1347

  • berczely
    #1267
    A DVD-nek már leáldozott...
  • mascarun
    #1266
    dvd-ből nem lesz speciális változat csak bluray en ?
  • shaddam
    #1265
    Lehet előrendelni a kedvenc angol boltomnál
  • gabe paul logan
    #1264
    sebaj...windows movie maker :D
  • Béka Benő
    #1263
    A Prometheus DVD / Blu-ray kiadásán csak a moziváltozat fog szerepelni. Nem lesz bővített verzió, csak 15 perc kihagyott / törölt jelenet. Az is csak Blu-ray-n.
  • [NST]Cifu
    #1262
    Érdekesen hangzik. Kár, hogy Október 11.-ig kell várni rá...
  • gabe paul logan
    #1261
    BlU-RAY:

    Disc 1 (Prometheus 2D) (150 ‘bonus):
    On the record:
    Deleted Scenes or alternative (15 ‘)
    Audio commentary by director (120 ‘)
    The private records of Peter Weyland, four viral videos (18 ‘):
    - The offer of Elizabeth Shaw
    - Happy Birthday David
    - Prometheus Transmission (extended version)
    - Weyland conference in 2023 (long version)
    Beyond the disk: Second Screen App: App iPad Control Blu-ray remote which gives access to archives of Peter Weyland (60 ‘):
    Pre-production:
    - First and last jet the script (text)
    - Sketches of Ridley Scott (photo gallery)
    - The Art of Prometheus (photo gallery)
    - Pre-visualization (30 ‘)
    - Tests of Noomi Rapace (15 ‘)
    - The costume design (photo gallery )
    - Attempts to “look” of the cast (10 ‘)
    Production:
    - Charts panel video
    - Photographs of the team
    - Video of the private pilot
    and Post-Production release:
    - Marketing Gallery
    Disc 2 (Prometheus 3D):
    The active 3D movie
    Disc 3 (Bonus complementary Prometheus):
    The Gods angry: how to make the Prometheus of Ridley Scott, 9 videos (120 ‘):
    - The conquest of Paradise (scenario)
    - in reverse engineering (construction & design)
    - The human manifest (characters & costumes)
    - A nest of demons (of creatures design)
    - A world without green spaces (Pinewood Studios)
    - Gains of chance (stunts & action )
    - The beginning and end (Iceland)
    - The sky on fire (visual effects)
    - Prometheus without limits (post-production and theatrical release)
    Units of improvement (30 ‘):
    - Mini-featurettes
    The archives of Peter Weyland ( 60 ‘)
  • Atisz #1260
    Nos, valóban a humor általában intelligencia kérdése (ez most nem oltás volt). Én pl. rengeteget tudok nevetni egy Monthy Pythonon, Fawlty Towers összes epizódján, ugyanakkor imádom a régebbi Irigy Hónaljmirigy paródiákat is (a jobb fajtákat amikor közélet figurákat parodizáltak), vagy akár napjaink pisi-kaki vígjátékainak egyik mérföldkövét (amely még igényes volt) a There's Something About Mary-t (ami sikerét a remek színészeknek is köszönheti).

    Amit az említett 3 színészről (?) írtál abszolút egyetértek (mondjuk a 3. helyesen Rob Schneider), szerintem ma ők képviselik az amerikai vígjátékok legalját.
    Az Utolsó Akcióhőssel kapcsolatban a véleményem továbbra is ugyanaz: gyerekfilmnek tartom, mint ahogy az Ovizsarut is, csak ez utóbbi nem volt idétlen és jónéhány alkalommal hangosan felnevettem rajta (pedig felnőtt fejjel láttam).

    A többiben ismét nem vitáznék, mivel azokban is egyetértünk. Illetve még annyit, hogy Oscar-t 1-1 filmért szokták odaítélni, a "megérdemelné" kategóriának ott van az életmű-Oscar.
  • Pretorian
    #1259
    Igazából a legtöbb filmet csak szubjektíven lehet megítélni.
    Ha ez nem így lenne, ebben a topikban sem lenne miről beszélni.
    Hogy kinek mi a "valóban humoros", az is teljes mértékben szubjektív.
    Nem szeretem a seggreülős humort, éppen ezért nem nézek mai vígjátékokat.
    Will Ferrelltől, Adam Sandlertől, Roy Schneidertől meg a seggreülős műfaj összes többi "nagyágyújától" egyenesen rosszul vagyok.
    Az Utolsó Akcióhős nyilván nem ebbe a halmazba tartozik, inkább a szatíra meghatározása áll hozzá közelebb.
    Ami biztos, hogy nem gyerekeknek készült.

