1347

  • sandor8206
    #1187
    de most kit érdekel ,hogy mit nyilatkoznak a készítők?
    ki adja a zsét? stúdiótól van már megerősítés?
    azt nem vállalták be, hogy két film legyen. Azt meg tutira nem fogják, hogy egy anyagilag bukott, vagy nullás filmnek folytatást csináljanak?!
    Minek olvassak utána? Hisz érvekkel téged nem lehet meggyőzni, csak nyomod a hülyeséget -gyártás+marketing-bevétel=nyereség maszlagoddal

    a *2 egy ökölszabály, sacc-per kb.-ra nyilatkozta több halivúdi pénzügyekkel kapcsolatos közgazdasági folyóírat
    Hány és hány példát hozzak fel, raciónális példát, hogy felfogd gyengén teljesít a film és a lehetséges jövő.
    1; Be se vállalják a 2.részt pl: Arany íránytű csak mellékesen jegyzem meg, be is tett a New line cinemának, kapa lett nekik
    2; lesz 2.rész csökkentet büdzsével pl: alien vs predator
    3; esetleg ha jó dvd-eladások lesznek, akkor szintén bevállalnak egy 2. részt csökkentet büdzsével Riddick

    a racionalitás a lényeg a stúdió szempontjából, -60% csökkent 2. hétre, ez rossz, jó filmek csökkenek (aminek általában jó a megítélése a nézők között, ajánlják egymásnak, újranézik stb.) -30-40%
    a kifejezetten jó megítélésű filmek csökkennek 0-30%
    50% körüli egy átlagos
    60% és az alatt már ROSSZ (itt lett volna 70% ha van premier blockbusterfilm), nem tetszett a nézőknek->nem nézik meg újra, nem ajánlják másnak nincs jó szájhagyománya a filmnek
    ERGO
    szinte biztos, hogy egy 2. részt már kevesebben fogják várni az első héten és a mai filmgyártás, stúdió legfontosabb szempont, hogy első hétvégén vissza kell termelnie a film legalább fele gyártási költségét ERGO meglepődnék ha bevállalná a stúdió a 2. részt azonos költségvetéssel vagy magasabbal.
    Pedig lett volna rá igény, bizonyítja a nem rossz kezdés, bár a stúdió 60 milliót remélt, de az 50 se rossz. Csak hát 2. hétre koppantak.
  • vg
    #1186
    Ja, elég morcos lett :)
  • Seth
    #1185
    Az engineer ezután jól a tudomásukra hozta, hogy NEM!! Még megszólalnia sem kellett :D
  • vg
    #1184
    slashfilm-en megírtak mit mondott David: /ida hman?m a? kja nam?tuh zd?:taha/…/gh??vah-pjorn-?ttham sas da:t? kredah/ azaz ‘This man is here because he does not want to die. He believes you can give him more life’.
  • Pretorian
    #1183
    Igazad van. 40 millió még a marketing. Még így is bőven pluszos a film.

    #1178
    Olvasni nem nagyon szeretsz gondolom. Nézz már utána. Valószínűleg akkor is lenne folytatás, ha csak picivel 0 fölé jött volna ki a film. Nem én találtam ki.
  • gabe paul logan
    #1182
    mert minden a beruházással kapcsolatos költség belemegy a beruházás értékébe :v

    szemvitelfej
  • sandor8206
    #1181
    jó, akkor sztem várjad a 2. részt
  • Béka Benő
    #1180
    " A film 120-130 millió dollárba került. Ebben elvileg benne vannak a marketingköltségek, a sztárgázsik, a gyártási költségek, minden. "

