367
Sony Ericsson Xperia Mini / Xperia Mini Pro
  • [HUN]FaTaL
    #100
    Ha felraksz egy lejátszót akkor igen. De én nem szoktam filmet nézni, ekkora kijelzőn értelmetlen (meg bármilyen telefonos kijelzőn).
  • matyi0323
    #99
    Filmet szoktatok nézni a telon?
    Ha leszedek egy xvideot, azt lejátssza bármilyen konvertálás nélkül?
    Vagy dvdripet például.. HD-t feleslegesnek tartom, úgysem használja ki.
  • [HUN]FaTaL
    #98
    Fogad-küld mindent ez is. Jar fájl meg minek? Emulátor nélkül nem fog elindulni és amúgy is felesleges szerintem, ezerszer jobb appok vannak a marketen, mint a régi telefonra készültek.

    Minek akarsz bluetoothon küldözgetni mindent? PCre felrakod és átmásolod pillanatok alatt. A bluetooth fájlküldés nem többszáz fájlra való.
  • Marki
    #97
    Nem akartam adatkábelt használni, amíg nem merült le az aksi. Már megtörtént, de most töltőn van.

    Két telefon között viszont kell a bluetooth, és így első használatra elég bonyolult; valamint nem hajlandó pl. jar fájlt fogadni.
    Ezért is maradok egyelőre a w300i-nél, az nem csak 2 percig látszik, és fogad-küld mindent :)

    Második kérdésre: ha több fájlt akarok cserélni, nem szerencsés, ha két perc után újra kell aktiválni.
  • [HUN]FaTaL
    #96
    Miért akarsz bluetoothon szinkronizálni? Lassú, mint a retek.

    ROOTolt telón ki lehet venni a 120 másodperces korlátot (nem 200 sec, hanem 2 perc) kérdés, hogy mi értelme van?
  • Marki
    #95
    Üdv!
    Ma vettem egy Xperia Minit (bár még csak tartaléknak használom, mert ragaszkodom a W300i-hez ). Az lenne a nagy prolémám, hogy semmilyen körülmények között nem lehet szinkronizálni számítógéppel - Bluetooth-on - és néhány fájltípust sem akar elfogadni.

    Ha már Bluetooth, az megoldható, hogy ne csak ~200 másodpercig legyen látható?
  • [HUN]FaTaL
    #94
    Tudom, hogy más bug nincs, de ez is bug. :D
  • matyi0323
    #93
    Most így megy. Csak ahová írsz le van csuszva. Más bug nincs.
  • [HUN]FaTaL
    #92
    Ja tényleg, már emlékszem. :D

    Szóval mobilon bugos. Mondjuk azt az egész chatet kitakarítanám innen az oldalról. Vagy legalább aloldalra rakni.
  • matyi0323
    #91
    köszi. így működik nekem is.
    eddig nem néztem így, csak főoldalon. ;)
  • [HUN]FaTaL
    #89
    Akkor ott valami más gond lesz, mert operával tökéletesen működik az sg. A chat nekem le van tiltva (urlfilter.ini) úgyhogy azt passzolom.
  • matyi0323
    #88
    Gyári bongeszovel valahogy megoldható hogy tudják sg csetre írni? Lehet tölteni le hozzá valamit? Mert olyat már hallotam hogy tabrol írtak..
    Az operaval meg be sem hozzá az sg-t semmilyen formában, se wifirol, se fizetosrol, szóval az szerintem felejtos alapból.
    köszi
  • [HUN]FaTaL
    #87
    Tudom :D
  • [HUN]FaTaL
    #85
    Class6 ajánlott. Elvileg gyorsabban is írja a pici fájlokat, mint a Class10 és ezekből sokat ír a telefon. :) De jó a Class4 is, csak nincs árkülönbség szinte, akkor miért ne a jobbat?:)
  • [HUN]FaTaL
    #83
    Az bizony :D Játékoknál gyakran előfordul.
  • [HUN]FaTaL
    #81
    Hivatalosan nem támogatja a felbontást. Csak lewarezolni tudod.
  • zoliii
    #79
    Sikerült szinkronizálnom a Myphoneexplorer programmal az SE Mini telót! :D
    A beállításoknál az Android Os-t kell kiválasztani, és wifi kapcsolat, vagy automatikus kapcsolódás! A kód 4db 0! A mobilra le kell tölteni a Myphoneexplorer.apk alkalmazást -> google Play áruházból! Ha elindítjátok az alkalmazást a mobilon, akkor már látni fogja a Myphoneexplorer pc-s program a mobilt! :D Kiolvassa az SMS-ket, kapcsolatokat, látja az SD karit! :D
  • matyi0323
    #78
    Értem. Köszi :-) egyelőre most nem kérdezek mást, de úgyis jövök még ide zavarkodni :))

