39
  • a_n_d_r_e_w
    #39
    Fogadd meg a sajat alairasod legalabb :D
  • narumon
    #38
    Bla bla helyett inkább nézz utána mekkora baromságokat írtál.
  • Almacsuti
    #37
    bla bla bla bla ...
  • narumon
    #36
    Jah és erről beszéltem. Bár Almacsuti nyilvánvalóan klinikai eset, de hogy iphonet még távolról sem látott az ziher.
  • narumon
    #35
    Opp ez már klinikai eset...
  • Rage47
    #34
    azta :D
  • Almacsuti
    #33
    Kit érdekel 200ezerért az ájPhosh? Mikor 10ezerért vettem egy X8-at rátettem a 2.3-as Gingerbreadet és 10x annyit tud, olyan iPhosh-t megszégyenítő élő háttérképekkel, hogy ilyen a BÜDÖS ÉLETBE nem lesz se ájPhoshon se WinF*S Mobilon az tuti, ezen kívül is van még kb. 8000 előnye a két említett zárt kódú platformmal szemben:

    - mini jack dugós headset,
    - USB-ről töltöm,
    - a marketen nem kell Visa kártyával egy valag pénzt fizetni csak a regisztrációért mint az Appsz*rban.... ezenkívül az se utolsó szempont hogy nem kell másfél órán keresztül egy olyan ájTyúnsz nevű trójai bughalmazt se a gépemre telepítenem ami után az egész rendszer összefo$$a magát , vagy jobb esetben "csak" 4x belassul mint amilyen odáig volt,
    - nem kell egy valag pénzt fizetni a minőségi ingyenes szoftverekért, amikkel a teljesség igénye nélkül:

    - SIM kártya NÉLKÜL csatlakozok automatán bármilyen WLAN hálózathoz,
    - távvezérelem az otthoni gépemet,
    - Skype-ozok, GTALK-ozok és Videofonálok mindezt akár egyszerre is úgy hogy egy BÜDÖS, KANYI TIPLÁKOT NEM FIZETEK SEMMILYEN SZOLGÁLTATÓNAK
    - MINDEZT A NAP 24 ÓRÁJÁBAN MERT OLYAN JÓL BÍRJA AZ AKSIJA,
    - Orbot-tal sz*rrá titkosítva böngészem a netet , még az ún. titkosítatlan WLAN hálózatról is,
    - multitaccs, autogiroszkópos az egész operációs rendszere, épphogy csak a popsimat nem lefetyeli körbe,


    Úgyhogy ennyit az ájPhoshosról, 5ezerért talán cumiznék vele (haveri alapon) egyébként meg akkor se kéne ha fizetnének azért hogy szopjak vele. ENNYI.

  • narumon
    #32
    Na erről beszéltem....
    Természetesen ezerféle FLAC playerből válogathatsz!
  • moikboy
    #31
    "Még most is találkozni olyan emberrel aki szerint az iphone nem tud FLAC-ot vagy divx-et lejátszani"

    FLAC-ot nem is tud, csak Apple Losslesst.
  • narumon
    #30
    "Az alternativa az lenne, ha nem fejlesztenek az os-t, hogy megorizzek a kompatibilitast az osszes gyengebb hardverrel."

    Nem, nem is erre gondoltam hiszen ezt nem lehet kivitelezni; de azért valahol határt kellene húzni, hogy mi az a régi készülék amin nem megy és az ne egy viszonylag friss telefon legyen. Ezen kívül lehet úgy csinálni mint az apple, hogy a frissítés mindegyik telefonra elérhető, a régiekre is, de nem minden funkció fut a régin. Ettől függetlenül a felület és kvázi a hibajavítások elérhetőek. Szerintem ez egy igen jó módszer.

    "Esetleg lehetne meg az, hogy az upgrade soran novelik a verzioszamot, de az adott regi keszulek nem tamogatja az uj feature-oket. Ez utobbit csak az apple meri megtenni."

    Nah pont ezt írtam fent :)

    "Persze szaggatni fog a hd video, meg recsegni a hang, esetleg homokorazni, de azert megy."