    Ez hülyeség ! A film költségvetésébe miért kevered bele a marketingköltséget is ?
  • sublimaze
    #1179
    Egyetértek.
  • Pretorian
    #1178
    A mozik a forgalmazótól veszik meg a kópiát, nem a stúdió fizet azért hogy a mozik vetítsék a filmjét, hanem a mozi fizet a szalagért a forgalmazónak, akinek szerződése van a stúdióval, ezt alapból rosszul tudod.
    A "legyen ennyi, legyen annyi" eszmefuttatás itt sajnos nem állja meg a helyét, ez mind csupán feltételezés. Stabil adatok vannak a neten arra vonatkozóan, hogy hogyan teljesít a film. Az hogy ki mennyire lakik jól a nettó árbevételből, az már nem tartozik ide. A stúdió biztosan jól lakik.
    A film anyagi siker, keress rá.
  • sandor8206
    #1177
    a mozik meg forgalmazók ingyen dolgoznak?
    120 milkó csak gyártás + a marketing ezenfelül ami legyen kb. +30 (lehet több volt)
    legyen 150 milkó, sacc-per kb. azt szokták mondani, hogy teljes költség *2; 2,5 és akkor lesznek 0
    150*2=300 ennyit kell hoznia kb.-ra, hogy 0 legyen
    ez a prometheus!
    na a 2. rész már más tészta, nem tudom bevállalja-e a stúdió a 2. részt amikor egyértelmű, hogy az emberek nem kíváncsiak rá és tuti gyenge kezdés lenne első héten és nagyon de nagyon jó filmnek kellene lenni, hogy további hetekben gyengén csökkenjen
    ezt nem fogja sztem bevállalni egyik stúdió sem, csak csökkentet budgettel.
    Prometheusnál -60% 2. hétre, az ROSSZ eredmény! főleg, hogy nem volt premier film, ami elhappolta volna a nézőket, úgy lett volna kb. min. -70% ami már BORZALMAS esés
    de az tény a nyitás nem volt túl rossz, csak hát nagyobb volt a füstje mint a lángja
    Scott meg kit érdekel, box office számít Robin hoodnál is trilógiáról beszélt de a nézők döntöttek
    DvD/Bluray más tészta, ha kiemelkedő eladások lesznek, akkor lehet egy 2. rész csökkentet büdzsével lsd. Riddick
    film, halivúd kőkemény biznisz
  • gabe paul logan
    #1176
    Azt hittem ennek volt az eredeti címe az h Paradise...no mind1, nem is tudtam, hogy Gutalin tervezte a látványvilágot a filmhez.

    http://www.prometheus-the-movie.com/2012/05/gutalin-and-the-art-of-prometheus/
  • Pretorian
    #1175
    A gross az gross abban igazad van, az ugye az adózás előtti bevétel.
    Ez eddig 222 millió. A film 120-130 millió dollárba került. Ebben elvileg benne vannak a marketingköltségek, a sztárgázsik, a gyártási költségek, minden.
    Adózás után is legalább 80 millió dollár a nyereség, nézz utána. A nullánál azért nem kevéssel vannak beljebb :)
    Plusz a teljes bevételbe beleszámítanak majd a DVD/Bluray eladások is, és ezek eléggé meg szokták dobni a teljes bevétel összegét. Már most arról lehet olvasni mindenfelé, hogy a rendezői változat ilyen lesz meg olyan, 20-30 perc extra jelenet stb.
    Scott már odáig ment, hogy a folytatás lehetséges címét is bedobta (Paradise).
  • sandor8206
    #1174
    hát azért még messze van attól, hogy 100 milliót hozzon, még 0-ra se jött ki
    de azt is kell nézni, hogy hogy fogadták a filmet, nem jól
    ha már alien univerzum lsd: alien vs predator 2. rész már csak csökkentet büdzsével engedték tovább első rész után
    itt meg nem tudom Scott bevállalja-e mondjuk egy 80 milkós gyártási költséggel, van-e értelme így? hiszen a tervek szerint a 2. részre jött volna SJ bolygója, gondolom nem 2Ft-ból akarta megcsinálni
  • Pretorian
    #1173
    220 milliónál jár a film, eddig 100 milliót hozott.
    Scott szeretne folytatást, szerintem meg is kapja majd a zöldet.
  • sandor8206
    #1172
    "...Lesz folytatás, azért. ..." sztem nem lesz, eléggé gyenge lett 2. hétre, meglepődnék ha stúdió bevállalna egy 2. részt, esetleg csökkentet büdzsével, de annak meg nem sok értelme van, úgy hogy mit terveztek a 2. részre
    60% csökkent (ami alapból "szar") egy olyan héten amikor nem volt új premier film, ha lett volna még szarabb lett volna valószínű
  • Béka Benő
    #1171
    Prometheus: A fajok eredete folyamatábra
  • Pretorian
    #1170
    #1169

