54
Milyen a halláshatárod?
  • Motoroj
    #54
    Ennek az egésznek így nem sok értelme van, nem úgy működik a dolog hogy x Hz-ig hall valaki, aztán vége. Nem lehet egyetlen számmal jellemezni.

    Az alábbi ábra alapján azt hiszem könnyen belátható a dolog, nincs egy éles határa:



    Ez csak az egyik része a dolognak, de szerintem nem érdemes jobban belemenni.

    Akit érdekel a téma, dióhéjban egy kis olvasnivaló: Az audiometria fizikai alapjai
  • LeWyTy
    #53
    Trance 4ever
  • Cucmey
    #52
    na mi megy most nálam abba gyilkos basszusok és penge éles magasak vannak. na ettől aztán nem edződik a fül inkább leépül :DDDD
  • olivaoil
    #51
    Csak attól is félek, hogy ha tényleg hátradőlve kezdek el úgymond "felelőtlenül" zenét hallgatni, ködbe veszik a zeneszerzői "karrierem"... Ezért sem merek nagyon saját régebbi zenéket visszahallgatni, csak néhányat, mondván hogy igénytelen öndicséret.
    Bár ha belegondolok, sok hasznom eddig nem volt abból a munkából, amit a zene területén végeztem.
  • Cucmey
    #50
    amúgy trancet halálos vétek youtubon hallgatni. csak mutogatni jó. :D
  • olivaoil
    #49
    Tetszett a szám, amit linkeltél. Persze tartalmazott olyan dolgokat, amiket én nem mernék magamnak megengedni hiba címén, nade bummm... Irigylem azokat, akik ilyet hallgatnak jókedvvel és utána nem félnek attól, hogy kevesebbek lesznek, vagy hogy igénytelenek zenében.
  • Cucmey
    #48
    régen én is így voltam. de a zene szórakozásra való. én má nem akarok bele látni/kihallani belőle semmit én csak élvezni akarom. nagyon nagyon. :)
  • olivaoil
    #47
    Talán az is gond, hogy a stílus 98%-a tényleg tucatzene és aprób felszínes és kicsapongó technikát alkalmaz (a felszínest itt nem negatívként értem, hanem inkább felszabadultabbnak), amihez viszont túl rövid az életem.
    Ahhoz, hogy a zeneszerzésben talpon maradjak, 75%-ban többet szoktam alkotni, mint direkt módon befogadni, annak a 25%-nak amit hallgatok pedig megfontoltnak és tanulságosnak kell lennie...
    Igazából nem is tudom, hogy mikor hallgattam könnyűzenét mindenféle cél vagy megkötöttség nélkül, csak úgy, felszabadultan!
  • Cucmey
    #46
    Fluor meg Sp? pfff. azok a fiatalok akik ezeket megkajálják azok meg is érdemlik...
  • Cucmey
    #45
    lehet csak nem ismerted őket. az ember csak azt tudja szeretni amit valamennyire ismer is.
  • olivaoil
    #44
    Lehet... Valószínű... Köszi az ajánlást.

    Már csak arra kell vigyázzak, hogy testvérem nehogy rájöjjön, hogy ilyet hallgatok. Ugyanis 1×-2× már piszkáltam érte, legalábbis SP meg Fluor hallatán ökölbe szorult a kezem... Bár ők még a jó Trance-től is fényévnyire vannak szvsz, amikor tényleg belejönnek a hülyeségbe, legalábbis mind a ketten azt hiszik (főleg Fluor), hogy az a jópofa, ha minél nagyobb barmok lesznek... szvsz.

    Lehet egyébként, hogy eddig elfogult és dogmatikus voltam a Trance/Techno-val, vagy csak kevertem a Minimal-al??? Nem is tudom.
  • Cucmey
    #43
    bocs. offolok ezerrel. abba hagytam! :DDD
  • Cucmey
    #42
    ez most vadi új és nagyon tetszik. kár hogy a rádióba bele pofáztak a kiállásba. kicsit szomorú a zene de nagyon jó.

