173
Samasung GT-S 5830 Galaxy Ace
  • pejdli2
    #173
    Valaki ???
  • pejdli2
    #172
    Hello,nos egy oriasi hulyeseget csinaltam,meg probaltam frissiteni az android rendszert,es nem siketul.
    Es a rendszer nem indul el,amikor bekapcsolom a telot nem tolti be a rendszert,es a recovery is eltunt,lenyomom a gombokat megjelenik egy fekete kepernyo es ujraindul a ra telo !!
    Ilyenkor mi a teendo?
    Kerlek segitsetek !
    Utoljára szerkesztette: pejdli2, 2014.10.21. 11:07:54
  • balcsi70
    #171
    Megnéztem egy videót leszedtem Root programot-az Odin-t és sikerült.
    Most már működik.
    Üdv!
  • balcsi70
    #170
    Megcsináltam ahogy írtad:
    - wipe data/factory reset -Yes " Data wipe complete·"
    - wipe cache partition -Yes "Chace wipe complete·"
    - advanced menüben - Wipe Dalvik Cache- -Yes "Dalvik Cache wiped
    Aztán próbáltam úgy is hogy reboot system majd telepítem a "install zip from sd card" ,meg úgy is hogy nem indítottam újra és úgy installáltam de ugyan az jön be mint amit kezdet kezdetén írtam.
  • balcsi70
    #169
    Szia!
    Köszönöm a választ!,itt a nagy kapkodásban most látom hogy rossz helyre írtam,vagyis a teló az S7.500-as,viszont a hozzá való ROM-ot szedtem le.
    Akkor megcsinálom ezeket amiket leírtál,aztán utána írok.
    Ha esetleg nem jutok egyről a kettőre és segítesz azt nagyon megköszönöm.
  • pxxl
    #168
    általában le van írva, hogy kell telepíteni, de mindig kell törölni, resetelni.
    - wipe data/factory reset
    - wipe cache partition
    - advanced menüben - Wipe Dalvik Cache

    utána lehet telepíteni a custom rom-ot.

    ...és remélhetőleg a telódhoz valót szedtél le, és GT-S5830-ad van. S5830i-re nem lehet S5830 custom rom-ot rakni. (SGA-nél SGA2-nél nemtom hogy van)
  • balcsi70
    #167
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne hogy fönt van az SD kártyán a ROM.
    CWM Recowery be bemegyek kiválasztom a install zip from sdcard ,choose zip from sdcard,kiválasztom a ROM-ot majd a -Yes- install meg is csinálya és kiírja hogy Install from sdcard complete. ,aztán reboot system now és ujraindítás után sárga felkiátójel egy pillanatra majd megint megjelenik a Recovery.
    Mit kell esetleg másképp csinálni?
    Válaszokat előre is köszönöm!
  • Scany01
    #166
    üdv
    a telón az androidot hogy frissítsem mert szervízbe volt és a régit teték rá?
  • bodajoci
    #165
    köszi, ezt tényleg nem vettem észre :)
  • rage
    #164
    Igen, lehet.
    Névjegyek szerkesztésénél

    Előtte a media/audio mappában hozz létre egy ringtones mappát, s dobálja abba mp3-akat, ezeket ki lehet akkor választani.
  • rage
    #163
    A gyári 2.3.6-tal is fagyott, vagy csak a 4.1.2-vel?

    Ha csak utóbbi esetben, hogy tetted fel a frissítést?
  • zoliii
    #162
    Tesóm telója egyre többször fagyogat! :( Samsung Galaxy Ace2-je van!
    Rátettem neki a Jelly Bean, Android 4.1.2-öt! Hívásoknál szokott legtöbbször fagyni! Szoftververzió lehet a gond?
  • bodajoci
    #161
    Sziasztok! Hozzá lehet vhogy rendelni csengőhangokat a nevekhez? Lehet, h csak vak vagyok, meg eddig nem is érdekelt különösebben, de most meg akartam csinálni, de nem jöttem rá, h lehet-e.
  • Desiderata #160
    hogyan lehetne valahogy frissíteni? tiszta bughalmaz
    Kies szerint nem frissíthető
  • zoliii
    #159
    mind1 :D
  • pxxl
    #158
    jaaa Ace 2-re bocs :D azt hittem a sima Ace-re :D
  • zoliii
    #157
    A hivatalos Rom-ra gondoltam :D de azért kösz. Én úgy tudom, hogy Április 22-én jelent meg, de eddig a Kies még jelét sem mutatta.
  • pxxl
    #156
    nekem 4.2.1 van most :P