    "Nem tudom hány éves vagy, de ez bizonyos kor fölött (hú ez úgy hangzott mintha már valami matuzsálem lennék :)) az ember már tényleg csak az értékes filmeket nézi meg újra és újra (no és persze azokat amikhez valami emlék köti)."

    Hát ez az, 31 leszek lassan, szóval valószínűleg nincs köztünk generációs szakadék.
    Hogy kinek mi értékes, az megint csak olyan mértékben szubjektív, hogy ejj.
    Számomra egy film attól lesz értékes, hogy sosem unom meg. Bármikor és bármennyiszer meg tudom nézni.

    "Egyébként nem igaz, hogy mindenkinek csak 1x adatik meg a tökéletes film rendezése"

    Tényleg nem feltétlenül igaz, van akinek többször is, én is ezt írtam.
    Én a legtöbb "nagy" (felkapott) színészt/rendezőt emeltem ki.

    Aronofsky és Cronenberg kapcsán igazából arra próbáltam rávilágítani, hogy már igazán megkaphatnák ők is az Oscart vagy a Golden Globe-ot, mint a 2 legnagyobb szakmai elismerést odaát.
  • Atisz #1258
    A Terminátor 2? A leírtakban, de pl. a sztoriban (visszaküldözgetés az időben valaminek a megakadályozására) pont nem.
    A Last Action Hero-t tényleg csak szubjektívan lehet megítélni, számomra baromi idegesítő volt a valódi és rajzfilmfigurák állandó keverése és azonos jelenetben való szerepeltetése (pedig amikor bemutatták még kisgyerek voltam, tehát nem csak ma taszít). Amolyan valóban humoros részre pedig nem is emlékszem. Ha mindenáron akarnám kategorizálni, gyerekfilmnek mondanám (azért mert az "action hero" szerepel a címében, még nem akciófilm).

    Nem tudom hány éves vagy, de ez bizonyos kor fölött (hú ez úgy hangzott mintha már valami matuzsálem lennék :)) az ember már tényleg csak az értékes filmeket nézi meg újra és újra (no és persze azokat amikhez valami emlék köti).
    A Farkasokkal Táncoló pont ilyen. A mai napig elsírom magam, amikor a filmben Dunbar lovát, vagy a címadó farkast agyonlövik az északi katonák, vagy amikor a naplóját összetépik. Ezek olyan jelenetek amikre mindig emlékezni fogok. És akár hiszed, akár nem, bármikor szívesen újranézem. Külön pozitívum, hogy nem valami unalmas zsidó vagy néger, hanem egy méltatlanul elhallgatott - az indiánok kiirtásáról szóló - témát karolt fel Costner és ezzel tudott örök klasszikust alkotni.
    Egyébként nem igaz, hogy mindenkinek csak 1x adatik meg a tökéletes film rendezése, mivel Coppolának pl. mind3x, Clint Eastwoodnak pedig a mai napig folyamatosan. Cameronnak pedig szintén, mivel az Aliens, az általad is említett Terminátor 2, a Titanic és az Avatar mind kiváló filmek.

    Darren Aronofsky pedig éppenhogy napjaink agyonsztárolt rendezője - tegyük hozzá, joggal (még akkor is, ha szerintem pl. legutóbbi filmje a Fekete Hattyú a felejthető kategóriába tartozott).

    Az utolsó gondolatoddal pedig teljesen egyetértek, ezen kár is tovább vitázni.
  • Pretorian
    #1257
    Láttam, mégis kérdés a kérdés.
    Azt hogy "ez az igazi filmművészet" rá lehet fogni sok mindenre.
    A Terminátor 2 azért nagy film, mert minden szinten hatalmas előrelépés az első részhez képest. Mindenben.

