42848
  • akosmakos
    #42246
    Noob kérdés következik: ha letöltöttem egy modot (autó, pálya), az hogy kerül be a játékba? A cuccot be kell másolni valamelyik könyvtárba, vagy kell még egyebet barkácsolni?
  • Timbu
    #42245
    A CM közelebb van a szimulatorokhoz, mint az rF1-es modok...
    Utoljára szerkesztette: Timbu, 2018.12.14. 18:19:52
  • Norbixx75
    #42244
    Nézz szét itt is:

    Magyar Simracing Ligagyűjtemény (frissítve: 2018.12.14.)
  • alma2
    #42243
    Eleg sok formula verseny van, ha nem is pont f1. Gyarilag is van benne f1.
  • Florian_Boss
    #42242
    Sziasztok, AC-hoz van f1 mod (autó, kocsi), és lehetőség multira?
    Mint anno az rfactor első részéhez.
    Ha igen, tudnátok linkelni?
    Érdemes belefogni? Mivel az rf1-hez megszűnt, a második részéhez pedig (még) nem csináltak szervereket, nincs kivel/mivel f1-et tolni multiban.
    A codemasterses nem szimulátor, kilőve
  • GPx8
    #42241
    Ja, csak kéne az AC-ba is!
  • Tomsteel
    #42240
    Tökéletes a Mogyoróringünk.
  • SimaSuna #42239
    Off:
    ETS2-ben ezt már korábban meglépték vele kapcsolatban.
  • ToMy_
    #42238
    Nahát, nahát, csúnya rossz imperialistakapitalistaelnyomódiktatúristák... :D
    Utoljára szerkesztette: ToMy_, 2018.12.06. 19:32:50
  • alma2
    #42237
    Amikor mar azt hittem nem lehet ennel jobb napom, végleg bannoltak Mumus accjat srs-rol. (persze van meg sajna egy jo par acc-ja de elobb utobb idejut az osszes)
    Jo kis mikulasi meglepi, koszi Mumus :)


    Utoljára szerkesztette: alma2, 2018.12.06. 18:38:02
  • atiwrc
    #42236
    Lökd fel az ingyenes LFS demót és egyből meglátod, ha a pedáloddal van a gond... :D
  • Indi69
    #42235
    Logi DFGT kormányom van. A gázpedál durván érzékel rosszul adagolható az autóban. A pedál monitoron azt látom, hogy amikor megjelenik a zöld rész,csak picit látszik de már tiltásig ugrik a fordulat. A setup felületeken szépen jár nem ugrál nem akad sehol. Ez a játék sajátossága, vagy rossz a potméter. Vagy mi ez?
  • Marcinko
    #42234
    ACC OFF: Köszönöm, mert én nagyon gondolkodom a vásárláson. Ha van még tapasztalat kérlek írd meg !
  • partotmos
    #42233
    Hallo. Ugyanilyen pedálom van csak egy Fana Gt3 Rs van melléakasztva, meg egy Shh shifter. Én teljesen újszerű állapotban lőttem 52 pénzért a shifter nélkül. Próbálj alkudni... A kormány is kellemes, ha jól bekonfigolod, de a pedál határozottan jelentős lépés felfelé egy Logi G27-hez képest - nekem az volt előtte.
  • Indi69
    #42232
    sziasztok.Ez a combó használtan 60 ezerért reális ( Fanatec CSR Elite loadcell-es pedál és Fanatec Porsche 911 Turbo S kormány ) Hardveraprón van és nem tudom, hogy jó vagy rossz vétel
  • alma2
    #42231
    hmm, volt szerencsem kiprobalni mast is, odyssey+ -t. Errol mar azert eleg megoszto lett a velemenyem egy vive-hoz hasonlitva., nagyon fugg mire hasznalja az ember es mire erzekeny a szeme.
    Mar biztos megszoktam a szunyoghalot a 2,5 ev alatt, de legalabb eles(bar reszlethianyos) kepet latok a tavolba is. odyssey eseteben nagyot dob a felbontas noveles, anti sde is, pl ha ember filmet akarna nezni, leulok beteszek egy 10 meteres vaszonra egy filmet, aztan majd le maszik a keprol.es a filmre koncentral az ember, nem a fekete halora. Vive-nal anno utobbi volt az erzesem. Meg orakig lehetne sorolni mi hol miert jobb, (szemuveggel mindketto halal, vagyis az osszes headset. Samsungnal nem lehet allitani a lencse tavolgasot a szemtol, (ha jol emlekszem oculusnal sem) felaldozva némi fov-ot, ezzel megelozve, hogy osszekaristolja a muanyag lencset ami rohadt erzekeny a szemuveggel. De assettonal maradva hiaba nez ki dogosen, akar ha melle mesz egy feher autonak, az AUTOT latod, nem a racsot, tenyleg hihetetlen, hogy ezt is megeltuk, de 200 meterre viszont mar csak pacak vannak, olyan mint a nagyon regi antialiasing effektek szetmosnak mindent, ha kell, ha nem. Mondjuk sima monditoron sem hasznaltam regen AA-t, pont ezert a mellekhatas miatt. Azert az SS mar jo, nem mos semmit.
    A fak, a kornyezet, minden egy paca, nem is olyan tavolban. szoval szimulatorra a regi odyssey leszamitva a ergonomiai problemait szerintem ajanlottabb, mint az uj. Meg van egy napom, szorakozom vele, de az biztos nem dobnam ki a vive-ot ezert. Foleg, hogy sima roomscale-es jatekoknal ez kevesbe jo, de csak szimulatorozas eseten, foleg palya autozas, ahol aztan jonnek a recek, sem gyozott meg jelenleg az uj samsung.
  • arty
    #42230
    köszönöm válaszod

