173
Samasung GT-S 5830 Galaxy Ace
  • Tarajos Sül
    #133
    Egyébként be szoktam zárni a feladat kezelőben a fölösleges dolgokat, ha olyan kedvem van, de nem töltöm tele a telefont mindenféle ingyenes alkalmazásokkal a playról(ezt régebben tettem), inkább csak netezek vele, zenét hallgatok(live streamon keresztül is, ha marad Mb) és telefonálok, nah meg a lámpát is szoktam használni elég sűrűn, mivel az embernél szerintem a legalapvetőbb dolog, ami mindig nála van, az a telefon, egy lámpa meg foglalja a helyet, szóval jó ha minden kéznél van, és még a zsebemet sem nyomja.. :)
  • Tarajos Sül
    #132
    "Nokiát mostanában bűn venni szerintem..."

    Nem hiába volt durván 6 évig csak nokiám.. :D
    Nekem tetszik.. :) 3 telefonom volt, mindegyik kb 2 évig volt használatban, aztán meguntam, lekopott ez az, újdonságra vágytam stb.
    Ha nem lenne ez az ace, és nem lenne sehol sem hűségem, akkor nokiát vennék, mert a szolgáltatónak is már befizettem kb 8 havi díjat.
    DE amugy megoldódott a probléma. :)
    Legalábbis egy időre, vagyis úgy értem, hogy inkább nem kiabálom el.. :D
    A telefon USB aljzatjában volt egy kis mágnes darabka, és gondolom az zárta rövidre a érintkezőket, vagy elég nagy tévtartó volt a csatlakozónak, hogy ne tudjam bedugni teljesen.
    Ez elött firmwaret is frissítettem, ugyanúgy kikapcsoltam, de vissza nem kapcsolt már, attól féltem, hogy a frissítés megszakad, és akkor a szervízből is elhajtanak.. :/
    Azt vettem észre, hogy nem mindegy, hogy dugom be az USB kábelt(mert nem mindig érzékelte a töltőkábel csatlakozását.)
    ..és akkor láttam azt a kis mágnesdarabkát, mivel nem tudtam kiütögetni sem, mint egy szöszt, vagy porszemcsét.
    Ezután ki is kapcsoltam, vissza is tudtam kapcsolni, töltőkábelt is érzékeli, szóval no para. :D
    A samsung nem csak annak köszönheti az eladási statisztikát, mert samsung, hanem mert biztos kockáztatott, befektetett, és nagyobb mennyiséget olcsóbb darabáron tud megvenni, így nagy hasznot tehet rá, de mivel olcsón vesz, így olcsón is tudja eladni.
    Ez kb olyan, mint a győri édes jó reggelt keksz dobozban. Az egy darab olcsóbb, mintha külön egy darabot vennél..
    Ezzel csak azt akarom mondani, hogy én is azért vettem ezt a telefont, mert ahhoz képest olcsó volt, hogy milyen sok mindent tud, és nem azért vettem, mert samsung. :)
  • Morphin
    #131
    Figy...szerintem a Samsunggal semmi probléma nincsen,nem hiába döntöget eladási számokat.Gondolj bele, hogy egy számítógép is tele lesz szutyokkal ha néha nem tisztogatod vagy rakod újra a rendszert.(attól függ mennyit telepítgetsz stb stb) Ez az okostelefonoknál is így van...foglalkozni is kell vele néhanapján.Én minnél előbb elvinném a szervizbe..lepucolják neked és teljesen jó lesz hacsak nem hardveres a problematika.
    Én S-emre van még 1 hónap gari talán, de már lassan egy éve buherálom rajta a szoftvereket és kutya baja nincsen.
    Nokiát mostanában bűn venni szerintem...
  • Tarajos Sül
    #130
    Na megint életre kelt, töltés melett a bekapcs gombot nyomkodva. :)
  • Tarajos Sül
    #129
    kegyek=ketyeg
  • Tarajos Sül
    #128
    Nagyon nem örültem neki, hogy nem vehettem nokiát.. :/ de ez az ace azt tudta, amire nekem szükségem volt, és jóval olcsóbb volt, mint a nokia..
    Hátttt.. :/
    Hű lehettem volna ahhoz a magam féle gondolkodáshoz, hogy inkább vegyek meg valamit drágábban, de az meg is éri az árát..
    Nem azért vettem telefont, hogy szoftvert frissítgessek, meg szervízbe menjek vele, attól függetlenül, hogy több, mint egy év még van rá.
    Most is egyébként tök halott a telefon, úgyanúgy nem csinál semmit.. Nem érdekelne, ha nem működne, mert van telcsim, csak nem érintős, és én ezt hűséggel vettem meg, amin pedig kegyek az 500Mb adatforgalom, szóval ha nem használom el, akkor a semmiért fizetek a szolgáltatónak.. de mind1, ez egyéni problem.. :D
    Ma kikapcsoltam, hogy beletegyem a sim-et, és használjam tovább az ace-t, de b_szott visszakapcsolni.. :/
  • Morphin
    #127
    Ezt a fel-felvillanást valamilyen program okozza.Apum és barátnőm Galaxy S2-esén is volt meg az én S-emen is.Letöröltem pár programot amit amúgy sem használtam és megoldódott.
    Névjegyeket meg szinkronizáld le a gmail fiókoddal és nem lesz ilyen gond.
    Nekem is mostanában volt ez a felvillanós problem...párszor felhívtam így zsebben lévő telefonnal barátnőmet.Meg volt olyan hogy a mellkasomnál lévő zsebben volt...mire kivettem lerakta magát rezgő módba,bekapcsolta a GPS-t és iGo-val navigált éppen. :D
  • Tarajos Sül
    #126
    Nekem olyan még nem volt... de csak megadta magát, sikerült bekapcsolni.
    csak kitartás kérdése.. :D
    viszont tényleg nem tudom, hogy ront-e a helyzeten a szoftver frissítés, vagy nem, szervízbe meg nem viszem..

