317
  • opeca
    #77
    Te nem tudod miről beszélsz.

    Szerinted hány olyan ember él a Földön akinek kb. 0 választása van, hogy milyen munkát végez?

    Vagy elmegy éhbérért dolgozni vagy éhen döglik.
    Na Jobs és a hozzá hasonló emberek pontosan ezt használták ki.

    Amúgy pedi az is egy baromság, hogy egyenesen arányosan többe kerülne a cuss, ugyanis az árrés az előállítási költségek és a nagykereskedelmi ár között a legmagasabb(!)

    Tehát egy olyan cégnél, ahol a cég második embere havonta(!) több száz millió forintnyi összeget keres, ott azt hiszem nem kell tovább magyaráznom, hogy mekkora haszonkulccsal dolgoztattak.

    Amúgy igaz, nem csak az Apple, a többi nagy cég is így csinálja, csak hát most az Apple van a terítéken, meg az utóbbi években eléggé elszemtelenedtek és ennek köze nincs, hogy mennyiért dolgoztatnak, egyszerűen unszimpatikus az egész cég.
  • Rotcsa
    #76
    Tapló paraszt!
  • llaszlo
    #75
    Az SG-s userek ismét hozzák a "színvonalat" szánalom. tisztelet a kivételnek

    RIP Steve Jobs, nagy ember volt aki maradandót alkotott.
  • Rotyoka
    #74
    Az emberek megszületnek majd meghalnak, ez ilyen dolog.

    Jöhet a sav.
  • SirAlo
    #73
    Az a bajuk hogy irigyek ezekre az emberekre, mas okuk nincs ra...
    Az is mekkora baromsag mar hogy rabszolgakat tartott Jobs, a munkasok fogadtak el azt az osszeget fizetesnek nem Jobs kenyszeritette hogy vagy dolgozol ennyiert vagy meghalsz... ha lett volna jobb munka nekik akkor szabadon mehettek volna oda is... Ilyen nezettel nem lenne egy gyar se vagy ha lenne is 2x akkora fizetessel mire mennek vele? Az aru is 2x annyiba kerulne, szoval ugyan ott lennenek!
  • nlght
    #72
    Egyetértek JMátéval, Gates-t köpködni már nagyon lejárt lemez, többet adakozott az utóbbi 20 évben jótékony célra mint bárki más és jobban megérdemelte volna pl. a béke Nobel-díjat, mint az a köcsög Obama, aki k*rva sok civil életét elvette közvetve.
  • JMáté
    #71
    Gates-szel sem értem mi bajotok van.

    google: gates donation
  • Griphons
    #70
    Mivel halottakról jót vagy semmit: kevésbé utáltam mint Gates-t.
  • B0nFire
    #69
    Nem értitek sokan: _meghalni_ 56 évesen az fiatal kor. Apám 53 évesen _fiatalon_ halt meg. Élni 56 évesen középkor, de szép kor. A kórházban rengeteg tiszta tudatú 85-90 éves apókákkal találkozom. Tehát egy 56 éves ember, ha meghal, az fiatalon halt meg.

    Egyébként a halálhoz nem lehet elég öregnek lenni.
  • hurkaur
    #68
    off: orulok, hogy az sg jol kezeli ezt a hirt.
  • Laza
    #67
    Fiatal éppen már nem volt ... nemrég lépett a védett korba.
  • A1274815
    #66
    Én szidtam, mégis ideírtam.
  • B0nFire
    #65
    Nem ért váratlanul, mégis szíven üt egy fiatal ember halála. Nyugodjék békében!

    Steve Jobs R.I.P. †
  • netperformer
    #64
    Ha valaki gyökér, akkor az éppen hogy te vagy. Írom, hogy ne vedd komolyan, erre csak benyaltad. Igazi Apple tulok, aki akkor is megveszi a legújabb iPhonet, hogyha be sem lehet kapcsolni. Az ostoba stílusodról nem is beszélve... csak gratulálni tudok :)
  • wraithLord
    #63
    Gondolom azok nem írnak ide, akik szidják vagy nem érdekli őket. Emellett pedig van elég rajongója...
  • SNP
    #62
    mennyi Steve Jobs rajongó lett hirtelen eddig meg mindenki szidta
  • EnxTheOne
    #61
    RIP.

    Nélküle talán soha, vagy egy jo ideig nem terjedt volna el az érintö kijelzös okos telefon/tabletek.