    (nem tudtam, hogy le kell szűrnöm a lényeget és be is kell írnom a kérdés elé, mégegyszer bocs!)
  • alma2
    #42229
    sikerult leszurnod a lenyeget a mondokambol :)
  • arty
    #42228
    1 milla :O
    vásárlási szándékkal tesztelted? lesz/lett belőle biznisz?
  • alma2
    #42227
    ja az lemaradt, kiprobalva jo par jatekkal pc2, rfactor2, dirt rally , acc stb mindig arra jutottam, hogy valamiert pont az assetto ami annyira nem adja mint a tobbi. Persze eleg parasztvakitosra van beallitva alapbol minden, egy nordschlefie valoban kirazza a szart is az emberbol annyira rossz minosegu az aszfalt(ami grafikaban nem is latszik) szoval szepen allitgatni kell a csuszkakat mit mennyire figyeljen es reagaljon ra. Pl egy dirt rally-nal, ha az ember nem veszi le a csuszkat ami az ut egyenletlensegrol figyeli a visszajelzest, gyarkolatilg kiesik belole, na meg nem egy nagy elmeny, folyamatosan razkodni. Kelloen beallitva mire mennyit doljon, melyik infora csinaljon egyaltalan valamit. (jellemzoen egy jatekhoz 9 csuszka van) nagyon elvezetes tud lenni. Ami kulon jo, hogy ugye a jatekok amiket kitolnak magukbol telemetry adatot abbol dolgozik, igy ha egy kis rugoutas auto eleve kemenyebb, nem "dolongel" anniyt, vagy egy gyenge auto sem rant hatra gyorsulasnal, egy gyenge feknel is a helyen vannak a dolgok viszonyitva a tobbi autohoz. Szoval a mondandom lenyege, hogy minden autonal maskepp viselkedik egy picit, igy nem kell vele szoszolni autonkent a settingsbe, hogy az autohoz kicsit huebben mozogjon.
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2018.11.27. 23:43:51
  • alma2
    #42226
    Volt szerencsem egy hetig tesztelni ezt az eszkozt
    next level
    max 2 ora alatt megszokja az ember, utana siman hoztam a koridoimet, de kozben akkora hatalmas elmenyt nyujt (ha megszokja az ember, es helyen tudja kezelni a dolgokat), mint amikor egy billentyus iranyitasrol, egy jo ffb-s kormanyra valt az ember. Hihetetlenul noveli az elmenyt, legalabbis nekem. Eloszor idegesito volt, hogy razta, rangatta, porgott csattogott mindent csinalt, azt sem tudtam hol vagyok. Aztan az is fura volt, hogy ugye a pedalok nem mozognak a szekkel egyutt, igy meg kellett szokni, hogy gyakorlatilag beletol a pedalba egy eros fekezeskor es folyamatosan kompenzalni kellett a tavolsag csokkenest, kozben ugyanolyan finoman adagolni a feket.
    Valami hasonlo elmenyem volt anno, amikor logitechrol valtottam egy normalisabb thrustmasters kormanyra, hogy nem is akkor erezte az ember az oriasi kulonbseget, amikor valtott, hanem amikor probabol visszallt a regire. Akkor erezte mekkora egy fos az elozo kormanya.
    Na itt ha elfejetettem bekapcsolni a szeket (szerencsere jatek kozben is, ha fut a programja gond nelkul ki be kapcsolgathato) akkor az elso kanyarnal tuti a falban kotottem ki, mert ugy erzi az ember elromlott az auto, semmi "G" ero nem hat, mintha lebegne az egesz, iszonyat rossz erzes most nelkule, amig vissza nem all az ember erzekszerve. A tobbi okossagot sok youtube videon meg lehet nezni rola.
  • alma2
    #42225
    na mindegy csak ezert kerdeztem, mert az biztos, hogy most siman ment egy 20 fos szerver 204%-os resolution settingssel, gyonyoru keppel akadozas nelkul. A nordschleife sem akad meg a parkoloban (legalabbis amit nekem mutat kepet a vegen, az folyamatos)
    A regi reprojection eljarasok amiket huh tobb mint ket eve kapcsolgattam hatalmas szellemkepet csinalt gyors mozgasnal, igy sosem hasznaltam.
    A gepem nem valtozott, kozben a steamvr-en belul is sok fejlesztes volt, gyakorlatilag minden gyari es normalis mod tartalmat tudok tolni az altlaam preferalt beallitasokon, amiket, 1-2 eve nem lehetett, mert "akadozott"