    Rájöttem, hogy benne maradt az összes névjegyzék.. o.O mondom, ha ez nem kapcsol be, nekem végem.. :/ :D és meghallgatott. :D
    Egyébként szokott villogni is a kijelzője még mindig, csak úgy magától, amikor kijelzi az időt, mintha lent, a középső gombot nyomnám meg, még töltés közben is, aztán van, amikor abbahagyja.
  • pxxl
    #125
    Olyan nekem is előfordul h hallgatom a zenét és csak úgy pause lesz. O_o
  • Tarajos Sül
    #124
    Hát arra majd nekem is szükségem lesz, mert most "fekete" halálban van a telefonom.. :D :/
    Tök sötét a kijelzője, csinálhatok én vele bármit, akku töltöttségi szint félig van, töltőt rádugom nem reagál, bekapcsoló gombot meg nem is említem akkor már, hogy hányszor nyomkodtam.. :D
    Előjele, hogy még bekapcsolt állapotban nem veszi a töltést, és amikor "újraindítom", hogy hátha megjavul, akkor dühítí fel az embert, és mintha csak egy kuka hiányozna neki.. Szerencse, hogy még van rá gari, de nem nagyon vinném el, mert van már tapasztalatom, ha a hibát megoldják, az melett más megy tönkre. Így jártam a nokiámmal, és azon még bluetooth se volt, se MP-s kamera, akkor ezzel a "hiper-szuper" telefonnal mit művelnének? :/
    Volt már ilyen 1x, kiszámíthatatlan idő múlva minden megy újra, csak ilyenkor mintha semmi esély se lenne, hogy ez továbbra is telefonként fog funkcionálni.. :D
    Azt hiszem, ha megadja magát, és bekapcsol, akkor megfrissítem a szoftverét, mert még a gyári van rajta. Azon kívül néha elkezd szaggatni a zene(bármelyik legyen), és egyszer csak leáll, de mintha stoppal állítottam volna meg, úgy visszaáll nullára.
    Ma hívott anyám, még a csengőhang is szaggatott.. :D, ahogy felvettem(viszszintes csusztatás), még az is akadt, de csak tudtam vele beszélni.. :D
    Kelett nekem samsungot venni... :/ de ez olcsóbb volt. Az első 3 telcsim nokia volt, nem volt velük semmi szoftveres probléma, ez meg itt b@szakodik.. o.O
  • JaSoN HuNTeR #123
    Melyik a legújabb hivatalos frissítés? ACE1
  • Palinko
    #122
    áh a tetején kell nem az allján :D
  • Palinko
    #121
    hmm most vettem 7500 ast és nem tudom szétszedni, hogy beletegyem az akksit :D pedig van rajz is de széttörik a körmöm :D
  • JaSoN HuNTeR #120
    Nekem még az szokott lenni hogy hívnak és felveszem és szétkapcsolja a vonalat mintha leraknák a telefont, elég sokszor csinálja[Zárt helyen, házba stb] , nem tudom hogy ez most a telefon vagy a szolgáltató hibája.

