367
Sony Ericsson Xperia Mini / Xperia Mini Pro
  • Marki
    #244
    Nekem is ezt csinálta a nagy melegben (#206), de mióta frissítettem a telefon szoftverét, nem jelentkezett a probléma. Igaz, azóta nincs is az a perzselő nyár.
  • [HUN]FaTaL
    #243
    Típushiba, rosszul vannak kalibrálva a kapacitív gombok és melegben meghülyül. Vidd szervízbe, megcsináják gyorsan. De lehet, hogy az ICS is javítja, ezt passzolom, mert nekem Mini Pro van és ott nincs ez a hiba.
  • Froopy
    #242
    Sziasztok! Valaki tapasztalt már olyat, hogy a telefon (Xperia Mini) magától "nyomogatja" a vissza gombot? Pl. fényképezni szeretnék, rezzen egyet a telefon, és kilép a fényképező módból. Van, hogy egymás után 5× érzékel megnyomást (ugyanúgy a vissza gombra), miközben egy beszélgetés után az asztalon hever. Újraindítás után nem sokkal is előjön a probléma. Jelenleg Android 2.3.4 van rajta. Ez lehet szoftveres, frissítéssel eltűnő dolog, vagy nyertem egy utat a szervizbe?
  • [HUN]FaTaL
    #241
    Kártyaolvasóban áthelyezhetőek a cuccok, de az appokkal nem tudom mi lesz, elképzelhető, hogy az SD-n lévő appokat újra kell telepítened.
  • zsivany20
    #240
    Hali. Nem pont a legjobb helyre írom, mert nekem Xperia Ray telefonom van, de nem találtam olyan topic-ot, viszont szerintem ebben a kérdésben nem lehet sok különbség a két készülék között.
    Kérdésem az lenne, hogy a telefonban lévő 4 GB-os memóriakártyát kicserélném egy 8 GB-osra. Nyilván a képek/videók a kártyán vannak, de egyes programok is... van valami mód arra, hogy ezek fussanak majd az új memóriakártyával is? Egy az egyben át tudom másolni a rég kártya tartalmát az újra? Vagy mi a teendő? Előre is köszi a segítséget!
  • [HUN]FaTaL
    #239
    Nincs, ilyen sajnos. De, ha megnyomod hosszan a bekapcs. gombot, akkor ott a némítás. :)
  • Marki
    #238
    Megfordult a fejemben, hogy frissíteni kellene, de azt írta, a legfrissebb verzió fut. Mindegy, a lényeg, hogy sikerült :)


    Egy kis apróság: a régi szoftveren a csúsztató képernyőzár-feloldásnál bal oldalt volt a képzár, jobb oldalt pedig a hang ki- és bekapcsolása. Az új szoftvernél valamiért a kamera került a jobb oldalra. Van valami módszer, hogy kicseréljem a hangra?
    Nem eget rengető probléma, de a kamerának eleve ott van a kamera gomb...
  • [HUN]FaTaL
    #237
    Van Sony PC Companion már rég (a régi SE helyett), frissíteni kellett volna. Nincsenek szerzői jogi problémák, az összes jog a sonynál maradt. És mint mondtam én PCC-vel frissítettem.
  • Marki
    #236
    Nem is a logo lehet a fő hiba, hanem a program, ami még SE jelzéssel jött ki (PC Companion). 5 töltésből négyszer megállt a frissítésnél, egyszer pedig azt írta, nem frissíthető. Egy másik fórumon olvastam, hogy a Sony Update Service kell hozzá, ami már önálló Sony termék. Gond nélkül, fél órán belül frissített.
    Nekem valamiért csak úgy tűnik, hogy a szerzői jogok miatt már nem akarta a SE program a Sony szoftvert felrakni.
  • [HUN]FaTaL
    #235
    Nem ezért, semmi köze a logohoz. Nekem gond nélkül frissített. A logo, amit látsz az elején az egy kép csak (illetve mozgókép).
  • Marki
    #234
    Azt tudom, de reméltem, hogy az Xperia Minit ez még nem fogja érinteni.
    Tehát ezért nem akarta még véletlen sem telepíteni az új szoftvert.
  • [HUN]FaTaL
    #233
    A Sony kivásárolta az Ericssont a készülék és tartozék üzletágból, ezért nem is lesz SE logo többet.
  • Marki
    #232
    Telefon szoftver-frissítés. Nem tudom, érdemes-e, mert sok minden megváltozik, és néhány régi program (játék) nem fog indulni. Sok új viszont igen.

