97
  • lordsithlord
    #82
    Mint említettem, a valós készítők, azaz maguk a művészek a beszedett pénzből egy fillért nem látnak a saját bevallásuk szerint, tehát bárhogy is nézem, nem a készítőket támogatjuk a felárral. A gyártók, vagy másképpen a stúdiók szintén panaszkodnak, hogy ők alig kapnak ebből a pénzből (ezt már azért fenntartással fogadom).

    Szóval ha igazat mondanak, akkor ezek az összegek mire is mennek el? A jogvédők ilyen "sikeres" akcióira...

    Kérdem én, akkor ha megveszem 4-5x-ös áron a bolti lemezt, hogyan támogatom a művészeket, ha nem is hozzájuk kerül a pénz?

    De tovább megyek: ha veszek egy DVD-t a piacon 60 forintért, a boltban meg 300-ért, az ugye nem pár tízforint különbség, hanem az adathordozó valódi értékének többszöröse? Oké, leszámoljuk a bolt által rátett árrést, mondjuk, hogy az 100 forint, akkor is a jogvédők ezek szerint bezsebelnek lemezenként 140 forintot. Mármost, ha nekem van egy cégem, ami archiválásra elhasznál hav szinten 1000 lemezt, az máris 140ezer forint a jogvédőknek.

    Ismét csak megkérdezném, mirefel? Milyen jogon feltételezik, hogy én illegális anyagot fogok a lemezeimre írni? Ha meg más okoz nekik kárt, milyen jogon akarják azt tőlem behajtani?
  • AgentKis
    #83
    Filmek nélkül is létezik élet... Engem egyre inkább vonz.
  • leetjunction
    #84
    Járják csak a mozikat, úgyis egyre kevesebben látogatják, mert a dolgozó embernek vagy ideje, vagy pedig pénze nincsen rá, hogy 1 filmért több ezer forintot (család) kiadjon, amit csak 1x nézhet meg.

    Inkább letölti 1-2 hét múlva ~ DVD minőségben (igen, volt már rá sok példa) és szinte pár forintból az egész család otthon kényelmesen megnézheti a filmet.

    Ugye tudodjátok, hogy a jogvédőknek az a jó ha van ellenség ami ellen küzdhet?! Ellenség (hurr hurr kalózok) nélkül rájuk sem lenne szükség, mert nem kellene mit VÉDENI.

    @Artyy - Te nemdolgozol valamelyik jogvédő szervezetnek? - a neved miatt is gondoltam :DD
  • zord01
    #85
    Én még soha nem vettem fel semmit a moziban, de már a feltételezés is sért, pláne ha 1500-at fizetek egy (sok esetben csalódást keltő) filmért. Eleddig is csak a nagy kedvenc filmjeim új részeire ültem be, de ezek után arra se fogok. Marad a HBO...
    Kannyukat!!!
  • zord01
    #86
    Nah jó minőség: moziban gyenge. Ezt egész addig nem tudtam, míg a szomszéd srác nem épített egy házimozit. A következőből áll a cucc.

    Egy 280k-s LCD-s FullHD-s projektorból, egy 3,5 méter széles motoros vászonból, ami 120k-volt. (Hangsúlyozom, 3,5 méter SZÉLES, nem képátló, tudjátok az mekkora? Kvanagy. Aki nem hiszi, mérje le. És ezt a hatalams vásznat max 5 méterről nézzük. Sokkal nagyobbnak tűnik, mint egy mozis vászon a hátsó sorokból. És kényelmes plüss fotelből pizzával, sörrel...)
    És végül van még egy kb 100k-s hangrendszer (és még ez a leggyengébb láncszem, ezt még lehetne javítani).
    Ez így kb 500k. Ennyiért egy normális TV-t sem lehet kapni.

    Noh és ez a cucc agyonver bármilyen mozit. KB az a mozi élmény (képélesség, minőség tekintetében), mikor DVD-t nézünk rajta. Ha egy 720 vagy 1080P-s filmet nézünk rajta az sokkkkkkkkkkkkkkkkal durvább minőség. Agyonveri a mozi minőséget.

    A-GYON-VE-REI!!!!!!!

    De tényleg
  • finizlik
    #87
    Nem lehet 500k ért tv-t venni? :D
  • zord01
    #88
    Azt mondtam, hogy NORMÁLIS TV-t. Persze lehet venni 150k-ér is szép nagy plazmákat, (volt kolitársam most vett), és nem is rosszak, de egyfelől az igazán jótól még messze vannak, másfelől 117Cm képátlót (ami max 1 méter széles, vagy még annyi sincs)ne mérjünk már 3,5 méterhez.