    Valaki tapasztalt még hasonlót?
  • pxxl
    #119
    T-mobilnak hol nincs térerőproblémája :D pesten kész káosz a szolgáltató...
  • JaSoN HuNTeR #118
    térerő problémát esetleg tapasztalt a készülékkel? T-Mobiles vok.
  • SpeedXHUN
    #117
    Megértem,csak Galaxy S en nincs ilyen probléma,minden elindul error nélkül.
  • Tarajos Sül
    #116
    "különböző oldalakról letöltött apk játékok"

    Háttt... :/ :D
    Én ilyen kis ingyenes szrokat töltöttem le a google playról, igaz, hogy már meg is untam őket, vagy kijátszottam.. lényeg a lényeg, hogy 100-ból 90-95 játék mindig elindult.
    Tudom, hogy más oldalakon a komolyabb/full verziós játékokért nem mindig kell fizetni, de itt a rizikó, amit említettél.
  • SpeedXHUN
    #115
    Tudna valaki segíteni?
    a teló: =S5830 Galaxy Ace=
    A probléma,hogy különböző oldalakról letöltött apk játékok 80% nem indul el,vagy errort ír ki indításnál,mi lehet a probléma,hogy mindegyiknél ez a hibajelenség?
  • Foxy0
    #114
    wifi lett volna csak nem volt olyan fiókom
    (de már megoldódott lelet adva a szervizbe)
  • Falkon
    #113
    Google accountba kell belépni! Ehhez net kell!
  • Foxy0
    #112
    üdv
    a telefonon volt olyan rajta hogy rajzmintás feloldás de túl sokat próbálkoztam és kér valami bejelentkezést

    vki tudna segíteni nem tudok belépni a telefonba
  • Tarajos Sül
    #111
    ..mégiscsak lehet ezzel a samsung headset-tel zenét léptetni, de majdnem, hogy pergetni kell a gombot..
    avagy 3x4x egymás után megnyomni nagyon gyorsan.
  • Tarajos Sül
    #110
    Előzőhéten vasárnap megvásároltam ezt a headset-et a samsung galaxy ace telefonomhoz, pont jó a színe is, és a kedvenc boltomból. :)
    Egész jól szól, nagyon brutálisan adja a mély hangot, mindenfajta recsegés NÉLKÜL. :)
    Azonban a rajta lévő gomb csak a zene pause-jára szolgál, és újbóli elindítására, ha a rádiót hallgatom, azt is lelövi, és kapcsolja az éppen megállított zenét.
    Ez nagyon zavaró, mert a nokia ennél sokkal jobb volt, ott a zenét léptette.. Most tényleg mi értelme ennek? Ennyire ne legyen már kényelmes az ember, hogy fél centit feljebb megmozdítja a kezét, és kihúzza a fülest a füléből. :) Sokkal jobb lett volna, ha zeneléptetőt varázsolnak bele ők is. A másik, hogy nincs rajta egy csatt sem, sem csipesz, így kicsúszik az ember füléből a headset a vezeték súlyától, vagy ahogy mozgatja a telefont.
    ..de a nokiához képest, ennek egész jól bírja az akkuja a zenehallgatást. Netezés közben úgy lemegy, mint lavina a domboldalon.. :D de nokia pl. ennél sokkal jobban merült zenehallgatás közben.(Nokia 5130-as)
    Harmadrészt, vagy negyedrészt, nem tudom már, szokott nektek villogni a telefon kijelzője, mutatva az időt,mintha ti nyomnátok meg a "kezdőlap" gombot alul?
    Nekem gondol egyet, és elkezd villogni, de van, amikor nyugszik. :)
  • Tarajos Sül
    #109
    Nekem is ilyesmi, de nem 1-2 perc alatt esik le ennyire, inkább fél, nagyon maximum 1 óra alatt..
  • davidka003
    #108
    Haha
    Egyébként lehet hogy csak rosszul méri.
  • MANOWAR
    #107
    esetleg aksi formazas volt-e ? (14-16 ora)
  • Morphin
    #106
    Újraindítás volt már? Milyen rom van rajta?
  • Merkaba
    #105
    sziasztok! biztos volt már téma de nem bogarásznék nagyon, de barátnőm most kapott egy Ace-t és az akksija brutál. töltőről levétel után kb 1-2 perc alatt 82%alá esik. kettesével megy le pillanatok alatt. Root nélkül lehet ezt korrigálni vhogy? és mi az a "cella készenlétben" mert az zabálja a legtöbbet? válaszokat köszönöm!
  • Ferenc4
    #104
    kijelző csere
  • miki10
    #103
    4 napja wc-be esett az ace. és azota megszárítottam és müködik minden, csak hát a képernyő ilyen foltos lett.:S Most ott víz van a képernyő előtt vagy hibás a kijelző? mit csináljak vele szárítsam még?