  • [HUN]FaTaL
    #77
    Pénz nélkül lehet. :) Bekapcsolod az adatforgalmat. A gond akkor kezdődik mikor van rajta pénz. Na, az hamar el fog tűnni. Bár a háttészinkront is ki lehet valahogy kapcsolni, de nem tudom, hogy minden appra hatással van e. Inkább az android topicban érdeklődj erről. Nem foglalkoztam az ingyen fészbookkal mert:

    - mindenhol van wifi
    - leszarom, elég napi 1x ránézni :D
  • matyi0323
    #76
    Feltöltőkártyával vettem.
    ( másik szolgáltatónál van előfizum, csak egy "gagyi" telefonnal )

    Egyik ok az ingyen fb volt amiért a T-nél vettem a telót.
    Nem tudtam, hogy androidon nem megy mjad ingyen.
    ( De igazából nem értem miért, mert ismerőseimnek is van andoridos feltöltős, és pénz és wifi nélkül fb-znek mindig.. bármilyen előfizu és net nélkül )
  • [HUN]FaTaL
    #75
    Külön azt okostelefonon sehogy. Vagy minden oldal működik, de ilyenkor az appok háttérben töltögethetnek, ami ha nincs 3G előfizud óriási számlát tud csinálni, vagy egyik sem, beleértve a 0.facebook.com-ot is.

    Érdemes egy kicsi csomagra (pl. 100 megás) előfizetni.

    Illetve ROOTolt telón megoldható az appok szűrése, de nem ajánlom első nap rögtön hackelni a telefont :D
  • matyi0323
    #74
    Na ma csak sikerült beszereznem egy ilyen telot. Eddig nagyon bejön. Azt meg tudnátök mondani, hogy az ingyens 0.facebookot hogyan tudom aktivalni? Mert wifi nélkül nem enged belépni pedig tmobilos vagyok. Köszi
  • matyi0323
    #73
    én sem.
    nézegettem. mindjárt veszek a T-nél egy "sima" xperia mini pro-t ;)
  • [HUN]FaTaL
    #72
    Én biztos nem vennék szürkeimport, kínai, bolti garos telefont, de te tudod.
  • Magiszter
    #71
    Teréz körút 7.-ben például tudsz rendelni (Mobil Pláza.eu). Másnap odaviszik az üzletbe és megtapizhatod :)
  • matyi0323
    #70
    Kicsit utána gugliztam annak amit mondtál.
    Aztán találtam is olyan készüléketamit Te említettél.
    60k körül még elfogadható, csak kérdés, hogy ilyet hol tudok venni?
    (netes rendelésekben valamiért nem bízok)
  • matyi0323
    #69
    Hmm.
    Csoporttársamnak pro van, az döglött be, de lényegtelen.

    Szerintem megveszem, nem tűnik rossz döntésnek. :)
  • [HUN]FaTaL
    #68
    Én még egy döglött kijelzőről sem olvastam a pro esetében, a mininél is csak lefagyóról (zsebből kivétel után), azokat javítják.
  • matyi0323
    #67
    Köszönöm a válaszokat.