    Nekem egyébként kezdetek óta ez a legfőbb gondom az androiddal, hogy tiszta PC világ. Van egy rendszer amit nem tudsz, hogy megy-e a telefonodon vagy nem. Meg kell nézni mik a minimális hardverkövetelmények, de akkor még nem biztos, hogy jól is megy rajta. Én ezt utáltam meg a PC-nél. Félre értés ne essék 15-22 évesen még én is a PC-t túrtam, bétákat telepítettem, stb stb, de az idő előrehaladtával teljesen más dolgok lettek fontosak. Most már odáig "butultam", hogy összerakott gépet veszek, nem magamnak rakom össze, a számítógép oldala pedig nem kerül leszedésre (régen nem is volt felrakva). És az élet más területein is ezt kedvelem - lásd telefon, autó, stb.

    "Peldaul egesz jo tulajdonsag a mass storage mod, amikor usb-s pendrive-nak latszik a keszulek egy pc-be dugva."

    Ilyet tényleg nem tud az iphone JB nélkül. Viszont azt tudja, hogy itunesban másolsz rá bármit és egy másik gépen másik itunesal leszeded. Kvázi ugyanaz csak az apple "politikája" miatt itunes kell hozzá. (ami mondjuk nekem nem gond, mert minden gépemen van, meg haveroknál is van jórészt). Ettől függetlenül még csak egyszer használtam ezt a featuret, mert mindig van nálam pendrive.

    "amikor wifi hotspot-kent lehet hasznalni."

    Természetes az iphone is tud wifi hotspot lenni.

    "Aztan a kedvencem, az upnp tamogatas, ami lehetove teszi a telefon desktop-janak vagy mediatartalmanak kikuldeset barmilyen upnp-s tv-re vagy hifi-re."

    Nem néztem mostanában, de tényleg nem tudott upnp-t vagy DLNA-t. Viszont egy kutyaközönséges wifi routerrel (amit a Trénet ingyen hoz ki), és az elérhető programokkal, köszönöm szépen ugyanezt megcsinálom. Vezérelem a media lejátszómat, a műholdvevőmet, sőt a felvett tartalmakat a telefonon vagy az ipadon visszanézhetem, stb stb. Szóval ugyanaz csak más néven fut.

    "Android alatt mindez gyarilag benne van minden keszulekben, modositas es hack-eles nelkul engedelyezve van es hasznalhato."

    Mint látszik a nagy része iphoneban is benne van csak vagy nem tudsz róla, vagy máshogy hívják, a lényeg, hogy kivitelezhető. Én azt veszem észre, hogy sokan azért tartjának "butának" az iphonet, mert nem ismerik. Még most is találkozni olyan emberrel aki szerint az iphone nem tud FLAC-ot vagy divx-et lejátszani, sőt olyannal is találkozom aki szerint a szabvány jack fülhallgató nem jó bele. Pedig ehhez nem kell mást tenni csak megnézni a telefont, még bekapcsolni sem kell.

    "Ha a gyarto mar nem tamogatja, az nem jelenti azt, hogy o kezzel nem rakhat fel barmit."

    Igen ennek a legnagyobb hátránya (az előnyökön túl), hogy a barátom ZTE, gyári androiddal nem tud egy csomó mindent, erre azt mondták itt a forumon is, hogy tegyen fel másikat. De hogy? Miként? Honnan? Stb. Többször leírtam, hogy ez egy informatikusnak talán nem gond, de egy teljesen más téren tevékenykedő embernek maga a horror. Applenél ez egy szinkronizálás és egy update gomb megnyomása. (Ez mondjuk inkább a ZTE hibája gondolom, de ez a fő gond az olcsó androidos telefonokkal - barátom tuti, hogy legközelebb nem vesz ilyet, azt mondta inkább összegyűjti a pénzt egy iphonera de nem szívatja magát még egyszer)

    "Android alatt meg mindenki azt csinal amit akar, nem nagyon vannak korlatozasok..."