    itt egy kép róla
    http://kephost.hu/share-18E3_4F8ED9A7.html
  • MANOWAR
    #102
  • pxxl
    #101
    nem tudja vki, hogy miért indít el a teló magától 3-4-5 térképet? tök idegesítő, hogy folyton futnak. -.-
  • Chamelia
    #100
    Köszi a választ, csak kár, hogy nem ezt kérdeztem, és köze sincs a problémámhoz :) Mintha el sem olvastad volna, amit írtam.

    Először is nem írtam olyat, hogy ez hiba. Csak nem szeretném ha ezt mindig jelezné a teló, mert 20mb az még nagyon sok mindenre elég.
    Nem fut felesleges alkalmazás sem. Ami neked az, az nekem nem biztos, hogy az. Nem használok olyat, aminek a cache-e tömi a memóriát.
  • MANOWAR
    #99
    Chamelia, nem a "hiba" uzenetet kell letiltani, hiszen az neked segit, hogy ne legyen problemad a kessobiekben. Hanem pl a rengeteg feleslegesen futo alkalmazast kell leallitani. Ezeket megtudod lesni a beallitasok/alkalmazasok/futoszolgaltasok-nal vagy a memoria hasznalatnal.
    Attol, hogy leallitod a folyamatokat termeszetesen amikor szukseg van ra elfognak indulni.
    Ui: Ha megis letiltod az uzenetett (valahogy :)) akkor jonnek a fagyasok a program instabilitasok, doksi vesztesek ha belso memoban vannak, stb.
  • Chamelia
    #98
    Sziasztok!

    Amikor már csak 20mb szabad hely van a teló belső memóriájában, akkor jön az üzi, hogy: "a telefon belső tára majdnem megtelt" és az értesítési területen egy kis ikon állandóan jelzi is.

    Na ezt az üzit nem lehet valahogy letiltani?
  • Tarajos Sül
    #97
    Én már frissítettem a Nokia 5130-asomat, igaz nokia, de belassult utána.. Ezért félek a saját Ace-m frissítésétől, ha engem kérdeztek..
    ..viszont amikor a 5200-t frissítettem az jobb is lett, igaz nem sokkal..
    S
    Szóval ha már nagyon megunom a mostani adnroid verziót, akkor frissítek én is, és leírom majd ide a tapasztalatokat..
    De hamár irok..
    Szokatlan az, ha kb 30 percig pl. ide irok mobilneten keresztül a SG acemról, akkor lemegy az akkuszint 10-20%-al?
    Ha nem használom sokat, és kb 50-60% az akku, akkor egy mobilnetes használat után legyen az 5-10 perc, ez a 50-60% máris leugrik 20 % körülire..
    Ki tudnám én deríteni, hogy az akku adja-e a ráírt 1320 vagy mennyi mAh-t, csak ha adná ezt a teljesítményt, akkor még mindig nem tudnám eldönteni, hogy helyes-e, ha maga a telefon elektronikája ennyire leszívja..
    Ha pedig csak 1000-900mAh-t bírna az akku teljes feltöltés után(vagy kevesebbet) akkor is jó kérdés lenne, hogy ha veszek egy másik akkut, azt nem-e fogja-e ugyanilyen sebességgel lemeríteni a telefon..(mert akkor lehet, hogyha jó lenne a telefont, akkor az akku névleges teljesítményének háromnegyedével is többet lehetne használni a telefont..)
  • JaSoN HuNTeR #96
    ja 2.3 verzióval.
  • Ferenc4
    #95
    Frissítettem a telefont a Samsung Kies-en keresztűl.A videokamerában eddig 320x240 felbontás volt a legnagyobb,most 640x480 felbontás is választható.Ki próbáltam,sokkal szebb videókat csinál.

    Amikor vettem a telefont,ez az egy dolog nem tetszett benne hogy rossz minőségű videót készít,de a problémám meg oldódott...
  • pxxl
    #94
    ty