    Így utólag nem bántam meg a frissítést, de a Sony Ericsson logó hiányzik a képernyőről :(
  • Ic3 m4n
    #231
    Avassatok már be engem is, milyen frissítésről beszéltek, és nekem is megkéne ezt cselekednem? :D
  • Marki
    #229
    Azóta találtam egy frissebb Bonsai verziót, és tökéletesen megy :)
    A játéknak, amiről mesélsz, nincs frissítése?
  • Marki
    #227
    Tényleg sokkal jobb, csak az a nagy problémám, hogy az egyik kedvenc játékom, a Bonsai Blast nem akar működni. Megy a zene, de egy mozgó animáció sem jelenik meg; teljesen sötét a kijelző. Más játékok működnek.
  • [HUN]FaTaL
    #226
    Indítsd újra, az első indításnál kurva lassú a telefon, legalábbis nálam. Alapvetően gyorsabb mint a GB.
  • Marki
    #225
    Nem ismerek rá a saját telefonomra! :D
    A legtöbb ikon megváltozott, más helyen van, megszűntek funkciók, de lettek is újak.
    Bekapcsolás után is csak a Sony márkajelzés látszik, majd az Xperia kiírás.

    Viszont, ami fontosabb: gyakran jön be a "betöltés" ablak. Ez azért van, mert most kapcsoltam be először frissítés óta, vagy ennyire lassítja az új szoftver a készüléket? Utóbbi esetén jobb lenne visszatérni az előző verzióhoz...
  • Marki
    #224
    Megszületett a félnapos szenvedés eredménye.
    A SEPCC program képtelen volt felrakni az új verziót, az Update Service egyből felrakta...
  • zoliii
    #223
    recovery SE X10-re! így már le lehet menteni a gyári romot!
    Ha esetleg nem lenne gyárilag Recovery a mobilon.
  • Marki
    #222
    Mindegy, mert azóta már ki is írta, hogy nem frissíthető :(
  • Marki
    #220
    Isten vagy! :)

    A PCC casak hangerő gombot említette; már frissít is.
    Viszont a közvetlen frissítést csatlakozásnál el kell utasítani, mert az előkészítésnél tovább már nem halad, és ezt más fórumon is írták.

    Először azt hittem, a szoftver elavult, de elvileg ez a legújabb verzió.
  • [HUN]FaTaL
    #219
    Hibátlanul frissít a pcc is. A hangerő le gombbal próbáld ki, zölden kell világítania, a kék a fastboot.
  • Marki
    #218
    Nos, arra már rájöttem, hogy a SEPCC programmal semmiképp nem szabad az azonnali frissítést választani, mert lefagy már az előkészítésnél.
    Manuálisan eljutottam oda, hogy a telefon kikapcsolását kéri, és a hangerő gomb lenyomásával újra kell csatlakoztatni a telefont. Most kéken világít a led, de fogalmam sincs, frissül-e közben.
  • [HUN]FaTaL
    #217
    A 4.1 az SE szoftver verziószáma, az Androidé 4.0.4. A 4.0.2 volt a 2.3.4.
  • Marki
    #216
    Nekem az előző 4.0.2. A mostani meg 4.1.
    Nem mintha most fel akarná rakni, ugyanúgy megáll az előkészítésnél
  • Marki
    #214
    A 4.0 akárhányat már frissítette. Most van 4.1, de jön a szokásos történet: kiírja, hogy a telepítés kb. 30 perc lesz, aztán 2-3 óra hosszáig frissít, és semmi. Nem kezdi el a telepítést.