    Agreed. Ezért mondtam már az elején is, hogy akinek ez kell azzal nincs is semmi gond, és akkor most négyszáznegyvennyolcadszorra is leírom, hogy a gond ott van amikor ez az ember akinek ezek az igényei, elmagyarázza, hogy az iphone szar, mert nem lehet széthackelni, meg akármit rárakni, stb stb, holott ez az emberek nagy részének nem szempont.
  • kvp
    #29
    "A nemrég debütált WP7 Mango már igen fejlett szolgáltatáskínálattal rendelkezik."

    A gond az, hogy a szolgaltatasok nem kulso fejlesztoktol jottek es nem erhetoek el kulso fejlesztok szamara. A kezelofelulet pedig szerintem nagyon ronda. Mar az encarta-nal sem volt az igazi, de azota sem javult, sot. Raadasul meg at sem lehet alakitani, sem a felhasznalok, sem a fejlesztok, de meg a keszulekgyartok sem tudjak atszabni a sajat izlesuk szerintire. A lemaradas pedig abbol ered, hogy jopar dolog hianyzik, ami mar a win mobile 6-os sorozatban is benne volt, de most le van tiltva. (pedig tovabbra is benne van a rendszerben) Arrol nem beszelve, hogy ahogy az apple-nel nem tartom nyeronek, hogy a ceg megmondja hogyan gondolkozzunk, a microsoft eseten sem jo az otlet. (bar sok embernek bejohet ha helyette dontenek mindenrol)

    "A zárt rendszerek soha nem a túlzott szabadságról voltak híresek, másfelől az optimalizáltság és egységes frissítés szempontjából ez igencsak előnyös. Az androidnál mindkettővel problémák vannak."

    Lehet, viszont a desktop windows sikeret is pont a lehetosegek adtak. A windows phone pont ezeket veszi el, ami szorakoztatoelektronikai kutyukent lehet hogy hasznos, de pl. az uzleti celu felhasznalast nagyjabol lehetetlenne teszi. Az android problemai pont azok amik ellenere a windows a legsikeresebb desktop os lett es maradt a mai napig. Arrol nem beszelve, hogy ha minden egyforma egy rendszerben, akkor csak 1 gyarto tud talpon maradni, mig ha egyedive teheto egy rendszer, akkor jopar ceg kijohet a sajat valtozataval, ami noveli annak az eselyet, hogy mindenki talaljon egy neki tetszot.
  • DjDano
    #28
    "A windows phone egyelore nagyon le van maradva, meg nem igazan lehet rola barmit is mondani, de elso ranezesre tul szigoruak a felhasznalokkal es a fejlesztokkel, es nem adnak nekik eleg szabadsagot."

    Le van maradva? Ez hülyeség... Az tutira látszik, hogy nem ismered a rendszer. A nemrég debütált WP7 Mango már igen fejlett szolgáltatáskínálattal rendelkezik. A kezelőfelület egyesen veri az Androidot.

    A zárt rendszerek soha nem a túlzott szabadságról voltak híresek, másfelől az optimalizáltság és egységes frissítés szempontjából ez igencsak előnyös. Az androidnál mindkettővel problémák vannak.
  • kvp
    #27
    "És ez miatt szivatják a régi vásárlóikat? Nem mondom jó ötlet!"

    Az alternativa az lenne, ha nem fejlesztenek az os-t, hogy megorizzek a kompatibilitast az osszes gyengebb hardverrel. Esetleg lehetne meg az, hogy az upgrade soran novelik a verzioszamot, de az adott regi keszulek nem tamogatja az uj feature-oket. Ez utobbit csak az apple meri megtenni.

    "Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy a google szívatja az a népet"

    Inkabb a gyartok, mivel a google kiadja az osszes verziot, amit barki felrakhat a regi keszulekere is. Persze szaggatni fog a hd video, meg recsegni a hang, esetleg homokorazni, de azert megy.