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    cm-10.1-20121231-UNOFFICIAL-cooper.zip
  • zoliii
    #155
    Galaxy Ace 2-re mikor jön ki a JellyBen 4.1.2?
  • JaSoN HuNTeR #154
    Hát nem igazán. Nekem annyira nem jött be ez a készülék... Az a kicsi belső memória az készített ki. Amúgy jó készülék habár ezzel a 2.3 androiddal nincs valami jól optimalizálva. Mondjuk én eléggé leterheltem, tele pakoltam mindennel.
  • Marton95
    #153
    Sziasztok! Csak megírom annak, aki érdekel, és - hozzám hasonlóan - ez a készülék a favoritja...:) Most a Media Marktban csak 39 999 kártyafüggetlenül, az azért elég jó ár egy vadi újért..:)
  • Palinko
    #152
    igen már én is láttam azokat a pontokat valami érzékelőnek gondoltam csak nem tudtam hogy pont erre. ennyivel is okosabb lettem :)
  • Tarajos Sül
    #151
    Az csak arra való, ha telefonálsz, akkor az érzékeli(az a 2 pont), hogy a telefon a fülednél van, és akkor kikapcsol az érintőkijelző, különben a füleddel le is rakhatnád akár a telefont.. ha az a két pont nem lenne ott. :)
  • Falkon
    #150
    Nincs elől kamera!
  • Ferenc4
    #149
    elülső kamerát hogy lehet bekapcsolni?
  • Tarajos Sül
    #148
    ...megint visszatért a probléma. Nem vette a töltést a telefont, mikor a töltő kábeljét rácsatlakoztattam.. :/ Mivel már ez előfordult, megnéztem a telefon USB csatlakozóját, és megint volt benne egy picike fémsorja/darabka..
    Persze, amikor lecsatlakoztatom a töltő és adatkábelt, akkor nem húzom vissza a porvédőt, mert nekem "gél"tokkban van a telefon, ezért pedig körömmel nehéz azt visszahúzni, de ezek után vissza fogom bárhogy is, mert egyszer végleg tönkremegy, és b..hatom.. :/ :D
  • pxxl
    #147
    Nekem is volt nokiám (n95) imádtam.
    Kár volt falhoz vágni...kétszer xDD
  • boss16
    #146
    Sziasztok!
    Samsung Galxy Ace Duos készülékem van. Korábban már írtam, hogy a wifis kapcsolat annak ellenére megszűnik, hogy beállítottam a \\
  • Tarajos Sül
    #145
    Az olyasmi hűség, mintha te olyan kocsit vennél, amit nem gyártanak, kevés hozzá az alkatrész, de neked mindenáron az kell. =)
    A legelső telefonom nokiám volt, nekem megtetszett nagyon.. de amugy nem jobb egy haldokló cég cuccait venni, igen.. csakhátna! :D
    (hozzáteszem, amugy nagy ívbe lekakilom, hogy nekem most nem nokiám van, szoktam rendesen aludni, hogy nincs nokiám, de ha másik telefont kell majd választani/venni az első telefon, amit megnézek az a nokia lesz, kizárásos alapon.. :D
  • pxxl
    #144
    Biztos jobb lehet egy haldokló cég cuccait venni :D
  • Tarajos Sül
    #143
    "DE amugy megoldódott a probléma. :)
    Legalábbis egy időre, vagyis úgy értem, hogy inkább nem kiabálom el.. :D"

    Még mindig semmi baja a telefonomnak, de akkor is nokiát vettem volna.. xD
  • JaSoN HuNTeR #142
    Az Ace az gorilla glassos.
  • JaSoN HuNTeR #141
    Samsung Galaxy Ace[1] térerő problémáim vannak.
    Házba ülök, hívnak és amikor felveszem lerakja a vonalat a telefon. Haverom ACE is ezt csinálja.
    Szabad ég alatt jó.

    T-mobile-s vagyok. Újra raktam a telefont és nem javult meg a hiba.

