50
  • Narxis
    #50
    Patcheknél azért várni kell az új crackre, ma már nem annyit mint régen, de azért kell. Ennél sokkal kényelmesebb az ha én elindítom a játékot, frissül magától, aztán játszok vele. Persze én se veszem meg mindet, nekem alap, hogy legyen egy jó multi és várni szoktam vele amíg akciózzák, addigra a hibák többségét is kijavítják.
  • beef
    #49
    Egyet értek, ubi arra nem képes, hogy GRAW2-ben az állandó crash-t megoldja, gyakorlatilag játszhatalan coopban.
    Annak gondolom örültek mikor megvettük és gondolom az nem olyan nagy elvárás, hogy esetleg működjön is.
  • cateran
    #48
    Ennyi:) Nincs az az isten, hogy meg 1x vakon, proba nelkul megvegyek -legyen akarmekkora nagy nev- 1 jatekot! (1x megszivtam, tobbet nem fogok, az tuti...) Demok meg mar nincsenek igy marad a warez...
  • Balumann
    #47
    Ha ebből a hozzászólásba kellene valami IQ-ra utaló nyomot keresni nem sokat találnék. :D Mintha valamilyen személyes oknál fogva (bár inkább csak butaságból) gyűlöletet éreznél mindenki iránt, aki nem költ játékokra (többségben ráadásul 18 éven aluliak szerintem, nem mindenkinek veszik meg a játékokat). Vannak akik PC-re veszik meg a játékokat, velük szemben viszont kiszúrás, ha nem, vagy késleltetve, vagy szar minőségben adják ki.
    Az eladási adatokból inkább azt tudod meg, hogy a nem warezolók közül milyen arányban veszik konzolra és pc-re, nyilván pc-n egyszerűbb a warez, így konzolon kevesebben warezolnak, azok többségében nem vesznek konzolt (de azért ott is van szép számmal).

    "PC-re no singel játék, nem éri meg. És erről mi/ti tehettek. Ennyi."
    Nem. Azért vesznek többen konzolra játékokat, mert többségben arra veszik meg a játékokat. Jórésze (valószínűleg alapból nagyobb arányban) amúgyis konzolpárti lenne, de hogy ilyen az arány, azért van, mert jobb a játékkínálat rajta, pc-re amit ki is adnak, nagyon gyakran egy béna port, tipikusan nem PC "oldaliaknak" való irányítással, lehetőségekkel.

    A warez ellen sok féle képpen lehet harcolni: árak csökkentése (nem mindenki akarja fizetni a szállítási költséget, bolti költséget, tokot, a védelem kifejlesztését ma már, amikor itt az internet), tartalmasabb, hosszabb (bővíthetőség, módolhatóság előny), optimalizáltabb játékok, és még sok lehetőség van.
    Szerintem jelenleg az a legnagyobb problémájuk a warezzel, hogy így ki tudják próbálni a játékokat, és rájönnek, hogy 1-2 óra után halál unalmas az egész (demoból ez nem derül ki), multiban is szar, aztán tényleg nem veszik meg... Régen még valahogy voltak olyan játékok, amiket érdemes volt megvenni, például amikor lejjebb ment az áruk (! ilyen is van, vannak játékok, amiket még ma is vesznek! :D), mind1...
  • sanyicks
    #46
    nem tudom hogy sikerül így bénázni de nekem minden warezos játéknál is megy az update, és a modok (főleg hogy a modoknak köze nincs a játék legálisságához).
  • Callisto
    #45
    Bízom benne és imádkozom érte, hogy az összes kiadó ugyanerre a döntésre jusson. Köcsög PC warez huszárok (akik fennhangon menőznek is vele, azokra gondolok itt) ne akarjanak már mindent ingyen játszani. Pont. Egyetértek velük teljes mértékben.
    Aki meg azt mondja, hogy warez mindig lesz az egy ostoba balfasz IQ nélkül. Javaslom neki nézegesse az eladási adatokat PC vs XBOX, PC vs, PS3 témában, nem besazélve az összesítettről.
    Igen is: PC-re no singel játék, nem éri meg. És erről mi/ti tehettek. Ennyi.
  • DrTre
    #44
    Hát PC-n nem.
  • Vorpal
    #43
    Lássuk be a UBI adott ki elég gyengécske produkciókat, pl. Settlers 7 - nincs is tisztább érzés, mint ráfogni ezt a warezre. Nyilván a jól sikerült anyagokat, Assasins Creed nem vonják meg a PCsektől, furcsa.

