39
  • Macropus Rufus
    #39
    azért nem kell hanyat esni attól, hogy ott van az utolsó érintetlen terület.. Érdemes nézegetni az EarthGoogle képeit.
    A magukat tudósoknak nevező emberek, nagyobb szemetet termelnek ott mint 10 roma család 1 nap alatt.
    Rengeteg kutató bázis működik arra felé, valamelyiket már rég elhagyták. Ezek mellett szép számmal lehet találni minden fajta hordókat amik gondolom steril anyaggal voltak feltöltve. Szóval nem kell a duma az érintetlen területről. Hazabasztuk azt már rég.
  • Aradebil2
    #38
    pedig az ember ugyanúgy él mint az összes többi állat ill növényfaj: amíg lehetőségében áll,próbál korlátlanul növekedni.természetesen elfelejtettem az iskola példa hol esett meg,annyi tuti hogy szarvasokkal és st.valaminek a szigetén.most sajna nem sikerült megtalálnom,hátha neked sikerül:)
  • xrt
    #37
    "Ha a több kilométeres gleccserek leolvadnának az Antarktiszon, az lenne a legkisebb problémám, hogy ott mit bányásznak. Viszont tengerünk az lenne megint mindenféle határrevízió nélkül..."

    Úton vagyunk efelé. Olvass híreket is néha légyszives.
  • Doktor Kotász
    #36
    Ha a több kilométeres gleccserek leolvadnának az Antarktiszon, az lenne a legkisebb problémám, hogy ott mit bányásznak. Viszont tengerünk az lenne megint mindenféle határrevízió nélkül...
  • xrt
    #35
    "az ember miért nem a természet része?"

    Attól függ mit nevezel természetnek. :)
    Szerinted természetes az hogy (lehet te nem, de sokan igen) évente lecserélik a mobiljukat csak mert már tré' és elavult? Vagy szemüveg helyett 5000 colos (gyengébbek kedvéért inches) TV-t vesznek mert a kisebbet már nem látják? Lehetne sorolni mint rendesen. Lehetne sorolni megint.

    Mondjuk ezzel lesötétzöldeztem magam megint, de cáfolj meg ha nincs igazam.
  • Aradebil2
    #34
    az ember miért nem a természet része?valaki ezt magyarázza már el nekem pls
  • xrt
    #33
    "Ha megmondod, hogyan lehet bányászni kűlszíni fejtéssel egy olyan hegyben, ami felett több kilométeres jég van, akkor adok egy csókot a seggedre, de ha nincs ötleted, akkor neked kell leszopni egy kamionnyi bevándorló négert.

    Tudom, hogy paraszt vagyok, de az emberi sötltség mindig megdöbbent..."


    Má' megint a dobozokba osztott tények. Add össze: jég+globális felmelegedés (tudom sokan szkeptikusok, de ez nem akadályozza meg hogy a jég felolvadjon). Folytassam?
  • uwu200
    #32
    Szoktál járni Antarktiszra?
    Kemény.
  • djw
    #31
    nem tudhatod mi lakik a jég alatt :) Yeti civilizáció, vagy valami ősi bélféreg...
  • Tomalak
    #30
    Egyetlen egy dolog miatt sajnáljuk, mégpedig azért mert ha tönkremegy mi szívjuk meg.
  • Zero 7th
    #29
    Másik fele, hogy szép dolog a természetvédelem, ha valami élőt, növényt, állatot, valamit védünk. De a több kilométernyi jégen meg alatta a sziklákon mi a jóisten haragját kell sajnálni?
  • Doktor Kotász
    #28
    Igen, a természet nem egy idealizált tájkép, egy állandósult csoda, hanem a folytonos változás, amit a részeinek harca mozgat.
  • philcsy
    #27
    Igen, a természet kedvelt szórakozása,hogy letrehoz dolgokat majd tönkreteszi őket. Mi pedig a természet gyermekei vagyunk es ugyanezt tesszük.
  • philcsy
    #26
    A természet se tűri, hogy olyan maradjon...
  • philcsy
    #25
    Probáld meg újból értelmezni amit irtam.
    Segítek , nem arról szól, hogy miért tesszük kopárrá a bányák területét.
  • Prof William
    #24
    Igen elírtam. rájuk. De azóta már úgyis csak Shoggotok vannak arrafelé azokat meg Chuck Norris elintézi egy szívószállal.
  • Doktor Kotász
    #23
    A lényeg az, hogy ostoba vagy. :-)
  • szabi0
    #22
    Szerencsére van köztünk agyonművelt, kulturált megnyilvánulásra képes fórumtárs aki ugyan képtelen fogni a lényeget, de ennek ellenére kiigazít.
    Megfelelő munka lenne számodra elolvasztani a jeget amihez csak egy nagyítód lenne, és voilà ott a hegy.