    Amúgy ha azt vesszük maga a projektor meg a vászon "csak" 400k volt, a normális hangrendszert a TV-hez is meg kell venni.

    Tehát én azt mondom, hogy ha az ember vesz egy TV-t, és nem a legaljában gonolkozik, akkor tuti rá fog költeni 2-300-at. Ha nem a híradót nézzük rajta, hanem filmezés a cél akkor mindenképpen. Na most ehhez ha hozzá dob még 100k-t akkor egy radikálisan nagyobb moziélményben lehet része.

    Csak hogy értsétek. Nekem egy 140 centeis Sony-m van, de ha több pénzem lesz, legözelebb nem TV-t veszek, hanem projektort. Engem meggyőzött.

    A mozikat utána meg nagy ívben kerülöm. Max várok fél évet a lemezmejelenésre. Nem hiszem hogy az a pár hónap várakozás nem férne bele. Most nem mindegy hogy x, vagy x+6 hónapkor látom???
    És akkor a képminőség sokkal durvább, és ahogy mások említették már nincs fi*gszag, csámcsogás, bőgés, fujjolás, csak kényelem relax és még tekergetni is tudok.

    Jah és nem kell eltűrnöm, hogy alapból bűnözőnek néznek, kamerázgatnak, meg 6 izomagy járkál fel-le.
    A mozi bekhatja!!!!

    A 3D-től meg a Tranasformers 3 3Dvel végleg elvették a kedvem. Abban zéró 3D-volt.
    Ahhoz képes az Avatar is beszédülsz 3d-volt pedig az is nagyon visszafogott volt.

    Aki látta a 30 perces "Az űrállomás" c Imax 3D-s dokumntumfilmet, nah az tudja miről beszélek. Az vazze 3D-s volt...


    Amúgy meg ízlések és pofonok. Biztos sokan vangytok itt mozirajongók, nektek meg sok és kellemes mozis élményt kívánok!!! Ha már ilyen sok pénzt kiadtok valamire, legalább élvezzétek!
    Én továbbra is gyűjtök Projektorra...
  • mrlujoak
    #89
    Szerencsére még nem találkoztam éjjellátós "bagolykommandósokkal", de ha igen - mármint film alatt előttem, mellettem (...) szöszmötöl, és megzavar, ott akkor állok fel, és kérem vissza a film árát, és megy egy panasz a megfelelő helyre. Ha meg nem adnak vissza jegyárat, akkor rendőrségi feljelentés... Ennyit tehetünk, egyszer csak majd észbe kapnak hogy ezzel visszájára sül el...
  • Zoliz
    #90
    A jogvedoket csak a jogvedok nem utaljak. Elmennek a joggal a busba, hogy fogunk igy Cinedub verziokat letolteni ingyen az internetrol? Na mindegy kibirjuk ezt a negy hetet.
  • adampierson
    #91
    Kérdés!
    Ha én vennék egy ilyen matricás lemezt, ami mint írtátok ilyen jogon kerül több pénzbe, mint az a nem matricás, hogy nem lehet tudni ki mire használja, és ezért a szerzőknek van (elvileg) bevétele belőle, akkor szóval ha vennék egy ilyet, és mondjuk archiválnák egy netről szerzett filmet, az elvileg már nem lenne illegális. Nem? Hisz fizettem a szerzőnek azért, hogy esetleg ráírjam a cuccát a lemezre, vagyis akkor elvileg az már jogtiszta tartalom lesz? Csak kérdem... :)
  • adampierson
    #92
    Apám! Nem kellett volna egy szuszra leírni. :S Utólag elolvasva kicsit kusza. Azért remélem érthető mire vagyok kíváncsi. :)
  • gothmog
    #93
    Nem tudom, mennyiben fedi a te kérdésedet de it van némi állásfoglalás a letöltésekre vonatkozó „jogos-nem jogos, illegális-legális, mit szabad és mit nem” témakörben. Olvasd át.
  • adampierson
    #94
    Konkrétan erre a kérdésemre nem kaptam választ, de az egyik kérdés igen közel volt, mondhatnám már-már majdnem válasz arra amit kérdeztem. De ettől függetlenül igen hasznos olvasmány. Köszi. :)
  • B0nFire
    #95
    Na, hányak teszitek még fel ugyanazt a három kérdést, amit már vagy ezerszer megválaszoltak???!!!

    Az Artisjus válaszol
    Az Artisjus válaszol 2.
    Az Artisjus válaszol 3. - Am eddig kimaradt

    Olvasni, tájékozódni kell, nem hőbörögni!
  • winnie
    #96
    ez eddig egy válasz. hol a többi 999?
  • B0nFire
    #97
    >>ITT<< (Nem mintha ez nem lett volna már tízmilliószor belinkelve.)