    Tényleg szar dolog hogy kinai (vagy akármilyen) munkások nagyon kevés pénzt kapnak, és nagyon sokat dolgoznak. Valamelyik nap láttam is egy dokumentum filmet ami thaiföldön készült. :(

    De ha rendesen megfizetnék öket, akkor sokkal drágább lenne minden, vagy a cégvezetök inkább robotokat vennének a gyártosorhoz.

    Azt hiszem hogy van valami kjelölés, talán fair trade a neve, ahol a munkások nem pár száz forintért dolgoznak naponta.

    Másik, ha meg nem kinában meg hasonlo helyeken készülne olcson, akkor az ottani emberek mit dolgoznának? Tudom, kevés az a pár száz Ft 10-15 oráért, de igy legalább van munkájuk.
  • narumon
    #60
    +1
  • JMáté
    #59
    Az ázsiai gyerekmunkások majd akkor fognak tűrhető (nem jó, csak tűrhető) körülmények között dolgozni ha te hajlandó leszel kifizetni 10000 Ft-ot egy "kínai" tornacipőért.
  • szasz85
    #58
    RIP Steve Jobs
    Nagyon más lenne a világ ha ő nem lett volna.


    Akik meg ezen trollkodnak meg poénkodnak azok pusztuljanak el kínok között....
  • narumon
    #57
    Van erre egy mondás / kérdés is; (Miért?) Mindig a jók mennek el először.
    Karma és stb. oldalról még akár meg is lehet magyarázni.
  • narumon
    #56
    "De mondom..te se gondolhatod komolyan, hogy a vasarlonak ismernie kellene a gyartas korulmenyeit.."

    Hopp jól fogalmazol. Az apple ebben az esetben egy vásárló. Sőt, én is gyártatok kínában úgy, hogy soha nem jártam még a gyár közelében sem. Fogalmam sincs, hogy dolgoznak, hogy dolgoztatnak, és ezt szerintem nem is az én tisztem ellenőrizni. Én kértem egy árajánlatot cégektől és a nyertes cég gyárt most nekem.

    "(el nem tudom kepzelni honnan a francbol szedted ezt a baromsagot..ugy tunik az apple termekek hasznalata trenyleg roncsolja a szurkeallomanyt..)"

    Hát én meg úgy látom, hogy jössz a szokásos kettős mércével. Neked nem kell foglalkoznod azzal, hogy milyen munkával állít elő egy cég terméket, de a cégnek foglalkoznia kell azzal, hogy milyen munkával állít elő egy másik cég egy terméket. Nagyon nagyon el vagy tévedve, téged meg valószínűleg az apple haterséged hülyített meg.
  • Laza
    #55
    RIP

    És megint itt az idő elgondolkodni azon, hogy a betegség/rák és a halál nem válogat, nem érdekli, hogy hány milliárdod van, ha úgy alakul, mindenkit utolér ... szóval itt az idő megint elgondolkodni, milyen életet is élünk.
  • FoodLFG
    #54
    pff whatever ... :D
  • cateran
    #53
    R.I.P Steve...nagy koponya volt Apple ide vagy oda
    "Na ne mondd, ha egy cég mondjuk kínában gyártat (ahonnan árajánlatot kap) akkor genya és rabszolgahajcsár, de aki megveszi a termékeit az nem felelős?"
    De mondom..te se gondolhatod komolyan, hogy a vasarlonak ismernie kellene a gyartas korulmenyeit..ez olyan nonszensz, hogy szinte mar vicces:) A vasarlo felelossege annyi, hogy ha tudja, hogy a termek eredete ketseges (hamisitvany, lopott,stb.) es ennek tudataban es ellenere megvasarolja,na az gebasz...de a gyartastechnologia milyensegehez koze nincs a vevonek.(el nem tudom kepzelni honnan a francbol szedted ezt a baromsagot..ugy tunik az apple termekek hasznalata trenyleg roncsolja a szurkeallomanyt..)
  • smv
    #52
    Senki sem vitathatja, hogy egy látnok volt, és a mai értelemben vett IT-t neki is köszönhetjük. Tejesen egyet értek azzal, hogy egy nagy embert vesztett el a világ.
    Nyugodjék békében.
  • slickboy
    #51
    Az emberek mindig a saját hibáikat és gyengeségeiket hányják MÁSOK szemére...
  • GregSB
    #50
    Istenem mekkora gyökér vagy. Ha nem esett volna le, ő nem a Vöröskereszt CEO-ja volt, hanem egy tech cégé... és mellesleg óriási pénzeket gyűjtött / gyűjtöttek és adtak az AIDS elleni kutatásokba, pont afrikába, úgyhogy kétszeresen is beégtél most. Olvass utánna a Product Red-nek.
  • Gerygrey
    #49
    Hát épp ez az, hogy nem tudok olyan terméket venni, vagy csak nagyon ritkán.