    Valaki tapasztalt hasonlót?
  • Morphin
    #140
    Digitizer-nek hívják az érintő panelt amit cserélni kellene...én még nem csináltam házilag,de biztos nagyon nehéz úgy kicserélni, hogy szép is legyen.Maga az anyag nem drága (5-10e) viszont beszereltetni nem tudom mennyiért vállalják.Youtube-ba írd be a telódat meg hogy digitizer replace vagy ilyesmi és tuti ad ki barkács videót.
    Az Ace nem Gorilla Glass-os azt hiszem.
    Jah Vaterán,eBay-en nézelődj alkatrész után!!
  • moonman
    #139
    Pedig a gorilla glass a király...

  • Enosh Chan
    #138
    Sziasztok!

    Az lenne a problémám, hogy betört a képernyője a telefonnak, de nem tudom, hogy most mit is kellene cserélni rajta, mert maga a kijelző nincs betörve, mindent rendesen látni, csak a külső rész van megrepedve, de az érintőképernyő is működik, szóval egyelőre csak esztétikai hiba. Meg tudnátok mondani, hogy melyik része a telefonnak és, hogy hol tudok alkatrészt venni?
  • Morphin
    #137
    Mint mondtam, kutya baja nincs a telefonodnak csak tudni kellene, hogyan is kell karbantartani szoftveresen meg úgy ámblokk hogy működik a telefon.Nem kockafejjel, hanem csak alapszinten.
    Nem lehet olyat mondani, hogy legjobb mert mindig lesz jobb...világ második telefonja Nokia.Kit érdekel? A Ford is elég innovatív volt annak idején kezdjük csak a T modellel.Jó autókat gyárt,de van nála jobb is.
    Amúgy a két gyár olyan szarságokon pereskedik, hogy az hihetetlen.Pl a jobbra csúszó ujjal történő képernyőzár feloldás meg a telefonok alakja.Az Apple sorra bukik meg, bár néha azért nyer nem is kevés pénzt a Samsungtól.Nem értem ezt az egészet,de ők tudják...
  • Tarajos Sül
    #136
    "Apple-nek is meg megannyi más gyártónak szállít alkatrészeket."

    Igen, ezt olvastam is, hogy az Apple vs. Samsung perben a Samsung visszavághatna, ha akarna, hogy késlelteti az alkatrészeket.. >:) :D
    A lényeg nem az, hogy a Samsung gyár, vagy viszonteladó, hanem az, hogy biztos meg van az a réteg, amelyik nem azért vesz Samsung telefont, mert Samsung a gyártója, márkaneve, hanem egyéb okok miatt, mint pl én. (említetted, hogy magas a Samsung eladási statisztikája, erre reagáltam)

    Egyébként a világ második telefonját a Nokia gyártotta, ha minden igaz. :D
    (A világelső telefont a motoroláé volt, egyébként. :) )
    Igazad van egyébként, a samsung ennek ellenére akkor is valamit jól csinált, és ezért nem kell büntetni, max majd a bíróság az apple féle perben.. de na. Kissé kibuktam, ennyiszer, ilyen féle problémákat nem produkált a egyik nokiám sem, bár azt hozzáteszem, hogy az ítéletem úgy lenne jogos, ha egy mai nokia, és egy mai samsung okostelefont hasonlítanék össze.
  • Palinko
    #135
    Nokiámn utolsó a 3410 es volt és nagyon szerettem, de utána úgy voltam hogy nagyon túlárazottak mert alacsonyan ment le az áruk. a sony ericsont megbántam, de a samsung nagyon bejön mint a d900 ami volt mint az ace 2
  • Morphin
    #134
    Gondolom nem nagyon követed a telefonok fejlődését,a gyárak pillanatnyi pozícióját stb.A Nokia sehol nincs, főleg ezekkel az új MobileWindows alapú szar szoftverekkel.Van akinek bejön persze ezt aláírom,de nah...
    Nekem is volt nem egy Nokiám és szerettem őket...viszont ami ma Nokia az nem az mint régen ezt ne felejtsük el,sem minőség sem érték/használhatóság terén.
    Mellesleg a Samsung gyár!!! nem viszonteladó (a te szavaidból ezt vettem ki)...jah és Apple-nek is meg megannyi más gyártónak szállít alkatrészeket.