357
  • nando42
    #77
    * hülyeséget írtam, Alaszka kormányzója 2006-2009 között, s csak alelnök jelölt volt.
  • osztmivan
    #76
    ez egy bikaszar

    keresztény vagyok és semmi problémát nem jelent elfogadni a zufókat
    a többi vallással nincs lelki problémája a szerzőnek?
    pl. a júdásokkal?
  • SirAlo
    #75
    Es arra miert nem gondolt meg senki hogy a foldonkivuli eloleny (UFO) az isten ?
  • nando42
    #74
    Hagyjuk már, egyértelmű a játék, miután tarthatatlan a bibliai valóságmagyarázat, utána a teológusok szépen relativizálják az olvasottakat. Egyik keresztény így értelmezi, másik keresztény másként értelmezi a Bibliát. Ahány felekezet annyi elmélet, annyi értelmezése van a kereszténységnek. Vannak olyan keresztényfundamentalisták, akik a mai napig szó szerint értelmezik a teremtés könyvét, hogy mást ne mondjak Alelnök is volt az USÁ-ban 2006-2010 között.

    btw szép elmélet ily korai időkből, de ettől még csak egy n+1-féle bibliai magyarázat egyike.

    "Ágoston szerint Isten minden teremtmény előtt az embert teremtette: „mert teremtettél engem öröktől fogva, mielőtt bármit cselekedtél volna, kezdettől fogva, mielőtt az egeket kiterjesztenéd, elrendezéd, hogy teremtesz, és teremtményeid számába sorolsz engem”."

    Ez ugye mára már tény, hogy nettó baromság...? (Arról nem is beszélve, hogy a Teremtés könyvében is más lenne a sorrend. :) )
  • wraithLord
    #73
    Majd megkérdezem az földönkívülieket, hogy ők hogy csinálják... :)
  • morden
    #72
    Széfmester ülj be egy történelem szemináriumra és mond azt a profnak, hogy a piramis építéséhez idegen lények segítségét vették igénybe az egyiptomiak. Ugyan úgy megbélyegzenének, pedig kb ugyan annyi bizonyíték van emellett, mint amelett, hogy X ember húzta oda a köveket :D
  • pasi29uk
    #71
    Nem tisztem megítélni, hogy ki bűnös és ki nem az. De csak egyszer futnék össze életem során bűntelen (felnőtt)emberrel és megszoríthatnám a kezét én lennék a legboldogabb a világon...
  • QuippeR
    #70
    olvasgass
  • wraithLord
    #69
    "...a Föld vallásai számára azonban külön dilemmát jelentene..."
    Dehogy jelentene dilemmát, mikor jelentett a vallásnak bármi is dilemmát? :D

    "Azonban azon kalkulációkból kiindulva, hogy mennyi civilizáció létezhet az univerzumban és milyen hosszú egy bolygó és civilizációja várható túlélése, Isten inkarnációinak körülbelül 250 helyen kellett volna egyidejűleg jelen lenniük, feltételezve, hogy minden inkarnáció körülbelül 30 évig tartott, számolgatott Weidemann, aki szerint, ha Isten valóban testet öltött és Jézus Krisztus születésével emberi alakot öltött, akkor ez nem lehetséges."
    Dehogy nem lehetséges. Isten mindenható, bármire képes. Problem solved, szerintem ez egész jó magyarázat. :D

    "Talán a földönkívüliek nem bűnösök, mint az emberek és ezért nincs is szükségük a megváltásra."
    Még annyit hozzáfűznék, hogy én sem vagyok bűnös. De aki bűnös szeretne lenni, és bűnhődni, mint pl. Weidemann elvtárs, az csak nyugodtan... X)
  • Szefmester
    #68
    És Sajnos sok hívő (legyen bármi is a hite) tagadónak bélyegez meg, ha nem hiszel abban amiben ő, és nem úgy ahogy ő.
  • xrt
    #67
    "Hiszek Istenben és kutatom a sötét anyagot vagy más életformákat ez teljességgel megférhet egymás mellett. Aki nem tudja felfogni vagy megérteni a modern gondolkodó embert az tartson önvizsgálatot és ne szóljon le másokat, hiszen később rádöbbenhet: nincs/nem volt igaza."

    Ebben nekem csak annyi problémám van hogy sok fizikus és más tudós tényként kezel jópár megkérdőjelezhető dolgot. Ténynek kezelik sokan a sötét anyagot, mert kell a képletekhez, tényként írnak le több fényévre levő bolygókról tulajdonságokat, de közben még a naprendszerünkben levő bolygókról is újdonságok derülnek ki (l. Vénusz).

