó volt, direkt nem a Primera-val mentem, hanem a bímerrel.
    Igen is megvannak benne azok a finomságok amik a Primera-ra is jellemző, csak nagyobb tempónál jön ki, szuper volt.
  • Thread
    #42661
    Még nem tudom, minimálisat használom a cuccot, de pl. mikor ésszerűen leirtottam az AC fileokat, a steam később visszapakolt mindent, ha kell, ha nem, na meg a saját működése is egy szükséges teher.
    Azt sem értem, hogy minden inditasanal letolt magának update-et, ilyet rajta kivul csak a PC-s Vibernél látok.
    Na meg most éppen az AC nem is tudja inditani a Steamet, mert feltoltam egy demot elotte egy masik meghajtora, persze biztos fél nap melóval meg tudnám javítani :)
  • Danecay
    #42660
    Éljen a warez
  • Thread
    #42659
    Hinnye, köszönöm, azért a végcél a steam mentes gép lenne majd :) Ha már úgysem online-ozok.
  • Danecay
    #42658
    Meg tudod osztani saját magaddal a másik fiókod játékát így az bekerül a "FŐ" fiókod játékai mellé így onnan is indíthatod a nélkül, hogy váltogatni kelljen a fiókok között.
  • Thread
    #42657
    Ebayen árulnak steam accountot, ez is érdekes ha veszek egy másik simet steammel egyutt, akkkor mit tudok kezdeni a mostani steammel? egyaltalan elfogadja majd ugyanazt az emailt amit az elsohoz hasznaltam? Vagy egy email az egyikhez masik a masikhoz? Tudok két steam accountot egy gépen, a játék a a saját steamjét inditja? :)
    Már attol meghulyult, hogy egy sim demot masik HDDre raktam fel, oda is rakott steam konyvtarat, azt megszuntettem, simet kiirtottam, de pl azota az AC nem tudja elinditani a steamet, kézzel kell neki.
    Online nem nyomom, bár az ACban legendásan fos (volt?) az AI.
  • KRi2
    #42656
    Assetto Corsa most pl 4,58$ az indiegala-n.
  • Danecay
    #42655
    Nem tudod eladni, nincs rá lehetőség, max. Ha az accountodat adod el ami viszont tiltott tevékenység. Sajnos ez ilyen.
  • Thread
    #42654
    Technikailag különben hogy néz ez ki? Ha a játékot adnám el akkor azt hogy? A Steamet még érteném, odaadom a jelszavamat valakinek és aztán ő jelszót meg emailt változtat.
  • alma2
    #42653
    bar nem olvastam utana, de ha az igaz amit latok mar a steamen is volt 5 euro az ara, ami nem meglepo, plane a sok dlc-vel egyutt er valamit igazabol, szerintem tartsd meg, megjon meg az autos kedved, tele tobbszaz ingyenes moddal, ugysincs nala jobb osszessegeben.

    STEAMDB
  • Thread
    #42652
    Ránéztem az ebay-re, 5,- EUR :) Mondjuk ezek valami szürke kulcsok lehetnek, anno is a drágán megvett AC-m mellett is láttam valahol nagyon olcsókat az oroszoktól, az volt a riogatás, hogy majd a Kunosék ezeket jól letiltják.
    Utoljára szerkesztette: Thread, 2020.05.13. 18:18:28
  • Thread
    #42651
    Sziasztok, eladnám az alap AC progimat, nem csináltam még ilyet, el lehet ezt adni vagy csak a steam accountot lehet?
  • alma2
    #42650
    Mindig zavart, hogy a visszapillantoba hiaba nezel bele barmilyen szogben, mindig ugyanazt latod. pl a pcarsban ezt ugye megoldottak, hogy mukodjon rendesen VR-ben.
    Sosem gondoltam volna, hogy content manager+reshade egy kattintassal megoldja ezt a problema es vegre lehet nezelodni is akar mindharom visszapillantoban jobbra balra, nagyon jo!
    Gondolom nem csak nekem maradt ez ki idaig :)

    na kibanyaztam ez az ami csinalja

    https://trello.com/c/RgjExfs5/5-smart-mirror
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2020.05.11. 10:14:58
  • Szabi #42649
  • acsati
    #42648
    Mennyit bohóckodtam anno ezen a pályán rfactorban ladával...