    " kiváncsi lennék, hogy funkciónalitásában mit nem tud, mert erre még soha nem jött válasz,"

    Peldaul egesz jo tulajdonsag a mass storage mod, amikor usb-s pendrive-nak latszik a keszulek egy pc-be dugva. Hasonloan elonyos a network share, amikor halozati meghajtonak latszik. Ilyen a network share, amikor wifi hotspot-kent lehet hasznalni. Aztan a kedvencem, az upnp tamogatas, ami lehetove teszi a telefon desktop-janak vagy mediatartalmanak kikuldeset barmilyen upnp-s tv-re vagy hifi-re. Tovabbi tudas meg a file sharing ami lehetove teszi, hogy barmelyik alkalmazas altal kezelt file-t be lehessen tolteni barmelyik masikkal. Igy a bongeszovel vagy email klienssel letoltott file-ok megnyithatoak egy masik programmal, esetleg felmasolhatoak egy pc-re/-rol, mindezt kulon szoftver telepitese es teljes szinkronizacio nelkul. Persze egy jailbreak-elt iphone is kepes ezekre, de a feltoretlen verziokban mindez szandekosan le van tiltva. Kb. mint a vagolap es a multitask ami gyarilag mar az elsoben is benne volt, de csak kesobb (egy os 'upgrade' utan) engedelyeztek. Android alatt mindez gyarilag benne van minden keszulekben, modositas es hack-eles nelkul engedelyezve van es hasznalhato. Tovabba mindenki ugy frissiti a keszuleket ahogy akarja. Ha a gyarto mar nem tamogatja, az nem jelenti azt, hogy o kezzel nem rakhat fel barmit. (akar egy tetszoleges emulatort vagy desktop linux-os programokat, vagy egy komplett win98-at) A lenyeg, hogy szabad barmire hasznalni az android-ot. Minden os verziohoz tartozik egy api verzio, amit akkor tud teljesiteni egy keszulek ha az adott api tudasat tamogatja a hardver. Ezert van az, hogy teljesitmenyben gyengebb, de jobb minosegu hardverrel szerelt android-os keszulekek kepesek magasabb api level-t es ezaltal magasabb os verziot tamogatni, mint egy eros, de a specifikaciot eppen hogy csak meguto keszulek. Ugyanez igaz a desktop linux-ok es windows-ok mukodesere is, mivel az android egy univerzalis embedded/mobile/desktop/server os, szemben a szandekosan lebutitott iphone-nal.

    A windows phone egyelore nagyon le van maradva, meg nem igazan lehet rola barmit is mondani, de elso ranezesre tul szigoruak a felhasznalokkal es a fejlesztokkel, es nem adnak nekik eleg szabadsagot. Mondjuk ebben az ios sem jobb, egy background audio/network feladat megirasa eleg sok mesterseges akadalyba utkozik. (persze a kivalasztott partnerkekre ez nem vonatkozik, csak az atlag fejlesztokre) Android alatt meg mindenki azt csinal amit akar, nem nagyon vannak korlatozasok...
  • DjDano
    #26
    Ha újdonságra vágysz, vegyél új mobilt, ez a filozófia... Hosszabb távon ez a Windows Phone-nak kedvez.
  • narumon
    #25
    "Peldaul a hang kezeles egyre kisebb keseltetesu hardvert kovetel, amit sok elso es masodik generacios androidos keszulek nem tud teljesiteni."

    És ez miatt szivatják a régi vásárlóikat? Nem mondom jó ötlet! Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy a google szívatja az a népet, csak ezt a sok antiapple troll inkább a másik oldalra vetíti ki. A zenei appok összehasonlítását (ahol gondolom jól jönne a kisebb késleltetés) már le sem merem írni...
  • narumon
    #24
    Azért a sok fika között kiváncsi lennék, hogy funkciónalitásában mit nem tud, mert erre még soha nem jött válasz, csak a zefemrádió niccsenbenne, meg a blútúton nem tudom a havernak átküldeni a warezt...
  • narumon
    #23
    Éppen néztem, hogy nem éri meg USA-ból rendelni, nem jön ki olcsóbban mint itthon. Ha éppen kint vagy és megveszed úgy igen, de postázva már nem.
  • kvp
    #22
    Nem tudom feltunt-e valakinek, hogy ahogy a macosx fo verzioja sem nott az elmult idoben, ugy az ios sem nagyon valtozik. Ez nagyjabol azt jelenti, hogy semmilyen alapveto fejlesztes nem zajlott. A iphone tudasat pedig joreszt ugy fejlesztik, hogy az elso korben letiltott dolgokat szepen egyesevel engedelyezik. Semmilyen radikalis valtozas nem tortent, mig android eseten eleg fo verziok kozott eleg durva modositasok tortennek. Az upgrade megszuneset az okozza, hogy a hardver nem felel meg az uj elvarasoknak es ez nem teljesitmenybeli hanem architekturalis problema. Peldaul a hang kezeles egyre kisebb keseltetesu hardvert kovetel, amit sok elso es masodik generacios androidos keszulek nem tud teljesiteni. Persze a legmodernebb iphone sem, de ios alatt nincs is ilyen elvaras, tehat jo a regi technologia, ami olcsobb gyartast tesz lehetove, ezert a magasabb arak miatt no a ceg profitja. A google meg a tudast noveli, csokkentve ezzel a hardver gyartok profitjat.