    Kezdem úgy érezni mint az idézet a mai tudományok állásáról: "Annyira sikerült megértenem, mintha egy mikrosütőbe dugtam volna a fejem az elektromosságot tanulmányozni."
    Én biztos ezen a szinten vagyok, de gyanítom a dotációkat bezsebelő csúcstudósok is kb. ugyanezen a szinten vannak...
  • donatus13
    #66
    Így van , én ateista vagyok de megtűrök mindenkit magam körül aki nem ateista,mert attól még ugyan úgy hihet a tudományban mint én vagy bárki más , a hit nem zárja ki a tudomány létezését.
  • pasi29uk
    #65
    Istenbe vetett hit, hit eszmékben vagy a vallásban nem kellene összekeverni őket.
    Hiszek Istenben és kutatom a sötét anyagot vagy más életformákat ez teljességgel megférhet egymás mellett. Aki nem tudja felfogni vagy megérteni a modern gondolkodó embert az tartson önvizsgálatot és ne szóljon le másokat, hiszen később rádöbbenhet: nincs/nem volt igaza.
    Aki fennhangon győzköd másokat a vélt vagy valós igazáról az nem cselekszik helyesen. Csak az utat kell megmutatni, nem pedig taszigálni az embereket... szvsz.
  • uwu 80
    #64
  • Pluskast
    #63
    Minden eszme egy fajta vallás. A kommunizmus is egy vallás. Az ateizmus vallása amit kicsit kevertek a keresztény eszmével.
  • xrt
    #62
    "A vallást azért nem lehet összeegyeztetni a valósággal, mert valótlan. Fikció, amiben hinni kell ahhoz, hogy igaznak higgyük. A valóságban nem kell hinni, az van és kész, éppen ennek az ellensúlyozására talának ki az intelligens lények (pl az emberek... egy része) vallásokat."

    Ez tetszik. :)
    A sötét anyagban is sokan hisznek de sem nem látják, sem nem tudják bizonyítani sem a létezését, sem a hiányát. Akkor a mai fizika is csak egy vallás? :P
  • Pluskast
    #61
    Már ne is haragudj de max csak Neked van kultúrális jelentősége. Aki vallásos annak ez nem csak egy kultúrális anomáliát jelent.

    "Körülbelül olyan embereknek találták ki, akik tényleg csak azért nem ölnek embert."

    Ezt a mondatodat nem értem. Kifejtenéd? Ergó aki keresztény az csak azért nem ől embert mert tiltja a vallása?
  • Chocho
    #60
    Ha van Isten, akkor igen. Ha nincs, akkor -- értelemszerűen -- nem. Mi ezen a bonyolult? :)
  • endrev
    #59
    "Az idegenek is részei Isten tervének?"

    :D Miért lenne Isten terve olyan korlátolt, mint amennyire néhány ember el tudta képzelni?
  • SovereignXY
    #58
    Ez egy kibaszott nagy LOL.
    Ilyesmivel foglalkoznak emberek...
  • morden
    #57
    Valamelyik "szakértő" elolvasta egyáltalán a Tízparancsolatot? Nem ember van beleírva, hanem "felebarát" / vagy másét ( az eredetit kell olvasni nem a magyar fordítást ) és hoppá nem is volt értelme a konferenciának :D
  • nando42
    #56
    "[27] Megteremtette tehát Isten az embert a maga képére; Isten képére teremtette őt, férfinak és nőnek teremtette őket. "
  • Pluskast
    #55
    Hülyeség. Szerintem, ha létezik idegen civilizáció az csak az élet és isten létezését bizonyítja. Sehol nincs leírva a keresztény vallásban, hogy a világegyetem egyes egyedűl az embereknek készűlt. Amúgy meg honnan a francból tudnánk, hogy egy másik értelmes civilizációnál milyen vallási eszmék létezhetnek? Fölösleges és hülye okfejtés.
  • immovable
    #54
    win
  • Mardekár
    #53
    Ha hiszel, akkor ne trollozd le felebarátod xD
  • wednes
    #52
    Pestisben 1347-1668 között 25 millió ember halt meg, ami egész területeket néptelenített el. Nonszensz a 40 millió áldozat. Azzal nem mondok újat gondolom, hogy a középkorban töredéke volt a népsűrűség a mainak. Akár évszázadok alatt még +40 millió embert legyilkolni, nem maradt volna senki Európában. A források pár százezer áldozatról írnak. A legtöbbet pedig ténylegesen Isten nevében ölték meg, hanem a vagyonukért vagy egyéb politikai okokból. Spanyoloknál ha a királynak pénzre volt szüksége gyakran vették igénybe az inkvizíció segítségét. Az "eretnekek" vagyona immár "megfelelő" kezekbe került.
  • Mardekár
    #51
    A semminek a létezése szerintem emberi halandóságunk egyik hülyesége. xD Már ez is nevetséges, hogy a "semminek a létezése" :D
  • NEGATRON
    #50
    Hihetetlen ez a sok ateista troll! Nagyobbnál nagyobb hírek érkeznek és egy komment nincs alattuk,de bezzeg szerepeljen az ISten,Hit , keresztény , egyház szó a cikkben és itt egy teljes "hadosztály" !
  • Mardekár
    #49
    Szerintem alaptalan a felvetés. Mivel mint a legtöbb vallásnak, így a kereszténységnek is csak kulturális jelentősége van. Abban a pillanatban, hogy 100%-ig komolyan veszed, összedől a rendszer. A kereszténység alapja a Biblia, ami meg teli van logikai összeférhetetlenségekkel. Pár évvel ezelőtt sokat kutattam ilyen témában. Körülbelül olyan embereknek találták ki, akik tényleg csak azért nem ölnek embert.
  • Crane
    #48
    Elnézést kérek előre is, de: A cikk tartalma is nagyom beteg, meg a kommentelők többséges is (tisztelet a kivételnek!).