    grammar nazi

    Na megnéztem.
    Fassbender újra bebizonyította, hogy tényleg nagy játékos.
    Azt eddig is tudtam hogy jó színész, de ezt a filmet ő vitte el a hátán.
    Pont.
    Számomra a Meredith Vickers-David ellentét a legszórakoztatóbb az egész filmben, komolyan mondom.
    Főleg úgy, hogy a valóságban ugye állandóan egymás seggébe bújva járnak-kelnek mostanában a világban minden felé.
    Charlize Theron iszonyatosan rá van kattanva erre a Fassbender srácra, kb. az összes promóciós interjúban bepróbálkozik, de nem áll kötélnek az irish breda. Szóval vagy kurvajó a taktikája, és addig hülyíti a lányt amíg majd tényleg azt tesz vele amit akar, vagy tényleg nem akar tőle semmit.
    Hát nemtom...azért ha Charlize Theron ennyire rám lenne kattanva, lehet hogy elcsábulnék
    Ennek tükrében a már említett Vickers-David ellentét a filmben tényleg első osztályú színészi munka
    Meg amúgy is. Két jó színészről van szó.
    Noomi Rapace szvsz nagyon kis szürke egér ebben a filmben, hiába ő kvázi a főszereplő, valahogy mintha meg lenne illetődve. Biztos sok neki így elsőre a hálivúdi élet a rengeteg kokainnal meg zülléssel lol.
    Sokan írtátok itt is, hogy túl sok az elvarratlan szál.
    Lesz folytatás, azért. Szerintem ez csak a mézesmadzag volt.
  • lord nihilus
    #1169
    Equlibrium
  • Pretorian
    #1168
    Ez olyan szinten szujjjjektív, hogy hijj...
    Egy ilyen listán szerintem simán ott lenne a helye az A.I.-nak, az Enemy Mine-nak, az Equlibriumnak, a RoboCop-nak és még rengeteg egyéb filmnek.
  • Kindred Blades
    #1167
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az emberi DNS eredete
  • Hegi90
    #1166
    kurvajó film.
  • zoliii
    #1165
    Én vasárnap néztem meg a Lurdy-házban! :D Nekem tetszett a film!
    Azt írták valahol a neten, hogy horror film! :D Ez inkább akció, sci-fi.
    Az elején nem értettem, hogy mit akarnak azzal az űrlénnyel, aki megivott valamit és atomjaira hullva, a vízbe csobbant!
  • Atisz #1164
    Bal felső sarok -> Varga Dénes :)

    A Star Wars mesefilm és nem sci-fi elsősorban (ez nem dehonesztálás, csupán tiszta víz öntése a pohárba).
    A Moon nekem is nagyon tetszett, de elég friss film, kell még egy kis idő hogy kulttá váljon.
    A Terminátor, a 2001 és a Majmok Bolygója valóban hiányoznak a listáról, az általam "szapult" 3 film helyére be is ugorhatnának.

    A Mátrix annyira nem nagy szám, a cikkíró említi is a Dark City kapcsán: "Több mint egy évtized távlatából már ki lehet jelenteni: a Dark City bár kevésbé nagyratörő, de jobb film, mint a Mátrix."
  • Béka Benő
    #1163
    Észak-Amerikában : 88,858,000 $
    A Föld más részén : 128,600,000 $
    Világbevétel : 217,458,000 $
  • bcrics
    #1162
    Eddig mennyi zsét termelt a film?
  • gabe paul logan
    #1161
    sci-fi= tudományos fikció
    tehát bármire rá lehet húzni szinte...
    kié ez a top 10????