    Azért azt is tegyük hozzá a témához, hogy bár a warez veszteséget okoz, de ezek a termékek nem veszteségesek. Nem kiadni egy platformra nem más mint eltekinteni a plusz nyereségtől. Ennek számtalan oka lehet, egy nagy cég elképesztő harácsoló valami (láttam), egy pillanatig sem kell sajnálni őket.
  • Molnibalage
    #42
    Warez és kényelem. Pont azért szoktam le róla, mert rohadtul nem kényelmes. Nincs patch, nincs update, modok nem mennek vele, stb. Meg amúgy sincs időm annyit játszani, ergo arra a kevésre amit veszek, simán telik. Még egyetemi éveim alatt is jutott rá lé...
  • Rusy
    #41
    Mondjuk szerintem azon egyszerű érthető okok miatt nem adják ki, mert szerintem ezek a típusú játékok most már nem igazán állják meg a helyüket pc-n, legalábbis ilyen árazással ha csak a single módot tekintjük mennyi lehet maximum 20 óra de az már nagyon sok legyen inkább 10 akkor részemről mondjuk 1990ft-ot ér max, ha ne adj isten van benne multi akkor talán lehet még nyomni, de arra ott a cod bf kinek mi 3 játékot nem fog játszani valahol lerakja a voksát az ember és kész. Ebből kifolyólag mondjuk legyen 30 óra játékidő azért szerintem egy 10-12 ezer ft sok, szerintem pl Rage, Crysis FEAR 3, régi Medal of Honor Airbourne stb, ezeket hamar meg lehet unni és egy végigjátszáshoz nagyon sokkal több nincs is bennük sok a 10 ezer ft, nekem van rengeteg eredetim de inkább rpg, fps szinte egy se talán a stalker, de leginább rpg stratégia, ezeknek van jövője pcre szerintem az fps-eknek nem nagyon főleg ami ugye nem multis, de azér egy új half life-ot rögtön megvennék, illetve legutolsó szerzeményem a deus ex új része, de az sem kimondottan sima fps
  • amitakartok
    #40
    Kedves warez-cikkező(k)! Nemrég megkérdezték Gabe Newell (a Valve egyik fejese) véleményét a warezről, arról bezzeg nem írtok cikket?

    Az ő véleménye szerint a warezt nem az árak, hanem a szolgáltatás hiányossága/alacsony minősége okozza. Ha a warez feltételek nélkül mindig elérhető akármilyen gépről míg a legális verzió a vásárló országában késleltetve jelenik meg DRM-mel és régióblokkolással, akkor épeszű ember warezt fog választani már a kényelem miatt is. Szerinte a megoldás nem a warez megelőzése, hanem a wareznál jobb ajánlattétel.

    Bár azt állítja, hogy a Valve számára a warez nem probléma, azért nagyon kétlem, hogy valaha is hallotta volna azt a fórumcímet, hogy CS.RIN.RU XD
  • kékherceg
    #39
    és pc-n
  • Tower Guard
    #38
    Igen igen csak nem mindenhez adnak ki demot. És nemhinném hogy arra gondolt hogy az első betagammaclone verziójú warezt próbálja ki hanem amit már teljesen átkonvertáltak eredetiből és baromi igaza van!
    Meg ne vegyétek kipróbálás nélkül egyiket sem. Lehet nagyot koppanni...
  • hunwhite
    #37
    sajnos abszolut hülyék ülnek ott! Csak a karrier érdekli őket! Semmi más! Ezért csinálják nyakra-főre a baromságaikat!Egyébként annyit, hogy a feltört verzió minden értelmes szerverről ki volt tiltva! Szoval igaz, hogy lopták, de sok értelme nem volt!
  • Major
    #36
    Legyen minden játékhoz kötelező netes szinkronizáció és akkor "nem lesz" warez :) Technológiailag majd ötleteljenek rajta a fejlesztők, hogy kitaláljanak olyan megoldást, amit nem lesz értelme feltörni stb.
    Másrészről az Ubisoft egy cég, nem jótékony segélyszerverezet, ha nem éri meg akkor kivezetik a játékaikat a PC-ről. Nem hülyék ülnek ott sem a vezetőségben.
  • Molnibalage
    #35
    Egyébként a játékik egyre olcsóbbak. 5-7 éve is 10k volt egy premier cím PC-n, most is. Azóta meg volt infláció és a Forint is kurva gyenge. Én meglepődve tapasztaltam, hogy a Skyrim csak 10-es volt. A fenti hatásokat összeadva a 15-ös ár sem lenne irreális.