  • Cucmey
    #41
    kéne bizony!! :D a topicba jobbnál jobb uplifting cuccok vannak nyomatva. igazi trance. semmi elektrós minimálos prüttyögés meg lassuság.
  • olivaoil
    #40
    Uuuu, most az előző Rising Star - Touch Me tényleg megtetszett. Lehet, hogy kéne ilyen stílusút hallgassak.?.
  • olivaoil
    #39
    Ja. Mondjuk most akinek karácsonyra csinálom a CD-t, az valószínüleg pont ilyeneknek örülne.
  • Cucmey
    #38
    strukturált?? egyszerü a trance mint a faék. :DD
    csak extra dolgokat meg profi hangzást nehéz kihozni belőle. mondjuk én pont ne pofázzak mikor sose csináltam még ilyen zenét de akik értenek hozzá azok egy átlag tracket pillanatok alatt összedobnak csak mondom a hangzást nehéz nagyon elő hozni meg hogy érdekes legyen.
  • olivaoil
    #37
    A trance-l nem is csak az a gondom, hogy néha hiányolok belőle valamicskét...... uuu, most épp tetszik ami bejött... vicces, most tetszik....
    Szóval a stílus azért meg kell hagyni, alaposan struktúrált (mégha nem is úgy mondjuk, mint egy Bartók darab), az pedig nekem munkás.
    + nem merültem bele eddig a stílusba...
  • Cucmey
    #36
    hééé!! de nekem nem ám gagyi fület csinálsz. :DD
  • Cucmey
    #35
    pedig az a tuti. bionikus tuning füllel meg kib*ott jó lesz! :DD
  • olivaoil
    #34
    Aaaa, nem biztos, hogy a Trance az én világom...
  • Cucmey
    #33
    igy jobb lesz: Uplifting Trance
  • Cucmey
    #32
    mik vannak. nem vagyok ilyen tech buzi. :D
    csinálj trancet: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1302044228
  • olivaoil
    #31
    Amúgy azért csináltam annak idején MHT-ra (azaz tömörített HTML), hogy az fw ne tudjon reklámsávokat beilleszteni bele.
  • olivaoil
    #30
    MHT-fájl. Internet Explorer-el nyisd meg, úgy működnie kell!
  • Cucmey
    #29
    nem nyitja meg nekem csak valamit tölteni akar.
  • Cucmey
    #28
    hát pedig a hangos magas hangok megölik a fület. :DD ezér kell majd a bionikus fül :D
  • olivaoil
    #27
    "én úgy tudtam azok inkább kiölik a hallásból a magas hangokat" - no, köszi hogy szólsz, még pont időben

    Amúgy van fönt egy már elhanyagolt oldal : t7.hu/jrv vagy más néven www.wav.fw.hu/w.mht
    Néhány hónappal ezelőtt töltöttem föl oda a dolgaimat, a többségük zene. Meghallgathatod/letöltheted onnét őket.
  • Cucmey
    #26
    szóval te zenét csinálsz.... és milyet?
    magas hangok tartják karban?? én úgy tudtam azok inkább kiölik a hallásból a magas hangokat :D
  • olivaoil
    #25
    Ha bejutok a Pázmány Péter egyetemre, és néhány év munka után netán engednek egy kis szabad kísérletezést meg bevonnak a kutatásokba, nomeg lesz SG, akkor esetleg kisegítelek.

    Addig is, tervbe vettem hogy majd csinálok egy olyan albumot, amihez hipermagas spektrumú (15-18 KHz-es) számokat csinálok.
    Bár most először karácsonyra kell összehozzak egy CD-albumot, 8 szám már megvan hozzá.

