91
  • Vers
    #51
    tv-t tuti nem fog az apple gyartani, mert csak olyan termeket gyart amit a 80 iq-s felhasznaloknak evente el lehet passzolni, es tv-t meg ezek a debilek is legalabb 5 evre vesznek

    az a helyzet vegetert az apple szarnyalasa jon a lejtmenet, es a fonok is kinyult, nemertem egyesek mit varnak
  • kanduhr
    #50
    Samsungon Smarton is van videotéka, csak egyelőre nem érhető el Magyarországon.
  • sanyicks
    #49
    de zabálja az áramot, ugyanis egy kábelen nem kell akkora teljesítmény hogy átvigyél adatot, viszont wifinél kell, mert a rézkábel jobb vezető na meg nem szóródik minden irányba a jel. Titkosítás meg pl a cpu-kat zabálja.
    7 ezerből nem egy lakást, hanem kb egy iskolát be lehet kábelezni :)
  • hdo
    #48
    Ezt tudom, viszont az enyém egy antennás. Annak meg tapasztalat szerint édes mindegy hol áll, próbálgattuk többféleképpen is ... annyit tudok hogy mindegyik szobában az antennával egy magasságban vannak a wifi adapterek.

    Mindegy is, most nem ez a lényeg, csak mondom, hogy van ahol a kábelt preferálom, hálózat az egyik.
  • Doktor Kotász
    #47
    Sokan elkövetik azt a bakit, hogy a három antennát a routerben függőlegesre állítják. Három térkordináta felé kell beállítani őket. Mint az x-y-z koordinátarendszer tengelyei. Így mindegyik más irányba szór, és bárhogy is helyezed el a vevő antennát, mindig lesz megfelelő térerő.
  • Doktor Kotász
    #46
    Szerintem viszik. De az tuti, hogy az Apple nem fogja. Mert ugye a Flash-t kiátkozták, mert a flash képes programok futtatására is, az meg konkurencia lenne az Apple saját szoftverboltjának.
    Ilyen kis ugri-bugri paltformjátékok jelenhetnének meg, ami megkerülheti az itunest. Akkor meg lové sincs, ezért ment a kamuhadjárat, hogy az szar.
  • hdo
    #45
    Nem tudom milyen hét ezer forintos routered van, de az enyém már 2 fallal arrébb veszt 30%-ot a jelerősségéből.

    Oké hogy felrakom a falra, és öt perc alatt beállítom, de nagyon nem mindenki happy! :D
  • Doktor Kotász
    #44
    "De a Samsungba hiába dugdosod bele a netkábelt, ha az internet másik végén nem küldik rajta egy gombnyomásra a kedvenc sorozatod legújabb részeit. Itt jön a képbe, hogy az Apple rendszerekben tud gondolkozni, ami sokaknak itt a fórumon se nagyon megy..."

    Aha.
    Tehát a nagy találmány, hogy mögötte lesz egy videotéka. Ezt vazzeg tudja a helyi kábelszolgáltató is apple nélkül.
  • cloud.strife
    #43
    Igen pöpecül működik a böngésző ezekben a tévékben. Két fless és behal az összes..... :(
  • cloud.strife
    #42
    Hát igen, az én Sony Bravia tévémen 2 éve nézem az AXN HD-t pl. ami egy hét csúszással folyamatosan frissülve adja a sorozatokat. HD-be.

    Itt jön be megint az a fránya marketing. A sok ökör, birka meg megy a "bőőőőőő, szmártévééééé, intenyettééévvéééé, meg lettévéééé", a hülye Sony meg mindegyiket bő egy évvel már csinálta. De hát ez van. A Sony a hülye, mert nem marketingel. Igaz csak a legjobb tévéket gyártja..... :)

    Kíváncsi leszek erre az Apple-re.
  • Doktor Kotász
    #41
    Hülye vagy vazzeg.
    Lehet kapni olyan tévéket. Az első szériák csak a gyártó saját tartalmát érték el, nem volt bennük szabad böngésző. Ma már vannak ilyenek. Magadat égeted, ha hepciáskodsz, hogy nincs is.
  • viasz
    #40
    Az Apple tényleg jó abban, hogy összegyúrja a jelen technológiákat egy jól működő igen szép eszközzé. Emellett sajnos feleslegesen lekorlátoz és leginkább irreálisan drága. Tisztelem, becsülöm az Apple-t, de ez van.