    Ha pedig a The Last Action Hero humoránál tartunk, ehhez a műfajhoz milyen humort tudnál elképzelni?
    Legalább annyi seggreülős poén van a True Lies-ban, mint az Utolsó Akcióhősben.
    Nyilván nem fognak stiff upper lip feszülős angol humort pakolni egy ilyen filmbe csak azért, hogy majd a Művész moziból véletlenül betévedő nolifer hemüvegnek legyen egy szép napja.

    Farkasokkal Táncolót meg akkor sem nézném meg még egyszer, ha szöges léccel ütnének. Dög unalmas film.
    Abba a filmbe is bele lehet dumálni sok mindent.
    Tudod a legtöbb nagy színésznek/rendezőnek megvan az az egy, vagy kettő, ne adj isten három produkciója, amiért megkapja az Oscart.
    Életük fennmaradó részében pedig vagy szar, vagy közepes kommersz filmeket/filmekben készítenek/szerepelnek, néha 1-2 jót/jóban is. Azt hogy ennek mi az oka, nem tudom. Alkotói válság, pénzhiány, szar forgatókönyv...ki tudja. Összetett dolog ez, nyilván mások az okok egy színész esetében, és megint mások egy rendező esetében.
    Cameron sem kivétel.
    Kevin Costnernek a Farkasokkal Táncoló hozta ezt el az életében.
    Ez olyan film, amit a legtöbben egyszer, maximum kétszer néznek meg.
    Vagy mondjuk Charlize Theron a Monsterben. A Monster sem az a film, amit 1-nél többször néz meg az ember, bármennyire is nem hiszi el hogy az a csaj ott tényleg Charlize Theron. És közben ilyen meg olyan társadalmi problémákon meg fasztudjamilyen blabla hülyeségeken sem jár az agya mint azoknak ott a Művészben.


    Aztán van aki szinte csak többször nézős jó filmet készít, mégis szarnak a fejére (David Cronenberg, Darren Aronofsky). Nehéz téma ez.

    Amúgy egy igazi prequelnek én is jobban örültem volna. Szerintem az is benne volt ebben Scott részéről, hogy azért Cameron eléggé magasra tette a lécet az Aliens-el, és ha már előtte többen is elvéreztek - akár az Alien folytatásokról akár a crossover AvP-filmekről beszélünk - inkább valami újjal próbálkozik, minthogy beálljon egy olyan sornak a végére, aminek az elején is ő van.

  • gabe paul logan
    #1256
    a csodálatosan ****** sg.hu nemtom miért nem tölti be az első videót

  • gabe paul logan
    #1255
    néhány sztem fasza tv spot



  • Atisz #1254
    Képzeld én láttam és első megnézéskor is mondtam, hogy keményen merített Cameron a Farkasokkal Táncolóból (ami egyébként mai napig az egyik kedvenc filmem). No de kérdem én, miért baj az, ha a jóból merítünk? Manapság a remake-ek és képregény adaptációk hulladékhegyei között?

    A Prometheusból sokkal jobb lett volna ha egy prequel filmet készít Scott, mint ahogy azt mindenki várta. Kicsit épített is erre, hiszen ha konkrétan kijelenti, hogy nem az lesz, akkor jócskán lecsökkent volna az érdeklődést. Némileg értékelhető, hogy újat próbált csinálni és nem az Alien farvizén evezni, ugyanakkor jóval nagyobb munka lett volna elhelyezni az előzményt időben, technikailag és a történet szempontjából szigorúan az eredeti Alien világában.
  • Atisz #1253
    Ha láttad a film végét akkor szerintem ez nem kérdés. Ilyen tökéletesen egybeoltani egy romantikus drámát és katasztrófafilmmel, na ez az igazi filmművészet és ehhez képest a Terminátor 2 tényleg csak mellékes alkotás (mert az miért is nagy film: Schwarzeneggertől, a higanyembertől és a "fordított gyilkos robot" koncepciótól).

