367
Sony Ericsson Xperia Mini / Xperia Mini Pro
  • [HUN]FaTaL
    #150
    Amik a háttérben futnak azok nem fogyasztanak és nem csinálnak semmit. Felesleges piszkálni, ha kilövöldözöd őket, a rendszer újraindítja és fogyaszt. Ha kell a RAM, akkor takarít az android.
  • greg benz
    #149
    Azt néztem pont, hogy vannak olyan programok amik tök fölöslegesen mennek és fogyasztanak..azt nem lehet beállítani valahogy vagy valamilyen programmal, hogy bizonyos dolgokat ne indítson el automatikusan? Értelemszerűen gyári dolgokra gondolok, mint pl play áruház, update center, fun&downloads, popcap, ilyenek..
  • greg benz
    #147
    Na az jó.. gondolom nem nagyon lehet kideríteni melyik, max. ha elkezdem őket egyesével letörölni és nézem, hogy csinálja-e
  • [HUN]FaTaL
    #146
    Valamelyik feltelepített alkalmazásod ébresztgeti fel a kijelzőt.
  • greg benz
    #145
    Sziasztok!

    Valamiért olyat csinál az új, gyárilag független, minden hekkeléstől mentes Xperia Mini Pro telefonom, hogy le van téve az asztalra, és minden ok nélkül felvillan a kijelzője 1-2 másodpercre.. ismert ez a hiba számotokra, lehet tudni mitől csinálja, vagy van rá valami ellenszer?

    Köszi
  • [HUN]FaTaL
    #143
    Rakd fel a SEUSt, avval kikapcsolva is lehet frissíteni.

    Ha nem jó és Mini Prod van, akkor adok ROMot és FlashToolal rá lehet tenni.
  • [HUN]FaTaL
    #141
    Frissítsd a telefonon WiFin. Bár sok változás nincs, akár hagyhatod is, mert jövőhéten jön az ICS.
  • [HUN]FaTaL
    #139
    Én semmilyet, csak egy normális fólia van rajta. :)


    Amúgy Smart Keyboarddal még ékezeteket is gyorsabban lehet írni, mert nem kell a képernyőt taperolni. Hosszú nyomás után rövid nyomásokkal lehet váltogatni az ékezetek között, én ezt használom. A képernyőbillentyűzete is 6x jobb, mint a gyári szar, megérte azt az 5-600ft-t.
  • matyi0323
    #138
    Igen, meg olyat amibe a telefon vízszintesen is normálisan rögzítve legyen, mert ugye úgy jobb a felvétel.
    Amit linkeltél, ott találtam egy ilyet, de nem tudom így látatlanba megvegyem-e.?! Ilyen dolgot hol tudok megnézni? Felénk ilyen hiperszuper autósboltok nem nagyon vannak, max tesco,metro, media mark.. ott meg nem tudom lehet-e kapni ilyesmit.
  • matyi0323
    #136
    Érdekes, most már nekem is megy ez az fb-led dolog. :)
    Az ékezet is..igen :) felajánlja nekem is a leginkább oda való ( ezzel vitatkoznék:D ) szót.

    ha már a tokokról van szó.. én olyat szélvédőre szerelhető autóstartót keresek, amiből ha úgy van kamerázni is tudok. Tehát úgy rögzítse, hogy lássa a telefon az előttem lévő utat. Létezik ilyen nem túl drágán? :D
  • matyi0323
    #133
    Szerintem is nagyon jó.
    Piszok gyorsan lehet vele gépelni. Legalábbis ugyanazt a szöveget, nagyon kis idővel tart tovább begépelnem telefonon. ( persze ékezetek nélkül, de ékezettel is jól lehet írni. )
    A kamera mellett az egyik legjobb része a telefonnak szvsz. :)
  • [HUN]FaTaL
    #132
    jövőhét

    Szolgáltatóira később jön.
  • theone91
    #130
    ICS update-ről van valami infó? Közelítünk május végéhez, június elejéhez, szivárogtak infók esetleg? :)

    Mennyire szopás annak akinek szolgáltatófüggő (T) készüléke? Megkapja (időben) egyáltalán? A többi '11-es Xperia-nál ez jelentett gondot?
  • Marki
    #129
    Még így is megérte szvsz, bár tény, hogy a billentyűzet nagy segítség lenne pl. netezésnél. Tegnap kipróbáltam az egyetemen a wifit, jól megy. Legalább az Android is frissült, ha már PC-n nem akarta telepíteni.
  • [HUN]FaTaL
    #128
    Billentyűzet, előlapi kamera, és 80MB-tal több RAM a Mini Proban.
  • Marki
    #127
    Az enyém mini, van rajta led :)
    Habár csak töltésnél világít, és pirosan villog, ha a lemerülés határán van az aksi.

    Nagyon nézegettem, hogy melyiket vegyem a mini és a mini pro közül, de nekem csak a billentyűzet tűnt fel, mint különbség. Azért meg nem akartam egy húszassal többet fizetni :)
  • [HUN]FaTaL
    #126
    Akkor gőzöm sincs, nálam soha nem volt gond a leddel, amióta megvan a teló.
  • matyi0323
    #125
    Nekem is mini pro van.