    üdv
    szabi
  • Doktor Kotász
    #21
    Mint minden élőlény. Mindegyik átalakítja a környezetét. A bivalyok meg az elefántok lezabálják a növényzetet, és teleszarják a talajt, ami alatt kiszárad az aljnövényzet, a sáskákról ne is beszéljünk.

    De most az Antarktiszról volt szó, egy olyan hegyvonulatról, ami felett több kilométeres jégpáncél található. Még írja is a cikk, hogy a jég alatt láthatatlan a hegy, és radarral kell feltérképezni. Erre jön valami környezettudatos ostoba és belinkel egy külszíni fejtésről egy képet, hogy ott is az lesz, mert a bányatársaságok...

    Hogy lehet valaki ilyen ostoba?
  • gforce9
    #20
    Szerintem ne kifejezetten a külszíni fejtés volt a lényeg a hozzászólásában, hanem az, hogy az utolsó érintetlen terület. Ebben viszont igaza van szerintem. Egyszerűen az ember nem tűri maga körül, hogy valami olyan maradhasson amilyennek a természet kitalálta.
  • Doktor Kotász
    #19
    Mondjuk, azért mert a hegyen előtte a maci meg az őzike lakott? :-)
  • Doktor Kotász
    #18
    Ha megmondod, hogyan lehet bányászni kűlszíni fejtéssel egy olyan hegyben, ami felett több kilométeres jég van, akkor adok egy csókot a seggedre, de ha nincs ötleted, akkor neked kell leszopni egy kamionnyi bevándorló négert.

    Tudom, hogy paraszt vagyok, de az emberi sötltség mindig megdöbbent...
  • gombabácsi
    #17
    azért hogy neked legyen új számítógéped meg meg tudd venni az új COD-ot, meg hogy jól tudjál élni
  • gforce9
    #16
    Na vajon miért?
  • philcsy
    #15
    Miért van az, hogy ha a természet csinál kopár kietlen tájat akkor az hű de szép, ha az ember, akkor tönkreteszi a természetet?
  • philcsy
    #14
    Olvastad a cikket? Mar voltak mérések.
  • finizlik
    #13
    UNLEASH THE KRAKEN!
  • szabi0
    #12
    Bármit is találnak Kurt Russel elintézi.



    Lehet az egy piramis akár teli alien tojásokkal.
    Azokat megeszi.

    üdv
    szabi
  • metaljesus
    #11
    nem szoktam beszólni grammar nazi módjára de ez tényleg nagyon durva...
    és még csodálkoznak hogy a magyar gyerekek nem tudnak írni, mikor mindenhol ilyeneket látnak
    a kedvencem a magyar országimázs plakáton lévő "mindennap"
  • gombabácsi
    #10
    Filmötlet: a jég alatt felfedezik a tájat. Alagutakat ásnak, értékes ásványokra, kincsekre bukkannak. A több km jég alatt egész várost alakítanak ki. Megjelennek a terroristák, akció! Főszerepben Brucevillisz.
  • maestro85
    #9
    Hát ez jó! Most fognak még csak mintákat venni, hogy a "modelljüket" alá tudják támasztani? Fordítva működik a tudomány? Először begyűjtenek minden információt, és azután arra próbálnak modellt húzni, nem fordítva. Ezeknek a tudósoknak az idő mindent megold. Sokszor 50-100év távlatában nem tudnak számolni, csak spekulálnak, de azt sejteni tudják, hogy "millió éves távlatban mi történt". Ez a cikk megjelenhetett volna a BLIKK-ben is.
  • lordofchaos
    #8
    meg van

    Azért ez fáj. Legalább egy cikkíró legyen tisztában a magyar helyesírással.
  • gothmog
    #7
    Azokat lenyomta a Shoggoth.:)
  • Chocho
    #6
    Az elder thingsre gondolsz?
  • Prof William
    #5
    Csak nehogy felébresszenek valami Cthullhu szerű ősi borzalmat ami egymilliárd éve ott alszik a hegyek tövében. Ajánlott Lovecraft az Őrület hegyei c. kisregényét elolvasni mielőtt ezt a hírt véleményezzük. :)
  • KopaszIsten
    #4
    Csak nehogy alien-re bukkanjanak a jég alatt, mert mind megszívjuk. :P
  • xrt
    #3
    "Az eredmények hatására hamarosan fúrásokat indíthatnak a területen, hogy kőzetmintákat juttassanak a felszínre, melyek megerősíthetik a Nature szaklapban is megjelent modellt."

    Persze a tapasztalatok szerint ez csak a modell megerősítését szolgálják, semmi köze a kibányászható nyersanyagok felleléséhez. :S
  • globint
    #2
    Nem teszik tönkre. Először a mi érdekünkben kibányásznak, utána pedig rekultiválják, és beülteti zuzmóval.
  • szabi0
    #1
    Aztán lehet kitermelni az ásványi anyagokat, hogy az utolsó érintetlen földterületet is tönkretegyék.


    üdv
    szabi