    A True Lies azért pedig azért jó, mert szintén ügyesen vannak kombinálva a korszerű akciófilm elemei a vígjátékkal és ügyesen elkerüli az idétlenséget, ami addig ezen hibrid műfaj fő ismertetőjele volt mint pl. a Last Action Hero-é is.
  • Pretorian
    #1252
    Tudom hogy vótmá régebben, de beszarás ez a Fassbender srác. Lassan szerintem érik egy komolyabb szakmai elismerés is számára, pl. egy Golden Globe már beeshetne legalább.



  • gabe paul logan
    #1251
    Avatar xDDDD


    igen kiemelkedő a tiniknek, azoknak akik sose látták a Farkasokkal Táncolót v a Pocahontast v a 10000 másik koppintást, meg az állandó hősszerelmeseknek, akik beérik ennyivel, Cameron meg se próbált semmi extrát adni hozzá, új csomagolásban a régi sztori, egy 1x nézős, látványos remakenél nem több,

    kb a Prometheus is ilyen most, ha csak nem készül érdemi folytatás, ami megfelelő bevezetővé tenné az amúgy élvezhető filmet, amiben vannak nagy lehetőségek, ötletek és alakítások, mert így olyan mint a Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége önmagában.
  • Pretorian
    #1250
    Abban egyetértünk, hogy a Titanic kiemelkedő.
    Ki is emelkedik a hajótest a vízből a közepéig, utána kettétörik.
    Viccet félretéve: A Titanic mitől lesz nagy film?
    Tudom, hogy minden idők egyik legdrágább, és egyben legjobban tejelő produkciója, de mint film, mitől lesz kiemelkedő?
    Az Avatarba még bele tudnék képzelni ezt-azt ha kellően allegorikus alkat lennék.
    A na'vi népre, az elnyomó emberi erőkre, az idegen bolygóra és a dzsungelre is találnék metaforát elég gyorsan.
    Oké, az Avatar kiemelkedő film, legyen.

    De hogy a True Lies megreformálta az akcióvígjáték műfajt?
    Nem értek egyet.
    Szerintem a The Last Action Hero tette ezt egy évvel korábban.

  • Atisz #1249
    Ne alázzátok egymást, mind2-töknek vannak értékes gondolataitok, ízlések különbözősége miatt pedig felesleges elküldeni a másikat melegebb éghajlatra.
  • Atisz #1248
    Hát már ne is haragudj, de a Titanic és az Avatar igenis nagy filmek. AZ utóbbi ok, hogy látványfilm, űr-farkasokkal táncoló, de akkor is kiemelkedő. A True Lies-zal pedig megreformálta az akcióvígjáték műfajt.

    Ez persze ízlés kérdése, de attól az érdemek még megmaradnak.
  • Atisz #1247
    Persze, ezért felesleges túldimenzionálni. Kicsit sokat vártunk tőle, buktunk, pont.
  • shootaboy
    #1246
    Van még ennél lejjebb? Egy 5 szavas mondatot nem tudsz helyesen leírni :D
  • sandor8206
    #1245
    ok legközelebb lentebb adom a szintet
  • gabe paul logan
    #1244
    főleg a 2 bites monitorokkal :D

    amúgy...kb "pár évtizede" még tv se volt....nem hogy net vagy űrhajók

    de inkább tanulmányozz egy kis környezetgazdaságtant és rögtön nem ezen fogsz izgulni
  • Garga Pitic #1243
    Második rész vége:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Miután megmentette az emberi fajt, az utolsó öt percben Shaw visszatér a Földre és boldogan tapasztalja, hogy képes teherbe esni.
    Az utolsó fél percben Ellen nevű kislányát babusgatja valami csillagoseges és/vagy nyüzsgőboldogemberesvárosos háttér előtt. A rendezői változatban a kiscsajt mutatják amint az oviban űrhajóst játszik.
  • Béka Benő
    #1242
    A folytatásban...

  • Béka Benő
    #1241
    Prometheus- Kínzó kérdések

    Érdemes megnézni a linkelt videót, mert nem csak vicces, de elgondolkodtató is !