    Ami miatt még hezitálok, az a képernyő méret, mennyire lesz majd olvasható rendesen illetve használható.. másik meg, hogy pont ma két ismerősöm is szervizbe vitte, mert megdöglött a kijelző..és már olvastam több oldalon is. De ezek biztosak csak kivételek.. :)
    Ami meg tetszene a fizikai gombok, mert most érintőképernyős telefonom van ( igaz csak LG kp500), de az írás elég gyötredelmes rajta, viszont nagy téglát meg nem akarok, meg nem is futja most.. :)
  • [HUN]FaTaL
    #66
    Opera Mobilet használok, a fizikai nyílakkal megjelenik egy egérkurzor és azt mozgatja, szerintem a képernyőn kényelmesebb, de lehet így is.
    WiFit nekem simán megtalálja, kamerájáról meg nézz tesztet a mobilarenan, annyira nem jó, de én pl. nem is használom.

    Feltöltősen kb ugyanannyiba szokott kerülni, mint függetlenül úgyhogy érdemesebb az utóbbit megvenni.

    Én simán megvenném mégegyszer, elégedett vagyok vele. :)
  • Magiszter
    #65
    Szia!
    Nekem péntek óta van mondhatni, bár tegnap szereztem meg újra ezt a készüléket. Amit tudok választ adni:
    - Igen lehet mászkálni, főleg nem mobilra optimalizált oldalaknál, ha sok a menü akkor ez nagyon kényelmes megoldás. Kurzorral kiválasztod és nyomsz egy entert :)
    - A wifi-t könnyen megtalálja, könnyebben mint néhány laptop
    - A kamerája szerintem nagyon jó. Nekem a kamera volt az egyik érv ami miatt döntöttem. Meg persze a kamera gomb. Mint egy kis fényképezőgép, amibe telefont is raktak.
    - Telenornál, okostarifa 90-el, 1 év húséggel 50-ért. Függetlenül 60-70, attól függ hogy djuce-os vagy totálisan független készüléket veszel. Feltöltőkártyásan nem is tudtam volna megvenni, mert úgy nem árusítottak. Gondolom T-Lapó-nál is hasonló az árképzés. :)

    Annyit még hozzátennék hogy ha lenne az országban Xperia Pro (mk16i), akkor inkább azt vettem volna, mert nem mindegy hogy 3"-on netezel vagy 3,7"-on. És ha fontos érv a netezés, akkor a méret is lényeg. A készülék meg maga akkora lenne mint az iPhone3g, csak nagyobb a kijelzőfelülete.

    De ez a "kis aranyos" is jó vétel. Max cseréled nagyobbra ha már forgalmaznak más QWERTY-s, Autófókuszos -LED vakus, androidos telefont :)
  • matyi0323
    #64
    Üdv.
    Gondolkodom egy mini pro vásárlásában ( mivel mostanában elég sok szabadidőm van és szeretek netezni, de inkább FB-zni-wifivel vagy 0.fb-vel... egy hatalmas tepsi telefont meg nem szeretnék.. meg ugye az anyagiak is :) ) csak lenne pár kérdésem:
    -ha netezel, a fizikai gombokkal is lehet mászkálni az oldalon vagy ujjhúzogatással az eléggé pici képernyőn?
    - wifit milyen könnyen találja meg?
    - a kamerája milyen? ( nem annyira fontos tényező, de mégis..)
    illetve a T-nél simán, feltöltősen milyen árban mozog kb.? mert neten nem találtam friss adatot.

    Illetve a tulajoktól: szerintetek jó döntés vagy nem vennétek még egyszer meg?
    köszi
  • Magiszter
    #63
    Köszönöm. Közben úgy döntöttem hogy frissítem, csak némi problémába ütköztem már az elején. Mikor írja hogy kapcsoljam ki, várjak 30 percet, majd dugjam rá USB-re, de közben a hangerőgombot is nyomjam... nos a telefon kikapcsolást követően kb 5 másodperc múlva automatikusan bekapcsol... gondolom e miatt nem tudom berakni valami boot módba. Van erre ötletetek? A Google nem segít, a piszok.
  • [HUN]FaTaL
    #62
    Ha nem akarod ROOTolni nyugodtan felteheted. Ha ROOTolni szeretnéd, akkor ROOTold a 2.3.3-at, ne törölj semmi gyári cuccot és utána a telefonnal OTAn frissíts a 62-esre, akkor megmarad a ROOT.