  • [HUN]FaTaL
    #123
    Mailnél is villog.

    Egyáltalán a Minin van led? Mert nekem Mini Pro van :D
  • matyi0323
    #122
    Igen.
    Elvileg led és rezgés is, minden értesítésnél, közben meg egyiknél sem.


    Más: Olyan app van, ami led villanással jelzi az akksi állapotát. Értem ez alatt, hogy mondjuk 3-5 másodpercenként villogna mindig, csak különböző színekben attól függően, hogy áll az akksi.
    mert nem tudom mindig nézegetni a telót, erre meg néha néha rá tudok pillantani és így ésszerűnek tartom. Ezért is érdekelne ennyire FB-nél is, illetve mail-nél is a villogás.

    Mert gondolom igazából ilyesmi funkciója lenne a lednek, vagyis én erre használnám ha már van. :D
  • [HUN]FaTaL
    #121
    FB app beállításaiban engedélyezve van, hogy a led is értesítsen?
  • matyi0323
    #120
    Francba. :D
    Nekem akkor valami nem oké, hogy a "sokból" egyikkel se..
    :D
  • [HUN]FaTaL
    #119
    Az alap, telefonon lévő fb is jelez leddel, sőt a lockscreenre is kiterpeszkedik. Ezért felesleges volt külön appot letölteni :D
  • matyi0323
    #118
    Hali.
    Letoltottem egy alkalmazást, pontosabban az androidra való fb-t, ami elvileg a led villoaggassal jelzi, hogy ha értesítés, üzenet jön. Ez az első 20 percben működött is azóta nem jelez semmit. Direkt azért kerestem ilyet, hogy ha ranezek a telora egyből lássam van e valami...
    Valami ötlet?
  • Marki
    #117
    Bár most azt írja, hogy a szerver nem elérhető. lehet, emiatt állt le.
  • Marki
    #116
    Persze, automatikusan telepítette, amikor csatlakoztattam a telefont a gépre.
    Elkezdi a frissítést, ami elvileg négy lépés, de a másodiknál megakad, konkrétan az előkészítésnél.
  • [HUN]FaTaL
    #115
    Hm? Állj. A telefonos értesítésnek semmi köze a PChez, ahhoz nem kell bedugva legyen a PC csak rányomsz és WiFin frissít.

    A PC-s frissítéshez meg kell a PC Companion, felraktad? Mert magától nem fog adb drivert rakni hozzá...
  • Marki
    #114
    Úgy csináltam, az eszközkezelő nem akart megmozdulni.
  • [HUN]FaTaL
    #113
    Akkor frissítsd PCvel.
  • Marki
    #112
    A frissítést próbáltam, de másfél óráig nem mozdult tovább az előkészítésnél.
    Az utóbbit próbálom meg, köszi!
  • [HUN]FaTaL
    #111
    Frissítsd le. Vagy ROOTolj és töröld le az update centert.
  • Marki
    #110
    Nem volt bepipálva, ezért nem is értem az egészet
    Viszont ott egy állandó értesítés, hogy Android frissítés jelent meg, és fogalmam sincs, hogy lehetne kitörölni...
  • [HUN]FaTaL
    #109
    Letölti ám az adatokat a szolgáltatótól. Tiltsd le a 3G-t, beállítások -> Vezetéknélküli és mobilhálózat -> Mobilhálózatok -> Adatok engedélyezve elől vedd ki a pipát.
  • Marki
    #108
    Elvileg csak az USB forgalom volt engedélyezve, de mivel kártyafüggetlen telefon, még a T-Mobile se tudna rácsatlakozni.
    Még 2000 táján megszívtam az akkori C35i telefonommal, azóta nagyon vigyázok :D
  • [HUN]FaTaL
    #107
    Letiltottad az adatforgalmat a telón? Ha nem tiltottad le, akkor a net start miatt simán leszívhatta a kártyádat (t-mobile genyó húzása, valami 10ft/10kb vagy mennyi).
  • Marki
    #106
    Na most kapok agyf*szt!
    Volt vagy 6000 forint a kártyámon, erre jött egy sms, hogy 300 ft alatt van az egyenlegem. Mégis mitől? Internet nincs rajta. Azért is kell fizetni, hogy adatkábelen feltöltök valamit?
  • Marki
    #105
    Köszi! :D

    Most látom, hogy az eddiginek is van androidos verziója, csak még nagyon a múltban élek :)
  • [HUN]FaTaL
    #103
    Menet közben néha jól jön. Nekem BSPlayer van fent (ha kellene), de van, aki az MXre, mások a mobora esküsznek. :)
  • matyi0323
    #102
    Persze a kijelzőben igazat adok. De naponta több órát vonatozok, néha lekötne kicsit.
    Milyen lejátszót ajánlotok erre? Nem vagyok ilyen témában otthon.
  • Marki
    #101
    Van egy buszmenetrend-program, ami java alapon megy, az előző telefonomon rajta volt, megszokásból erre is át akartam tenni :)

    A gép sincs mindig kéznél, ha egy haverommal akarok valamit cserélgetni, jól jön a bluetooth.

    Ettől még persze igazad van, csak lemaradtam kicsit, mert még mindig a w300i az alap :)