  • shootaboy
    #1240
    Ha ilyen ambícióid vannak akkor fogalmazni mondjuk tényleg megtanulhatnál. Nem azért nem értjük amit írsz mert hülyék vagyunk, hanem mert összefüggéstelenül, össze-vissza, félmondatokban írsz.
    Hogy várhatod így el hogy bárki is komolyan vegyen itt?
    Nem fognak, hiába feszülsz. A másik végén kéne megfognod a dolgot.
    És nem, nem te vagy itt az egyetlen, akinek a seggében is feje van. Vagyunk még egy páran.
  • sandor8206
    #1239


    nem vagyok buddha, de sajnos ez egy hibám, hogy próbálnék értelmes gondolatokat és értelmet ébreszteni korlátoltabb és nem olyan tájékozott embertársaimban akik vitatkoznak olyan dolgokban amikhez fingjuk sincs, hátha szorul beléjük valami kis értelem
  • sandor8206
    #1238
    "...Mert a te véleményed maga a testet öltött objektivitás, értjük. .."
    igen az mert én számok alapján értékelem a Titanicot, szubjektív véleményem, hogy szar.

    "...Pár ezer ember véleménye pont azért nem mérvadó, mert csak pár ezer ember véleménye..." de mérvadó, kicsit olvass utána a statisztika tudományának

    "...Hidd el, ha nagyon akarnék, találnék most olyan felmérést, amelyben több tízezren vettek részt, és a Twilight a top 5-be tuti bekerült..."
    persze, hogy találnál, kb. ilyen félmérést 15 és 25 év közötti lányok
    de ez nem prezentálja az átlagembereket, nem tudom felfogod-e mit jelent ez a fogalom, 0 évestől 100 évesig, fekete, fehér, sárga, nő, férfi, hetero, homo, hülye, diplomás stb. a 6 milliárd ember

    "... 42 hétig játszották a mozik az Avatart..." titanic ment 42 hétig, de mindegy..A lényeg, ha olyan egyszerű lenne a dolog, akkor egész halivúd gondjai meg lennének oldva, mert csak 3D és full CG filmeket gyártana (avatar esetében). titanicnál úgye ez nem állt fenn
    + úgy állítod be a 42 hetet, hogy bagatelizálod
    Te filmszeretőnek állítod be magad, olvasottnak, téma iránt érdeklődőnek (ha már oktatsz), még se fogod fel, hogy ez mekkora eredmény, kb. CSODA számba megy a többi adatával is (hetek csökkenése)

    "...Mivel elég ködösen fogalmazol nem igazán tudom kibogozni az utolsó mondatodat, csak ha nagyon megerőltetem magam.
    Látod, egy jó hálivúdi script is ezen elv mentén készül..." azért nem érted meg mert nem tudod miről beszélek, csak böfögsz be ide és nem vagy tájékozott. Pedig ott van, de egyszerűbben leírom
    Ha már felhoztad Emmerichet, mint 1 millió légy is tévedhet példának
    Bay: Transformrs 2 például, agyatlan popcorn film került 200 milkóba, öszbevétel amcsiban kb. 400 full nyereséges még is szemét film (fejből írom az adatokat kb.ra, nem nézek pontosan utánna, de arányilag jó) első hétvége 200, 2. hétvége 100, 400-ból 300-at az első két hétben szedte össze, nagyját jellemző átlagfutása mostani popcron filmeknek

    Cameron: Titanic (de írhatnám az Avatart is) összbevétel amcsiban 600, első hétvége 25 millió $. CSODA!!! filmes szinten. Ezt nem lehet, CG-val, reklámmal, akármivel megcsinálni ezt csak úgy lehet, hogy az átlagemberek megnézték 10-szer + kibaszott jó szájhagyománya volt
  • Pretorian
    #1237
    Nem, nem az a baj. Az a baj hogy okosítani akarsz. Most komolyan ne haragudjál, de ki a f*szom vagy te? Jézus, vagy Buddha? :)