    Azt viszont nem nagyon tudom, mi újat tudnának a tévézésben hozni. Persze nyilván az Apple cuccokkal rendelkezők örülhetnek, mert a legújabb iEszközökkel nyilván összeköthető lesz. Akár az iPhone 6 működhet mint távirányító, stb.

    Na de amit ma tudhat egy TV, azt pl. egy 9-es sorozatú Samsung szerintem tudja. Van wifi, internet(böngészővel), média lejátszó, ha kell 3D, allShare, felveszi a TV műsort. A távirányító LCD kijelzője használható érintő billentyűzetként. Még tudtommal appStore-juk is van. :D Mi kell még? Letisztult egyszerű forma? Az is van. Még talán fehér szín is. ;)

    Ami extrát tudhat, hogy tuti lesz beépített blu-ray lejátszó, és HáDé kamera, meg esetleg SSD meghajtó. Más extrát nem tudok elképzelni. :))
  • cloud.strife
    #39
    Azér srra kíváncsi lennék hogy a nagyonokos szakértőurak itt lent milyen drága Sony tévékről beszélnek. Speciel azonos tudásszint mellett a Sony az egyik legolcsóbb ma a piacon.
  • M2 #38
    Létezik olyan dolog, hogy tapasztalat. Egyszerű használni, csak emlékezni kell a múltra, mint:
    - zenelejátszók, zeneterjesztés,
    - könyvek, interaktív tartalmak és terjesztésük,
    - programok, játékok és terjesztésük,
    ...na kitalálod-e mi fog ide jönni?
  • M2 #37
    Nekem is saját összerakású media pc van a tévére kötve, csöndes, kis fogyasztású. Egy linuxon fut xbmc, amit az otthoni hálózat egyik pécéjéről töltök fel filmekkel. Nem úsznak mindenfelé műanyag korongok és egy kattintással bármelyik kedvenc sorozatomat elérem.

    Viszont laikus rokonoknak azt kell most mondanom, még ne gondolkozzanak ilyen rendszerben, mert érteni kell hozzá.
    Jövőre mondhatom nekik, hogy Apple tévé, netkábel beledug, iTunes beregel, kábeltévé díját mostantól ott fizeti.

    A lényeg nem az egyes hardver elemeken van, meg nem is az alma/egyéb logón.
  • Szefmester
    #36
    És kérlek szépen, magyarul is fog tudni? Mármint magyar szinkronos filmek is lesznek majd, vagy legalább feliratosak? Mert egy film nem egészen olyna mint egy zene vagy egy prünytőke játék ahol nem baj ha angolul van. Az epölnek egy ilyen rendszerre minden országban kell külön fejlesztenie a helyi nyelveknek és szokásoknak megfelelően. mert hát a youtube meg a net elérhető bárhonnan és a kezdőlap is elég egyszerű tud lenni egy böngészőben. De ha én filmet akarok tőlük kölcsönözni akkor nem ártana ha nem csak angolul, németül, spanyolul, olaszul, meg csehül (legyen már kelet európai nyelv is) nézhessem.