    steamvr motion
  • alma2
    #42224
    Van olyan mazohista, akinek nem birja a gepe a fix 90 fps-t a beallitasaival a HMD-jevel, ezert valamit trukkot(reprojection) hasznal (45 fps), hogy folyamatosnak tunjon a jatek?
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2018.11.27. 22:06:33
  • Tano
    #42223
    Ezer köszönet!
  • KTMNORBI
    #42222
    Sziasztok!

    Van valamelyik ini fájlban olyan, hogy ne autómatice generálja a kormányszöget az autókhoz, mert nálam ez eléggé zavaró kb olyan mintha 500 fokkal mennék holott 900-at szeretnék(Fanatec csl Elite wheel)
  • mtom1984
    #42221
    Üdv!
    Elkészült a Pannonia Ring az Assetto-hoz is végre! Van mit javítani még rajta, remélem a jövőben még jobb lesz!

    http://szimversenyzes.hu/2018/09/12/assetto-corsa-hianypotlo-palya-mod-a-pannoniaring/

    Letöltés:

    https://drive.google.com/uc?id=1F0iDxO60VppDSyE5u3M2kKIqsxMUBfcq&export=download
  • tjoe
    #42220
  • unrealnoise
    #42219
    Nekem Thrustmaster T150 van, 3 pedálos kiszereléssel, és teljesen jó és fun ezzel is tolni. Nyilván lehetne és jó is lenne fentebb lépni (hiszen ez tényleg csak egy nagyon alapcucc), de jelenleg más a prioritás... Plusz van egy csomó gond a fentebb pozicionált kormányokkal, úgy mint a hűtés, egyéb technikai gondok, miközben ez a T150 meg szimplán teszi a dolgát. Ha be is szarik majd valamikor nem lesz egy vagyon egy új ilyet szerezni...
  • Axtros
    #42218
    Ahhoz, hogy egy AC-vel, vagy ehhez hasonló szimulátorral normálisan tudjál játszani sajnos be kell fektetni a hardware-be is. A Logitech még elfogadható árban van, az ez alatti kormányok kevesek ide.
  • TeeBeee
    #42217
    Szerintem a logitech alá már nem érdemes menni, ha a szimulátorozást hosszú távon szeretnéd űzni. Talán thrustmaster t150, de ez már kuplung nélküli pl.
  • swadawa senpai
    #42216
    Sziasztok, milyen kormányt ajánlotok a játékhoz, és úgy általánosságba is?

    G-szériát felejtsük meg az azzal azonos szintüeket, drágák.

    De mégis valami használhatót szeretnék.
  • Latrina
    #42215
    Köszönöm,ezt nem tudtam!
  • mumus70
    #42214
  • Pongor
    #42213
    A kormányzási szöget változtatom, de 50 és 1180 -ál is kicsavarodik a kezem egy nagyobb fordulónál. Kell még mást is állítani, hogy egyszerűbb legyen a forduló?
  • arty
    #42212
    honnan tudod, hogy a legfrisebb eredetivel sem működik?

    a steamen megvett játékot "visszaadhatod" 2 óra játékidő előtt / vásárlástól számított 2 héten belül, HA nem ok, nem tetszik, stb - bármiért.
    nincs kockázat.
  • Latrina
    #42211
    Sajnos az is megvolt már.
  • Debilon
    #42210
    írd be Te kézzel akkor a ini fájlba, de ez is megvolt?

    "Please always double check this value if you load controls profiles created before v1.12 update! In case, please create a new controls profile with the proper value!"
  • Latrina
    #42209
    Úgy, hogy nem működik a kormányommal?
  • guftabi96
    #42208
    900fok
    erő: 100, a többi csúszka 0
    játék: lut generator + minimum force 0, kerb 0, road is valami 1-2 körül, de lehet az is 0. (nagyon hangos, ha a kerb nincs kikapcsolva)
  • csucsuminator
    #42207
    Logitech G29
    Ki milyen beállításokkal használja?