    Akit megállítanak az utcán az nem saját akaratából szavaz?
    Pisztolyt fognak a fejéhez, vagy miről van szó?
    Értem amit értenem kell, ne félj. Itt a fogalmazással vannak problémák.
    Ha meg megszorongat valaki, akkor bedobsz valami olyan témát aminek köze nincsen az eredeti posthoz és az alapján próbálod megmagyarázni hogy nem te vagy a segg hanem a másik, most erre mit mondjak. Széttárom mindkét kezemet. Te akarsz engem tanítani, okosítani? Ne viccelj már öregem.
    Nincs konzisztenciája a mondanivalódnak, a fogalmazásod pedig csak még jobban aláver az egésznek.
    Hidd el nem kéne ezeket a köröket évek óta lefutnod más topikokban is más "vitapartnerekkel", ha Te magad megértenéd amit mások írnak.
    Vagy csak meg akarnád érteni. Peace out.
  • sandor8206
    #1236
    az a baj, hogy olyan embert próbálok "okosítani" aki 1, nincs tisztában dolgokkal, 2, nem is akarja felfogni, megérteni, utána nézni

    hidd el többet ér sok-sok ezer véletlenszerűen kiválasztott ember véleménye, akit csak "megállítasz" az utcán mint akár 250 ezer ember véleménye akik saját maguk akaratából szavaznak.
    Nem vagy tisztában a statisztika működésével, "szabályával"
    pár ezres minta is elég, hogy reprezentálja a sokaságot
    De míg a véletlenszerű megkérdezés reprezentálja a világot, az átlagembert, a 6 milliárd embert (túlzok persze, de csak azért hogy értsd)
    addig egy imdb, egy filmes oldal, nagyrésze a látogatóknak filmkedvelő ember, "filmbuzi" akik érdeklődnek a filmek iránt komolyabban (híreket olvas, előzeteseket nézz, cikkeket olvas, érdeklődik a filmek iránt napi szinten) tehát egy RÉTEGje az emberiségnek. És a mozikba nem csak ez a réteg jár hanem az átlagember is
    egy egyszerű példa, hogy értsd: gondolom ha a hírtv-n lenne egy szavazás, tehát úgy kellene odamenni és szavazni saját akaratodból, hogy ki a istencsászár politikus Orbán kapna 80%-ot (közvéleménykutatásokból ez kiderül ha direkt fideszes szavazókat kérdeztek), de ha megnézed a közvélemény kutatók mérését teljes pártválasztók között kap 30%-ot

    + ez csak mellékes, de a sok sok ezert csak azért írtam a cinemánál, mert nem emlékszem a pontos számra, lehet az is volt 100-200 ezer mert világszintű felmérés volt.
  • Pretorian
    #1235
    Mert a te véleményed maga a testet öltött objektivitás, értjük.
    Pár ezer ember véleménye pont azért nem mérvadó, mert csak pár ezer ember véleménye.
    Hidd el, nekem sem tetszik a Top 250. De hogy a Titanic minden idők második legjobb filmje...hát..izé...ööö...
    Szerintem te direkt nem akarod megérteni, amit írok.
    Hidd el, ha nagyon akarnék, találnék most olyan felmérést, amelyben több tízezren vettek részt, és a Twilight a top 5-be tuti bekerült.
    Ha ebből indulok ki oda jutok, hogy egy ilyen szavazáson, véleménnyilvánításon első körben csak szakmabeliek vegyenek részt, kívülállók ne.
    Gondolom megérted miért nem keresek.
    42 hétig játszották a mozik az Avatart...persze, mert dőlt a lé belőle. Full 3D-ben forgatták, és új fejezetet nyitott a mozis CGI történetében.
    Nem hülyültem meg tőle se én, sem azok, akiknek a véleményére adok.
    Filmértő, filmszerető emberekről van szó.
    Mivel elég ködösen fogalmazol nem igazán tudom kibogozni az utolsó mondatodat, csak ha nagyon megerőltetem magam.
    Látod, egy jó hálivúdi script is ezen elv mentén készül.
  • sandor8206
    #1234
    én most nem a bevételekről beszélek és nem is az imdb-ről, az is szar

    cinema csinált annó egy felmérést, MEGKÉRDEZTEK (ez fontos, ezért is szar az imdb) sok-sok ezer embert, minden idők top 100 filmjéről és hidd el teljesen jó lista volt, benne voltak a klasszikus filmektől (Rocky horror show, Kék bársony, Elfújta a szél, Száll a kakukk) kezdve a klasszikus popcorn filmektől kezdve (Terminátor, Halálos fegyver, Die hard, Star wars, Vissza a jövőbe) minden, a modernkori remek filmektől kezdve (Mátrix, Amerikai szépség, Forrest Gump)
    Top 3
    3. Ponyvaregény
    2. Titanic
    1. Shindler listája