    Mi fikázzuk konkrét ismeretek nélkül és mi szemét disznók vagyunk mert ezt tesszük, de ti véletlenül nem ismeretlenül várjátok és dicsőítitek? Akkor ti most mik is vagytok? ;)
  • M2 #35
    De a Samsungba hiába dugdosod bele a netkábelt, ha az internet másik végén nem küldik rajta egy gombnyomásra a kedvenc sorozatod legújabb részeit. Itt jön a képbe, hogy az Apple rendszerekben tud gondolkozni, ami sokaknak itt a fórumon se nagyon megy...
  • fergusonpapa
    #34
    Hja és 7e ft egy ilyen darab.. mig bekábelezni mindent 5x annyi hja és persze laptop és kábel? mi értelme lenne akkor laptopnak :D na meg ott a telefon is..
  • fergusonpapa
    #33
    MIVAN??? :DDD

    wifi van a házban 300Négyzetméteren 3 éve.Régi router idén lett cserélve ,de csakis sávszélesség kezelése miat.ÉS! tökéletesen rendben van több laptop és telefon használja egésznap...

    Sávszélesség lófasz?? veszel mai darabot 120megát lekezeli ami most nálunk legnagyobb..és ház másik végén is letöltés 80%-át hozza

    Nincs kábel jungel
    Nem zabálja az áramot
    Tudtommal nem káros
    Titkositás miért baj?! 1x megadom a jelszót és alaból kezeli a laptop vagy telefon nem kell mindig bepötyögni.


    Akor miért is jobb bekábelezni mindent? :D miért egyszerübb?? mikor ezt felteszem a falra.5perc alatt beálitom és mindenki happy..

    Haladj a korral ;)
  • fergusonpapa
    #32
    Hát igen. a szokásos ,hétvége van :D

  • passatgt
    #31
    még senki nem tudja pontosan mi lesz benne, mit fog tudni, mennyibe fog kerülni, már ha egyáltalán létezik ez a egész, de már mindenki fikázza:)
  • Omega
    #30
    Az Apple rajongóknak ez mindegy csak virítson rajta egy alma.
  • Ferrer
    #29
    Na most nem azért, de nem volt eddig is Apple TV (ami mellesleg igen béna próbálkozás volt)?
  • sanyicks
    #28
    Egyébként htpc xbmc-vel pont ilyen egyszerűen használható pc-t ad. (valszeg úgy is az xbmc-t fogja lecopyzni az epl, elképzelhetőnek tartom, hogy forráskódostul, mivel nyílt, majd beperlik az xbmc készítőit szabadalom sértésért).

    LAN pedig nagyon is jó, ha:
    -nem akarsz azon idegeskedni, hogy a wifi sávszélessége lófsz, így egy hd videot is alig tud átvinni
    -nem akarod hogy szakadjon minden ha bekapcsolja a szomszéd a mikrót...
    -nem akarod hogy zabálja az áramot
    -nem akarod még több felesleges EM hullámmal körbevenni magad.
    -nem akarod szénné titkosítani az átvitelt

    Kábel kell mindenhova(mert egyszerűbb, gyorsabb, biztonságosabb, kisebb fogyasztású, stabilabb), vezeték nélküli oda kell ahol kábel nem megoldható.
  • tucky1
    #27
    +1
    Hozzátenném hogy a kockák között is egyre többen unják már a szívást, minek ha van jól működő rendszer/eszköz is. Az ára persze megvan, de a termékeik nem az áruk miatt divatosak (mint ahogy sokan gondolják), hanem amit nyújtanak és ahogy teszik.
  • fergusonpapa
    #26
    Utána néztem már régebben ... Nem ugyan az ;) A netet nem csak fbra használom,a kötöszködést belehet fejezni.

    Jelenleg nincs olyan MONDOM nincs,ami engem lenyügözne.Az mg h van bene lan kábel huha.. :D enyémben is van lg 82cm kiprobáltam = szörnyü.

    Kiforrott rendszer nincs!