    ps: Az open source valtozatbol a legfrissebb is felrakhato a legregebbi hardverre is, de olyan is lesz a teljesitmeny. (bar mukodni azert fog, legfeljebb homokora lesz par helyen) Arrol nem beszelve, hogy bizonyos feladatok (pl. hd video streaming) elegge szaggatnak a regi hardvereken, de ez viszont mar a nyers teljesitmeny hianya miatt van. Az apple ezt ugy oldja meg, hogy a regi hardvereken nem engedelyezi az uj feature-oket. Tehat a frissites csak a verzioszamot noveli, a tudast nem. Igy azert viszonylag konnyu tamogatni a regi hardvereket is.
  • 5c0rp330n
    #21
    mintha az ios5-ben barmi lenne ami minimalisan is megterhelo lenne. csont ugyanugy nez ki az egesz rendszer, mint 4 evvel ezelott, es funkcionalitasban is nevetseges amit tud.
  • aronvirginas
    #20
    Mellesleg ez a "gyenge a hardver" elég marketingszagú addig, amíg a több mint 2 éves iPhone 3GS viszi az iOS 5-öt.
  • aronvirginas
    #19
    Nexus S-re lesz 4.0, nyugodtan megveheted
  • Mathiassa
    #18
    Sziasztok!

    Gondolkodok egy Google-Samsung Nexus S vásárlásán. Érdekelne, hogy erre vajon kijön a 4.0-s Android, vagy már ennél is gyenge a hardware.

    OFF:

    Az is érdekelne, hogy milyen Androidos telefont ajánlanátok a Nexus S árkategóriájában.
  • G_ArchAngel #17
    Az iPhone 4S induloara 190k HUF, a Galaxy Note-ot 600 EUR-ra tippelik (305 volt ma az EUR), csucs Blackberry-k szinten ekorul vannak Amazonon.
    Miert nem lehet elfogadni, hogy van ami draga, van ami olcso?
    Az elet teruleten minden fogyasztasi cikkre igaz, hogy annyit er, amennyiert megveszik.
    Telefont pedig lehet elozfizetessel, 0 Ft-et elhozni, nem mindenki ad ki erte szazezereket. Van akinek a cege veszi, van aki vallalkozasaba viszi be eszkozkent.
  • fergusonpapa
    #16
    miért olvassod ezt a cikket? miért szóltál hozzá?

    megoldás : 3310es

    ágyőő
  • Petka
    #15
    Az mikor jön, hogy valaki csak telefonálásra akarja használni és leszarja az egészet?
  • BaLeeX
    #14
    A szifonok árazása az USÁban teljesen rendben van, nem is emelkedik ki a többi telefon közül árban, egy korrekt telefon, korrekt szolgáltatásokkal normális áron.

    Hogy itthon (az amúgy szarul kereső, folyamatosan a fizetés miatt nyöszörgő) a népről le tudják húzni érte a dupláját azt meg is érdemli aki megveszi.