    Ha van Isten, most szerintem azon töpreng, hogy hol rontotta le.
  • Kryon
    #47
    Mindenki azon vitatkozik, vajon hogyan dumálnák ki magukat az itteni vallások, ha jönnének az idegenek. Akor mi a helyzet, ha az idegenek esetleg pont téríteni jönnek, és ez motiválja az utazásukat. Nagyot néznének a papok ha jönne az Ori :D
  • Viktor800428
    #46
    A vallást azért nem lehet összeegyeztetni a valósággal, mert valótlan. Fikció, amiben hinni kell ahhoz, hogy igaznak higgyük. A valóságban nem kell hinni, az van és kész, éppen ennek az ellensúlyozására talának ki az intelligens lények (pl az emberek... egy része) vallásokat.
  • neB
    #45
    Igen csak az ateistáknak nincs vesztenivalójuk hogyha kiderül hogy nincsenek idegenek. Mert ez a tény még nem bizonyítja azt hogy Isten létezik. Másodrészt meg annak az esélye hogy ne legyen élet más bolygókon elenyészóen kicsi. (sőt én el sem bírom képzelni hogy a világúr milliárdnyi galaxisából trilliárdnyi csillagából és ki tudja hány bolygójából legalább 1en ne legyen egy mikróba.)

    dyra: Az ősrobbanásnál nem olyan biztos hogy semmiből lett valami mert az ősrobbanás lehet valamilyen az ősrobbanást megelőző másik tevékenység eredménye is. (amit bizonyítani természetesen nem lehet de elméletek vannak róla) Például egy univerzum önmagába roskadása vagy egy másik univerzumból való kiválás és még a dimenziókkal is játszani lehet ilyen kérdésekben.
  • teddybear
    #44
    Az ateizmus, meg az ufóhit két, egymáshoz nem kapcsolódó dolog.

    Viszont úgy néz ki, hogy te még mindig nem vagy tiszta...
  • teddybear
    #43
    Sztálin csak egy ember volt, véges élethosszal. egy vallási szervezet többnyire sokkal hosszabb ideig kártékonykodhat.
  • cateran
    #42
    Az ilyesfajta logikai bukfenceket mar zillio eve megmagyaraztak....A google nem az ordogtol valo...
    Kezd peldaul azzal, hogy mi a mindenhato definicioja, amikor Istenrol van szo...
  • brueni
    #41
    hogy ne lehetne 0-val osztani.

    a fekete lyukak pl úgy keletkeztek, hogy isten 0-val osztott...:-)
  • immovable
    #40
    #24 immovable: Aquinói szent Tamás (13. század) szerint Isten nem képes bűnre, sem akarni sem elkövetni nem tudja. ....

    Ergo nem mindenható.:)
  • wednes
    #39
    Ezt a 40 milliós marhaságot meg honnan vetted?
    Még Sztálinnak is vért kellett izzadnia, hogy ennyi áldozatot összehozzon. Pedig ott egy egész "iparág" volt a gyilkolásra. És "nagyüzemben" működött.
    A legtöbb amerikai őslakossal betegségek és járványok végeztek.
  • wednes
    #38
    Mivel az állatok nem képesek ilyen tevékenységekre, hogy árulás és kapzsiság, ettől nem lettek "jobbak". Ilyen téren nehéz az embert és állatot összehasonlítani. Ezzel azt mondod, hogy ők azért jobbak, mert csak ösztönlények.
    Igen mi képesek vagyunk árulásra és értelmetlen öldöklésre (bár ez mind nézőpont kérdése mi az értelmetlen, még ha nem is értek vele egyet, hiszen nekem is van egy nézőpontom.) De képesek vagyunk segítséget nyújtani nemhogy a fajunknak, hanem állatoknak is.