    (2006-ban ugyanőgy 10-kért vettem Gothic 3-at.)
  • narumon
    #34
    "ezért döntötte meg megint az eladási rekordokat a cod..."

    Igen. Konzolon.
  • hammerjoe
    #33
    Arról nem is beszélve, hogy ezzel a lépésükkel, azokat is "büntetik", akik soha nem warezoltak!!! Mások "hülyesége" miatt szenvednek hátrányt!!! Gratula Ubifos!!!
  • hammerjoe
    #32
    Különben is, csak azért van warez, mert az árszabás a csillagos eget veri!!! Gyakorlatilag, mindenki úgy gondolja (és nem csak itthon), hogy nem ér annyit a játék, mint amennyit kérnek érte!! ÉN minden játékot kifizetek, ami szerintem megéri a pénzét! És van jó pár eredeti lemezem, de mellettük nagyon sok olyan is van ami warez. Mert nem hiszem el, hogy egy-egy értelmesebb játékért el kell kérni 12-15E Ft-ot(és még mindig PC platformról beszélek). Aztán már egy év múlva -mikor már nem kell a kutyának sem annyiért - beérik 3-4E-el is. Na ilyenkor szoktam vásárolni....De ezt a céget ezután leszarom!! Nagy ívben!
  • hammerjoe
    #31
    Most őszintén!! CSAK PC-re van warez???? Ugyan kérem.........nevetséges!!
    Egy év múlva meg majd kiadják közleménybe, hogy nem jelentetjük meg a legújabb szarunkat, mert az XBOX-on nagyon elterjedt a warez!!
    Dögöljenek éhen!!!!
  • hunwhite
    #30
    Nakérem! Vége a GRAW függőségemnek ezek szerint! LOL:D nyomorékok! Már pedig biztosan nem fogok konzolt venni!!! Jusztse!na igen! Azon aggódtam, hogy az új graw miatt mit kell fejlesztenem a gépben....hahaha! semmit :D
    2-3 éve várunk a haverokkal erre a játékra! Most ezek után nem jön ki pc-re köszönjük neked ubiszar! Különben is untam már a "gamecrash" üzenet ablakaikat!Egyébként ez francia cég?...mit vártunk tőle?
    A demók hiánya is csak arra vezethető vissza, hogy nehogy rájöjjön az ember arra, hogy nem tetszik mielőtt kifizette volna! Persze az is lehete, hogy elcseszték az időzítést! Fosnak attól, hogy a most megjelent játékokkal nem tudnak versenyezni. Pedig nálam a most megjelent játékok nemtudnak versenyezni a graw sorozattal. Megjegyzem, hogy letöltöttem a játékot és ezen kívül megvan vagy 5 példányban! Még a dedikált szervernek is legális példányt vettem! Nem baj! Amúgy is görény egy cég a Ubifuck! Semmire nem figyelt 2007 óta! Hiába panaszkodtak a hivatalos fórumokon az játékosok! Kijött pát patch hozzá és kész! Semmit nem javítottak rajta! Marhára nem érdekelte őket az a játékos sem aki megvette legálisan! Egy orosz ismerősöm vásárolt egy MW3-at 15 euróért!!! Nálunk mennyit is kérnek érte????? A kereskedők is megrohadhatnának!!!Na mindegy! Eddig is voltak hasonló pletykák, hogy nem jelenik meg! Püff! Mást nem szeretek csak ezt a sorozatot! Nem veszek mást, nem fejlesztek, olcsóbb villanyszámla stb...stb...csak nekem spórolnak! Remélem kijön multira is majd az Angry Birds aztán majd nyomom azt multiba ! LOL:D Idióták....
  • Molnibalage
    #29
    Ennyibe kerülő net előfizetésre meg mégis telik, meg cigire meg másra. Mindig találnak indokot egyesek a lopásra.
  • Molnibalage
    #28
    Aha. És melyik komoly játékból van demo manapság? Úgy nagyjából semmiből...
  • dzsagon
    #27
    Ki ez a warez gyerek, hogy már megint gyilkolt?
  • sanyicks
    #26
    Hát szerintem az ubi fantasztikus drmjei miatt sokan mondták hogy AZÉRT SEM vesznek semmit. Egyébként lexarom, egy ubisoft játék sem érdekel :D
  • KP27
    #25
    majd ha nem adnak ki pc-re játékot, csak konzolra, akkor majd ott is ugrásszerűen növekedni fog a warez.
  • SzirmosSzisza
    #24
    Ubisoftos DRM mellett nem csodálom, hogy haldokolnak a saját játékaik :)
  • kékherceg
    #23
    ezért döntötte meg megint az eladási rekordokat a cod...
  • eNMi
    #22
    kiváncsi vagyok, h a konzol tulajok hány százaléka az, aki több játékot vett meg, mint amennyit letöltött a pécéjére.
    a co-op módért már kell fizetnetek külön? mert ugye ketten (v többen is?) élvezitek, de csak 1x fizettek. már alakul az, h daraboljuk fel és havonta-félévente ismét csengessenek a kasszánál dolog.