    Teszek még egy próbát, hátha...
  • zoliii
    #213
    Anyukámnak is SE Xperia Mini-je, van, és az is fagyott, meg nem lehetett feloldani a képernyőzárat. Pár hete csinálta. Elvittük szervizbe, kértünk egy szoftver frissítést, és még rátettük a gyári Android4 szoftot! :D Azóta hiba nélkül müxik! :D A gyors hívás beállítására még nem jöttem rá :(
  • theone91
    #212
    *szervíz
  • theone91
    #211
    ICS-re frissítettél már? Lehet megoldja a problémát szerív nélkül is. :)
  • Marki
    #210
    Oké, teszek egy próbát. Köszi!
  • [HUN]FaTaL
    #209
    Csak melegben van probléma. Vidd szervízbe, megcsinálják.
  • Marki
    #208
    Lehet hogy tényleg a kalibrálás a ludas, de az eddigi - viszonylag - normális időjárásnál nem volt ilyen probléma.
    Ma 39 °C volt ott, ahol jártam, és egyből előjött a gond. Szerintem a melegre (vagy talán a napfényre) úgy reagál, mintha a gombokat nyomogatnám. Ahogy beültem a klímás kocsiba, megjavult.
  • [HUN]FaTaL
    #207
    Ismert szériahiba a sima miniknél, rosszul vannak kalibrálva az érintőgombok. Szervízben javítják és utána teljesen jó lesz.
  • Marki
    #206
    Tegnap óta az őrület határán vagyok. Nem tudom, hogy a telefonom hibás-e, vagy csak az időjárás okozza a hibát...

    Tegnap pár fotót akartam készíteni, viszont a telefon egyfolytában kilépett, majd össze-vissza állítgatta a képernyőt. Olyan volt, mintha a visszalépés és a menü gombot folyamatosan nyomogattam volna.

    Ma ismét előjött ez a probléma. Siófokon jártam, ésszerű lett volna, hogy készítek pár képet, de ahogy beléptem a kamera menübe, már ki is lépett a telefon. Megpróbáltam a szokásos kikapcsolás-bekapcsolás kombinációt, aminek az lett a vége, hogy a billentyűzárat sem tudtam feloldani, csak másfél óra küszködés után. utána viszont a pin-kódot nem tudtam beütni, mivel lenyomást érzékelt a kijelző.

    Nos, mi a helyzet?
    a) a telefon ilyen, nem bírja a hőt - ez esetben szarul döntöttem
    b) gyártási hiba, ki kell cseréltetni
    c) valami olyan hiba, ami nem javítható?
  • zoliii
    #205
    már megoldottam, csak a menü gombot felejtettem el megnyomni :D meleg van :D meg volt rá gyárilag android 4 frissítés is :D
  • [HUN]FaTaL
    #204
    Miért nem szinkronizálod a googleval és akkor nem kell pcvel szarakodni?
  • zoliii
    #203
    Hogy lehet vissza importálni a telefonszámokat a Sony Ericsson Companion programmal? Myphoneexplorer sokkal jobb volt szerintem. És a program hova menti a telefonszámokat?
  • matyi0323
    #202
    Akkor majd megpróbálom újra.
    Ez egy új, jó minőségű lejátszó.
    Konkrétan egy 2011-es VW Touran cd lejátszójáról van szó.
    Csak azt hittem, hogy kell valamit állítani a telefonon, mint például pc-n is vannak különféle beállítások, hogy fej,fülhallgatót hangszórót..stb akarunk választani.
  • [HUN]FaTaL
    #201
    Telefonnal nem próbáltam még, de mennie kellene, még egy Thomson mp3 lejátszót használtam jópár éve egy ósdi kazettás magnóval és simán működött. :)