46
  • dyra
    #6
    "Egy ideje már tudjuk, hogy a világegyetem fizikai állandói az élet fenntartására vannak hangolva, most azonban úgy tűnik, ehhez a listához hozzá adhatjuk a víz kvantum erőit is."

    Ez pontosan így van. A sok véletlen érdekes nagyon besegített az életnek. Valószínűsítem, hogy az élet csak úgy nyüzsög odakint. Nagyon remélem, hogy az új távcsővel nem egy exobolygó légkörében fognak oxigént találni ami egyértelműen bizonyítja majd, hogy nem csak a földön van élet.
  • Molnibalage
    #5
    A gravitációs állandó nem állandó, és a Földön is csak kávzi állandó...
  • Büdös Bohóc
    #4
    Ajánlok majd esetleg egy könyvet neked, abban nagyon hosszú rész szól arról, hogy mennyire pengeélen táncolnak a világegyetem állandói és hogy szinte semmi nem lenne, ha picit más lenne az értékük. Csak példának mondjuk a gravitációs állandót, de lehet sok mást is, szinte minden érték olyan, mintha arra lenne beállva, hogy lehessen élet. Ezzel résszel én se értek egyet, inkább azt mondom, hogy az élet ki tudta használni a helyzetet. Szerintem valamiféle evolúcionális alakulása van a világegyetem(ek)nek, folyamatosan készülnek el az újabbak, mások megsemmisülnek és mikor a random folyamatok úgy állnak be, hogy az állandók kb ilyen értéket vesznek fel, akkor lehet akár élet is. Vagy lehet más kombináció is, de annyira ki volt már ez vesézve, hogy nagyon kevés értéktartomány az, ami egyáltalán valami látható dolgot eredményez, nem hogy ÉLETET IS.
    És teljesen logikusan végig lehet menni minden állandón, bármelyiket is megváltoztatod (némelyiket kicsit drasztikusabban lehet, másokat meg szinte egyáltalán nem) akkor mi történhet és rájössz, hogy nem lenne élet, ha nem az lenne az állandó, ami.
  • dorje
    #3
    Hája, olyan ez is, mint amikor a natgeon azt mondják pl, hogy "...és a rózsák a kártevők ellen való végekezésképpen tüskéket növesztettek...".
    Mivan???!!!
  • Zedas
    #2
    "Egy ideje már tudjuk, hogy a világegyetem fizikai állandói az élet fenntartására vannak hangolva"
    Hátpersze. Jóistenke így találta ki.

    Az nem lehetséges, hogy az élet azért lett pont olyan, amilyen, hogy a számára legoptimálisabb fizikai folyamatokat ki tudja használni a minél hatékonyabb túlélés érdekében? Ha mások lenne a fizika, akkor más lenne az élet is, és akkor is azt mondanák, hogy "jé, dehisz a fizika pont úgy van kitalálva, hogy jó legyen az életnek.".

    Baromság.
  • Locutos
    #1
    "Egy ideje már tudjuk, hogy a világegyetem fizikai állandói az élet fenntartására vannak hangolva, most azonban úgy tűnik, ehhez a listához hozzá adhatjuk a víz kvantum erőit is. "

    Ezt ki mondta? Az eredeti cikk, vagy az sg.hu cikk író? Na mert szerintem ez nemigaz, sokszor olvashattuk itt is hogy a természet rengeteg, akár végtelen törvényeket rejtegethet(és meg is teszi szerintem) ebből kifolyólag miért kell azt mondjuk hogy az egyedi esetből lett az összes többi?
    Ilyen erővel vallásosak is lehetnénk.