    Persze itt mindenki intelektuális és megmagyarázza még azt is hogy a tej nem fehér hanem fekete..:) nekem véleményem van.ezt akarom és az emberek többsége is.mert nem mindenki fog :

    - bogarászni kábelekkel meg minden vacakkal hogy minden jo legyen
    - nem fog minden szart megveni hozzá
    - Komplet egyszerü rendszerre vágyik nem szuper számitogép szerü menükre.Egyszerü..letisztult
    - Kész szolgáltatások amik egyszerüen gördülékenyen mennek.


    Az átlag emberek föleg aki melóbol áll ki egésznap azt várja ha hazamegy fáradtan egyszerüen érjen el bármit.Gondoljunk az idösekre stb.

    Én eltudom képzelni ezt a fajta jövöt az hogy késöbb apple vagy samsung vagy mit tudom én mien tv adja ezt nekem mindegy... De kell ennek az iparágnak is egy löket hogy kihasználja a mai technologia adta lehetősgeket,ehez meg ért az Apple!

    EZ AZ ÉN VÉLEMÉNYEM! legyek ezért hülye vagy buta vagy bármivel minösitett.. Nem a kockáké már a technika, és sokan itt még ugy hiszik h ez igy van..
  • shaddam
    #25
    Az apple már úgyis levédette a négyzet/téglalap alakú kerettel rendelkező találmányát. Be lesz itt perelve mindenki.
    3d tuti nem lesz benne mert megmagyarázzák hogy minek.Majd az iTV 4-5 magasságában...
  • kanduhr
    #24
    Kb ennyi. Már a sima 5x-es Samsungokon is van LAN csatlakozó, ráadásul allshare (DLNA) alapon kommunikál szinte mindennel (kamera, fényképezőgép, teló, laptop/bármilyen márkával - már ha az adott készülék tud ilyet). Monitorként is fasza, hálózatba köthető, full HD-és, usb-ről film,kép, zene - 32 colban potom 100 ezer. Nem Smart ugyan (csak az 5500-ös), de rákötsz egy laptopot vagy bármit amin van, és ennyi.
  • sanyicks
    #23
    Na az apple megint lecopypastel valamit, majd "újrafeltalálja" reszkessenek a tv gyártók mert jönnek a perek, 50 évre visszamenőleg.
  • atomkrumpli
    #22
    Mindig meglepődök amikor olyan dolgokról álmodozik valaki ami már évek óta elérhető ráadásul ezt az interneten közzé is teszi, magyarul béna ahhoz hogy utána nézzen hol jár pl. a tv ipar. Ez ugyan az amikor a bugris veszi a műanyag csoda karkötőt pedig otthon 3 gépen is utána nézhetne hogy átverés, de a net az csak csettelni meg fészbukra van ugyi.

    youtube: smart tv magic motion ...stb - ámulj és bámulj
  • lpmaskmancick
    #21
    Én azt nem értem, minek internetet, minden lófaxt belerakni egy tv-be? Nem arra van, hogy csatornákat nézzünk rajta, illetve, VHS, DVD lejátszót, stb.-t?
  • smv
    #20
    Egy direkt erre kihegyezett kütyü és egy olyan amibe csak úgy beledobták egy annyira nem is reklámozott funkcióként minőségileg nem hiszem h ugyanazt a felhasználói élményt nyújtaná.
  • Doktor Kotász
    #19
    Ez egy vicc, amit most összehordtál. Ugyanezt a marhaságot nyomatta egy haverom, hogy alig várja, hogy vegyen egy ilyen tévét.

    Mondom neki:
    Te barom, bazmeg a mostani tévéd is ilyen. De hogy azon nincs is internet. Mondom, talán össze kellene kötni a routerrel. Hajolj már ide, ott a hálókari a tévé hátulján, ide meg ebbe a lukba, egy Wifi-cardot is berakhatsz, ha nem akarsz kábelekkel pöcsölni.

    Nézte a tévé hátulját, és pislogott, hogy azt sem tudta milye van. Szerváltunk valahonnan egy UTP kábelt, bedugta és működött.
    Szerintem a Samsungnál ez már minden tévénél alap, az meg az olcsó kategória.

