1347

  • Prof William
    #1307
    Akkor ezek szerint mégis lesz bővített film?
  • vg
    #1306
    Kijött a AMIABLE BluRay, ezek szerint ez még nem a bővített verzió?
  • gabe paul logan
    #1305
  • cylonflatus
    #1304
    Nem is tudnád, már levetették.
  • vg
    #1303
    Ezt most nem nézem meg, csak belepörgetem hang nélkül. :) Remélem ezek benne lesznek a bővített verzióban.
  • gombabácsi
    #1302
    ja, pont ugyanez jutott eszembe amikor tegnap újranéztem a filmet

    bár... ha kivágnának 1 órát és beraknának 2 órát, akkor esetleg :)
  • gabe paul logan
    #1301
    ilyen félkész melóból sajna nem lehet vagy nagyon nehéz egy fan editet csinálni
  • gombabácsi
    #1300
    14 perc kivágott jelenet

    http://www.dailymotion.com/video/xtp2a7_prometheusforum-net-prometheus-deleted-scenes-from-itunes-release_shortfilms?start=162
  • gabe paul logan
    #1299
    és kimaradt ez a badass jelenet:




    nagyon nagy, bár nekem ebből az eredeti is tetszik, nagyon sejtelmes és félelmetes, hogy kérdezés nélkül...
  • kissssss
    #1298
    :-D ezt már olvastam máshol is de még mindig jót tudok rajta nevetni :-D
  • shaddam
    #1297
    Most megvilágosodtam, viszont aki ezt írta az nagyon sötét :D

    "Az LV 223 természetes LeVédiát jelenti, a magyarság szálláshelyét.
    - A hét kutató, akik bemennek a szerencsepatkó alakú hajóba (ősi magyar motívum), a hét honfoglaló vezér
    - Hologramon látják, ahogyan a folyosón Hunor és Magor kergeti a csodaszarvast.
    - A nagy teremben, a freskón Emese álma van megörökítve, amint álmában megtermékenyíti a turulkirálynő.
    - Ott van még az idegenszívű germán-árja droid, aki a magyarság összes bajáért felelős. Amikor a síppal, dobbal, nádi hegedűvel (ősi magyar sámánhangszerek) beindítja az űrhajót, akkor nyilvánvalóvá válik gonosz szándéka: kezében akarja tartani a magyarság Földjét.
    - Ezt nem hagyja szittya-sumér ősünk, és letépi a fejét. Méretes ősünk ezután megtudja, hogy a magyar földet Trianonban megcsonkították, és büntető űrhajót indít az IMF ellen. De az idegenszívű sem rest, és polipként tekeredve szittya ősünkre megöli őt. A szerencsepatkó ezután lezuhan, de csak a germán-árja nőt temeti maga alá, a magyar vezér cselesen oldalra gurul (ősi magyar taktika), és megmenekül.
    - A honfoglalást csak Töhötöm vezér éli túl, akit a film helytelenül nőnek ábrázol. Töhötöm utána a germán-árja droid levágott fejével lóra pattan, és elindul kalandozni a szomszédos galaxisokban."
  • Lantee
    #1296
    Az Alien nem volt lezárva?
    - Valahol repül egy űrhajó
    - Leszállnak egy vészjelzés miatt
    - Felkerül a hajóra a CUCC
    - Droid leadja a drótot a cégnek
    - Ripley kinyírja a gonoszt
    - HAPPY END!
    Eleje - Közepe - Vége
    Ettől még nem is lett volna Alien univerzum, az már csak a második résznek, és James Cameronnak köszönhető. Tovább gondolták a történetet, kidolgozták a hátterét, megalkottak egy tökéletesen élő jövőt.

    Staw Wars Ep. IV
    - Háború van, a gonosz erősödik keményen
    - Kis senkiházi farmergyerek megtalálja az ERŐT
    - Legyőzi a gonoszokat
    - HAPPY END!
    Ha nem lett volna sikeres, ezt sem folytatta volna. Persze, eleve trilógiának gondolta,de csak azért jöhetett a V-VI., mert megfelelő mennyiségű zsetont hozott a stúdiónak.
  • gabe paul logan
    #1295
    [size=15pt]6 kivágott jelenet[/size]

  • Atisz #1294
    De igen, mivel ellentmondást nem tűrően utasították őket, hogy szálljanak le a bolygóra és vizsgálják meg a helyszínt.
  • Atisz #1293
    A zavaros és a szar általában kéz a kézben járnak... (figyelem, zavaros =/= komplex)
  • gabe paul logan
    #1292