    csodálatosan kimaradt a Star Wars :D ...vagy a Moon, Another Earth, Mátrix,Terminátor,Egy makulátlan elme örök ragyogása ,2001: Űrodusszeia, Majmok Bolygója, Jurassic Park...stb
  • TreDoR
    #1160
    Én azt nem értem a Donnie Darko miért sci-fi? Ennyi erovel a The Nines is az.
  • Atisz #1159
    Mondjuk a Gattacát meg a 12 Majmot nem tudom miért kell annyira tolni, szerintem egyáltalán nem olyan emlékezetes egyik film sem, mint amennyire pár kritikus próbálja beállítani. A Clockwork Orange pedig szerintem nem annyira sci-fi, hanem inkább kvázi jövőbeli társadalom kritika (vagy ha már ott van a listán, akkor miért nincs szó a Brazilról?)
    A Stalker pedig, hát hogy is mondjam, szintén a "nagyobb a füstje mint a lángja" kategória. Az ötlet zseniális, de a film valami eszméletlenül unalmas.
  • Atisz #1158
    Ha már sci-fi: Minden idők tíz legjobb sci-fije (origo összeállítás)
  • Lantee
    #1157
    Amúgy meg teljesen mindegy, mert egy 8 éves lány boncolása sehogy sem 'szórakoztató' vagy 'mulatságos'. :)
    Ha mutatják, ha nem, egy egészséges borzongást mindenkiből kivált.
  • Caliph
    #1156
    emlékeim szerint csak a szerszámokat és egy kis vért mutatnak az elején aztán jön a borda szétfeszítés de ezt mint Clements végzi.
  • Pretorian
    #1155
    Na ebben lehet hogy tévedek, bár azóta láttam már párszor a filmet. Emlékszem rá hogy ott van vele a kopasz pali, de arra már nem vennék mérget hogy Ripley végzi a boncolást. Viszont mintha Newt bordáit ő feszítette volna szét. Ami viszont biztos az az, hogy abban a verzióban amit moziban láttam mutatják a teljes boncolást.
  • Lantee
    #1154
    Mr. Clemens végzi a boncolást, és bár a tényleges dolgot nem mutatják, de a hanghatások, és a "melléképek" elég gyomorforgatóan adják vissza a lényeget. Legalábbis az Alien Quadrology DVD-n ilyen verzió van.
  • Wking
    #1153
    Hmmm,ez vmi 3. verzió lehet, amiről nem tudok? Mert Clemens végezte a műtétet, s ott is csak villanóképekben mutatták a "lényeget" .
  • Pretorian
    #1152
    Amúgy nem tudom hogy van-e itt valaki, aki moziban látta anno az Alien 3-at.
    Nekem az volt az első moziélményem életemben, soha előtte nem voltam még moziban. 10 éves voltam, ennek idén pontosan 20 éve.
    A Kossuth Moziban néztük, az egyik osztálytársam anyja csempészett be valahogy a nyilvánvalóan korhatáros filmre.
    Azért maradt meg bennem ilyen élesen a dolog, mert a mozis verzióból állítólag kivágott boncolás (amikor Ripley Newt-ot boncolja és mutatják az egészet) tuti benne volt a filmben, ebben 100% -ig biztos vagyok mert ki kellett mennem hányni.
    Aztán lehet hogy volt egy még durvább jelenet és azt vágták ki, ez pedig már a lightosabb verzió, és azért maradt benne a filmben, nem tudom.
    Az biztos, hogy emlékszem rá ahogy Ripley egy hatalmas késsel vagy szikével vagy nemtommivel felvágja Newt melkasát, és szétfeszíti a bordákat.
  • Pretorian
    #1151
    Az első Aliennél megértem hogy kompromisszumokat kellett kötni, mert nem létezett CGI. De ma már bármit létre lehet hozni számítógép segítségével, igényesen.
    Amúgy a Necronom IV-en lévő alien szerintem éppen azért elborultabb mint az első filmben megismert verzió, mert emberi végtagjai és emberi vonásai vannak, átlépi az emberi integritás határait.
    Sokan mondják, hogy az ember az ismeretlentől, és a számára idegen dolgoktól fél a legjobban.
    Én úgy tapasztaltam, hogy az ember sokkal jobban fél attól, ha az általa élt, ismert, megszokott, elfogadott világ korrumpálódik valamilyen formában.
    Ugyanúgy ahogy például egy keresztény mondavilágból építkező horror sokkal félelmetesebb, mint egy fantasy világban játszódó, és annak a világnak a mondavilágára épülő horror.

    #1149

    Biztos nagy élmény volt. Itt is szervezhetnének egy Giger kiállítást nyugodtan, pl. a VAM Design Center tökéletesen alkalmas lenne erre.
    Sokadik Bodies helyett bevállalhatnának egy Gigert.

  • nipponia
    #1150
    http://www.thehunterslair.com/topic/15995-alien-chair-by-gigerrestaurant/
  • kBagyula #1149
    Tavaly volt Bécsben egy kiállítása... megnéztem, eszméletlen volt.
  • Pretorian
    #1148
    Giger-múzeumba elmennék egyszer, egy barátnőm dobta fel olyan 8-9 évvel ezelőtt, hogy ki kéne ugrani.
    Én simán azt hittem hogy nincs olyan (jó) csaj, aki ismeri és szereti Gigert meg Boris Vallejo-t, aztán mégis van. :D