12
  • JMáté
    #12
    Igen, ez mondjuk kurva nagy kamu.
  • Drinkman
    #11
    Meg ott szokás, hogy csapatokba verődve mennek este a helyi csávók az utcán aztán ha találnak egy nőt, jól megerőszakolják mind ahányan vannak.
  • Omega
    #10
    Ez durva, de így már értem miért van annyi HIV fertőzött Afrikában.
  • teddybear
    #9
    Azt, hogy egy emberi antitestfajta mennyi ideje képződött, az orvosok többé-kevésbé pontosan megtudják mondani.(Az alany születése előtt semmiképpen) Annyira már jártasak vagyunk a sejtbiológiában.

    Ami pedig a többi megállapítást illeti, levéltárak is vannak a világon, meg orvosi adatbázisok. Pláne az USA-ban, de nálunk is feljegyzik a tiszti orvosi szolgálatnál(régebben a KÖJÁL-nál) még az egyszerű influenza-járványok lefutását is.

    Ami a vérmintákat illeti, amennyire én tudom, legfeljebb pár évig tartják meg az átömlesztésre szánt vért, tovább nem tudják konzerválni nagy mennyiségben.
    A folyékony nitrogénes lefagyasztást, ami évtizedekig is tartósítja a biológiai mintákat nem nagyon használják, mert drága.
  • maverick13
    #8
    Jó cikk. Lényegében, tök mindegy, hogy mikor indult el. A következmény a fontos.
    Ajánlom az And the band played on (És a zenekar játszik tovább)című filmet azoknak, akiket érdekel a téma. Nagyon tanulságos film arról, hogy mi történik, ha orvosok elkezdenek politikusként viselkedni...
  • hollófernyiges
    #7
    Minta nincs, a legkorábbi 1951-es, a genetikai távolságból becslik, átlagos mutációgyakoriságot véve alapul.
  • gombabácsi
    #6
    ez csak a manapság szokásos és jó tudományos módszernek hitt dolog: minimális infókból tutibiztosnak mondott következtetések levonása azon az alapon hogy "hát mivel más következtetést nem tudunk levonni, ez biztos igaz" - holot a "nem tudom" is egy következtetés

    persze arra biztos nem lehet támogatási pénzt kapni
  • Lucy in the Sky
    #5
    "Molekuláris időmeghatározás szerint az M vírus valamikor 1921-ben került kapcsolatba az emberrel"

    "A molekuláris időmeghatározás alapján a karibi szigetországot nagyjából 1966-ban érhette el a HIV"

    Ez tényleg lehetséges? Mármint van elég minta ilyen régről hogy ennyire pontosan be lehessen lőni ezeket az évszámokat? '66 óta az USA-ban még csak-csak, de "valamikor"/"nagyjából" 1921-ben Afrikában gondolom volt nagyobb gondjuk is annál hogy szövetmintákat gyűjtögessenek és fagyasszanak nagy műgonddal, ezért nem értem.
  • gombabácsi
    #4
    még az is fontos jellemzője az aidsnek, hogy sokáig tünetmentes, a wikipédia szerint:

    3. szakasz – Krónikus tünetmentes HIV betegség – Semmilyen klinikai tünet nincs, az immunrendszer funkciója kielégítő, közben a vírus szaporodása változatlan mértékben zajlik, a CD4+ T limfociták száma folyamatosan csökken. Ez az állapot 3-8 évig tart.
  • xk
    #3
    Igényes cikk.
  • NEXUS6
    #2
    A Mályemihelyszínelők ehhez képes kispiskóta!
    ;)
  • radical
    #1
    de durva