    Örültem, amikor vettem egy Samsung LCD TV-t, és megpillantottam a hátulján a "made in Hungary" cimkét. De ez sajnos tényleg elenyésző...

    Egyébként én a reggeli kávé mellett a Galaxy S Facebook-widgetjén találkoztam a hírrel. Kettős érzés: ha nincs az Apple és az iPhone, lehet, hogy nincs a Galaxy S sem... De ha az Apple-ön múlik, szintén elképzelhető, hogy nincs. Tehát az Apple jogi baszakodásaitól továbbra is okádhatnékom van, ettől függetlenül Steve Jobs-ot, mint embert, tisztelem, és úgy érzem, szegényebb lett a világ nélküle.
  • netperformer
    #48
    Csak félkomolyan írom, ezért ne tessék teljesen komolyan venni, de azért vegyük észre, hogy iPhonra és iPadre van szüksége az Afrikai éhezőknek. Maradjunk annyiban, hogy eléggé kifordult magából ez a világ...
  • Uomo77
    #47
    Sem Ő, sem a cége nem volt számomra szimpatikus, de el kell ismerni hogy korunk egyik legmeghatározóbb embere, és egy igazi zseni volt.
  • narumon
    #46
    "Marhaság. Nekem nincsenek rabszolgáim, senkit sem alkalmazok éhbérért."

    Nem hinném hogy Jobsnak lettek volna rabszolgái. Sőt tudomásom szerint nem is alkalmazott senkit éhbérért, az apple alkalmazottak elég jól keresnek tudomásom szerint.

    "Ez a kollektív bűnösség elve a politikában még éppen táptalajra lel de más körökben elég nagy butaság már ezzel előhozakodni."

    Na ne mondd, ha egy cég mondjuk kínában gyártat (ahonnan árajánlatot kap) akkor genya és rabszolgahajcsár, de aki megveszi a termékeit az nem felelős? Jelzem nem tudsz olyan terméket venni ami nem ilyen körülmények között készült, a világ termékeinek a 99%-át pontosan ilyen körülmények között készítik - hogy neked jó legyen.

    "Ha meg azt akarod elvitatni, hogy az Apple felhasználók között sok a hülyeuser - hiszen pont ez volt az Apple koncepciója - akkor feleslegesen próbálkozol, legalábbis nálam."

    Pontosan ugyanannyi a hülye user mint a HP felhasználók között vagy a Samsung felhasználók között, és ugyanannyi mint a Marks&Spencer felhasználók között vagy a Gucci felhasználók között, akik közt ugyanannyi a hülye mint a Szuzuki használók vagy a Peugeot használók között.
  • lammaer
    #45
    "Az Apple nem közölte a halál okát."

    ...Miért az Applének kéne közölnie. Amúgy meg nyilvánvaló.
  • A1274815
    #44
    Sajnos számítani lehett erre, amikor otthagyta végleg az Apple vezetését...
    Nyugodjék békében.
  • St
    #43
    RIP, ezt a hírt reggel épp egy ipadon olvastam.
  • fergusonpapa
    #42
    Uristen h ilyen témánál is jön a sok troll O_o ehez azért már IQ kell komolyan mondom mindne hasonló oldalon még androidoson is cik van róla és mindneki csak jót mond semmi trollkodás.

    erre SG-n mi megy? O_o ahh,szinvonal.
    Néhány ember vagy nagyon gyerke vagy kicsit magába nézhetne miket mond.
  • Chocho
    #41
    A halálhoz még lehet fiatal, minden csak viszonyítás kérdése.
  • opeca
    #40
    Nem nem, a helyes fordítás az "halottról igazat, vagy semmit".
  • Chocho
    #39
    Részvétem.
  • opeca
    #38
    Marhaság. Nekem nincsenek rabszolgáim, senkit sem alkalmazok éhbérért. Ez a kollektív bűnösség elve a politikában még éppen táptalajra lel de más körökben elég nagy butaság már ezzel előhozakodni.

    Ha meg azt akarod elvitatni, hogy az Apple felhasználók között sok a hülyeuser - hiszen pont ez volt az Apple koncepciója - akkor feleslegesen próbálkozol, legalábbis nálam.