    Bár aki azért veszi, mert az luxus, hogy kibasz egy telefonra 200-250k-t és tudja villogtatni, na ... arról is meg van a véleményem. :))
  • asysoft
    #13
    És én még azt hittem, a Motorola bekebelezésével abból "etalon" gyártót fog faragni a Google, kvázi kikényszerítve a normális támogatást a többi gyártóból...
    "...a hardveres összetétel ma már elavultnak számít, így nem várható el az Android 4.0 megfelelő futtatása."
    Bullshit. 1 GHz Snapdragon processzor, 512 MB RAM, Adreno 200. Majdnem ilyen hardware van az Xperia Arcban (leginkább GPU lett erősebb Adreno 205, illetve kisebb csíkszélesség mellett készül a SoC), és arra ugye érkezni fog...

    freemanone (#10):
    Ne foglalkozz vele, csak Arrakistor legújabb inkarnációja, SG egyik legnagyobb trollja. Néha olyan érzésem van, hogy MS pénzeli, hogy járassa le a "másik oldalt":)
  • csimmasz
    #12
    Ezen én is elmosolyodtam.
  • sanyicks
    #11
    a szifon luxus? max idiótáknak :)
  • freemanone
    #10
    a cikkhez: lesz majd nem hivatalos verzió :)

    OFF: almacsuti, ne járasd le a droidosokat köszi :) Nincs baj a szifonnal, csak túl van árazva. Az Apple neve egyenlő a luxus termék kategóriával. Innentől kezdve nincs mit csodálkozni, de azt, hogy szar távolról sem mondanám. Még azt sem mondanám, hogy túl drága lenne, mert egy felsőkategóriás android is kerül annyiba.
    Mielőtt jön a flém, sony ericsson xperia play tulaj vagyok és nem stock rom-al.
  • tomboy013
    #9
    Van aki szereti az igényes dolgokat van aki meg igénytelen. Ezen felesleges vitázni =)
  • hurkaur
    #8
    Almacsuti, ha nem viselkedsz szolni fogok az orvosnak, hogy zarjon vissza es adjon ujra tablettat.
  • intrex
    #7
    Almacsuti, használd egészséggel a lakossági ezermester telefonodat, ami minden tekintetben odabadsz az iphone-nak. Én viszont szeretem a luxust.
  • Almacsuti
    #6
    Az Android, különösen a Gingerbread óta akkorát ráver az iPhoshokra, hogy nemhogy orr, de testhosszal viszi nálam a pálmát, olyan szinten megalázza, mind árban, mind teljesítményben , tudásban, hogy az EPL jól teszi ha csendben meghúzza magát és leül a kispadra. A marketen található cuccok, még az ingyenesek is GIGANTIKUSAT odab@sznak az appsztórban található drága és zárt forráskódú trójai szoftvereknek. Szóval ha drágán akarsz sz@rt venni, akkor ajánlom figyelmedbe az iPhoshokat, ha viszont olcsón akarsz jót, és tudni akarod, hogy nem sunnyognak hátadmögött a zárt forráskód leple mögé rejtett integrált trójai szoftverekkel, akkor viszont Androidos készüléket vásárolsz. Ennyi.
  • aronvirginas
    #5
    Lesz rajta Android 4.0, maximum nem hivatalos
  • Blasta
    #4
    Mielott elindulna a flém, Android tulaj vagyok lassan 2 éve.
  • Blasta
    #3
    Nem, nem kell pár év, az Apple termékei már régóta ilyenek, lásd:



    18 hónap??? Vicc basszus...
  • Cat #2
    Régen a Windowsok ugyanígy pörgették a PC piacot, mivel a kereskedők egyenesen követelték a Microsofttól, hogy szabjon meg keményebb hardverkövetelményeket. Sok cég/felhasználó csak azért váltott, hogy az új windows fusson náluk.

    Most úgy látszik ugyanez lesz mobiltelefon téren is egy ideig. Kell még néhány év, mire beáll a hordozható kütyük piaca, és időtállóbb termékeket lehet vásárolni.
  • conjurer
    #1
    Gondolom ez az jelenti, hogy nem lesz olyan telefonra szendvics, amelyiknek kevés a belső memóriája. (az összes 1 évnél régebbi HTC!?)