    A 4.0 végű szoftver 2.3.4- úgyhogy annak az újításai vannak benne, illetve tudsz screenshotot készíteni a kikapcsológomb hosszú nyomásánál a menüben, optimalizáltak a memória használaton, meg állítólag kevesebbet fogyaszt. Nem tudom, mert lusta vagyok felrakni, újra kéne rakni az egészet a ROOT miatt, úgyhogy 2.3.4 van a telefonomon, de az 58-as végű, amit már csak flashtoollal tudsz felteni.

    A LED az sok színben világít, narancssárga is van, zöld meg mittudomén, annyira nem figyelem, csak, hogy világít e. Elvileg e-mailnél is jelez, ha nem, akkor gmail app beállításaiban tudod bekapcsolni.
  • Magiszter
    #61
    Nah megvan a telefon, de lenne pár kérdésem tulajokhoz:

    Gyárilag 2.3.3 van rajta de folyton noszogat hogy telepítsem a 4.0.2.A.0.62 -t.
    Érdemes felrakni? Hoz valami pluszt? Vannak hátrányai?

    A másik: az a picike LED az elején ami töltésnél piros, de ha jól láttam tud még kéken meg fehéren világítani... na azt hogy lehet beállítani hogy e-mail-nél is jelezzen? Konkrétan Gmail-re gondolok.
  • Magiszter
    #60
    Köszönöm!

    Majd odafigyelek a számozásra vásárlásnál, ma délután megyek is érte. Aztán szokásomhoz híven majd írok róla egy tesztet a Logoutra. :)

  • [HUN]FaTaL
    #59
    Aksi alatt, ÉvÉvWHétHét formátumban (pl 12W01 az idei, első heti gyártás). Az idei gyártásúakkal már nincs probléma, de, ha mégis, elvileg szervízben javítják, amennyiben gyártói garis telót veszel. Videofelvételnél is csak ha csöndben videózol, akkor hallatszik. Én nem cseréltettem, nem használom a kamerát egyáltalán.

    Proxyt passzolom, nem használom.
  • Magiszter
    #58
    Köszönöm a segítséget!

    Hol tudom megnézni hogy milyen gyártású? És milyen gyártási idő számít már újnak? Úgy értem ahol már nincs ciripelő probléma.

    Egy olyan kérdésem még lenne hogy Proxy-t ezeknél még csak az összes wifi hálózatra lehet érvényesíteni, vagy már lehet csak egy-egy kapcsolathoz beállítani?
  • [HUN]FaTaL
    #57
    Videófelvételeken hallható ez, de az újabb gyártásuaknál nincs ilyen probléma.

    Utóbbit nem tudom, nem használok 3g-t, de átlagban minden okostelefon kb ugyanannyit bír.

    Normális qwertys telefonra nagyjából ez van, de szerencsére én teljesen elégedett vagyok vele. 1 napot azért kibír folyamatos wifivel, de a 3g/hsdpa jobban eszi az aksit.
  • Magiszter
    #56
    Sziasztok!

    Xperia mini pro-ról azt olvastam hogy alapjáraton ciripel, illetve az újabb gyártásúak meg dobolnak. Ez pontosan mit jelent? Hogy egy csendes szobában ha előtted van az asztalon akkor hallod hogy dobol, meg ciripel? Vagy csak bizonyos helyzetekben észrevehető?
    Illetve folyamatosan aktív 3g/hsdpa mellett napi 3-5 levél megnézésével és minimális netezéssel mennyi ideig bírja az aksi egy töltéssel?
    Galaxy S I9000-et cserélnék, mert ez nekem túl nagy, meg egyéb problémáim is vannak vele (aksi ilyen 10-12 órát se bír 4.0.3-as rendszerrel néha), szóval kell egy kisebb és qwerty-s mobil HD/vakus kamerával és ezt szemeltem ki.