    Budget:
    $130,000,000 (estimated)
    Opening Weekend:
    $51,050,101 (USA) (10 June 2012) (3396 Screens)
    Gross:
    $302,846,248 (Worldwide) (3 August 2012)


    nem hiszem, hogy olyan szarul ment volna a filmnek, sőt mostanában mutatták/mutatják csak be Kínában és egy csomó más helyen is
  • Pretorian
    #1291
    Hát figyelj, nekem sem volt egyszerű visszakeresni (legalább kettőt kellett kattintanom, mire sikerült), hát még kibogozni amit írtál.
    Én csak téged idéztelek. Igen, valóban mondtál olyat is, hogy előfordulhat, hogy csökkentett vagy azonos büdzsével készül a második rész.
  • sandor8206
    #1290
    ne kelljen már visszakeressem a kommentem, de ahogy látom ott se fogtad fel, hogy mit írtam, most miért fognád fel
    3 lehetőséget vázoltam fel, a 2. hét (és a többi hét miatt)
    1; nem lesz folytatás
    2; lesz de csökkentet büdzsével
    3; azonos büdzsével

    azt állítom, hogy FOX nem fog sok pénzt beleölni egy olyan projektbe aminek eléggé necces a kimenetele
    2. hétre ritka szar eredményt produkált és a többi hét is eléggé szar lett, gyakorlatilag azért hozott valamennyit a konyhára, mert első héten nagyon jól kezdett

    na ez a 2 résznél nem fog fenn állni
  • Pretorian
    #1289
    "azt nem vállalták be, hogy két film legyen. Azt meg tutira nem fogják, hogy egy anyagilag bukott, vagy nullás filmnek folytatást csináljanak?!"

    "jó, akkor sztem várjad a 2. részt"

    #1288

    Szerintem az első film idején még nem volt kitalálva a Weyland-Yutani háttértörténete. A cég nem tudhatta, pontosan mit fog ott találni a Nostromo legénysége. Ergo nem valószínű hogy azért küldték őket oda, hogy valamelyikük hazahozza az alient a testében.
    Valószínűleg ők voltak a legközelebb az LV-426-hoz.
    Ash ugye azután kapja meg a parancsot a társaságtól, hogy a facehugger felkerül a hajóra, és Kane-ből kimászik az alien.
    Utána találják meg az utasítást a számítógépen, hogy hozzák haza a lényt + hogy a legénység feláldozható. Ha jól emlékszem...


  • [NST]Cifu
    #1288
    Az Alien nem volt lezárva mert:

    -Mi történik Ripley-vel?
    -Miért küldte őket oda a Weyland-Yutani?

    Kb. annyira volt lezárva, mint a Prometheus.

    A Star Wars Ep. 4 sem volt jobban lezárva. Stb.
  • sandor8206
    #1287
    senki nem mondta, hogy nem lesz folytatás, azt mondtam, hogy ha lesz csökkentett büdzsével vagy ugyan annnyival mint a mostani volt
  • Lantee
    #1286
    Alien nem volt lezárva? Mi nem volt azon lezárva?! Egy tipikus eleje-közepe-vége film. Az, hogy jött még pár folytatás, az a hatalmas sikernek és a rajongótárbornak volt köszönhető.
    Star Wars? Lucas eleve trilógiának tervezte, de ettől még simán megállja a helyét egyetlen filmként kezelve. "Luke felfedezi az erőt, és a végén elpusztítja a halálcsillagot, Pont, sztori vége." Persze, DV nem halt meg, de attól még egy szép kerek egész film.
  • gabe paul logan
    #1285
    nekem meg az - ahogy a kritika is szól - hogy se nem horror, se nem sci-fi, inkább kapkodva megpróbált mindent belenyomni Ridley, az elején tuti sci-finek indul, majd a felfedezés növeli a feszültséget, ami a első halálig frankón is megy, utána megint sci-fi, egy kicsit thriller, de azért még sem olyan vérfagyasztóan gonosz az a David, mert szerethető+sci-fis gyönyörű térkép szoba, majd mikor Holloway meghal, ultra gonosz David hirtelen, meg azért belenyomunk egy zombit, majd egy kis vérengzés a műtéttel, mert vért idáig nem láttunk, majd megint sci-fi elem Weylanddel, a jockeyval és a Prometheus felrobbanásával....ja de a végére egy alient belenyomunk mert azért hát horror

    wtf?? Ridley maga se tudta eldönteni mi ez szerintem
  • [NST]Cifu
    #1284
    Akad még egypár film, ami eleve nem volt lezárva. Úgy is mint Alien (első rész), úgy is mint Star Wars, és sorolhatnám tovább.