    hardverigényes feladatok? mik azok? nem gondolom, h a sok fps vadász, a "tésztára is addig szórja a mákod, amig el nem éri a fullhd felbontást" "pistike", hirtelen 3d grafikus és egyéb profivá válik.
  • NovaTerra
    #21
    Értsétek már meg! Senki nem azt mondja, hogy nincs konzolon warez. Hanem azt, hogy jobban megéri rá fejleszteni bizonyos játékokat. Mert ott többen megveszik, mert nem akarják elveszíteni a garanciát a gépükre illetve a live hozzáférést, tehát a multiplayert. Ilyen egyszerű. Mivel pc-én ilyen védelem nincs, ezért, ha én letöltök 200 játékot és játszok vele, de megveszek 1-et, amivel multizni akarok, akkor nincs gond. Konzolon viszont meg kell vennem a single játékot is, ha akarok mással multizni. Ezért többen megveszik ott eredetiben. Arról nem is beszélve, hogy a leghülyébb pistike is le tudja tölteni torrentről a játékot és átmásolni a cracket játszani, konzolon azért az sem ilyen egyszerű. Kíváncsi vagyok pc-én játékosok hány százaléka az, aki több játékot vett meg, mint amennyit letöltött.
  • Narxis
    #20
    Hardverigényes feladatok mindig lesznek PC-re, játékok nélkül is.
  • shaddam
    #19
    Az nvidia pl nagyon erősen gyúr tablet és mobilfrontra.Közben persze befér egy crysis 2-beli talajvíz modellezés hogy jobban fusson a kártyájukon az adott játék...
  • vatanen
    #18
    Hát igen, pc-s játék mindig lesz különben mi lesz a hadrware gyártókkal.
  • eNMi
    #17
    ne adjon ki senki játékot pécére többet. na és hogyan tovább? fix gépre könnyebb fejleszteni ez tény. ebből van most kettő, amit 2-5 évente tuningolnak. amikor majd csak ezekre lesz játék, még ez is hosszabbodhat, hiszen csak egymással kell majd versenyezni. ebből fognak megéli a proci gyártók, a vga gyártók, stb. nekünk pécéseknek nem igazán lesz többé szükségünk fejlesztgetni a gépet, mert minek. azért fogok új videókártyát venni, mert csúnya a táblázatkezelő, nem fut a szövegszerkesztő? milyen szoftverek lesznek, amik miatt új proci kell a gépbe? nem kell joy, kormány, gyors egér, billentyűzet... szóval megszűnik végre ez a véget nem érő állandó fejlesztgetés! mikor is kezdtem? kilencven... mittudomén már. azóta mennyit öltem bele, h fusson ez és ez... ezen fejlesztések 80-95 százaláka a játékok miatt kellett... a gyerek sem ül többé apa gépéhez játszani!!! végre!!!

    "...eközben a lakossági személyi számítógép-eladások egyik fő ösztönzője az új számítógépes játékok növekvő erőforrásigénye lett, s a szoftveripar a gazdaság egyik húzóerejévé vált..."

    na ennek vége lesz végre!!!

    viszont a játékosok piacából nem csak ez a 2-3 konzolgyártó szeretne majd megélni. jönnek majd a klónok és velük az igény, h mindenféle dzsunka-balra konzolcsodán is fusson az éppen aktuális ubixar játék.