    Már előre látom, hogy az Apple kijön valamivel dupla áron, amit mások már évek óta gyártanak, azt megy a hájp, hogy forradalmi, a sok marha meg pár év múlva megingathatatlan lesz, hogy az Apple találta fel a színes tévét, mert előtte mind fekete-fehér volt. Meg van benne teletext is...
  • kvp
    #18
    "meglévöböl csinál letisztultabb egyszerübb eszközt.Ujágondolva."

    Ha egyszeru eszkoz kell, akkor sony bravia tv-k, azokban is ilyen rendszer van mar evek ota. (sony linux, ppc-s processzoron, egyszeru menuvel) Viszont nekem mar ezek a tvk is tul letisztultak (butak) voltak, de ha az apple tovabb egyszerusiti, akkor annyi funkcio sem marad benne, mint egy wii-ben. (a wii a jatekon kivul alkalmas dvd lejatszonak es webbongeszesre is, kb. mint egy atlag mai android-os gep) Ha a google tenyleg sajat tv-t akar kiadni, akkor eleg lenne ha felraknanak egy tablet-es android-ot egy sima tv-re es nagyjabol meg is vannak. Ma mar sok tablet-en van hdmi kimenet, tehat ez hazilag is mukodik, amikor otthon a dokkolba rakja az ember a tablet-jet, akkor annak a kepe megjelenik a tv-n, valaszthato csatornakent. (a wii is valamiert internet channel-nek hivja a netes modot)
  • fergusonpapa
    #17
    Nem kábelezek,nem szorakozom.komplett letisztult rendszer kel.és sztem nem csak én láttom igy.akár szimpi akár nem másnak az apple épp emiat sikeres.meglévöböl csinál letisztultabb egyszerübb eszközt.Ujágondolva.

    Mielöt valaki mondaná nem vagyok nagy apple fan de amit elértek az khm. nem lebecsülendö.
  • kvp
    #16
    "Elején minden drága de ha bejönne én nagyon örülnék neki."

    Ez egy media pc-vel nagyjabol mar 1997 ota elerheto es mar akkor sem volt draga. (akkori aron 2000 forinttal dragitotta meg a pc-t a tv integracio, bar meg kezzel kellett osszerakni mindent) Most egy tv-be integralt android alapu tablet sem noveli meg 20 ezer forintnal jobban a keszulek arat. Arrol nem beszelve, hogy hasonlo aron mar most is elerheto par kulso doboz, de ezeket meg kabelezni kell.
  • fergusonpapa
    #15
    Hát igen már régóta vároma rendszer amihez manapság megvan minden szükséges technologia.Mégpedig azt hogy ülök a tv elött,letöltök egy filmet,utána netezek ,esetleg elolvasok pár hirt,ha hivnak megjelenik tv-n és videobeszélgetés(skype) mindezt hangvezérléssel.Szerintem ez a tv jövője.

    Segitene azoknak akik nem jártassak az uj dolgokban és egyszerüen neteznének és beszélgethetnének ismeröseikkel.kivehetnek 1 filmet olcson.stb.Elején minden drága de ha bejönne én nagyon örülnék neki.
  • saxus
    #14
    És a kedves elemző bácsi mire alapozza állításait? Drogra? Vagy csak szimplán hozzáfér az Apple belső dokumentumaihoz? Hagyjuk már...

    Nem kellene minden elemzői szemetet lehozni, az ilyen - tipikusan pénzügy területén buzgálkodó - spekuláns suttyók miatt szív tipikusan a legtöbb átlagember.
  • tucky1
    #13
    Nem másolt, ilyen boxot már évek óta árul az Apple, mint amit írsz.
  • endale
    #12
    Remélem az Apple megint megmutatja, hogy a rendelkezésre álló technológiákat, hogy kell olyan formába önteni, amire az otthoni felhasználó mondja azt, hogy "ez igen, ez kell" és nem a kockák.