    Senki nem mondta, hogy a film le lesz zárva...
  • Pretorian
    #1283
    Ide is felkerült már.
    Ennyit arról, hogy nem lesz folytatás Sándorom.
  • shaddam
    #1282
    Theront de megtőteném
  • Valezius
    #1281
    Nekem az a bajom ezzel a filmmel, hogy látszik rajta, hogy direkt a folytatósra gyúrnak.
    Egy korrekt filmnek van eleje-közepe meg vége. Itt meg semmi törekvés nem volt egy normális befejezésre, kinyírták akit kell, és előkészítették a terepet a 2. részre...

    Engem jól át is vertek az előzetesekkel, elmentem moziba megnézni. A második részen viszont biztos, hogy nem leszek ott.

    Ezt olvastátok?
    http://lfg.hu/50318/hirek/a-prometheus-mint-szerepjatek-alternativ-filmkritika/
  • Loál János #1280
    htx

    [MEGNYUGODOTT]
  • gabe paul logan
    #1279
    - ALTERNATE AND DELETED SCENES: [34:54]
    * ARRIVAL OF THE ENGINEERS [2:31]
    * T'IS THE SEASON [0:58]
    * OUR FIRST ALIEN [0:42]
    * SKIN [0:42]
    * WE'RE NOT ALONE ANYMORE [1:22]
    * STRANGE BEDFELLOWS [2:57]
    * HOLLOWAY HUNGOVER [1:25]
    * DAVID'S OBJECTIVE [0:23]
    * JANEK FILLS VICKERS IN [3:27]
    * A KING HAS HIS REIGN [3:40]
    * FIFIELD ATTACKS [2:01]
    * THE ENGINEER SPEAKS [4:06]
    * FINAL BATTLE [5:30]
    * PARADISE [5:05]
  • gabe paul logan
    #1278
    én ezért nem érzem szar filmnek, inkább zavarosnak, annyira igaz ez a kritika

    http://filmtrailer.hu/film/prometheus-kritika/
  • mascarun
    #1277
    Ja-ja! Pandorum az tényleg jó volt! A végén én is lestem.
    Általában kiszámítható minden film vége de annak a filmnek a befejezésén még én is meglepődtem. :)
  • gabe paul logan
    #1276
    "The studio's big summer bet was Ridley Scott's Prometheus, June's sort-of Alien prequel. The $130 million-budgeted film grossed a solid but not spectacular $303 mil- lion globally, putting it right on the franchise bubble. Fox confirms to THR that Scott and the studio actively are pushing ahead with a follow-up (stars Michael Fassbender and Noomi Rapace are signed) and are talking to new writers because Prometheus co-scribe Damon Lindelof might not be available. "Ridley is incred- ibly excited about the movie, but we have to get it right. We can't rush it," says Fox president of production Emma Watts, who also has overseen the successful reboots of the X-Men and Planet of the Apes franchises. A Prometheus sequel would be released in 2014 or 2015."


    jaja lesz, lesz....én a Pandorum írójának adnám a sztorit, elképesztő micsoda fordulatok vannak a film végén...még azt is elnyomja, hogy a szokásos, minden második horrorban manapság fellelhető szörnyek vannak benne
  • mascarun
    #1275
    Folytatás?
  • fonak
    #1274
    LOL :)
  • gabe paul logan
    #1273
    megnéztem utólag és én az Eden Lake-re gondoltam (: ...amúgy a Band of Brothersben is kapott mellékszerepet
  • shaddam
    #1272
    A Blood Creekben is az első 5 percben hozza a film csúcsát. A többi egy szar :D
  • Pretorian
    #1271
    Jaja. Ezek közül én még se a Shame-et, se a Hunger-t nem láttam. De a The Dangerous Method is hátravan még.
    Ez utóbbi 2 film nekem lényegében kötelező lenne. Az első ha másért nem is, de mondjuk azért mert magam is ír származású vagyok.
    A második meg azért, mert Cronenberg-buzi is vagyok.
    Elég kevés idő jutott mostanában filmezésre, majd valamikor tartok itthon egy mozidélutánt aztán bepótlom ami kimaradt.
  • gabe paul logan
    #1270
    Nagyot alakított már a korábbi filmjeiben is (bár a felsoroltakon kívűl nem láttam a többit): Inglorious Basterds, 300, X-men: First Class, Shame, Hunger....meg valami angol "horrorban" is szerepelt, amiben gyerekek akarják kinyírni.
  • shaddam
    #1269
    Akciókat figyelni kell. Hétfőként a Mega Monday ütős. Talán 15 fontért vettem a 6 lemezes alien blu rayt Karácsonyra
  • Pretorian
    #1268
    Ez a 3D Special Edition így, hogy benne van egy letölthető példány is, 24 fontért nem rossz szerintem.