    szép új világ
  • Alfa Of NS
    #16
    Egyrészről jogos a dolog, hogy valakik dolgoztak, hogy meglegyen a játék, ezért randa dolog lopni. Ugyanakkor a játékok (és amúgy minden más szoftver) árát a nyugati fizetésekhez igazítják. Viszont így warez nélkül a bolygó nagy része ki lenne zárva még a sima operációs rendszer vásárlásából is.
  • Kindred Blades
    #15
    Az igényes játékokat érdekes módon megveszik.
    És ugyancsak érdekes módon azoknak a fejlesztőknek szokott nagy lenni a pofája, akik igénytelen szart gyártanak csillogó borításban, és aztán nem tudják eladni.
    Így ezzel a döntéssel nem büntetnek, mert valószínűleg van annyira gagyi a játék, hogy nem számítanak akkora eladásokra, hogy megérje kiadni. Ha meg számítanának is, az ultragagyi DRM felteszi az i-re a pontot. Persze az is az én hibám, aki pénzt adok ki a Tom Clancy játékokra, csak mert PC-n játszok.
  • Balumann
    #14
    Szerintem akármekkora is ez az arány, a fejlesztőknek az éri meg ha párhuzamosan fejlesztik PC-re és konzolra, és mindegyikre kiadják. Mindemellett szerintem a legnagyobb ostobaság külön kezelni a játékosokat az szerint, hogy milyen platformon játszanak, ez alapján általánosítani, hogy PC-n mindent warezolnak, bezzeg a konzolos állatfaj rendesen mindent megvesz. Az arányt már csak azért sincs értelme nézni, mert PC-re marhaegyszerű letölteni tört játékot, nagyrészt aki megveszi az is kipróbálja előtte (demót szeirntem tapasztaltabb ember ki sem próbál, elég nagyokat lehet csalódni utána... :D ), sőt olyan is aki konzolra fogja megvenni, de PC-n próbálja ki, mert ott egyszerűbb, nameg sok más, aki szinte biztos, hogy büdös életbe nem fog kiadni pénzt, de ha már le lehet tölteni, játszik vele (gyerekek, saját keresettel nem rendelkező egyének, ezek iránt kevésbé érdeklődő emberk, stb...).

    A játékok ár/érték aránya szubjektív, rengeteg dolog függvényében változó. Vannak akik ki tudnak adni/megéri nekik kiadni játékokra pénzt, vannak akik meg nem és nem is fognak. Az előbbiek is két fő részre oszthatók, akik amúgyis konzolt vennének, mert jobban megéri nekik, azt tudják jobban kihasználni, egyszerűbb, a másik része meg főként azért vett konzolt (is!), mert jobb a játékkínálat.
    Ha normális játék kínálat lenne pc-n is, többen vennék a játékokat ezen a platformon is, jobban megérné továbbiakban is fejleszteni.

    És bár szubjektív vélemény, én személy szerint biztos, hogy maradnék a PC-nél (bár már nem nagyon játszok), részben mert én sokminden másra is használom a szgépet (tehát ha aztveszem, hogy asztali gép is kell, akkor már miért ne ebből legyen egy jobb, mint vegyek Xven ezerért egy konzolt ami szinte csak játékra jó), másrészt jóval több lehetőséget nyújt a játékok terén is (pl. azzal irányítom amivel akarom és nekem kényelmesebb, ha lehet akkor letöltök hozzá módokat, pályákat, kiegészítőket - bár ilyen lehetőségeket egyre kevésbé adnak, amivel szintén maguk alatt vágják a fát, rövidítik a játékidőt, aztán pláne nem veszik).

    Mindegy a cikkhez visszatérve, ők tudják... Bár van egy olyan előérzetem, hoyg ez megint csak "marketing", és ha már megírták, egyszer ki fogják adni ezt is PC-re, majd dlc-vel együtt vagy fene tudja, addig meg hátha még többen vesznek konzolt.
  • Loverman
    #13
    ennyi erővel zárják be a rendőrségeket, mert bűnözés mindig lesz...
  • EnxTheOne
    #12
    Igen, és konzolra hányan vesznek meg egy játékot? És pc-n? Na ugye.
    Meg gondolom te se dolgoznál ingyé'. 18K egy játékért? Nem media marktban, meg 576-ban kell vásárolni. :D
  • CybeRick
    #11
    A valósághoz tartozik, hogy konzolra könnyebben optimalizálnak a programozók mint a millió-féle pc konfigra. A kiadók kapkodása, pénzhajhászása a fő ok, amiért nem csinálják meg a pc verziót. Könnyű a warezra fogni, pedig mint tudjuk konzolra is van már jó ideje warez.