    Addig is hallgass sok magas frekvenciájú hangot, de persze mértékletesen, az valamelyest karbantartja a fület.
  • Cucmey
    #24
    kiborgok leszünk bazz!! :DD de nekem tetszik ez nagyon nekem kellenek ezek. főleg hogy 10 év mulva má tuti nem hallok jól és az egyik szemem egyébként is rossz.
  • olivaoil
    #23
    Amolyan bionikus-szerv - egy részről elektrotechnika, aki csinálja az főleg ehhez ért, aki meg beoperálja (nem olyan operáció, mint mondjuk egy szívműtét, talán kissé más) az inkább a biológus.
    Szembe is van már ilyen, azt már úgy el is tudják rejteni, mint egy kontaklencsét, sőt... (bár szerintem nem ez lenne az első szempont benne)

    A lényeg, hogy bionikus-füllnél egy mikrofon, bionikus szemnél pedig egy digitális kamera van (persze ne otthoni műszaki cikkekre gondoljál, ezek annál kifinomultabbak), amit kisegít még egy kis processzor/alapszámítógép, ezt pedig rákötik a még épp receptorokra, így az akár a süketnek/vaknak is hallást/látást adhat. Azt tudom, hogy a született vakok ezzel is csak először formákat, körvonalakat meg tónusokat látnak csak, mivel nekik még vissza van az is, hogy megtanuljanak látni. Meg valamilyen angol munkafüzetben láttam egy kipreparált újságcikket erről, hogy először a mesterséges hallás is kissé érdes/tompa volt (egy 5-6 éves gyereknél ültették be).

    Magyarországon is vannak már ilyen orvosok, sők, rendesen haladnak is a kutatásaikban... bár azért abban ne reménykedj, hogy bionikus fület vehetsz magadnak, úgy, hogy nem vagy teljesen süket. XD Persze mint már mondtam, én is várom azt a pillanatot, amikor már elérhető lesz ez (mégha drágán is).
  • Cucmey
    #22
    bionikus fül???? ez érdekel.... mi az???
  • olivaoil
    #21
    Persze, nálam is reménytelen, hogy 20KHz-nél többet halljak, főleg úgy, hogy permanensen fülhallgatóra vagyok kényszerülve, ráadásul a még legnormálisabbnak mondható fejhallgatómnak múltkor tört meg a zsinórja.
    Éppen ezért akarok bionikus szakra menni, hátha a jövőben lesznek már olyan jó mikrofonok, meg a bionikus fül beoperálása is biztonságosabb s egyszerűbb lesz, hogy segédeszközként is lehet majd használni, aztán azzal majd a gyerekkori 22 KHz-eket is hallhatom majd ismét.
    ...bár addig még várni kell szerintem pár évecskét...
  • Cucmey
    #20
    igazából fejből is tudom hogy 18 khznál tuti nem hallok többet. :DD
  • olivaoil
    #19
    Vagy használj Audacity-t is!

    100% Free!
    100% Audio!
    120% Effect!

    Audacity for YOU!
  • Cucmey
    #18
    hát én nem tom..... inkább el megyek hallásvizsgálatra. :DDD
  • olivaoil
    #17
    Próbáld leutánozni azt a "módszert", amit írtam a #7-es bejegyzésben.

    - Csak arra a hangra figyelj, ami biztos, hogy magasabb az előzőknél (feltéve hogy felfele lépkedsz hangmagasságot illetően)
    - Ne figyelj oda a pattogásokra, csak a folyamatos szinuszhangra

    (többet most nem tudok tanácsolni)
  • olivaoil
    #16
    Az az, amit már megemlítettem, hogy a fülhallgató/fejhallgató meghamisítja az egészet, és betesz olyan rezonancia miatti hangokat, amiket igaz, hogy simán meghallasz, de valójában nincsenek ott.
  • Cucmey
    #15
    valami nagyon de nagyon nem jó itt.
    nekem 12hz - 58000 de itt abbahagytam feljebb nem próbáltam :DDDDD