    + Roland Emmerich nem hiszem, hogy csinált volna olyan filmet amit 42 hétig játszottak a mozik ez már teljesen más dimenzió mint az agyatlan de jól termelő popcorn durrogtatók. Ezt tudja Cameron, hogy olyan filmet csinál, hogy meghülyíti a világot, felpezsdíti az állóvizet. Teljesen más kategória mint a Bay által kidobált agyhalott adrenalin bombák amik megkeresik az első 2 hétben a bevételük 80%-át.
    Cameron teljesen más kategória, ha a te általad egymillió légy is tévedhet átlagember teoriát, klisét próbálnád ráerőltetni (szubjektív véleményed alapján) Titanicra, Avatarra. Akkor a klisé, minta, jó bevált mindennapi megszokott dolgok szerint, most arról lenne híres e két film, hogy minden idők két legnagyobb zakója, nem minden idők két legjobban kereső filmje (inflációt most leszarom)
  • Pretorian
    #1233
    Na ez az. Az átlagember tömi meg a Lady Gaga (ki?) félék zsebét is, ezt ne felejtsük el. De maradjunk a filmiparban: ott van Roland Emmerich, akit a big budget filmek Uwe Bolljaként emleget a szakma. Ennek ellenére a legtöbb filmje anyagi siker. Miért? Mert az átlagembernek a csontra butított script kell nulla dialógusokkal + a CGI-vel. Mert ezt képesek követni, megérteni. Nem kell gondolkodni.
    De ha egymás mellé teszünk 2 nagyon hasonló filmet (pl. Mátrix és Dark City), amelyek közül az egyik jóval sikeresebb a másiknál - holott totál nem biztos hogy az a jobb a két film közül - akkor is az egyszerűbb script és a butított dialógusok fognak nyerni. És itt most nem a Dark Cityre gondolok. Félre ne értsen senki, szeretem a Mátrixot, de a Dark City sokkal intelligensebben tálalta mindazt amit ott láttunk, 1 évvel korábban.
    Sajnos egymilliárd légy is tévedhet. És téved is.
    Én kétszer álltam neki a Titanicnak, először amikor elkezdték itthon vetíteni '98-ban. 16 éves voltam, gondoltam adok neki még pár évet, mielőtt újra nekiugrok.
    2003-2004 magasságában újra megnéztem a filmet, valahogy akkor is elmaradt a wow-effekt, és akkor még nagyon finoman fogalmaztam.
    Én nem akarom elvenni Cameron érdemeit, ki a f*sz vagyok én.
    De nem a Titanic vagy az Avatar jut eszembe, ha meghallom a nevét.
  • sandor8206
    #1232
    hát azért a Titanicot én nem hoznám fel, mert minden idők egyik legjobb és legelismertebb filmje a közönség szerint. Az más kérdés, hogy 3 részletben kínlódtam végig és soha többet
    De szubjektív dolgok miatt nem vegyük már el Camerontól ami jár neki, megcsinálta a filmtörténelem egyik legjobb filmjét (átlagember szerint)
    De mindegy amúgy
  • Pretorian
    #1231


  • [NST]Cifu
    #1230
    Csak egy troll, felesleges vele foglalkozni, mindenhova beír pár jó nagy ostobaságot, aztán tovatűnik. (érdemes megnézni a hsz. hasznosság arányát)

    De ha így folytatja, akkor a ki fogom rakni a fórumról...
  • Tatyla
    #1229
    ehhh ez engem is érdekelne?talán eljön a várva várt galaktikus kapcsolódásunk mert én azt nagyon szeretném megérni....
  • Pretorian
    #1228
    Alázatosnak alázatos, de a Terminátor 2 óta nem alkotott semmi kiemelkedőt.
    Azt viszont úgy összerakta, hogy még 20 év távlatából is az egyik legjobb akció sci-fi ami valaha készült.
    Titanic meg Avatar? Neeem...True Lies? Áh...